GEMENGD NIEUWS. gebruikt en in de weken- daarop was het niet veel beter. In het geheel werden in de vier weken, dat zwembad geopend is, 2720 baden genomen.' Nu het weer' beter geworden is, is de toeloop ook weer aan merkelijk vergroot. Wij kunnen nog mede- deelen, dat ongeveer in het midden vnn den springtoren nog een springplank aan gebracht zal worden, wat den minder „hoogvliegenden" zeker aangenaam zal zijn. Wij hopen van harte dat de zomersche warmte nu maar wat aanhoudt, zoodat we weer kunnen genieten van strand' en duin. Een levendige drukte is er overigens nog maar enkele dagen langs het strand ge weest. Doch straks zal men weer bij stroo men naar Huisduinen trekken en de „Hel- dersche Zweonvereeniging", die niet alleen en uitsluitend het belang van haar leden op het oog heeft, dooh wier nuttig werk zich tot ruimeren kring bepaalt, heeft op het strand een tweetal reddingskasten ge plaatst, waarin zich oan. bevindt een haspel met 200 M. lijn, reddinggordels, een losse lijn van pl.m. 70 M. en een red dingboei. Men weet uit de ervaring van de laatste jaren dat een dergelijke installatie niet overbodig is en dat er zeer waar schijnlijk noodlottige ongelukken hadden voorkomen kunnen worden, als dergelijk nuttig reddingsmateriaal eerder op het strand aanwezig was geweest. Wij kun nen het initiatief van de Heldersche Zwemvereeniging dan ook niet anders dan toejuichen en wij gelooven niet dat het noodig is dat dit materiaal in de zorg van het publiek wordt aanbevolen, want niemand, ook niet de Heldersche jeugd, zal het immers in zijn hoofd krijgen, lij nen of boeien onnoodig uit de kasten te halen of te vernielen. Het ligt ook in de bedoeling van de Heldersche Zwemvereeniging om dezen zomer een demonstratie in zwemmend red den op het strand te geven. Reeds nu oefe nen de leden daarvoor trouw In zee en het behoeit zeker niet gezegd te worden, dat een dergelijke demonstratie, van groot nut kan zijn. Want al kan men nu nog zoo goed zwemmen, het „zwemmend red den" verstaat men daarom nog niet en het ia dan ook zeer nuttig als de verschil lende grepen aan het publiek getoond worden, opdat men ze, bij eventueele red ding, zelf kan benuttigen. REDDING IN RUIMTE-NOOD. Men schrijft ons. In het bedrijf van de firma van Willi gen werd ons een nieuw opklapbed ge toond, waarmede men in staat gesteld wordt, zonder de geringste moeite, een bed voor slaapgebruik gereed te maken. Na gebruik geschiedt het opklappen in een ommezien en de kamer is bij toover- slag „aan kant", dus voor elk ander ge bruik gereed. Een doodeenvoudig rekensommetje be wijst verder, dat zoo'n opklapbed niet al leen een groote plaatsbesparing, doch te vens aanzienlijke geldbesparing betee- kent. De gemiddelde huur voor een be hoorlijke woning in Den Helder bedraagt circa 360 per jaar voor 4 kamers en keuken, totaal ca. 75 M2. vloeroppervlakte en dus voor een slaapvertrek van 4X4 M2. ca. 80.per jaar. De ruimte door een één-persoons bed ingenomen be draagt circa 2 M2. en kost derhalve 10 per jaar. Men bespaart dus bij aanschaf fing van een opklapbed jaarlijks 10 minstens. Practisch bedraagt dat echter veel meer, want deze ruimtebesparing maakt, dat men vertrekken,die anders overdag niet te gebruiken zijn, als dag- vertrek geheel wint! •Voor allen die gemeubileerde vertrek ken moeten huren is het een veel groo- tere besparing. In plaats van een naren sta-in-den-weg, die het bed in zoogenaam de zit-slaapkamer vormt, heeft men over dag een gezellige woonkamer en het ge zicht op een smaakvolle kast, uitverko ren plaats voor boeken, luxe voorwerpen, radio-toestellen enz. Wat de firma van Willigen ons hier mede brengt zal dikwerf redding bren gen in ruimte-nood. LUIT. EVERTS' GRAF BIJ BAGDAD. Overbrenging van de asch per vliegmachine naar Nederland? Naar „de Telegraaf' verneemt, ligt het in de bedoeling, oim het stoffelijk over schot van den vliegofficier Everts, bij het ongeluk met een der vliegbooten te Bag dad gedood, niet eerder dan bet volgend jaar naar Nederland over te brengen, Het kan zijn, dat de crematie te Bagdad plaats vindt en de asoh mot een vlieg machine naar Nederland wordt overge bracht, maar een definitieve beslissing is nog niet ontvangen. .Het plan, om een gedenkteeken op het graf te plaatsen is dan ook nog niet uitgevoerd. Inmiddels rust Everts op het Britsche militaire kerkhof te Hinaidi schrijft het blad! het vliegkamp van de „Royal Air Force", ongeveer acht mijl van Bag dad. Onlangs is het kerkhof met groote piëteit ingericht, en het is een mooie tuin, te midden van de woestijn rondom. Het graf van officier-vlieger Everts is gelegen aan een beschaduwden hoek op eenigen afstand van een lange reeks kruisen, welke de laatste rustplaats aan geven van honderden Engelsche solda ten en vliegers. Versche bloemen worden er op gelegd door Engelsche kameraden. Op den dag van d'e begrafenis zeide de waarnemende Nederlandsche consul te Bagdad, de heer Lltten, vertegenwoordi ger van Dultschland: „Pieter Servaas Everts, zooals allen, die op dit kerkhof liggen, hebt gil uw leven gegeven voor uw land. Gij stlerft als een loyaal, trouw en toegewijd Nederlandsoh officier- vlieger". Binnenland. Inbraak in een juwelierswinkel te 's Gravenhage. Een goede bult. Maandagavond tusschen half acht en half elf is een brutale inbraak gepleegd in een juwelierswinkel in de Spuistraat te 's-Gravenhage. Een der grootste juwelierszaken in de Spuistraat is van de firma R., eigenaar is de heer V. Sedert korten tijd vertoeft de heer V. met zijn echtgenoote buiten slands en heeft hij de zorg van de zaak overgelaten aan zijn zoon en aan zijn zus ter. Maandagavond tegen half acht is het jongemensch met zijn tante uitgegaan. Er bleef toen niemand in den winkel achter. Zooals zijn gewoonte was, sloot de jonge heer V. de winkeldeur zorgvuldig. Tegen half elf kwamen zij terug en be merkten zij dat het slot van de winkeldeur omgedraaid was, zoodat de deur alleen met de kruk te openen was. In den win kel bemerkten zij dadelijk, dat er inge broken was. Een groot gedeelte van de étalage was overhoop gehaald, evenals verschillende standaardjes op de toon bank. In een vertrek achter den winkel was een schrijfbureautje opengebroken en op een der bovenverdiepingen was een vertrek doorzocht, maar daar werd niets vermist. Uit den winkelvoorraad hebben de die ven een goeden slag geslagen. Aan het slot der deur was niets be schadigd. Van braak was nergens een spoor te ontdekken, zoodat het vaststaat dat de dieven door middel van een val- schen sleutel zijn binnengekomen. Hoe iiit precies in zijn werk gegaan is, maakt op het oogenblik nog een punt van on derzoek bij de politie uit. Uit de étalage en uit den winkel zijn een groot aantal voorwerpen en sieraden gestolen. Een nauwkeurig boekenonder zoek zal pas uit kunnen maken, voor hoe veel de firma bestolen is; het bedrag loopt echter in de vele duizenden guldens. Naar voorloopige opgave zijn gestolen 385 gouden ringen, een paar dozijn plati na ringen, een partij gouden oorbellen, een groot aantal gouden oorknoppen met briljanten, gouden en briljanten dasspel den, gouden dames- en heerenhorloges, paarlen colliers, armbandhorloges, gou den manchetknoopen, briljanten broches, gouden potlooden, beursjes, enz. Den geheelen nacht heeft de politie de buurt afgezocht en ook op andere plaat sen een onderzoek ingesteld. Aanvanke lijk heeft zij echter nog geen resultaat gehad. De bestolen firma was tegen diefstal en inbraak verzekerd. i INBRAAK MET DOODSLAG EN BRANDSTICHTING TE ULVENHOUT. 15 jaar geëischt. Gisteren is voor de rechtbank te Breda de behandeling begonnen van de gerucht makende inbraak met doodslag en brand stichting, die in den nacht van 24 op 25 November 1928 in de woning van P. v. d. Burgt onder Ulvenhout is gepleegd. In verband hiermee staan terecht F. J. M., werkman te Ginneken en C. de V., even eens te Ginneken, beiden thans gedeti neerd. Na een langdurig getuigenverhoor, dat den geheelen dag in beslag nam, ver kreeg mr. Hoeffelman, pas 's avonds om half elf het woord voor het requisitoir. Hij bracht allereerst hulde aan de wachtmeesters Groene en Visser, die het onderzoek in deze zaak hebben geleid. De doodslag op Van den Burgt acht spr. niet bewezen en ook de brandstich ting niet. De diefstal met geweldpleging van den verdachte De V. acht spr. echter wèl bewezen. Met het oog op het zeer ongunstig ver leden van verdachte vraagt spr. de maxi mumstraf n.L vijftien jaar gevangenis straf. VERGIFTIGING. Te Axel Is een groot aantal personen onwel geworden ten gevolge van het eten van hoofdkaas. Zij waren spoedig weer opgeknapt. Een deel van de waar is ln beslag genomen om te worden onder zocht. VERDRONKEN. Gisterenmorgen is de 88-jarige parle vinker W. K. uit de Rechthuisstraat in de Waalhaven te Rotterdam over boord eslagen en verdronken. De rivierpolitie eeft het lijk opgehaald en naar de wo ning doen vervoeren. De 15-jarige L. v. G. uit Baarle-Nassau is Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur toen hij langs het Wilhelminakanaal fietste, te water geraakt en verdronken. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Te Hoogkarspel is het 8-jarig dochter tje van J. Kollig, toen het uit de bewaar school kwam, door een met zand1 beladen auto van de firma Wagtendonk te Enk huizen aangereden en gedood. DE MOORD IN DEN HAAG. Het voorarrest met 30 dagen verlengd. De Haagsche rechtbank heeft den ter mijn van gevangenhouding van d'en stu dent, die gearresteerd is ln verband met den moordaanslag op een 20-jarige jonge dame nabij de Duinoordkerk in den avond van 13 Mei, met dertig dagen verlengd. ZWARE MISHANDELING. Van zijn echtgenoote. De Rechtbank te Amsterdam heeft Dinsdag een man, die zijn echtgenoote een steek in de borst toebracht, wegens zware mishandeling zijner echtgenoote veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf. De Rechtbank overwoog bij de strafmaat, dat de vrouw door haar levens gedrag aanstoot gaf. Voor het opleggen van een voorwaardelijke veroordeeling vond de rechtbank geen termen, omdat verdachte reeds eerder voor een soort gelijk feit voorwaardelijk had gehad. §IGAMIE. De Utrechtsche rechtbank heeft den 35-jarigen bankwerker J. T. B. wegens bigamie veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf met aftrek van den tyd in voor loopige hechtenis doorgebracht. De eisch was 3 jaar. MEISJESHANDEL? De politie te Dusseldorp heeft daar ge arresteerd den „natuurkundige" G. H. W. uit Roermond. Deze gaf zich uit voor arts en had eenigen tijd geleden per adverten tie in een Dusseldorpsch blad jeugdige meisjes opgeroepen voor zijn practijk en voor zijn huishouding. Als resultaat hier van is volgens zijn eigen meedeeling een 20-jarig meisje van Nederlandsche af komst, laatstelijk wonende te M.-Gladbach zonder pas van Duitschland naar Neder land gereisd. Op het oogenblik zijner arrestatie wilde hij met een 19-jarig Duitsch meisje naar Nederland gaan, hoe wel hij wist, dat deze geen pas had en de ouders van het meisje er onkundig* van waren. De Dusseldorpsche politie verdenkt W. van handel ln blanke slavinnen. VERGIFTIGING. De dienstbode van den slager I. M. van Z. te Hoogeveen heeft fosfor in het zout gedaan, waardoor het gezin ziek is ge worden. Na behandeling in het zieken huis is de vader met de belde kinderen weer naar huis gegaan. De toestand is nu vrij goed. De dienstbode scheen ontstemd) te zijn geweest over een berisping. IN DEN TREIN. Een reiziger uit Haarlem heeft aan gifte gedaan, dat hij in den trein tusschen Amsterdam en Haarlem, toen hij met vier medereizigers dobbelde, een bedrag van 22.50 heeft verloren. Te Haarlem ver lieten de heeren den trein. Toen heeft de gedupeerde reiziger van een van hen een rijksdaalder teruggekregen. Het dobbel spel geschiedde door middel van een bal letje, d'at onder ledige doppen van oker- nooten werd gelegd. DE ZAAK-LIEBERMANN. Het pleidooi Balie en publiek zijn op dezen zeven den en laatsten dag van de behandeling voor de rechtbank van de zaak-Lieber- mann in grooten getale opgekomen om het pleidooi van mr. D. Giltay Veth bij te wonen. Het zal niet de taak zijn der verdedi ging te betoogen dat Liebermann spier wit is, doch wèl om te bewijzen dat hij niet pikzwart is geweest. Het moge zijn, dat Liebermann roeke loos is omgesprongen met de „Veendam- mer", maar hij heeft, aldus mr. Veth, zeker niet gehandeld met de wetenschap van 'benadeeling der crediteuren. Liebermann heeft winst willen maken en zag Tn de „Veendammer" een daartoe geschikt object. Men heeft hier te doen met een mislukte speculatie. Men moet niet zeggen: de Woltmans en Möhring zijn veroordeeld en dus mag Liebermann ook zijn straf niet ontgaan. Liebermann's opzet is anders geweest, niet strafbaar. Bovendien is hij niet, als zij, Nederlander, hypotheek-export, nor maal West Europeesch mensch. PI. behandelt vervolgens Liebermann's bedoelingen. Uitvoerig gaat pleiter de geschiedenis na. Men mag niet spreken van een „troep roovers". Liebermann's adviseurs hebben weliswaar in hoogst bedenkelijke mate blijk gegeven van weinig kieskeurigheid in de keuze der middelen, doch men moet het niet overdrijven. Waartoe zij zich wèl hebben' willen leenen, is al erg ge noeg. En waar dit alles vaststaat, mag men Liebermann toch zeker niet zwaar der aanrekenen wat er in dit stadium der zaak is geschied. Nooit heeft Liebermann een waar schuwing ontvangen, dat er in zijn plan nen iets onbehoorlijks was. Liebermann's verdediger gaat uitvoerig de verschillende transacties na, en ontkent de strafbare deelneming van ziin cliënt. Hij heeft werkelijk gemeend, dat de vor deringen, die de „Veendammer" op de Discontobank zou verkrijgen, tenslotte betaald zouden kunnen worden en con cludeert op verschillende gronden, dat Liebermann in geen enkel geval veroor deeld kan worden. Liebermann zag hoog op tegen Paardekooper, die hem van alles voorspiegelde; ook mr. Schürmann gaf „allerongelukkigste" adviezen. Een ac countant had gezegd, dat Liebermann een willig werktuig was. Uitvoerig worden de verschillende han delingen van Liebermann ulteengeplozen; bijna 5V» uur duurt het pleidooi, waarvoor Liebermann, ontroerd, zijn raadsman met stevigen handdruk dankzegt. Vrijdag de slot&cte (re- en dupliek). Buitenland. VERZEKERINGSZWENDEL. Een gefingeerde zelfmoord. FAMILIEDRAMA TE DANTZIG. Vier dooden. Te Dantzlg is de politie op verzoek der buren een woning van een arbeider bin nengegaan. In het huia vond men den man en drie kinderen van 8 tot 9 jaar dood in hun bed liggen. De man is Zaterdagavond' om 11 uur dronken thuis gekomen en heeft in de slaapkamer de gaskraan opengedraaid. Zijn vrouw bevindt zich reeds gerui- men tijd in een ziekenhuis, terwijl in ver band hiermede het vierdle kind bij ken nissen is ondergebracht. Men neemt aan, dat de arbeider zdjn volle bewustzijn heeft gehad, toen hij de gaskraan opendraaide. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL TE HAMBURG. Twee dooden. Te Hamburg is Maandagavond in de Steilkoperstrasse, hoek Waehtelstrasse, een auto omgeslagen en tegen een boom geslingerd. De chauffeur liep slechts lichte verwondingen op,' doch twee inzit tenden, een zuster en een broer, geraak ten tusschen de plaats van den chauffeur en den boom beklemd. Beiden werden zóó ernstig gewond, dat zij weldra zajn over leden. ONTPLOFFING VAN EEN M U NITIE VOOR RAAD. In het Berlijnsohe voorstadje Hohen- neuendorf is Maandagochtend met een geweldigen knal een voorraad munitie, die twee leden van den Stahlhelm op zol der bewaarden, ontploft. Bij een onder zoek werd' in een hoek van den zolder nog een oud Fransch machinegeweer ge vonden, 11 moderne geweren en talrijke hulzen van infanteriepatronen. De beide mannen ontkenden echter iets te weten van het voorhadden zijn der wapens. De oorzaak van de ontploffing wordt ge weten aan zelfontbranding. De twee man nen zijn ingerekend. VERDUISTERING VAN DRIE HONDERD ZEVENTIG DUIZEND MARK. De penningmeester van den Deutschen Sangerbund, Kedlin genaamd en woon achtig te Charlottenburg, heeft 370.000 mark uit de kas van den bond verduis terd. Hij heeft het geld gebruikt voor het handelen met patenten op het gebied van de filmtechniek. SCHEEPSONGELUK OP HET MEER VAN ZÜRIOH. Op het meer van Zürlch ontplofte de motor van een vrachtschip. De kleeren van de 5 opvarenden geraakten in brand. Een te hulp snellende motorboot redde de mannen, die door de pijn versuft waren, uit het water. Drie van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd; hun toe stand is hopeloos; de heide anderen heb ben minder ernstige brandwonden opge- loopen. EEN NIEUW SCHANDAAL IN SCOTLAND YARD? De Londensche bladen maken gewag van een nieuw schandaal in Scotland lard. Drie beambten van den buiten dienst moeten ontslagen zijn, maar het geen hun ten laste wordt gelegd, wordt op bevel van hooger hand stipt geheim gehouden. HET VONNIS IN HET PROCES RICHTER. Het publiek ln opwinding over het vonnis. Dr. Richter, te Bonn ter dood veroor deeld, omdat hij zijn geliefde met strofan- tine heeft vergiftigd, gaat tegen dit von nis in hooger beroep. Na het uitspreken van het vonnis was de opwinding van het publiek in de zaal en daar buiten zoo groot, dat men het geraden achtte de rechters en de gezworenen door een klein zijpoortje naar buiten te leiden. Wel is waar is de indruk algemeen, dat Richter de daad heeft gepleegd, maar men heeft door de ervaringen van den laatsten tijd genoeg van ter dood veroordeelingen, gegrond op aanwijzingen en men acht de straf, gezien de omstandigheden, te zwaar. SPOORWEGBOTSING IN POLEN. Drie dooden. GROOTE FABRIEKSBRAND TE BERLIJN. In de chemisch-pharmaceutische fabriek van de firma Laboschin Alt-Moabit 104 in Berlyn, is Dinsdagmiddag een gewel dige brand uitgebroken, die zoo snel om zich heengreep dat 10 autospuiten en twee dryvende stoomspuiten aan de blus- sching te pas kwamen. Van het perso neel zyn op een na alle leden gered; een arbeider die in doodsangst uit een raam sprong, is zwaar gewond. Om vyf uur stonden de fabrieksge bouwen van de tweede tot de vierde ver dieping in lichte laaie. De brand is vermoedefljk ontstaan doordien een employé die een potlood ln een blik spiritus had laten vallen, er een lucifer byhield om er in te kyken. Dade- lyk schoot een sterke vlam op die over sloeg op een nabystaanden benzine houder. De employé kreeg zoo ernstige brandwonden, dat hy later in het zieken huis is bezweken. KINDEREN ALS DETECTIVES. In Januari 1927 verdween te Bremer- vörde op raadselachtige wyze een post geldzending ten bedrage van 28.900 M. Tot dusver was geen spoor van dader of daderes ontdekt. Thans is aan het licht gekomen dat de postbeambte Peters de schuldige is. Het eigen kind heeft onbewust tot de ontdekking van vader als de dief meege werkt. Vrydag n.1. speelde de kleine Peters met eenlge andere kinderen op zolder en vond in een donkeren hoek verborgen een hoop papieren geld. Dadeiyk werd besloten hiermede „koopman" te spelen. Toen de pret gestaakt moest worden om dat moeder riep voor het „Abendessen", stak ieder zooveel papier in z'n zak als hy bergen kon om den volgenden dag het spelletje voort te zetten. Een der kleine kooplieden legde thuis- gekomen het geld keurig opgestapeld in de keukenkast en vertelde, op- moeders vraag hoe hy eraan kwam; van de vondst op zolder by Peters. De vrouw meende, dat het een pakje waardeloos inflatie- geld was en dacht er verder niet aan. Maar de postbode Peters hoorde ook van het spel der kinderen hy yide van huls tot huis om de biljetten terug te halen. Des nachts biechtte hy zyn vrouw, dat het geld afkomstig was van den postdief- stal en dat hy de dief was geweest. Petera heeft zich aangemeld. De postbeambte die voor twee jaren uit den postwagen van den trein naar Wesermünde de diefstal pleegde, heeft zich Dinsdagnacht by de politie aange meld. Hy werd in de gevangenis van Bremer-Vörder opgesloten. BLANKEN EN INBOORLINGEN. Te Durban is heftig gevochten tus schen Europeanen en inboorlingen; er zyn een 20 man gearresteerd, van wie zes zeer ernstig gewond waren. Een Eu ropeaan is overleden. De lichtgewonden zyn aan beide zyden talryk. Een later telegram meldde, dat de on geregeldheden geëindigd waren, maar dat hier en daar nog gevochten werd. Be halve de eene Europeaan, zyn er nu vier inboorlingen gedood; 10 Europeanen en 41 inboorlingen zyn ernstig gewond. EEN ERNSTIGE OVERSTROOMING IN COLUMBIË. Door een aardverschuiving werd de bed ding van de Gullcace-rlvier versperd. Dit leidde er toe dat de plaats Sevllla over stroomd werd. Sevllla is byna totaal ver nield. Het heet, dat er 40 dooden en meer dan 100 gekwetsten zyn. DE DROOGTE IN ENGELAND. Een minimum aan regen. Van 1 Januari tot 81 Mei is in Enge land gemiddeld slechts 51/. inch (een inch is ongeveer 2.5 cM.) regen gevallen, of minder dan het halve gemiddelde van de laatste 85 jaar en tevens het absolute mi nimum over diezelfde periode. Op enkele plaatsen in het Zuid-Oosten is het nog erger gesteld en in sommige dorpen kan men na 10 uren 's avonds geen water meer krygen. De regen der vorige week is eohter juist op tijd gekomen om t ernstige schade aan den oogst te ver hoeden. AFSCHUWELIJKE VERGISSING. Te Spandau is een jonge moeder om het leven gekomen, doordat 'n zestigjarig familielid, dat haar verpleegde, haar abu- sieveiyk een oplossing van zwavel- creosoot te drinken gaf. DE AARDBEVING OP NIEUW- ZE ELAND. Naar luid van nadere bertehten die te Wellington uit de streek van de aardbe ving ontvangen rijn, is die aangerichte Eenigen tijd geleden heeft de verdwij ning van een ingenieur, Erik Schroeken- fuchs, leider van de Sensenwerke te Rossleiten in Opper-Oostenrijk, nogal wat opzien gebaard. Op 25 Mei j.1. keerde hij niet meer terug van een jachtpartij. Men geloofde aanvankelijk aan een ongeluk, doch korten tijd later vond men aan den oever van het meer zijn geweer en een portefeuille, waarin zich een afscheids brief aan zijn familie bevond, waarin hij schreef, dat hij den flnancieelen toestand van zijn gezin wilde verlichten, doordat hij <een verzekering bezat, welke ook in geval van zelfmoord uitbetaalde. De fa milie liet door duikers uit Duitschland trachten, het lijk te vinden, doch zonder resultaat. Spoedig werden er feiten be kend, waaruit men afleidde, dat de zelf moord maar gefingeerd was. Twee dagen na zijn verdwijning werd de ingenieur door een kennis te Lirz aangesproken. Hij verklaarde te gelooven, dat zijn geest vermogens eenigszins in de war waren. De verzekeringspremie bedroeg 55.000 dollar. De ingenieur was onmiddellijk naar Duitschland uitgeweken en nadat de Oostenrijksche politie den |Duitschen autoriteiten uitlevering had verzocht, is de ingenieur thans te Hamburg gear resteerd. Na een kort verhoor legde hi; een volledige bekentenis af. By Zdolbunon ln de Oost-Marten zyn Dinsdag twee goederentreinen door ver keerden wisselstand in botsing gekomen. Enkele wagens zyn vernield; 8 spoorweg beambten zyn gedood, twee gewond.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6