Bestelt tlw Drukwerk bij C. DE BOER Jr. DUINOORD ANSEN DANSMUZIEK. Reüniefeesten 'annen heu vel Etanjelisatie. Palmstraat. CONCERT- en DANSMUZIEK. ADVERTEERT in de Heidersche Courant. Het Mysterie der Bergen. Laatste Berichten Verkiezing van een Lid van den Gemeenteraad. Autobus naar Amsterdam 99 NUTSSPAARBANK DONKERE DUIMEN 9mm—m Zondagmiddag aanv. 3.30 en Zondagavond aanv. 8 uut Autobusdienst naar Hulsduinen. ZONDAGMIDDAG van af 3.30 uur Jazz-Band Piet Vonk. kwartier door het luchtruim droeg in de buurt van Juvlsy. Met ditzelfde toe stel steeg den 25sten Juli 1900 Blérlot op om het Kanaal te veroveren. Ieder herin nert zich nog den sensatloneelen strijd tusBchen Blérlot en Latham, de uren van Bpannlng tijdens het wachten op gunstige weersomstandigheden, het opstijgen, de angsten welke men uitstond toen de koene ludhtheld uit het gezicht verdwenen was en zijn sensationeele landing in een weide bij Dover na 28 minuten vliegens. En zie daar Blérlot wereldberoemd 1 Het regen de aanbiedingen uit alle deelen der we reld om demonstratievluchten te houden. Hü was de gast van versohillende vor sten, logeerde o.a. bij keizer Franz Jozef, totdat geheel onverwacht het tragisch einde van zijn tournee kwam te Constan- tinopel, waar hij door den sterken wind op de derde étage van een woning ge worpen werd. Blériot zelf werd zwaar ge wond, behield het leven, maar moest zijn vrouw beloven nooit meer de lucht in te gaan. Hij vestigde zich toen met zijn vrouw en vijf kinderen te Levallois-Péret, waar hy zich uitsluitend toelegde op de fabricatie van toestellen. Pégoud en Mo- rane zorgden, dat de Blériots over de ge- heele wereld bekend werden en toen de wereldoorlog uitbrak deed de Fransohe regeering een beroep op den vermaarden constructeur. Dank zij helden als Guyne- mer en Dorme zegevierde de Spad VII. Na den vrede van Versailles werd aan de Nieuport den voorkeur gegeven, kwamen andere toestellen als de Farmans en de Bréguets in den handel en 'begon de ver deeldheid onder de Fransche construc teurs, die machteloos stonden tegenover de buitenlandsche concurrentie. Fokker verdreef de Fransche toestellen op de lijn ParijsWarschau en ook de Hjn op Egypte ontviel aan de Fransche industrie. Voor het oogenblik zijn, dank zij de cen tralisatie, de toestanden weer iets verbe terd en met hoop kan de Fransche vlieg- tuigfabricatie weer de toekomst tegemoet zien. In de Sorbonne vond een officieele huldigingsavond plaats, uitgaande van de Aéro-Club de France. Maar hiermede is de huldiging niet ge ëindigd. Zoowel te Calais als te Dover zal Blériot's Kanaalvlucht plechtig worden herdacht en moderne toestellen zullen een getrouwe reconstructie geven van dit groote evenement, dat aan die van Garros, van Alcock en Brown, van Lindbergh, Kingsford-Smith en zoovele anderen is voorafgegaan. En Blériot zelf? Ongetwijfeld zal hij nogmaals die oogenblikken van een eerste Kanaalvlucht intensief beleven, een feit, dat in de wonderbaarlijke geschiedenis der menschheid staat geboekstaafd als een der grootste overwinningen van den mensch op de natuurkrachten. HET TIJDRECORD DER AMERIKAAN SCHE VLIEGERS. De Amerikaansche vliegers Jackson en O'Brien, die een poging doen om het w ereldduurrecord voor vliegtuigen te ver beteren en dit inmiddels reeds lang ver beterd hebben, bevinden zich thans reeds 805 uur in de lucht. Zij hopen in het ge heel 21 dagen te kunnen doorvliegen. De motor loopt'nog steeds zonder storing en de vliegers vertoonen nog geen teekenen van vermoeidheid. Zij deelden integendeel mede, dat hun gezondheidstoestand uit stekend is# en dat zij dagelijks dikker worden 1 Van de vliegers, die nog kort ge leden in Texas een nieuw duurrecord ves tigden van ruim 200 uur, ontvingen Jack- son en O'Brien een felicitatietelegram, dat door hen beantwoord werd. EEN DUITSCHE ZEILVLIEGER TE PARIJS. Per zeilvliegtulg over het KanaaL De Duitsche zellvlieger Richter is Vrij dag te Parijs aangekomen. Hy zal zich voor de feestelijke herdenking van Blé riot's vlucht over het Kanaal naar Calais begeven en met zyn zeilvliegtuig zelf de zen tocht trachten te doen. „En zoo komt hett" besloot de oude gids met rustige stem zijn vertelling „Zoo komt het, dat telkenmale, wanneer in de bergen de geheimzinnige witte vrouw gezien wordt, er een mensch zijn vermetelheid om de onberoerde sohoonheid der Alpen te betreden, met den dood moet bekoopen". Een lange stilte volgde er op deze plechtige, met rotsvaste overtuiging uit gesproken woorden. Bulten Joeg de woeste sneeuwstorm, die de hut op haar grond- vosten deed trillen; die van de hoeken rukte en somwijlen in den sohoorsteen bulderde, alsof hij dit nietig stukje.men- scheriwerk, half versoholen in deze maohtige, overweldigende natuur, met één enkelen ruk wilde wegvagen. En sombere, klagende geluiden volgden elkander op In oneindige raeks. Vreemd bellohtten de door den sterken wind woest dansende vlammen het ge- mengdo, uit vier gidsen en noht toeristen bestaande gezelschap, dat, ln een huiven cirkel om het open houtvuur geschuurd, zloh het zoo gemakkelijk mogelijk had fiemaukt. ZIJ waren hier ln deze vluoht- iut, dichtstbijzijnde besohuttlng tegen den rasenden sneeuwstorm, uit twee versohillende richtingen saamgekomen en zooals (lat in de eenzaamheid der bergen gewoonte la, werd er weldra vrlendschup gesloten. Het gesprek liep I gevaarlijke klltn Inderdaad, deze acht toeristen hadden ieder voor zich nooit kunnen vermoeden, dat zij, mannen der wereld, die reeds ongeveer overal geweeBt waren en die bijna van alle genoegens genoten hadden, nier als vertegenwoordigers van tweb verschillende naties naar het geheim- zinnige verhaal, dat een eenvoudige, oude gids hun deed, met een vreemde, hun onbekende ontroering zouden zitten luisteren. Onder andere omstandigheden zouden zy zeer zeker een minachtend glimlachje over zooveel dwaas bijgeloof niet hebben kunnen onderdrukken; waren het de woeste angstaanjagende geluiden van den storm, of de melancholische eenzaam heid, welke steeds in de Alpen den mensch terneer drukt of misschien ook wel de roode dansende gloed, welke op hun ge zichten zooveel onheilspellends teekende. Men wist het niet. Zeker was, dat het groepje samengedrongen menschen, ver loren als t ware in deze eindelooze sneeuw- woestijn, door een onbestemd gevoel van vrees bevangen werd. Eindelyk vermande Charley Winters, de jongste van het gezelschap, zich. Met een spottend glimlachje, dat eenigs- zins mislukte, sprak hij Kranig verteld. Het is alleen maar jammer, dat ik niet aan bovenaardsche visioenen geloof, anders hadden wy die jonge, maagd (witte vrouw) ten eten kun nen vragen, want er is hier beslist ge brek aan vrouwen.» Een oogenblik flikkerde er iets in de oogen van den gids. Toen antwoordde hy «Jongeman, gij die nog slechts korten tijd in de Alpen rondtrekt, kunt daarover niet oordeelen. Maar zoo waarachtig als mijn haren hier in de bergen in eere grijs geworden zyn, zweer ik u dat het de waarheid is.« Door een hoofdknikken gaven de andere gidsen hun instemming met deze woorden te kennen. Een oogenblik bleef Charley getroffen voor zich uit staren. Toen stond hy op, en zich tot de anderen wendende, her nam hij «Onnoodig nog langer te discuteeren We zullen .het toch nooit eens worden. Maar laten we gaan slapen, het is morgen vroeg dag voor ons, want volgens de gidsen zal de storm vannacht wel bedaren. En een half uur later constateerde men, dat allen dezen verstandigen raad hadden opgevolgd. Plotseling schrok Charley Winters wakker. Wat was dat? Werd daar niet zoo juist vlak by zyn hoofd tegen den muur geklopt Aandachtig luisterde hy enkele minuten. Neen, geen ander geluid deed zich in de spannende stilte tusschen twee hui lende windvlagen van den afnemenden storm hooren, dan de regelmatige adem haling van zyn kameraden. Neen, hij moest zich hebben vergist. Wie zou er ook hier op deze eenzame besneeuwde hoogte, ver van elke rumoerige stad of zelfs dorp, ver- van alle leven, aan de muren komen kloppen?! En juist wilde hij zich opnieuw te rusten leggen, toen er wederom en ditmaal wat dringerder tegen den wand getikt werd. Dat was te veel voor Charley. Voorzichtig stond hij op, om zyn kameraden niet onnoodig te hinderen en begaf zich naar de deur. Toen hy deze opentrok, deed een yskoude windvlaag, vermengd met sneeuwvlokken, hem verschrikt terugwijken. Maar hij ver mande zich, trok de deur zacht achter zich dicht en trad naar buiten. Geiyk de gidsen het voorzien hadden, begon de storm te bedaren; nog slechts van tijd tot tijd kwam er een rukwind gierend over de half onder de sneeuw bedolven rotspunten opzetten, ontelbaar witte vlokjes voor zich uitjagend.. Maar waar was nu die geheimzinnige rustverstoorder De eerste oogenblikken vermocht Char ley niets anders te onderscheiden dan een doffe schemer rondom, totdat Plotseling verscheen er op korten af stand van hem een vrouw. Vaag verlicht als zij was, scheen zij langzaam uit de sneeuw op te doemen. Het was een prach tige vrouw, van een vreemd-angstwek kende en fasoineerende sohoonheid, die daar nu onbewegelijk tegenover hem stond. Rondom heur goudblonde haren straalde een lichtkrans- en haardun, blank kleed, dat haar als een ijle wolk om hulde, glansde byna onmerkbaar, zich ternauwernood tegen de omringende sneeuw afteekenend. Toen begon zij zloh langzaam van hem te verwijderen, met de hand wuivend haar te volgen. En machteloos, als gehypnotiseerd, volgde hij het dwaallicht, dat hem steeds op denzelfden afstand vóór bleef gaan, ln den zwarten naoht. Een zachte, onbestemde, heerlijk moolo muziek, zooals hij nog nooit gehoord had, klonk hem in de ooren. En steeds maar volgde hij hot fantoom daar vóór hem, dat hij niet ln staat was te benaderen. Al vérder ging het..,, al vérder achter de lokkende vrouw anti Langzaam begon het toen tot Charley door te dringen, die, hoezeer hij ook door dere geheimzinnige verschijning gebiolo geerd was, tooh geheel autornatlsoh de omgeving ln zloh opnam, dat zy zloh vooi'lbewogon ln de rlohting van het peilloos diepe ravijn, hetwelk op vrij korten afstond langs de hut liep, en waar voor de gldson den vot'lgen avond nog Sewanrsohuwd haddon. Reeds meende hij o zwarte gaping van do kloof Inde wit- sohemerenoe sneeuw te kunnen onder- schelden. En ln zijn doffe, pijnlijke her sens mankte zloh thans met moeite één enkele gedachte loa: dat daar aan den steeds schreed hy voort ln de riohtlng van de kloof, waaruit de Dood hen scheen toe te grynzen. Elndeiyk, elndeiyk, kon zy niet verder. En met vernieuwden moed strompelde Charley voort. Thans washy zijn doel nabij 1 Luttele passen bevonden zloh nog tusschen hen, en aan den rand van den afgrond stond nog steeds onbe- weegiyk de hoog opgerichte gestalte van de Vrouw der Bergen, wier lichtende omtrekken zloh nu scherp afteekenden tegen den zwarten hemel, waarin thans de sterren weer flonkerden. En de trekken van haar schoon gelaat schenen hem bemoedigend toe te lachen. Steeds rneer kwam hij onder haar betooverenden invloed. En nu stond hy vóór haar. L»ng keken zy elkaar aan. Zijn oo<;en hingen als het ware aan de hare. Geen enkel geluld verbrak de stilte rondom, welke zwaar en dreigend op de omgeving scheen te rusten. Toen hief hij als in een droom de handen naar haar op, maar op hetzelfde oogenblik ontweek zij hem en dwarrelde als een sneeuwvlok weer in de donkere diepte. En voor Charley's voeten opende zich gapend de afgrond.... Op den bodem stond, gelyk een dwaal licht, de geheimzinnige vrouw, en wenkte en lokte. Een vreeselyke angst maakte zich plot seling van Charley meester. Tevergeefs trachtte hy zich van den rand van den afgrond los te rukken; die oogen daar beneden, welke hy niet kon zien, doch die hy slechts vermoedde, hielde hem in hun ban gevangen. In enkele seconden trok zijn geheele leven aan zijn geestes oog voorbij. Doch vader, moeder, zijn zusters, zijn verloofde, hun zonnig land huis te midden der bloeiende ooftboomen, zijn vrienden, alles, letterlyk alles, loste zich op in de lichtende verschyning daar beneden, welke zijn geheele denken vulde, en die thans al smeekend de armen naar hem uitstrekte. Als een wanhopige wor stelde hij tegen den lust, zich naar be neden te werpen en zich geheel aan haar over t6 geven. Langzaam maar zeker verslapte zijn. tegenstand, werden zijn gedachten als door een floers omgeveb. Met een laatste krachtsinspanning tracht te hy zich aan haar hypnotiseerende oogen welke zijn wil als 't ware verlam den, te onttrekken; trachtte hij haar funesten invloed van zich af te schudden, te laat! Als in een droom voelde hy, hoe hy zich voorover boog, een stap voorwaarts deed, even uitgleed, en toen. de val. Maar vóór hy het bewustzijn verloor, zag hy, dat de geheimzinnige verschyning verdwenen was en hij in een zwarten bodemloozen afgrond viel. Toen kwam het einde. TOCHTEN DOOR NOORD-HOLLAND. Per auto, flets en te voet „En zoo, geachte heeren, heb ik U de geschiedenis verteld van de Witte Vrouw der Bergen. Ik heb haar daarboven, en hier wees hij naar de besneeuwde toppen in de verte, in mijn droomen gezien, zooals U trouwens wel uit mijn verhaal zult hebben opgemaakt. Glim lacht niet mijne heeren, want zy bestaat, deze geheimzinnige verschijning, al noe men wy haar de Wraak der Bergen. Ik hoop mijn blad daar in 't mistige Engeland hieromtrent het een en ander te kunnen berichten. In ieder geval heb ik kopij, mijne heeren, ik dank U voor uwe belangstelling." Deze woorden, welke eenige bravo's ontlokten, werden geuit door den beken den journalist Charley Winters, in een der vele gerieflijke hötels aan den voet van den Jungfrau, nadat hij van een lange excursie in de Alpen was teruggekeerd. J. K. ,flaar mijn mening Is het roken van sigaretten en sigaren en het pruimen van tabak voor schoolgaande kinderen zeer nadelig en verdient ten strengste afkeu ring. Alle mogellke middelen moeten dan ook worden aange'nend om zulks tegen te gaan." Dr. A. van der Minne. Ons eigen land ls mooi, belangwekkend, aantrekkeiyk. In al zijn onderdeelen. Iedere provincie heeft zoo haar eigen sfeer, haar eigen byzonderheden, die haar van de andere onderscheidt. Er is veel gelyks ook, maar dat betreft dan slechts gedeelten, die na aan elkaar liggen, om dat de denkbeeldige gren8iyn geen werke- ïyke afscheiding vormt. Noord-Holland per auto zien beteekent dwalen met het motordier door het zoo aantrekkeiyke bosch en heidelandschap van het Gooi of wel langs den zelfkant der duinen, die de provincie van de Noordzee afscheiden. Het kan ook beteekenen een tocht door het vlak-diepe polderland, dwars door de bloeiende droogmakerijen of over kronke lende ringdijken. Per flets is dat al zoo ongeveer hetzelfde al is dan de dagelyks af te leggen afstand lang zoo groot niet. Maar men heeft dan het voordeel ook langs heel smalle paden te kunnen gaan, dwars door de Ankeveen- sche plassen by voorbeeld of langs achter weggetjes in het prachtige duinlandschap, waar de automobilist niet komen kan of mag! Maar het toppunt van genot smaakt ook in een provincie als Noord-Holland, de wandelaar. Die is desnoods in het geheel niet gebonden aan den begane'n weg, kan althans gaan langs paadjes, waar zelfs een fletser het op moet geven. De wandelaar kan gaan dwars door het duinlandschap langs lang-vergeten en nooit meer gebruikte schelpenpaden die kan hier en daar omhoog klauteren en van een duintop bewonderen de vérre wijdte van het zich naar het Oosten als een groen weefsel uitstrekkend polder landschap met zijn roodgedaakte boerde rijtjes, zijn nyvere dorpjes met-de ijl daar midden-uit oppiekende kerktorentjes waaromheen de huizekens gegroepeerd rood-bruin-grauwe vlekken vormen tot ver-weg in het lage land. Voor dien wandelaar is buiten het Gooi die duinrand het aangewezen operatie-gebied. Want een wandeling door den bloeienden Beemster byv. moge ook al wel haar aantrekkelijkheid hebbenhet genot daarvan is te kort om een heelen mooien dag te vullén. En wanneer wy dus hieronder den wandelaar wat mooie wan delingen wyzen, zullen wy ons voor hem ook nl met het oog op de ruimte bepalen tot die streken. Voor den automobilist verdeelen wy Noord-Holland in vierenhet Gooi, Haar lemmermeer, IJpolders en Zaanstreek, de duinrand in zijn geheele uitgestrektheid en het lage land daarneven, Waterland, de polders en Drechterland. In het Gooi zyn tal van autotochten mogelijk. Van Amsterdam over Muiden, Naarden, Huizen, Laren naar Hilversum en vandaar over Loosdrecht, Nieuwer- sluis en langs de Vecht eavia Ouderkerk langs den Amstel weer naar huis terug. Op deze route zijn natuurlyk allerlei variaties mogelijk. De tweede streek is wel te rijden via Aalsmeer en dan dwars door den Haar lemmermeer naar Hoofddorp én Heem stede. Haarlem, passeertnde langs het. Noorder Buiten Spöarne via Spaarndam naar Velzen en daarna via Beverwijk, Krommenie naar Wormerveer. Volgt dan de zeer interessante tocht langs ae Zaan via Zaandyk en Koog naar Zaandam. Daar kan men hetzij over het veer aan de Hembrug, hetzij via Oostzaan, Buik sloot, Amsterdam weer bereiken. Langs den duinrand is een zeer verscheiden tocht.Die van Haarlem gaatoverBloeniep- daal, Velsen, Beverwijk Heemskerk rechts latende naar Castricum. Daar gaat een weg naar Alkmaar, maar de mooie weg loopt linksaf door het duingebied van Egmond, langs Egmond aan den Hoef naar Bergen Binnenverder naar Schoorl, Groet en Camperduin. Daar loopt de weg achter de Hondsbossche zeewering langs naar Petten. Rechtsaf naar het groot Noordhollandsch Kanaal voert de weg dan recht noorderwaarts naar Den Helder. Daar zullen-op dien weg gelegenheden te over zyn om eens^iit te stappen en te genieten van de omgeving. Meer dan op eenlgen anderen autotocht door deze provincie. Een autotocht door het gebied der droogmakeryen.door Purmer en Beemster en Schermer: een tocht van Amsterdam over Puremerend, Midden-Beemster, de Rijp, Schermerhorn naar Alkmaar en vandaar over Oudkarspel, Oude Niedorp, Wognum, naar Hoorn heeft zonder twyfel jook groote bekoring vooral voor hpm die van ons mooie vlakke polderland schap met zyn zware wolkenpartijen en zijn haast oneindig wyden blik houdt. Dan is de tocht van Hoorn naar Enk huizen door de Streek, over Wester- en em Oosterblokker, Westwoud, Hoogkars- pel, Lutjebroek, Grootebroek en Boven- karspel zeker een goed slot van een welbesteden dag. Een fietstocht door de Zaanstreek naar Alkmaar en terug langs Heiloo en Cas tricum naar Velsen kan gevoegelyk met een allerprettigst boottochtje over het Noordzeekanaal naar Amsterdam worden besloten. En fietstochten in het Gooi, dat met zijn uitgebreid net van speciaal aangelegde* paden een dorado juist voor den fietsrijder is, zyn in allerlei variaties en over allerlei afstanden te maken. Voor den wandelaar komt ook al in de eerste plaats het Gooi in aanmerking. Daar z£jn nog paden genoeg waarop zelfs geen fietsers komen, daar kan men nog uren lang dwalen en buiten zyn, ongehin derd, onverlet Maar waar wandelaars weinig komen en waar het toch zoo mooi is in den voor zomervooral, datzyn de Ankeveensche plassen, dat is de omgeving van Nederhorst den Berg, van Ankeveen, van Kortenhoef. De A. N. W. B- leidt er zijn eersten wan delweg doorheen. Van DiomerbrUg langs Zandpad en Gein en dan dwars door dit moerasgebied naar 's-Gravenland en Hil versum een wandeling van een goeie 25 km. die door het bekende driehoekje duidelijk is gemarkeerd" Bekenden zijn de mooie wandelingen, die te maken zijn in de omgeving van Haarlem, achter langs Meerenberg naar V.elseroord en IJmuiden. Aan den over kant van het kanaal is veel schoons ver loren gegaan: de Breesaap is lang zoo aantrekkelijk niet meer als een twintig jaar geleden. Dan zijn er de wandelingen in de om geving van Bergen Binnen, tusschen dit dorp eD Schoorl, waar de Staatsbosschen, die de duinen over een groote opper vlakte bedekken, het landschap daar tot een ideaal wandeloord hebben gemaakt. En op ettelijke plaatsen kan men er dwars door den duin-wand langs schelpen panden, waarlangs heel vroeger de vis- schers hun zware manden visch zeulden naar „de stad Ook ten N. van Petten nog, langs het Zwanewater naar Callantsoog en verder op naar Huisduinen kan men urenlang loopen en genieten van de heerlijke frischheid endaar vooral—van de on gereptheid van het Hollandsche duin landschap. Om van de gelegenheid,' die Texel en vooral Vlieland en in mindere mate ook Terschelling den wandelaar bieden, nog maar niet eens te spreken. (Hand.bl.). DE KABINETSCRISIS. DEN HAAG, 27 Juli. Naar het pers- bureau Vaz Dias verneemt, is van ont heffing der opdracht van-Jhr. Ruys de BeerenbrPuck tot vorming van een Kabi net, steunende op de rechterzijde, geen sprake. Heden overleed, in het Tesselschade- Z i e kenhuis te Amsterdam, onze Zoon, Broeder en Behuwd-Broe- der, de Heer HENDRIK 0E BOER, in den ouderdom van bijna 48 jaar. Namens Vader, Broers en Zusters: B. DE BOER, Kuiperdwarsstraat 9, Den Helder. Den Helder, 20 Juli 1929. ZONDAG v m. 10 uur Da. J. HOEK, van Den Haag. rand van den afgrond, verder de geheimzinnige x kunnen; dat hij haar te in den aanvang overal purUlen, welke men ln den laataton tijd'vrouw niet verder «ou al zoo ondervonden hud. En weldra werd daar eindelijk ln etaat zou zijn hot afgowlaaeld door het verhaal van den naderen, en van aangezicht tot aangezicht gids, dut zoo luist beëindigd was en,te komen, hetgeen do ulas op verzoek van een jongen man, Charley wlntere,had gedaan. Mat groot* aandacht had meu geluisterd. Nog eleohta enkele passen acheldden haar thana van de plaat» waar lij ge- dwongen aou worden etil te alten, oa nog DANKBETUIGING. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling dlo wij mochten ondervinden ge durende de ziekte en het over- iy den van onzen geliefden Eoht- Senoot, Vader, Behuwd- en rootvader, den Heer L. 0 KRAAN, betuigen wij langs dezen weg allen onzen hartiTIJken dank. Uit aller naam, Wed, T. KRAAN—Sohivpïrs, Den Heldor, Juli 1929. Ondergeteekende, verpleegd geweest ln 't Marine-Hospitaal, wenscht langs dezen weg zijn hartiiljken dank te betuigen voor dezeergoedebehandeling door Dr. P. J. van Druil en de Ver plegers van Znal 8. J. F. STUART. De Voorzitter van het Hoofd stembureau, bedoeld In artikel 84, tweede lid der Kieswet, brengt Ingevolge het bepaalde ln artikel 109 dier wet ter al- gemeene kennis, dat ter secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ls nedergelegd het besluit, wuarblj benoemd is verklaard tot lid van den gemeenteraad de Heer Th. A. A. TERRA, in de plants welke door het bedanken van den Heer W. C. VAN BREDA Is opengevallen. Den Helder, 27 Juli 1929. De Voorzitter voornoemd, DRIESSEN. Retour f 2.50 per persoon. Woensdag 81 Juli vertrek uit Garage MOORMAN, Brakke- veldweg, 'smorgens 7 uur; terug ongeveer 11 uur 'savonds. Kaarten van af heden verkrijgbaar aan de Garage. Tel. 470. Kleins regendroppel», klslnl korrsls zand, Vormsn groots zeeën, sn hst wijde strand. Brsngt gsrsgsld Uw kleins besparingen naar de Ondernemer: S. MOORMAN. Te beginnen met 28 Juli zullen gedurende de VACANTIE autobussen vertrekken uit Garage PELS, Kanaalweg, naast het Postkantoor, en uit Garage MOORMAN. Brakkeveldwcg (Tuindorp), Telef. 470. Vertrek Huisduinen naast Rywiel- stalling P. KALIS. In verband met het groot aantal deelnemers aan de reünlefeeaten op 20 en 21 September a.s., ondervindt het comité moeilijkheden met het onderbrengen der deelnemers. Mitsdien wendt het oomité zloh tot de families te Den Hélder met het beleefd verzoek, Indien ar onder hen zijn bsreld om ssn of mssr dlsr deelnemer», even tueel vergezeld ven huneohtgenoote, te legaoren, hiervan kennis te willen geven ann den officier van administratie le klaeee M i. C. KLAA8SEN, soorotarls-pen- nlngmeeeter van voornoemd «omité. op

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11