Fotogr.-Atelier EISELIN. 8 zwarte totok. salontoto i 1.50 f 2.00 6 bruine totok. salontoto 12.00 i 2.50 l dagelijks 9-9 Atelieruren j ZoandaJgs 10.8 Sport. ATHLETIEK WIELERSPORT. ZWEMMEN. KONIJN'S GROVE GELDERSCHE WOR SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Stoomvaartberichten. Marktberichten. Aardappelprijzen. Op de het® «ehoudei aardappelenimarkt werd betsald1noor Lange dijker muizen 13 cent; kleintje»*0 centI ge prijzen onveranderd. Aan^er a ladinget, 64 H.L. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden van Zondag se Juni Kampioenschap van Nederland. Door een 5i overwinning op Velocitas heeft PSV zich definitief verzekerd van den titel van kampioen van Nederland. Een prach tig besluit van een alleszins schitterend sei zoen. Dat er feest heerschte in het Philip's dorp, behoeft geen betoog. Go Ahead won te Rotterdam van Sparta met 4—2 en eindigt dus g>p de 2e P.S.V. Go Ahead Feijenoord Sparta Velocitas Bes lisainga competitie. De eerste beslissingswedstrijd voor het „pro- motie-degradatie-verlengstuk", zooals de „Tel het noemt, In afd. III tusschen NEC en PEC, is door de Zwollenaren met 31 gewonnen. In het Noorden leed Wilhelmlna haar eerste nederlaag, tegen Staatsmijn Emma, welke laatste met 31 won, die nu de leiding heeft. Tegelijkertijd won De Valk met 2—1 van Vllssingen, zoodat alles nu afhangt van het resultaat van den laatsten wedstrijd': Wilhel- mina—De Valk; de winnaar daarvan promo veert en bij een draw moeten beslissingswed strijden worden gespeeld tusschen Wilhelmlna, De Valk en Emma. De stand is nu 640a ao10 5 3ii 13—7 5 3 1 1 68 6006 p-nas 8 6 O 3 27—11 12 8 8 0 3 21—12 10 8 4 O 4 1^—M 8 8 3 I 4 II13 7 8 I I 6 6—31 3 Emima Wilhelmina De Valk Vllssingen AFDEELING I. Om één plaats In de ren. ie klasse. Haarlem II promoveert. Door met a0 van 't Gooi te winnen, zijn de Haarlem-reserves overgegaan naar de re serve ie klas. Een goede prestatie, waaruit tevens wel blijkt, dat de Haarlemsche club niet alleen drijft op het eerste elftal. DUITSCHQLANU—ZWEDEN s— Ten aanschouwe van ca. 50.000 belangstel lenden had Zondagmiddag in het Keulsche Stadion bovenstaande ontmoeting plaats. Het feit dat Zweden achtereenvolgens Nederland, Noorwegen en Finland geklopt had, had een groote roep van het Zweedsche spel doen uitgaan. Doch hoewel Zweden In grooten stijl speelde, bleek het Dultsche team van be slist nog betere kwaliteit, dat dan ook met 3—0 won, doelpunten gescoord door Hoff- rnann. HELDER—DE KENNEMERS a—1. Het was nu juist geen ideaal voetbalweer door den sterken Noordoosten wind. Over het algemeen heeft het gereorganiseerde H.-elftal wel voldoening kunnen schenken. Vooral na rust werd er somtijds heel goed gespeeld. Do nieuwe spil viel op door zijn forsch trappen en plaatsen naar de vleugels. In de voor hoede viel de adsp. De Jong Jr. op; tegen de rust viel zijn broer in. De midvoor liet zien, dat hij het nog niet verleerd was; zijn opstel len en plaatsen was weer als gewoon. Ala de spelers nu maar trouw de oefenavonden bezoeken, dam belooft dit elftal wel wat in de toekomst. De Kenmemers speelden tech nisch lang niet slecht, maar met het schot konden ze het niet best vinden. Een klein verloop van den wedstrijd' laten we hier volgen. Als scheidsrechter Dol laat beginnen is H., gesteund door den sterken wind, direct in den aanval. Er wordt vrij goed gespeeld. Hel der blijft het beste van het spel behouden, hoewel de aanvallen van de Kennemers niet van gevaar ontbloot zijn. De verdedigingen blijven echter de voorhoeden de baas. Het spel is ongeveer een half uur aan den gang als d'e linksbinnen van H. het eerste doelpunt scoort (1o). Als weer afgetrapt is gelukt het De Kennemers uit een aanval gelijk te maken (11). Spoedig daarop krijgt de midvoor van H. een mooie ecoorkans, maar hij wordt op unfaire wijze tegen den grond geloopen, waar voor Hi. zeer terecht een strafschop krijgt, welke wordt benut, waardoor de stand a1 is, waarmede de rust ingaat. Van het spel na de pauze zij vermeld, dat er in de eerste helft met zeer veel geestdrift gespeeld werd en het spel van zeer goed ge halte was. Doelpunten werden er echter niet gemaakt; de Berverwijkers fabriceerden wel een drietal bultenspelpunten en wenschten een strafschop niet te benutten. De stand bleef dan ook 31, waarmede H. weer een medaille, uitgereikt door Siegers, horlogemaker, Ko ningstraat, rijker is. Het H.-elftal was als volgt samengsteld: Kenter, Janmaat, Bodenstaf, Spigtt, Muller, H. de Boer; Buis, P. de Jong, Reitsma, Burgers, de Boer Jr. Zondag spelen de withemden tegen Amstel. H.R.C—Z.V.V. fl—1. Beide teams kwamen met een proefcombinatie in het veld, waarvan die der Racers samen gesteld door Mr. Moore zich verreweg de sterkste toonde. De achterhoede was buitenge woon op dreef en Beneker was de uitblinker in de voorhoede, wiens spel en schot tot in de puntjes in orde was. Tiessen was nog wat on wennig, maar Het zien wel spoedig weer In zijn cuds omgeving een goede kracht te worden. De ploeg als geheel trouwens speelde lang niet kwaad, er zit perspectief in, en de trainer toonde zich niet ontevreden. ZVV verscheen met 5 juniores in de gelede ren. In het veld was het spel soms zeer ver dienstelijk, imaar het wa9 te zien dat de spelers nog wat vreemd aan elkaar waren, terwijl de voorhoede hoewel aardig combineerend, voor doel niet bepaald gevaarlijk was, daar de aan vallen meestal te zwak opgezet waren om tegen het stevige roode backstel succes te hebben. De linkervleugel voldeed nog het best. De doelman was een prima kracht met een goeden kijk op het spel, maar zijn geringe lengte speelde hem parten, want hooge ballen waren voor hem on bereikbaar. Wat den wedstrijd betreft, die door den neer Geurts geleid wetd, het volgende. HRC speelde voor rust tegen wind, maar nauwelijks was het spel aan den gang, toen Lont een mooie goal fabriceerde. Direct daarop was de stand weer gelijk, toen de bal hoog voor doel kwam en door den Z-midvoor op handige wijze in het net gewipt werd; wellicht een houdbaar schot, njaar de H.-keeper was min of meer verrast. Toen daarna Tiessen keurig doorgaf aan Beneker, gaf deze den keeper geen schijn van kans. Het was voor het meerendeel een gelijkopgaand spel, maar dat veranderde toen Racing wind mee kreeg en toen bijna voortdurend het initiatief had. Nauwelijks was gedraaid of het was 3—1 en toen daarna een hard schot van Beneker onvol doende gekeerd werd, ving Kaptein den baJ op en scoorde op magnifieke wijze (4i)- j0®1 kwam er een korte periode waarin de Zaandam- mers eenige malen goed opbrachten en keeper Prins het een paar maal lastig gemaakt werd', vooral van links. Maar dit was spoedig afgeloo- pen, de roodjes drongen Z. weer terug <:n>de midvoor was het die het Zaansche keepertje nog tweemaal liet visschen, de laatste goal na keu rig solospel verkregen. Met 6—1 kwam het einde van deze in goede verstandhouding gespeelde oefenmatch. TRAINEN H.R.C. Men bericht ons dat Vrijdagavond geen trainen is voor de spelers van het 3e en 4e elf tal Dit in verband met den liefdadigheidswed strijd Zeemacht—H.R.C. 2 op het Ankerpark- terrein dien avond. H.R.C. 2 komt met een zeer sterke ploeg op de proppen, waaraan Zeemacht heel wat te doen zal hebben. KantoorelftalR.H.B.S. Morgenavond speelt het Kantoorelftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen een elftal van de Rijks Hoogere Burgerschool. Aanvang 7 u. 30. Terrein Ankerpark. Wieringen. Succes-nieuws. Zondag kwam op bezoek bij Succes I een combinatie van KFC uit Koog a. d. Zaan, be staande uit 4 spelers van het ie, 4 uit het ae en 3 spelers uit het 3e elftal van KFC. Omi kwart voor een arriveerden de KFC'ers, en werden deze bij verschillende SuccesspelerB ingekwartierd. Het gezelschap bestond uit 16 personen. Om 5 uur werd er eerst begonnen in ver band met de meeting, welke voor het Succes- terrein gehouden werd. Om 5 uur blaast scheidsrechter Metselaar de elftallen ln het veld. De Kg.-aanvoerder biedt biedt namens zijn elftal, den S.-aanvoerder een bouquet aan, spreekt den wensch uit dat zij nog vele wedstrijden tegen Succes mogen spelen, en feliciteerde den S.-aanvoerder met 't behaalde succes der belde S.-elftallen. De K.-aanvoerde wnt den toss en verkiest den orkaan mee, want hetwoel otnzettemd K. is dan ook voortdurend in de meerder heid. S. weet wel enkele goede aanvallen te ondernemen, doch deze stranden steeds op de hechte K.-verdediging. K. maakt van dichtbij 1o. De K.-keeper krijgt ook eeni mooi schot te verwerken, wat hem echter goed afgaat. Een corner op het S.-doel kopt de K.-midvoor rakelings over. K. maakt kort daarop 20. Enkele malen 100pen de K.-ers in de buitenspelval. Als K. nog 3o maakt, is het spoedig rust. Na de thee heeft S. den sterken wind ln den rug. De K.midvoor trapt af, doch de S.-ers nemen den ba! over «n gaan direct op het K.-doel af. De S.-linksbinnen schiet keihard in, de keeper stopt nog, doch de toeloopendë rechtsbinnen schiet via de paal den bal in het net (31). Dat geeft goede moed en de K.- verdediging moet aUe zeilen bijzetten om erger te voorkomen, wat haar wel toevertrouwd is. De K.-voorwaartsen zijn ook uiterst gevaarlijk, doch elk gevaar wordt afgeweerd'. Dan' is het Kooij, die met een mooi schot 32 maakt. De K.-rechtsbuiten moet wegens blessuur uit vallen, doch wordt spoedig vervangen. Enkele gevaarlijke momenten voor het K.-doel en heeft S. werkelijk pech. Kooij krijgt nog een mooie kans voor den gelijkmaker, doch zijn schot faalt. Dan weet de K.-midvoor 42 te maken. Spoedig blaast scheidsrechter inruk ken en heeft K. verdiend gewonnen. De KFC-ers hebben een goeden indruk achterge laten. Om 8 uur keerden zij allen voldaan weer huiswaarts. Den Oever, Wieringen. NIEUWE VOETBALCLUB. In de Vrijdagavond op initiatief van de hee- ren J. K. Lofvers en Ir. J. P. Mazure gehou den vergadering in de cantine alhier werd tot oprichting van een voetbaclub onder de Zui- derzee-arbeiders besloten. Staande de vergadering gaven zich reeds ruitn 20 leden op, welk aantal inmiddels reeds weer gestegen is. Verder vond de bestuursverkiezing plaats, terwijl de vereeniging den naam „Flevo" zal dragen. Schagen. Sparta-nieuwe. Sparta I van Schagen speelde Zondag aldaar tegen de club van Nieuwe Niedorp. Er is een tijd geweest, dat deze clubs vrijwel tegen elkaar opgewassen waren. DU evenwicht schijnt ver broken te zijn. In den wedstrijd van Zondag was Sparta verreweg de sterkste. De match eindigde met 6o. Wij moeten bekennen, "dat N. N. veel pech had, ln gewone omstandig heden zou de uitslag evengoed een gelijk spel hebben kunnen zijn. Bij de gehouden Nationale Atletiekwedstrij den, uitgeschreven door de Zaanlandsche Athle- tiek Vereeniging en gehouden in het sportpark te Wormerveer op Zondag 23 Juni j.1. behaalden de 'eden van de Marine-Sportvereeniging „Zee macht" de navolgende prijzen: L. L. O. O. Machn. J. J. v. d. Lans ie pr. Speerwerpen 42.90 M., id. 2e pr. vérspringen met aanl. 5.74 M., Korpl. der Mar. Th. G. Klinkhamer 2e pr. kogelstooten 9.94 M., Stoker olieman J. H. C. Nollen 2e pr. polsstokhoogspr. 3.20 M. Daar de resultaten werden behaald op een zeer drassig terrein mogen deze als zeer goed be schouwd worden. Door het bestuur van den Noord-Hollandschen Athletiek Bond werd aan het bestuur van de Marine-Sportvereeniging „Zeemacht" toestem ming verleend tot het houden van atletiekwed strijden te Den Helder op 28 Juli a.s. In verband met het feit dat ongetwijfeld vele leden van plaatselijke vereenigingen aan deze wedstrijden zullen willen deelnemen en om hen gelegenheid tot oefenen te geven, maken wij hierbij de te verwerken nummers bekend. Voor leden van den N.H.A.B. en sportvereni gingen in Noord-Holland: 100 M. hardloopen, nieuwelingen; 1500 M. hardloopen, nieuwelingen; Vérspringen met aan loop, nieuwelingen; Hoogspringen met aanloop, nieuwelingen; Discuswerpen, nieuwelingen. Leden van de N.H.A.B.: Polstokvérspringen, klasse A.; 100 M. hard loopen, klsse A.; 5000 M. hardloopen met voor gift; Speerwerpen, klasse A.; Kogelstooten, klasse B.; Polsstokhoogspringen, klasse A.; 4 x 100 M. estafetteloop. Dames nieuwelingen open voor alle sportver- eenigingen in Noord-Hol land: 100 M. hardloopen; Hoogspringen met aan loop; 4 x 100 M. estafetteloop. Bepalingen: De wedstrijden zijn open voor leden van den reglementen van de K.N.A.U. De wedstrijden zijn ripen voor leden van de N.H.A.B. en sportvereenigingen in Noord-Hol land. Het inleggeld bedraagt f 0.30 per nummer en f I.per ploeg. De inschrijvingen met inleggeld moeten uiter lijk den i5en Juli in 't bezit zijn van Z. Straver. Gymnastiek- en Sportschool der Marine te Den Helder. De wedstrijden vangen aan n.m. 1.30. Wij hopen en vertrouwen dat ieder athleet in Noord-Holland er toe zal medewerken dat de wedstrijden in Den Helder zoo goed mogelijk slagen. Trekt allen op 28 Juli naar Den Helder. Inschrijvingsbiljetten zullen aan alle bekende vereenigingen worden toegezonden in begin Juli De wedstrijden worden gehouden op het voet balterrein van de vereeniging H.F.C. „Helder". TENNIS. ANIMO—D.D.V. Zondag j.. speelde Animo op eigen terrein haar eersten kampioenswedstrijd tegen DDV III. Het liet zich aanzien dat zij tegen deze sterke 2e klassers uit het centrum van het land zou verlezen. De kampioenscompetitie wordt volgens afvalsysteem gespeeld. Deze voorspelling is bewaarheid geworden, maar dat Animo zoo op het kantje af zou ver liezen had niemand verwacht, temeer daar het team zonder v. Beminden speelde. De stand is 33 gelijk geweest, terwijl de 7e partij in een finale set met 63 verloren werd. Animo heeft dus niet cadeau gegeven en het moet voor haar spelers een voldoening geweest zijn het reeds het eerste jaar van de competitie tot zoo'n eind gebracht te hebben. Het spel, dat we dezen Zondag te zien kregen was een klasse beter dan hetgeen we hier in de Noor delijke 2e klasse te zien krijgen. DDV bestond uit zeer geroutineerde wedstrijdspeler» en het was juist die wedstrijdroutine, die hier den door slag gaf. Om twaalf uur werd een aanvang gemaakt met de heeren doublé en dames doublé. De dames Bax en Baden verloren met 62, 5—2 van mevr. Dreler en mevr. Klarenbeek. Uit den stand zou men de gevolgtrekking maken, dat gemakkelijk door de DDV dames gewon nen werd, dit was echter niet het geval. Onze dames gaven goed partij en trachtten herhaal de malen den stand op te voeren. 1o voor DDV. Een zware partij werd gespeeld tusschen de heeren v. d. Arend en v. Straelen tegen Kla renbeek en Jacops. Het was aan het enthou siasme te danken, dat deze partij uit het vuur werd gesleept. Iminers hun tegenstanders, die op menig tennistournooi geen slecht figuur maakten, moesten deze partij met 57, 6—4, 7S gewonnen geven. Een groot deel van de overwinning komt hier v. d. Arend toe, die aan 't net zijn tegenstanders ver de baas was, ter wijl v. Straelen achter een goed werk ver richtte. II. Mevr. Bax heeft tegen mevr. Dreler haar eerste gelijkwaardige tegenstandster gevon den. Het was gelijkopgaand spel, dat mevr. Bax won door haar forsche spel. 6—4, 6—4. De stand is nu 21 voor Animo. Zooals de uitslag 64, 6o aangeeft, won de heer Lim gemakkelijk van den heer v. d. Arend; deze scheen van zijn vorige partij ge heel uitgeput en speelde van begin af aan een verloren partij. Bovendien wilde geen van zijn services hem lukken, iets wat hem gedurende den heelen wedstrijd zwaar handicapte. De stand is nu 22. De heer v. Stralen werd met 63, 63 ver slagen door den heer Jacops. v. Straelen schoot tegen de korte kopballen van Jacops aan snel heid te kort. Het was een verdienste van Ja cops, dat hij deze fout wist op te speuren en er dankbaar gebruik van maakte. 32 voor DDV. In de iste mixed heeft v. d. Arend zijn spel teruggevonden. De heer en mevr. v. d. Arend wonnen van den heer en mevr. Klarenbeek met 6—3, 64. Mevr. v. d. Arend was beter dan wij haar ooit zagen. De stand was 33. Begrijpelijkerwijze is de spanning, die op 't veld heerscht, als de 2e mixed gespeeld moet worden, groot. Deze partij moet immers het winnende of verliezende punt geven. In het be gin liet het zich aanzien, dat DDV makkelijk zou winnen). De spelers waren mevr. Dreler en de heer Lim tegen mevr. Bax en v. Straelen. In de eerste set won DDV met 63. Maar nu raken zoowel mevr. Bax als v. Straelen inge speeld op de lobs van Lim, bovendien scheen het wel dat de heer Lim last van den houder had. Met 8—6 won Animo. In de finale set komt Animo met 32 voor te staan en lijkt het een oogenblik dat onze club nog winnen zal, dan komt DDV op 33 te staan en daarna is het met het overwicht van Animo gedaan en wordt de finale set met 63 verloren en daarna ook de wedstrijd. 43 voor DDV. Heeren doublé, v. d. Arend; v. Straelen— Jacops, Klarenbeek s7, 64, 75, 1o. Dames doublé. Mevr. Baden, mevr. Bax, mevr. Dreler, mevr. Klarenbeek 2—6, 2—6, 11. Dames single, mevr, Baxmevr. Dreler 6—4, 64, 21. ie heeren single, v. d. Arend—Lim 46, o6, 22. 2e heeren single, v. StraelenJacops 36, 3—6, 3-^—2. ie mixed. Heer en mevr. v. d. Arendheer en mevr. v. Klarenbeek 6—3, 64, 3—3- 2e mixed. Mevr. Bax, de heer v. Straelen- mevr. Dreier, heer Lin 26, 86, 36, 43. DE NATIONALE WIELERKAMPIOEN SCHAPPEN TE AMSTERDAM. De N. W. U. heeft het met de organisatie van de Wielerkampioenschappen niet getrof fen. Goed weer, een onontbeerlijke factor voor het welslagen van een wlelerfestijn, bleef een vrome wensch. Later klaarde het weder aan merkelijk op, maar de straffe wind was niet aangenaam voor een urenlang zitje in de open Onafhankelijken: 1. N. J. W. Krens; 2. v. d. lucht. Er is evenwel mooie sport geboden, on danks dezen nadeellgen factor waardoor veel stof over de baan werd gejaagd wa ren de meeste ritten Interessant en veelal spannend. Hieronder volgen de uitslagen: Sprints der amateurs. 1. Mazairac; 2. Roestenburg; 3. B. Leene. (De finale werd in 3 ritten verreden.) Sprints der onafhankelijken. 1. Pijnen burg; 2. v. d. Leur; 3. Lorié. Sprints der profs. Dit nummer won Moes korps vrij gemakkelijk, die toch nog altijd onze snelste rijder op den korten afstand is. Uitslag: 1. Moeskops; 2. J. Meijer; 3. G. P. Leene. Vervolgens reden de Sprintkampioenen van alle drie categoriën (profs, onafhankelijken en amateurs) een rit om het algemeen kampioen schap van Nederlandop den korten afstand. Ook hier toonde Moeskops zich verre de sterkste, die daardoor „algemeen sprint-kam pioen" is. Kampioenschap lange afstand (individueel) over 30 K.M. In totaal startten 3S renners, bestaande uit profs, amateurs, en onafhanke lijken. Dit was een mooie en spannende race. De uitslag van de drie eerstaankomenden was als volgt: 1. P. D. van Kempen (kampioen) tijd 46 min. 1 3/5 sec.; 2. Krans (1/4 wiel); 3. Brilman. De gedetaileerde uitsla© gerangschikt naar de diverse categorieën luidt: Amateurs: 1. A. W. A. de Graaf; 2. Bremer; 3. Dompeling. Profs: 1. P. D. van Kempen; 2. A Ran- schaert; 3. Brilman. Onafhankelijken. 1. N. J. Krens; 2. v. d. Horst; 3. Slesker. 100 KM. achter motorgangmalring. Dit no. duurde bijna 2 volle uren en was vrij saai; tientallen motor- en banddefecten deden zich voor, wat geregeld tot oponthoud aanleiding gaf. Winnaar werd Storm in t uur 57 min. 22 sec.; 2. v. d. Wulp; 3. Vermeer; 4. L. Leene. DE EERSTE ZWEMWEDSTRIJDEN IN HET SPORTFONDSENBAD. „Zus" Brmun. Amsterdam Is weer een prachtinstelling rijker geworden. Het Sportfondsenbad is n.1. Zaterdagmiddag officieel geopend in tegen woordigheid van vele autoriteiten. En Zon dagmiddag werden onder groote belangstel ling de eerste nationale zwemwedstrijden ge houden. Het Bad was tot den nok gevuld met kijklustigen, wat sinds de Olympiade niet meer gebeurd was. De attractie was wel het uit komen van mej. Braun op de 200 M. vrije slag, die doorgezwommen werden tot 300 M., waarbij ze er in slaagde het wereldrecord van Miss Wainwright te verbeteren van 4 min. 19.4 sec. op 4 min. 19 sec. Haar prestatie ontlokte een daverend applaus. Op de 200 M. vestigde zij een nieuw Furopeesch en Nederlandsch record. Er werden 11 nos. verewikt, waarvan het grootste deel met veel interesse gevolgd wer den en mooi zwemmen te zien gaven. De 4 X So M. wisselslag-estafette bracht een nieuw Ncd. record, gevestigd door de dames van „Onderlinge Dames Zwemclub". Van Essen won na hevigen strijd de 100 M. schoolslag. Een nummer schoonspringen droeg er niet "weinig toe bij het succes van dezen mooien middag te vergrooten. Stoomvaart Mij. Nederland. Prins der Nederlanden, u., 23 Juni Gibraltar gepasseerd. Grotius, t., 22 Juni v. P. Said. Koningin der Neerlanden, 22 Juni te Batavia. Johan de Witt, t., 22 Juni v. Genua. Karimata, 24 Juni te Hamburg. Karimoen, 22 Juni v. A'dam. Radja, 24 Juni te Hamburg. Madoera, t., 22 Juni Perim gep. Poelan Laut, u., 22 Juni v. Djeddah. Enggano, u., 23 Juni v. Antwerpen. J. P. Coen, u., pass. 23 Juni Perim. Roepat, t., 23 Juni te Londen. Sembilan, t., 23 Juni v. Padang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 21 Juni v. Algeciras. Adriane, 22 Juni te Havre. Breda, u., 21 Juni te Valparaiso. Doros, 22 Juni v. Civitavecchia. Hercules, 23 Juni v. Bourgas. Jason, pass. 23 Juni Gibraltar. Juno, 21 Juni v. Cavalla. Mars, 22 Juni v. Lissabon. Nereus, 23 Juni v. Bari. Nero, 22 Juni v. La Pallice. Notos, 23 Juni te Savona. Orion, 21 Juni v. R'dam. Orpheus, 23 Juni te Oporto. Perseus, 24 Juni te Amsterdam. Pluto, 20 Juni v. A'dam. Proteus, pass. 23 Juni Holtenau. Venus, 21 Juni v. R'dam. Erato, 22 Juni te A'datn. Ganymed'es, u., pass. 21 Juni Oussant. Odysseus, 23 Juni te Dartzig. Poseidon, 24 Juni te Hamburg. Saturnus, 22 Juni v. R'dam. Adonis, 23 Juni v. Rotterdam. Harlem, 24 Juni te Amsterdam. Van Rensselaer, 23 Juni te Amsterdam. Zeus, 24 Juni te Amsterdam. Vesta, 21 Juni v. Malta. Agamemnon, 22 Juni v. Hamburg. Ajax, 22 Juni v. Palermo. Alkmaar, t., 21 Juni v. Antofagasta. Almelo, t., 23 Juni te Duinkerken. Aurora, 23 Juni te Tunis. Agamemnon, 24 Juni v. Bremen. Barneveld, u., 21 Juni te Curaqao. Bennekom, u., 21 Juni v. Guayaquil. Bodegraven, t., 22 Juni te Guavaqull. Boskoop, 23 Juni te Antwerpen. Calypso, 21 Juni v. New York. Euterpe, 22 Juni v. Uddevalla. Fauna, 23 Juni v. P. Plata. Hermes, 23 Juni te Constantinopel. Iris, pass. 23 Juni Brunsb. Luna, 21 Juni v. New York. Merope, 22 Juni te Malaga. Minerva, 21 Juni te New York. Neptunus, 23 Juni te Melilla. Nickerie, u„ 23 Juni te Paramaribo. Peursum, 22 Juni te La Guayra. R'hea, u., pass. 23 Juni Azoren. Simon Bolivar, t., 23 Juni te Aalborg. Stuyvesant, 21 Juni v. Curaqao. Ulysses, 23 Juni v. Volo. Kon. Holl. Lloyd. Waterland, u., 20 Juni te Montevideo. Eemland, 23 Juni te Amsterdam. Flandria, u., 21 Juni v. Bahia. Maasland, u., 22 Juni v. Las Palmas. Oronia, 23 Juni te Amsterdam. Parkhaven, u., 24 Juni Fern. Noronha gep. Kon. Paketvaartmaatschappij. Tasman, 22 Juni v. Belawan. HollandAfrika Lijn. Rijperkerk, u., pass. 20 Juni Dakar. Giekerk, 24 Juni te Hamburg. Grijpskerk, u., 24 Juni te Beira. Holland—West-Afrika Lijn. Alkaid, u., 20 Juni v. Freetown. Kilstroom, u., 19 Juni v. Monrovia. Maaskerk, u., 22 Juni v. Lagos. Kennemerland, t., 21 Juni te Benito. Reggestroom, t., 21 Juni v. Sapele. Amstelkerk, 22 Juni te Hamburg. Blammersdijk, 23 Juni te Port Said. Salawati, 22 Juni v. New York. Tapanoeli, 23 Juni Perim gep. Orestes, u., 23 Juni v. Las Palmas. Scheldestroom, 23 Juni te Hamburg. HollandAmerika Lijn. Dinteldijk, 22 Juni te S. Francisco. Drechtdijk, t., 22 Juni te S. Francisco. Grootendijk, 21 Juni te Los Angeles. Kinderdijk, 22 Juni te Portland (O.). Meissonier, 23 Juni te Rotterdam. Nebraska, 23 Juni te Londen. Rotterdam, 24 Juni te Rotterdam. Statendam, 23 Juni te New York. Binnendijk, 22 Juni v. Scilly. Edam, 22 Juni v. Tampico. Glamorganshire, 22 Juni v. Los Angeles. Holland—Australië Lijn. Aagtekerk, t., 23 Juni v. Alexandrië. Almkerk, 23 Juni te Nordenham. Arendskerk, u., 22 Juni v. Genua. Abbekerk, u., 23 Juni Adelaide. Alchiba, t., pass. 23 Jmi Thursday IsL Holland—O.-Azië Lijn. Gemma, t., 21 Juni ie Suez. Genua, t., 23 Juni v P. Said. Oostkerk, t., 24 Juni v. Vladivostock. Zosma, t., 22 Juni ie Manila. Holland—Britsch-Indië Lijn. Hoogkerk, u., 23 Juni v. Suez. Streefkerk, u., 24 Juni te Madras. Vechtdijk, u., 21 Juni Gibraltar gep. Bovenkerk, t., 2* Juni v. Perim. Kieldrecht, t., Juni v. Madras. Sommelsdijk, u, 23 Juni te Rangoon. IJselkerk, t., 3» Juni v. Algiers. Koudekerk, t. pass. 24 Juni Kaap Bon. Stadsdijk, 24 Juni v. Hambusg. J»vaChinsJapan Lijn. Tjibodas ,20 Juni te Batavia. Tjisondari, 21 Juni v. Shanghai. Tjibadak, pass. 20 Juni Minekoi. Tjikembaïg, 21 Juni te Hongkong. Tjisalak, 22 Juni te Manila. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, 22 Juni v. Las Palmas. JavaNew-York Lijn. Blommersdijk, 24 Juni r. Suez. Peleu», 22 Juni v. Belawan. Teucer, pass. 22 Juni Perim. Samarinda, 21 Juni v. Philadelphia. Simaloer, 24 Juni v. Algiers. Java Pacific Lijn. Btngkalis, 31 Juni Singapore. Siantar, 22 Juni te Hongkong. Rotterdamsche Lloyd. Bandoeng, 31 Juni te Newcastle. Buitenzorg, u., 23 Juni K. del Armi gep. Insulinde, u., 22 Juni v. Colombo. Madioen, 22 Juni te Batavia. Merauke, u., 21 Juni K. del Armi gep. Sibajak, u., 21 Juni v. Marseille. Sitoebondo, 33 Juni v. P. Said. Soekaboemi, 21 Juni Gibraltar gep. Alpherat, 20 Juni v. B. Ayre». Kota Radja, t., pass. 24 Juni Gibraltar. Patria, 22 Juni te R'dam. Slamat, t., 23 Juni v. P. Said. Tambora, t., 24 Juni v. Sabang. Ternate, t., 22 Juni v. P. Soedan. Toba, u., 23 Juni K. del Armi gep. Kota Gede, 24 Juni te Batavia. Kota Inten, 23 Juni te Batavia. Tabanan, 24 Juni te Soerabaja. Tosari, 24 Juni te Batavia. RotterdamZuid-Amarika Lijn. Aeneas, 21 Juni v. Fenang. Alphacca, 22 Juni v. R'dam. Alcor, t., 22 Juni te Santa Fé. Algorab, t., 23 Juni Fern. Noronha gep. Alcyone, u., 23 Juni Fern. Noronha gep. Aludra, 23 Juni te Rotterdam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Automedon, 21 Juni Hankow. Eumalus, 21 Juni te Singapore. Jason, 21 Juni v. Penang. Machaon, 21 Juni te Shimonoseld. Laertes, 22 Juni v. Sabang. Prometheus, 23 Juni te Londen. Pyrrhus, 22 Juni v. R'dam. Stentor, 23 Juni te Amsterdam. Alcinous, 22 Juni v. Djeddah. Eurymedon, pass. 22 Juni Perim. Melampus, 22 Juni n. Batavia. Per9eus, 22 Juni v. Shanghai. Sarpedon, 22 Juni v. Dairen. Diomed, 23 Juni te Suez. f Emzetco Lijn. Jonge Maria, 21 Juni Gibraltar gep. Jonge Elisabeth, 23 Juni v. Tunis. Jonge Johanna, 22 Juni v. Gandia. (OnÉreooTTlgeerd.) ALKMAAR, 24 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 48 vette koeien »4^ 400, handel matig; 10 vette kalveren f 6ó-< 130; vette kalveren per ned. pond 1.30— i.M 30 nuchtere kalv. (slacht) 8—30, hand* vlug; 489 vette varken» (zware) per ned. port 0.80—0.87; zouters per ned. pond' 0.86- 0.87, handel matig. AMSTERDAM, 24 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 473 vette koeen, ie kw. 1.06—1.16; 2e kw. 0.90—1.06; 3e k<r. f 0.770.89; mindere soorten 0.66—«78; 60 melk- en kalfkoeien 260375; IÖ vtte kalveren, ie kw. 0.84—0.94; 2e kw./ O.Jb— 0.84; 3e kw. 0.60—0.70; 134 nucht« kave- ren 1117; 26 schapen 35—40; !7 lamme ren 18«4; 250 varken», Holl. 1 t™- f 101 1.02; 2e kw. iJ-1.01; Overz. Geld. ie kw. 1.01—1.03; 2e kw. 1—1.01 vette rsi^ kens 0.97—0.99; 89 paarden AMSTERDAM, 24 Juni. BROEK OP LANGEND^- Junl- 133 stuks bloemkool ie s. 22.30; bloemkool 2e s. 13.60 per 100 stukf 15500 b?* len 7.40—8.50 per 100 b': '2°9P £g tOTl^ ten: A 5950; B 56/' 7 5|5?' 45.io; 60.000 kg. aar">f]el€n: fchotsche muizen 11.20—12.50; /klingen 6—820; kleine 4.10—6 per 100 NOORDSCHARWO,T,E> Junl- Schotsche muizen I0-8o—11.50, drieling*»» f 6-6.30, kleine 3.-^3 80, sliet per 100 k»

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 8