>1 Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen - Radio-Programma- PN Marineberichten. Legerberichten. Sport. Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nieuwediep WOENSDAG 17 JULI. Hilversum, 1070 M. (vóór 6 uur 298 M.). 10.00io.ij Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.303.30 Kurhaus Scheveningen. Kinder- Mathiée. 3.304.30 Concert door het AVRO-Kwintet. 5.005.45 Concert door het Omroeporkest Jacques van Rinsbengen (viool). 5.45—6.ij Lezing door Dr. H. L. J. M. Wil lems, over: De gevaren van het baden aan onze kust. 6.IS Voortzetting concert. t 7.157.45 AVRO-Boekenhalfuurtje. Dr. P. H Ritter bespreekt „Nederland, spiegel eener beschaving" van Dr. Rudolf Mengelberg. 8.018.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Kurhaus te Scheveningen. Solisten-Con cert. Het Residentie-Orkest. Na afloop Persber. Daarna: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-uitz. 11.0011.30 Korte Ziekendienst. 12.302.00 Solisfencon-cert. 2.00—2.30 Gramofoonplatenconcert. 2.304.30 Solistenconcert. 4.30s.00 Gramofoonplatenconcert. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Lezing over: Het Dierenrijk. 6.30—7.00 Gramofoonplatenconcert. 7.007.30 Causerie over: De nieuwsvoorzie ning en pers. 7.308.00 Praatje tot de luisteraars door den NCRV-voorzitter. 8.009.00 Solistencoocert. 9.0010.00 Bespeling van het carillon van het Kon. Paleis te Amsterdam. Daarna Persber, Daventry, 1554 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Balladenconcert (sopraan tenor). 12.50 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 3-50 Lezing. 4.05 Dansmuziek. 5.05 Concert-orgel bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nleuws-ber. 6.50 Tulnpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Clavecimbale muziek. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Dansmuziek. 8.35 „Electra", trage die van Euripides. 10.20 Nieuwsber. 10.40 „Fifty-fifty", revue. Koor en solisten. 11.20 12.20 Dansmuziek. DONDERDAG 18 JTJLI Hilversum, 1070 M. (vóór 6 uur 298 M.). 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.00—2.30 Lezing door E. J. Ludding over Rozencultuur. 2.304.00 Aansluiting van het City-Theater te Den Haag. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Sportpraatje door H. Hollander. 6.017.15 Concert door het Omroeporkest Lea Zweers (zang). 7.157-45 Lezing door W. Tolsima over: Bescherming van onze inlandsche zang vogels. 8.018.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Kurhaus Scheveningen. Concert door de Kon. Mil. Kapel. Na afloop: Persber. Daarna: 11.00 Dansmuziek. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554 M. Uitsl. NCRV-uitz. 11.0011.30 Korte Ziekendienst. 12.301.45 Solistenconcert 5.006.30 Solistenconoert. 6.307.00 Declamaties. 7.008.30 Concert. Kinderkoor met pianobegel. 8.309.00 Lezing over: Javaansch gezinsleven. 9.00 Concert. Solisten. Daarna persber. Daventry, 1554 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Sensiclekwar-tet. 1.20 Orgel concert. 3.20 Vesper i. d. Westminster Abbey. 4.03 Lezing. 4.20 Piano- en celloconcert. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Berichten 7.05 Oude clave-cimbel muziek. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Kamermuziek. Brosa strijkkwartet. L. Mackinson, piano. L. Goossers, hobo. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Balletmuziek uit de vorige eeuw, van Alham- bra. Orkest o.l.v. M. Jacobl. 10.5512.20 Dansmuziek. HR. MS. Z 5 en Z 6. Blijkens bij bet departement van defen sie ontvangen bericht, zijn do trpedoboo- ten Z 6 en Z 6 Vrijdag te Q-öteborg aan gekomen, H. MS. „KORTENAER*. Hr. Ms. „Kortenaer" ls Maandag van St. Thomas vertrokken. De off. -M.S.D. ie kl. R. de Vries, thans dienende op de torpedoboot Z 5, is bestemd voor de betrekking van off. van politie bij 's Rijkswerf alhier, ter vervanging van den off. M.S.D. ie kl. P. J. Stroo. Luit. ter zee ie kl. H. Jolles, voor 3 jaren gedetacheerd bij den dienst in Oost-Indië, keert binnenkort naar Nederland terug. Off. van gez. 2e kl. der marine H. L. de Grave is overgeplaatst van het Marine-hospi taal te Willemsoord aan boord van Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus te Nieuwediep. Off. van gez. 2e kl. der zeemacht A. W. Melliema is overgeplaatst van Hr. Ms. politle- Langendoen, id. P. T. den Haan, korp.-vlgtmr. S. Hoomans, id. J. M. Nijpjes^ korp.-macht. J. Veldhuis, id. J. Last, id. A. van Brenkelen, id. H. G. Eijmers, id. A. Bartels, id. K. L. Knaps, id. O. Kuipers, schoenmaker D. Augustin, stoker-olieman N. Bakkum, id. H. A. M. Lam- bregtse, id. J. D. Coone, id. W. Gjaltema, mar. 2e kl C. Braven/boer, id. J. H. Ran, id. R. van Yperenbuig. Bij beschikking van den Inspecteur -der Ar tillerie zijn de sergeanten-majoor-administra teur van het reg. kust-art. J. Grootes, L. Kor- teweg en J. P. de Doeler op de candidatenlijst voor bevordering tot Ad.0.0.a. geplaatst, en voor bevordering tot Ad.o.o.i. de sengeamten- majoor-instructeur G. A. Spijkers, G. Bos, J. Uijterlinde én J. Buijs. Bij Kon. Besl. van 22 Juni 1922 no. 72 is benoemd en aangesteld bij1 het reg. kust-art., zulks te rekenen met ingang va n30 Juli tot ie luit. dé 2e luit. van- het reg. kust-artillerie C. A. Bijlaard. De dienstpl. korpls. K. Ad'rianase, J. v. Velden, P, J. H. v. Rossum, M. A. de Rüijter, J. Koning, A. van Kesselen- en L. de Vries van 2 R.K.A., die alhier gedetacheerd zijn voor opleiding tot ond-efofficier, zullen op 19 dezer naar Vlissingen terugkeeren. Bij Min. besch. van 9 Juli 1929 VUIe Afd. Na 45 is vastgesteld dat voor Rijkswehklieden, die uithoofde van het vervullen van wachters- of waakdiensten en in het genot zijn van vrij wonen, vrij vuur, vrij licht en vrij leiding water de pensioengrondslag te rekenen vanaf 1 Nov. 1928 behoort te worden vastgesteld op 52 X het weekloon; voor vrij wonen 15 van de bezoldiging of indien de geschatte .huur waarde ho-oger is, het bedrag dier huurwaarde, voor vrij vuur 2 van de bezoldiging, voor vrij licht 1 van de bezoldiging en voor vrij water 5 van de waarde van de vrije Woning. De serg.-maj.-vuurwerker F. Joman van het reg. kust-art. is geplaatst op de candidatenlijst voor adj.-onderoff.-vuurwerker. Aan dien -dienstpl. P. J. van Nanning van het re®, kust-art. is voor den tijd van- een jaar uit stel van ie oefening verleend. Aan den dienstpl. C. Dekker van de lichting van 1925 van het reg. kust-art. Is met ingang van 15 Juli 1929 voo-r goed vrijstelling van den dienstpl. verleend wegens kostwinnerschap. Op 15 dezer is alhier aangekomen een deta chement genietroepen ter sterkte van 12 on derofficieren en 55 korp. en minderen tot het houden van oefeningen met zoeklichten. VOETBAL. N. V. B. Wilhelmina en De Valk spelen gelijk. De tweede wedstrijd voor -de extra promo tie-competitie in Afdeeling IV, ditmaal tus- schen Wilhelmina en De Valk, eindigde in een gelijk spel (11). Hierdoor hebben de eerste klassers een kostbaar punt veroverd en slaagt men er in de volgende week van Staats mijn Emma te winnen, dan degradeert ze niet. Maar elke andere uitslag doet de oude Bos sche club uit de eerste klasse verdwijnen, zoo dat de kansen voor de Zuid-Limburgers het beste staan. Hoe het ook zij, volgende week valt de beslissing, waardoor het seizoen 1928'29 op 20 Juli geëindigd zal zijn, hetgeen -dus zeggen wil, dat h-et officieele voetbalsei zoen slechts vijf weken gesolten ls, daar 1 September a.s. de competitie van het nieuwe seizoen weer zal aanvangen! AFDEELING I. De Volewijckers wordt 3e klasser. De beslissingswedstrijd tusschen EDW en De Volewijckers bedden- hadden één wed strijd gewonnen is door de 4e klassers met 41 gewonnen, waardoor zij overgaan naar •de 3e klasse en EDW degradeert. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN OM DEN ZILVÊREN H-R.C.-BEKER. H.R.C.De Spartaan 4a. HRC's eerste nederlaagwedstrijd is gelukkig geen partijtje zweetvoetbal geworden, want buiten de stad heerschte dank zij het Noor denwindje een dragelijke temperatuur. Zoo wel voor spelers als publiek was het te doen dezen middag, wat niet wegneemt dat wij voor ons liever zagen dat de maanden Juni, 'Juli en gedeeltelijk Augustus niet gebruikt werden om wedstrijden te spelen. Ten allen tijde behoort voetbal tot de wintersporten; zoo nu en -dan-, daar is nog wat voor te zeggen, maar schier tinafgebroken doorspelen achten wij niet wen- sc-helijk. Maar, zooals gezegd, ondanks dat wij mi-d- den-Juli hebben, is er, door bovengenoemde factoren, een goede partij voetbal gespeeld. Hoewel nu niet direct gezegd'kan worden, dat de elftallen zich tot het uiterste ingespannen hebben, is het toch ook geen slap partijtje geweest. Beiden hebben voor de overwinn-'ng hur best gedaan; het spel was dooreengeno- men van goed gehalte en vrijwel op- en neer gaand. We zouden niet kunnen zeggen, wie sterker geweest is, want men „stond" elkaar zoo'n beetje; de voorhoede van de thuisclub was technisch bet-er. Er is bijzonder fair ge speeld; slechts enkele malen moest scheids rechter Prins ingrijpen voor te forsch spel. ging de bal net naast. De Racing-middenvoor was in goeden vorm, en eens schoot hij rake lings over. Vlug blijft het spel; Beijer is ge noodzaakt den bal over de cornerlijn te stom pen en Prins is tweemaal te onbesluisd in dé afwerking, terwijl Kaptein een fraai schot ge keerd zag. Beide koepers blijven in actie, maar die van HRC schijnt ons betrouwbaarder, maar Beief ziet nochtans een 7-tal min. voor de pauze het leder langs zich gaan, na kranig doorzetten van den linksbuiten, waardoor die stand -gelijk wordt. Een.vrije schop -wordt door Beneker ineens benut, doch daar Schapenköt- ter buitenspel stond, werd deze goal geannu leerd. Direct na rust een fiksche ren van Kaptein, maar zijn schot is iets te scherp en de bal komt in het zijnet terecht; de Spartaan-links binnen doet even later precies hetzelfde. Weer hetzelfde vlugge spel en ook nu geen bepaald overwicht van een der partijen. Een scrimaige voor het Sp.-doel houdt de harten even vast, de bal wordt driemaal ingeschoten, de keeper is uit zijn doel en Beneker ziet kans dan -nog naast te kogelen.... Een schot van Schapen- kötter, van behoorlijken afstand, gaat juist over de lat. De stand blij-ft langen tijd gelijk, totdat, na 22 min. spelen, een corner, door Prins op goede wijze genomen, door vriend en vijand in het doel gewerkt wordt (21). Het spel wint nu aan spanning; herhaaldelijk moeten de verdedigingen optreden en vooral Tiessen spant zich in. Door een zachten roller ziet Spartaan echter kans den stand zoowaar weer gelijk te maken (22). Geen kwartier moest toen meer gespeeld worden; Racing speelt op „winnen". Vier min. later zet Prins onberispelijk voor en Beneker scoort op mag nifieke wijze de „winning-goal" en een paar minuten voor het einde krijgt Kaptein ook eindelijk zijn zin, na-dat even te voren de Spartaan-rechtsbuiten zijn fraai spel niet ver mocht te bekronen, -want tweemaal achtereen was een vleugelschot van hem juist iets te 9cherp. Met 42 voor HRC kwam' het einde van deze zeer aardig en vriendschappelijk gespeel de match. Wieringen. Op he-t programma der nederlaagwedstrijden van WMP staat voor Woensdagavond Sparta 1 te Schagen. - Het belooft eën mooie wedstrijd te worden, doch tevens voor WMP ook een zware partij. Succes-nieuws. Succes-uitslagen van j.1. Zondag. Succes 2Anna Paulowna 1 2o, gespeeld te Anna Paulowna; ABC 1, HaufcesScha gen 2, Schagen 33, gespeeld te de Haukes; Succes-adspirantenBreezand-adsp. 162, ge speeld te Hippolytushoef. Donderdag 18 Juli a.s., des avonds om half acht, zal op net sportterrein van Succes te Hippolytushoef een voetbalmatch worden ge speeld tusschen Flevo 1 van den Oever én Succes'1 van Hippolytushoef. Sparta-nieuws. Schagen. kruiser Vulcanus, naar het hospitaal 'der ma- De Yertoon,inK als «eh«el was uitermate sym- rine te Willemsoord. Luit. ter zee 3e kl. der marine-reserve L. M. Goedhart, dienende op het Wachtschip te Willemsoord, is overgeplaatst naar het vlieg kamp de Kooij. Aan den officier-zeewaarnemer der 3e H. F. Bakker is het brevet F.A.I. toegekend. De serg.-monteur G. Dane is geslaagd voor het examen van monteur-majoor. Onderstaande schepelingen vertrokken he den, den i6en Juli per s.s. Jahan de Witt naar Oost-Indië: Serg.-konstabel D. J. Matze, serg.-vlgtmr. J. J. J. Martens, serg.-torpedom. W. W. Brou wer, serg.-ziekenvcrpl. P. Vreke, serg.-botte- lier S. la Rooij, kwartiermr. H. A. van Amers- voort, id'. A. Bokkers, id. N. A. F. de Lange), korp.-konstabel C. van Toornenburg, id. L. pathiek en heeft geen moment verveeld. HRC speelde vóór rust met het briesje en de zon in de rug en reeds direct ontwikkelde zich een pittig snel spel met afwisselende aan vallen, waaruit blijkt dat de Spartaan-achter hoede solider is dan die van de Racers, die nogals eens weifelt met ingrijpen. Toch is het eerste succes voor de thuisclub, want als na een corner op het H.-doel de bal het veld in gewerkt wordt, maakt Beneker er zich mees ter van, die dan goed opbrengt en schuin-linies afgeeft, waarna Prins toesnelde en met een hard laag schot den Spartaan-keeper tever geefs liet -grijpen. Er was toen juist 8 min. gespeeld. De gasten kwam-en resoluut opzet ten, maar helaas, bezat hun middenvoor weinig baltechniek en moest het in hoofdzaak alleen van den hardwerkenden en handigen linksbin nen komen. Dank zij diens werk ontstond bijna direct daarop de gelijkmaker, -maar eerst voor kwam Beijer gevaar en een volgenden keer Sparta 2 van Schagen maakte Zondag ken nis met de ABC club va® Wieringen, welk elf tal uitsluitend bestaat uit Zuiderzee-employé's. Met een 33 gelijk spel heeft men op flinke manier de krachten gemeten, waarbij men tot de conclusie kwam, dat er wederzijds flink -gespeeld was. Men zal he-t later nog eens over doen. Adspiranten A van Nieuwe Niedorp en Texel, van Alkmaar en van ScTiagen speelden Zondag te Schagen om een zilveren beker welke door de Sparta adspiranten A gewon nen werd. JuLianadorp. DE J.V.C.-FEESTEN. De eerste dag. Zondag, de eerste dag van de feestelijkhe den, -geonganiseerd op het JVC-terrein, werd begunstigd door prachtig zomerweer, wat na tuurlijk van grooten invloed op het bezoek Ts geweest. Het terrein was keurig in orde. Daarnaast waren opgeslagen de groote dans tent van Benema, een slagmachine, een schiet tent, een- waarzegsterstentje en erder verschil lende kraampjes met ververschingen. Adspirantenwedstrijd J.V.C.Helder. De dag werd ingezet met een wedstrijd van de JVC-adspiranten tegen een elftal H-elder- adspiranten. De JVC-adspiranten waren den geheelen wedstrijd in de meerderheid- en wis ten dan ook met 4o beslag te leggen op de medaille, die voor dezen wedstrijd was uit geloofd. Men kan begrijpen, dat de jongens met hun, overwinning ingenomen waren. Wedstrijd J.V.C. 1Breezand 's Middag» 2 uur begon de wedstrijd tus schen JVC 1 en Breezand I, welke wedstrijd geleid werd door scheidsrechter Boomstra. Beidt elftallen deden hun uiterste best en- waren afwisselend in de meerderheid. JVC had het eerst succes, toen de rechtsbuiten een voorzet keihard inéchoot. Breezand wist ech ter spoedig gelijk te maken en- zelfs voor de., rust de leiding te nemen. Rust trad in met 2'i voor Breezand. Na de rust kwam JVC gelijk maken. Stand 22. Daarna werd het 32 voor Breezand. Even later 33 en we dachten al, dat de stand gelijk zou blijven, toep even voor het einde JVC nog een doelpunt wist te maken, zoodat de wedstrijd ein-digde met 43 voor JVC, welke zoodoende ook de medaille, die voor dezen wedstrijd was uitgeloofd, in haar bezit kreeg. Wel een succesvolle dag -dus voor de spe lers van JVC. Demonstratie Rijvereeniging Weatf riesland". Hierna kregen we een -demonstratie van de rijvereeniging „Westfriesland". Een vijftiental ruiters, netjes in jockeycostuum gestoken, en waaronder we ook een paar dames opmerkten, kwamen het terrein opgereden. Eerst kregen we een nummer carousselrijden te zien. Op het fluitje van den instructeur reden ze in één rij, in een dubbele rij, in rijen van. vier, daarna verspreiden en alles ging even netjes en regelmatig. Daarna kregen we het springconcours. Ver schillende hindernissen moesten genomen wor den, waarbij vrij mo-eilijke. Niet allen dedén het even goed, maar sommigen deden het uiterst correct en vlug. De uitslag hiervan was, dat de eerste prijs behaald werd -door D. Boontjes, de tweede prijs door M. Erilcs, de derde prijs door A. Barten en de vierde of be- stuursprijs -door P. Burger». Hierna kregen we nog een nummer pa trouillerijden, waarbij telkens een ruiter vooraf ging en daarna drie andere tegelijk de hinder nissen namen. Ook dit nnmmer werd correct uitgevoerd en oogstte veel bijval van het pu- blik. Tot slot kregen we als toegift nog een stoelenrace, waarbij zeven ruiters om zes stoelen moesten rijden en op het fluitje van den instructeur zoo gauw mogelijk van het paard moesten stijgen en een stoel trachten te vinden. Telkens viel er dan één af. Hiermede wa9 d-e demonstratie dan afgeloopen en wij durven gerust zeggen, dat zij bij het publiek in -den smaak is gevallen. De wedstrijden voor dezen dag waren hier mee geëindigd en het feest werd verder iri de danstent en bij de verschillende vermakelijk heden opgewekt en tot het uur van sluiten voortgezet. In het volgend nummer iets over den twee den dag. ATHLETIEK. NEDERLAND—WEST-DUITSCHLAND. Een sprekende Hollandsche neder laag. Duitschland wint met 7141. Stellig zal een dergelijke uitslag niet ver wacht zijn, zelfs niet door den ergsten pessimist Dc Duitschers waren superieur op alle loop- nummers, waarin de twee eerste plaatsen door hen bezet werden. Slechts bij het polsstok hoogspringen en hoogspringen met aanloop mocht het een der onyen gelukken zich eerste te plaatsen. De Duitsche ploeg was zéér sterk, vrijwel op elk nummer bleken vorderingen te zijn ge maakt en werden prestaties bereikt, waarbij Ho'lan-dsche records in de meeste gevallen ver in de schaduw gesteld- werden-. Onze vertegen woordigers misten veelal de internationale wedstrijdrou-tine. Een voorbeeld: zoo was het opvallend, dat op de loopnummers de beide Duitschers elkaar hielpen, terwijl de twee Hollanders juist het tegendeel deden en meestal elkaar strijd gaven, ook als het totaal onnoodig bleek. Dat -gemis aan tactiek heeft ons wel eenige punten gekost, doch verklaar baar is de groote nederaag hiermede niet. Wèl echter het f-elt, dat de kern der natio nale ploeg verdwenen is. Géén Paulen, géén Broos, géén de Boer, géén Aug. Zeegers, zelfs v. d. Berge kon wegen» een blessure niet uit komen, verdedigden de Hollandsche kleuren. Voor deze „sterren aan den- athletiekhemel" waren veelbelovende athleten in de plaat», die echter nog vee moeten leieren om tegen uit blinkende buitenlanders successen te kunnen behalen. Gelukkig waren er ook eenige lichtpunten in deze voor Holland zoo duistere atletiek ontmoeting. Hoogewerff bleek een uitstekend 800 M. looper; Heeg blonk in het horden- nummer uit; Baars, een veelbelovende kracht, brak het Ned. record 5000 M. hardloopen, dat Zondag j.1. pas door Klaasse verbeterd was. Ook Kamstra en yan der Zee deden aardige dingen. De grootste nederlaag, ooit tegen Duit schers geleden! Met 71 tegen 41, dus een meer derheid' van- 30 punten, wonnen de West-Duit- sch-ers dezen- strijd. Slechts enkele duizenden belangstellen-Jen ha-dden het de moeite waard geacht getuige te zijn van deze in het Olympisch Sadion gehou den ontmoeting. Toch hebben de wegblijvers ongelijk gehad, want er is zeer goede sport geboden. Hierbij de voornaamste uitslagen (elk loop nummer had 4 deelnemers, 2 van elk land) N. beteekent Nederland en W.D. West- Duitschland. 100 M. hardloopen: (Ned. record 10.6 sec.) 1. Borgmeister (W.D.) 11 sec. Hoogspringen met aanloop: (Ned. record 1.81 M.) 1. Kam-stra (N.) 1.83 M. Discuswerpen: (Ned. record 40.78 M.) 1. Ho-ffmeister (W.D.) 42.78 M. 1500 M. hardloopen: (Ned. record 4.10.6) 1. Neu (W.D.) 4.10.5. Verspringen met aanloop: (Ned. record 7.20 M.) 1. Dobermann (W.D.) 7.30 M. 110 M. hordenloop: (Ned. record 15.5) 1. Stöckmann (W.D.) 16 sec. Polsstokhoogsprin-gen: (Ned. record 3.60V» M.) 1. A. v. d. Zee (N.) 3.50 M. 400 M. hardloopen: (Ned. record 49 sec.) 1. Kisters (W.D.) 50.4 sec. Speerwerpen: (Ned. record 54.17 M.) 1. Schnackertz (W.D.) 58.77 M. 800 M. hardloopen: (Ned. record 1.58.6) 1. Kohlert (W.D.) 1.57.3 sec. •5000 M. hardloopen: (Ned. record 15.47) 1. Kilp (W.D.) 14.14.4; 2. Baars (N.) 15.29 (Ned. record) 4 X 100 M. estafette: (Ned. record 42.8 sec.) 1. W.-Duitschland (Bo-rgmeijer, Kremer, Mul ler, Doberman) 43.3 s.; 2. Nederland (Schoon- heim, A. F. M. Benz, H. A. v. Welsenes, Ber ger) 43.6 sec. DAMES-ATHLETIEK-INTERNATIONAL NEDERLAND—WEST-DUITSCHLAND. De Hollandsche dames doen het beter. In het nieuwe Sta-dsportpark te Goudn werd Zondag de wedstrijd tusschen de vrouwelijke athleten van ons land en van Wes-t-Duitsch- land gehouden. Met een voorsprong van- vijf punten UsVa—401/»)zorgden de Hollandsche dames voor een fraaie overwinning, die tevens eenige recordverbeteringen opleverde. Mevr. De Jong-Zondervan verbeterde het re cord 80 M. hardloopen, in prachtigen stijl, terwijl de reserve-athlete mej. Rombout, voor een verrasi-ng zorgde door zoowaar bij het speerwerpen eveneens een record te verbete ren, van 29.31 op 31.18 M. Ook een wereldrecord m-oest er aan geloo- ven: het record kogelstooten werd door een West-Duitsche mej. Haublein op 12.28" M. gebracht. De Goudsche burgemeester Gaarland sprak vóór het begin van den wedstrijd de deel neemsters toe. EEN FRAAIE PRESTATIE VAN WILLIAMS Te Vancouver in Br.-Columbia is de Olym pische kampioen Percey Williams (die no. 1 werd op de 100 en 200 M.) er in geslaagd over de 100 yards het sedert 1906 bestaande wereldrecord' van 9.6 te evenaren! (Tel.) GYMNASTIEK. OPENLUCHTUITVOERING DER GYMN.-VER. „WIERINGEN". Bovengenoemde gym®.-vereen, hield Zondag j.1. hare jaarlijksche openluchtuitvoering. Des middags 2 uur werd een rondgang gemaakt door dé geheele vereeniging, vooraf -gegaan door de muziekver. „Harmonie". Na dezen rondgang, op het terrein van den heer Jb. Bruul aangekomen, werd een aanvang ge ma act met het afwerken van het prpgram-ma. PÏêt eerste nummer, de algemeene stokoefeningen der jongens en meisjes werd op keurige wij2e uitgevoerd. Hierna werden door de dames I en II een stel keurige brugoefeningen uitga- voerd. Bij dit nummer heeft men kunnen ziet, welke goede krachten in deze afdeeling schui len. Na deze oefeningen werden onderlinge wedstrijden gehouden voor de adspiranten. De uitslag hiervan was als volgt: Oudste meisjes. Hoogspringen. Tr. Bruu- eereprijs met een sprong van 1.32V1 M.; Tr, Bossen ie prijs; Gr. Halfweg 2e prijs; M. Lom 3e prijs; A. v. d. Mark 4e prijs; allen 1.121/» M. Bovengenoemde uitslag werd door loting ver kregen, daar alle 4 een gelijke hoogte behaal den. Jongste meisjes. Vlaggesteken. A. Lont ie prijs; Tr. Lont 2e prijs; S. Lont 3e prijs. Oudste jongens. Verspringen. D. Kuiper ie prijs, 4.44 c.M.; C. Rotgans 2e prijs 4.05 c.M.; C. Slikker 3e prijs, 3.93 M. Jongste jongens. Blokjesrapen. S. ter Bok- kel ie prijs; J. Scheltus 2e prijs, S. Rotgans 3e prijs. Na deze wedstrijden gaven d-e heeren een mooi nummer paardspringen te zien, waarna de meisjes aan paard en brug werkten, waar uit we zeer goed hebben kunnen- zien, welke vorderingen deze klassen maken. De jongens en heeren werkten eveneens een stel keurige brugoefeningen uit. Tot slot van het program ma voerde de damesafdeeling knotsoefeningen uit, welke zeer in den smaak van het publiek vielen. Gedurende- de wedstrijd-en en tijdens de ver schillende nummers zorgde „Harmonie" voor een zeer gezellige stemming, waarvoor den di recteur en zijn corps van -deze plaats een woord van dank toeko-mt. Na afloop werden door den- voorzitter, den heer Lucker, de prijzen ui-tgereikt aan de win nende adspiranten, wat met een toepasselijk woord geschiedde. Bestuur en leider kunnen wederom met voldoening terugzien op deze, in alle opzichten geslaagde turndemonstratie. TENNIS. D.D.V. KAMPIOEN VAN NEDERLAND). De massieve zilveren wisselbeker, waarom af sinds I9t5 gestreden wordt, al» symbool van het clubkampioenschap van Nederland, i» voor de derde achtereenvolgende en voor de vijfde maal in het geheel gewonnen door D.D.V. De hoop van de Amsterdammers is dus vervuld. Het team van Philips (Eindhoven) eindigt op de 2e plaats. ZWEMMEN. MEJ. BAUMEISTER WINT DEN 8 K.M.-WEDSTRIJD. De Zondag te Zutphen gehouden zwemwed strijd kl den IJssiel over den afstand van 8 K.M. is, voor wat de dames betreft, gewonnen d-oor mej. Baumeister (R'dam) in 1 uur 17 min. 19 sec. Mej. Marie Braun moest zich met de tweede plaats tevreden stellen, tijd: 1.17.40. Van de heeren zegevierden Hensbergen (Haarlem), tijd: 1 uur 15 min. 12 sec. Er waren 75 deelneemers (sters) uit alle oorden des lands. MEJ. LEYBBRAND WINT TE MECHELEN De zwemwedstrijd „Dwars door Mechelen" is gewonnen door mej. Leybbrand (Holland). Van de heeren zegevierde Hensbergen ZEILEN. Kon. Marine-Jachtclub. Periodieke Zeilwedstrijden. 8e Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag 19 Juli Waarschuwingsschot (halfstok hijschen vlag Z) ten 8 u. 15 m. Modelsloepen B I. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8 u. 25. Afvaartschot: strijken vlag Z 8 u. 30. Modelsloepen B II. Vijf min. schot: hijschen vlag Z 8 u. 40. Afvaartschot: strijken vlag Z 8 u. 45 Fantasiesloepen en jachten. 8 u. 55. •9 u. Uitstel van een uur vaa alle -klassen vlag U. ^Wedstrijd gaat niet door vlag N. Baanrlchting met zon Roode vlag. Baanricbting tegen zon Witte vlag. Lijn van aankomst is: Roode ton, Wierhoofd. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z van 13 tot met 15 Juli 1929. BEVALLEN: W. de Graaf-Meijer z. en d., M. O. ArdewijnWesterbaan d., G. Hendriks—Karssen z., J. Bellis— Jongejan z., M. O. H. TamerisNeid- höfer d., G. M. BalijonHillenlus d., H. M. Kikkert—Valkenier z., G. de Boer Steegers z., C. O. J. BakkerBlom d. OVERLEDEN: S. Gort 19 jaar., W. J. Coppens 21 jaar., G. Snel 3 dagen. 15 Juli 1929. Aangekomen, de Deensche motorschoener „Modders Minde" geladen met paling. Ge komen van Banhalm, bestemd voor Den Helder om paling af te leveren. M?S. „Erwin" is Zondagmorgen naar Frede- riksstad vertrokken. Politievaartuig „Vulcanus" is hedenmorgen naar zee vertrokken. Aangekomen van Mahslathy Duitsch s.s. „Moiskau", geladen m-et hout, bestemd voor Alkmaar. Aangekomen van Rotterdam „Erwin", ge laden met cokes. :J9J5 'fl3.ll 9 1 uni IS w 9 f' 9jii h fSfrl 6 WU jjpU 1 I# I hr -D«ü ,iot 16 Juli 1929. Aangekomen van Alkmaar en vertrokken naar Rotterdam Duitsch s.s. „Pallat".

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6