GEMEENTERAAD Vergadering van Dinsdag 11 Juni. (Vervolg en slot van het vorig nummer. Aan de orde is het prae-advies van B. en W*. inzake den autobusdienst op Huis duinen, met afwijzing van het verzoek van H. Heeman om eenige tegemoetko ming. Het woord hebben gevoerd de hoe ren Smitsxen Boogaard, die een schade vergoeding bepleitten. De heer De Boer is het met de hee- ren Smits en Boogaard eens. Heeman wist vooruit, dat deze dienst \erlies zou opleveren. Men vond Heeman een nood zakelijke factor voor de stabiliteit van den dienst. Spr. meent, dat op hem die er Heeman in haalden, nu ook de plicht rust hem schadeloos te stellen, indien lip inderdaad met verlies heeft gereden. Eerst komt men met een berekening per KM. van 43 cent, later van 18 cent. Men zal mij dus niet kwalijk nemen als ik aan de berekeningen van het College niet al te groote waarde hecht. Bovendien de belangrijkste factor, die voor berekening noodig is, bezit het College niet, nj. het aantal gereden KM. De gem. verificateur heeft getracht tot een zuivere berekening te "komen door uit het benzineverbruik het aantal KM. af te leiden, maar die be rekening gaat naar spr. meening niet op. Hat College kan niet zeggen of er ver lies geleden is of niet. Dat kan alleen blijken uit eene boekhouding. Maar met eene boekhouding kan men tenslotte alles aantoonen. Spr. stelt voor thans aan Heeman geene vergoeding te geven, maar dit te laten afhangen van den toestand aan het eind van het seizoen. Dan kan een juiste be rekening worden opgemaakt. De heer Monhemius kan evenmin met de voordracht van B. en W. mede gaan. Er zijn twee vragen, welke zich hier voordoen, n.1. wat is reaht en wat 1 De heer De Zwart: Er is thans een op geheel andere basis ingericht contract. En dan nog zegt dit niets voor een vroe ger jaar. Er zijn trouwens steekproeven op verschillende ritten genomen ten op zichte van het aantal passagiers. Den heer Monhemius antwoordt ^pr., dat Heeman zijn autobussen ook voor andere diensten heeft gebruikt. Hij heeft er schoolkinderen moe gereden. Geroep: Onjuist! De beer De Zwart: Heeman heeft dit zelf erkend. De heer Smits speekt dit tegen. Dat geschiedde na afloop van het contract. De heer De Zwart waarschuwt den Raad niet af te wijken van het reahts- standpunt. De heer Biersteker wijst er op, dat het onmogelijk is voor Heeman langs civielrechterlijken weg schadevergoeding te krijgen. Als de gemeente een con tract aangaat met twee personen, heeft de gemeente te zorgen, dat beiden den dienst onderhouden. Toen de eene con tractant ons in den steek liet, heeft de gemeende gezorgd, dat die uren door den anderen werden gereden. De heer Borkert: Maar hij heeft daarvoor toch ook zijn ontvangsten gehad! De heer Biersteker: Een persoon heeft gedaan vat twee moesten doen. Toen het ging haperen, is tegen Heeman gezegd: zorg jij nu, dat de dienst be hoorlijk gereden wordt, dan zullen we aan 't eind van het seizoen wel eens zien. Hierin ligt toch inderdaad eenige toe zegging en die wordt te niet gedaan door d<e besprekingen in de beide conferenties. Spr. twijfelt er geenszins aan, dat bij die gelegenheid gezegd is: we praten niet meer over het oude,, maar daarmee is de gewekte verwachting geenszins te niet gedaan. Er was met Heeman en Moorman gecontracteerd, en als het slecht weer gen, hadden ze 't niet gedaan. En de ge meente heeft daarvoor hun het monopolie gegeven. De compagnons hadden alle vrijheid te bedanken. Spr.. is van mee^ ning dat er geen beloften zijn gedaan, en dat hiermede dus de zaak voor de ge meente af is. Dat dezelfde contractant dit jaar weer met de gemeente in zee wil gaan, is een bewijs, dat hij er voordeel in ziet en bet is verstandig van de gemeente er weder op in te gaan. Daarom is hem ook het monopolie gegeven en spr. be- prijpt niet, wat men er thans nog hij haalt. Bovendien heeft hij verklaard dat de zaak hiermede is afgeloopen. Spr. houdt zich aan de notulen van het Col lege. Heeman had zijn vraag om schade vergoeding behooren in te trekken. De heer Monhemius kan niet met het scherpzinnig betoog van den hoog- geachten wethouder instemmen. Spr. handhaaft het billijkheidsmotief. Hij be twist, dat het gem.bestuur ten volle zijn plicht heeft gedaan, want dan had' het Moorman moeten beboeten en ook had het zich niet moeten tevreden stellen met het onvolmaakte contjact tusschen beide ondernemers. Ook spr. heeft met Heeman gesproken; inderdaad zijn er uitlatingen gebezigd in den geest eener toezegging. Dat in de latere conferentie de zaak an ders is voorgesteld, zal spr. niet betwis ten, maar wat vóór den aanvang van het seizoen is gesproken staat boven twijfel. En spr. heeft geen reden aan de eerlijk heid van Heeman te twijfelen. Hij zal dan ook het voorstel Smits ondersteunen. De beer Boogaard zegt, dat het Ooi lege bekend was met het standpunt van de raadscommissie. Deze heeft het adres van Heeman ondersteund en zou het wel op prijs hebben gesteld als het tegen woordige College nogmaals deze commis sie had gehoord, voor de motleven, die haar geleid hebben. Spr. gaat nogmaals het verloop der aangelegenheid na; Moorman kwam met het voorstel 100.— toe te betalen en toen ze samen wilden ia biilitk? Recht op vergoeding, bestaatwas, stond Heeman met 1 of 2 passagiers, w r. houden Maar wel rijst de vraag of deeveneens den dienst op de Texelsche boot rechten en pliohten van beide partijen in! en het station, en ln de tusschen gelegen dit contract wel voldoende zijn vastge-1 tijden haalde Moorman de room voor hem legd. Van de zijde der gemeente ia hier- af- Spr. woont er vlak tegenover en heeft bij niet de noodlge voorzichtigheid be- 1 1 11'""1 traoht. Als Heeman inderdaad heeft ver loren, moet hem schadevergoeding wor den uitgekeerd. Daarvoor is een onpar tijdig-onderzoek noodig. Verschillende punten van Heemian's rekening zijn wel aanvechtbaar. Spr. komt tot de meening, dat een vergoeding van 1000.wel bil lijk zou zijn. Inderdaad blijkt uit (je bij lage, dat Moorman wel slecht zijn plicht deed, en dit hebben anderen aan spr. be vestigd. Heeman is inderdaad gepaaid met beloften. Maar spr. is het niet eens met den heer de Boer om de resultaten van dit seizoen af ie wachten. De heer Seboeffelenborger is over het verzoek van Heeman verbaasd Het is wel gemakkelijk als elke exploi tant een verliespost maar aan de ge meente zou kunnen declareeren. Het is .ook de vraag of de boekhouding goed is geweest. Spr. zal dan ook vóór het voor- stel-B. en W. stemmen. De heer D e Z w a r t zet het standpunt van B. en W. uiteen. Toen deze zaak het uit eigen aanschouwing herhaaldelijk gezien. Ook als eT geen enkele passagier was, moest Heeanan den dienst onder houden. De Voorzitter: Maar dat is toch niet de schuld1 van de gemeente. Dat is een kwestie van arheidsverdeeling tus schen beide contractanten! Toen ik hier kwam, heb ik mij op het standpunt ge plaatst eens met Heeman te spreken. Maar ik wenschte eerst die oude geschie denis af te doen. Met boekhouding heeft dat niet te maken. Wij hebben de be drijfscijfers genomen, zooals die over het geheele land gelden, en die bedragen 16 cent den KM. Wij stelden het vast op 18 cent en Heeman heeft erin berust. De heer De Zwart: In de gehouden conferentie is door den heer Verstegen uitdrukkelijk gestipuleerd het standpunt van B. en W., met de bedoeling, dat hier door andere meeningen, die allicht zou den blijven zweven, te niet gedaan zou den worden. Spr. toont dit uit de notulen der besprekingen aap. In de vergadering zijn beslag kreeg, was spr. geen lid van ivan «het Collage zegt Heeman, dat hem het College. Na raadpleging der verschil-1 toezeggingen zijn gedaan; aan het eind lende stukken evenwel kan spr. zich vol- van de conferentie zegt Verstegen uit komen bij de thans door bet College aan genomen houding aansluiten. Met de de tails der zaak hebben wij hier niet te ma ken, evenmin met de voorgeschiedenis. Wij hebben enkel de rechtsvraag onder de oogen te zien betreffende de overeen komst met de gemeente. Indien er twee zijn, die hebben gecontracteerd' en een hiervan onttrekt zich aan zijn verplich tingen met de uitdrukkelijke bedoeling (zooals 'hij' ook in de krant schreef) er meerdere winst door te maken, moet hij van zijn mede-contractant recht zien te krijgen. Zij hebben tegenover elkander een contract aangegaan en zich verplicht tot goede uitvoering van den dienst. Men wist, dat geen enkele vergoeding uit de gemeentekas zou worden gegeven, en ook, dat geen ander zou worden toege laten. De gemeene heeft wat haar doel betreft, volkomen aan haar verplichtin gen voldaan, en voor haar is de zaak hiermede beëindigd. Nu is gezegd, dat er aan Heeman toe zeggingen zijn gedaan, waaruit hij een schadevergoeding zou kunnen distmiee- ren. Heeman is bij spr. ook geweest! en heeft laten doorschemeren alsof de heer Verstegen iets van dien aard; gezegd heeft. Heeman trachtte ook spr. op dit zelfde standpunt te krijgen. Maar uit de stukken blijkt, dat ten aanzien van den heer Verstegen op een gehouden confe rentie juist het tegenovergestelde is ge zegd van wat naar 'bulten is gesugge reerd. Spr. leest ten bewijze daarvan de notulen van deze bijeenkomst voor, waar in een dergelijke toezegging positief wordt geloochend. Heeman, op deze oon- ferentle aanwezig, heeft zich tegen deze lezing niet verzet. Zelfs is onder den nieuwen burgemeester nogmaals een be spreking met Heeman gehouden, waarin wederom uitdrukkelijk Is gestipuleerd, dat de zaak van 1928 was afgehandeld. Heeman heeft dit zelf erkend, zelfs op billijkheidsgronden staat het College-af wijzend tegenover de zaak. Het Collego moet dan ook blijven bij zijn afwijzend prae-advies. A1b de heer Boogaard meent, dat niemand anders op Huisduinen mocht rijden, vergist hij zich; juist op de druk ste dagen zat iedereen er tusschen en de room werd daardoor voor Heeman afge schept. Later, voor 1928, en nu ook voor dit jaar, is cHe concurrentie uitgescha keld en op die gronden blijft het College afwijzend tegenover het verzoek staan. De heer De Boer merkt op, dat het aantal KM. niet te controleeren is. Dat geldt dus ook voor de toekomst. De heer De Boer: Neen, neen. Vu woedt bet opgejjshxevaa! drukkelijk dat dit niet het geval is ge weest en Heeman beeaamt dit. Uitdrukke lijk is dit in de notulen aldus gestipu leerd. De heer Smits bepleit de billijkheid van eene vergoeding. Langs civielrech- telijken weg is niet zoo gemakkelijk iets te verkrijgen, het bestaande contract be- teekent niets. De heer De Z wart: Maar de ge meente heeft daar niets mee te maken. De heer Sinits meent van wel. Het ware plicht geweest van het College een richtsnoer hieromtrent aan te geven, en de gemeente had den mede-contractant tot de orde moeten roepen. Spr'. hand haaft zijn meening, dat de heer Verste gen wel degelijk iets heeft beloofd, zij het dan misschien geen reohtstreeksohe positieve toezegging. Het heeft er toch veel van. De heer Bok: Maar dit is toch ook in de notulen der conferentie gestipuleerd. De heer Smits: Ook de heer Bok heeft gezegd: ga nou je gang maar, dan zullen we wel eens zien! De heer Bok: Heeman is maar een maal bij me geweest. De heer Smits: Inderdaad, maar geeft u dan dat andere ook toel Spr. wil gaarne aannemen, dat de zaak is afge daan; maar dat beteekenfi, dat wij met deze zaak niet meer te maken -hebben, dus dat de nieuwe overeenkomst daar ook buiten staat. Het is nu wel gemakkei- lijk te zeggen de zaak is afgedaan, maar Heeman heeft nooit de bedoeling gehad van zijn vermeend recht afstand te doen. De billijkheid brengt mee, dat hij schade vergoeding krijgt, D« heer VarfDam: Hij heeft mono polie gehad! De heer Smits gaat op deze Interrup tie nader door. Heeman heeft zijn goeden wil getoond en een goede regeling ont worpen. Als wij onze badplaats groot willen maken, moeten we de bevolking niet tegen ons opzetten, en een groot deel van het publiek is op de hand van Hoe man. De heer De Boer constateert, dat de heer de Zwart tot zekere hoogte gelijk heeft. Dat er een contract gesloten is tus schen de beide ondernemers, komt om dat de gemeente zekerheid wenschte waaraan zich te houden. Maar dat werpt een ander licht op de zaak. Dit oontract kwam er ten bate dier gemeente. De heer Van Dam: Onjuist, het is gesloten ter wille van Heeman en Moor- sus zeil Als «r geen voordeed in sa- den dit aan. En het was op vèrzoek van Verstegen, dat een contract werd opge maakt, omdat op die manier de gemeente gedekt was voor verlies Indien op een of andere wijze te kort werdl geschoten. Spr. stelt voor de zaak nogmaals zeer nauwkeurig door een oommissie te doen onderzoeken. Het College heeft den indruk gekregen alsof Heeman winst hoeft ge maakt, en spr. is daarvan niet overtuigd. Spr. wil dit zien uitgemaakt. De heer Van der Vaart is ver baasd, dat men voor deze zaak zoo in *t krijt treedt. Spr. meent een toon te be luisteren als zou mem liever naar buiten geluiden hooren dan naar de eigen mede- latingefri des hoeren Smits en zet deze recht. Bij het nieuwe contract is gezegd: het oude is hiermede afgeloopen en aan Heeman is gevraagd: wilt gij op den ouden voet doorgaan? Heeman antwoord de: het kan haast niet, en hij kroeg toen gedaan bij wijze van compensatie voor het tekort op het vorig seizoen dit seizoen den passagiers^rijs op 20 cent te mogen brengen. De heer Grunwald: Als de wethou der aan de hand van de stukken aantoont, dat geen beloften gedaan zijn, kan van den Raad niet gevergd worden Heeman een schadevergoeding te geven. Indien Heeman zich toen Moorman het contract verbrak tot den Raad had gewend om eenige schadevergoeding, zou spr. wel licht zijn meegegaan. Hij heeft dit even wel verzuimd. Evenwel lijkt de door H. opgezette rekening spr. niet onjuist toe, en hij stelt voor den dienst dit seizoen eens precies te oontroleeren, teneinde na te gaan in hoever er verlies is geleden, Dat hjj thans 20 cent vraagt voor het passagiersvervoer, bewijst, dat inderdaad de dienst niet opbracht wat H. er zich van voorstelde. Spr. is het met den heer de Boer eens: we komen zoo niet aan een eind en het is voor spr. uiterst moeilijk voor een of ander voorstel uit dien Raad te stemmen. Spr. moet zich aan de stukken houden en op grond daarvan het voorstel-de Boer steunen. De Voorzitter voelt er niet veel voor. De verificateur heeft thans al enorme moeite gehad alles uit te zoeken. Laat men dan royaal voor de zaak uit komen en voorstellen aan Heeman een douceurtje te geven. De heer Eylders stelt voor eene Commissie te benoemen voor een nader onderzoek. Niemand weet eigenlijk hoe het er mee staat, wij hebben hier de mee ning van B. en W. en de Commissie uit den Raad. De Voorzitter: De vraag, ontdaan van alle franje, is deze: is het geoor lbofd aan H. een tegemoetkoming te ge ven? Dit zou dan een kwestie worden van een opperarblter in een boekhoudkundige kwestie. De heer D e Z w a r t merkt nog op, dat hetgeen in de stukken staat preoles aan sluit bij wat de heer Boogaard zegt om trent de totstandkoming der overeen komst, n.1. dat toen Heeman ten- tooneel is gekomen. De heer Boog aart interrumpeert nog en temidden van geroep en ge schreeuw sluit de Voorzitter die discus sies. De Voorzitter wil thans allereerst dodingen in den raad. Indien we er in-in stemming brengen het voorstel van B, derdaad zoo voorstaan, zal dat de dis- en W. Hij meent, dat dit van de verste cussies in den Raad niet bevorderen ofstrekking is. Met die opvatting is de verkorten. Het verstandigst lijkt het spr. heer Biersteker en met hem anderen het niet eens; deze meent, dat integen- prys van 3.76 4.zouden moeten opbrengen, in werkelijkheid worden ver huurd voor 6.per week. De schrij vers zijn overtuigd, dat men een derger lijken huur heeft durven bedingen, uit sluitend wegens de bestaande huizen- schaarste. Dit schrijven is van de bewo ners der perceelen Beukenkampstraat 60, 52, 54, 66, 68,-62 en 64 Vervolg-agen da. op 't formeele standpunt te blijven staan, en dan blijkt aan de hand der officieel© stukken, dat geen toezeggingen zijn ge daan. deel het voorstel' tot benoeming eener raadscommisie de verste strekking heeft. Indien men eene stemming uitlokt over De heer Smits: Ik ben er bij geweest, j het voorstel van B. en W. krijgt men een dat er toezeggingen zijn gedaan. onzuivere stemming omdat tal van leden De heer Van dder Vaart: Maar den toestand niet kunnen beoordeelen niet bij de conferentie onder leiding van Hierover wordt eenige gedachtenwisse- den heer de Zwart aan het einde van het gevoerd en tenslotte geeft de Voor seizoen zitter toe. Er wordt dus gestemd vóór of tegen de benoeming eener raadscommis- De heer De Zwart zal niet in details sie. Besloten wordt tot benoeming, tegen stemmen de leden van Dam, Sohoeffelen- berger, Trap, de Zwart, van Breda en Bok. De benoeming zelve zal aan het einde der agenda plaats hebben. Grondbedrijf. afdalen, maar moet toch even een paar uitlatingen van de heeren Monhemius en Biersteker recht zetten. En dat wil spr. wel zeggen, dat ook Heeman volstrekt niet zoo tegenover zijn verplichtingen stond als men wel denkt. Zelf heeft hij "ïïlt 'Ïm i Voorstel tot verkoop van grond aan den lappen wat in het contract stond. Als het t>11V£rilwftc, firrno v>r Maiipr advies van B. en W. anders luidt, komt Huyghweg 6 1 ebr' -lelJer- dat alleen doordat men daarin de groote Aangenomen, lijnen volgde, maar zou men in details gaan afdalen, dan was er ook op Hee- Grondbedrijf. man's handelingen nog wel wat aan te Voorstel tot toekenning van een schade- merkeo. Het is 'b.v. herhaalde malen ge- vergoeding aan J Agema. beurd, dat hij weigerde de men^hen tot heer Boogaard vindt de vergoe- 5fi^'enPnT 'ding wel wat gering, indien Agema er dienst hem dit voorschreef, met 15 Juni uit moet. De heer Smits interrumpeert. j heer De' Zwart antwoordt, dat De heer De Zwnrt: In het contract ftTT1 ^an Worden vergund er nog langer staat, dat ieder der beide ondernemers kljjven wonen, zoolang de werkzaam- hoofdelijk aansprakelijk is. De heer Smits heden het eenigsizins toelaten. Misschien verweet de gemeente dat zij geen richt- n0.g na 1 Juli, dan kan hij zoo over- snoer aangaf. Neen, er is uitdrukkelijk trekken in de woning van den heer verwezen naar een notaris, om le over- Geurts. eenkomst tusschen heide partijen nota rieel vast te leggen. De gemeente heeft er niets mee te maken. Een enkel woord over de wijze waaróp dit contract is afgesloten. Op 80 April was besloten den dienst aan Moorman te gunnen. Daarop is deze uitgenoodlgd met de Commissie. Niet evenwel Heeman. Geroep. Interrupties. De heeT De Zwart: Op 2 Mei had de vergadering plaats. Daar was hst Moor man, die Heeman meebracht. De heer Smits: Ja, op verzoek van den heer Boogaard. De heer De Zwart: Daar hebben wij niet mee te maken! De burgemeester opende de conferentie en zeide dat Moor man den dienst had. Deze wenschte nu een oontract aan te gaan met Heeman, men stemde er in toe, mits Moorman ver antwoordelijk bleef. 'Dat wilde Heeman weer niet en tenslotte is het College aoooord gegaan met deze regeling. De heer Boogaard: Het College wist, dat Heeman zou meedoen. De heer De Zwart: Men kan het College in dezen niets verwijten. Men heeft gezegd, dat de gemeente onvoldoen de controleerde. Maar men weet wel, dat nu eenmaal voor dit soort overtredingen een1 bepaalde limiet is en men-niet stren g kan optreden. Spr., die volkomen objec tief tegenover deze zaak staat, is niet overtuigd van eenlg motief inzake eene schadevergoeding. Als er iets door het College ware gedaan, dat dit zou billij ken, zou ik het onmiddellijk afvallen, zegt spr. Maar dat is niet zoo. De heer Bok beaatwoordt nog de uit- De heer Boogaard wijst er op, dat dit laatste niet kan geschieden, omdat Gèurts 7.huur voor zijn huizen vraagt en Agema dat niet kan verwonen. Vandaar dat hij nog geen werk maakte van een andere woning. De heer De Zwart: De gemeente staat hier natuurlijk huiten. Die heeft alleen te maken met de verbreeding van den weg. Aangenomen. Bij acclamatie worden verdler aange nomen: Grondbedrijf. Voorstel tot verhuur van het gras gewas van een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend in Sectie E, no. 111 (oud) aan A. van Zandwijk. Wegenbelasting. Voorstel in zake de door den Ontvan ger der Registratie en Domeinen inge diende reclame tegen verschillende aan slagen van het Rijk in de Wegenbelas ting. Wegenbelasting. Behandeling van een reolame ln de wegenbelasting. Ter visie is gelegd een nota van den Wethouder De Zwart met bijbehoorend schrijven van huurders van woningen aan de Beukenkampstraat omtrent huur prijzen etc. In bedoeld schrijven wordt gezegd, dat de woningen, die de heer Schoeffelen- bergw tas sprake braakt die «e* huuv- Ingekomen stukken. a. Verzoek van L. de Bruijn om ontslag als regent van het Algemeen Weeshuis met ingang van 1 Augustus 1929. (Voorgesteld wordt het ontslag eervol en onder dankbetuiging te verleenen); b. Verzoek van L. de Bruijn om ontslag als hoofd van school 9. (Voorgesteld wordt het ontslag eervol en onder dankbetuiging te verleenen met ingang van een door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum). Met applaus vereenigt zich de Raad met het voorstel van B. en W. Onderwijs. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan de vereeniging „Laat de 'Kinderkens tot Mij komen" voor de aan schaffing van nieuwe leerboèken, Inge volge art. 72 e.v. der L. O.-wet 1920. Bij acclamatie conform voorstel. Alsnu moet worden gestemd over een paar onderwijzersbenoemingen. Vooraf wordt evenwel de hierboven omschreven raadscommissie benoemd. Bij eerste stemming zijn de stemmen aldus ver deeld: Monhemius 12, de Boer 9, welke beide zijn benoemd, Woud 8, van Dam 4, Boogaard, Sohoeffelenberger, Biersteker, Grunwald elk 8, blanco 8, van der Vaart en van Loo 2, Borkert en de NJJs elk 1. Bij de tweede stemming krijgt de heer Woud 16 stemmen, de heeren Scboeffe lenberger en van Dam elk een, en 8 zijn blanoo. Zoodat ln deze oommissie dus be noemd zijn de leden Monhemius, de Boer en Woud, die hunne benoeming aan nemen. Tot onderwijzer aan de U.L.O.-school wordt benoemd de heer B. P. Abbema. hoofd eener school te Texel, ment alg. (20) stemmen. Tot onderwijzeres aan school 11 mejuffrouw E. W. Visser, onderwijzeres te Schagen, no. 1 der voordracht en 4 op no. 2, mejuffrouw A. RetJerg te 't Zandt. Ter «visie is alsnog gelegd de Med'e- deeling inzake den woningbouw Tuin dorp, opgenomen in ons nummer van Dinsdag. Rondvraag. De heer Sohoeffelenberger be spreekt op verzoek van enkele nering doenden de plaatsing der a.s. kermis. Waarom is deze niet van de Molenbrug af tot het Westplein volgebouwd? zooals anders. Wethouder Van Breda antwoordt dat de kermlsmenschen zelf gevraagd hebben om meerdere concentra tie. Het publiek gaat niet meer zoo ver spreid over de kermis. De heer Sohoeffelenberger re pliceert. De Voorzitter verzoekt dan na de kermis met andere voorstellen te komen voor het volgend jaar. De heer Va n Breda deelt nog mede, dat ten vorigen jare al verscheiden menschen midden in de kermisweek opbraken. De beer Boogaard wijst op de mededeeling van bewoners der Beuken kampstraat en had verwacht, dat die raadsleden, die den vorigen keer zoo be toogden, dat hier geen arbeiderswonin gen noodig waren, daar-wel op terug zou den zijn gekomen. De heer Van Dam bespreekt den verhuur van de gemeentegebouwen in de Jonkerstraat, waar thans verkiezingsbil jetten van de SD.A.P. zijn opgehangen. Spr. wenscht in de bepalingen hierom trent een verbod op te. nemen. De heer Van Breda antwoordt, dat bedoelde perceelen niet verhuurd worden. De heer Trap vraagt uitbreiding van de reddingmiddelen, speciaal langs hot Held. kanaal in de stad. Spr. heeft on langs de pogingen tot redding meege maakt van een (vermeend) drenkelinge- tje. Spr. kwam een half uur na dat men met de redding begonnen was, toen stond één agent te dreggenmet een hark. De reddingbrigade zou het op hoogen prijs stellen als meerdere reddbigsmidde- en kond enworden aangeschaft. De Voorzitter zal er ln het Ool- ege de aandacht op vestigen. Het onder havige geval la evenwel niet geheel juist. Y\ eliswaar stond er één agent te dreg gen, maar het omstaande publiek was stuk voor stuk nog te beroerd een hand uit te steken en eens even naar den brug wachter te loopen, die er vlak bij woont en die een dreg heeft. Maar wellicht kan op andere plaatsen langs het kanaal red- dingsmateriaal worden geplaatst. De heer Trap bespreekt verdler de cwestie van het vuil, dat aangespoeld is. Dit was inderdaad Heldersch vuiL Nu ïeeft spr. wel het dementi van den heer Maas gelezon, maar spr. heeft ook zijn icht opgestoken bij anderen, die hier omtrent een gansch andere opinie hadden en die tegen spreker zelden: het kon nog weï eens gebeuren, dat de heer Maas ten slotte ongelijk zou krijgen. De heer Van Breda heeft aan het dementi in de Held. Crt, weinig toe te voegen. Er was bovendien toen dat vuil aanspoelde in vele dagen niet gestort. De Vooor zitter zal nog nader on derzoeken hoelang het vuil noodig heeft ln zee weg te drijven. Daarna sluiting. Vleiend. Buurvrouw I: Ik hoef alleen maar wal te zingen en de kleine gaat al slapen. Buurvrouw II: Wat ua vsrataidlfl klad. er voor Heeman niet, er is een contract,'waarmee hij den dienst onderhouden werken, greep^het College met beide han en formeel heeft men zich daaraan te moest. Op drukke dagen onderhield hij Ter visie.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6