Radio-Programma-])-. Ingezonden. Marineberlchten. Sport. -,r s ^«Gari trtnfsotle werd echter bUjkbs^;- eiet in gegaan, da»? lange Womke O hedeo terecht stond araen» hulavrtdebreuk. Hij beweerde tbane echter weer hard nekkig dnt ht) In 't geheel niet bi) defe- rnllle Bras wee geweest. Hij *va» reed» ten 0 uur uit een caié vertrokken en te kwart over Ben thuis gekomen, toodat hij onmogelijk om li uur 1 ij Braa kon zijn geweest Wo/nke w<, o- Breerand en is thuis bi) lijn moeoer, die zijn ver klaring omtrent het uur van thuiskomst bevestigd had. Niettemin beweerde het echtpaar Bras in Womke den onaangenamen bezoeker te herkennen, zoodat de zaak er niet ge makkelijker op werd. De officier hield zioh aan deze ver klaring en noemde de daad van Womke een dronkemansstreek, die echter streng moest worden gestraft, zoodat Z.Ed. f 100 boete of 60 dagen vorderde. Mr. Buiskool had de verdediging van dezen Big Ben onder de Zijper vletschip- pers op zich genomen en wees op de ver schillende tegenstrijdigheden in deze zaak die naar zijn meening tot vrijspraak zou den moeten leiden en in ieder geval ver zocht bij een minder exorbitant hooge boete, dan door den Heer Officier geëischt. Pleiter had zich echter noodeloos onge rust gemaakt, daar het bleek dat de Politierechter in twijfel verkeerde omtrent Womkes Schuldigkeit en dus overeen komstig het wijze woord van Karei den Dikke„in dubio abstine"( in twijfel ont houd u) dat aei ie altijd als hij 'jo ouwe klare kreeg van ziju schoonmoeder, den verdachten vletschipper van 1 meter 90 op zijn hl d'écosse sokken, beleefdelijk vrijsprak. Een al te gevoelige vermaning toegediend. Een polderwerkend gentleman, met name Hendrik O., uit Eindhoven afkom stig en op 8 April werkzaam op de Hau- kes gem. Wleringen, kreeg op dien datum ongenoegen met zijn chef, den uitvoerder Joh. Broersma. Het eene woord haalde het andere uit en toenjde heer Broersma daarbij uitliet, dat hij over Hendriks pres taties als putgraver niet voldaan was, werd deze gekrenkte vakman zoo furieus dat hij den baas een geweldigen tik met zijn schop op het hoofd gaf. Gelukkig is echter Broersma niet van bordpapier en ondervond hij van de hem toegediende terechtwijzing over zijn lichtvaardige critiek geen nadeelige gevolgen. De hard handige polderjongen stond heden echter voor de zondaarebsuk an betuigde, het feit erkennend, zijn spijt ove? ;ijn drift. De heer Broersma gaf geen ongunstige ge tuigenis van verdachte. Er bestond onder de werklieden zekere verbittering over loontekort en het onthouden van een vrijen Zondag en Hendrik was vermoe delijk opgestookt door lieden, die slechter karakter hadden dan hij. Denkelijk zou dus dit kind nog wel een zachten dood hebben gekregen, maar meneer Hendrik is een driftkop, die reeds meermalen wegens mishandeling is ver oordeeld, dus voor minder dan f 40. boete of 40 dagen kwam hij er ditmaal niet af. wij hopen, aandachtig door u gelezen zul len worden. De Vereen. „Zonnestraal" heeft ten doel, herstelde tuberouloBe patiënten uit alle oorden de» lande kostelooze verple- giijK te verschaffen ln de door de Veree- nlglng opgerichte Arbeklekolonle's en hun daar geleidelijk aan de kracht weer te her geven, die zli lu de maatschappij noodlg hebben. Op politieke of godsdienstige gezind heid wordt daarbij niet gelet. WIJ hopen daarom ook dit jaar weer te mogen rekenen ou de offervaardigheid en menachiievendheid van al onze plaatsge- nooten. Laat ook voor u de leuze zijn: „De sterken voor de zwakken". In de overtuiging, dat wij niet in onze verwachtingen teleurgesteld zullen wor- üen, teekent, Namens het pl. comité, J. MENS, Secretaris, Laan 34. Dames, die zich beschikbaar willen stellen op Zaterdag 16 Juni het.„Zonne straal "-embleem te verkoopen, worden be leefd verzocht dit even te willen berichten aan bovengen, adres of aan een der oomité- leden op strooibiljetten vermeld. Op den dag van den speldjeeverkoop zal zitting worden gehouden in het Alg. iehuis voor Militairen, Spoorstraat. -o- i\ VRIJDAG r JOTfL Geachte Redactie. Het is voor mij werkelijk een verheugend teeken, dat de heeren Klapmeijer en P i n k h o f f, menschen bevoegd tot oor- deelen in dezen, hun bezwaren naar voren brengen over de wijze, waarop de Advies- oommissie voor bouwontwerpen thans werkt. Wanneer b.g. heeren den gang van zaken, betreffende het Kegelhuis precies weten zouden, dan zelfs kregen zij nog een helderder blik over de werking van voornoemde commissie en zouden zij zelfs direct moeten beamen, dat de f 60.in rekening gebracht voor hetgeen is gedaan, te hoog is geweest. Ik wil dit nogmaals even releveeren. Do voorpui v. h. Kegelhuis bestaat uit 6 onder- en 5 bovenkozijnen. Nu ging het er om of de sprong bij het 3e of 4e kozijn genomen zou worden, hetwelk ik bij het 8e onuitvoerbaar vond en de Advies- om- missie onderschreef dit, doch kreeg het gedaan bij B. en W. om deze bij het vierde kozijn te bepalen. Daarom maakten zij van mijn bestaand ontwerp een potloodschets, waarvoor de hoofdmotieven aanwezig waren en waaraan zeker niet langer dan een dag is gewerkt. Voor eiken belang hebbende is dit bij mij te bezichtigen. Men spreekt zoo gaarne, alvorens te oor- deelen, eerst te onderzoeken waarover men oordeelt, (zie thans weer de opmer king over de vervuiling van het strand) doch het ware plicht geweest dit ook ge daan te hebben in b.g. kwestie, althans wanneer men als leek geroepen is te oordeelen- Hoogachtend, J. J. SOHOEFFELENBERGER. Den Helder, 6 Juni 1920. Geachte Redactie 1 Voor onderstaande zag ik gaarne een plaatsje ingeruimd in uw veelgelezen blad. HET TWEEDE ZOMERCONCERT VAN HET „STEDELIJK MUZIEKCORPS". De heer G. H. J. van den Bogaerde, muziekleeraar alhier en oud-directeur van het „Stedelijk Muziekcorps", heeft gemeend in het belang van het korps 1 mijn stukje aangaande bovengenoemd concert (in het nummer van Donderdag J.1.) met een ingezonden stuk (nummer van Zaterdag) te moeten beantwoorden. Ik acht het noodig deze repliek punts gewijze te moeten beantwoorden: 1. Natuurlijk was mijn recensie ernst. (Waarom ook niet?) Uw vraag omtrent „feliciteeren bij een condolatie" begrijp ik niet; de portée ontgaat mij. 2. Critiek heb ik in het geheel niet gegeven; dat laat ik gaarne over aan een geroutineerd musicus als gij zijt. Ik heb alleen het concert als zoodanig gememo reerd en daaraan toegevoegd, dat het korps onder zijn nieuwen leider een schoone toekomst tegemoet gaat. Dat houd ik staande en de toekomst zal het leeren. (Gij moet bedenken, dat de heer Pala maar nauwelijks één maand in func tie is). Een „critisch" verslag was het niet en lag ook niet in de bedoeling. 3. Dan de goede raad die gij mij geeft: „Geef opbouwende critiek, wijs de fouten „vriendschappelijk", Bchrijft ge. Deze raad is geheel overbodig, mijnheer v. d. B. Nergens in mijn verslagje is iets van dien aard te» vinden. Maar schrijft gij „opbouwend" en „vriendschappelijk" wanneer gij u aldus uitlaat: „de zuiverheid, was die er?; de I correcte maatvastheid, was die er; goede directie? Kalm spel?" Den raad dien gij mij wilt geven, had ge in de eerste j plaats zelf moeten opvolgen. 4. Dat uw oordeel over het concert heel anders is, bewijzen wel bovenstaande „vragen", maar dat wist ik wel vooruit. Gij alleen weet het. Ook schrijver dezes waagt het zich niet met u te meten, maar hij is toch wel zóó deskundig, dat hij kan beoordeelen of een concert als geheel genomen geslaagd is of niet Er is j bovendien in het geheel niet door mij be- I weerd, dat genoemd concert geheel vlekkeloos is uitgevoerd; dan kan trouwens ook niet, gezien den korten tijd van voorbereiding, maarhet was aan te hooren. En het gehoorde geeft ver trouwen voor later. (De ouvert. „Berlin" van Conradi, die 10 jaar lang niet op de lessenaar is geweest het laatste op het concours te Haarlem genoot b.v. een prima vertolking, zoo ook „Die Loreley"). Tenslotte dient gij te weten dat het j korps ten zeerste is ingenomen met zijn nieuwen dirigent, die nu reeds de ver wachtingen die men van hem had, heeft overtroffen. Natuurlijk staat hij als diri- gent nog niet op die hoogte waarop gtj staat, maar dat komt wel, mr. v. d. B. De j heer Pala begint pas, gij zwaait reeds I een reeks van jaren de dirigeerstaf. Een vergelijking is dus uit den booze. Opbou wend en vriendschappelijk", niet waar? Ik eindig hierbij en zal op eventueel I verder geschrijf niet ingaan. Inzender. Hllvsrsum, 1071 M 10.00—10.1 B Morgenwijding. ia.18—-a.00 Concert door het AVR(VKwimiet а.oga.45 Uitzending voor ««holen. 2.454.00 Grainofoonmuilak. 4.004.30 Lering door C. H. de Boer over: Dieren beec h erming. 4.305.00 Lering door J. Aert» over: Kunst en Samenleving. б.017.15 Concert door het AVR O-Kwintet. 7.157.45 Spreekuur vam den radiodokter. 8.01 AVRÓ-Opertte-uitvoering. „De Lieve Augueteijn". Muziek van Leo FalL Mede «pe lend en: Ed. van der Ploeg, Jan Grootveld, Julea Moes e.a. In de pauze: PerVber. 11.0011.30 G ra mofoonmuxiek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur i8gs M. 11.0011.30 Korte ziekendieaet 11.3012.00 KRO. God»die»stig halfuurtje. 12.00 Tijdsein. 12.151.15 Concert door het KRO-Trio. I.152.00 KRO. Gramofoonmuziek. 3.004.00 KRO. Vrouwetmurtje. 4.005-00 NCRV. Gramofoonpiatemcancert 5.00—6.45 Orkestconcert 7.00—7.25 Causerie: Snoei van vruchtboom»*. 7-35 VPRO. Berichten. 7.40 VPRO-cyclus over: Geestelijke stroosnln- gen. 8.15 Concert. Strijktrio. 8.50 VPRO-cur8us: Opvoeding van de rijpere jeugd. 9.30 Trioconcert. 10.00 Voorlezing. 10.20 Concert. Strijktrio. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonaten-concert (viool, piano). 12.50 Orgelconcert. 1.20—2.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing voor scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing: Roond the world. 3.45 Muziek. 3.50 Concert. Sybil Eaton kwartet. 4-35 Orkestconcert. 5-35 Kinderuurtje. 64» Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Sciabin. 7.20 Muziekcritiek. 7-35 Muziek. 7.45 Historische causerie. 805 Concert. Militaire kapel. Os-Ke-Non-Ton, ba riton. V. Olaf, viool. 9.20 Nieuwsteer. 9.3S Le zing: Broadca&t S.O.S. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Loving in a village", kom. opera in 3 actiën van Bickerstaff. 11.20 Een verrassing. 11.35— 12.20 Dansmuziek. ZATERDAG 8 JUNI. Hilversum, 107? M. to.oo10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVR O-Kwintet. 2.002.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.303.30 Aansl. van het Tuschinsky-Theater te Amsterdam. 3.304.15 Lezimgreeks over: Bouw en Wezen der Materie, -door Dr. C. H. Sluiter. 4.154-30 Gramofoonmuziek. 5.00—6.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. 6.01-7.45 Concert door het AVR O-Kwintet. 8.00 VARA Uitzendavomd. 8.00 Orkestconcert. 8.25 Voordracht. Komische schetsen. 8.45 Orkestconcert. 9.10 Toespraak over het Zwarte GowL 9.30 Orkestconcert. to.oo Persteer. 10.15 Voordracht. 10.35 Orkestconcert. Hulzen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO-uitx. II.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein. 12.151.15 Concert door het KRO-Trio. 1.152.00 Gramofoonplatenconcert. 2.003.15 Kinderuurtje. 5.005.45 Gramofoonmuziek. 5.456.00 Journalistiek weekoverzicht. Geachte Redactie. Hiermede verzoeken wij u beleefd een kleine plaatsruimte aan ons af te willen staan voor de Vereeniging „Zonnestraal". By voorbaat onzen dank. Geachte plaatsgonooten! Evenals vorige jaren, zal ook nu weer een Speldjesdug worden gehouden ten bate van de Vereen. „Zonnestraal" en wel op Zaterdag 16 Juni a.s. B. en W. hebben hiervoor reeds hun toestemming verleend. Ook Zijne Exoelleutie Vice-Admlraal Quant heeft gunstig beschikt op ons ver zoek, om op de hier vertoevende schepen en in de Marine-inrichtingen ons speldje te mogen verkoopen. Het doel der Vereen. „Zonnestraal Is reed» r.an velen bekend. Niettegenstaande dat, zullen binneoJtort hui» aan huis strooibiljetten worden verspreid, die, naar VLIEGONGELUK. Korporaal-vlieger Le Breton, die met; een kameraad vloog boven de streek rond Vineuil (Fr.) bemerkte, zoo neemt men al thans aan, dat het vliegtuig van zijn vriend een mankement had. Hij daalde eenigszins om te zien of deze ook hulp noodig had. Hierbij lette hij eohter te wei nig op zijn eigen toestel, met het gevolg, dat dit teveel daalde en op den grond te pletter sloeg. Men heeft Le Breton dood naast zijn toestel gevonden. STOCKHOLM—NEW-YORK VIA IJSLAND. Het Zweedsche vliegtuig, dat de moge lijkheid moet onderzoeken van een gere- gelden vliegdienst gedurende de zomer maanden tuaschen Stockholm en New York vla IJsland en Groenland is Dinsdag te Stockholm aangekomen en zal zoodra de weerberichten goed zijn, vertrekken. Op IJsland, Groenland en ln Labrador zijn vier kaïnpen met levensmiddelen en lnn- digsterreinen voorbereid voor eventueel* tegenslagen. VlUsiage»; monteur-majoor R j serg.-monteur G. Terpetr* van Wachtschip Willemsoord naar O-teedukaserae. De berolws overplaatsing van daas serg.- majoor der mars. J. Kroes* ra» de MarJtax. Amsterdam naar dei Kooi) is ingetrokkmi 17 Juni: terg. der mars» A. C de Wlldt ra» Aid Mars. Rotterdam naar de Koolj, onder intrekking der bevolen overplaatsing naar de Mar.kaz. te Amsterdam. De mar der se kl. J. H. Ran en de stoker- olieman H. A M. Lambregtie zijn aangewe zen den i6en Juli a.a. er sa. Johas de Witt naar O.-I. te worden uitgezonden. Onder-volgende schepelingen zijn por as. Prins der Nederlanden uit O.-I. In Nederland terug gekeerd op den ten Juni 1939: Monteur-majoor R. Enmenga, se rg.-monteur G. Terpstra, «erg.-konstabel P. H. ran de Pa- vert, serg.-hotelier J. A. Nederlof, Itorp.- schrijver P. Thijsse, torpedomaker^maj. J. F. Wasserman, korp.-macht G. R. Heaar, mar. ie kl. H. Kok, ld. J N. Ligtenberg, id. C. van Dijk. 14 Juni: serg.-monteur R. Koldijk van Wachtschip Willemsoord naar 0.zeed.kazcrne. BEHOUDENS ONVOORZIENE OMSTAN DIGHEDEN ia aan ondenrolgende personen vergund naar Nederland terug te keersn: Per as. Grotiu», den sen Juni van Priok: Torpedomaker-majoor P. J. Groenetrberg, macht-majoor A Komen. Per s.s. Slamat, den sen Juni van Priok: Korp.-macht. 2e2kl. R. Portegijs, mar. ie kL P. Farla, J. J. Willems, M. Leijte, J. van Loenem, J. M. v. d. Berg en J. D. Baatsma. Per s.s. P. C. Hooft, den 26en Juni van Priok: Tamboer ie kl. F. H. Nijland, mar.. le kl. E. van Looijengoed. Per s.s. Indrapoera, den 3«n Juli van Priok: Korp.-macht. se kl. A. J. van der Reijden. Per s.s. Koningin der Nederalnden, 10 Juli van Priok: Schipper F. A Heuser, bootsman W. Blek- ker, id. P. A. Bonmeveld, mont.-majoor H. Nieuwenhuijs, serg.-maj. der mars. C. Schot, kwartiermr. A G. van der Horst, korp.-macht. 2e kl. W. Bloot, H. Boaseri en J. Doexie. Per s.s. Insulinde, 17 Juli van Priok: Schrijver-majoor K. H. C. Louwerse, serg.- monteur A. Neehus, serg.-timm. L. P. F. van Son, «erg.-vliegtuigmaker B. Zwart, kwartier mr. L. C. Verméijden, korp.-timm. A. van der Pijl, korp.-macht. 2e kl. A. van Klaveren, id. A. van Zoest. Per s.s. Sibajak, den 3ten Juli van Priok: Schrijver-majoor J. A Luca, bootsmansmaat A. C. A. Galjé. Per s.s. Prins der Nederlanden, 7 Augustus van Priok: Serg.-vliegtuigmaker A H. M. de Boer. Per s.s. Patria, den 22en Mei van Priok: Korp.-macht. 2e kl. C. Komen en R. J. Roo senbeek. Per s.s. Johan de Witt, den 29èn Mei van Priok: Korp.-macht 2e kl. B. A. L. Rutten en mar. ie kl. M. Hoogerhei de. Per s.s. Prinses Juliana, den iaën Juni van Priok Off. M.S.D. 21e kl. A. H. Posthuma. Per s.s. Chr. Huijgensi, 15 Mei van Priok: Adj.-o.off.-macht. J. Bolland, bootsman H. Stroo. torpedom.-majoor C. Boon. Per s.s. Patria, den 22en Mei van Priok: Luit. ter zee 2e kL J. P. Houterm.au, m&tr. ie kl. T. van Veen, id. A. van Sluij», id. J. Bou- hiiizen, id. 2e kl. D. Briars, id. ie kl. F. W. Brrtnd®, id. E. T. van der Heijden, id. ae kl. C. van Haren, id. A. Warmolts, id. M. Warmolts, id. A R. Peperkamp, id. 3e ld. L. Lucas, id. 2e kl. J. van der Stelt. Per s.s. Slamat, den 5en Juni van Priok: Luit. ter zee ie kl. W. H. C. Hoog, id. 2e kl. J. A. de Gelder, off. M.S.D. 2e kl. M. A W. Bos. Pfcr s.s. Prinses Juliana, 12 Juni van Priok: Luit. t. zee te kl. C. H. Brouwer, id. H. J. Bueninck. Per s.s. Johan de Witt, 29 Mei van Priok: Luit. ter zee ie kl. P. T. de Meester, sergt - 6.007.30 Uitzending uit het Chicago Theater macht. A. Remijn, sergt.-seiner J. Hemelrijk, te Eindhoven. 7.308.00 Populaire voordracht over: Tand heelkunde en kinderziekten. 8.00—8.30 Gramofoonplatenconcert. 8.30io.oo Beiaardteespeling ter gelegerih. v. d. inwijding v. d1. nibuwe beiaard i. d. torea van O.L. Vrouwekerk te Breda. 10.0012.00 Vroolijk programma. Accordeon,- muziek en humorist. 10.00 Nieuwsteer. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst, u.0511.20 Lezing 1.20 2.20 Concert. Cariton Hotel Octet 3.50 Con cert. Squire Celeste Octet. C. Whittde, bariton. L. Fairney, mezzo sopraan. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsteer. 6.30 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Sriatein. 7.20 Lezing:: Broad- cast mu sic. 7-35 Sportpraatje. 7.50 Programma op verzoek. M. Constandu-nos, humoriste. L. Gowdngs, tenor. Orkest. 920 Nieuwsteer. 9-35 Lezing: In London. 9-55 Variété. Dansorkest en variété-artisten. IO-5512.20 Dansmuziek. Hr. Ms. d'epotschip voor onderzeebooten Cornelis Drebbel is naar 's Rijkswerf te Wil lemsoord gedirigeerd tot het ondergaan van de noodige voorzieningen» Hr. Ms. mijnlegger Balder is vam Vlissingen aangekomen om op 's Rijkswerf te dokken en herzieningen te ondergaan. De Offlc. van adm. 2e kl. T. Strengers fs bestemd den ioen Juli a.s. per s.s. Patria naar O.-I. te worden uitgezonden. Off. van den M.S.D. 2e kl. H. Unrbenns is, van zijn plaatsing bij dera dienst in Oo*t-Indlé, hier te lande teruggekeerd. Off. van den M.S.D. 2e ld S. G. Baretsdregt, die geplaatst is bij de Onderzeedienwtkaserne te Willemsoord, wordt overgeplaatst naar Rotterdam bij de gereedmaJcing van Hr. Ms torpedobootj ager Witte de With, die bij de maatsch. van Scheep»- en Werktuigbouw Feijenoord op stapel ls gezet. De bevolen overplaatsing van den off. van adm. 2e kl. J. W. B Buijkes van H. Hendrik naar Mar.kaz. Willemsoord 1» Ingetrokken. Deze blijft gelaatiat aan boord van Hr. Ma. Hertog Hendrik. Bij beschikking van den minister van defen sie is luit. ter zee 2e kl. H. Witte den ioen Juni geplaatst aan boord van Hr. Me. Wacht schip te Willemsoord. De Luit. t. zee 3e kl. M. R. V. W. Maas wordt den iet» Jun gedetacheerd a.b. ven Hr. Ma. van Meerlant. matrozen' M. de Wilde, J. Heijit, N. Toet, P. Loekemeijer, P A. van der Zande, E. Dekker, L. Bening, B. J. Glrum, K. A. van dier Lubbe, W. A. van 't Hoff, S. Huibregtse, D. J. Paape. Onderstaande vergunningen tot thuisvaren zijn ingetrokken: Tamboer ie kl. F. H. Nijland', 5 Juni per s.s. Slamat. Kwartierm. W. van Baars, 1 Mei per s.s. Prins der Nederlanden. Torpedomaker-majoor P. J. Groenenteerg, sergt.-vliegtuigmaker C. Verschoor en sergt.- macht. A. Remijn per s.s. Chr. Huijgen*, 15 Mei van Priok. Sergt.-monteur L. J. I.ievense en sergt.-tor pedomaker P. Blokker per s.s Johan de Witt, den 29en Mei van Priok. Bevordering: 31 Mei matroos 3e kl. G. Bakker tot matr. 2e kl. Aan den mar. ie kl. M. Steenihuizen is in O.-I. met ingang van den i6en September ont slag uit den zeedienst verleend. VOETBAL. NEDERLAND—SCHOTLAND Van dezen internationalen kamp, welke Dins dagavond in het Amsterdamsche Stadion werd gespeeld en waarvan we reeds in het kort mél ding hebben gemaakt, kan worden gezegd, dat het Ned. elftal tegen deze geroutineerde voet ballers, die het spel in alle onderdeden vol komen beheerschen, een uitstekenden wed strijd heeft gespeeld. Terecht, een goede oefen match ln verband met de wedstrijden welke in Scandinavië gespeeld moeten worden. We zullen het spel ver loop ditmsal niet weer geven. daarentegen wel de meening van den heer Groothoff, onze groote voetbalexpert, die een uitvoerige beschouwing aan dezen wed strijd wijdt in de „N. Rott. Crt.", welke wel verdient wijders gelezen te worden. We ont leen en er het voornaamste uit: „Ondanks de 2o nederlaag kan men onge twijfeld met bijzondere voldoening op dezen wedstrijd terugzien. Na de vele minder goedé wedstrijden, welke men ln den laatsten tijd van onze nationale ploeg hoeft gezien, kreeg men tha-ns eindelijk eens een wedstrijd vas de goede soort, die moed geeft voor de toekomst. Ondanks de nederlaag zijn wij eigenlijk geen oogenblik in de minderheid geweest. Het ver dienstelijk spel der Schotten werd door de on zen op waardige wijze beantwoord, zoodat de Schotten, vooral ln het tweede gedeelte van den wedstrijd1 alle krachten hebben moeten in spannen om zich «taande te houden. In dat gedeelte deed af en toe onze aanval zulk uit stekend werk, dat de Schotache achterhoede, 30 Juni: «erg.-bottelier J. A Nederlof van Wachtschip Willemsoord naar Wachtschip waarin Niblo op bijzondere wijze uitblonk, zich Bak 3; Brink 4, 7, 16; Gooeen 6; Duinker 8,"^ tot het uiterste heeft tegenpunt te voorkom«*l li dal se daaif» te» slotte sijn gedaagd, dat was algieltjt meer ge luk dan wijsheid. Paal Ut hebbea daarbij eealge aasiatsntli verleead; hoe bij na gewel dige worsteling voor in het Schotech* doel, de bal tenelotte niet ln het net terecht ie go- loomtn zal w*l voor allen, dU met penning dit gebeur*» volgden, onbegrijpelijk gerweeat zijn. En ook daarna ontkwam hel doel der gasten meermalen op merkwaardige wijze aan een doorboring. Opmerkelijk waa het verder, dat de belde Schotsche doelpunten niet hel gevolg waren van uitstekend spel der Schotten. Het eerste kwam na een onfortuinlijk mitsen van de Bruyn, waaraan hij niet veel kon doen. Het tweede werd gemaakt uit een strafachop waarbij het voor ons nog niet zoo heel zeker is of de Bruyn inderdaad opzettelijk den bal met den arm heeft gespeeld Het had verder nog weinig gescheeld of Van der Meulen had den strafschop gehouden. Hij raakte het harde schot even aan, waardoor het juist genoeg van richting veranderde om tegen den paal aan te komen. De bal sprong terug voor het doel, doch voordat een der andere achterspeiers ter assistentie kon komen, was de nemer van den strafschop reeds toegpe- stormd om het terugspringende leder in het net te werken. Nederland had overigens in dezen wedstrijd zeker een doelpunt verdiend; met een 21 overwinning zou het apel der Schotten in ver houding met het spel der onzen zeker reeds voldoende zijn beloond, en, zou ook het goede spel van onzen aanval eenigszins naar verdien ste beloond zijn geweest." De schrijver noemt de zwakke plekken in onze ploeg Grobbe (spil) en Tap (midden voor) en het feit, dat deze twee juist in het midden speelden, was wel een handicap. Overi gen» heeft hij niets dan lof voor deze verrich ting; roemt het debuut van de Bruyn (rechts back) en v. d. Wildt (VUC, linkshalf dien hij een aanwinst noemt voor de natiooeie ploeg. Laatstgenoemde was de beste van de midden- linie. Beiden bezitten het juiste temperament voor internationale wedstrijden, wat lang niet van alle internationals gezegd kan worden. De voorhoede speelde op Tap na die weer veel vrees had een vlug en doortastend spel; hier was de Blauw Witter Hombörg (links buiten) de groote verrassing, die op verrukke lijke wijze passeerde en steeds zuiver voor zette. Voorts behoeft het spel van den doelman en van Kol geen betoog. Een cmzer vooraanstaande referee's, de heer Fvmers, prees de Schotten om hun prachtig positiespel, hun gesloten teamwerk en hun keurig koppen. Zijn meening over het Holland- sche spel en zijn beoordeeiing der speler» ia evenals die van andere deskundigen, welke de N. Rott. Crt." inviteerde precies dezelfde als die van den heer Groothoff. Inzonderheid over Grobbe en De Bruyn; laatstgenoemde „de meest waardige opvolger van Dénis" genoemd. De leiding van den heer Langenus vindt eveneens veel waardeering. DE TOUR NAAR SCANDINAVIË. Naar de „Tel." verneemt, is in het Ned. elf tal, dat 9 en 12 Juni tegen Zweden en Noor wegen zal spelen en hedenmorgen derwaarts vertrokken is, alsnog opgenomen de Heracles- speler B Freeze, die de middenvoorplaats zal bezetten. POSTDUIVENSPORT. P.D.V. Hollands Noordpunt. Door bovengenoemde vereeniging werd Zon dag j.1. met oude duiven gevlogen vanaf Orleans (Fr.). De duiven, Donderdagavond verzonden, werden Zondagochiend te 6.30 uur in vrijheid gesteld met Z.O. wind en bewolkte lucht. Hier ter plaatse zag het er door den regen slecht uit; niettegenstaande dat werd de eerste vogel geconstateerd om 2 uur 15 min. 37 sec., alzoo èen snelheid maikend van bijna 1300 M. per minuut. Op enkele hokken zijn riogal verliezen geboekt. De prijzen en punten werden, als volgt be haald: M. v. Dijk ie, 4e, 5e, 13e, 19e, 25e prijs, 89 pnt.; H. L. Mulder en Zn. 2e, 8e, 9e, 14e prijs. 71 pnt.: D. v. Dijk 3e prijs, 23 pnt.; Ch. Puhl 6e prijs, ao pnt.; R. Riemerts 7e prija 19 pnt.; J. Nebbeiing 10e, 12e, 22e prija; 34 pnt.; Gebr. Buis ne, 15e, 17e, 2»* prijs, 41 pnt.; Gebr. Boon 16e, 18e, 21e prijs, 23 pnt.; Bok 23e prijs, 3pnt; A. Felkers 24e prijs, 2 pnt. A.s. Zondag voor de vereeniging een vrije Zondag. Alleen voor de afdeeling wordt Melun gevlogen ert a.s. Donderdag gelegenheid om in te korven voor de liefhebbers. Maandag a.s. vergadering. De convocatie» komen deze week. P.D.V. „Victoria". Op Zondiag 19 en 26 Mei en op Zondag 2 Juni hield de postduivenvereeniging „Victoria" prijsvluchten resp. vanaf Compiègme, Corbeil en Orleans. Campiègne. Dz vucht is een ware ramp- vlucht geworden Hoewel het weer hier uit stekend was, was dit niet het geval op de plaats der lossing. Aanvankelijk zonden de duiven gelost worden om 7 uur; de radiobe richten luidden echter „niet gelost wegens mist". Het lossen is eerst geschied om n.15 uur met gunstig weer en zoo als reeds eerder gezegd, was ook hier het weer goed, du» moe ten de duiven onderweg met zeer slecht weer te kampen hebben gehad, waardoor er zeer vele verspeeld zijn. De aietand 1» 423 K.M. In concours 163 duiven. Prijzen en diploma's werden behaald al» volgt: Gebr. Bak, 1, 3, 7i 13! J. Verblauw 2, 20; v. d. Wal 4, 10; Hubrecheen 5, 14; Bunck 6, 8; de Ruyter 9, II, 17; Boogert 13; de Boer IS; W. Verblauw 16, 18, 19. Ad spiranten: Geus 1,5; Bian 2, 4; Villetup j. De eerste duif bereikte haar bok om 6 uur 55 min. 27 sec.; de 20e om 8 nor 43 min 8 sec. Corbeil. Ook deze rluriht is geëindigd als een rampvlucht. Van de 96 ln concours gezette duiven bereikten er slecht» 21 voor 6 uur haar hok, wat alreeds zegt, dat zij bet wederom hard te verantwoorden hebben gehad. Gelost om 6.15 met N.0. wind bereikte de eerste duif om 4 uur 2-f min. 20 Sec. haar hok, de aoate om 5 uur 57 min. 52 sec., waarna men het con cours heeft gesloten. Afstand 521 K.M. Prijzen en diploma's werden behaald ais volgt: K. Bak 1; Hubrechaen 2; J. Verblauw 3; Brink 4, 10; Boogert g, 9; Ruyter 6; r. d. Wal 7, 15; Goosen 8; de Wh 1 x, 14. 16; Geter. Bak 12; Kramer 13; Duinker 17. Adspiranten: Minneboo 1, 2; Geu» 3, 4. Orleaaa. Deze vlucht ie, het weer in aan merking genomen, goed verloopen, hoewel er wederom verliezen geleden zijn. Afstand 596 K.M. In concouT» 88 duiven. Geloet om1 6.15 uur met Z.O. wind. Bij aankomst wind Z.W. met regen. Dé eerste duif werd geconstateerd om 2 uur 30 min. ai sec., de aoate om 3 uur 31 min. 36 sec. Deze vlucht was teven» derby- vlucht voor één-jarige duiven. Prijzen en diploma's werden behaald *1» volgt: de Wit 1, 5, 9, 18; v. d. Wal 3; Gebr.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7