raakte en naar den straatweg week. Hij greep zich vast aan den naast hem rij denden jongen, ten gevolge waarvan bei den op den straatweg kwamen, terwijl juist een auto aan kwam rijden. De chauf feur kon niet meer uitwijken, zoodat bei den overreden werden, met het bovenge noemde noodlottige gevolg. Den bestuurder treft geen schuld. Drama te Beverwijk. Gisteren ochtend heeft zich te Bever' wijk een bloedig drama afgespeeld, dat waarschijnlijk aan twee menschen het leven zal kosten. Zekere P. G. B., uit Haarlem, heeft zijn vrouw, die zich onge veer drie weken geleden te Beverwijk vestigde, met een z.g. schoenmakersmes zware verwondingen toegebracht en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Beiden werden in hoogst bedenkelijken toestand naar het Roode Kruis-ziekenhuis vervoerd. De vrouw van B. was met drie van haar kinderen van Haarlem te Beverwijk gekomen en woonde daar in deJanVer- meyenstraat 20 tezamen met een vroe- geren kostganger. Gisteren ochtend was B. uit Haarlem gekomen om met zijn vrouw over deze verstandhouding te spreksn. Zij kregen twist, waarbij de vrouw een schoenmakersmes nam en haar man daarmee in den hals stak. De vrouw wierp het mes weg, holde de trap af, nagezet door B., die het weggeworpen mes had opgenomen en waarschijnlijk in blinde woede op zijn vluchtende vrouw heeft losgestoken. De vrouw, die door zeven ernstige steken getroffen wös, stak de straat over en zakte in het poortje aan den overkant van de straat ineen, waar ze door toesnellende buren hevig bloedend werd aangetroffen. Inmiddels was een voorbijganger naar het bovenhuis gegaan en vond daar B. badend in zijn bloed met een ernstige wonde aan den hals. Ijlings werd ge neeskundige en geestelijke hulp inge roepen. Beide slachtoffers werden in levensgevaarlijken toestand naar het Roode Kruis-ziekenhuis overgebracht. De politie heeft den man nog een verhoor kunnen afnemen. Hij verklaarde, dat zijn vrouw hem het eerst had gestoken. Het drama verwekte in deze volkrijke buurt een geweldige opschudding. Nader meldt men: De vrouw van B. is in het Roode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk aan de verwon dingen overleden. ZES-EN-DEBTIG UUR IN DOODS GEVAAR. Onaangenaam avontuur van Nederlander en zijn vrouw ln Zwitserland. Een Nederlandsch toerist, die in Grln- delwald logeerde, heeft in de afgeloopen week met zijn echtgenoote verscheidene onaangename uren op een Ijergtop door gebracht. Bij het bloemenplukken waren zij afgedwaald en plotseling gleden zij van den weg af en vielen langs de berg helling naar beneden. Hun val werd ge stuit door eenige struiken op een voor uitstekende rots boven een 100 meter die pen afgrond. Zij konden zich aan de strui ken vastklemmen, doch verder dalen of naar boven klimmen was volkomen on mogelijk. Gedurende 36 uur zijn de beide Nederlanders in deze hachelijke positie gebleven, zonder voedsel of drinken. Zij konden niet gaan zitten en moesten zich voortdurend vasthouden aan de struiken. De plaats, waar het ongeval was gebeurd, is zeer eenzaam en er passeerde niemand, die op het hulpgeroep kon toesnellen en den heer en de dame redden. Gedurende den nacht hadden de Nederlanders zeer van de koude te lijden en zij waren zoo uitgeput, dat zij op het punt stonden zich in den afgrond te laten vallen. Inmiddels had de hotelier echter eeni ge gidsen opgedragen een onderzoek in te stellen en daar hij ongeveer wist, waar hoen de wandeling van zijn gasten was gegaan, slaagde de hulpexpeditie er na eenig zoeken in, de vermisten te ontdek ken. Gidsen daalden met touwen naar de Nederlanders af en brachten hen naar boven, waarna zij in uitgeputten, doch niet hopeloozen toestand naar het hotel konden worden gebracht. (De Tel.). MAGNETISEUR WEDEROM VOOR DE RECHTBANK. De patiënt overleden. Een bekende Amsterdamsche magneti seur, die zich den laatsten tijd herhaal delijk wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde voor den Alkmaarschen kantonrechter en voor de arrondisse mentsrechtbank ter plaatse te verantwoor den had, moest thans aldaar voor den kantonrechter verschijnen voor een ern stig feit, namelijk het behandelen van een patiënt, die door zijn zorgeloosheid overleden zou zijn. In Limmen, waar verdachte de reputa tie heeft een soort wonderdokter te zijn, had hij, op verzoek der familie, een groentenhandelaar in behandeling ge nomen, die aan chronische jicht leed en niet in staat was te werken. De jicht ge nas niet en daarom werd de magnetiseur ontboden, die tegen betaling van 2 per visite den patiënt magnetiseerde en hem voor Inwendig gebruik een aftreksel voorschreef van tamarinde, venkel, knof look en selderiepoeder, dat door de vrouw des huizes bereid kon worden. Inmiddels was de beenwond opengegaan, maar de magnetiseur achtte dit een gunstig ver schijnsel, omdat hierdoor de kwade stof fen uit het lichaam werden afgescheiden. Verdachte magnetiseerde de wond en schreef voor, dat men er verder alleen een drogen lap over moest leggen. Hij garandeerde, dat de patiënt in tien maan den tijde zijn werk weer sou kunnen ver- richten Ondanks deze verzekering werd de wond steeds grooter en op 26 Februari was de toestand van den patiënt van dien aard, dat de familie dr. Van Noppen ver zocht, den patiënt opnieuw ln behande ling te nemen. Deze constateerde, dat de patiënt in levensgevaar verkeerde door bloedver giftiging tengevolge van ondeskundige en onsteriele behandeling. Eenige dagen later is de patiënt over leden. De ambtenaar van het O. M. hield een fel requisitoir en wees er op, welke be treurenswaardige gevolgen het kan heb ben als een magnetiseur vrij spel krijgt. Hij noemde dit geval zeer ergerlijk, en eischte de hoogste straf, welke de wet toe laat, n.1. 300 boete subs. 100 dagen hechtenis. De kantonrechter heeft bepaald dat over veertien dagen de uitspraak zal vol gen. DOODGESTOKEN. Gisterenmiddag is te Eindhoven Mej. Bartels door een ongunstig bekend staand individu ten huize van haar moeder met een mes aangevallen en doodgestoken. De dader heeft ook de moeder aan den arm verwond. Daarna heeft hij zich bij de politie aangegeven. Vermoedelijk is de oorzaak van het drama minnenijd. Omtrent den moord, meldt men nader uit Eindhoven: Gistermorgen om acht uur begaf zieh de 80-jarige ongehuwde arbeider M. v. d. L., geboortig uit Best bij Einhoven en wonende te Tongerle onder Eindhoven, naar de noodwoningen, de z.g. barakken bij de proeffabrieken van de firma Philips, vaar de 29-jarige gehuwde, doch ivan haar man gescheiden levende vrouw i O. M. Bartels bij haar moeder woonde, :Mej. B. was gehuwd met M. Fransen, [doch zij leefde geruimen tijd met eerst- genoemden v. d. L. Doordat zij evenwel in het ziekenhuis was verpleegd, had 1 zij hem langen tijd niet gezien. Blijkbaar had de vrouw inmiddels ingezien, dat het beter was een eiude te maken aan deze ongeoorloofde verhouding. Dit is schijnbaar de oorzaak geweest tot dit liefdesdrama. V. d. L. heeft drie uur met mej. B. zitten praten. Het gesprek j is tenslotte in een twist uitgeloopen, waarbij v. d. L. de vrouw met een ge- opend mes heeft aangevallen. Zij vluchtte, luid om hulp roepend, naar buiten waar zij ineenzakte. Kort daarna is zij over leden. Op het gegil van het slaehtoffer kwam ook haar moeder uit een zijkamertje toe snellen, waarop v. d. L. ook haar met het mes heeft aangevallen blijkbaar om haar eveneens van het leven te berooven. De oude vrouw wist echter den doodelijken steek af te weren, doch bekwam een wonde aan den linkerarm. Het lijk van mej. B. is naar het politiebureau over gebracht, waar het justitieel zal worden geschouwd. De dader heeft zich vrijwillig op het politiebureau aangemeld en een volledige bekentenis afgelegd. Hij is opgesloten. Bij de confrontatie met het slachtoffer heeft v. d. L. bekend niet het minste berouw over zijn misdaad te hebben. Hij herhaalde wat hij reeds bij zijn bekentenis had gezegd: Ik heb er geen spijt van. EEN GESTOORDE HUWELIJKS- VOLTREKKIN G. De bruidegom was niet van plan zich aan het huwelijk te on derwerpen. Er zou Donderdag een huwelijk op het stadhuis te Nijmegen worden voltrokken. In auto's, aldus schrijft „Het V»d.", waaraan dit bericht is ontleend, arriveer den bruid en bruidegom, mitsgaders de familieleden. Eensgezind werd het bordes betreden en dra sloten zich achter het bruidspaar de deuren der zaal, waar het vonnis zich te voltrekken had. Echter bleek bij het vervullen der for maliteiten, dat de bruidegom een belang rijk schriftuur miste, zonder hetwelk het huwelijk geen doorgang kon vinden. Doch geen nood, de jongeling in quaestie, die té Loblth het levenslicht zag, zou even op het postkantoor gaan kijken of het stuk wellicht daar reeds gearriveerd was. En met rasse schreden verwijderde hij zich om zich van deze taak te kwijten. In de trouwzaal kortte zich het wachten de gezelschap den tijd met luchtige, schertsende gesprekken. Daar rinkelde de telefoon; de bruidegom deelde mede, dat het stuk op het post kantoor niet aanwezig was, doch dat hij zich in een auto naar Lobith spoedde om het daar meester te worden. Deze tijding drukte de stemming van de wachtenden in de trouwzaal eenigszins ietwat nerveus werd het bruidje. Den auto's voor het stadhuis gaf men order op een later tijdstip weer voor te komen, als het huwelijk voltrokken zou zijn. En in de trouwzaal wachtte men lijdzaam. Het duurde echter niet lang of de wach tenden In de trouwzaal werden opge schrikt door de mare, dat de bruidegom, instede van zich naar Lobith te reppen, gansch op zijn gemak in een van de klei ne cafétjes aan de Grootestraat zich te goed deed aan het eene glaasje Oatz na het andere, en niet van plan was zich aan het huwelijk te onderwerpen een be sluit waarvan hij ook door een zuster van de bruid, die ijlings van het stadhuis werd uitgezonden, niet af te brengen was. Dies keerde het gezelschap noodge dwongen onverrichterzake huiswaarts thans te voet. De auto's, die op het vastgestelde tijd stip ten stadhuis® voorreden, keerden ledig terug. Breezand Op het machinistenexamen te 's-Gra- venhage slaagde voor diploma B de heer J. J. Daalder alhier. Anna Paulowna. EEN ROOM8CH SCHOOLFEEST. Naar wij vernemen zal het dit jaar wel voor de laatste maal geweest zijn, dat de leerlingen der R.-K. school tezamen met die van de drie openbare scholen het schoolfeest hebben gevierd. Van katho lieke zijde zou men namelijk voornemens zijn, om voor het vervolg een eigen school feest te organiseeren. Van Ewljcksluis. DOOR DEN STORM. Door het overslaan van water, gevolg van het stormachtige weer, raakte Zon dagmiddag een bak, waarop een heikar met bok, liggende bij het werk van de firma de Vries, aan den onderbouw der nieuwe spoorbrug over het Balgzacd- kanaal, in zinkenden staat. Hopende met het verhalen der bak naar kalmer water aan den luwen kant der brug het sinken nog te kunnen voorkomen, werd daartoe nog eene poging in het werk gesteld. Dit mocht echter niet meer baten, want terwijl men hiermee bezig was, kantelde de bak en zonk, waardoor de twee zich daarop bevindende personen genoodzaakt waren, zich zwemmende te redden. Ge lukkig wisten zij hierin te slagen, zoodat erger werd voorkomen. Waar de bak juist in de vaargeul der spoorbrug lag, vormde zij voor de scheep vaart eene ernstige belemmering. Maandag heeft men met vereende krachten gepoogd, het gezonkene weer boven water te brengen. Men slaagde hierin in zooverre, dat de heikar om streeks den middag boven water was. De bak zelve hesft men in den loop van den middag, door hem met touwen aan een ander vaartuig te bevestigen, vanuit de vaargeul weten te sleepen naar eene plaats, waar het verkeer niet wordt belemmerd. Men hoopt deze daar spoedig weer drij vend te maken. de heer Siesling. De aftredende voorzitter en penningmeester werden met algemeene stemmen herbenoemd. Uit de rekening en verantwoording bleek een batig saldo aanwezig te zijn van 1 63.47, zoodat de tarieven gehandhaafd kunnen blijven. Wieringen. DE LAATSTE RINGLANDDAG. J.1. Zondagnamiddag werd door de Fe deratie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionneering, op het sport terrein van den heer Jb. Bruul te Hippo- lytushoef de vijfde of laatste rlnglanddag gehouden. Om 2 uur werd met verschillende afdee- lingen van buiten met vaandels en ba nieren en de muziekver. „Apollo", van Den Oever voorop, een rondgang door Hlppolytushoef gemaakt. Vervolgens naar het sportterrein, waar door de heeren K. Dilling van Rotterdam, Ds. W. D. M. Baar van Alkmaar en O. Thomassen van Bussum, de groote voordeelen van het Staatspensioen werden uiteengezet. Trots het ruwe weer woonden ongeveer 850 per sonen dezen landdag bij, waarvan er 160 waren, die met autobussen en luxe auto's van buiten waren overgekomen. „Apollo", die van tijd tot tijd met muziek den land dag opluisterde, kreeg nog een extra compliment voor haar bereidwilligheid. ONTWAPENING EN STAATSPENSIONNEERING. Voor een stampvolle zaal hield de heer C. Thomassen van Bussum voor onze af- deeling der S.D.A.P. J.1. Zaterdagavond, in het café van den heer Jb. Duijnker te Westerland, een politieke lezing over de ontwapening en het Staatspensioen, dat door de afschaffing van het militarisme zoo ruimschoots kon ingevoerd worden. Aandachtig werd spreker gevolgd. Na af loop bracht een collecte voor de stakende landarbeiders ln Groningen ruim 6 op. VREEMDELIN8ENBEZ0EK. Het bezoek van vreemdelingen r.an Wie- ringen met het doel om de Zuiderzeewer ken te bezichtigen, neemt steeds grootere vormen aan. Zaterdagmiddag arriveerde allder we derom de bekende groote boot der Neder- landsche Spoorwegen, de „J. F. v. Wijck", met pl. m. 1300 passagiers aan boord, die onder leiding van ir. Verheij een reisje l8ngs de Zuiderzeewerken maakten. Het laat zich gemakkelijk begrijpen, dat dit „massabezoek" een ongewone drukte teweegbracht in het dorp en de handelaars in ansichten stiekum in hun vuistje lachten. SCHOOLFEESTBOND. Donderdagavond j.1. had in de openbare lagere school te Westerland de algemeene vergadering plaats van „De Schoolfeest- bond". Wegens vertrek van den heer H Rumip werd ln zijn plaats in het bestuur gekozen de heer O. Asjes. De aftredende heeren O. Steigstra en M. Koolj werden bij acclamatie herbenoemd. Uit de rekening en verantwoording bleek een batig saldo aanwezig te zijn van 80.54. In de hierna gehouden bestuursverga dering werd besloten met de 8e, 4e, 5e, 6e en 7e klas naar Haarlem en Overveen te gaan. De lijsten hadden ruim 210 opge bracht. ALBEM. VERB. LIJKWABENVER. Woensdagavond j.1. had in café Duijn ker te Westerland de algemeene vergade ring plaats van de LJjkwagenvereeniging. Wegens vertrek van den heer H. Ruap werd ln fijn plaats ln hat beatuur gekozen Schagen. Te Schagen is in besloten kring een boksclub opgericht. De club staat onder leiding van den heer Bruin, van Alkmaar. De heer A. Vader, van Schagen, ie ge slaagd voor gemeente-secretaris. De heer O. Aij, onlangs geslaagd voor adjunct-commies bij den P.T.T. dienst, is benoemd aan het kantoor te Schagen. PAARDENMARKT. Op de Schager kermispaardenmarkt, waren Maandag 153 paarden aangevoerd. Genoteerd werdRijtuigpaarden f 450 f 600; 2è jarige f 150 f 250; li jarige f 120 t 200; Veulens f 65 4 f 140; Werkpaarden 1200 4 f400; Slachtpaarden f 100 ft f 276; Hitten f 100 f 360. Handel stil. LANDBOUWTENTOONSTELLING. Te Sohagerbrug zal ep den Maandag van kermis In September vanwege de afdeeling van de Holl. Mij. van Land bouw een landbouwtentoonstelling wor den gehoude». Een coneours hippique en andere aantrekkelijkheden zullen het landbouwfeeeet verhoogen. Texel. Burgerlijke Stand van Texel van 1421 Juni. GEBOREN: Maarten Pleter, z. v. Jacob Reuvers en van Henriette Dalmeijer; Jacob, z. v. Oornelle Kooger en van Hen- drlca Stoepker; Jan, z. r. Simon Vlaming en van Pietje Eelman. GETROUWD: Eli Frank en Johanna Vos; Abraham van Lenten en Tetje Zegel OVERLEDEN: Auke Knol, 72 j., wedn. van Jet Bos; Antje Bruin, 66 j., echtgen. van Jacob de Boer. GEVONDEN VOORWERPEN. Een vulpenhouder. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad heeft Zaterdag be- j sloten tot aankoop van een perceel grond van het Algemeen Weeshuis ter grootte van 6070 vierk. M. voor 5187.50 en van een perceel van de firma A. Langeveld Pz. ter grootte van 13.076 H.A. voor 13.000. Door den aankoop van dezen 1 grond hoopt men de lintbebouwing, welke Den Burg dreigde te ontsieren, tegen te gaan. Voor verbreeding van den Koogerweg tusschen Hermanshoeve en Buitenheim, werd 4600 toegestaan. Het vermenigvuldigingscijfer voor de i plaatselijke inkomstenbelasting werd van 1,5 op 1,4 gebracht. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. INVOERRECHTEN OP BLOEM BOLLEN IN DE VER. STATEN. In de kringen van de handelaren ln bloembollen te New York meent imen imet zekerheid te weten, aldus schrijft het Weekblad voor Bloembollencultuur, dat het nieuwe tarief (dat nog ln den Senaat behandeld moet worden) op zijn vroegst j in werking zal treden einde October, zoo- 'dat de invoer van bloembollen in Ameri- ka dit jaar nog niet door de voorgestelde verhooging zou worden getroffen. ELECTRICITEIT OP DE BOERDERIJ. Naar bet Hbl. verneemt zal de commis sie voor Landbouwcoöperaties uit den Bond van op eoëp- grondslag werkende zuivelfabrieken in N.-Holland, op verzoek van en in samenwerking met bet Prov. Eleetr. Bedrijf in N^Holland, trachten, om een veehoudersbedrijf en een pluim veehouderij, in een gemeente, waar de stroomvoorziening rechtstreeks vanwege bet P.E.N. plaats vindt, zooveel mogelijk electrisch in te richten. Wat betreft het veehoudersbedrijf, ligt het in de bedoeling, alles zooveel mogelijk electrisch te drijven (b.v. verlichten, mel ken, waterpompen, gierpompen, hooi- opjagen, koekenbreken, bietensnijden, koeienknippen, roskammen, stofzuigen, ventileeren, veevoer koken, water ver warmen, onderbemaling, enz., terwijl ook voor de huishouding zooveel mogelijk «lectrisch zal worden gedaan. Wat betreft de kippenhouderij, zal men de electrische energie gebruiken voor broedmachines, kunstmoeders, dagver lenging, verwarming en eierschouwing. Het installeeren geschiedt gratis door het P.E.N., dat de maohines met bijbehooren in bruikleen afstaat. De proefnemers moeten zich verbinden, om het bedrijf met zorg en overeenkom stig de aanwijzingen van het P.E.N. en de commissie uit te oefenen en toegang te verleenen aan alle belangstellenden, die zij volgens bepaalde aanwijzingen moeten inlichten. Zij zullen daarvoor een zekere vergoeding ontvangen. DE AARDBEIEN-EXPORT. De tijd van den aardbeien-export io weer aangebroken dat wilieggen.dat ln het BeverwiJksehe de Amazonen weer haar Intocht maken. Feitelijk komen te een week te laat, daarom zijn we neg eens naar Beverwijk gegaan om eens iets over dezen oegst te vernemen. Het blijkt een normale oogst te zijn er wordt minstens zooveel va» verwacht als van dien van het vorige jaar. Maar de vrucht is nu mooier. De Amaaone va» dit jaar is greeter en voller dan die va» het vorige. Ook de aardbeles hebben van de vorst en de rijp wel wat geleden, maar de warme Mei-maand heeft zé bijzonder goed gedaande vracht kon snel gedijen en tot rijpheid komen. Dat het daar in Beverwijk al levendig toegaat, blijkt wel hieruit, dat er de vo rige week 6 mUlioe» kil» aardbeien ver handeld zijn. (HbL) Aangeboden betrekkingen AdtatoH» andere Ten Kantore der Rotterdamsohe Bank- vereeniging N. V. te Amsterdam is ge legenheid tot plaatsing van mannelijke en vrouwelijke leerlingen, cursus 1929 O.H.S., H.B.S. 6-i en 8-J. en M.U.L.O. Scholen. Sollicitaties te richten aan Be afdeeling Personeelzaken. (HLblA Avondblad «I tal) N. V. PHILIPS EINDHOVEN. De N. V. Philips' Gloeilampenfabrieken en de N. V. Philips' Radio te Eindhoven noodigen jongelui die dit aar voor eind examen H.B.S. 5-j. c. of H.H.S. en interes se hebben voor een werkkring bij hare commercleele en administratieve afdee- lingen, of ln haar bedrijf en laboratoria uit tot het inzenden van een uitvoerige sollicitatie bij haar afdeeling Arbeid, On der motto „Eindexamen", met bijvoeging van afschriften cijferlijsten eindexamen en laatste rapport en vermelding aard van den verlangden werkkring. Bij gebleken geschiktheid goede pro motiekansen. Aanvangssalaris 110 per maand. Persoonlijke aanmelding alleen na uitnoodlglng. (H.bld. AvondbL 22 Juni). Spionnage in oorlogstijd. In een boek va» Rlchard W. Rowan „Spy and Oounter-Spy" dat pas te Lon den verschenen is, worden vele geheimen over de spionnage in den oorlog onthuld. De schrijver berekent datlde gealli eerden en hmn vijanden in aen oorlog 46.000 spionnen in dienst hadden en d t slechts 1000 van hen of iets meer dan 2 pot. ter dood zijn gebracht. Yan de mannen te velde sneuvelden daarentegen ongeveer 19 pet. Het bareep va» «pion is dus Biet zoo gevaarlijk als men wel meenen zou. Een van de koelbloedigste Duitsohe spionnen was era tolk die bij alle proces sen tegen Duitscbe spionnen voor Fran- scbe krijgsraden zijn werk verrichtte. De man wae er doodkalm getuige van dat zijn eigen landgenooten ter dood veroordeeld werden en verschafte daarna aan de Duitscbe autoriteiten de kostbare inlichting welke Bpionnen ontdekt en terechtgesteld waren. Een van de belangrijkste vertrekken tijdens den oorlog was <kamer 40< in het gebouw van de Britscbe Admiraliteit. Daar zaten de ehefs van den Inlichtin gendienst der Britsche vloot bijeen en beschikten over een verbazingwekkende kennis van Duitsche mijnvelden, geheime codes en orders. De meeste van die inlichtingen hadden zij gekregen door de hulp van één man E. C. Miller, die een zeer bekwaam duiker van de marine was. Zijn speciali teit bestond in het onderzoeken van de wrakken van Duitsche duikbooten. In 1915 kreeg Miller bevel om af te dalen naar een Duitsche duikboot die bij de kust van Kent door kanonvuur tot zinken gebracht was. Hij vond niet alleen de duikboot, maar op gevaar af dat de slang voor zijn luehttoevoer on klaar zou worden, drong hij door een Sat opzij van den romp naar binnen, wam ia de offloierskajuit en haalde daar een metalen kistje vandaan. Dit kistje bevatte de plannen van twee nieuwe mijnvelden, twee Duitsohe marine codes en een bijzondere geheime code ten gebruike van de Duitsohe vloot voor de volle zee. Miiler'e verièogen om op ongewone diepten aan den druk van het water weerstand te bieden en zijn vermetelheid waren van zooveel waarde dat hij met luchtpompen overal in allerijl heen ge zonden werd waar een Duitsche duik boot bij de Engelsche kust in den grond was geboord. Soms ontving de Britsche admiraliteit wel 2000 onderschepte berichten van den vijand op één dag en, dank zij de door Miller buitgemaakte codes, kon men ze met het grootste gemak lezen. Er ataan nog vele andere verhalen over den apionnagedienst ln. Zoo kreeg de Britsche inlichtingen dienst op zekeren dag order, gegevens over een nieuwen Duitschen Fokker te verzamelen. Een Britsch agent in Berlijn stelde zich in verbinding met een onte vreden Duitechen vlieger, die zulk een Fokker bestuurde. Hij nam aan daarmee achter de vijandelijke linie te landen en zoo geschiedde het. Het fonkelnieuwe toestel kwam in handen van de gealli eerden. De vlieger bad 10 handgeld gekregen en daarna ontving hij nog een belooning van 60. Maar hij had tevene de zekerheid dat bij niet meer aan den oorlog behoefde deel te aemenl Naders bijzonderheden. w Inrichting van twaa demonstratie- bedrijven In Noord-Holland. Een normals oogst an aan moola vrucht.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6