T Derde Blad Zenuwstillend MhfNHARDT'S zenuwtabletten Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. BINNENLAND. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. OOST-INDIË. VAN ZATERDAB 1 JUNI 1920 MET NIEUWE ZIEKENHUIS TE ALKMAAR GEOPEND. De ziekenverpleging en de daarmee in verband staande bouw van een niéuw ziekenhuis (tot dusver was het stadazie kenhuis ondergebracht in een oud ge bouw, een voormalig klooster) is te Alk maar reeds sinds ruim 80 jaren aan de orde geweest. Een begin van verwezen lijking van de verlangens ontstond in Februari 1923, toen de gemeenteraad een motie-Westerhof aannam tot het instel len van een oommissie, die de mogelijk heid zou onderzoeken van het stichten van een modern centraal ziekenhuis. Deze commissie genoot de voorlichting van den deskundige op het gebied van ziekenhuis- bouw dr. Wortman en zij kwam tot de conclusie, dat in het inmiddels ontruimde gebouw der voormalige Cadettenschool een nieuw ziekenhuis gevestigd kon wor den. Dit gebouw werd erst in erfpacht verkregen, later, als gevolg van nadere onderhandelingen, door de gemeente van het rijk gekocht, en toen werden de plan nen nader uitgewerkt - 1 Op 16 Juli 1927 vond de aanbesteding plaats en spoedig daarna werd met den verbouw begonnen onder leiding van den directeur van gemeentewerken, den heer D. O. G. Margadant, wien als speciale steun ter zijde stond' de heer van Zanten uit Hilversum. Thans is het gebouw ge reed. Zeer veel is aan het oorspronkelijke Ew veranderd en bovendien is nog ouwdl een geheel aparte zenuw- ting, en is In het reeds bestaande hospitaaltje het kinderziekenhuis onder gebracht Het geheele terrein Is 4 ELA. groot waarvan bebouwd is 8000 M2. Het nieuwe ziekenhuis heeft 160 bedden. Een paar legaten vormden den' grond slag van het kapitaal, waarmee dit alles (waarbij natuurlek nog kwam- de inrich ting) kon worden bekostigd. Het eerste was van wijlen mevr. v. d. Oord, die een bezitting naliet ten behoeve van de ge meente ter waarde van ongeveer 100,000 en voorts kwamen erfstellingen van de heeren Muis en Lind, resp. 5000 en 1000. Zoodra de bouwplannen vasteren vorm aannamen, vormde zich een comité uit de burgerij, dat zich belastte met die in zameling van vrijwillige bijdragen, omdat de gemeenteraad een bedrag van 150.000 van' particulire zijde als voorwaarde voor de uitvoering van de plannen had ge steld. Dit comité slaagde erin, 150.000 bijeen te brengen, waarvan de Alkm. Ct. door een openbare inschrijving een be langrijk aandeel leverde. Bovendien zégden 22 gemeenten uit de omgeving gedurende een aantal jaren een bijdrage toe. Donderdag is nu het nieuwe ziekenhuis officieel geopend. Groot was daarvoor de belangstelling uit de heele provincie. BELGIE WIL NIET NAAR HET HOF MAAR WEL NAAR GENEVE. Volgens den Brusselsohen oorrespon dent van de „Times" zet de Belgische re geering, in een nota aan de Neder landsohe uiteen, dat de huidige toestand niet langer in overeenstemming is met de verdragen van 1889 en legt den nadruk op de nood zakelijkheid van een verbinding tussohen Antwerpen en den Rijn. Het verkeer tus sohen Antwerpen en den Rijn vermindert van jaar tot jaar tengevolge van de moei lijkheden In deze verbinding. iD© nota bevat voorts een lange uiteen zetting van de juridische redenen, waar om België niet er in kan toestemmen om de quaestie aan het Haagsche Hof voor te leggen, en waarom België wèl bereid zou zijn de aangelegenheid naar den Raad van den Volkenbond te verwijzen. UIT HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF. Het plan bestond, het pensioenfonds voor het boekdrukkersbedrjjf met ingang van 1 Juli in werking te doen treden. Thans meldt mén, dat 'hierin vertraging zal komen, doordat van werknemerszijde ernstige bezwaren tegen dit fonds zijn geopperd. Er is o. a. een landelijk agitatie comité opgerioht, met het doel de uitvoe ring te vraïjdelen. Een der grieven moet •hierin bestaan, dat allen, die onder col lectief contract perken» verplicht zouden worden, aan het fonds bij te dragen oj straffe van royement. De hoofdbesturen der werknemersorganisaties hebben in- tuBschen verklaard, de noodige maatrege^ len te zullen nemen om zoo spoedig moge lijk de fondsplannen uit te voeren. De leden werkgevers der pensioencommissie hebben meegedeeld, tot 1 September te zullen aanblijven, teneinde het besluit der werknemers af te wachten. DE BURGEMEESTER VAN BUNSCHOTEN. Het eerste Kamerlid Hermans beef' den minister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend dat in een kort-gedingzaak voor den president der Utrechtscbe rechtbank mr. S. Triezen- berg tegen den burgemeester van de ge meente Bunschoten door mr. Sieburg een geschreven en opgenomen in het Gere. Weekblad, is geoiteerd en waar uit blijkt, dat de schrijver, dus de burge' meester van Bunschoten, zijn Bpijt er over uitdrukte, dat destijds wel Borculo door een orkaan verwoest werd, maar Bunschoten niet? Zoo ja, is den minister dan bereid dezen burgemeester te kennen te geven, dat zulke uitdrukkingen in een openbaar stuk niet te pas komt voor een burge meester en zijn edelachtbare zich voor taan daarvan heeft te onthouden? Ia het den minister verder bekend, dat door het zeer ontactisch optreden van meergenoemden burgemeester groote on rust heerscht in de gemeente Bunscho ten? Zoo ja, wil dan de minister het daar heen leiden, dat zijn edelachtbare door een meer gematigd optreden den nor malen gang van zaken weer zal herstel len. ONZE MILITAIRE VLIEGERS OEFENEN GENOEG. Minister Lambooy's antwoord op de vragen van Baron van Boetze- laer van Dubbeldam. In antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweedie Kamerlid baron Van Boetzelaer van Dubbeldam getreffendie de opleiding van het personeel hij de vlieg- diensten van leger en vloot in verband met de in den laatsten tijd! voorgekomen vliegongevallen, geeft de minister van Defensie allereerst een opsomming van de in d'e laatste maanden bij de militaire vilegdiensten voorgekomen ongelukken, daarbij voor zoover mogelijk de oorzaak van het ongeval vermeldend. Vervolgens verklaart de minister, dat de vliegdiensten van land- en zeemacht geen sprake is van een dusdanig groote beperking van het aantal vlieguren, dat tiet personeel daardoor geen voldoenden graad van geoefendheid zoü kunnen ver krijgen en behouden, terwijl in het bijzon der de door hem genoemde ongevallen niet kunnen worden verklaard uit een be perking van het getal vlieguren. Dit ge tal werd trouwens in de laatste jaren op gevoerd, getuige een door den minister overgelegde statistiek. De vraag of hjj overtuigd is, dat bij de opleiding der laatste jaren voldoende ge legenheid wordt geboden om zrioh te oefe nen in het bedienen der moderne vlieg- uigen, wordt door den minister beves tigend beantwoord. Voor wat den marine- vliegdienst betreft merkt hij nog op, dat de leerlingen, alvorens hun opleiding op watervliegtuigen aanvangt, op snellere landvliegtuigen worden geoefend. Ten slotte verklaart de minister, dat de vliegers, zooals zij bij de vliegdiensten van land- en zeemacht worden gevormd, ten volle over voldoende routine beschik ten om, na een aanvullende opleiding tot Destuurder van verkeersvliegtuigen, hun zeer verantwoordelijke taak bü de civiele luohtvaartdlensten naar behooren te. ver vullen. ZUIDERZEE-VISSCHERIJ- TENTOONSTELLING. Het voorloopig comité voor de Z. V. T., die zooals wij gemeld hebben In Juli en Augustus van 1930 te Enkhulzen zal wor den gehouden heeft van buiten de ge meente een zeer groot aantal bewijzen van sympathie ontvangen. De gemeenten Medemblik, Edam, Mar ken, Stavoren, Bovencarspel, Andijk, Wierlngen, Bunschoten, Hoogcarspel en Anna Paulowna hebben hunne medewer king toegezegd. pUDjÜS? I-—smaak/ a/s roort strekte meerderheid van 808 zetels zal be halen. Uit 17 districten zijn nog geen resul taten ontvangen. Van de 68 vrouwelijke candldaten zijn er tot dusver 18 gekozen. Acht leden der regeering. Acht leden van de regeering zijn ver slagen, waarvan echter slechts één minis ter van het kabinet, namelijk die van Ar beid, sir Arthur Steel Maitland. Een sensationeels en para doxale uitslag. „De Telegraaf" schrijft: De toestand van dit oogenblik waarop nog slechts 17 resultaten dezer verkiezingen onbekend zijn, is tegelijk sensationeel en para doxaal. De toestand is sensationeel omdat de conservatieven 141 zetels verloren heb ben, wat zij nooit hadden kunnen denken en omdat de Labour Party er 127 heeft gewonnen, wat zij nooit had kunnen ho pen. De situatie is paradoxaal ten eerste omdat de conservatieven, die verslagen zijn, 8l/j millioen stemmen op zioh ver- eenlgd hebben, dat is meer dan Labour, en omdat de liberalen, die slechts zeer weinig zetels gewonnen hebben en zeer zwak blijven, niettemin 5.300.000 stemmen verkregen hebben. HET PROCES RATSJITSJ. De doodstraf geëtscht. De officier van justitie te Belgrado tieeft gisteren tegen Ratsjitsj de dood straf geëischt, overwegende', dat het ge- iuigenverhoor den inhoud van de dag vaarding in vele punten heeft bevestigd. De pleiters betoogden, dat Ratsjitsj in een vlaag van ontoerekenbaarheid heeft ge handeld. Als Montenegrijn kon hij geen persoonlijke beleediging dulden en greep, toen hjj zich geen andere voldoening koö verschaffen, naar zijn wapen. Hij zou dus zijn daad begaan hebben uit, noodweer ten behoeve van zijn eer. (Naar men weet is Ratsjitsj de dader van den moordaanslag in de Servische Skoepjtine, het vorig jaar gepleegd, waar bij o.m. Raditsj werd gedood. Red. H. Ct.) ENGELAND. DE NIEUWE ONGESTELDHEID VAN KONING GEORGE. Londen, 81 MeL Uit gezaghebbende bron wordt verklaard, dat de toestand van den Koning onveranderd is. De patiënt heeft een goeden nacht door gebracht Er heeft dch een nieuw abces gevormd. Een officieel bulletin zegt dat zich bij den koning een abces heeft gevormd on der de plek van het oude lltteeken aan den rechterkant der borst en dat is door gebroken. De algemeens toestand van den koning blijft goed. Ofschoon de ko ning het bed moet houden, zal hij toch in staat zijn, openbare zaken te behan delen. Een offioleele mededeeling, die gister avond op het kasteel Wlndsor werd ver strekt behelsdle, dat de koning een rus- tlgen dag had gehad. Z.M. had wat gesLa- pen en de toestand blijft bevredigend. De verkiezing voor het Lagerhuis. De laatst bekende cijfers. Londen, 81 Mei. De laatste gegevens over de verkiezingen brengen de volgende cijfers: 287 arbeiders, 251 conservatieven, 52 liberalen, 7 onafhankelijken. Het beeld, dat de tot dusver bekende uitslag geeft, is nog onvolledig en elke conclusie is dus nog onmogelijk. De vol strekte meerderheid in het Lagerhuis be draagt 808 stemmen (het Huis telt immers 615 leden). In het ontbonden Lagerhuis telden de conservatieven 896, de arbei derspartij 160, de liberalen 46 leden. Daar In de districten, waarvan de uit slagen nog niet bekend zijn, te weinig Labour-candidaten zijn gesteld, la het niet artikel door genoemden burgemeester1 denkbaar, dat ds arbeiderspartij de vol DONAU-LANDEN. BUITENLANDSCH NIEUWS. arbeid en slaagde er herhaaldelijk in om nieuwe pesthaarden te dooven. Ze ls paVaat! Bandoeng, 80 MeL Over de pestgevallen kan nog het volgende worden medege deeld. Bij een Chinees is positief pest ge constateerd. Dit was het eenlge geval dat voor een onderzoek werd aangeboden. Verder wordt aangenomen, dat een ge storven Chineesche vrouw aan pest over leden is. Een Cbineesch meisje echter niet; gebleken is, dat dit reeds maanden geleden ongesteld was. In de barakken van het gemeente ziekenhuis zijn negen personen, die met den pestlijder in contact zijn geweest, ter observatie opgenomen. Zij woonden allen in hetzelfde huis. Later is een inlander uit een andere buurt eveneens opgenomen. In bet zen dingshospitaal worden twee patiënten ge observeerd. Bij een van hen is een hals- bubo, dus pest, geconstateerd. en xenuweterkend Is de werking van Glazen Buisje 76 ot. Bij Apoth. en Drogisten Binnenland. HET VERGOEDINGSVRAAGSTUK. Overeenstemming bereikt. De onderhandelingen tusschen de dele- Ïatles onderling over de formulecring van e nog overgebleven punten van voorbe- ïoud en de voorwaarden zijn gisterenmid dag zoover gevorderd, dat men Bpreken kan van principieele overeenstemming tusschen alle delegaties, zoodat men nu zeer spoedig reeds het definitieve rapport der deskundigen taag. verwachten. Geen ontruiming van het Rijnland. Londen, 31 Mei. in verband met de ge ruchten, dat Engeland definitief toezeg ging zou hebben gedaan voor de terug trekking der Engelsche troepen vóór 1 September, wordt officieus medegedeeld, dat de Engelsche regeering geen enkele stap te Parijs heeft gedaan in verband met de ontruiming van het Rijnland. Er wordt aan toegevoegd, dat over deZé kwestie gedurende den laatsten tijd geen onderhandelingen hebben plaats gehad. Het standpunt van de Britsche regeering is ter kennis gebracht van de beidé Hui zen van het parlement en heeft geen wij ziglng ondergaan. PEST TE BANDOENG. Bandoeng, 80 MeL De Dienst voor de Volksgezondheid heeft de stad met pest besmet verklaard. Drie leden van. een Chineesche familie van twintig personen in het centrum van d© stad zijn aan bubo- nenpest overleden. Twee andere leden van deze familie zijn eveneens door de pest aangetast. De gemeenteraad heeft een bedrag van 10.000 gevoteerd teneinde de noodige maatregelen tegen het gevaar te doen treffen. Het „H.blad" schrijft: In verband met dit trieste draadbericht rijst dadelijk de vraag, of de gevreesde ziekte inderdaad langzaam maar zeker haar weg in Westelijke richting over Java blijft volgen. Langzaam, doch zonder tot stilstand te kunnen worden gebracht* Bandoeng was tot dusver vrij gebleven en wij hopen, dat het zal blijven bij de thans gemelde gevallen. Wat mogelijk is, want tot dusver kwamen (in de jaren 1911—1928) in geheel Priangan slechts 41 gevallen van pest voor, tegen bijv 24.190 in Soerakarta en 22.836 in Pasoe- roean. Het totaal aantal pestgevallen in ovengenoemde periode bedroeg voor Java en Madoera niet minder dan 124.628. Ongerustheid behoeft dit telegram na tuurlijk nog niet te wekken, de dienst der pestbsstrijdlng verricht deugdelijken Moord in den Haag. Een vrouw doodgeschoten door baar man. Donderdagavond is in Den Haa® een afschuwelijke moord gepleegd. In het benedenhuis Paber van Riems dijkstraat 44 woonde sedert 4 6 jaar het echtpaar B.Z., waarvan de man, de 44- jarige marktkoopman M. !B., in de geheele buurt uitermate ongunstig bekendl staat. Van den eersten huwelijksdag af, nu 18 jaar geleden, moet hij, zoo werd gezegd, de vrouw mishandeld hebben. Dit gam niet welg, dat er uit het huwelijk zeven kinderen geboren werden, die alle nog thuis zijn. Ter wille van die kinderen ver droeg de zeer oppassende vrouw, die nu jaar was, alles van haar man, die ook buitenshuis een slecht leven leidde en zioh met verscheidene andere vrouwen op hield. Den laatsten tijd werd het de vrouw al te bar, en zij moet een elsch tot eohtscheiding ingediend hebben. Drie maanden geleden stierf mej. Z.'e moeder, die eenige huizen bezat, o.a. in de Cele- besstraat en op het Oranjeplein te s-Gra- venhage. Deswege was het echtpaar een erfenis wachtende, en dit zou voor B. aan leiding geweest zijn, er op aan te dringen, dat zijn vrouw haar eisch tot echtschei ding zou Intrekken. Een en ander moet een voortdurende bron van ruzie geweest zijn. Zes weken geleden schreef de fami lie van de vrouw een brief aan den offi cier van justitie met die mededeeling, dat B. zijn vrouw herhaaldelijk bedreigde met een revolver. De laatste dagen bakte de man steeds zoete broodjes om maar gedaan té krij gen, dat de echtscheidingseisch zou wor den ingetrokken; nog Donderdagochtend bracht B. een doos met taartjes thuis. Wat er toen precies gebeurd is, weet men niet, maar de vrouw moet Donderdag aan een van haar vriendinnen gezegd hebben: „Er gebeuren vandaag nog rare dingen." Haar man was naar Antwerpen vertrok ken, maar kwam om 6 uur weer thuis. Toen hij ln de gang zijn vrouw zag loo- pen, heeft hij vijf schoten op haar gelost, die haar zoodanig troffen, dat zij spoedig overleden. B. trachtte daarop zichzelf van het leven te berooven. Buren waar schuwden de politie, die den man zwaar gewond vond liggen. De geneeskundige dienst bracht hem naar het ziekenhuis. De hoofdcommissaris van politie, dé ïeer v. 't Sant, en commissaris Kramer stelden ter plaatse een onderzoek in De kinderen, van wie enkele nog te klein zijn om te beseffen, wat er gebeurd is, zijn bij familie ondergebracht Nader meldt men: [De hoofd-oommlssarls en commissaris Kramer hebben een onderzoek ingesteld, Aanvankelijk leek de zaak zeer eenvou dig, maar bij het onderzoek! bleek, dat de revolver die naast het lljik lag, nog ge heel geladen was. De gevonden hulzen Weken bovendien van zwaarder callber te zijn dan die van dén gevonden revolver. Bij de fouilleerihg van de kleeding van den man, vond men wel behalve munitie voor den kleinen» revolver, munitie van hetzelfde kaliber als de gevonden hulzen maar de revolver vond' men niet. Onmid dellijk is in de geheele omgeving een on derzoek ingesteld. Tot 10 uur bleef dé revolver zoek. Toen kwamen mensohen uit een andere straat de revolver op hei politiebureau brengen. Hun doohter had het wapen van een van de jongens, die dadelijk na de moord ter plaatse waren op straat ln handen gestopt gekregen. Nog lang bleven de buren ln de straat over het geval napraten. Het lijk van de vrouw is voorloopig in beslag genomen. Het is nog niet gelukt, den kogel uit het hoofd van den man Te verwijderen. Zijn toestand blijft levensgevaarlijk. I „De Telegraaf" schrijft nog: De 1d de buurt wonende kruidenier H hoorde de schoten vallen en begaf zioh dadelijk naar het perceel, dat hij door een raam wist binnen te komen, daar de voor deur gesloten was. In de gang vond hi in een groote plas het lijk van de vrouw en den zwaargewonden man, die, hoewe hevig kreunend en steunend, den krui denier onmiddellijk herkende. „Help eerst mijn lieve vrouw," kreunde B., er nog aan toevoegend: „Jij bent altijd mijn vriend geweest.". De kruidenier liet echter de zaak, zooals hij die vond en liet eerst de politie en eersten hulpdienst waarschuwen. De revolver, waarmede de daad gepleegd waB, lag in de gang naast het slachtoffer. Het gezicht van den man was zeer opge zwollen. De 18-Jarlge dochter zat sobreiend bij jle lichamen hxrer ouders in de gang. Toen de politie aankwam, wist zij natuurlijk niet direct hoe het met den dader* stond en 8 agenten wilden, met een geladen revolver in den vuist, de woning binnendringen. De kruidenier bracht hen echter spoedig op de hoogte, dat de dader levensgevaarlijk gewond ter neer lag. De hoofdcommissaris van politie, de heer F. van 't Sant en de com missaris der politie der afdeeling O., de heer P. Kramer, volgden weldra. De heer Kramer kon B. nog een kort verhoor afnemeD, waarbij hij bekende de doodeüjke schoten gelost te hebben. Een familie, die achter het bewuste peroeel woont in de Van der Duynstraat en op goeden voet stond met de vrouw, had om over vijf nog met haar gesproken. Haar man was toen bi) haar in huls en zij vertelde nog, dat haar man het weer goed wilde maken, doch dat zij er niets van wilde weten. De vrouw had tegen deze familie al herhaaldelijk haar nood geklaagd en verteld, dat niet lang geleden, oen zij ziek te bed lag, B. haar met een revolver bedreigd had. Toen de familie dan ook omstreeks, cwart voor zes 6 schoten hoordé vallen begreep zij, dat er iets ernstigs gebeurd moest zijn en de man, die duidelijk om hulp ïoorde roepen, klom dadelijk over de schutting, die zich tusschen beide perceelen je vindt om hulp te bieden. De achterdeur, die hi) wilde openmaken, zat eveDwel op e ketting vast en toen hij er aan morrelde, cwam de oudste zoon in opgewonden .oestand naar aohteren en dreigde den murman met een mes. Daarop achtte deze iet maar beter te retireeren. Toen hij weer op zijn eigen erf was, zag hij de dochter vol bloed schreiend naar buiten komen, roepend: „Het is gedaan, het ls gedaan." Jaarop zijn de buren van voren bet buis innengekomen. De 4 andere kleine kln- eren, die, niets van het vreeselijk draipa vermoedend, buiten rustig op straat speel den, werden door de zorgen der buren tijdelijk bij de omwonenden ondergebracht Nog langen tijd bleef bet zeer rumoerig n de omgeving van het perceel en dichte groepen nieuwsgierigen bespraken de bijzonderheden van het tragisch drama. De dader zeil niet ernstig verwond. Een nader onderzoek heeft aangetoond, dat de gevolgen van het schot, waarmee de moordenaar zichzelf van het leven trachtte te berooven, minder ernstig zijn dan men aanvankelijk dacht. De kogel is bij den slaap in het hoofd gedrongen en leeft het lichaam achter het oor weer ver laten. Edele deelen zijn niet gekwetst, zoo dat de toestand zioh gunstig laat aanzien. De diader opgesloten. Gistermiddag is B. uit het ziekenhuis ontslagen. Hoewel hij nog niet geheel van zijn ver wondingen is hersteld, bestond er geen bezwaar tegen, hem naar het huls van Be waring over te brengen en daar op, te sluiten. DE DROGE MEL De filiaal-inrichting van het Kon. Ned Meteorologisch Instituut meldt ons: Ook de vijfde maand van dit jaar was te droog; er vlei n.1. in Mei slechts 20 mm. regen tegen een gemiddelde hoeveelheid, jerekend over de jaren 19101929, van 50 mm. De kleinste hoeveelheid ln die ja ren ln Mei gevallen ls 14 mm. in 1922, dan volgt de 20 mm. van dit jaar. De grootste hoeveelheid viel in Mei 1928 n.L 124 mm. DE „CHRISTAAN MICHELSEN". Het schip wordt waarschijnlijk op het Btrand gesloopt. Het in November bij Hoek van Holland gestrande Noorsche stoomschip „Ohria- tian Michelsen" is afgevoerd vgn de her- verzekerlngsmarkt Het moet, naar het „HbL" verneemt, wel uitgesloten worden geaoht, dat het schip nog zal worden af gebracht. Pogingen zullen daartoe waar schijnlijk ook niet meer worden aange wend. Het staat zoo goed als vast, dat de „Chrlstian Michelsen", die geheel op het droge ligt, op het Hoeksche strand zal worden gesloopt. STAKERS ALS BRUIDSJONKERS. Een werkwillige (kantoorbediende) in het houtbedrijf te Zaandam, die Donder dagmorgen te Purmerend ln het huwelijk zou treden, zag zich aldaar, zeer tegen zijn zin, in het midden van de belangstel ling geplaa'tst. Een troep stakende houtbewerkers uit Zaandam posteerde zich voor het huls van de bruid, terwijl eenlge tientallen stakers zich voor het stadhuis hadden opgesteld. Zoodra het bruldpaar versohenen was, werd het met kreten begroet. De woorden onderkruiper o.a. waren duidelijk te ver staan. Geësoorteerd door dezen troep kwam men aan het stadhuis, waar de po litie voor een goede afzetting gezorgd had. Het bruidje was zeer onder den in druk. N Ds dader oog verhoord.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9