RETOUR GEMENGD NIEUWS naar Amsterdam f 1.75 en f 1.25 naar Alkmaar f 1.00 en f0.75 Vertrek lan Den Helder 7.20 en4u. Van A'dam S.30 en 3 u. Zie voor bijz. de dienstregeling. Gemeenteraad' van Anna Paulowna Wieringen. Schagen. Texel. Uit de Land- on Tuinbouwwereld. Drie dooden bij een auto-ongeval. de, dat er nog een 160-tal Venezolanen, die aan den overval hadden deelgenomen, op Ouracao waren achtergebleven. Aan gezien vermoed werd dat deze menschen vermoedelijk zouden trachten onopge merkt het eiland te verlaten, heeft de „Kortenaer" zich bijna uitsluitend bezig gehouden met het onderzoeken van de tal rijke schoeners, die dagelijks tussohen Cu- ragao en den vasten wal heen en weer va ren. Tijdens deze inspectie werden aan de onderzoekers natuurlijk tal van bijzonder heden omtrent den overval medegedeeld. Voor zoover bekend, werd echter geen verdacht individu aangetroffen. Na aan komst heeft de „Hertog Hendrik" dit onderzoekingswerk terstond overgeno men, waarna de „Kortenaer" is vertrok ken. r (He Telegr.) UITVAART SERGEANT-VLIEGER A. FLICK. Te Scheveningen zijn Zaterdagmorgen in de Onze Lieve Vrouwekerk dé uit vaartdiensten gehouden voor den te Huis duinen omgekomen sergeant-vlieger A. Flick. Terwijl de rouwkoets met het daar achter volgende rijtuig met bloemen na den1 dienst voor den ingang der pastorie wachtte,, verzamelden zich in de ontvang zaal de familieleden en genoodigden. Allereerst sprak kolonel Hardenberg, commandant der luchtvaartafdeeling, na mens den minister van defensie en het vliegeroorps. Daarna sprak majoor Sille- vis, van den generalen staf, namens den chef van den staf, onder wiens afdeeling de luchtvaart ressorteert. Uit den kring der sportvrienden van den overledene trad een hunner naar voren en sprak woorden van deelneming tot de moeder van den overledene. Daarna zegde een familielid dank. De stoet trok daarop naar de roomsch-katholieke begraafplaats. DEN HELDER ALS CENTRUM VOOR DE KLEINE KUST-VISSCHERIJ. Uit Den Helder schrijft men aan de „N.R.Ot." De lezers, die in den laatsten tijd in de bladen de publicaties hebben gevolgd over de visscherij te Oostmahorn en Zout kamp en de verlangens, welke daar worden gekoesterd ten opzichte van een nieuw te maken haven of uitbreiding van de bestaande, zullen wellicht tot de gedachte zijn gekomen, dat de autoriteiten met betrekking tot de overplaatsing van de Zuiderzeevisscherij voor het alternatief worden geplaatstOostmahorn of Zout kamp. Naar onze meening is dit niet juist en zal te bevoegder plaatse zeer zeker reke ning gehouden worden met de goede visschershaven in Den Helder, waar de kleine kustvisscherij al sedert de grijze oudheid wordt uitgeoefend en waar ten gevolge van' de gunstige ligging van de vischgronden, de bestaansmogelijkheid voor de visscherij zeker zoo goed, neen veel beter is dan in het Noorden. In de eerste plaats bezit Den Helder een goede ijsvrije haven, welke zonder kosten op diepte blijft en waarde visscherij vaartuigen ten allen tijde kunnen binnen- loopen. Hier behoeven derhalve geen be langrijke bedragen wonden uitgegeven om aan 4e visschers een veilige ligplaats te verschaffen. Is dit reeds een factor, waar rekening mede gehouden zal worden, van niet minder groot belang is de visscherij zelf. Laten wij beginnen met te vertellen, dat een 40-tal Dotters en kotters.van Den Helder uit de Noordzeekustvisscherij be- opfent. Behalve deze motorvaartuigen zijn er nog tal van zeilvaartuigen en vletten, waarvan er ruim honderd zijn ingeschre ven. Deze laatste worden uitsluitend ge bruikt voor de haringvisscherij op de fee, in tegenstelling met de motorbotters, waarmede ook op de Noordzee gevischt wordt. De kotters, welke grooter zijn dan de botters en van zwaardere motoren voorzien, gaan verder zee in en kunnen langer uitblijven. Alle in Den Helder aangebrachte visch wordt op dpn gemeentelijken afslag ge veild. De opbrengst bedroeg over 1928 bijna millioen gulden, welk bedrag in 1929 zeer belangrijk zal wörden over troffen, daar het eerste halfjaar reeds f 120.000 hooger was dan in 1928. Hier ter stede is een ijsfabriek, van voldoende capaciteit om de visschors en de hande laren van ijs te voorzien. De spoorweg verbindingen, hoewel voor verbetering vatbaar, zijn goed en de visch wordt vlug naar het binnen- en buitenland geëxpe dieerd. De vischrookerijen betrekken hier vrij veel visch, terwijl de puf, welke hier in groote hoeveelheid wordt aange voerd, als eendenvoer of voor de visch- meelfabrieken een goeden prijs opbrengt. Dit alles zou echter betrekkelijk van secundair belang zijn, als daar niet bij kwam oen factor van de eerste orde de vischgelegenheid. Waar vindt men zulk een gunstig gelegen plaats om met do grootst mogelijke kans op een loonend bedrijf de z.g. kleine kustvisscherij te beoefenen als in- de directe nabijheid van Den Helder en waar kunnen het geheele jaar door de visschers zoo goed emplooi vinden als hier? In den zomer, als op bestand van weer gerekend kan worden, kunnen ook de kleinere motor- en zeilvaartuigen buiten gaats visschen. Zoodra echter de herfst stormen beginnen te komen en de winter zijn intrede doet, is zulks niet meer mo gelijk en dan zijn in vele plaatsen de visschers tot werkeloosheid gedoemd. Niet echter in Den Helder. Als elders niet meer gevischt knn worden, wordt hier de sardien- en garnalenvlsscherlj op de rede van Texel en bij de zeegaten druk beoefend en verschaft deze aan de vis schers een goede boterham, zoozelfs, dat de laatste jaren regelmatig visschers uit1 Vlissingen, Stellendam, Arnemuiden en Breskens hier komen om gedurende eenige maanden te visschen. In den winter van 19271928 waren hier een 25 30 Zeeuw- sche motorbotters onze gasten, die met de Heldersche, Texelsche en Wieringer vloot in het Marsdiep en nabij het Westgat en Schulpengat vischten. En dat dit met succes geschiedde, wordt bewezen door hun terugkomst in den afgeloopen herfst en winter. En is men blijkens de laatste publicaties uit Zoutkamp nu reeds bevreesd voor onvoldoende vangst in de Lauwerszee bij overplaatsing van visschers naar Oost mahorn, van overbevisschinghier is, gezien de overvloedige vangsten mei een vloot vanruimlOO kotters,nognimmergebleken. In het voorjaar begint hier reeds vroeg de haringvisscherij, gevolgd door die op geep en ansjovis.De haringvisscherij vooral brengt hier ieder jaar, het eene meer, het andere minder, een groote be drijvigheid en geeftdikwijlsruimloonende besommingen. Deze visscherij, welke van oudsher wordt uitgeoefend door zooge naamde haringtrekkers m. vletten, waarin 12 tot 14 man, wordt de laatste jaren ook beoefend door botters, die met een kuil visschen. Het is de vraag of in de naaste toekomst deze laatste wijze van visschen, waarvoor veel minder visschers noodig zijn, niet een ernstige concurrentie zal opleveren voor den haringtrekker. Het is steeds gevaarlijk zich aan voor spellingen to wagen. Dit geldt zeer zeker voor den trek van de visch, als de groote dijk van Wieringen naar Friesland gereed is en de Zuiderzee afgesloten zal zijn. Niemand kan met eenige zekerheid zoggen hoe de trek van haring, ansjovis, sardien enz. dan zal zijn, doch wordt de hoop verwezenlijkt, dat deze vischsoorten ten gevolge van het in de Waddenzee uit- stroomende zoete water en de aanwezige ondiepten evengoed de zeegaten zullen binnentrekken, dan kan het niet anders of voor de vissscherij van Den Helder is een goede toekomst weggelegd. Dit is niet alleen or.i:ze meening, doch verschil lende experts uit visscherijkringen deelen deze verwachting. Ten slotte nog dit: Wij willen niet opsommen wat voor of tegen Oostmahorn pleit, noch willen wij de bezwaren tegen Zoutkamp uitmeten; wij gunnen gaarne aan beide plaatsen een goede haven en als deze bes'taiansrecht heeft, hopen wij zeer, dat 4e autoriteiten daarvan door drongen zullen worden. De bedoeling van dit stukje is er op te wijzen, dat er, be halve Oostmahorn en Zoutkamp, nog een andere plaats is, die na de drooglegging van de Zuiderzee groot belang heeft bij de ontwikkeling van de kustvisscherij. Maar vooral, dat, behalve de uit geldelijk oogpunt zoo belangrijke havenkwestie, goed naar vor^n komt de voor de visschers zelf allerbelangrijkste factor: de bestaans mogelijkheid. Het staat bij ons vast, dat deze factor het zwaarst zal wegen bij de hooge autoriteiten, die zullen hebben te overwegen, waar de broodeloos geworden visschers zich srullen vestigen. Het lijdt geen twijfel of' deze factor heeft reeds de volle aandacht van de generale com missie, op welke geen plaatselijke of haven- kwe&ties invloed zullen oefenen, doch die uitsluitend de belangen der visschers voor oogen wil houde n. En dan kan Den Helder niet over het .hoofd gezien worden. De economische commissie (Red. Held. Crt.) Openbare vergadering van den Raad der gemeente jAnna Paulowna op Dinsdag 16 Juli 1929, dess namiddags 3 uur. 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. het beslu.it tot onderhandsche ver huur van het Postkantoor is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 3 Juli j.1. No. 60; b. de suppletoirs begrooting, dienst '28, is door Gedep. Staten goedgekeurd bij be sluit van 19 Juili j.1. o. het besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting, dienst 1929, is door 'Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 8 JTu'1 j.1.; d. de dames F. van Konijnenburg en A. J. de Snaijer he'bben haar benoeming tot onderwijzeres aan de o.l. school 1 en de heer G. Rijpma heeft zijn benoeming tot onderwijzer aan de o.l. school 8 aangeno men. e. verslag van de N.V. Spoor-(tram-)weg WieringenSchngen 'over 1928. 8. Verzoeken om ontheffing van school geld M. van den Berg, P. Bijpost en G. Keuris. 4. Vaststelling; suppl. begrooting 1929. 8. Aanvragen om voorschot Ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet van Jaoob Boon en Cornells Mooij. 6. Aanbieding* der gemeente-rekening over 1928, met bljbehoorende rekeningen van het G.E.B. en het Burgerlijk Arm bestuur. 7. Rondvraag. INWIJDING R.-K. HULPKERK TE DEN OEVER. Door omstandigheden zal de inwijding van bovengenoemde kerk niet plaats vin den a.s. Zondag, maar Donderdag 18 Juli a.s., des morgens te 9.1J5 uur. Deze plech tigheid zal verricht worden door den Zeereerw. Deken van Schagen, welke te ongeveer 8 uur te Wieringen arriveert. Na de inwijding zal door zijn Eerwaarde een plechtige dienst worden gehouden, waarbij1 een toepasselijke toespraak. Bij genoegzame deelname zal vanaf Hippo- lytushoef een autobus rijden voor hen, die deze plechtigheid wenschen bij te wo nen. HET RECREATIEGEBOUW VAN DE GEREF. KERK. De Inwijding. Vrijdag 19 Juli a.s. zal te Den Oever het Recreatiegebouw officieel worden geopend, des avonds 7J uur. Dit gebouw werd gezet door de Ge reformeerde Kerk te Wieringen, die hiertoe financieel gesteund werd door het Gereformeerd Zuiderzee Comité. Het is in de eerste plaate bestemd als Tehuis voor Zuiderzeewerkers. De groote gezellige zaal bevat aan beide zijden een vijftal boxer,, waar gelegenheid is voor een gezellig zitje. De zaal zal gemeubileerd worden met leestafel, stoelen en tafeltjes, terwijl men sjoelbakken, damborden enz. zal aan- koopen om de arbeiders in de gelegen heid te stellen de avonden genoeglijk door te brengen. Tevens zal men koffie, thee enz. ver krijgbaar stellen tegen zeer lagen prijs. Voor het Evangelisatie werk onder de Zuiderzee arbeiders heeft de heer H. de Winter, cand. t. d. H. Dienst te Amster dam, zich beschikbaar gesteld, thans in functie getreden. Als conciërge is benoemd de heer H. J. Stulp. Mochten de omstandigheden daartoe nopen, dan is het niet onmogelijk dat er in het Tehuis 's Zondags tevens kerk diensten zullen gehouden worden. Met het bouwen is hierop eenigszins gerekend. De openingsrede zal worden gehouden door den heer Mr. van Beek Calkoen te Den Haag, waarna de predikatie plaats heeft door Ds. Tazelaar, van Rotterdam. Uitgenoodigd om bij de plechtigheid tegenwoordig te zjjn, zijn o.a. oud-minïbters Colijn en van der Vegte, benevens het Gemeentebestuur en de Directie der Zuiderzeewerken. Het aantal afgegeven consenten voor de wiermaaierjjbedraagt dit jaar 49. Door de A.N.W.B. zullen bij de dorpen Hippolytushoef, Westerland, De Haukes, Stroe en Den Oever plaatsnaamborden worden geplaatst. Naar wij vernemen, heeft de heer P. F. Kuut bedankt als opperbrandmeester en is in zijn plaats als zoodanig aangesteld de heer J. C. Klein. De Burgemeester dezer gemeente zal van 21 Juli tot en met 12 Augustus met verlof afwezig zijn. Gedurende de maand Juni zijn 12 per- ceelen aangesloten aan het waterleidingnet. Gedurende het tijdvak 49 Juli is we gens ongesteldheid van den heer Claij als tijdelijk onderwijzer te Westerland werk zaam geweest de heer L. M. F. Rüder. De dienstplichtigen W. J. Ronda, M. Koorn, K. Klein, H. Lukkien en A. ten Caat zijn opgeroepen om op 2 Augustus a.s. te Schagen deel te nemen aan het nader onderzoek (inspectie). AANRANDING. Zaterdagavond heeft zich, naar men ons mededeelde, wederom een geval van aan randing voorgedaan. Door eén onbekend gebleven persoon werd een zekere mej. S. lastig gevallen, doch deze wist den dans te ontspringen. Later heeft hij zich wederom verdekt opgesteld en toen Mej. G. T. pl. m. 11 uur van zangles thuis kwam, werd zij onver wachts door hem aangegrepen. Hij wilde haar het schreeuwen beletten, doch zij wist gelukkig nog eenig hulpgeroep uit te brengen, hetgeen voldoende was om haar ouders, die reeds te bed lagen, te waar schuwen. Toen deze te voorschijn kwamen ging het ongure individu aan den haal eor mocht het niet meer gelukken hem te pakken te krijgen. Aangifte bij de politie volgde natuurlijk en deze stelde direct een uitgebreid en nauwkeurig onderzoek in. Naar men ons nader mededeelde is men dank zij de activiteit van de rijksveldwach ters v. Duynen en Pape, reeds op het spoor van den aanrander. Gelukkig wist Mej. T. zich eenige bij zonderheden van hem te herinneren, ter wijl de heer v. K., die omstreeks dien tijd de plaats van het gebeurde gepasseerd is, ook nog inlichtingen omtrent zijn signale ment kon geven-, hetgeen natuurlijk zeer veel aan het onderzoek ten goede kwam. Het moet een zekere B., stoker bij de Zui derzeewerken, zijn, welke na het gebeurde in allerijl Wieringen verlaten moet heb ben, zeker uit vrees voor de gevolgen, met achterlating van zijn eigendommen. DE NIEUWE IJSBAAN. Men meldt ons, dat de gunning van het in gereedheid brengen van de nieuwe ijs baan in den Oeversohen Koog voor de IJsclub „Voorwaarts" niet is geschied en dat binnen korten tijd een herbesteding van het werk zal plaats hebben. GROOTE BELANGSTELLING VOOR DE ZUIDERZEEWERKEN. Gisteren werden de Zuiderzeewerkzaam- heden te Den Oever weder zeer druk be zocht. Met het S.S. v. d. Wijck arriveer den ruim 1000 passagiers, waaronder vele buitenlanders, die de verschillende werk zaamheden in, oogenschouw namen. CONCURRENTIESTRIJD. De tram Schagen—Alkmaar of Noorder Stoomtram voert een hevigen strijd om het bestaan met de autobussenooncurren- tie. In 1927 waren de ontvangsten reeds teruggeloopen tot f 41.669. Men hoopte, dat het daarmee afgeloopen zou zijn, doch 1928 gaf weer lager cijfers. De ontvang sten daalden in dat jaar tot 37.660, Voor de aandeelhouders bleek in 1928 7882 be schikbaar of bijna 21/» De heer M. T. Roep, onderwijzer te St. Maartensbrug, staat als no. 1 op het drie tal voor onderwijzer te Hilversum. Mej. A. Smit te Schagen is geslaagd voor de Rijkskweekschool voor Vroed vrouwen te Amsterdam. Bij het Zaterdag gehouden eindexamen der Zeevaartschool alhier, kon een diplo ma worden uitgereikt aan de heeren J. Telleman, G. P. Neeleman, F. Bakker, J. C. Dirks, J. J. Helder, W. Werf, J. A. van Bremen en M. Heymans. AFSCHEID DS. N; J. C. SCHERMERHORN. Ds. N. J. O. Schermerhorn heeft Zonddg in zijn standplaats Nieuwe Niedorp zijn afscheidsrede gehouden. Het kerkgebouw was stampvol, doordat er uit vele plaatsen van Noord-Holland een groote aantal be langstellenden waren opgekomen. De om geving van het dorp leek een groot auto park. DE WERKLOOSHEID OP HET PLATTELAND. Een aantal afdeelingen van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw heeft een vergadering gehouden ter bespreking van de werkloosheid en het platteland. Ten aanzien van de werkloosheid bleken veel moeilijkheden ondervonden te wor den, mede door den seizoenarbeid bij de Zuiderzeewerken, de bollenvelden en de wegverbetering. Het algemeene oordeel was, dat bij de tegenwoordige steunregeling door de bij drage van rijk en gemeente de seizoen arbeiders worden bevoordeeld boven de vaste arbeiders en dat hierdoor de trek naar lossen arbeid wordt bevorderd, waar door de werkloosheid toeneemt. Zeer onbillijk werkt de uitkeering en bijstand van Rijk en gemeenten naar evenredigheid van het genoten loon, naar het oordcel der vergadering. Men was van meening, dat seizoen arbeiders zichzelf moeten verzekeren te gen het risico van werkloosheid, dat door hun hooge loonen mogelijk is. Binnenland. Ontzettend ongeluk te Dordrecht Zaterdagnacht omstreeks 1 uur begaven drie heeren en een dame zich met een auto van Willemstad naar Dordrecht Op den rijksstraatweg even voorbij den Wiel- drechtschen Zeedijk in de nabijheid van den z.g. tweeden tol botste de auto, waar schijnlijk door onoplettendheid van den chauffeur tegen een afgezaagden boom langs den weg. De wagen maakte een halve slag om en vloog onmiddellijk in brand. Twee der inzittenden werden met groote kracht tegen de straat geslingerd; de 22- jarige G. de Knoop was op slag dood, ter wijl mej. D. Prins bewusteloos en in zeer zorgwekkenden toestand werd opgeno men. De 22-jarige A. Uhl en de 30-jarige A. Ahaus konden zich niet uit den ver woesten wagen werken en werden door het ontploffen van het benzine-reservoir met de brandende vloeistof overgoten. Zij kwamen jammerlijk in de vlammen om. Mej. Prins werd naar het Gemeentehuis te Dordrecht vervoerd, waar men ernstig voor haar leven vreest. De overblijfselen der drie slachtoffers, die verschrikkelijk waren verniinkt en nauwelijks te identifi- ceeren waren, zijn naar de algemeene Be graafplaats te Dubbeldam overgebracht. Allen waren te Dordrecht woonachtig. Omtrent de oorzaak van de botsing deelde men mede, dat de straatweg ter plaatse een kleine bocht maakt, die juist door zijn geringe afwijking uiterst ge vaarlijk is. Op dezen hoek heeft men ter waarschuwing voor automobilisten een boom afgezaagd en dezen wit geschilderd en juist tegen dezen boom is de auto aan gereden. De wagen ls totaal vernield. ZAK MET GELD VERDWENEN. Uit een trein. Tuwchen Boxtel en Gennlp is Donder dag uit een looaaltrein Boxtel—Gennep een zak met geld verdwenen. Donderdag «moesten met den locaaltrein van Boxtel naar Gennep twee zakken met geld van Boxtel verzonden worden. De lading- meester heeft den eenen zak aan den hoofdöonducteur-tredngeleidier overhan digd. Een arbeider, die den ladingmees- ter behulpzaam, was, heeft den anderen zak overhandigd!. De treingeJeideir heeft daarop beide zakken in de kluis van den trein gesloten, en voor onvangst tee kend. Toen de trein In Gennep aankwam en de kluis geopend werd, was eén der geld zakken verdwenen, aldus meldt de „Maas bode". De andere was er nog ongeschon den aanwezig. De treingeleidier, die voor het vervoer verantwoordelijk is en die alleen in het bezit is van den kluissleutel, werd te Boxtel aan een verhoor onderworpen, waarna hjj echter weer op vrije vceten werd gesteld. De man, die als buitenge woon oppassend bekend staat, zegt ner- gciw van te weten. Men neemt dan ook niiet aan, dht hij de dader zou zijn. De trelngeleider moest op de tusschen Boxtel en Gennep liggende stations tel kens den trein veriaten, om langs den trein te loopen. Het is dus mogelijk, dat een ander met een valsohen sleutel' van deze gelegenheid gebruik gemaakt zou hebben om zijn slag te slaan. Naar .ver luidt bevond zich in den gestolen zak, althans in beide zakken te zamen een be drag van drieduizend gulden. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Onderzoek naar de geest vermogens van verdachte ge vorderd. Een verschrikkelijk misdrijf noemde de president van de Amsterdamsche Recht bank het delict, waarvoor een achttien jarige loopjongen zich te verantwoorden had. De jongen was, het gelaat met een doek bedekt houdende, de woning van de schoonmoeder van zijn baas binnengeko men. Hij bond haar een doek om het hoofd en greep haar bij de keel om ten slotte een doek in haar mond te proppen ten einde het schreeuwen te beletten. Als verdachte tereoht staande bekende hij wat hem ten laste was gelegd, n.L dief stal met geweldpleging. Alleen liet hij uitkomen, dat het niet zijn doel was, gewelddadig op te treden. De 78-jarige vrouw, als getuige ge hoord, verklaarde o.m., dat de jongen ge probeerd heeft haar de keel dicht te knij pen. Ze had gedurende veertien dagen een blauw gezicht. Bovendien was zij bij den overval onderdaan de lip verwond. En wat erger is, zij is door het gebeurde volslagen doof geworden. Het O. M. vorderde hierop, mede op grond van de ingekomen deskundige rap porten, een onderzoek naar de geestver mogens. Uitspraak heden. TREILER GEZONKEN. De bemanning gered. Reuter meldde Zaterdagavond uit Londen: Gedurende een dichte mist is de Neder- landsche treiter Gerard, uit IJmuiden, vanmorgen bij Bishop Rock gezonken. De bemanning, die uit tien leden bestond, is, na vier uur in een reddingboot geroeid te hebben, opgepikt door het te Glasgow thuis behoorend stoomschip Findhorn. ROOKVERBOD IN AUTOBUSSEN. Het bestuur van de afdeeling Noord- Brabant van de vereeniging van Neder- landsche Gemeenten heeft aan Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant het ver zoek gericht om de totstandkoming van een algemeen hetzij Rjjks of Provin ciaal rookverbod voor autobussen te willen bevorderen. Indien een dergelijk algemeen verbod zou tot stand komen, zou aanvulling van de politieverordening in de verschillende gemeenten achterwege kunnen blijven. (Het idéé is lumineus. Het komt er even wel op aan bestaande verboden te hand haven, en dit laat, meenen wij, nog wel te wenschen over, ook hier in Noord- Holland. Red. Held. Crt.). IN ZEE VERDRONKEN. Zaterdag is op het stille strand te Sche veningen een 22-jarige ambtenaar der provinoiale griffie, wonende aan den Sohenkweg te 's-Gravenhage, die zich bij het baden te ver in zee had gewaagd, ver dronken. DOODGEREDEN. Gistermorgen is te Bennekom de 72- jarige losse arbeider Ph. Theunissen uit Wageningen, die met bloemen ventte, door de tram uit Ede, die te 10.26 te Wa geningen aankomt,1 overreden en gedood. De man kwam het hek eener villa uit en bemerkte de aankomende tram niet. ONBEWAAKTE OVERWEG. Gisterenmorgen omstreeks 6 uur reed op den onbewaakten overweg te Harfte in de spoorlijn ZwolleMeppel de vracht rijder H. Klaassen uit Zwolle. Toen hij op de lijn was, zag hij uit de richting Zwolle een losse locomotief naderen. Hij slaagde er nog in den wagen Iets terug te trekken. Het paard werd echter gegre pen, van den wagen losgerukt en gedood. Van den voerman werd door de leidsels een vinger afgerukt. DOOR EEN AUTOBUS GEDOOD. Zondagavond omstreeks kwart over acht stak op den Zutphenscheweg te Deventer, ongeveer ter hoogte van de gasfabriek, een vijfjarig knaapje, thuis behoorende op het schip „De Drie Gebroeders", dat op

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 4