-Radio-Programma-)^ ri|rist!ppen van verzanding der brievenmalen. Bij Examens en Openbaar Optreden De aoodultganfl onder water. Deskundigen van het departement van luchtvaart en van de Imperial Airways hebben Dinsdag het wrak van het vlieg tuig op hèt strand bij Dungeness onder zocht. Volgens de bladen is er eerst een de fect tdan den motor ontstaan en daarna is Jbet toestel omgeslagen bij het neerkomen .op het water, zoodat de nooduitgang van ■de. cabine onder water kwam. Daaraan is waarschijnlijk het groot aantal slachtof fers te wijten. Het verslag van het gebeurde door den bestuurder. Bij de lijkschouwing der vier aange spoelde slachtoffers van het vliegtuigon geluk met de Oity of Ottawa de drie andere Lijken worden nog steeds vermist bleek de bestuurder, Kapitein Brallie; reeds zoover hersteld, dat hij een voor- loopige verklaring kon afleggen. Hi, zeide, dat hij op ongeveer 20 K.M., uit de kust eensklaps een sterke beving in zijn rechter motor had waargenomen, die hen vliegtuig deed schokken. De motor blee: echter loopen maar verloor haar kracht, terwijl de bevingen sterker werden. Na een vergeefsche poging om haar af te zet ten, had hij zijn mecanicien naar de kajuit gestuurd om de passagiers te waar schuwen, dat hij moest omkeeren en een noodlanding op het water waarschijnlijk was. De passagiers moesten derhalve hun reddingsgordel om doen en het zich ver der door verwijdering van overtollige kleedingstukken zoo gemakkelijk moge lijk maken. Nauwelijks was de mecanicien van deze opdracht terug, of de goede motor weigerde en de schokkende andere motor kon het vliegtuig niet meer hou den en 8 mijl uit de kust plofte het in zee. Zijn poging om nog zoo dicht mogelijk bij den Belgischen treiler terecht te komen, was gelukt, waaraan dan althans 6 menschen nog hun leven te danken hadden. De lijkschouwer zeide, dat den bestuur der noch zijn mecanicien eenigen blaam trof, en dat hij ook overtuigd was, dat het vliegtuig goed nagezien was en in volko men luchtvaardlgen toestand opgestegen was. De jury gaf als haar oordeel: dood door 'een noodlottig ongeluk, waarvan oorzaken nog niet zijn opgehelderd. bijeenkomst worden opgeheven en kreeg de rijksadvocaat nog gelegenheid om op tijd de lunch in zijn familiekring te Groot-Mokum te kunnen gebruiken, 't Is te hopen, dat men op hem gerekend heeft. Men meldt nader uit Londen: Een der geredden verklaarde in zijn getuigenis, dat de passagiers reddinggor dels hadden, maar niet wisten, hoe deze op te blazen en te gebruiken. Zij hadden verder geen waarschuwing gekregen van wat er ging gebéuren. DE REIS OM DE WERELD VAN DE GRAF ZEPPELIN. Vertrek 15 Juli? Dr. Eckener heeft Dinsdag aan ver slaggevers verklaard, dat de reis om de wereld van de „Graf Zeppelin" 15 Juli zal beginnen, mits bijzondere omstandigheden geen uitstel noodig maken. De voorgenomen tocht naar Amerika zal met de reis om de wereld verbonden worden. De definitieve besluiten nopens den tocht zullen in den loop dezer week genomen worden. DE VERSTEKELING VAN DEN GELEN VOGEL. Volgens de bladen zou Schrelber, de verstekeling van den Gelen Vogel, zich gisteren op verlangen van het Ameri- kaansche gezantschap te Parijs naar Amerika inschepen. VLIEGONGELUKKEN. Maandagmiddag om 5 uur is de Beier- sohe vliegerinstructeur Schonger van een hoogte van 800 M. neergestort, terwijl hij kunstvluchten uitvoerde boven het vlieg veld te Sohlelssheim bij Munohen. De vlieger had zware inwendige kwetsuren en een gecompliceerde armbreuk. Het toestel is geheel vernield. Op het vliegveld Leipzig-Mocfcau is Maandagavond om 7 uur de 23-jarige vlieger-leerling Benno Hacke uit Torgau, tijdens een proefvlucht voor het verwer ven van zijn diploma gevallen. De vlieger was terstond dood. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 18 Juni. Zuinigheid, die de wisheid bedroog. De emeritus-landbouwer, Klaas R., ge boren te Spanbroek en thans te Alkmaar rentenierende op kipperijst met fijne cooks, had op zijn aangiftebiljet 1927— 1928 voor de vermogensbelasting ijs koud verzwegen een bedrag van 4700 dat hij nog had te vorderen van verschil lende buitenlieden aan op obligatie o: hypotheek geleende gelden, o.m. aan den landbouwer Van L. te H. Hugowaard 1000, de heer Corn. K., watermolenaar te Alkmaar 1000 en mej. de Wed. de B. geboren Antje M. te Hensbroek 2700 De inspecteur der Directe Belastingen, Alphons Mey, wist deze poging tot ont duiken te achterhalen, met gevolg dat vader heden niet bepaald tot zijn onver deeld genoegen, want zoo'n publieke te rechtzitting is juist geen lolletje, moest terecht staan. De verslagen verdachte erkende zijn tekortkoming. Hij had dit al een jaar of 6 met goed sucoes weten klaar te spelen, zonder te zijn gesnapt, maar de kruik gaat zoo lang te water tot zij breekt. De Officier deed in zijn requisitoir uit komen, dat dergelijke handelingen zoo wel de schatkist als de meer eerlijke aan gevers benadeelen en het dus wel wen- schelijk zou zijn, indien een voorbeeld werd gesteld en daaraan de noodige pu bliciteit werd gegeven. Gevorderd werd 1500 boete, subs. 100 dagen heohtenis. De aanhouder wint. VOOR DEN POLITIERECHTER. Strafzitting van Maandag 17 Juni. Alléén behandeling van belastingzaken. De buitengewone morgenzitting van den Politierechter was uitsluitend gewijd aan diverse belastingovertredingen. Aangevangen werd met een tweetal vervolgingen ter zake: W egenbelastlng. Den heer Jh. Gr. automobilist te Den Helder, die, toen hem door bevoegden naar zijn Wegenbelastingkwitantie werd gevraagd, deze niet kon toonen, en nu beweerde glad vergeten te zijn, dat deze kwitantie in de cabine op den vloer on der den mat was vastgespijkerd, werd 6 boete of 5 dagen opgelegd. Joh. Karei H., te Den Helder, die geen enkel geldig excuus wist op te geven of te verzinnen, hoorde zich tot 10 boete of 5 dagen veroordeelen. Jan L. te Wieringen, die met zijn auto had doen rijden, bofte reusachtig, omdat de opgeroepen getuige niet was versohe nen. Hij werd thans vrijgesproken. 88 vliegen ln een klap. De nog resteerende 88 zaken, waarin geen getuigen waren gedagvaard, noch verdachten waren verschenen, werden collectief afgedaan en aan de diverse de linquenten verschillenede boetestraffen opgelegd. Omstreeks half 12 kon deze vervelende De 81-jarlge melkslijter, Krijn Oorne- lls van D. te Den Helder, behoort blijk baar tot het ras der doordrijvers, dat niet gauw toegeeft en die dan ook heden een krachtig voorbeeld gaf van de waarheid van het spreekwoord, dat een aanhouder wint. Hij was namelijk door den Kantonrech ter te Den Helder veroordeeld tot 5 boete of 8 dagen, omdat hij op 7 Maart een trekhond had gebezigd, die was afge keurd en waarvan hij dus geen nummer- bewijs kon toonen aan don majoor der Rijksveldwaoht Hofman, door wien deze overtreding der trekhondenwet werd ge constateerd. De veroordeelde, die steeds onwrikbaar volhield, dat hij bedoelden hond, met de hand had vastgehouden aan een aan den halsband bevestigd touw, achtte zich ten onreohte veroordeeld en kwam van dit vonnis ln hooger beroep, hetwelk heden door de meerv. strafkamer werd behandeld. De Officier nam weinig notitie van des appellant's bezwaren en requireerde be vestiging van het gewezen vonnis, doch de melkboer liet zich niet kisten en ver zocht met kracht en klem alsnog te hoo- ren als getuige den 15-jarigen melkven ter de B., wonende te Den Helder, die volgens verdachte zal kunnen verklaren, dat deze den hond, die inmiddels door een auto overreden en gedood is, aan een touw vasthield en bij het neerzetten van zijn melkkar aan den wagen vastzette. Daar geen der rechterlijke heeren be zwaar maakte den melkslijter zijn staats burgerlijke bevoegdheid om zijn onschuld aan te toonen, te onthouden, werd beslo ten de verdere behandeling der zaak voort te zetten a.s. Dinsdag en gezegden de B. door den Officier te doen dagvaarden, wat hem op straffe van de gevangenis de verplichting oplegt, te moeten ver schijnen. Dat liep wel een beetje de spulgaten uit. De heer W. S. P., handelaar te Alk maar, heeft in de gouden oorlogsdagen een aardige winst gemaakt en beschikt nu nog over een vermogen van ruim 58.000, waarvan hij echter een bedrag van 84.270 aan bank-saldi en rekening courant verzuimde op te geven op zijn aangiftebiljet voor de vermogensbelas ting. Inspecteur Dlbbets vertrouwde de aangifte niet, liet den rijksaccountant aanrukken voor een boekenonderzoek en het resultaat was, dat de fraude ontdekt en door den aangever erkend werd. Hü stond heden ter zake der valsche aangifte terecht en uit de behandeling der zaak bleek wel eeniger mate, dat de onjuiste aangifte voor een deel was te wijten aan een slordige boekhouding, zoodat de belastingschuldige zelf niet precies wist, hoe groot zijn kapitaal was. Niettemin werd hem deze slordigheid niet gering aangerekend en requireerde de Officier niet minder dan 3000 boete, ongeacht natuurlijk de navorderingen, die niet zullen uitblijven. Mr. Schenkeveld, verdediger van ver dachte, hield een treffend pleidooi, dat met eenige kleine mutaties, ook als pre- dicatie op een zendingsfeest had kunnen dienen en waarin werd aangedrongen op dementie en verzachting der hooge boe- testraf. Na eenige bespreking tusschen recht bank, verdediger, getuigen en verdachte, werd besloten de behandeling der zaak alsnog op Dinsdag 25 Juni voort te zet ten. Sport. VOETBAL. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. POSTDUIVENSPORT. P.D.V. „Victoria". Verzendings- weg Datum der terpostbezor ging Per zeepost vla A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. via Marseille Per Eng. mail via Marseille Per luchtpost A'dam-R'dam- Parijs-Mar- seille ter door zending met Britsche schepen 1 en 15 Juli 25 Juni 4 en 18 Juli Eiken Donderdag idem Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. 6.80 's *v. 6.80 's av. 6.80 's av. 6.80 's av. Naar Suriname: Per zeepost via A'dam 27 Juni Per mail via St. Nazaire 2 Juli 6.80 'sav. 6.80 's av. Naar Saba, St. Eustatius en St. Martin Per zeepost via Amsterd. (Colonlijn) 27 Juni 6.80 's av. idem (Zd. Paciflclijn) 1 Juli 6.80 'sav. Per mail over Engeland 28 Juni 6 80 's m. Naar Aruba, Bonaire en Curaqao Per zeepost via Amsterd. (Colonlijn) idem (Zd. Paciflclijn) Per zeepost behooren te zijn wijzing „zeepost". 27 Juni 1 Juli 6.80 's av. 6.80 's av. te verzenden stukken voorzien van de aan- Marktberichten. van een Dajakker en meerdere; de photos zijn zeer interessant en geven wel een denkbeeld van wat er te zien W3«. De in Indië zichtbare zonsverduistering, die evenwel, zooals de bla-, den berichtten, wetenschappelijk vrijwel mis lukte door wolken, trok veel belangstelling; we zien de menschen met glaasjes, enz. naar boven kijken. In Weltevreden is voorts een nieuwe rechtshoogeschool geopend; in Soe- rabaja zijn een tiental Japansche geleerden gearriveerd voor het bijwonen van een congres aldaar, H. van Beem vertelt „luchtvaartsagen", J. C. Schröder heeft het over televisies, Sam Liond over het Parijsche concours hippdque. Voorts nog tal van actueele opnamen. ziek. Fred Adlintgton's Octet. ï.05 Concert- orgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nleuws- ber. 7.05 Oude Italiaansche liederen door E. Conti, sopraan. 7.20 Omroeppraatje. 7-35 Lezing. 7.50 „The dlary of a nobody", voor lezing door George Grossmith. 8.05 Concert. Irwell Strings band. 9-20 Nieuwsber. 9-35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Haydn-Wood concert. M. Thomas, sopraan. Orkest. 10.50 12.20 Dansmuziek. Revue der Sporten, 17 Juni. Een aardige overzichtsphoto van de jubileumwedstrijden van- de „Amstel" opent het nummer, Van den tekst noemen wij: „Mag een scheidsrechter een invaller terugsturen?" (Naar aanleiding van FortunaXerxes) door Groothoff, Am- stel's jubdleumroeiwed'strijden door H., met nog meerdere opnamen, een verslag over den wedstrijd NoorwegenNederland, met spe ciale photos, Van cricket en cricketers, De intern kampioenschappen te Noordwijk, door Adriani Engels, het slot van de enquete of voetbal en athletiek kunnen samengaan, ten slotte 'die balans- van Nederland's seizoen 192829 inzake voetbal. Sport in Beeld, (Haarlem), 18 Juni heeft natuurlijk ook den wedstrijd NoorwegenNe derland en de regatta van de „Amstel", de laatste in een serie prachtige kieken. Verder zijn er hippische en autosportopnamen, een artikel over de Internationale Kampioenschap pen van Nederland, met aardige tennlsopna- men. Het wekelijksche hondenverhaal ont breekt niet, ditmaal vergezeld van een serie opnamen van de tentoonstelling te Bussum, ndeuwe opnamen van filmsterren, enz. De Tooneelglds van 15 Juni roept in een hoofdartikel de katholieke dilettanten van Am sterdam op tegen een tooneelstuk van Walter Hasenclever „Huwelijken worden in den he mei gesloten", dat kwetsend is voor de katho lieken. Uitgebreid is de rubriek „Gemengd tooneel," een heele discussie wordt hierover gevoerd. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN M.S.V. „ZEEMACHT". Actueel Wereldnieuws (Indië) van 18 Mei heeft allerlei wetenswaardigs over een te Wel tevreden gehouden nijverheidstentoonstelling. Onder de illustraties is een teekening van mevrouw van HuutKardos van een Papoea, VRIJDAG ai JUNI. Hilversum, 1071 M IO.OO—10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwintet 2.052.45 Uitzending voor scholen door A. Aler. 2.454.00 Klassieke muziek. Gramofoonmu- ziek. 4.305.00 Lezing door H. M. Schmidt Craas 5.005.30 Gramofocmmuziek. 5.307.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 7.007.15 Verkiezingspraatje Ned. Chr. Arb Partij. 7.157.30 Verkiezingspraatje Vrijheidsbond. 7.30 (Vervolg) Concert. 8.00—8.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansl. van het Kurhaus Schevenlngen Symphonieconcert door het Residentie-or kest. Daarna persber. Vervolgen» gramofoon muziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.0011.30 Korte Ziekendienst NCRV. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje KRO. 12.151.15 Concert door het KRO-Trio. I.152.00 KRO. Gramofoonplatenconcert. 4.005.00 Gramofoonplatenconcert' NCRV. 5.00—6.30 Solistenconcert NCRV. 6.30—7.00 Causerie over het zwemmen1. 7.007.10 Gramofoonmuziek KRO. 7.35 VPRO. Persber. 7.40 VPRO. Lezing over vrijmetselarij als refi- gieuse strooming. 8.15 VPRO. Viool- en planoconcert. 8.50 VPRO. Cursus over: Drie vormen in reli gie. 9.30 VPRO. Viool- en pianoconcert. 10.00 VPRO. Lezing over beroepskeuze. 10.20 VPRO. Viool- en pianoconcert. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Sonatenconcert (2 vio len). 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Orkestcon cert. 2.50 Voor de scholen. 3.20 Lezing. 3.50 Concert. Sybil Eaton Kwartet. 4.35 Licht con eert. Chelsea Octet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Italiaansche liede ren door E. Conti, sopraan. 7.20 Muziekcritiefc. 7.45 Politiekpraatje. 8.05 Concert. Militaire kapel. E. Gourley, humorist. 8.45 Fragmenten van „Mr. Ciwdërs", muziek, comedie. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Ac'ueele causerie. 9-50 Nieuwsber. 9.55 Spaansch symphonie-orkest- concert. N. Vallin, sopraan. Symphonie-orkest. II.20 Een: verrassing. 11.35 Dansmuziek. ZATERDAG aa JUNI. Tïflvêrsuin, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.151-^2.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.00—2.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.30—3.30 Aansl. van het Theater Tuachinsky. 3.304.15 Lezing over Bouw en wezen der materie, door Dr. C. H. Sluiter. 4-155-00 Gramofoonmuziek. 5-307.00 Concert door het Omroep-orkest. A. Gremme, zanger. 7-007.30 Verkiezingspraatje S.D.A.P. 7.30 (Vervolg) Concert. 8.00 VARA. Concert door het VARA-orkest. Radio-Toon eel. 10.00 Persber. 11.00 VARA. Gramofoonmuziek. Huizen, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15'1.15 Concert door het KRO-Trio. 1.152.00 Gramofoonplatenconcert. 2.003.15 Kinderuurtje. 5.005.45 Gramofoonplatenconcert. 5.45—6.00 Journalistiek weekoverzicht. 6.007.30 Uitzending uit het Chlcago Theater te Eindhoven. 7-3o10.00 Concert. A capella koor, orkest klasse. 8-3o9.00 Verkiezingaspeech. 10.0012.00 Twee vroolijke uurtjes ln Hotel „Noord-Brabant", 's-Hertogenbosch. Solis tenconcert. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 1.20—2.20 Concert. Carlton Hotel Octet. 3.50 Lichte mu- ZeemachtMarine-Kazerne 5x. Zeemacht komt door ziekte en plotselinge overplaatsing van verschillende leden gebro ken uit, wat bij nadere beschouwing niet zoo erg is d'aar zij met het samengestelde elftal het wel1 kan houden tegen M. Direct na den aftrap forceert Z. een corner, die het veld ingetrapt wordt, Waarna v. Vliet mooi voorzet, waarna een hevige worsteling voor het M.-doel ontstaat, die op niets uit loopt. Een keurig schot van den 1.-buiten van Z. wordt ook al fraai gestopt. Hierna nog 5 maal een hoekschop op het doel van M., doch de keeper is in uitstekende conditie. Z. is voor het doel van M. voortdurend aan het knoeien, door treuzelen en slecht schieten gaan zekere kansen verloren. Het spel gaat nu voortdurend op en neer, de spelers komen er „in", Z. is iets in de meerderheid. De r.binnen van Z. zet mooi voor, doch de l.binnen mist jammerlijk. De keeper van Z. loopt uit en redt de situatie. Z. .maakt .hands in het beruchte gebied, waar voor een strafschop wordt toegekend, die op prachtige wijze door den Z.-keeper gehouden wordt. Schitterende momenten voor het M - .doel; M. heet zich en1 bloc voor haar doel verzameld en weet ten slotte de kans te doen keeren. M. heeft bijna succes met het nemen van een corner. Eindelijk weet de l.binnen van Z. den M.-keeper te verschalken en breftgt den stand op 1o, waarmede de rust ingaat. Onmiddellijk na de hervatting (galat 'de l.binnen van Z. er met het leder vandoor, geeft voor doel over en met een tam schot wordt de stand op 2o voor Z. gebracht. Een hard schot van Z. gaat over de lat. Weer wordt hands gemaakt door een Z.-speler, de strafschop gaat net naast. Een corner van M. wordt maar net over gekopt. M. komt nu even opzetten en wil het spel forceeren. De wind is Inmiddels veel sterker geworden, Z. speelt te hoog. De Z.-aanvallen stranden nu meermalen op offside. Bij een doorbraak van M. geeft de Z.-keeper niet thuis. Na een cor ner van M. wordt de bal zeer gevaarlijk voor het Z.-doel geplaatst, doch wordt over de lat gestompt. De M.-keeper wordt nog verschei dene malen op de proef gesteld, doch weet steeds erger te voorkomen. De r.buiten van Z. wil het alleen doen en weet corner te forcee ren, die net naast gaat. De midvoor van Z. schiet met alleen den keeper voor zich, doch deze is paraat en houdt den1 bal er uit. De r.binnen van M. zorgt dat de stand op 2>i gebracht wordt. Dit was een fraai schot. Drie minuten later weet' de r.binnen van Z. weer te scoren, 3I voor Z. Nu is alle tegenstand vani M. gebroken, Z. heeft het geheele spel in haar macht en profiteert hiervan door nog 2 doelpunten er bij te maken. Met den stand van 5—1 voor Z. fluit scheidsrechter Dol, die op uitstekende wijze leidde, einde van dezen wed strijd. De inkomsten waren voor dezen wedstrijd zeer bevredigend te noemen, een bedrag van 47.50 werd geïnd. Vrijdag a.s. de wedstrijd Zeemacht—M.L.D. Naar wij vernamen komt M.L.D. sterk uit, dus belooft het, daar Z. ook weer over haar gewone elftal beschikt, een spannende wed strijd te worden. Er zal geen rondgang met muziek door de stad worden gemaakt. Wieringen. NIEUWE VOETBALCLUB. Door de heer J. K. Lofvers en Ir. J. P. Mazure is tegen Vrijdagavond' a.s. een ver gadering uitgeschreven in de cantine der Zui derzeewerken, om tot oprichting van een voetbalclub onder de arbeiders bij de Zuider zeewerken te geraken. Naar verluidt heeft men in overleg met de V.V.M.P. de beschikking gekregen over het terrein van deze vereeniging, op Zaterdagmid dag en Maandagavond. Naar wij verwachten zal er voor deze ver gadering veel belangstelling bestaan en zal de heer Lofvers, als altijd, ook hiermede wel weer succes hebben en aldus de liefhebbers van voetbal in de gelegenheid stellen hun vrije uren op aangename en goede wijze door te brengen. P-D.V. Hollands Noordpunt. Met de wedvlucht Chateauroux (718 K.M.) werd Zondag 16 Juni het zesde station ver vlogen van het programma oude duiven. Dank zij den gunstigen wind, 1b in tegenstelling met andere jaren van dit station buitengewoon prachtig gevlogen. Uitgezonderd enkele ver liezen, die op groote afstanden niet te ver mijden zijn, de vogels staan immers aan vele gevaren bloot, kon de eerste vogel, na om 6.30 uur met krachtigen Z.W. wind in vrijheid te zijn gesteld, reeds om 2.52.51 door zijn eigenaar worden geconstateerd. Nog binnen een uur, n.1. om' 3.46.18, waren 30 van de 117 deelnemende vogels gearriveerd. Prijzen en punten werden behaald door: Gebr. Buis ie, 12e, 15e 20e met 56 pt.; M. v Dijk 2e, 5e, 9, 24e met 54 Pt.; A. Felkers 3e, 25e met 24 pt.; A. Felkers 3e, 25e met 24 pt P. Verkerk 4e met 22 pt.; C. Puhl 6e, ne, 28e met 35 pt.A. Baklcenes Jz met 19 pt.; H. L. Mulder en Zn. 8e, 18e, 21e, 27e, 29e mét 31 Pt.; Gebr. van Steijn 9e met 17 pt.; F. Schol ten 10e, 30e met 16 pt.; Gebr. Boon 13e met 13 pt.; J. Neb beling 14e, 16e met 22 pt.; J. M Peters 17e met 9 pt.; v. Riel—v. d. Wal 22e, 26e met 4 pt. en R. Riemerts 23e met 3 pt. In den stand van hiet kampioenschap be gint thans aardig teekening te komen'. De titel moet alleen nog uitgestreden worden tusscHen de heeren M. van Dijk 341 Pt. en Gebr. Buis 261 pt. De strijd om eervol als derde te ein digen is buitengewoon interessant, een achttal candidaten is hiervoor nog te noemen. Hun puntentotalen varieeren tusschen de 148 en' 109 Zaterdag 29 Juni heeft de loslating Limoges (831 K.M.) plaats, waarvoor inkorven Dins dag 25 Jund van 6—8 uur. Zondag 30 Juni wordt met jonge duiven behagen gevlogen, hiervoor inkorven Zaterdag 29 Juni van 2—4 uur. Zondag 16 Juni J.l. hield bovengenoemde vereeniging een prijsvlucht vanaf Chateauroux, afstand 721 K.M. Los 6.35 uur met Z.W. wind. Bij aankomst wind Z.W. met regen. In conv cours 53 duiven. De eerste duif bereikte haar hok om 2 uur 48 min. 56 sec., de 17de om 3 uur 59 min. 16 sec. Hoewel het concours dat om 6 uur gesloten werd niet vlot verliep, zijn de meeste duiven toch Zondag nog op hun hok teruggekeerd. Prijzen en diploma's werden behaald als volgt: K. Bak 1; Dulnker 2, 3; Hubrechsen 4; Boogert 5; de Wit 6, 15; J. v. d. Wal 7, 11, 12; Goosen 8; Kramer 9; Brink 10, 13, 14; Gebr. Bak 16; N. v. d. Wal 17. Adspiraniten: Min-neboo 1; Geus 3. De stand voor het kampioenschap oude duiven luidt: v. d. Wal 222 punt; Gebr. Bak 194 pnt.; Hubrechsen 191 pnt.; Boogert 173 pnt.; Brink 172 pnt.; Duinker 170 pnt.; Goo sen 158 pnt.; de Wit 152 pnt.; K. Bak 151 pnt.; Kramer 147 pnt.; J. Verblauw 115 pnt.; -de Ruyter 79 pnt.; Bunck 51 pnt.; A. Maas 39 pnt.; M. Maas 33 put.; Hoogvorst 33 pnt.; W. Verblauw 17 pnt.; Ottevanger 16 pnt,; N. v. d. Wad 16 pnt.; de Boer 12 pnt. Adspiranten: Geus 137 punt; Minneboo 113 pnt.; Bryan 45 pnt.; Fillerup 35 pnt. Woensdag 26 Juni inkorven voor Limoges. Naar Ned. Oost-lndlfl. 26 6.80 6.80 s m. 's m. Naar Ned. West-lndlë. PURMEREND, 18 Juni. Kaas. 20 st. fabriekskaas 45.50; 38 st. 13. boerenkaas 48; 1 st. Goudsche kaas 47, in totaal 59 stapels wegende 40,000 kg„ handel vlug; 2707 kg. boter 1.70—1.95; weiboter 1.30—1.85 per kg. Vee 496 runderen, w.o. 220 vette 0.80 i.io, handel matig; 261 melk- en geidekoeien 130—350, handel matig; 13 stieren; 63 paar den 100300. handel stug; 46 vette kalveren i.ao1.30, handel stug; 391 nuchtere kalve ren, voor de slacht 1237, voor de fok 12 30, handel vlug; 214 vette varkens (slacht) 0.80—0.88, (zouterij) O.86—0.87, handel vlug; 38 magere varkens 3854, handel ma tig; 40S schapen 2542, handel matig; 1011 lammeren 1625, handel matig; 25 bokken; kipeieren 5.506.50; eendeieren 4.90; piep kuikens 0.121/»—3.25. Eiervelling. 24337 stuks kippeneieren j.8o 6.70; 15914 stuks eendeieren 3 10. BROEK OP LAiNGENDIJK, 19 Juni. 4500 bos wortelen 5200 kg. tomaten: A CC 41.70; 24500 kg. aardappelen: Schoteche mudden 9.20—11.30; drielingen 9.70—11.10; kleine 7.70—8, alles per 100 k» 1 8.30—9.80 per 100 bos; 70.40; B 64; C 68.80; blijft men kalm en helder door het gebruik van MIJnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. AMSTERDAM, 19 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 387 vette koeien, ie kw. 0.88—0.95; 2e kw0.76—0.86; 3e kw. 0.64—0.74; enkele prima boven noteering; 83 nuchtere kalveren 13—19; 400 varkens, Holl ie kw. 1.001.02; 2e kw. 0.96—1; vette varkens 0.98—1. PURMEREND, 18 Juni. Coöp. Centrale Eiervelling (Weekbericht.) 201.665 eendeieren 5.10—5.70 per 100; 106.850 kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—85 kg. 8.40; 65—66 6.50-5.80; 63—64 6.20—6.50; 60—62 5.90—6.30; 58—59 5.80 —6.10; 56—57 5.40—5.80; 53—55 5.3O—5.50; 50—52 5.IO—5.40. Schagermarlrt van Donderdia 20 Juni. 4 paarden 140—250; 4 stieren I5<v—300; 21 geidekoeien magere 175340; 68 idem vette 250425; 20 kalfkoeien 225365; 15 pinken 100150; 103 nuchtere kalveren 1428; 20 schapen magere 2325; 16a idem vette 3436; 238 lammeren 1423; 12 varkenis magere 3244; 79 idem vette p. kg. 0.840.86; 56 biggen 2534! 4 konijnen 0.50—2.00; 56 kippen 1—<2; 57 kg. boter p. kg. 1.80—2. Eierveiling. 115.114 kipeieren: bruine 66.40, witte 5.205.505.90; 'kleine witte 5.20; 9494 eendeieren 5 00—5.20; 14 kalkoeneieren 8.30

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8