Bii Examens en Openbaar Optreden i- Radio-Programma Sport. VOETBAL. KORFBAL. ROEIEN. WEDSTRIJDEN KON. NED. ZEIL- EN ROEIVEREENIGING Marineberichten. Burgerlijke stand van Den Helder Haven van Nieuwediep Marktberichten. WOENSDAG xa JUNI. Hilveraum, 1071 M 10.00—10.15 Mongenwijding. 11.30 Aubade v. h. Kon. Paleis te Amsterdam, ter eere van H. M. de Koningin-Moeder. 14.000 zangeressen en eenige harmonie-or kesten. Daarna concert door het AVKU- I.453.00 Kindermatinee. „Wonderlijke Avon turen van Mijnheer Prikloebeen blijspel in 3 bedr. 3.00—4.00 Maak het zelf! Cursus. 4.005.00 Lezing door Dr. Lussen Nzn., over: Psycho-techn. onderzoek naar de arbeids- geschiktheid. j.30—6.00 Gramofoonplatenconcert. 6.00—7.00 Concert dtoor het omroeporkest. 7,007.15 Verkiezingspraatje S. D. A. P. 7.157.30 Verkiezingspraatje. 7.30 Vervolg Concert. 8.008.30 Solistenconcert. T. v. d. Sluys, sopraan. B. Renden, piano. 8.50— iï.00 „Freuleken", comedie in 3 bedr. van H. Roelvink, met medew. van Louis Saalborn, H. Roelvink, Julia de Gruyter e.a. In de pauze persber. Daarna tot 12.00 Gra mofoonmuziek. Hulzen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. II.00—11.30 Korte Zlekemdienst. 12.30—2.00 Solisitenconeert. а.oo—3.00 Gramofoonplatenconcert. 3.00—J.00 Sollstenconcert. g.00—6.00 Kinderuurtje. б,00—7.00 Gramofoonplatenconcert. 7.007.30 Causerie: Het gebruik van electricl- teit in onze woningen. 7,30—8.00 Causerie door Mr. A. v. d. Deure, Voorz. N.C.R. 8.009.00 Concert. Jongens- en meisjeskoor. Lult-ensemble, met medew. van solisten. 9.00—10.00 Cardllonbespeling van de Waag- toren, Alkmaar. Daarna persberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst, n.05 Voor de vrouw. 11.20 Gramofoommuziek. 12.20 Balladenconcert. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 2.50 Natuurpraatje. 3.15 Muziek. 3.20 Engel- sche gedichten. 3.50 lezing. 4.05 Licht klassiek concert. 5.35 Kinideruurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Pianosonaten van Beethoven. 7.20 Cause rie. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Causerie. 8.20 „Minna voa1 Barohelm", cosnedie van' Les sing. Orkest en1 solisten. 9.55 Orkestconcert. 10.20 Nieuwsber. 10,40 Cyril Scott's muziek. 11.0512.20 Dansmuziek. DONDERDAG 13 JUNI. Hilversum, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.002.30 Lezing door Mej. Dr. E. v. d. Looy v. d. Leeuw. 2.30—3.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Kniples. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00—5.30 Sportpraatje. 6.00—6.30 Concert door het AVRO-Kwintet. 6.30—7.00 Lezing door H. W. O. de Bruin: Het verkeersvnaagstuk en het wegenplan. 7.00—7.15 Vervolg Concert. 7-157-30 Verklezlngspraatjie. 7.30—7.45 Vervolg Concert. 8.00—8.30 Boekbespreking door H. Kool. 8*30 Operaconcert, met medew. van L. Pool- mam-Meis'snier, Hélène Cals, Gusita Scheep maker, Chris de Vos, L. v. Tulder, P. Pul e.a. Versterkt omroep-orkest. In de pauze persberichten. Daarna tot 11.30 Gramofoon muziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.00—11.30 Korte Zlekendienst. 12.301.45 Solistenconcert. 5.006.00 Solistenconcert 6.30—7.00 Muziekpraatje. 7.008.00 Orgelconcert. 8.00 Concert door het Draper-Kwartet. Cau serie. Daarna persberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramo foonmuziek. 12,20 Sollstenconcert, sopraan, viool, piano. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.05 Lezing: Bermuda. 4.20 Concert. Brown's kwintet. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Ndeuwsber. 6.50 Voor landbouwers. 7.00 Muziek. 7.05 Pianosonaten van Beethoven. 7.20 Novellenbespreking. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: China. 8.05 Avondconcert. Gershom Parldngton Kwintet. G. Ripley, alt. E. Greene, tenor. 9.20 Ndeuwsber. 9.35 Cause rie. 9.50 Ndeuwsber. 9.55 Harpconcert. 10.20 A. J. Alan: „The cabmen's Shelter". 10.50 12.20 Dansmuziek. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden ven Zondag 9 Juni. Kampioenschap van Nederland SpartaPSV 23, Go AheadFeijenoond 21. Door deze uitslagen zijn de Rotterdamsche clubs definitief uitgeschakeld en heeft PSV nog één punt noodig om kampioen te zijn; daar alleen nog op eigen terrein tegen Velo- citas gespeeld moet worden, zullen de Eind- hovenaren zich deze kans wel weten te be nutten. De match op Spangen werd voor een finaal uitverkocht huis gespeeld, wat ook wel te be grijpen is, daar deze verreweg de belangrijkste was van de twee. Sparta la niet bij machte gebleken eenzelfde spel en vooral niet een zelfde tempo te ontwikkelen1 als tegen Feijen- oord j.1. Woensdag. Drie zware wedstrijden in acht dagen zijn voor de Rotterdammers te zwaar geweest; toch, eerlijkheidshalve dient gezegd dat Sparta met een greintje meer ge luk dezen wedstrijd niet had behoeven te ver liezen. Niemand zou het verwonderd hebben, als de uitslag andersom was geweest, al had de club dan ook meer gekregen dan haar toe kwam. Een gelijk spel zou de juiste uitslag zijn geweest. PSV was het eerste half uur absoluut de baas, wier elftal een uitstekend combinatiespel ten beste gaf, terwijl het po sitie kiezen (vrij opstellen!) voorbeeldig was. Na 10 min. kwam het eerste doelpunt. Eerst In het laatste kwartier voor de rust kwam er wat leven in de Sparta-gelederen, dank zij het betere spel der middenlinie, die haar ver dedigende taktiek ging verlaten. Philips werd teruggedrongen, maar de stand bleef onver anderd. In de 2e helft i» Sparta eigenlijk voortdurend sterker geweest, maar ook nu lie ten goal» lang op zich wachten; toen men elk oogenblik den gelijkmaker verwachtte, was het Philips, die den stand op 2—0 bracht.... Maar dan, binnen een paar minuten, kreeg de thuisclub toch loon naar werken: v. d. Welle scoorde op waarlijk schitterende wijze, terwijl Formenoy uit een penaolty de partijen op gelijken voet bracht. Er waren toen nog 8 min. te spelen, welke zeer interessant zijn geweest; wie zou winnen? Nog geen 5 min., dan was het noodlot aan Sparta voltrokken. Visser krijgt een bal, zoo'n verdwaalde schop, die eigenlijk nergens vandaan komt, hij steekt een been uit, de bal gehoorzaamt en PSV wint met 3—2. Het begin uitgezonderd stond de match op behoorlijk peil, al werd toch niet de hoogte van FeijenoondSparta bereikt. Ook te Deventer is het een felle strijd ge weest, vooral in de tweede helft gang het zeer warm toe; met de rust was de stand 1—I, eerst 10 min. voor het einde viel de beslissing. Deze cijfers geven de verhouding goed weer. Feijenoord had pech toen in de 2e helft Bul Jr. moest uitvallen en de aanvoerder overging tot een zeer ontactische opstelling van het elftal (Konings spel?). Over het algemeen speelden de Rotterdammers wel beter voetbal, maar de thuisclub weerde zich op een wijze alsof het leven er van afhihg, waardoor de vertooning meermalen een te forsch karakter kreeg. Door den uitslag in Rotterdam echter heeft hun inspanning maar weinig effect op het verdere verloop. De stand is: P.S.V. 7502 2310 10 Go Ahead 7403 17—10 8 Feijenoord 8404 14XI 8 Sparta 6213 69 5 Velocitas 5 1 l 4 323 3 Voor één plaats In de Oost. xe klasse. In den te Nijmegen gespeelden promotie wedstrijd herstelde Ensehedesche Boys zich en klopte NEC op eigen grond met dezelfde cijfers, waarmede de 2e klasse-kampioenen deni 2en Pinksterdag in Enschedé wonnen, nJ. met 32, nadat de thuisclub aanvankelijk de leiding had gehad. Hierdoor is de hoop in het Ensehedesche kamp weer eenigssdns herleefd; wordt ook PEC geklopt, dan hebben de 3 concurrenten ieder evenveel punten. In het Zuiden wist Wilhelmlna te Vlissin- gen met groote moeite te winnen (met 43) Vlissdngen maakte tot driemaal toe gelijk. AFDEELING I. Voor één plaats in de ae klasse. Helder verloor in Amsterdam met 41 van DWS, nadat de rust nog met gelijken stand was ingegaan (11). Hierdoor degradeeren de 2e klassers en zal de winniaar van de match RapidltasDWS haar plaats innemen. We ge ven DWS de beste kans. WA deed het beter dan Helder; ze won haar laatsten wedstrijd tegen de Kennemers met 2o en blijft daardoor wat ze is. Een ge lijk spel was voldoende geweest. Voor één plaats in de res. ae klasse. Zeeburgia 2WFC 2 o6 (of 36). De WFC-reserves promoveeren ongeslagen ten koste van Hollandia 2. Res. 3e klasse A. ADW 2Alcmaria Vdctrix 3 06. AFDEELING IL Voor één plaats In die ae klasse. VriendenschaarOlympia 32, VDLASC 8o. ZWEDEN—NEDERLAND 6—2. Een smadelijke nederlaag te Stockholm. Temidden van een neerstroomenden regen, waarvan- als gevodg een zeer zwaar en drassig veld, heeft Holland's hoop Zondag een ver pletterende nederlaag tegen het Zweedsche elftal geleden. Een nederlaag die verdiend is, want onze gasten speelden onbetwist beter en enthousiaster; zij zaten veel meer op den bal en gaven onze vertegenwoordigers abso luut geen kans, welke op veel punten faalden (vooral de kanthalfs). Smeets^ die als half- back niet voldeed, verwisselde na rust met Kools van plaats en die was het die de tegem- punten fabriceerde. Holland begon met veel moed; een voorzet van Hombörg werd door Smeets magnifiek opgevangen, doch zijn kopbal ging net over de lat Aan den anderen kant is het Kroon, die te hoog schiet. Het veld is inderdaad zeer glad. Tap geeft den bal snel naar Landaal, die weer naar binnen geeft en .dan' kanjert Tap er op los. Llndberg, de Zweedsche doelverdedi- ger, heeft het leer niet klemvast. Precies op de lijn. weet hij nog te grijpen. De Nederlan ders spelen voor wat zij waard zijn, alles goed 'doordacht en de uitvallen der tegenstanders zijn niet gevaarlijk, zoodat het er aanvankelijk hoopvol uitziet. Nadat even het woord aan de Zweden Is geweest, zet Van die Griend döor naar Hom börg, die een hoekschop forceert. Prachtig voor doel kopt Kools dn, maar Andersan staat toevallig goed en het doelpunt blijft uit. Nederland is in deze periode beslist beter. Niettemin heeft Van der Wildt even terug te spelen op Van der Meulen in een moeilijke positie en Kroon lost plotseling een handen schuiver. Even later staat Van der Meulen drie meter voor het doel en stopt een hard schot. Weer wordt geschoten, een Nederlandsch been schopt weg. Dan maakt Dahl een einde aan de situatie en het is onder luid „heja"-geroep der Zweden 1—o voor onze tegenstanders na 13 min. spelen. Dicht bij het strafschopgebied maakt Van Kol in de negentiende minuut hands en de vrije schop door Rydell heeft succes, het is 2o voor Zweden. Van der Meulen wordt het uit zicht belemmerd door tegenstanders, die niet gedekt worden en greep naast het leer. Een groote fout van onze backs. Na. de beide doelpunten worden .de Zweden sterker en komen er hoe langer hoe beter in. Hiet Hollandsche doel wordt voortdurend in gevaar gebracht. De achterhoede heeft last van het gladde terrein en is niet safe, vooral De Bruin niet. Nederland heeft na een half uur pech., wanneer een hard: schot van Tap tegen, den paal terecht komt als de keeper tevergeefs valt. Intusschen heeft het nog steeds niet opge houden met regenen en op het veld komen plassen. Dan komt er een mooie aanval der Oranjehemden.. Hombörg zet het leer uitste kend voor en Kools kopt weer over. De Zwe den blijven sterker in het vld. Smeets als halfspeler is zwak. Ondanks het feit, dat het niet zoo goed met de middenlinie gaat, probeert de voorgoede het telkens. Weer hebben de Hollanders pech met een kopbal. Wanneer Tap naar Landaal doorgeeft, loopt Lindberg in. Hij schiet het leer tegen Landaal aan. De Zweden zijn de laatste 10 minuten wat minder aanvallend en het spel gaat vrijwel ge lijk op. In de laatste minuut voor ruat houdt Va» der Meulen nog op schitterende wijze een laag schot en dan komt rust met 2—0. Direct na rust zitten de Zweden er geweldig op, waarbij De Bruin geblesseerd raakt, doch hij kan nog blijven spelen, hoewel op halve kracht. Door fanatiek werken van onze ver dediging was de 2e helft reeds 28 min. oud toen Rydell den stand op 30 bracht. Toen verwisselden Kools en Smeets van plaats. En deze Is nauwelijks geschied of de Hagenaar krijgt, terwijl Lindberg verkeerd is uitgeloo- pen 'n voorzet van' Landaal te pakken, waarop, hij den bal in het verlaten doel jaagt (31). Maar dan begaat van Kol een fout, door op den keeper terug te spelen, toen deze niet in zijn doel stond. Zoodoende werd het 4I en dit was het keerpunt in den strijd; het over wicht der Zweden was nu zeer groot. Door een slechten uittrap van v. d. Meulen maakte Rydell er 51 van en 10 min. voor het einde scoorde Smeets voor de 2e maal uit een hoek schop. Van der Meulen moet steeds handelend optreden, maar .moet opnieuw bezwijken voor een schot van Nilsson. Zoo kwam het einde van dezen voor Hol land na het uitstekende spel tegen de Schot ten zoo teleurstellenden wedstrijd. Het oranje team kwam aldus uit: v. d. Meulen; de Bruin, van Kol; Smeets, v. d. Wildt, van der Zalm; Landaal, Kools, Tap, v. d. Griend, Hombörg. De Deensche referee Otto Remke leidde uitstekend. ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. Voor den wedstrijd Zwaluwen tegen Roode Duivels, die op 16 Juni a.s. (Woensdagavond) op Houtrust in Den Haag zal worden ge speeld, Is het Zwaluwen-elftal als volgt samen gesteld: Quax (A.D.O.) Van Run Stuve (P.S.V.) (Enschede) Breitner Halle Schlosser (A.D.O.) (Go-Ahead) (Heracles) Van Kesteren Bakhuis Van Loon H.B.S.) (Z.A.C.) (Willem II) Elfring Van Geldér (Alcmaria) (V.U.C.) Als. scheidsrechter is uitgenoodigd de heer W. Eymers. Vooraf zal van halftwee tot drie uur een wedstrijd plaats vinden tusschen twee weste lijke jeugdelf tallen; De wedstrijden zullen vanaf twee uur worden, opgeluisterd door mu ziek van het muziekkorps „De Haagsche Politie". HELDER DEGRADEERT NAAR DE DERDE KLASSE. Een 4—i-nederlaag tegen D.W.S. Door een 4i-nederlaag tegen D.W.S. degra deert Helder naar de 3e klasse. In den aan vang gaf Helder, dat drie invallers had, goed partij en slaagde er na zeven minuten in door B. de Boer de leiding te nemen. Dezen voor sprong wist zij tot kort voor rust te behou den, doch vijf minuten voor tijd glipte Mel- chers door de verdediging heen en met 1—1 kwam de rust. In de tweede helft was D.W.S. sterker en reeds na 7 minuten spelens gaf De Cocq van Delwijnen Jr. zijn club de leiding (2— 1). Vijf minuten later vergrootte Melchers den voor sprong. Helder bepaalde zich tot verdedigen, en enkele snelle uitvallen, die zeer gevaarlijk waren, doch geen succes brachten. Kort voor het einde bracht De Cocq van Delwijnen Sr. met een hard schot den eindstand op 41 voor D.W.S. (Hét Volk.) Helder had Buijs en Bak vervangen, terwijl Ort ontbrak. HA succes van DWS kwam ditmaal van rechts. Uitslagen vriendschappelijke wedstrijden. Anna Paulowna: Excelsior 1Toerelftal Helder 35- Helder A en BHSV 31, JVC AHelder C Io, Helder DB ree zand adsp. 72, WGW 2Helder-comb. 45. De voetbalwedstrijd ZeemachtK.V.V. Men verzoekt ons te willen rectificeeren dat bij den Vrijdag jjl. gehouden wedstrijd niet Clemenkowff de penalty genmaakt heeft, doch de spil, die den bal met zijn handen wegsloeg. blijft men kalm en helder door het gebruik van Mljnhsrdt's Zenuwtabletten. Glaxen buis)e75 ct. D eet os ongeslagen kampioen van Nederland Deetos heeft de campioenscompetitie Zon dag ongeslagen beëindigd en zich met 4 ge wonnen wedstrijden en 25 punten voor en 7 tegen een klas sterker .getoond dan Wester- kwartier en Naëa. Een geslaagd tournooL De-laatste .dag van de roeiwedstrijden der Koninklijke, welke werden gehouden Vrijdag, Zaterdag en Zondag op den Am&tel, heeft zich gekenmerkt, primo door uitstekend roeiweer, en secundo dOor een keur van spannende wed strijden, die dit tournooi van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging weer hebben gemaakt tot het evenement van dit jaar in de Neder- 1 andsche roeiwereld. De belangstelling had men niet beter kun nen verwachten en er is zelfs koninklijke be langstelling geweest, Z.K.H. Prins Hendrik .heeft namelijk de laatste drie nummers van het programma aanschouwd, die in dit ver band een half uur later aanvingen. Hetgeen bovenal is opgevallen, was wel het sublieme werk van den Amstel-skiffer Giin- ter, die heeft bewezen een klasse op zichzelf te vormen, een waardig Nederlandsch ver tegenwoordiger voor Henley en de Europee- sche kampioenschappen ln Polen. Verder kan als het mooiste en meest span nende nummer van den imiddag, de race der oude achten om den Koninginneprijs genoemd worden. De drie deelnemende ploegen Spaar ne, Njord en Laga waren vrijwel van gelijke kraicht en alleen de .meerdere flghting spirit van Njord, dat op het juiste moment met een extra spurt werd besloten, heeft .deze ploeg doen zegevieren. Intusschen hebben zoowel Laga als Spaarne schitterend geroeid. Al de andere nummers meer of minder belangrijk, hebben het als kijkspel absoluut af moeten leggen tegen dit nummer oude acht. Om precies 12 uur werd begonnen en om 6 uur waren de wedstrijden geëindigd. De uitslagen van Zondag zijn: -Jonge Skiff A. 1. Nereus (Levie) wint met één lengte van Dordtsche (Mittenbogaart). Oude Skiff. Amstel (Gilnther) wint zoo als hij wil van Spaarne (Coc). Oude twee. Willem III wint met 2 leng ten van Aeglr. Jonge Vier B. Triton wint met een halve taflengte van De Laak. 3. Laga, Een uiterst spannende race door den winnaar uit de der.de positie gewonnen.' Overnaadsche twee. Daventria wint van Nereus met een halve lengte. 3. De Hoop (vèr) Jonge Twee B. 1. Die Leijthe; 2. De Maas, op ruim' één lengte. Jonge Acht A. 1. Triton. 2. Nereus (ruim 1 lengte). 3. Argo (2V» lengte). Oudé Acht. Njord wint van Laga met een halve taftlengte. 3. Spaarne. Een schit terende en bijna adembenemende wedstrijd. Stijlroeien voor dames-senioren. Delft- sche Sport ie prijs. Dan volgde Spaarne. Stijlroeien. met dames juniores. Het Spaarne ie prijs. Succes-nieuw». Wieringen. Zondag j.1. speelde* Succes 2 een wedstrijd voor de zomercompetitie en kreeg op bezoek Anna Paulowna 1. Om even over tweeën blaast scheidsrechter Boomstra van den Hel der de elftallen in het veld. S. heeft 2 inval lers. Al direct volgt een vrijwel gelijk opgaan de partij. Beide krijgen enkele mooie kansen. A. weet 2 maal te doelpunten en S. 1 maal, zoodta de rust Ingaat met 2—0 voor A. Na de thee worden de bordjes verhangen, eerst wil het echter nog niet erg vlotten, doch spoe dig maakt de S.-midvoor gelijk (22) en even later 32. Hierdoor aangemoedigd komen de S.-ers flink opzetten en krijgt de A.-keeper ook vele ballen te verwerken. No. 4 kopt dé A.-back in' eigen doel 4—2). De A.-»pil pn> beert het met enkele verre schoten, doch dit wil ook niet. Dan krijgt de A.-llnksblnnen een mooie gelegenheid om den achterstand te ver kleinen, doch weet den bal nog naast te schie ten, als hij den uitgeloopen keeper reeds ge passeerd ia. Aan den andéren kant maakt S. 5>—e en even voor het einde 62, waarmee «dan- ook spoedig het einde nadert. S. kan op een goed gespeelden wedstrijd terugzien. De Succes-adspiranten A en B. vertrokken naar Schagen om daar éen wedstrijd te spelen tegen Schagen A en B. Om elf uur speelden Schagen B en Succes B. Hier was de stand met rust oo en met einde 2o in het voor deel van Succes B. Om even over twaalven kwamen Schagen A en Succes A in het veld. Jammer dat enkele spelers verhinderd waren, zoödat enkele spe lers van B weer in A mee moesten spelen. Rust ging in met 31 voor Schagen. Na de rust, toen Succes het windvoordeel had, ging het beter, toch kon Succes het niet halen en de uitslag was 43 voor Schagen A; met een beetje meer gelijk had het zeker gelijk kunnen zijn. Schagen A kwam in het bezit van een zilveren medaille. Schagen. Sparta-nieuws. Sparta van Schagen speelde Zondag enkelé vriendschappelijke wedstrijden. Te Juliana- dorp werd JVC 1 bezocht. D uitslag was ge lijk spel (44). De meer jeugdige Spartanen kregen bezoek van Succes en hadden daarbij meer of minder succes. De adspiranten A van Sparta speelden tegen Succes A en behaalden met 43 de overwinning; de adpsiranten B van Sparta brachten het er minder goed af, zij verloren met o2 van de Succes adipiran- ten B. Tijdstippen van verzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-IndlB. Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. via Marseille Per Eng. mail via Marseille Per luchtpost A'dam-R'dam- Parijs-Mar- seille ter door zending met Britsche -schepen 17 Juni 11 en 25 12 en 20 20 Eiken Donderdag idem 6.30 'sav. 6.30 'sav. 6.30 's av. 6.30 's m. 6.30 's m. De Hertog Hendrik, de beide onderzeeërs en de twee torpedobooten zijn gisterenmorgen half 9 weer uit Amsterdam vertrolckei, Hr. Ms. mijnlegger Medusa is, onder bevel van luit. ter zee ie kl. C. T. Bollaan, van de in het noorderfrontier gehouden oefeningen, te Vlissingen. teruggekeerd. De luit. ter zee ie kl. Jhr. T. M. van Such- telen van de Haare wordt den 25en Juni ge plaatst bij de Kazerne voor den Onderzee- dienst. 13 Juni: luit. ter zee ie kl. H. Vreedenberg van Triton naar Wachtschip Willemsoord en bestemd om op te treden ais eersten off. aan boord van dien bodem. De luit. ter zee ie kl. M.R. J. M. Moerdijk wordt den I3en Juni belast met het bevel over Hr. Ms. Triton'. Off. van adm. ie kl. der zeemacht F. A. Kuhn is aangewezen voor den dienst in Oost- Indië en zal 26 dezeT aan boord van het s.s. Tjerimai uit Rotterdam1 zijn nieuwe bestem ming volgen. Off. van den M.SJD. 2e kl. A. H. Posthuma is vergund uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren. Luit ter zee 2e kl. J. J. Hoogendoorn la overgeplaatst van het Wachtschip te Willems oord naar de Marinekazerne aldaar. Off. van igez. 2e kl. der zeemacht W. H. H. Krul en dr. R. Franssen, die bestemd, zijn voor den dienst in Oost-Indië, zullen 12 dezer per particuliere gelegenheid daarheen vertrekken. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn luit. ter zee der 2e kl. jhr. H. A. v.an Foreest en H. Witte den 28en Juni geplaatst onderscheidenlijk aan boord van Hr. Ms. Wachtschip t.e Willemsoord en alt officier van dienst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine. Off. van den M.S.D. 2e kl. C. L. H. Vincken is, van zijn. plaatsing bij. den dienst in Oost- Indië, hier te lande teruggekeerd. 10 Juni: luit. ter zee 2e kl. M.R. J. W. van der Weijde 'Van Kortenaer naar Wachtschip Willemsoord. De bevolen overplaatsing van den off. van adm. 2e kl. T. R. Deelder van Dept. van De fensie naar Kortenaer, en van den idem L. A. van Houte van Kortenaer nasr de Kooij ls in getrokken. 13 Juni: off.-vllegier 2e kl. J. W. Adriaans van de Kooij naar de Mok. Ondervodgende onderofficieren zijn aange wezen om den I3en Augustus a.s. per stoom schip P. C. Hooft naar O.-I. te worden uit gezonden: Schrijver-majoor J. W. F. Everts, serg.-tor- pedomaker J. Hilboesem, id. A. P. de Zwart, id. H. R. Wolff, id. T. J. van Rooij, serg.-hofm. C. J. Wentink, serg.-macht. M. Garama, serg.- monteur B. Scheffer en serg.-vliegtuigmaker K. Tol. 10 Juni: macht-majoor H. Cornet van Om- derzeed.kaz. naar Kortenaer. 10 Juni: opperschipper A. J. Levinson van Wachtschip Vlissingen naar Triton; schipper G. J. Salemink van Triton naar Wachtschip Willemsoord. 30 Juni: monteur-majoor R. Enmenga van Wachtschip Willemsoord naar de Kooij onder intr. der bevolen overplaatsing naar O.zeed.- kazerne. BEHOUDENS ONVOORZIENE OM- STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergunning verleend naar Nederland terug te keeren: Per s.s. P. C. Hooft, 26 Juni van Priok: Off.-vlieger 2e kl. J. P. van den Dop. Per s.s. Johan de Witt, den 29en Mei van Priok Off. M.S.D. ie kl. N. M. de Vos, mar. 2e kl. E. Jacobs. Per s.s. Slamat, den 5en Juni van Priok: Mar. ie kl. T. Beursken9. De serg.-monteur A. Neehus repatrieert per s.9. J. P. Coen, 24 Juli van Priok, instede van per Insuiin.de, den i7en Juli van Priok. Bevordering. 31 Mei: stoker 2e kl. A. Zoetendorp tot sto ker ie kl. 6.30 'sav. Naar Ned. West-lndlë. Naar Suriname Per zeepost via A'dam 27 Juni Per mail via A'dam (Oolonlljn) 18 per mail via Southampton- Trinidad 17 6.80 'sav. 0.80 'sav. 0.80 's av. Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via Amsterd. (Colonlijn) idem (Zd. Paciflclijn) Per mail over Engeland 13 Juni 17 17 6.30 's av. 6.30 's av. 6 30 's av. Naar Aruba, Bonaire en Curagao Per zeepost via Amsterd. (Colonlijn) 18 Juni 6.30 'sav. idem (Zd. Paciflclijn) 17 6.80 'sav. Per mail over Engeland 17 6.30 's av. Per zeepost te verzenden stukken behooren te zijn voorzien van de aan wijzing „zeepost". van 8 tot met 10 Juni 1929. BEVALLENE. B. ArtzLebbe d., A. JacobsOttervanger z., H. Botter— Dekker z., M. HartogKossen d., H. WolsBouchier z. OVERLEDEN: N. de Graaf 15 jaar; M. M. Mooij 3 jaar; G. de Ruiter—Gre- .veling 66 jaar; C. F. Albers 66 jaar, J. J. BlankensteinPin 60 jaar. 10 Juni 1929. Aangekomen van Alkmaar en vertrokken naar Breinen Duit-sche s.s. „Martha". Aangekomen van visscherijtoezlcht op dé Noordzee Hr. Ms. „Triton". Aangekomen sleepboot „Noordzee" van Harburg met baggermolen en bak, be»temd voor Zuiderzeewerken. Sleepboot „Noordzee" weder vertrokken naar Vlaardingen. Sleepboot „Utrecht" vertrokken naar Vlaardingen. ALKMAAR, 10 Juni. Veemarkt, Aangevoerd: 50 vette koelen 230500 7 vette kalveren 50130; vette kalveren per ned. pond 1.20 1.40; 50 nuchtere kalveren (slacht) 1226; 446 vette varkens (zware) per ned. pond 0.820.88; zouters per ned. pond 0.83 0.85. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juni. 140 stuks bloemkool ie s. 37.30; bloemkool 2 s. 18.30 per 100 stuks; 5000 kg. rabarber 1.20 per 100 kg. AMSTERDAM, 10 Juni. Veemarkt. Aangevoerd': 620 vette koeien, ie kw. 1.06—1.18; 2e kw. 0.90—1.06; 3e kw. 0.740.90; mindere 0.640.70; 120 melk- en kalfkoeien 275375; 186 vette kal veren ie kw. 0.86—0.96; 2e kw. 0.740.86; 3e kw. 0.660.74; 134 nuchtere kalveren 1014; 64 schapen 3540; 164 lammeren 1622; 500 varkens, Holl. ie kw. 1.02 1.03; 2e kw. 1.011.02; vette varkens 0.98 1.01; 88 paarden 100—225. TEXEL, )0 Juni Veemarkt. Aangevoerd: 4852 lammeren 16 23; 7 schapen, 2538; 28 schrammen 32 45; 34 biggen 22—30; 14 nuchtere kalveren 9—15; 17 koëien 240350; 4 pinken 90 130. Handel vlug.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8