O A Zondag naar Alkmaar badpaviljoen CONCERT RETOUR Goedkoop VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. per VAN ZATERDAG 27 JULI 1929 STREMMING SCHEEPVAART BALGZANDKANAAL. AUTOBUSDIENST f 1.75 en f 1.25 naar Amsterdam naar Alkmaar f 1.00 en f 0.75 dagretour f 0.75 en f 0.50 ZONDAG 28 JULI 3—6 van uur n.m., Kapelmeester: Hoppenbrouwer DON-KOZAKKEN-KOOR. TENTCONCERT Julianadorp. PREDIKBEURTEN Hulpkerkdienst Gemeenteraad van Callantsoog. Ingekomen stukken. Onze vroegere stadgenoot de heer J. van Sluijs, is te den Haag geslaagd voor het examen in Duitsche Handelscorres pondentie van Mercurius en de Vereeni- ging van Leeraren. Voor het op 11 en 12 Juni te Amster dam gehouden examen der Federatie van Handels- en Kantoorbedienden-Vereeni- ging „Mercurius" slaagde mej. M. de Boer en de heer J. de Vries, leerlingen van den heer J. Bregman. Nogmaals is wijziging gekomen in de data der stremming van het scheepvaart verkeer in het Balgzandkanaal. Wij ver wijzen daartoe naar de advertentie in het nummer van heden. VERKIEZING VAN EEN LH) VAN DEN GEMEENTERAAD. Vacature W. C. van Breda. De Voorzitter van het Hoofdstem bureau brengt ter algemeene kennis, dat ter Seoretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd het besluit, waarbij benoemd is verklaard tot lid van den Gemeenteraad de heer Th. A. A. Terra in de plaats, welke door het bedan ken van den «heer W. O. van Breda is opengevallen. HAVENPLEIN—HUISDUINEN. Naar men ons mededeelt, zal met in gang van Zaterdag 27 Juli a.s., telkens op Woensdag, Zaterdag en Zondag van het Havenplein naar Huisduinen een autobus rijden. De tijdstippen van vertrek van het Ha venplein en van Huisduinen zijn: Op Woensdag en Zaterdag: Vertrek Havenplein 1.30 u. n.m. Vertrek Huisduinen 5 u. n.m. Op Zondag: Vertrek Havenplein 10.30 u. v.m. Vertrek Huisduinen 12.30 u. n.m. Er zal worden gereden van het Haven plein langs Hoofdgracht, Weststraat,' Spoorstraat naar Stationsplein, waarna de gewone route zal worden gevolgd. AFSCHEID VAN DEN HEER L. DE BRULTN. Parttr, c'est mourir un peu. Vrijdagmiddag waren in een der lokalen van school 9 aan de Vischmarkt alle hoof den, enkele oud-hoofden, oud-collega's, ouders, het onderwijzend personeel, en de leden van de Commissies van Toezicht en Bijstand bijeen om getuige te zijn van het afscheid van het hoofd, den heer L. de Bruijn, gedurende een reeks van jaren hier werkzaam. Het College van B. en W. was vertegenwoordigd door den Burge meester, den gemeente-secretaris, en de wethouders De Zwart en Bok. Ook de in specteur L o., de heer Dim, was tegen woordig. De aanwezigen werden, na de binnen komst van den heer en mevrouw De Bruijn, welkom geheeten door den heer Muts. De Burgemeester sprak den schei denden leeraar tóe. Ruim 40 jaar zijt gij bij het onderwijs werkzaam, aldus de heer Driessen, en het gemeentebestuur meende hier tegenwoordig te moeten zijn. Daar omtrent de keuze van een stoffelijk blijk niet spoedig genoeg kon worden beslist, overhandigt spr. namens het gemeente' bestuur een envelop, met het verzoek zelf een geschenk uit te kiezen. Tenslotte dankt spr. den heer De Bruijn voor alles wat hij voor het onderwijs gedaan heeft en wenscht hem nog vele jaren toe van rust. De beer Dun wijst op den gewichtigen dag, waarop een eind gemaakt wordt aan het ambtelijk leven van den heer De Bruijn. Het zal u wel vreemd zijn geval len, zegt spr., dezen korten tocht van uw huis naar school voor het laatst te maken. In elk afscheid zit iets tragisch'; hier zit evenwel ook een element van dankbare blijdschap, dat gij dit oogenblik beleven moogt. Hoevelen zijn er bij wie vóór den pensioengerechtigden leeftijd al het af scheid gekomen is. Dankbaarheid daar voor is in uw hart, maar ook in het onze. Gij hebt in die 40 jaar gewerkt aan een groote schaar van kinderen en deze zullen u dankbaar zijn. De rijkssohoolinspectie kent en waardeert uw werk. Het archief daarvan kan dat getuigen. Wij verliezen den heer De Bruijn ongaarne als onder wijzer. Jarenlang heeft hij gewerkt aan de opleiding voor onderwijzers en onderwij zeressen en ook hiervan wordt met groote waaxdeering en dankbaarheid gesproken. De gedachte niet ..vergeefs geleefd te heb ben en velen tot een zegen te zijn geweest, zal uw verder leven verhelderen. En wij bidden dat God u nog vele jaren mag sparen. De Voorzitter van de plaatselijke Commissie van Toezicht, de heer Smits, zegt: Wij hebben u niet zoo vaak ontmoet als de inspecteur, maar toch weten wo van uw werk en de resultaten daarvan te getuigen. Namens oud-leerlingen brengt spr. dank voor wat de heer De Bruijn deed. De Voorzitter der Oudercommissie, de heer R u d o 1 p h, vertolkt den dank van alle ouders van de vroegere en de te genwoordige leerlingen. Het is een excep tioneel verschijnsel, als men 86 jaar aan dezelfde school werkzaam is. Wij willen u namens allen een stoel met kussen aanbieden. Erl aan Mevr. De Bruijn, die door haar hartelijke toewijding en sympathie het haar echtgenoot moge lijk maakte zijn plicht aan ons volkskind te vervullen, biedt spr. bloemen aan. De heer Muts spreekt namens het onderwijzend personeel van school 9 en 10, alsmede enkele dames en hoeren oud- collega's, die zich hierbij hebben aange sloten, woorden van dank en afscheid, voor de wijze, waarop wij samenwerkten. Gij hield u niet op met futiliteiten, zegt spr., hetgeen gunstig werkte op de school. Er heerschte steeds de juiste toon. Woor den van dank brengt spr. voor de wijze waarop u medeleefde met de kinderen. Er werd geen gewag van gemaakt, maar we waardeeren dat werk, ook van Mevr. De Bruijn, ten volle. Onze school sluit een beschavings periode af van 46 jaar. WJJ weten dat u persoonlijk nog van geen rust weten wilt. Spr. biedt eenige tuinmeubelen aan. De heer De Vries "(Julianadorp) spreekt namens de collega's als oudste een geestig woord. Vroeger deden de jon geren dat, maar in deze eeuw van het kind moeten de oudjes dit opknappen. Spr. zal niet als collega en als onderwij zer den heer De Bruijn noemen, ook niet als voorzitter van de ambtelijke vergade ringen, waar hij steeds op zoo kalme en rustige wijze leidde. Maar spr. wil gaarne iets zeggen, omdat de heer De Bruijn nu oud-collega wordt. Er is veel wat slechter wordt als het oud wordt, oud brood, oude schoenen, oude kleeren, maar omgekeerd is er ook wat beter wordt, naarmate het ouder wordt: oude gobelins, oude Bols En zóó iets is de heer De Bruijn nu ook. Zoo beschouwd zijt gij heel wat beter, wat gezondheid betreft, dan een 20 jaar terug. Namens de collega's en enkele oud-col lega's biedt spr. een stoffelijk blijk aan De heer Van der Horst spreekt een persoonlijk woord van dank. „Een goede buur is beter dan een verre vriend". Toen spr. een jaar of 7 terug hier kwam, zei men tot hem: „je krijgt'een goede buur, 'je boft". Toen wist spr. niet wat dat be- teekende. Nu weet hij dat wel; want met groote welwillendheid en geduld heeft de heer De Bruijn spr. steeds geholpen en met raad en daad bijgestaan. De heer Gij s b e r t s wil ook nog een woord als oud-collega zeggen. Spr. heeft het voorrecht den heer De Bruijn als jonge man te hebben zien komen. Thans, bij het heengaan, is het verschil wel groot Men nam er toen geen notitie van, wist ternauwernood dat gij er waart. Het per soneel der school ontving u koel. Thans zien ze u met leedwezen vertrekken, om dat zij wel weten wie heengaat, maar niet wien zij terugkrijgen. De vriendschap, die ge u verworven hebt, is gegroeid in een reeks van jaren, en dit gevoel zal ook uw weemoed temperen. De heer De Bruijn dankt voor de vriendelijke en waardeerende woorden en voor de stoffelijke blijken van waardee ring. Spr. gevoelt zioh wat klein bij dit alles en hoopt dat men niet te veel heeft overdreven. Toen spr. hier aan de Visch markt kwam, vond hij daar toestanden, die hij in een stad van deze grootte niet meer mogelijk achtte. Een school die wat klas- seindeeling betreft, aan de meest elemen taire eischen niet kon voldoen. Dank zij voornamelijk burgemeester Van Steijn is de school tegen den grond gegaan en een betere gekomen, die aan redelijke eischen voldoet. De grootere belangstelling voor het onderwijs, voornamelijk onder burge meester Houwing, móakte, dat wij den in ventaris wat meer op peil konden bren gen. Er is nog wel wat te wenschen over gebleven, maar wellicht slaagt mijn op volger erin, dat te verwezenlijken. Tot den heer Dun zegt spr.: wanklanken zijn er tijdens onze samenwerking niet gehoord; voor den van u ontvangen steun zeg ik u dank. Spr.-richt zich vervolgens met eenige woorden tot de Commissies van Toezicht en de plaatselijke Commissie van Bijstand voor hun medewerking, al is uit den aard der zaak het contact nimmer zeer groot geweest. Den heer Rudolph antwoordt hij, dat er blijkens de registers ruim 4000 leerlingen zijn aan wie spr. onderwijs heeft gegeven. Dat dit een band schept er zijn er bij wier kinderen ook nu weer op deze school zyn behoeft geen betoog. Jammer ge noeg is het nog niet gelukt de ouderavon den tot een grooter bezoek op te voeren; dit instituut is blijkbaar onvoldoende in geburgerd. Bizonder aangenaam was het spr. hier zoovelen bijeen te zien, waaronder ook de heer Gijsberta en andere oud-collega's. Spr. dankt allen voor hun medewerking en sympathie. Ik heb er steeds naar ge streefd mijn denkbeelden als hoofd in praktijk te brengen, en tevens getrach zooveel mogelijk de eenheid der school te bewaren. Tenslotte richt spr. zioh tot de aanwe zige kinderen, het overschot van het 7de leerjaar, die in hetzelfde geval verkeeren als hun onderwijzer: zij ook gaan de school verlaten. Maar het verschil is, dat ik mijn loopbaan beëindigd heb, terwijl jelui nog niet aan het begin staat. We hebben het er wel eens over gehad, zegt spr., dat kennis en ontwikkeling in het leven wel dingen zijn van waarde, maar dat tenslotte de waarde van een mensch in het maatschappelijk leven nog door andere dingen bepaald wordt. En als jelui straks zijt heengegaan, denk hier dan aan, en leer dat beseffen. Spr., die nog niet ten volle 65 jaar is, is nochtans genaderd aan de grens door de wet gesteld ten opzichte van het neer leggen zijner functie. Hoewel ik mezelf nog niet als zoodanig gevoel, zegt spr, begrijp ik, dat er een tijd is van komen maar ook een van gaan, en dat aan jon gere krachten het werk behoort te worden overgedragen. Mijn vrouw en- ik hebben gelukkige jaren hier doorgebracht, en wij zijn daar oprecht dankbaar voor Mijn ambtelijke loopbaan is ten' einde. Maar moest ik weer kiezen, ik koos hetzelfde. De heer Muts brengt tenslotte dank nan allen, die op zoo ondubbelzinnige en hartelijke wijze blijken gaven van hun sympathie, waardoor deze dag tot <*en on vergetelijke voor den heer De Bruijn is gemaakt. REUNIEFEESTEN. i De deelname voor de in September te houden reunlefeesten van het Kon. In stituut is blijkbaar zeer groot. Voor logies beschikt het comité reeds over het stoom schip „Oranje Nassau", van de Maat schappij „Zeeland", welke boot ook bij de Olympische Spelen te Amsterdam als hotelschip heeft dienst gedaan. Verder over de door de N.V. Zeebad Huisduinen aangeboden gelegenheid tot logies en ont bijt in het hotel en in de villa's, voor zoo ver ruimte beschikbaar .is. Gezien het tijdstip der feosten, na half September, zal vermoedelijk wel zoo goed als alle ruimto beschikbaar zijn. Blijkbaar is de toeloop buiten verwaoh- ting groot, zoodat het comité nog een be roep moet doen, blijkens de advertentie in dit nummer, op de welwillendheid der burgerij om aan de reünisten huisvesting te verleenen. Wie zioh ervoor beschikbaar stelt, melde zich aan bij den off. v. adm. Ie !kl. Klaas- sen, Kon. Instituut. H. PRIESTERWIJDING TE MILL HILL, ENGELAND. Op Zondag 21 Juli j.1. ontving onze plaatsgenoot, de WelEerw. Heer Henricus W. Lijding de H. Priesterwijding in de Kapel van het St. Joseph's College te Mill Hill Londen N.W. 7, toegediend door den Algemeenen Overste der St. Joseph Congregatie Mgr. J. Biermans. Father Lijding volgde alhier het gewoon L. O. aan de Vischmarktschool, studeerde 6 jaren aan het'Studiehuis der St. Joseph- Congregatie te Tilburg, vervolgens te Roosendaal, en de laatste 4 jaar te Mill Hill, Engeland. Als eerste priester, voorkomende uit de Parochie van „O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen", Jan in 't Veltstraat alhier, zal hij op Zondag 28 Juli zijn eerste plech tige H. Mis opdragen om 10.30 uur v.m. in deze Parochiekerk. Door Mgr. Bierman9 is hij benoemd tot leeraar aan het St. Bonifacius Missiehuis te Hoorn. AANRIJDING. Donderdag vond in de Langestraat een aanrijding plaats, dat goed is afgeloopen Een zandwagen, die rechts van den weg stond, werd aangereden door de auto van de fa. Swaters. Door den schok brak het tuig van den wagen, waardoor het paard op hol sloeg. Aan het eind van de straat werd het dier door een bewoner tot stilstand gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. VOORBEREIDENDE MAATREGELEN TOT AFBRENGEN VAN DE „EUGENIA". Hedenochtend is men begonnen met de voorbereidende maatregelen voor een hernieuwde poging tot afbrengen van de Eugenia*. Een drietal hydraulische persen wor den tegen den boeg van het schip ge plaatst. Zoodoende zal men trachten het schip te verzetten. Het stellen van deze persen eischt echter zulk een nauwgezetheid, dat het nog wel eenige dagen, misschien nog wel een week kan duren voordat men met de eigenlijke pogingen begint. Het principe van deze persen berust op de enorme druk die samengeperst water op een ijzeren plaat, die tegen het schip geplaatst is, uitoefent. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS EN VACANTIEKOLONIES. Het Centraal Genootschap heeft in zijn uien huizen op het oogenblik meer dan duizend kinderen in verpleging. In de 6 zee-koloniehuizen zijn alle plaat sen tot aan begin October geheel bespro ken. Bovendien wachtte nog 80 kinderen tevergeefs op een plaatsje. In de bosch-koloniehuizen zijn in Ve- luwezoom en het Rivierhuis nog een be merkt aantal plaatsen vrij in de Septem ber groep en. Verder zijn ook daar alle plaatsen tot begin October ingenomen. Het Don-Kozakken-Koor „Platoff', dat onder auspiciën der N. V. Internationale Concertdirectie Ernst Krauss half Sep tember weer naar ons land terugkomt, zal o.a. een concert geven te Den Helder. Met het Koor (35 personen) zullen ver scheidene zang-solisten en dansers optre den. te geven door „Helders Mannenkoor", Directeur: A J. Leewens, op Woensdag 81 Juli 1929, des avonds van 8.80—10 uur in de Muziektent in het Plantsoen. Pro«r a m m a I. Vrede de» gemoed», a. Vi8«cher», 3a. Spinnl Splnnl b. Heute Scheld' Ich, 4. Sanctu» 5. De Graver» 6a. Stuurlui, b. Wat ilc heib, de Vliegh. Olman. Jungst. Isenman. Diamant. Olmsn. Lee-wen». Zander. Nummer» bekroond op den Zangwedstrijd te met den acn Rotterdam. Prij» MAILVERZENDING AAN HR. MS. HEEMSKERCK", Z 5, Z 6, O 9 EN O 10. 28 Juli naar Karlskrona. Laatste lichting Hoofdkantoor 21.05 vorigen dag, stadsbussen lichting 4. 29, 30, 81 Juli naar Karlskrona. Hoofdkantoor 15.60, stadsbussen lich ting 3. Stukken moeten voldoende gefrankeerd zijn en voorzien van 2 elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. Donderdagavond hield de afd. Den Helder van de Vereeniging tot Bevorde ring der Bijenteelt in Nederland een leden vergadering in een der lokalen van de Chr. school aan de Kortevliet. Volgens de presentielijst waren aanwezig 13 leden De voorzitter, de heer T. Speur, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de nieuwe leden, vertrouwt dat de be sprekingen zullen zijn in het belang van de leden en van de vereeniging, en ver klaart de bijeenkomst voor geopend. De notulen worden gelezen door den Secretaris, de heer Jac. Kiljan en onver anderd vastgesteld. Het punt mededeelingen en ingekomen stukken was spoedig afgewerkt, de Voor zitter zegt den heer De Beurs dank voor het beschikbaar stellen van terrein en bijenstal tot het houden van de practische lessen voor de cursisten van den afge loopen winter. Verder wordt besproken en besloten een excursie te houden naar diverse bijen stallen van leden op Zondag 28 Juli a.s. Plaats van samenkomst des voormiddags 10 uur bij den heer G. Baken te Cal- lantsoog, waarna vervolgens bezocht zullen worden enkele; bijenstallen te Julianadorp en Koegras. Het verslag van den afgevaardigde naar de Alg, vergadering moest uitgesteld worden tot een volgende bijeenkomst, wegens ziekte van dien functionaris. Voor de Suikerbestelling enz. zullen in het vervolg dubbele briefkaarten worden rondgezonden. Op de helft voor antwoord bestemd kan dan de bestelling geplaatst worden, en meteen het geld per postwissel gezonden worden aan den Afd.-Secr. Tot leden van de Suikercommissie wor den benoemd de heeren Kiljan, Abbenes en Van Dijk. De honingverkoop werd eveneens be sproken en besloten dat ieder naar eigen inzicht in deze zal handelen, daar het heel moeilijk is om prijsregelend op te treden. De groote Imkersdag, welke dit jaar gehouden zal worden te Utrecht op nader te bepalen datum, kan door ieder lid be zocht worden, op eigenkosten. Hetorga- niseeren van een reisclub verdient dus aanbeveling. Aanmelding daarvoor bij den Secretaris. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd naar het houden van een cursus in een volgend winterseizoen. Afgewacht moet echter worden of het Rijk hiervoor weer de noodige gelden beschikbaar stelt, daar anders de kosten voor een kleine afd. niet te dragen zijn. Nadat nog eenige vragen omtrent het ZONDAG 26 JULI DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat), 's Morgens 10.30 uur, Ds. M. A. G. Vorstman, van Anna Paulowne. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Cand. M. den Boer, Hulpprediker, te Haarlem. 's Avoads 6.30 uur. Ds. W. L. Korlker, van Barneveld. (Militair Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. W. L. Korfker. 's Avonds 6.30 uur, Cand. M. den Boer. Oud-Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.80 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. L. de Bruijne, van Zwolle. Herst Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur en 's avonds 7 uur Ds. P. H. Borgers. Voorbereiding en Avondmaal. Doopsgezinde Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. J. Hoek, van Den Haag. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Heillgingsdienst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. 's Morgens 9 uur, Ds. E. R. Damsté. Morgenwijding. Onderwerp„Indien er dan". JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.80 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp„Indien er dan". Zendingsgebouw „Ster der Hope". Zaterdag 27 Juli, 8 uur: den Heer P. Stam, van Amerika. Afscheidssamenkomst. Zondag 28 Juli: 's Morgens 10.30 uur, de Heer Akse, van Beverwijk. 's Avonds 8 uur, de Heer Akse. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de Heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 2.80 uur, Leesdienst. WIERINGEN. Hippolytushoef. Ger. Kerk (Beltstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 3 uur, Ds. J. R. Hommer, van Enkhuizen. Vóór- en namiddag busdiensten vanaf Den Oever. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer J. Bosma. Doopsgezinde Gem. Geen dienst. Den Oever. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 'b Morgens 10 uur, H. Boersma, Candidaat t. d. H. Dienst. zooien Speciaal Spek Schoen- Ago gelijmde reparatie Genaaide met f Houtgepende Op alle eventueele spoed-reparatiën kan gewacht worden Tevens C.R.E.S.- en Rublin-herstellingen. Schoenen verven in alle kleuren, volgens nieuw spuitsysteem. Beslist goed. BIJ CORN. C. DITO, Modernste Elec. Schoenmakerij Schoenbandel, Brakkeveldweg l34roodl Tuindorp. imkersbedrijf zijn beantwoord, zegt ver volgens de Voorzitter dank voor de op komst en besprekingen, dat verder veel leden aan de te houden excursie zullen deelnemen en sluit de vergadering. gehouden den 26en Juli 1929, des voor middags 10 uur. Voorzitter, tevens Secretaris: Mr. D. Breebaart. Alle leden zijn aanwezig. De notulen der vorige vergadering wor den ongewijzigd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat Burge meester en Wethouders aan de onderwij zeres Mevr. J. H. O. BrouwerMeijer op haar verzoek 6 maanden veriof hebben verleend tot herstel van gezondheid, welk verlof zal ingaan den 20en Aug. a.s. Goedgekeurde raadsbesluiten van 26 April 1929 tot vaststelling van het verme- nigvuldigiagscijfer der Plaatselijke In komstenbelasting voor het belastingjaar 1929/30 (3) en tot wijziging der gemeente- begrootingen voor 1928 en 1929, alsmede van de Verordening op de keuring van Waren, vastgesteld in de vergadering van 11 Maart 1929. Schrijven van H. J. Schut, waarin deze tennis geeft van de aanneming zijner be noeming tot onderwijzer aan de openbare lagere school. Schrijven van den gemeenteraad van Arnemuiden, houdende verzoek adhaesie te betuigen aan een door den Raad dier gemeente tot de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal gericht adres, houdende ver zoek aan de voorgestelde wijziging van artikel 104, 4e lid der Lager Onderwijswet 1920 terugwerkende kracht te verleenen tot 1 Januari 1922. De Voorzitter merkt op, dat het betref fende wetsvoorstel reeds wet is geworden, zoodat adhaesiebetuiging geen gevolg meer kan hebben. Adres van da afdeeling Alkmaar dar i

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13