ROSSEM'1 ZEEPAARD IScr BINNENLAND GEMENGD NIEUWS. De Vesuvlus In werking en I DE SCH ADEVERGOEDIN G8- CONFERENTIE. Het werk hervat ZUID ERZEESTEUN WET. Poging tot moord. De zaak Liebermann voor de rechtbank. BIGAMIE. Instorting te Napels. arbeiders, die voor de totstandkoming WB een internationale conventie rijn. stond Uag" op hét oogenfblik ongwensoht is. Zweden acht collectieve overeenkomsten tussohen werkgevers en werknemers de beste manier om den arbeidstijd' der han delsbedienden te regelen. De regeeringsgedelegeerde van Polen nam eveneens het standpunt in, dat de tijd voor een internationale conventie niet ge komen is, zoolang de conventie van Washington niet door de voornaamste staten is geratificeerd. De overige regee- ringsgedclegeerden hebben niet aan de al- gemeene discussie deelgenomen. Daarom is nog niet te zien, of er voldoende animo voor een internationale regeling bestaat. Mocht het daartoe kornet», dan zal deze naar alle waarschijnlijkheid tot een aantal categorieën' der handelsbedienden beperkt blijven. 1 Onderteekening Vrijdag om 12 uur. Het rapport van de oommissie van des kundigen zal zeer waarschijnlijk Vrijdag a.s. des middags om 12 uur geteekend worden. Verwacht wordt, gezien het officieuse verloop der onderhandelingen, dat de on derteekening zonder bijzondere formali teiten zal plaats hebben. De pers zal waarschijnlijk toegelaten worden. Over de publicatie van het rapport is nog niets bekend, doch het staat vast, dat de publicatie te Parijs zal geschieden. Ook België zal teekenen. Woensdag zijn te Parijs nog bespre kingen gehouden in de subcommissies van de commissie van deskundigen, in het bijzonder over de centrale bank voor de internationale betalingen en over de leveranties in natura. De Belgische kwestie is opgelost. Het staat thans vast, dat ook de Belgische des kundigen het rapport zullen teekenen. LICHTE MARYLAND BAAI IN PATEMTVERPAKKINCó DE KAMERVERKIEZINGEN. Beslissing van Gedlep. Staten van Noord-Holland. Ged. Staten van Noord-Holland hebben besloten, geen gevolg te geven aan het bij hun college ingekomen verzoek van D. van der Wey te Enkhuizen, om beroep aan te teekenen tegen de beslissing van het hoofdstembureau in kieskring 10 (Den Helder), voor zoover ongeldig is verklaard de candidatenlijst, ingeleverd door H. Oost in Den Heldter. De verkiezingen. De lijsten van candidaten voor de as. Tweede Kamer-verkiezingen zullen in een zitting van het Centraal Stembureau op 11 Juni a.s. worden genummerd. DE STAKING ONDER DE SCHEVENINGSCHE VISSCHER& Het bemiddelingsvoorstel van den burgemeester verworpen. Het bemiddelingsvoorstel van den bur gemeester, dat deze Maandag gedaan heeft en dat in hoofdzaak neerkwam op een loon van 25 pet. over alle besommin- 'gen henevens het in regel niet uitvaren op Zondag is Dinsdag door de werkne mersorganisaties verworpen, zoodat het einde van de staking nog in het verre verschiet ligt. De reeders hebben intusschen met de schippers een overeenkomst geroffen. Deze krijgen 8'/* pet. van de besomming, hetgeen overeenkomt met het loon van 1924 Of de schippers aan het werk zullen gaan of niet is nog steeds onzeker. In verband met de staking in het Sohe- veningsche visscherijbedrijf bevestigde de burgemeester, mr. Patijn, dat de reeders zijn bemiddelingsvoorstel hadden aan vaard en dat de matrozen het hadden ver worpen. Burgemeester Patijn heeft zijn bemid del ingstaak neergelegd en doet geen ver dere pogingen ten deze. Verscherping van het conflict Men sshrijft aan de Nw. Rott. Crt.: De staking onder de Scheveningsche haringvisschers heeft thans een geheel brengen. Het sohijnt thans uitgesloten te zijn, dat de schippers nog aan het werk zullen gaan. Gisterenochtend 1b een aan. vang gemaakt met het bergen van netten en zeilen. De reeders moesten zelf deze werkzaamheden verrichten omdat zij zeer weinig medewerking hadden. Slechts werden zij geholpen door een paar plaats- knechten en zeilmakers. Deze laatsten hebben gisterenmiddag het werk niet hervat omdat zij door de stakers, die in grooten getale kwamen opdagen, werden tegengehouden. Het haventerrein was geheel door de politie afgezet. Het bestuur van de schippersvereeni- ging is gisterenochtend op bezoek ge weest bij de stakingsleiding en tracht in zekeren zin bemiddelend op te treden. Van deze bemiddeling wordt geen resul taat verwacht. DE STAKING TE IJMUIDEN. Dinsdagmiddag is de onder het personeel van den Sleepdienst Exploitatie Maat schappij IJmuiden te IJmuiden uitgebro ken staking, waarover wij in het nummer van Dinsdag hebben bericht, opgeheven, zoodat het werk in de visschershaven is hervat. Over de door de opvarenden der sleepbooten dezer maatschappij gestelde eischen, o.m. vergoeding voor Zondags- werk, zal thans tusschen dé directie der sleepbootreederij en den Centralen Bond van Transportarbeiders worden onder handeld. Bij Kon. besluit is aan dr. ir. H. Wort- man, oud-directeur-generaal der Zuider zeewerken, te 'e-Gravenhage, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als lid van de commissie, bedoeld in artikel 3 van de Zuiderzeesteunwet 1925 (Staatsblad no. 290), met dankbetuiging voor de als zoo danig bewezen diensten, en is benoemd tot lid dier commissie ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler, directeur-generaal der Zui derzeewerken, te 's-Gravenhage. Binnenland. Tussohen half zeven en zeven uur heeft zich Dinsdag in enkele minuten in de Oude Kennissteeg te Amsterdam een drama afgespeeld. In dat straatje woont op no. 8 een ze kere Huisman, die eenige vrouwen in huis heeft. Van den kant van het Oude Kerks- plein kwam Dinsdagavond op bovenge noemd uijr een man, C. S., die gehuwd is met de 22-jarige juffrouw de R., die ach ter het venster zat. Toen hij bij het huis was, trok hij een revolver. Zijn vrouw» die het zag, sprong op, maar op hetzelfde oogenblik knalde een schot, onmiddellijk gevolgd door een tweede. De vrouw gilde en viel in zwijm. Beide revolverkogels hadden de vrouw getrc *- fen. De eerste kogel had haar in de zijde, de tweede in den rug geraakt. Spoedig was de politie aanwezig. Een agent greep op den Achterburgwal den dader, die rijn revolver in de gracht wierp. Hij werd overgebracht naar het bureau in de Warmoesstraat. De getrof fene werd door den geneeskundigen dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. Daar bleek na onderzoek, dat de wonden niet levensgevaarlijk zijn, omdat geen edele deelen zijn geraakt. Op het politiebureau verklaarde S., dat hij met de vrouw, op wie bij geschoten had, getrouwd was. Hij was na zijn huwe lijk ziek geworden en in het gasthuis ver pleegd. Toen hij hersteld was, vernam hij waar zij was heengegaan. Hij had haar dezer dagen een brief geschreven, waarin hij, haar mededeelde, dat hij eerst haar en daarna zichzelf van het leven zou beroo- ven. Hij heeft toen een revolver gekocht en Dinsdagavond gepoogd zijn voorne men ten uitvoer te brengen. LIJK OP EEN SPOORBAAN GEVONDEN BIJ AMERSFOORT. Dinsdagmorgen omstreeks halfzes werd op een afstand van ongeveer een kwar tier van de stad bij den 'overgang van een smallen landweg op die lijn Amers- foort-Kesteren, het vreeseüjk verminkte ljjk van den 50-jarigen De H., wonende in die omgeving gevonden. Men vermoedt, dat dit ongeluk heeft zeker oogenblik besloten de echtelieden van elkaar te gaan. Nu en dan ging de man nog wel eens naar de kinderen kij ken, doch de vrouw gaf hem te kennen, dat ze hem liever heelemaal niet meer zag. Toen is de man te Utrecht voor de tweede maal getrouwd met een vrouw, die reeds twee kinderen had, en <Re na haar huwelijk met verdachte nog een klnc ter wereld bracht De officier van justitie, mr. Oosrtling, wees op den ernst van het feit Deze ver dachte toch had een eerste vrouw met kinderen in een onzekere positie ge bracht. Spr. meende dat hier streng moest worden gestraft en eischte drie jaar ge vangenisstraf met afteek van de voor loop ige hechtenis. Mr. Freina, die verdachte verdedigde, zette uiteen door welke omstandigheden verdachte tot rijn daad is gekomen. Ver dachte verdient z.i. medelijden. Zijn hu welijk met de eerste vrouw was ongeluk kig, de tweede vrouw is er met die kinde ren nu eveneens tusschen uitgegaan. Pleiter verzocht de onmiddellijke invrij- heidsstelling van verdachte. De officier van justitie verzette zich daartegen, zJL was ontvluchting) te vreezen. De rechtbank, na in raadkamer te zijn geweest, vond tot vrijlating geen termen. Uitspraak 18 detzer. ander aanzien^ gekregen. Met alle ge- plaats gehad met den laatsten goederen- rnoedehjkheid is het thans gedaan, con- trein, even voor miri<Wn„oM ferenties hebben niet meer plaats, het gaat nu hard tegen hard. De reeders hebben besloten niets meer GEVAL VAN DIPTHERIE OP DE „J. P. COEN". Aan boord van het Dinsdagmiddag toe te geven. Zij meenen tot het uiterste gegaan te zyn. De reeders ontvingen gisteren bericht van de schippersver- naar todië'vertrokken st^mschiiT^ eeuiging, dat de schippers bereid zijn Pieterszoon Coen" heeft zich een geval een kwart procent van hun loon te laten,Van diptherie voorgedaan. De patiënt vallen, dat dan ten goede zal komen een der manschappen van het zich aan de overige bemanning om zoo- aan boord bevindend detachement Indi- doende mede te werken aan beëindi- sche troepen, is in de sluis te IJmuiden ging van het conflict. Van reederszijde wijst men er op dat door verschillende toezeggingen, door de reeders gedaan, de loonen der matrozen zouden bedragen 25s/4 pet., terwijl 26 pet. geëischt wordt. Onder de 253/4 pet. is het'monstergeld inbegrepen. De reeders wijzen erop, dat de bonden hoegenaamd niets hebben laten vallen en ook met betrekking tot dit kleine verschil niet wenschen tegemoet ie komen. In reederskringen bereidt men zich voor op een langdurige staking, die ver soherping van het oonfliot met zich zal van boord gebracht en door tusschen- komst van den agent der maatschappij naar het Anthonius-ziekenhuis te IJmui den vervoerd. De „Jan Pieterszoon Ooen" heeft de reis daarna voortgezet (De Tefegr.) Voor de Utrechtsche rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan een bankwerker, die een dubbel huwelijk had gesloten. Verdachte was getrouwd te Hilversum. Dit huwelijk waa niet gelukkig en op een De rechtbank te Amsterdam heeft gis teren een aanvang gemaakt met de be handeling der strafzaak tegen Salomon Lieberman, geboren te Riga (Letland), thans gedetineerd, en beschuldigd van te zijn (om het nu maar in een wat hui selijker stijl dan de deftige rechtbank stijl uit te drukken) de man, die in de zwendelaffaire tegen de Veendammer Hypotheekbank de touwtjes in handen had, die de stuwkracht was voor de transacties, welke zijn geschied ten koste der beleggers, en die tenslotte, toen de boel misliep, haastig naar het buitenland ging, terwijl de betrekkelijk onschuldige slachtoffers Woltmann e.a. achter slot en grendel gingen. Wij hebben de sen- sationeele uitlevering van Liebermann, die tenslotte te Helsingfors werd achter haald, uitvoerig meegedeeld. Hem is thans ten laste gelegd bedriegelijke bank breuk, subs. verduistering, subs. heling. Er zijn 46 getuigen gedagvaard waarvan er enkelen niet komen. O.a. hebben de heeren mrs. Schürmann en van Gigch, welke in de eerste procedure nogal ge- comprommitteerd werden wegens de hooge honoraria, die zij in deze zwendel- affaires hadden ontvangen, bericht ge zonden «wegens ziekte* verhinderd te zjjn. Ook een Antwerpsch getuige, A. Sedeyn, wenscht niet te komen. De kwestie der bedriegelijke bankbreuk, subs. verduistering, betreft het overdoen door Liebermann van activa der Veen- dammer Hypotheekbank aan de familie Woltmann en de Discontobank. Hij deelt mede, dat er van betaling in contanten nimmer sprake is geweest; één millioen zou in hypotheken worden betaald, één millioen in contanten. Hij had er even wel, naar hij aan de rechtbank verklaart, niet het minste idee van hoe dit zou worden verrekend. Möhring is niet op zijn verzoek directeur geworden. Hy erkent de kas, f 40.000.— in ontvangst te hebben genomen, ook een cheque Voor f 50.000.—. Hy verontschuldigt zich door te zeggen, dat hy de bankier was en geld noodig had. Als de president hem vraagt of hy weet, dat een hypotheekbank zijn gelden uitsluitend in hypotheken mag beleggen, antwoordt hy, dat hem was medegedeeld, dat juist de Veendammer dat niet behoefde te doen. Dat hy de belangen der aandeelhouders niet heeft kunnen behartigen (volgende opmerking van den president), komt door het in grijpen der justitie, zegt Liebermann. Hy vertrouwde, dat Paardekooper de zaak in orde zou brengen. Mr. G. J. Salm, curator in het faillisse ment der Veendammer Hypotheekbank, is de eerste getuige. Hy zegt, dat het verwyderen van die 2J millioen er nood zakelqk toe leiden moest, dat de belangen der crediteuren benadeeld werden. Paarde kooper heeft zonder eenige tegenprestatie de aandeelen overgenomen voor f 5 mil lioen. In die dagen was verdachte (dit is wederom een vraag van den president) goed voor 2$ millioen. De Belgische justitie, aldus mr. Salm, heeft beslag gelegd op Liebermann's vermogen na zqn faillissement. Dat was f 1.700.000, waar van L. 10°/0 zou krqgen. Dit is ook ge schied, maar onze justitie heeft er beslag op gelegd. Dit was het geheele vermogen van L. Deze zelf voegde er nog aan toe, dat er geld weggeraakt is en dat hy reeds eerder sommen ter beschikking stelde. Liebermann's bedoeling was zich den eigendom te verzekeren van de activa der Veendammer. Hy richtte daartoe allerlei fictieve banken en beleggingsmaatschap- pyen op en wilde tenslotte de tegenwaarde der hypotheken in Duitschland uitzetten en zoodoende winst maken. Hy erkent, dat wat hy deed, wellicht dom kan zyn geweest, maar geenszins misdadig. Ver stand van het plaatsen van pandbrieven in het buitenland had hy niet. Anderen noemden zyn plannen geniaal en daardoor liet hy zich beïnvloeden. Een huis van 5 verdiepingen; voorlooplg 3 dooden en 30 ge wonden. Maandagavond is te Napels op het Oorso Vittorio Emanuele een huis van 5 ver diepingen ingestort. Daar het reeds sinds eenigen tyd bedenkeiyke scheuren ver toonde, werden verschillende herstellingen ondernomen. Nadat Maandagmorgen de eigenaar aan de bewoners nog verklaard had, dat alle gevaar geweken was, stort ten Maandagavond onder donderend gekraak enkele balkan naar beneden. De bewoners hadden geen tyd zich in veiligheid te brengen, en de meesten werden onder het puin van het weldra invallend middengedeelte bedolven. De politie en militairen konden al spoedig 8 dooden bergen, terwyi bovendien 80 gewonden konden worden uitgegraven, die voor een deel ernstige verwondingen of ernstige zenuwaandoeningen opliepen ONTSPORING BU LAUSNITZ. 4 dooden. Door totdusver onopgehelderde oorzaak is van een goederentrein, die van Silezië naar Königsbrück onderweg was, Maan dagavond op het station Lausnitz een wagen ontspoord en omgevallen. In den wagen bevonden zich rijksweersoldaten en paarden. Vier soldaten werden gedood en twee licht gewond, welke laatsten naar het garnizoens-hospitaal werden gebracht. ONTPLOFFING VAN EEN GRANAAT. Twee dooden. Naar de Saarbrücker Zeitung uit Saar- gemünd meldt, hebben twee mannen by het houthalen in het bosch van Lohr bij Albesdorf een granaat gevonden en mee naar huis genomen. Toen de huurman daar den ontsteker wilde losschroeven ontplofte de granaat. Eén dér mannen was onmiddellijk dood, de ander overleed spoedig aan zijn verwondingen, terwyi de buurman levensgevaariyk werd verwond. De kamer werd geheel vernield. VAARTUIG OMGESLAGEN. Een boot met negerinnen aan boord is op de rivier te Beaufort (Zuid-Caroiina) omgeslagen, doordat een der vrouwen ging staan. Acht zijn er verdronken. BRAND IN EEN ZIEKENHUIS TE KOBLENZ. In het ziekenhuis Mariënhof der katho lieke zusters te Koblenz is Dinsdagmor gen een groote brand uitgebroken. In kor ten tyd stondi de Oostelijke vleugel van het gebouw in vlammen. Onmiddeliyk rukte de brandweer met vier wagens uit, terwyi ook de Fransche bezetting assisten tie verleende. De Fransche soldaten brach ten een deel der patiënten over naar het in de nabijheid gelegen voormalige mili taire hospitaal, dat op het oogenblik ter beschikking van de bezettingsautoriteiten staat. Het vuur breidde zich snel langs het geheele dak uit en bereikte de aan grenzende kapel, waarvan na eenigen tijd de toren onder luid gekraak naar be neden stortte. Na ongeveer anderhalf uur had de brandweer met behulp der mili tairen het gevaar voor uitbreiding be zworen, zoodat geen gevaar meer bestaat. Er kwam geen enkel persooniyk ongeluk voor. NIEUWE ZIEKENHUISBRAND. Alle patiënten zouden gered zyn. Hot vier verdiepingen hooge gebouw van het algemeen ziekenhuis te Chicago is in vlammen opgegaan. Volgens de eer ste berichten is het gelukt alle zieken hetzy langs de trappen, hetzy met brand weer ladders, in veiligheid te brengen. De brand moet in de wasschery zyn ont staan. SNEEUW EN VORST! Wolff meldt uit New York, dat het Maandag, sedert het bestaan van het me teorologisch instituut aldaar, de koudste Juni-dag waa In den omtrek van Boston, waar drie dagen geleden verscheidene menschen tengevolge van de hitte zijn overleden, Uit den, pas gevonnden krater in het Z.W. gedeelte van den Vesuvlus dringen groote lavastroomen naar buiten, die zich reeds weer vertakt hebben en vooral in de Valle dTnferno en in do richting O ttaiano-M arigll ano-Verrigno met groote snelheid voortrollen en by Verzlgno zelfs bewoond gebied hebben bereikt. Van de bevolking heeft zich groote angst mees ter gemaakt De autoriteiten hebben voor- bereidingen getroffen Om bij de noodza- keiykheid van een ontruiming snel de nood ige maatregelen te kunnen nemen. Volgens den leider van het vulcanologisoh observatorium op den Vesuvlus, zullen de uitbarstingen slechts eenige dagen duren en dan weer langzaam afnemen. De werking ln hevigheid toegenomen. De leider van het Vesuvius-observato- rium deelt mee, dat in den loop van den morgen de werking aanrieniyk is toege nomen. De lavastroom, welke uit den kleinsten kegel stroomt, is 20 meter breed en vordert twee meter per minuut. Zjj vult het heele Helledal en splitst zich dan in twee armen, waarvan de eene naar Terriga vloeit en de andere, die over de lava van 1906 loopt, reeds het lavaveld van Laposecohi bereikt heeft De uit barstingen zijn geweldig!, zoowel wat die kracht als de hoeveelheid gloeiend ge- steente betreft Een schitterend schouwspel. Naar de correspondent van de Times te Napels Dinsdag seinde bood de Vesu- vius in den nacht van Maandag op Dins dag een schitterend schouwspel aan. De heele top van den berg scheen in brand te' staan en de hemel stond in een schit terenden gloed. Naar prof. Malladra mee gedeeld heeft, is na heftige uitbarstingen, waarby gloeiende steenen werden uitge worpen en de grond schudde als by een aardbeving, de kleine kegel van den kra ter ingestort en in den krater terugge vallen. Verscheidene toeristen hebben zich naar den Vesuvius begeven om het schouwspel van zoo naby mogefljk gade te slaan. De rookzuil boven den vulcaan heeft een hoogte van ongeveer 5000 M. bereikt. Halzen en gehuchten ontruimd. In den omtrek van Terzigno, ten Zui den waarvan zich de lavastroom van Ca- posechhi (1834) bevindt en bij Boscoreale, waarheen zich een der stroomen van 1906 richtte, zyn enkele huizen en gehuchten op last van de overheid ontruimd. Er be vinden zich daar troepen om de bewoners zoo noodig te dwingen tot heengaan en om ook verder de orde te handhaven. By Avini, een buurtschap by Terzigno, zyn een vyftal huizen vernield. De gemeente- bosschen van Terzigno zyn ten deele ver nield, zoodat men er zonder water zit. Ook de waterreservoirs van Boscotrecase en Torre Annuziata moeten gevaar loopen. Onverwachte hevige terug keer. Dorpjes ontruimd. Volgens de laatste berichten van den directeur van het Vesuvius-observato- rium, prof. Malladra, neemt de werking van den Vesuvius op niet-verwachte wyze in hevigheid toe. Binnen 24 uur hadden drie uitbarstingen plaats. In reusachtige stroomen vloeit de gloeiende lava langs alle zyden van den grooten kegel in het d)al. De vuurkolom stijgt soms tot 500 meter boven den kra terrand uit om als een regen van vuur eu asch naar beneden te komen. De talryke bezoekers, die de uitbarstingen willen gadeslaan, moeten vanwege het gevaar tot op grooten afstand van den krater verwij derd worden. Omtrent het verloop der uitbarstingen wordt nog nader gemeld, dat de hevigheid der uitbarstingen gedurende den nacht zeer snel is toegenomen. Tegen midder nacht werd niet alleen de groote, inaa. ook de kleine kegel door de uitbarstingen aangetast en de krater werd gevuld met een golvende lavamassa, die naar beneden stroomde en als een gloeiende slang op grooten afstand in den nacht zichtoani' was.. Deze explosie, de derde, die gisteren plaats vond, duurde meer dan 54 minuten en werd door asch en steenregens bege leid. De toeristen, die het schouwspel hadden gade geslagen, moesten vluchten. Later in den nacht stroomde een deel dei lava weer in den krater terug, waarschijn- lqk doordat de ontploffingen groote holten in den krater hadden veroorzaakt. Tegen den morgen nam de uitbarsting in hevig heid af. De uitgeworpen lavamassa wordt ^r^e2em"ttver3cheMene sM!en Tsszsrs is ongeveer de helft van de massa, die in Buitenland. ONGELUK MET EEN HOOGOVEN. Te Artenofsk, in het Drubekken, zyn by een ontploffing in een hoogoven drie ar beiders verbrand; tien kregen ernstige brandwonden. VECHTLUSTIGE DAMES. De rechtbank te Beriyn heeft Dinsdag twee 18-jarige meisjes, die indertyd, ter- wyi zy dronken waren, in Neukölln den 28-jarigen arbeider Brismann met 20 mes steken en het toedienen van schoppen, zware verwondingen hebben toegebracht, tot drie. en negen maanden gevangenis straf veroordeeld wegens het veroorzaken van zwaar lichameiyk letsel. Een beslis sing over de vraag, of den meisjes ten aanzien van het ondergaan der straf een proeftyd zal worden toegestaan werd uit gesteld. De rechtbank zag ervan af, de veroordeelden in een opvoedingsgesticht te doen plaatsen. ACHT DOODVONNISSEN. Het districtsgerechtshof van Priloeki 1906 by de groote Vesuvius-uitbarsting werd uitgeworpen. De rookkolom van dp Vesuvius is op grooten afstand zichtbaar. De bevolking in de omgeving verkeert in zeer angstigen toestand, aangezien men een herhaling van de groote uitbarsting vreest Nieuwe verwoestingen door de lava. De lava, die over een breedte van 650 voet voortstroomt, en ongeveer 28 voet hoog is, heeft thans ook het gehucht Pa- gani by Terzigno verwoest, terwyi in de onmiddeliyke omgeving daarvan in totaal 40 boerderyen aan den lavastroom ten offer vielen. De lavastroom vordert onge veer 500 voet per uur. De lavastroom neemt af. Het observatorium op de Vesuvius heeft in een buitengewone zitting acht1 meldde gisterenmiddag, dat de lavastroom eden van een bende boeren, die, geiyk MT ÉÊgM in het vonnis heet, systematisch door ter roristische handelingen de maatregelen van de sowjetregeering gesaboteerd"had^ ter dood veroordeeld. aan het afnemen is. Er is gedeelteiyk een nieuwe eruptiekegel gevormd. In de onge veer 100 meter breede opening komen telkens hevige ontploffingen voor, waar gloeiende maaaa'a worden uitgeworpen.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2