van FIBER, TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS. 1 1.95 1 2.20 f 2.45 f 2.80 13.20 f 4.70 f 5.45 f 5.95 f 0.50 1 7.20 1 1.90 WESTSTRAAT 87-92 VAN DONDERDAG 20 JUNI 1929 Onze plaatsgenoot, de heer H. Brinkman slaagde voor het te 's-Graven hage gehouden examen gemeentefinan ciën, diploma B. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen slaagden voor machinist diploma B de heeren C. van 't Veer en C. Kikkert alhier. RIJKSINSTITUUT VOOR BIOLOGISCH VISSCHERIJ- ONDERZOEK. Op 1 Juli a.s. wordt de afdeeling Rivier en Binnenvisscherij van het Rijksinsti tuut voor Biologisch Visscherijonderzoek van hier overgeplaatst naar Gouda. DE INDISCHE MAIL. De boottrein van het stoomschip Johan de Witt, dat 22 dezer te Genua verwacht wordt, zal Zondagmorgen 23 Juni om 11.12 uur aan het Maasstation te Rotter' dam aankomen. Aankomst te 's-Graven hage 11 uur (S.S. station). LEDENVERGADERING VRIJHEIDSBOND. Zaterdagmiddag a.s. vergaderen de leden der Liberale Staatspartij, de Vrij heidsbond. Zie de advertentie in dit blad. STAFMUZIEKKORPS KONINKLIJKE MARINE. Kapelmeester L. H. F. Leistlkow. Concert op heden (Donderdag 20 Juni) van 8 tot 10 uur voor de Marine Club. Programma: TWEEDE ZOMEROONOERT van het Helders Fanfare Corps (Direc teur Th. Lugtenburg) op Zaterdag 22 Juni ajs., des avonds van 8.30 tot 10 uur in de Stedl Muziektent in het Plantsoen, AANBESTEDING. Woensdag werd door den heer S. Krij- nen aanbesteed het bouwen van een woon huis aan de Molengracht, alhier. Inge schreven was door de firma's: C. Go es 8680.—, G. Groot 3686—, H. Riemers 8598.—, H. Hagen f 3650.—, Gebr. v. Pelt 3800.—, M. C. v. d. Plas f 3860.—, J. Ran 8900.A. Dienaar 4070. BETERE VERBINDING HOORN—DEN HELDER. Een onzer plaatsgenooten, die dezer dagen van Groningen naar hier reisde, ergerde zich, en terecht, over de trein verbinding die er bestaat van Enkhuizen op Den Helder. Van Groningen tot Stavoren was er een snelle verbinding, doch toen hij, na met de boot van Stavoren naar Enkhuizen overgevaren te zijn, voet aan wal zette, begon de ellende. Van Enkhuizen naar Alkmaar loopt een sneltrein, doch de reizigers voor Den Helder moesten in Hoorn uitstappen en vandaar boemelen naar H. Hugowaard, waar Jzij weer moesten overstappen en tot.... Schagen konden blijven zitten. Hier stapten zij in den sneltrein van Amster dam naar Den Helder, die hier aankomt om 18.31 uur. Bedoelde plaatsgenoot heeft over deze slechte verbinding gereclameerd en met succes. In het vervolg zullen de reizigers, die om 16.68 te Enkhuizen komen, direct met den sneltrein door kunnen rijden naar Alkmaar, waar zij om 16.44 aan komen en vandaar met den trein van 17.88 vertrekken, om hier te 18.31 u. aan te komen. Vooral wanneer men kinderen of veel bagage bij zich heeft, is dit een heele verbetering, omdat men nu op het traject Enkhuizen—Den Helder maar eenmaal heeft over te stappen, n.1. te Alkmaar. DE MEESJES VAN DE PRINS HENDRIKLAAN. Voortdurend staan er groepjes menschen maar de gedragingen der diertjes te klj- ken. Zij zijn In het geheel niet schuw meer, en hun huishoudentje: het voederen der jongen, het in- en uitgaan uit het nest gaat zijn gang, ook al staan de jongens er met hun neus op. Trouwens, de tegenwoordige jongen haalt geen nest jes meer uit; Integendeel, hiji spaart een stuk boterham, uit óm aan zijn vriendjes te geven. Althans, het ligt er vol brood kruimels. Het ia maar een zeer kleine opening, waar de diertjes door kruipen en waar de jongen hun altijd hongerige bekken voor houden; een spleet in den boom. Het nest bevindt zich niet precies tegenover het politiebureau, zooals wij den vorigen keer schreven, maar wat meer naar den kant van het Konings plein, in de buurt van een publieke instel ling, die zich evenwel niet nader laat omschrijven. HENRI TER HALL IN CASINO. Dinsdagavond vervulde de heer Henri ter Hall, in verband met de a.s. verkiezin gen een spreekbeurt in de kleine zaal van Casino, welke goed bezet was. Spr. heette de aanwezigen welkom en dankte voor de opkomst, nu niet, zooals reeds 30 jaar het geval was, voor de revue. Degenen die, zoo zegt spr., gedacht hebben dat er alweer een nieuwe partij gevormd was, zijn er absoluut naast. Er is geen nieuwe partij gesticht; het Fe deratief Verband dat gevormd is, is een aaneenschakeling van verbanden en en kelingen die het program van het Ver band hebben kunnen onderschrijven. Het Verband voert geen partij-politiek, het herstelt zoo mogelijk onrecht en bevor dert de welvaart. Men stemt ook niet op lijsten en partijen, doch op personen. Spr. brengt in herinnering het geval van '25, dat hij toen 25742 stemmen had en Staal man slechts 15546, doch dat Staalman toch naar de Kamer ging hetgeen wette lijk echter geheel juist was. In den Haag waar spr. 7081 stemmen had gekregen en Staalman 603, kreeg Staalman toch deze stemmen er bij. Dit moet anders'worden. Wanneer b.v. No. 10 meer stemmen heeft dan No. 1 gaat No. 10 naar de Kamer. In dit verband haalt spr. een passage aan van Mr. Bomans uit diens rede te Hoorn. „Geachte aanwezigen", zoo zei deze, „gij stemt allen op onze lijst, daarvoor zijt ge Roomsch-Katholiek gedoopt en als goed Katholiek stemt ge op die lijst". Partij-politiek is in het Federatief Ver band onherroepelijk verboden, wel ech' ter, wanneer een der andere partijen, het zij links of rechts, komt met een voorstel in het belang van het volk, kan die partij rekenen op den steun van het Federatief Verband. Wanneer men de verschillende politie ke vergaderingen bijwoont krijgt men het idee, dat de partij die de vergadering heeft belegd het alleen aan het juiste eind heeft, zij strijden echter voor hun begin sel en niet voor de belangen van het land. In de Tweede Kamer is spr. wel eens „het vragend lid" genoemd. Mocht het het geval zijn dat spr. weer wordt ge kozen, dan zal Üe zaak op denzelfden voet worden voortgezet. Spr. behandelt hierna de kwestie, dat in den partijraad van den V. B. besloten was de bijlijst niet meer in werking te stellen, omdat „er knappere menschen waren dan Ter Hall". Best mogelijk, maar zijn er ook meer practische? Hierna bespreekt spr. de kwestie dat er van de zijde van het publiek niet meer zooveel belangstelling is als vroeger. Dit komt omdat men niet meer op personen stemt, omdat er in de verschillende poli tieke partijen altijd onderlinge verschil len heerschen. Dat alles ontstaat door de partij-politiek-dwang. Zoo hebben som mige leden van den V.-B.er van langs gehad omdat zij zich niet strikt aan de partij-politiek hadden gehouden. Spr. geeft dan eenige voorbeelden van personen die lid van de Tweede Kamer zijn en toch nog op 3 of 4 andere wijzen uit de Staatsruif eten. Hierna leest spr. eenige punten van het program voor. Het onderwijs aan schip- pers- en kramerskinderen moet beter worden geregeld. In België, Duitsch- land en elders vindt men instellingen voor het onderwijs aan deze kinderen, in ons land wordt hiervoor niet gezorgd. Spr. geeft eenige cijfers van de vermeer dering van de onderwijskosten en zegt dat het peil van het onderwijs hiermede geen gelijken tred heeft gehouden; dit komt door de groote splitsing; op een dorpje zijn 14 scholen, zoodra er 25 kin deren zijn kan er een school voor worden opgericht. Spr. geeft een voorbeeld van de fraude die hierbij kan ontstaan. De wettelijke regeling van den arbeids dag van café-restaurant- en theaterper- soneel, de moeilijke toestand Van Hol- landsche musici in het buitenland terwijl de vreemdelingen het in Holland zeer ge makkelijk hebben, deze punten vindt u in geen enkel partij-program omdat het geen politiek is. Spr. behandelt hierna de toestand van de gepensionneerden van vóór en na 1918, hij geeft hiervan eenige cijfers. Ook bij het reddingwezen staat spr. stil. Er moet van staatswege worden gezorgd voor de weduwen en weezen van hen die met de reddingboot omkomen, zoodat er niet meer gebedeld behoeft te worden. De veiligheid op onze wegen is ook een punt van het program, evenals de voort zetting van de droogmaking van de Zui derzee. De kosten hiervan overtreffen verre de raming. Het nageslacht, dat de vruchten van dezen arbeid zal plukken moet de lasten dragen, hiervoor kan dan een leening worden aangegaan. de Sociale Wet' IMITATIE FIBER, prima afgewerkt, met versterkte hoeken solied handvat, koperen veersloten, licht, goedkoop en ijzer- sterk, met saffiannerf, uit dan vooruit. Spr. geeft hiervan een voorbeeld. De politiek hoort ook niet in de radio thuis; in verband hiermede heeft het Federatief Verband dan ook geweigerd gebruik te maken van het haar toegewezen kwartier voor radio-pro- paganda. Spr. behandelt nog eenige mis standen bij het Departement van Defen sie, de verkoop van képi-laken, het terug trekken van de verdediging uit de West en doet tenslotte voorlezing van de Indi sche paragraaf van het programma. Gelegenheid tot debat werd niet ge geven. CHR. HIST. KIESVEREENIGING. Lezing ir. G. van Dam mej. mr. Frida Katz. en De herziening van geving. Spr. geeft eenige cijfers van de Rijks-Verzekeringsbank, waaruit blijkt Het schijnt, dat de meezenfamilie, welke dat men pl.m. 27.000.000 heeft uitge- haar intrek heeft genomen in een' hollen geven wat op een andere manier met boom in de Prins Hendriklaan, zoo'n j 400.000 was te doen geweest. De radio beetje de beschermelinge ia geworden moet vrij zijn van politiek en godsdienst.wijst op onze groote taak in Indië; het is De Heldersohe afdeeling der Chr. Hist. Unie had voor Dinsdagavond op een der zalen van het Chr. Mil. Tehuis, Kanaal- weg een openbare vergadering belegd, waar als spreekster optrad mej. mr. Frida Katz, lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal. Er waren een 50-tal be zoekers. Vooraf hield de Voorzitter der afdee ling, ir. Van Dam, een openingsrede over de begrippen illusies en idealen. Vele il lusies worden ons voorgespiegeld; „nooit meer oorlog door eenzijdige ontwape ning" is er één van, en men vindt hier vogels van diverse pluimage samenwer ken. Bij alles wat hieromtrent wordt aan gevoerd, komt naar voren, dat het niet voor alles om de argumenten gaat, doch dat er een zekere gedaohte en wensch is. waar dan de argumenten maar bij ge zocht worden. De kroon op de illusie wordt gezet door de bewering, dat bij stemmen op 3 Juli op ontwapenaars de menschheid mede van den ondergang ge red zal wordenl Alsof Nederlandsche dwaasheden de wereld zullen verande ren! Door dit alles worden voorstanders van bewapening afgeschilderd als® men' schen, die voorstanders van den oorlog zijn. Spr. zet dit recht. Niet de oorlogen komen er door de legers, maar omge keerd: deze zijn er omdat men scherpe conflicten tusschen de staten voorziet, waarbij geweld wordt gebruikt. Oorlogen, niet alleen die welke men in de toekomst voorziet, maar ook die van het verleden, waren verschrikkingen, waarin wij niet mogen berusten. Maar wij moeten ons niet de oogen laten verblinden. Allen willen wij den vrede; het verschil is hoe dien het best te bewaren. Spr. behandelt de para graaf van het program, die hierover han delt. De Chr. Hist. houden rekening met de werkelijkheid. Ook op het terrein van het verkeer tusschen de volkeren is voor ons een taak weggelegd; moed en geloof zijn ervoor noodig om vol te houden. En spr. verbaast er zich over, dat de ontwa penaars steeds maar trachten de harten week te maken. Bij conflicten tusschen dè volkeren gaat het nu eenmaal om levens belangen en er zal zelfbeheersching en moed voor noodig zijn wil men in plaats van de macht, in plaats van het gewèTd, het recht laten beslissen. Spr. wijst nog op een merkwaardig heid. De Soc. Dem. en vele anderen van de linkerzijde verwerpen de arbitrage en het rechtsstandpunt als oplossing bij de conflicten tusschen patroon en arbeider. Daar zal alleen de macht beslissing bren gen. De conflicten tusschen de volkeren zijn veel ernstiger, maar hier predikt men alleen arbitrage en verwerpt men allen machtsstrijd. De Chr. Hist. Unie stelt het ideaal van recht en macht in dienst van het recht op alle terreinen van het leven. Spr. behandelt thans de volksvrijheden, aan het Nederlandsche volk geschonken, onze gewetens- en godsdienstvrijheid. De Chr. Hist. Unie staat steeds op de bres om niet toe te laten, dat ons volk als geheel te loor gaat, doordat het in allerlei krin gen en kringetjes gesplitst wordt. Spr. 1 Nederland! en het dan voor te doen komen alsof daarmede voor de volken uit Indië het Paradij! zou komen. De werke- i lijkheid is, dat Nederland in Indië overal vrede en welvaart brengt, dat organisa' tie, bestuur, onderwijs en geneeskundige verzorging zonder het Nederlandsche gouvernement niet kunnen bestaan. De Chr. Hist. .streven naar ontwikkeling der harmonie tusschen de belangen van Ne derland en onze koloniën. Tegenover il lusies stellen wij idealen. Wij beloven niét in de eerste plaats directe voordeelen. Spr. wijst er tenslotte op, dat wij niét al lereerst eigen voordeelen moeten zien, maar als volk in zijn geheel onze idealer; moeten uitdragen en verwezenlijken. Mejuffrouw Katz, welke hierna het woord verkreeg, wees op de beteekenis van het stemmen. Men denkt er wel met „blanco stemmen" af te zijn, maar juist dat blanco stemmen is zoo gevaarlijk, om dat het vaak in de kaart der tegenpartij speelt. Gebrek aan belangstelling in de politiek is verkeerd, omdat in de Staten Generaal allerlei dingen worden beslist, die voor ons land van zeer groot belang zijn. Spr. zet den gang van zaken nader uiteen en wijst er op, dat het vooral voor de jonge kiezers, die thans voor het eerst meestemmen dikwijls uiterst moeilijk is uit al die kleine partijtjes wijs te worden We hebben er nu 36, de vorige maal slechts 32! Het moet voor de kiezers in de eerste plaats vaststaan, dat zij hun stem hebben uit te brengen op een der groote groepen, en elke stem, op zoo'n klein par tijtje uitgebracht, is verloren. En vooral de protestanten behooren bijeen te blij ven. Komende op de Chr. Hist., zegt spr., dat deze partij goed wil onderscheiden tus schen de bevoegdheden van de regeering en die der volksvertegenwoordiging. De laatste heeft tot taak met de regeering samen te werken, invloed te oefenen en kritiek op haar werk. Wij zien thans dat men eenerzijds de volksvertegenwoordl ging wil uitschakelen en daarvoor de dic tatuur brengen (fascisme), anderzijds de regeering aan het volk brengen (socialis' me). Beide standpunten achten wij ver keerd. De Chr. Hist. zullen gaarne medewer ken aan een samenwerking tusschen de rechtsche groepen, mits goed voorop sta, dat wat 4 jaar geleden plaats had, niet weer geschiede en men bij samenwerking ons gelijkwaardig aan andere rechtsche partijen besohouwe, opdat wij niet weer worden geplaatst voor de feiten. Som mige kleine rechtsche groepen zijn op gericht met de gedachte, dat andere groe. pen niet voldoende waken voor de belan gen der protestanten; de Chr. Hist., die een zeer eigen plaats innemen onder de rechtsche groepen, willen wel samenwer king met de katholieken mits uitdrukke lijk vaststa, dat geen specifiek-roomsche wenschen worden doorgedreven, die hun gevoelens zouden kunnen kwetsen. Tus schen Schaepman en Lohman is die sa menwerking er steeds geweest, en nim mer is daaraan getornd. De huidige lei ding der katholieke partij ziet die dim gen wel eens anders. Duymaer van Twist heeft te Zwartsluis gezegd, dat de Chr. Hist. Partij thans maait wat zij heeft gezaaid. Het is onjuist en bereids door den heer Weitkamp tegengespro ken. Nolens was het, aldus de heer Weitkamp die de goede lijn verliet, welke door Schaepman was getrokken en die te veel de machtspositie der katholie ken liet spreken. Wat nu de vraag betreft in welke rich ting wij aan een nieuwe regeering zullen medewerken, deze kan uit den aard der zaak eerst na de verkiezingen worden beantwoord. Spr. gaat nader in op de door de Chr. Hist. ingenomen eigen plaats onder de rechtsche partijen. Hoewel de liberalen het niet aldus bedoelden, is toch juist on der en tengevolge van het liberalisme het chr. beginsel zoodanig verdrukt, dat het noodzakelijk was eigen, christelijke par tijen op te richten. Vooral in de school kwestie kwam dit sterk uit; hoewel de bijbel op de openbare school was toege laten, is men er toe moeten komen, gezien het verzet van andersdenkenden, dit fa cultatief te stellen. Er ontstond een con flict, maar men streefde niet naar eene oplossing daarvan, en het gevolg is ge weest de oprichting van eigen chris- lijke scholen. Weliswaar hebben de libe ralen tenslotte meegewerkt aan de vrij heid voor het chr. onderwijs, maar niet dan na langen aandrang. De Chr. Hist. zouden het liefst een toestand wenschen zooals in Engeland, waar de chr. begin selen in alle partijen tot hun recht komen. Onderwijs. Wij houden het ideaal voor eenheid inzake onderwijs hoog en wij zien thans al tal van kinderen van niet-chris- telijke ouders op onze scholen komen. Wij strijden voor de bizondere schooi, maar hebben nimmer de openbare losge laten. Na de pauze behandelt spr. de par. 5 (Bevordering geestelijk en stoffelijk peil van het volk) en 6 (landbouw) van het program der Chr. Hist. Beide geven blijk van zeer groot sociaal besef. Men meent veelal, dat een dergelijk sociaal besef uit sluitend links wordt gevonden, doch dit is onjuist. Tal van belangen, niet uitslui tend van de arbeiders, maar van het volk in al zijn geledingen, komen in gedrang. En aller belangen hangen samen, als er een groep lijdt, lijden ze alle. En het is alweer de schuld van het liberalisme, dat een partij als de S.D.A.P. ken ontstaan, die uitsluitend de belangen van een groep behartigt. Dat in die jaren, waarin „vrij heid" werd gepredikt, werkgevers meer malen hun vrijheid misbruikten, was be grijpelijk, en de arbeiders leden daar door groot onrecht. Laat ons dit eerlijk erkennen. En het zijn de S.D. geweest, die voor hun 'belangen opkwamen. In een chr. partij als de onze is het juist het streven al die verschillende groepen on-j der ons te hebben, in onze partij is plaats vertrokken naar betere oorden en koude voor hen. Als alle eischen der S.D.A.P. noordenwinden waren oorzaak dat er in tingen sterk omhooggaan, werkeloosheid zou toenemen, duurte, enz. Bovendien hangen de belangen van werkgevers en werknemers toch ook samen! Wat landbouw betreft, wij zijn voor standers van sociale wetten voor landar beiders. Maar men moet ook hierin de groote lijn zien en begrijpen, dat elke partij offers heeft te brengen om wat te bereiken. Spr. gaat ook nog in op de kwestie der ontwapening. Het is zeer onwaarachtig de Chr. Hist. Partij' militaristisch te noe men. Wij weten zeer goed, dat de Vol kenbond op onjuiste grondslagen is op gericht, maar niettemin is het ons streven dien Bond te steunen en te trachten hem in goede banen te leiden. Maar eerst moet worden getracht een internationale basis te vinden voor recht, dan pas kan men aan gelijktijdige internationale ontwape ning denken. Speciaal Nederland heeft krachtens zijn ligging tusschen andere mogendheden een moeilijke positie. Wjj betwisten dat wij niet het recht zou den hebben den toestand aldus te zien. Tenslotte richt spr. nog een woord speciaal tot de vrouwen, en wijst op spe cifiek vrouwelijke belangen, welke, blij kens de beide laatste ook in de Chr. Hist. Partij behartigd worden. Met de vreeselijke theorieën der communisten ten opzichte van het huwelijk moeten wij rekening houden, maar zeker ook met iedere partij, die niet de grondslagen der H. Schrift in het oog houdt. Wij strijden voor een verbeterde huwelijkswetgeving, en de Chr. Hist. hebben daarbij al weder een eigen geluid. Met eene opwekking aan de vrouwen mede te strijden eindigt spr. Van de gelegenheid voor debat werd door een tweetal aanwezigen gebruik ge maakt. De heer Scheurkogel bespreekt de belangen der oud-gepensionneerden, die juist bij de rechtsche partijen herhaal de malen aanklopten maar geen gehoor kregen en werden afgescheept. Over de Invaliditeitswet sprekende, vraagt spr. waarom juist van rechtsche zijde altijd verbeteringen worden tegengewerkt. Daardoor worden de menschen naar links gedreven, waar men wel met verbeterin gen komt. Waarom moet men zich altijd bij de S.D.A.P. of andere linksche groe pen aansluiten om iets te bereiken? De tweede debater, de heer Verhoeven, houdt een ironisch betoog dat ongeveer op hetzelfde neerkomt: een gebrek aan tegemoetkoming van rechts aan de ver langens der arbeiders. De spr. beantwoordt, dat het slechts schijnbaar is, dat alles van links komt. Maar het is vaak heel wat gemakkelijker moties te stellen en allerlei eischen naar voren te brengen dan het voor rechts is die te verwezenlijken. De regeering heeft de verantwoordelijkheid, niet de vragers en eisc'hers. De Chr. Hist. voelen voor de oud-gepensionneerden en hun verlan gens, de hr. Snoeck Henkemans is voort durend opgekomen voor hun rechten, maar de kwestie is uiterst moeilijk, om dat eigenlijk de andere pensioenen naar verhouding wat hoog zijn en het te veel zou kosten de oude op peil te brengen. Eigenlijk zou van de tegenwoordige pen sioenen wat af moeten, maar dat gaat natuurlijk moeilijk. De Chr. Hist. zoeken voortdurend naar eene oplossing. De debater "interrumpeert: Ik heb het bewijs dat alle christelijke partijen er tegen zijn. Spr. ontkent dit ten sterkste. Wel zijn wij vaak tegen de wijze waarop de zaak van links wordt geprogapeerd. Ook de opmerking van den heer Ver hoeven beantwoordt spr. Dat niet vol doende rekening gehouden wordt met de behoeften der arbeiders, is een verwijt, dat althans de Chr. Hist. Unie niet kan treffen. Maar wij trachten niet de men schen in het gevlei te komen, maar too- nen eerlijk de waarheid aan. De heer Verhoeven wil ook nog inter- rumpeeren, maar de heer Van Dam meent, dat debater ruimschoots de ge legenheid heeft gehad zijn standpunt uit een te zetten. In zijn slotwoord merkt de heer Van Dam op, dat ten opzichte van het verwijt als zou de Chr. Hist. Partij worden gedreven in de richting, die links aangeeft, ditzelfde ook geldt ten opzichte van links, die eveneens den in vloed van de rechtsdhe partijen onder gaat. Het opleven van het godsdienstig gevoel in ons volksleven en ons onder wijs is daarvan het voorbeeld. Maar vóór alles zullen de Chr. Hist. een eigen ge luid doen hooren. Te half elf werd de vergadering ge sloten. IETS OVER ZWEMMEN. Behalve d'an een enkeling, die met uit zondering van de ijsperiode van den win ter, het gansche jaar heeft doorgezwom men, was voor den normalen mensch het zwemseizoen half September van bet vorige jaar geëindigd en is het half Mei van dit jaar weer geopend. De officieele openstelling van het gemeentelijk zwem bad' had1 27 Mei plaats en juist waren we toen aamgeland in een soort „warmte- periode", die ondertussohen al weer door een koudegolf is vervangen en die, als de verschijnselen niet bedriegen, nu weer voortgezet zal worden. Uit New York immers 'komen berichten over groote hitte en zoo als „men" beweert krijgen wijl ook altijd een vleugje van het Amerikaansohe weer, zooals we ook Amerikaansohe modevleugjes en Amerikaansohe misda- digersvleugj.es krijgen. Zeventwintig Mei dus was het zwembad geopend en vanwege het schoone weer in die dagen kon het bad al direct niet aan de aanvragen voldoen, was de toe loop zoo groot dat alle hokjes bezet waren en velen moesten wachten, of zonder bad naar huis terug keeren. Die eerste week werden er niet minder dan 1020 baden genomen, maar toen was het ook gedaan met het jmooie weer, de warmtegoTven van het geheele Heldersohe publiek. De godsdienst gaat er eerder mee achter- goedkoop om te roepen: Indië vrij van1 werden doorgevoerd, zouden onze belas-1 de tweede week slechts 200 baden werden i. Chantecler. Marsch G. Allier Si j'étais roi. Ouverture. A. C. Adam 3. Love and live in Holland. Valse arr. L. Leistikow 4. Der Bajazzo. Fantasie arr. A. Seidel Pauze. J. On the quanter deck. Marsch. Der Nordstern. Ouverture G. Meyerbeer y. Le» Etincelles d^or P. Langlois Polka pour piston. Solitt de heer J. Kotter. 8. Vom Rhein zur Donau. Potpourri. Max. Rhode G. Gadenne Kéler Bela G. Parès L. Cribeillet Fern. Rousseaux Jos Kessels C. A. Silva 1. Haubourdin. Marsch 2. Ouverture Romantique 3. Fantaisie Ballet 4. Brise D'Italia. Valse 5. Antigone. Ouverture 6. Le Fille du Régiment y. San Lorentzo. Marc.he. De met gemerkte ra's. zijn .de op het Nationaal Concours te Amsterdam bekroonde werken. HANDKOFFERS 45 cm. 50 cm. 55 cm. 60 cm. 65 cm. HANDKOFFERS 50 cm. 55 cm. 60 cm. 65 cm. 70 cm. 75 cm. I Uö oesonenneilllge la ^DWVIUüU II1UÜI VIJJ 4JJII van punnua VU fivuouivnBu. "f *U inuw, W vwv/x üvn. violen uvi WaiCII LK/IZaaA. Uttl in

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5