Fotogr.-Atelier EISELIN BRUIDSFOTO'S 6 zwarte fotok. salonfoio 11.50 -12.00 6 bruine tak. salonfoto i Z.00 -12.50 CIchram TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN DINSDAG 16 JULI 1929. men Onze stadgenoot de heer S. B Krfi- nen, slaagde aan de Midd. Kol. Landbouw school te Deventer. Onze stadgenooten, de heeren A. den Broeder en F. C. Geus, leerlingen van de Rijks-kweekschool te Alkmaar, slaagden voor het examen voor onderwijzer. Voor het j.1. gehouden examen, al- genomen door de Ver. van Leeraren in het Boekhouden, slaagde de heer J. Roe- lofs, leerling van den heer P. Uipkes Singel 13. De heeren Jo Bakker, Jac. Ooltof en J. Glaser, pas geslaagde leerlingen der Handelsschool, zijn geplaatst, de eerste bij de Handelsvereeniging Amsterdam, de beide anderen bij Philips Gloeilampen fabriek. AFSCHEID VAN JHR. H. RAPPARD. Maandagmorgen te 10 uur kwamen ten bureele van den directeur van 'sRijkswerf te Willemsoord de verschillende ambte naren en organisaties bijeen om een woord van afsoheid te richten tot den directeur welke, zooals wij hebben medegedeeld,' 1 Aug. a.s. den dienst met pensioen gaat verlaten. Reeds Vrijdagmiddag was de Werfraad, het lichaam, dat het georgani seerd overleg vormt van de diverse orga nisaties, afscheid komen nemen. Maandagmorgen was het allereerst de heer Poortman, welke, namens de admini stratieve ambtenaren en tevens namens de oud-ambtenaren, de heeren Boon en Van Knaape, een woord van afscheid kwam richten. De administratieve ambte naren, zeide de heer Poortmart, wenschen deze gelegenheid te benutten om u te danken voor het groote vertrouwen, dat u in onzen arbeid gesteld heeft en voor den steun, dien de ambtenaren steeds van hun directeur mochten ontvangen. Tevens wenschen wij, aldus de spr., uiting te geven aan onze gevoelens van waar deering, voor alles wat gij gedaan hebt om den naam der Rijkswerf hoog te houden en aan te toonen, dat de instandhouding der werf een staatsbelang is. De laatste jaren van uw directeurschap zijn jaren geweest van strijd en ook van teleurstelling. Teleurstelling, omdat uw werk blijkbaar onvoldoende gewaardeerd werd door de autoriteiten, strijd, die nog niet volstreden is. Ware dat zoo, het zou uw afscheid lichter maken. Als meh na een diensttijd van bijna een halve eeuw zijn werk vaarwel gaat zeggen, kan men zich voorstellen water moet omgaan. Gelukkig, dat gij u in goede gezondheid moogt verheugen. Wij hopen, dat u en mevrouw nog vele jaren in goede gezondheid van uw rust zult mogen ge nieten en dat uw beider leven zal mogen worden verhelderd door het jonge leven, dat pas uw familie heeft verrijkt. Als souvenir aan het administratief personeel biedt spr. een wandelstok aan en eindigt met een driewerf „hoera" voor den scheidenden directeur. Zichtbaar bewogen, dankt jhr. Rappard hartelijk voor deze woorden. Bij mijn werk voor de werf, zoo zegt hij, heb ik den grootsten steun altijd ondervonden van hen, die hier werkzaam zijn. Ook de heeren Boon en Van Knaape behooren daartoe, met wie ik vele jaren lang samenwerkte. Toen ik 3 jaar geleden mijn 40-jarige ambtsvervulling herdacht, kon ik dat met vroolijkheid doen. Ik heb de ambtenaren en werklieden toen bedankt voor hun trouw en toewijding in mijn 10-jarig direc teurschap van de werf. Ik zou die woorden nu kunnen herhalen. Die 10 jaren zijn een moeilijke tijd geweest, ook voor de ambtenaren. Wat de waardeering betreft van mijn werk, het laat mij koud hoe buitenstanders -daar over oordeelen: de waardeering van mijn ambtenaren voor mijn werk vergoedt me alles. Het mij aangeboden souvenir zal mij een steun en een symbool zijn en mij steeds herinneren aan dezen dag. Ik hoop voor de Rijkswerf, dat het werk, dat ik kon doen, zal worden voortgezet; dat mijn opvolger alles in rechte lijnen zal kunnen krijgen. Thans staan we op een punt, dat schier alles ontwricht is. Ik hoopte nog 1 jaar te kunnen blijven om de resultaten van mijn werk te kunnen zien, maar dat is niet mogelijk gebleken. Maar speciaal hoop ik, dat de bouw der mijnenvegers aangevoerd zal kunnen wor den als een krachtig argument voor het voortbestaan der Rijkswerf. Na de ambtenaren kwamen de heeren Kruk, Duinker en Mahieu namens de werklieden afscheid nemen. Woordvoerder was de heer Kruk, die het daarbij flink te kwaad kreeg met zijn emotie. Wij danken u, zoo zeide hij, voor de humane behandeling, die wij van u mochten ondervinden, en wij hopen, dat het u wel moge gaan. Spr. biedt een photo aan van het personeel. De heer Rappard wijst er in zijn ant woord op, dat het voor een chef moeilijk is het iedereen naar den zin te maken. Ik heb het getracht, en uit dit afscheid blijkt wel, dat niemand met wrok in het hart mij ziet heengaan, integendeel, dat ik hier niet alleen ondergeschikten, maar tevens vrienden achterlaat. Meer dan dertig jaren hebben wij in de marine samengewerkt en speciaal Kruk was altijd meer een vriend dan een ondergeschikte van me. Dat is een prettig gevoel, en ik laat de werf achter in goede conditie en volkomen voor haar taak berekend. Ik ben vóór de werf niet bang; er zal na tuurlijk gestreden moeten worden, en als men mijn hulp of voorlichting daarbij noodig heeft, ben ik steeds bereid die te geven. Deze werven die te Willems oord en die te Hellevoetsluis zijn voor het Rijk onontbeerlijk. Ook in dit ver band wijst spr. op den 'aanbouw der mijnenvegers, welke steeds als krachtig argument kunnen dienen voor de instand houding der werf. De voorzitters van een achttal personeels organisaties der werf komen thans binnen. Dit zijn de heeren: Van Loo (Onderling Belang), Smit (Vereen, van Beambten), Minnes.(Afd. den Helder Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst), Van Zwijn- dregt (Chr. Bond van Personeel in Pu- blieken Dienst), De Haan (Chr. Ambte narenbond), Smits (R.K. Werkliedenbond »St. Paulus»), Gras (Alg. R.K. Ambte narenbond), Van Leeuwen (Vereen, van beambten der politie van de marinewerf). Bij monde van den heer Van Loo wordt den directeur een fraaien crapaud aan geboden. Ook deze spr. wijst op de moeilijke jaren, die het bedrijf heeft doorgemaakt; ook de mobilisatie jaren. De directeur heeft ten opzichte van onze belangen steeds overleg gepleegd met de organisaties. Wij zijn hem dankbaar voor hetgeen in dezen bereikt is. Al is dat natuurlijk niet voor ieder even be vredigend geweest, in breede lijnen is toch het personeel opgevoerd. De smet, die in vroeger jaren nog op den naam »landswerver« rustte, is daarvan afge wenteld. Wij zijn u daarvoor dankbaar. Wij weten rnaar al te goed het vele werk, dat door den directeur is verricht, werk, dat met dat van de beste particuliere werven kan wedijveren. Steeds is het uw streven geweest, groote werken tot stand te brengen, en wij hopen, dat, als straks de rekening van deze mijnenvegers wordt opgemaakt, de oogen der burgerij zullen opengaan en men beseffen zal, hoeveel op deze werf bezuinigd wordt. Aan mevrouw Rappard biedt spreker bloemen aan en wijdt haar waardeerende woorden. Ook voor deze hartelijke woorden zegt jhr. Rappard dank. Het is steeds zijn streven geweest, zich in te leven in het leven der ambtenaren en werklieden, en niet om door strengheid en straffen iets te bereiken. Dat ik hen als vriend achter laat, is dan ook een aangename gedachte. Verleden jaar heeft de minister mij gevraagd, of ik bereid was, na mijn 65e jaar, nog tot Augustus van dit jaar aan te blijven. Ik heb dit aanvaardwe leefden in een tijd van spanning, en het was mijn eer te na, aan al dat geknaag aan het voortbestaan der rijkswerven een eind te maken. Ik heb alles gedaan wat kon om de donkere wolken te verdrijven of ik geslaagd ben, zal de toekomst moeten leeren. De vier mijnenvegers, die hier gemaakt worden, geven op het oogenblik een besparing van een halve ton aan de regeering. Het publiek kan er uit opmaken, wat op de rijkswerf bezuinigd wordt. Afscheid ten raadhulze. Maandagmiddag te vier ure had in de trouwzaal ten raadhuize het officieele af scheid plaats van het gemeentebestuur, de hoofdambtenaren der gemeente, als mede de officieele en semi-officieele col lega's, waaraan de heer Rappard was verbonden. Aldaar waren aanwezig: bur gemeester en wethouders, (de burgemees ter, de secretaris, de wethouders Bok, Van Ereda en De Zwart), leden van de Com missie voor de Beroepskeuze, o. a. mevr. Ketnerde Jong, de heer Bandsma, (de heer Rappard was geen lid van dit Col lege, zooals wij mededeelden, maar voor zitter), van het Scheidsgerecht voor ambtenaren en werklieden van de ge meente Den Helder, (de heeren dr. Ketner, mr. Essers en Marwitz), van de Vereeni- ging Helder's Belang, de directeur der Zeevaartschool, diverse directeuren van gemeentelijke bedrijven en diensten, als mede eenige raadsleden. De heeren Velthuys, secretaris van de Economische Commissie en de raadsleden Grunwald, Monhemius, Eylders en Trap hadden bericht van verhindering gezon den. De Burgemeester sprak, nadat de heer en mevrouw Rappard waren binnen geleid, den scheidenden directeur als volgt toe: Rede van den Burgemeester. Hooggeachte heer Rappard. Het is mij, evenals mijn medebestuur deren, een groote behoefte U, bij ge legenheid van Uw vertrek uit deze ge meente, nog eens de verzekering te geven op hoe hoogen prijs wij Uw werken in het belang onzer gemeente hebben gesteld en zullen blijven stellen. Wanneer Gij, mijnheer Rappard, aan stonds zult zijn vertrokken, heeft onze gemeente één van haar meest toegewijde burgers verloren. Gij toch hebt in Uwe kwaliteit van directeur van 's Rijkswerf veel, onnoemelijk veel voor de gemeente en hare ingezetenen gedaan. Er kon geen openbaar feest worden gehouden of Gij verleende, door het beschikbaar stellen van] vlaggen en andere materialen, Uwe steeds welwillende medewerking. Maar bovenal zijn wij U dankbaar voor wat Gij deed in het belang van een groot aantal jongelieden. Gij bracht vöor hen, dikwijls in de moeilijkste omstandigheden, werk gelegenheid. Ook zijn wij U,de Gemeente raad heeft dat reeds gedaan bij het ver- leenen van ontslag, grooten dank ver schuldigd voor hetgeen U hebt willen doen als voorzitter van de commissie tot voorlichting der beroepskeuze, welke commissie naar wij meenen te weten Uwe bijzondere belangstelling heeft, als voor zitter van de scheidsgerechten voor de werklieden en ambtenaren der gemeente en als lid der economische commissie. Om al het even gereleveerde doet het naast den dank in woorden, namens den Gemeenteraad, die daartoe eenstemmig besloot, een stoffelijk blijk van waar deering, bestaande in een album, verlucht' met een aantal fotografieën van verschil lende belangrijke punten der gemeente, waaronder er vele, ik twijfel daaraan niet, zullen zijn, die bij' U, wanneer Gij in rustige oogenblikken dit album zult door bladeren, de aangenaamste herinneringen aan Uw verblijf in de stad aan Noord- Hollands noordpunt zullen oproepen, mag aanbieden.' Mijnheer Rappard, ik wensch U met Mevrouw, Uwe echtgenoote, in Uwe nieuwe woonplaats nog een groot aantal jaren van welverdiende rust toe. Het aangeboden album bevat een aan tal photos van den Helder en de belang rijkste gebeurtenissen, welke in de afge- loopen periode plaats hadden. Het is een in grijs peau de Suede gebonden album, met in goud en rood ingedrukt wapen van den Helder. Bandstempelontwerp, als mede opdracht en onderschriften der photos zijn vervaardigd door don heer 'Klapmeyer. De photos zijn gedeeltelijk vervaardigd door het photobur. „Helder", gedeeltelijk door den Marine-luchtvaart dienst. De opdracht luidt: „Het Gemeentebestuur van Den Helder biedt Jonkheer Hendrik Rappard, direc teur van 's Rijkswerf alhier, dit album aan, als blijk van groote erkentelijkheid voor hetgeen deze gedurende den tijd zijner inwoning in deze gemeente, van September 1916 tot Augustus 1929, in het belang van de gemeente Den Helder heeft verricht. Het Gemeentebestuur. De Secretaris get. J. Kamman. De Burgemeester get Driessen. Naast dit album werden aan mevrouw Rappard namens het gemeentebestuur bloemen aangeboden. In zijn dankwoord wijst de heer Rap pard op het feit, dat hij bij zijn benoeming tot directeur der werf zich bewust was aan het hoofd te komen staan van een groote industrieels onderneming, welke de hartader vormt van het bestaan van de gemeente den Helder. Noblesse oblige gold' in dezen voor spr., en hij begreep, dat wederzijdsohe samenwerking niet dan in het belang van beide partijen kon zijn. In diverse commissies, zegt spreker, heb ik getracht voor Den Helder te doen wat kon worden gedaan, en nu ik de plaats ga verlaten, zal zijn verderen levensloop steeds met belangstelling door mij worden gevolgd. Met een „leve Den Helder!" eindigt spr., waarna een dronk gewijd wordt aan het welzijn der stad. De heer Biersteker wil deze gelegen heid te baat nemen om namens „Helder's Belang" een woord van afscheid tot den directeur te richten. Juist wij als vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer hebben zooveel en zoo vaak medewerking van u gehad. Als dank hiervoor biedt „Helder's Belang" den heer Rappard een tweetal photos in lijst aan. De heer Rappard zegt op zijn beurt in verschillende commissies den heer Bier steker en diens arbeid te hebben leeren waardeeren. Achtereenvolgens wordt nu van de aan wezigen afscheid genomen, waarbij velen nog met een enkel woord den directeur danken voor de samenwerking. Afscheid van die burgerij. In de kamer van den secretaris bene den, was hierna gelegenheid voor corpo raties uit de burgerij, alsmede voor par ticulieren, afscheid te nemen. Hiervan werd allereerst gebruik gemaakt door de beide Middenstandsvereenigingen, de „Al- gemeene Winkeliersvereeniging" en de „Hanze", wier woordvoerder, de heer Van Willigen, de volgende toespraak hield: Rede van den heer Van Willigen. Mijnheer van Rappard! Het is mij een eer, namens de Algem. mij dan ook veel genoegen, dat ik U, Held. Winkel.-Ver. en de Middenstands- vereeniging „De Hanze" te Den Helder, bij Uw vertrek uit Uw werkkring, U onze hulde te mogen aanbieden. Toen in de naoorlogsche jaren het Rijk bezield was met de bezuinigheidsgedachte, toen het leger hier werd weggehaald, het loodswezen verplaatst en de Marine werd ingekrompen, weten wij allen, welke hooge druk van uit Den Haag op U is uitgeoefend, om „onze werf" dezelfde richting op te sturen. Gij waart als een rots, onkwetsbaar voor ieder projectiel, daarop afgeschoten, Uwe werkmenschen, met zooveel zorgen ti t goede vakmenschen gevormd, wildet £•■3 behouden, omdat ge met Uw alombe- 1 jnde kalme, nuchtere, zakelijke over weging hebt ingezien, dat na deze bange tijden ook weer andere zouden aanbre ken U was een vader voor Uw volk Aan U, doch ook aan U alleen, komt de eer toe „onze werf" in dien slechten tijd te hebben staande gehouden. Gij hebt ondanks alle mogelijke tegen werking Uw bedrijf intact gehouden, ja zelfs weten op te voeren tot grooteren bloei. Gij hebt rendabel werk hierheen ge baald, de reputatie van uw bedrijf in vakkringen omhoog gevoerd en stevig bevestigd en dat op een zakelijke wijze met een rustige zekerheid die iedereen die met L in aanraking komt, respect afdwingt. Het is nog nooit vertoond dat de mid denstandsvereenigingen van Den Helder fungeeren als huldebrengers, doch hier was unaniem in de vereenigingen slechts één gedachte. U dank te brengen voor alles wat gij hebt gedaan in het belang van de werf en daarom in het belang onzer gemeente. Wij wenschen het niet alleen bij woorden te laten, doch zouden U gaarne een stoffelijk bewijs van onze dankbaarheid aanbieden. Ook in een prettig huis met een mooien tuin is het zomers warm in die lommerrijke streken waar ge heen gaat, hier zijt ge zooveel jaren de frissche zeelucht gewend, zoodat wij verwachten, U in die zwoele atmosfeer meermalen in uw tuin de rust zult vinden die ge begeert. Wjj zouden daarom gaarne uw tuin verfraaien met tuinmeubelen, in de ver verwachting dat U dit geschenk van ons wilt aanvaarden en het U lang gegeven mag zijn, hiervan gebruik te maken. De heer Rappard zegt in zijn antwoord nimmer het gevoel te hebben gehad voor den middenstand te hebben gewerkt. Maar wel heeft spr. het zich tot plicht gerekend het welzijn van de gemeente zooveel moge lijk te bevorderen en daaronder behoort vanzelf ook de middenstand. Wat het aan geboden geschenk betreft, u hadt geen betere keus kunnen doen, aldus spr., en ik dank u zeer hiervoor. Aangezien de overige bezoekers meer intiem kwamen afscheidnemen, was er voor ons geen aanleiding hiervan nog ver der melding te maken, zoodat hiermede de huldiging was geëindigd. GOEDKOOPE TREIN NAAR AMSTERDAM. Op Woensdag 24 Juli a.s. loopt er een goedkoope trein naar Amsterdam, waar van de reizigers een bezoek kunnen brengen aan het Koloniaal Museum, aan de Mauritskade. De prijzen voor heen en terug bedragen, voor de reizigers van Den Helder t. m. H. Hugowaard 2e kl. 2.55, 3e kl. 1.90, hierin is de toegangs prijs voor het koloniaal Museum be grepen. De verkoop der plaatskaarten vangt aan Woensdag 17 en wordt gesloten Dins dag. 23 Juli, des middags om 3 uur of vroeger, indien het vastgestelde aantal kaarten verkocht is. De trein vertrekt 's morgens om 7.48 u er» K,Wetfearer» Vinden, ksrcinciblcirer» er» ge. zolder I it. kuldoancloani «os rn et der» ]Oyr>. nezen tae^ér 2.uld2(-er,dGr) AkKera Kl oosterbal-sem. ,Geen ^goaci zoo goed? (Adv. in Blokschrift) het openstellen voor het publiek om des avonds 7 uur (tot 10 uur). Advertenties en aankondigingen voor eenige winkels zul len de andere uren bekend maken. En thans is het de taak van de ingeze tenen van Den Helder om te bewijzen, dat zij dezen krachttoer van den „Noorder Kunstkring" op prijs stellen. DE TREK NAAR ONZE BADPLAATS Groote drukte aan het strand. Een tentenstad. Een plelzlertreln met duizend passagiers. Langzaam was de barometer vooruitge gaan, met heele kleine, voorzichtige sprongetjes, zoodat je het soms nauwe lijks kon zien, maar toch ging ie naar bo ven. En met dezen weerprofeet was ook de temperatuur vooruitgegaan. De zon keek iederen dag een paar uur langer door de wolken heen, het water was dragelijker geworden, zoodat er meer zwementhou- siasten in hun badpak ronddansten en de vacantiegangers keken met glundere ge zichten. Iederen dag een beetje beter, dat was de voorspelling in het begin van de vorige week en het gevolg was,, dat het tegen het einde goed was, wat zeg ik, „goed", nee schitterend, prachtig zomer weer, met heerlijke stovende zonnewarmte, zoodat de bakvisschen bruin werden, zoo dat de moeders hun baby's met bloote beenen iq den wagen lieten spartelen, zoo dat zwembroeken en badpakken en strandtenten en zandschoppen voor den dag werden gehaald, zoodat er veel men- schen liepen te. zuchten en steunen dat het toch zoo warm was. Zoo zijn de menschen nu eenmaal, maar gelukkig, de van hier, om 8.05 van Anna Paulowna zon stoorde zich daar niet aan en bakte om 8.19 van Schagen en komt om 9.50 te Amsterdam (C.S.) Het vertrek van daar heeft plaats om 20.55, de terugkomst te Schagen 22.42, te Anna Paulowna 22.34 en te Den Helder 22.48. GEMEENTELIJK ZWEMDIPLOMA. Zaterdag 13 Juli 1929 is in de Gemeen telijke Zweminrichting aan de Binnenha ven het examen afgenomen voor het Ge meentelijk Zwemdiploma. Aantal opgekomen candidaten 38. Aan de navolgende personen kon het diploma worden uitgereikt, t. w.: Vrouwelijke candidaten: W. J. M. Boo- nenKoppijn, A. Blom, A. van Stenis, M. Labout, A. Thijssen, C. London, C. Smit,, A. C. v. Ballegooijen, E. Vuurman, Th. de Bont, A. M. S. Dunk, D. A. Kramer Sommeling, C. G. v. d. Roost, W. Brun- tink, J. Marsman, H. v. Otteren, D. Schen kels, M. Kolster, M. W. Koens, W. R. Visser, L. de Vries, G. Bandt, C. A. Mets, G. v. de RoostGrande, J. Meijnders, H. G. BandsmaMeijer. Mannelijke candidaten: W. Boender maker, W. Visser, J. Helder, P. Bandsma, H. L. L. Horsman, J. C. Graaff, J. Vrije, J. C. Boomsluiter, A. Mets, Q. Mets. Afgewezen werden 2. SOLISTEN-CONCERT ITALIAANSCHE OPERA. Wij herinneren nogmaals aan het con cert, dat morgenavond wordt, gegeven door een aantal dames en heeren, leden van de Italiaansche Opera. Naast soli, zul len! ook duo's, terzetten, quartetten en andere ensembles worden gezongen. De entréeprijs is laag, slechts 0.75 eh 1. NOORDER KUNSTKRING. De tentoonstelling zal i%ts bijzonders worden. Niet alleen, dat zij in het centrum zal plaats vinden; niet alleen, dat ieder nu zender omweg haar kan bezoeken im mers het Koningsplein ligt op ieders weg hetgeen geëxposeerd zal worden, zal zonder overdrijving kunnen wedijveren met tentoonstellingen in groote steden. De leden der Vereeniging zijn vertegen woordigd door werk van: Ellemers, niet aquarels en olieverfschilderijen; Goes, met lino's; Han Krug, met een keurcollectio houtsneden, waarvan één in zeskleiuen- druk; Mets, met aquarellen; Pinkhof, met de lino, die als premie voor de donateurs beschikbaar is gesteld, met een aquarel- schets en een batik spatteekening en Simon met schetsen en schilderijen. Zonder van overdreven bescheidenheid verdacht te worden, kan gerust gezegd worden, dat de inzending der gasten, leden van de Vereen, „de Brug" ieders verwach ting zal overtreffen. De mamen der kun stenaars getuigen reeds voor zichzelf. Aart van Doffenburg zendt vier litho's; Ger. Gerrits twee schilderijen en een litho; Otto Hanrath drie schilderijen; Johan v. WAT DE „KORTENAER" IN CURACAO en stoofde maar voort „Waddeweer, waddeweer", zou Clinge Doorenbos gezegd hebben, als ie Zater dag op het Huisduinensche strand wa» geweest en waddemenschen. Waar ze zoo gauw vandaan komen is een raadsel, maar in minder dan geen tijd is zoo'n zomersch strand overbevolkt en het is maar goed dat ons strand alleen ih de breedte ge krompen is en dat er tenminste aan de lengte niet is geknabbeld, anders zou het een soort mierenhoop geworden zijn op zoo n feeste'ijken zonnedag Nu is het ten tendorp in de lengte uitgegroeid en strekt zich bijna uit tot paal drie, zoodat we zon der overdrijving van een tentenstad mo gen spreken. Het gebruik van strandtent- ten neemt ieder jaar grootere afmetingen aan en ontelbaar was het aantal Zaterdag en Zondag, evenals de groote variatie in. modellen en kleuren, naarmate de ver- vaardiger(ster) meer of minder last heeft van fantasie. Dat ons strand Zondag door menschen overstroomd zou worden was te voorzien. Een pleiziertrein uit Amsterdam brengt altijd een golf van reizigers en als het weer dan zonnig is als op dezen dag, dan trekken de honderden, Aee duizenden naar Hufbduinen en zoo was er dan Zon dag geen doorkomen aan. Het was in één woord „zwart van de menschen". en hon derden baders en baadsters genoten van een zeebad, dat verkoeling en verfris- sching bracht. Bruin gebrand vertrok ken de dagjesreizigers 's avonds om half negen weer naar huis toe. Niet minder dan duizend waren er met den pleizier trein naar -hier gekomen en deze duizend werden uitgeleide gedaan door diverse familieleden, zoodat het station wel bijna nimmer zooveel menschen, in een keer, een plaatsje zal hebben geboden. Een lintworm-trein stond op de rails en ver slond al die reizigers en toen bleef er nog een dichte menschenmassa op het perron, want zoo ongeveer 700 perronkaartjes waren er genomen. Het duurde lang voor de rust op het Stationsplein was terug gekeerd. Het behoeft natuurlilk niet gezegd te worden, dat de versohillende inriohtingen op Huisduinen een goeden dag hebben gemaakt HELDER SCHE ZWEMVEREENIGING. De Heldersche Zwemvereeniging zal a.s. Zaterdagmiddag te half drie een groote demonstratie houden aan het strand betreffende het redden van dren kelingen. In ons nummer van Donderdag a.s. komen wij hier nader op terug. WATERSPORTVEREENIGING H.W.N. Bij de gehouden verloting van de Water sportvereniging H. W. N. is het schilde rij gevallen op No. 677. De winnaar kan het afhalen in den winkel van den heer Deimann, Spoorstraat. Heil litho's; Dirk Kruizinga teekeningen; Sal Meijer 2 schilderijen; E>. B. Nanninga een schilderstuk, terwijl Wout Schram er drie en Walter Smith een tweetal inzendt en een teekening. Men ziet wel, een extra t entoonstelling, DEED. Zware dagen voor de bemanning. felijkens hier te lande ontvangen be richten heeft de bema ining van den tor die haar entrée van 20 cent als zeer kleine pedojager „Kortenaer", die thans op de tegemoetkoming in de euorme ko'sten, terugreis van Curagao naar Nederland is, dubbel waard is. zware dagen achter den rug. In verband De officieele opening, dlie voor genoo- met den zwaren dienst kon de bemanning digden en leden Woensdagavond plaats nergens aan wal stappen, daar gouverneur zal vinden, wordt Donderdag gevolgd door Fruytier op goede gronden veronderstel-

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 3