Callantscog. AUTOBUSDIENST SCHAGEN— DEN HELDER VIA CALLANTSOOG. Maandag 1 Juli zal de heer J. van Scheljen, Callantsoog, -een autobusdienst Behagen—Den Helder beginnen. Deze on dernemer onderhield reeds pl. m. 8 maan den een dienst Callantsoog—Den Helder, over Julianadorp, tweemaal daags heen en terug. Was dit reeds voor Callantsoog en vooral voor Julianadorp een groot gemak, de nieuwe busdienst haalt deze dorpen ge heel uit hun isolement. Vijfmaal daags kan men thans naar Den Helder, 's Mor gens 8 uur komt daar de eerste bus aan, en s avonds om 8 uur vertrekt de laatste. Aanvankelijk scheen het, alsof de beslis sing van Ged. Staten nog wel een maand zou uitblijven, doch mede vooral door de krachtige verdediging van mr. D. Bree- baart, burgemeester van Callantsoog, werd reeds Woensdag j.1. bericht ontvangen, dat 1 Juli de dienst in werking kon worden gesteld. Dit is vooral met 't oog op het naderend badseizoen van groot belang. Wij wenschen den ondernemer veel succes toe en hopen, dat de betrokken gemeentebesturen en oorparaties den zoo noodigen steun zullen willen verleenen. Anna Paulowna. GEEN EIGEN R. K. SCHOOLFEEST. In ons nummer van Dinsdag namen we een berichtje op, betreffende het organi- seeren door de R. Katholieken, van een eigen schoolfeest. Men deelt ons, van bevoegde zijde mede, dat hiervan geen sprake is. RIJTOER VOOR OUDEN VAN DAGEN. We vernemen, dat de uitgestelde rijtoer voor ouden van dagen thans op Woens dag 10 JPull is bepaald. Schagen. De heer W. Kerkmeer, adjunct-commies by het P.T.T.-bedrijf te Schagen, wordt overgeplaatst naar 's-Gravenhage. Aan het eindexamen van de 6-jarige H. B. School te Alkmaar, werd een diplo ma toegekend o.m. aan M. P. Blaauw te St. Maartensbrug, (Zijpe) en aan A. O. Haringhuizen te Wieringerwaard. GEEN LIEFHEBBERIJ VOOR HET RAADSLIDMAATSCHAP. De Vrijheidsbond in de Zijpe lijdt na de verkiezingen van den Gemeenteraad, wegens vereeniging van Zijpe en Petten aan een ware stakingsperiode. Nadat no. 1 op de lijst, de heer J. Raat te Burgerbrug niet herkozen was, heeft no. 2 de heer C. Hoofl te Oudesluis zijne verkiezing niet aangenomen, maar ten voordeele van Raat bedankt. Raat, daarentegen wensch- te geen zetel te aanvaarden, waardoor no. 8, de heer P. Jimmink Hz. te 't Zand aan de beurt kwam, maar ook deze wenschte geen zetel, ook no. 4, de heer C. List te Stolpen, dacht er zoo over, zoodat nu no. 6, de heer A. Eriks Az. te Burgerbrug aan de beurt is. Van dezen is nog geen ant woord ontvangen. EEN HANDIG GROENTEMAN. Een groentekoopman te Schagen, heeft het volgende lokmiddel voor zijn klanten bedacht: Wie bij hem groente koopt, ontvangt een maal lekkere oude aardap pelen op den koop toe. De Schager Harmoniekapel zal haar 60- jarig bestaan herdenken met een Festi val waarvoor reeds belangrijke medewer kingen zijn toegezegd. DE RADIO EN DE VERKIEZINGEN. De Vrijzinnig Democraten maakten Woensdag te Schagen van het nieuwste reclamemiddel gebruik. Met een reuzen loudspeaker op een auto, werden de kie zers opgewekt, hun stem op den heer Oud uit te brengen. Het middel was eenig. Vanaf dezelfde plaats kon men overal zeer duidelijk de aanbeveling hooren. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Het groote Amerika, dat er zich op be roemt, vrywel al het goud van de wereld in zijn bezit te hebben, welk bezit eene ongekende welvaart voortbracht, heeft zijne invoerrechten herzien. En wanneer een land tot zulk eene herziening over gaat, dan beteekent dat altijd: verhooging. Gemiddeld bedragen deze verhoogingen 16 procent. En daar de Vereenigde Staten een zeer groot landbouwgebied bezitten waardoor de binnenlandsche productie, voornamelijk uit landbouwproducten be staat, werd al langen tijd door de boeren op bescherming, wat in dezen zin betee kent, op verhooging der tarieven, aange drongen. De fokkers en mesters van vee drongen er op aan, dat een overzeesche invoer, niet tot lager prijs verkocht kan worden, dan de markt voor binnenland sche vleeschproducten bedraagt. De regee ring heeft gemeend van deze opmerkin gen nota te moeten nemen. De invoer rechten van sommige landbouwproduc ten zijn dan ook sterk verhoogd. De in voerrechten van versch rund- en kalfs- vleesch zijn verdubbeld. Schapenvleesch is van 4 dollarcent op 7 per pond gebracht, varkens van '°P 2l/«» Suiker, mais en wol zijn sterk verhoogd. Nu moet Europa ook wel weer iets doen. In den gebruiksveehandel is er veran- dering te bespeuren, hoewel de beste hees- ■ten nog duur gaan, is er in het mindere goed een achteruitgang in prijs. De han del ia over 't algemeen atug, de boeren hebben het ook niet te weelderig met het gras, een groote factor, waardoor de han del niet vlot. Tot voor 340 werd besteed voor de kalfkoeien. De vette koeien blij ven vrijwel op prijs, tot 450 werd be steed. Ér lijkt vooreerst wel geen verla ging te komen. De stierenhandel is vry wel prijshoudend, tot voor 200 werd ge kocht. Natuurlyk is dit geen basis voor hoogste marktwaarde van een stier, daar er maar drie waren aangevoerd en men dan geen goeden indruk van den handel kan krijgen. Bovendien was het de ker- mismarktdag, zoodat er meer over de kermis dan over de zaken werd gedacht. In de paarden is een kleine opleving, die natuurlyk maar van korten duur is, daar er momenteel wat vraag naar hooi- trekkers is. Is de hooibouw achter den rug, dan worden de paarden wel weer lager in prys; hoogste markt was 600. De nuchtere kalveren werden in minder kwanta aangevoerd, maar toch biyven ze prijshoudend; hoogste markt 30. De handel in de schapen is even beter, daar er weer vraag is voor export. Hoog ste markt der magere schapen 20, vette i 35, lammeren f 27. Met de lammeren wil de handel niet; oorzaak: te weinig gras. De vette varkens biyven duur, de tijd van het jaar in oogenschouw genomen is 43 cent per pond een heele mooie prys. De magere varkens werden tot f 40 ge kocht. In den fokgoedhandel is een inzin king gekomen, daar voor de ruwe mate rialen, genaamd biggen, tot het welslagen en afwerken van de biggen tot vette var kens, voer nog steeds een van de voor naamste grondstoffen is, en het voer weer iets hooger in prys is, is de animo om te mesten weer iets lager gestemd, zoodat dit dadeiyk z'n terugslag op den handel deed gelden Politie Schagen. Gevonden: een vulpenhouder, een porteanonnale met eenig geld, een rijwiel. "Verloren: 2 ryiwielplaatjes, een por- temonnale met eenig geld, een rozenkrans. Wieringen. GEMEENTERAAD. Spoedelschende vergadering van den Raad dezer gemeente op Saterdag 29 Juni dos n.m. 4 uur. De agenda vermeldt: 1. Voordracht tot regularisatie van uit gaven, dienst 1928. 2. Voordracht tot aanvulling der ver ordening tot aanwyzing van de stemlo kalen voor de stemdistricten. 3. Wyzigingen in de samenstelling van eenige stembureaux voor de Tweede Kamerverkiezingen. MIDDEN STANDS VIJÉGADERIN G. Op verzoek van eenige winkeliers vond Woensdagavond j.1. in de zaal van den heer Jurrie Lont een vergadering plaats vanwege de Middenstandsvereeniging „Wieringen", waarvoor tameiyk veel be langstelling bestond. De voorzitter, de heer G. J. Bosker, opende deze vergadering, heette allen liartelyk welkom en sprak zyn voldoening erover uit, dat zoovelen naar deze verga dering gekomen waren. Reeds lang be stond het plan om aan Den Oever eene vergadering te beleggen, immers met de groote uitbreiding, welke Den Oever heeft ondergaan^ de meerdere drukte, welke zich in de diverse winkels tengevolge daarvan kenmerkt, doet de behoefte aan een mid- denstandsvereèniglng ook hier zich meer en meer gevoelen. De eerste vraag, welke de voorzitter aan de vergadering voorlegde, was of men een aparte vereeniging voor Den Oever wenschte of wel uitbreiding der bestaande vereeniging. Algemeen werd het laatste voor het beste geacht en werd aldus be sloten. Eveneens ging men accoord met het bestaande reglement. Dan werd besproken wat de vereeni ging voor Den Oever alzoo te doen heeft. Allereerst moet het oog gericht worden op het feit, dat neringdoenden van buiten Wieringen zooveel schade berokkenen aan de Wieringsche leveranciers en wel spe ciaal onder de Zuiderzeewerkers. Algemeen was men het er over eens, dat Wieringen naast de vele lusten van de Zuiderzeewerken ook minstens zooveel lasten heeft. De scholenbouw, onderhoud van wegen, enz. vragen groote financieele offers, die door de Wleringers gedragen moeten worden en is het dus alleszins biliyk, dat de middenstand, waarop meest al de grootste lasten drukken, ook in de eerste plaats voor de leveringen in aan merking komt. Besloten werd om stappen te doen, dat de onbillyke concurrentie van buiten af niet meer plaats zal vinden, waartoe een adres gezonden zal worden aan den heer Ir. J. Ringeling, ingenieur by de Zuider zeewerken, afdeeling Dyksbouw, terwijl in de volgende vergadering de uitslag daarvan bekend gemaakt zal worden. Verder werden vragen gesteld omtrent het z.g. „tèlefoon streeknet", waarop ge antwoord werd, dat dienaangaande te Anna Paulowna onderhandelingen gaande zyn en men eerst den uitslag daarvan wil afwachten. Door den heer J. Poppen werd nog ge vraagd, hoe het mogelijk is, dat een tele foongesprek vanuit Den Oever naar de omliggende gemeenten 0.50 kost, ter- wyi het te Hippolytushoef aangevraagd zelfs met Barsingerhorn slechts 0.20 kost. Toegezegd werd deze kwestie te onder zoeken. Niets meer aan de orde zynde, sloot de voorzitter deze vergadering, den wensch uitsprekende, dat het besprokene goede resultaten af zal werpen. Tydens de vergadering werden 15 nieu we leden opgegeven. Onze plaatsgenoot, de heer J. P. Bays Johz., thans stuurman by de Groote Vaart is benoemd als ambtenaar hij het loods wezen te Vlissingen. Texel. EEN SCHOOLREISJE NAAR HAARLEM EN LEIDEN. De kinderen van de O. L. school te Oudeschild hebben een tweedaagsch reis je gemaakt naar Lelden en Haarlem. Het weer liet zich 's morgens slecht aanzien, het regende hard en 't was op zee ruw, zoodat het niet lang duurde of er waren een paar kinderen zeeziek. Maar toen de boot verlaten was, dacht men niet meer aan de zeeziekte en in flinken pas werd naar het station gewandeld waar men precies op tyd aan kwam. In Haarlem werd overgestapt in den electrischen trein, die het gezelschap vlug naar Lelden bracht. Na eerst een kleine wandeling door de stad gemaakt te hebben, werd een bezoek gebracht aan het Stedeiyk Muse um „De Lakenhal". Hier was voor de kin deren heel wat te zien en ze genoten dan ook volop. Na dit bezoek wandelde men naar „Oud-Hortuszicht", een mooie speel tuin, waar de meegenomen boterhammen werden opgegeten. Nauweiyks was dit ge beurd of de kinderen vermaakten zich met wip, schommels en draaimolen. Na een poos gespeeld te hebben werd weer naar de stad gewandeld en een bezoek gebracht aan den Hortus-botanicus. De kinderen kwamen oogen tekort om in de prachtige kassen alles te bewonde ren. De Victoria Regia had pas gebloeid, en men zag de bloem nog half boven het water uitsteken. Door al het gedrentel was men wat moe geworden en werd de terugtocht naar „Oud-Hortuszicht" weer ondernomen waar het middagmaal werd gebruikt. Niet te verwonderen dat de kin deren zich niet onbetuigd lieten. Hét smaakte dan ook heeriyk! Om 6 uur werd de terugtocht ondernomen en ruim half 7 kwam men te Haarlem aan, waar in de Jeugdherberg aan den Jansweg werd overnacht. Den volgenden morgen ging men per extra-tram naar Bloemendaal. Vandaar werd een bezoek gebraoht aan het Wilhelminaduin en de Ruïne v. Bre- derode. Half twee was men weer in de stad en na het gebruik van een stevige broodmaaltyd werd nog een wandeling gedaan naar den Hout en de Hertenkamp. Onderwyi was het uur van vertrek ge naderd. Hoogst voldaan keerden de kin deren huiswaarts. Het was een mooi reisje voor hen geweest. DE BRAND IN DE „KLUIS". De brand in de „Kluis" was ontstaan door het vlam vatten van een broedmachi ne. In minder dan geen tyd stond het oude gebouw, gedékt met een rieten dak, in lichtelaaie. Men kon nog wat huisraad redden en een gedeelte der kuikentjes. De andere kwamen in de vlammen om. Van 23 tot en met 26 Juni zyn van hier verzonden: 716 lammeren, 22 schapen, 10 kalveren, 9 koeien, 2 paarden. 27 Juni zyn verzonden met 2 stoom schepen en 2 motorbooten: 1857 lamme ren, 23 schapen, 3 koeien, 3 paarden. Burgerlijke Stand' van Texel van 2228 Juni 1929. GEBOREN: Tryntje, d. v. Johannes van der By en Grietje Doldersum; Anna Pe- tronella, d. v. Cornelis Willem Bakker en Maartje Kuip; Elisabeth, d. v. Klaas de Ridder en Cathoiyntje Geertrui Verberg; Cornelis, z. v. Jacob van Heerwaarden en Anna Maria Witte; Theo, z. v. Pieter van der Vis en Pietje van der Vis. ONDERTROUWD: Jacobus Hendricus Kalis en Anna Cornelia Vermeulen. POLITIE. Gevonden: 1 tompouce, 4 portemon- naies, 1 kip, 1 sleutel en 1 medaille. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (Meerv. strafkamer). Buitengewone zitting van Vrijdag 28 Juni. Uitspraken. iJaoob M., Alkmaar, gedetineerd, unisdr. art. 247 W. v. S., 8 maanden gev. met af trek 6 weken voorarrest. F. A. de M., Den Helder, openbare schennis der eerbaarheid', misdr art. 239 Wetb. v. Strafr., 150 boete of 60 dagen hechtenis. Krijn Oorn. van D., den Helder, hooger beroep overtreding trekhondenwet, 5 boete of 2 dagen. W. S. P., Alkmaar, onjuiste aangifte, 2000 boete of 100 dagen. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Marineberichten. Legerberichten. Stoomvaartberichten. MARKTOVERZICHT VOORKOMEN VAN RUPSENSCHADE. Sedert eenigen tijd ben ik de gelukkige bezitter van eeni tuin, waarin nogal wat vruchtboomen staan, die niet regelmatig ge spoten zijn en waaraan overigens niet die zorg besteed is geworden, die aan een goeden boomgaard besteed moet worden. Nu wist ik wel, dat er in Noord-Holland ge sproken werd van een rupsenplaag, maar, dat was toch heusch niet zoo diep tot mij door gedrongen; nu echter wel, want, op het oogen- blik bestaat mijn tuinarheid hoofdzakelijk uit het opzoeken en verdelgen van die rupsen. Nu is dat een speciaal soort rupsen, die nogal eenige zeer bijzondere eigenschappen vertoonen, en waarvan de levenswijze en de manier, waarop ze zich voorttelen niet zonder interesse is voor den natuurvriend. Niet echter voor den tuinbezitter en den fruitteler. Daar voor ia het een verschrikking. De rupsen dan, die men op het oogen'blik in dikke bossen vereenigd in de verschillende fruitboomen en sierboomen door geheel Noord-Holland aantreffen kan (dit is vooral in N.-H. het geval) heeten in het wetenschap pelijk taaltje Malacosoma neustria of eigenlijk heet de vlinder zoo, want, dat Is het volwas sen insect dat den naam draagt. Wij noemen haar in het dagelijksch leven de ringelrups, omdat ze de eigenaardigheid heeft om haar eieTen In een ring of liever een vier- of vfjf- voudigen ring om de takken der boomen te leggen; zijn de eieren gelegd, dan worden te met een kleefstof vastgelegd en die kleefstof zorgt er meteen voor, dat de eieren niet door allerlei andere dieren verorberd kunnen wor den en ook vormt het een bescherming tegen de koude. Wie in den winter en in het vroege voor jaar zijn boomen zorgvuldig nakijkt zal wel van die ringen vinden en dan doet hij meteea het beate ze af te anijden en te verbranden. Een andere manier om die harde dingen wer kelijk dood te krijgen bestaat er eigenlijk niet. Op het oogenblik is een directe bestrijding het beste wat men nog doen Van en dat doet men dan pok wel, of liever, men tracht het te doen, want, voor velen is het nog een vraagt stuk die rupsen, die in zulke groote hoeveel heden in de boomen zitten en heel dikwijls op moeilijk te bereiken plaatsen te pakken te krijgen. Heeft men een kleine koperen handspuit dsn Is het echter gemakkelijk genoog ze te krijgen, want, dan spuit men van den grond af, onder den boom staande en dan moet het al een groote boom zijn, wil men niet in de boven ste takken kunnen komen. Ik heb het met ver schillende dingen geprobeerd en wil men geen Parijsch groen gebruiken (als men veel kin- de of kippen enz. heeft) dan kan ik aanraden een oplossing te maken van de beleende zeep- spiritus maar- dan een weinig sterker dan men het voor bladluizen gebruikt. Heeft men geen kinderen in de buurt dan kan men het beste spuiten met Parijsch groen of loodarsenaat (dat ook door Californische pap gemengd kan worden, het laatste tenminste) dan ziet men de rupsen wat later dood in de boomen zitten. Ook zijn er wel nicotinepraeparaten, die hier voor goed bruikbaar zijn. Sommige menichen maken een fakkel van een doek, gedrenkt In petroleum, en branden ze weg. In ieder geval, zorg dat ze weg komen, want anders wordt de schade ieder jaar grooter en zorg er ook voor, dat de hagen evengoed nagezien worden, want daarin ziten ze evengoed. In sommige dorpen van Noord-Holland is het zoo slim, dat een gemeenteverordening, die de menschen voorschreef, dat ze hun hagen schoon moes-1 ten houden m.i. nuttig werk zou doen. Zulke gemeenteverordeningen zijn er in ons lard reeds op het gebied van tuinbouw en vooral in het buitenland schijnen ze nuttig werk te doen. Betier ware het, als men vrijwillig voor dergelijke dingen zorgde, maar dat is helaas niet zoo. Van zulk een haag b.v. kan uw buur man volgend jaar veel last ondervinden. Dat ik niet overdrijf weet ik nu veel te goed en dat zal ook Ieder fruitkweeker en leder bezit ter van fruitboomen moeten beamen als hij oplet. Afgezien van deze schade is het een onsma kelijk gezicht een tros van die leelijke behaards rupsen in den boom en uit dat oogpunt zijn er ook reeds liefhebbers, die hun vruchtboo men dan maar opruimen. Laat men het gaan zooals het nu gaat, dan wordt'het op het laatst zoo erg, dat er ook eigenlijk geen aar digheid aan Is vruchtboomen in den tuin te hebben, als het tenminste geen broodwin ning is. St. Pancras. Van Herwijnen. De luit. ter zee der ie kl. C. T. Bollaan wordt dien 8en Juli eervol van het bevel over Hr. Ms. Medusa ontheven en op non-activiteit gesteld. De luit. ter zee 2e kl. S. A. 1'Homöré Naber wordt den 8en Juli a.s. als oudste officier ge plaatst aan boord van Hr. Ms. Medusa. De luit. ter zee 2e kl. P. VVenthalt wordt den 8en Juli belast met de waarneming van het bevel over Hr. Ms. Medusa. Bij Kon. besluit van 24 Juni Is, met Ingang van 15 Juli, aan de officieren-zeewaarnemer der 3de klasse bij de Koninklijke marine-reserve H. C. van Hove en L. J. Breure, op hun verzoek, eervol ontslag verleend uit den dienst bij de Koninklijke marine-reserve. 28 Juni: schipper G. J. Salemink van Wacïït- schip Willemsoord naar Wachtschip Vlissin- gen. 29 Juni: id. J. M. van Hemert van Wacht schip Vlissingen naar Wachtschip Willems oord. Den 22en Juni per s.s. Patria uit d.-I. In Nederland teruggekeerd: Konstabel-majoor J. A. Schijff, korp.-seiner A. van Asperen, matrozen P. van Veem, A. van Sluijs, J. Bouhuizen, D. Briors, F. W. Brands, E. T. van der Heijden, C. van Haren, A .Warmolts, M. Warmolts, L. Lucas en J. van dier Stelt; serg.-vliegtuigmaker J. H. Lok man, korp.-macht. C. J. Dhont, C. Konten en P. J. Roosenbeek. Met ontslag uit den zeedienst: 3 Juli: matroos ie kl. H. Heijer. De luit. ter zee 3e kl. K. G. Tiel, than» ge plaatst bij de G.S.S. wordt den 28en Juni ge plaatst aan boord vani Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. OOST-INDIE. Belast: tijdelijk met het bevel over de ma rine-kazerne Oedjoeng, die kap.-luit. ter zee T. Akkerman, verwacht uit Nederland, Geplaatst: bij de marine-kazerne Oedjoeng (rol M.K.O.) de kap.-luita t. zee E. R. Schultz; bij de marine-kazerne Goebeng, de ie luit. ter mariniers L. Langeveld, verwacht uit Ne derland, aani boord van Hr. Ms. Sumatra, de luit. ter zee der 3e kl. F. R. L. Gonggrijp, verwacht uit Nederland; aan boord Hr. Ms. De Zeven Provinciën de ie luit. dier mariniers J. A. J. de Bruyn, ver wacht uit Nederland; bij het marinevliegkamp Morokrambangan de luit. ter zee der ie kl. K. H. Tetenburg; idem de off. van deni M.S.D. J. W. Holter- man; idem (tijd.) de off.-vlieger der 2e ld. M. Vethake. Overgelaatst: van de kweekschool van In- landsche schepelingen naar Hr. Ms. De Zeven Provinciën, de luit. ter zee der 2e kl. A. C. v. Versendaal; van Hr. Ms. De Zeven Provinciën naar de kweekschool voor Inlandsche schepelingen, de luit. ter zee der 2e kl. J. A. Vink; van Hr. Ms. Tydeman naar Hr. Ms. De Zeven Provinciën, de luit. ter zee dier 3e kl. W. v. Haaften. Ontheven: eervol van het bevel over de marine-kazerne Oedjoeng, de kap.-luit. ter zee E. R. Schulz. De off. van gez. der 2e kl. waarn. chef mil.- gen. dienst der landmacht J. Lacroix zal van 29 Juni tot 7 Juli a.s. met verlof afwezig zijn. De dienst zal worden waargenomen door den off. van «es. der se kl. H. C. Bas, Zuidstraat Ne. ie. De reaerve-tweede-lult J. H. W. Schlamilch en A. Boekkooi van het reg. kuit-art. komen reip .van 1 t/m 20 en 1 t/m 24 Juli a.a. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. De rei. serg.-maj.-afst.meter D. Helleman van 1 t/m 24 Juli a.e. De serg. C. Oepta wordt van ji Juli t/m ji Aug. 1.1. gedetacheerd bij de icbool voor dienetpl. administrateur te Breda. De dienatpl. aerg. A. J. de Bruijne en H. Reijeri van het R.K.A. alhier, in opleiding ge weest voor den vaandrigirang, worden met ingang van 1 Juli a.a. gedetacheerd bij de ze Schoolcompagnie te VHsaingen. Qp 1 Juli a.s. komen voor eerste oefening onder de wapenen 9 dienstpL aangewezen voor de onderofficiersopleiding. Op 8 Juli a.s. komen voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen bij het reg. kvst-art 6 dlenstpl. korp. en 67 dienatpl. van de lich ting 1933- De dlenstpl. van de lichting 1923, die voor herhalingtoefeningen onder de wapenen zijn geweest, zijn op 26 dezer In het genot van groot verlof gesteld. Door een detachement van het reg. kust-art. zal worden deelgenomen aan de ifitandunar- schen, uitgeschreven door den Bond voor lichamelijke opvoeding. Dit detachement staat onder leiding van den 2e luit J. H. Ennen. Stoomvaart Mij. Nederland. Grotiua, t., 27 Juni v. Genua. Johan de Witt, t., 30 Juni te A'dam verwacht. Kangean, u., 28 Juni v. Suez. Karimoen, u., 27. Juni Gibraltar gep. Prins der Ne derlanden, u., 28 Juni v. Genua. Radja, u., 27 Juni v. Hamburg. Madoera, t., 27 Juni v. P. Said. Enggano, u„ pass. 28 Juni Gibraltar. Manoeran, t, 26 Juni v. Singapore. Prinses Juliana, t, 27 Juni v. Pexim. Rondo, u., 27 Juni v, Belawan. Saparoea, u., 27 Juni te Belawan. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Atlas, 26 Juni v. Curacao. Bennekom, u., 26 Juni te Callai. Boskoop, 27 Juni te A'dam. Commewijne, t, 26 Juni v. Madeirju Cryniaem, ad Juni v. Barbados. Deucallon, 26 Juni v. P. au Priace. Doros, 27 Juni v. Meislna. Flora, 26 Juni te Arecibo. Ganymedëa, u., pas*. 36 Juni Azorea Hercules, 26 Juni te Constanza. Irfene, 27 Juni te A'dam. Mars, 26 Juni v. Ceuta. Merope, 37 Juni v. Lissabon. Neptunus, 26 Juni v. Alicante. Nereus, 26 Juni v. Syracuse. Notos, 26 Juni v. Savona. Oberon, 26 Juni v. Curacao. Odysseus, 26 Juni te Stettin. Orpheus, 27 Juni v. Vigo. Peursum, 29 Juni te Curacao. Strabo, 28 Juni te A'dam. Telamon, 28 Juni te A'dam. Ulysses, 27 Juni v. Smyrna1. Eos, 27 Juni v. A'dam. Ilos, 27 Juni v. A'dam. Barneveld', u., 26 Juni v. Crlstolbal Ja som, 28 Juni Dungenese gep. Alkmaar, 26 Juni v. Pisagua. Bodegraven, t„ 26 Juni v. Criatobal. fc'os, 28 Jut» te R'dam. Jiino, 26 Juni te Lefkand'. Onon, 27 Juni v. Gibraltar. Poseidon, 28 Juni te A'dam. Venezuela, 28 Juni te Barbados. Ajax, 28 Juni te Venetië. Breda, u., 26 Juni te Talcahuan-x Cöttica, 28 Juni v. A'dam. Erato, 28 Juni Holtenau gep. Hermes, 28 Juni v. Malta. Iris, 28 Juni v. A'dam. Nero, 28 Juni v. A'dam. Pluto, 28 Juni v. Gibraltar. Theseus, 28 Juni te Hamburg. Van Rensselaer, 28 Juni v. A'dam. Vemus, 28 Jun v. Tanger. Vesta, 28 Juni Gibraltar gep. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, t., 27 Juni te Londen. Waterland, 27 Juni v. R'dam. Zeelamdia, u., 28 Juni Ouessant gep. Eemland, 28 Juni v. A'dam. Gelria, t., 27 Juni v. Las Palmas. Amstelland, t., 28 Juni te Bahia. Halcyon Lijn. Stad' Amsterdam, 28 Juni Ouessant gep. Kon. Paketvaartmaatschappij Sigli, 26 Juni te Belawan. Holland—Afrika Lijn. Nijkerk, 28 Juni te R'dam. Nias, t-, 26 Juni v. Marseille. Nieuwkerk, u., 26 Juni v. Suez. Randïontein, t, 27 Juni te Port Natal. Heemskerk, u., 27 Juni te East-London. Jagersfontein, t., 28 Juni v. Duinkerken. Rietfontein, u., 27 Juni v. Mombassa. IJstroom, ut, 28 juni te Dar-ea-Salaam. Holland—Weat-Afrika Lijn. R egge stroom, t., 26 Juni v. Burutu. HollandAmerika Lijn. Veend'am, 27 Juni v. Halifax. Binnendijk, 27 Juni te R'dam. Dinteldijk, 25 Juni te Vancouver. Noorderdijk, 27 Juni v. Nordenham. Lochmonar, 26 Juni te Coion. Volendam, pass. 27 Juni Lizard. Grootendijk, 27 Juni te San Franrisco. Kinderdijk, 27 Juni te San Francisco. Lochkatrine, 26 Juni te Los Angeles. Lochgoil, 26 Juni te Panama. HollandAustralië Lijn. Aagteloerk, t., 27 Juni K. Bon1 gepass. Abbekenk, u., 28 Juni te Sydney. Arendskerk, u., 28 Juni te Port Said. Holland—Britsch-Indië Lijn. Bovenkerk, t., 27 Juni te Suez. Hoogkerk, u., 26 Juni v. P. Soedian. Texel, 28 Juni te Hamburg. Veemdijk, 26 Juni te R'dam. Kleldirecht, t., 26 Juni v. Colombo. Riddlenkerk, 26 Juni v. Bombay. Schiekerk, t., 26 Juni v. Calcutta. Vechtdijk, u., 26 Juni v. Genua. Somtneladijk, u., 27 Juni v. Rangoon. Holland—O.-Azië Lijn. Alderamin, u., 25 Juni v. Suez. Ouderkerk, u., 27 Juni te Shanghai. Gemima* t., 27 Juni te Genua. JavaChinaJapan Lijn. Tjitaroem, 26 Juni v. Manilla, Tjikarang, 27 juni v. Batavia. javaNew-York Lijn. Djambi, 23 Juni v. Paramaribo. Simaloer, pass. 25 Juni Gibraltar Tapanoeli, 27 Juli te Suez. Breedijk, 26 Juni te Belawan. Krakatau, 28 Juni te Onrust. Peleua, 22 Juni v. Belswan. Blijdtndijk, 28 Juni te New-Yasfe.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11