T Fotogr.-Atelier EISELIN. TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1929 GEMEENTERAAD. W etlioudersverklezlng. Atelieruren da0el,Jks 9"9 Ateiieruren.j Zondags 10.6 6 zwarte totok. salonfoto f 1.50 - f 2.00 6 bruine totok. salonfoto f2.00 f2,50 Onze plaatsgenoote, Mej. O. Albers, slaagde voor het op 22 Juli j.1. gehouden examen voor de Hoofdacte L.O. WETHOUDER SMITS. Naar wij vernemen heeft de heer Smits zijn benoeming tot wethouder aangeno men (zie het Gemeenteraadsverslag). MINISTERIEEL BEZOEK. Met den trein van 9.37 u. is de minister van Waterstaat, de heer v. d. Vegte hier hedenmorgen aangekomen om een bezoek te (brengen aan het werk aan het einde van de Binnenhaven en waarschijnlijK ook de pogingen tot vlotbrengen van de „Eugenia" in oogenschouw te nemen. HET OEFENINGSESKADER TERUG IN DE HAVEN. Hedenmorgen 9 uur zijn de Z 5, Z 6, O 9 en O 10 in de haven teruggekeerd. Hr, Ms. Heemskerck is om 10 uur blnnenge komen en direct doorgevaren naar de Marinewerf. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN—MOEDER. Naar aanleiding van den telegrafischen gelukwensch, door het bestuur van de Chr. Oranjevereeniging gezonden op den 71sten verjaardag van H. M. de Koningin Moeder, ontving de voorzitter van deze Vereeniging het volgend schrijven van den secretaris van Hare Majesteit: Ingevolge de bevelen van Hare Majes teit de KoninginrMoeder heb ik de eer het bestuur der Ohr. Oranjevereeniging te Den Helder Hoogstderzelver dank te betuigen voor de gelukwenschen, Hare Majesteit aangeboden ter gelegenheid van Harer Majesteits verjaardag. VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN. Feestelijkheden op 31 Aog. a.s. In aansluiting op de mededeelingen. vervat in onis blad van 18 Juli j.1., omtrent de feestelijkheden, welke gehouden zullen worden op 81 Augustus a.s., kunnen we thans nog iets naders berichten. Des morgens, aanvangende 8 uur, zal een muziekkorps een rondwandeling door de gemeente maken. Een beroep wordt gedaan op de inwo ners om de Nederlandsohe vlag uit te steken of gevels te versieren, ter verhoo ging van het feestelijk aanzien der straten. De rondwandeling der muziek zal ein digen op de Binnenhaven. Tijdens de wedstrijden der watersportvereniging zal het muziekkorps eenige nummers ten beste geven. In den namiddag worden kinderspelen georganiseerd op het sportterrein aan den Bolweg, waarvoor de kinderen zich kun nen aanmelden op Zaterdagmiddag van 2 tot 8 uur aan den ingang der Rijkswerf. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie voorkomende in dit num mer. Om half twee verzamelen zich de kin deren, welke aan de kinderspelen zullen deelnemen op het voorterrein der Rijks werf. Hierbij, komen tevens de drie plaat selijke gymnastiekvereenigingen. Door een muziekkorps begeleid wordt via het Raadhuis gemarcheerd naar het sportterrein aan den Bolweg. Tussohen de verschillende nummers der kinderspelen zullen demonstraties worden gehouden door de plaatselijke afdeelingen van de Driekhoeksmeisjes en de Pad- vindsters. Een muziekkorps zal de stem ming op het terrein tijdens de spelen enz. verhoogen. Bij de gondelvaart en het vuurwerk zullen eveneens muziekkorpsen hun ge waardeerde medewerking verleenen. Wanneer het weder maar eenigszins medewerkt kan ongetwijfeld op een flink programma worden gerekend. CONCERT „HELDER'S MANNENKOOR". Zou 't dan vanavond weêr niet door gaan, zeiden we tot elkaar, wat zou dat jammer zijn. De lucht dreigde en Zus kwam aanloopén met de cape om, dan regende het zeker al iets. Toch gingen we heen, en velen met ons hebben Dinsdag avond genoten van het Concert, dat het Mannenkoor ons bood. Even over half negen werd „Vrede des gemoeds" ingezet, eerst wat schuchter, (ook de aanwezigen lieten zich toen nog hooren), doch bij het tweede couplet was het koor op dreef. Dadelijk daarna zong men het zoo ge-eigende „Visschers" van Olman. „Spinn! Splnn!" en „Heute Scheid' ich" werden mooi weergegeven, waarna volg de „Sanctus". Met welk een genot hebben de aanwezigen er naar geluisterd, vol stilte en eerbied. In dit lied en in „De Gravers", gaven de zangers zich geheel en kwam tot uiting welk een goede krach ten het Helder's Mannenkoor bezit. „De Gravers" is mooi gecomponeerd en ge zongen. Naast bewondering wekte dit ge gevens groote ontroering bij de luiste raars. De vlotte afwerking van het program ma gaf eenige vermoeidheid bij de zan gers in „Stuurlui", dat iets te hoog werd ingezet. Dan komt het schalksche „Wat ik heb En als het laatste verrassend- speelsche „O-drle-o" tot ons is gekomen, is dit eveneens het einde van dit welge slaagd concert. Ons „Helder's Mannenkoor", onder emi nente leiding van den heer A. J. Leewens, kan met groot genoegen op dezen avond terugzien. Ge hebt ons zeer verplicht en graag zeggen we: Roep ons spoedig weer op tot luisterend genieten 1 EEN LOOS ALARM. Gisteravond omstreeks 12 uur werden de bewoners van de L. v. Berkstraat uit bun slaap opgeschrikt door het roepen van brand. Een alleenwonende man had pl.m. 9 uur een pan met vleesch op het vuur gezet om dat te braden en was toen in slaap gevallen. Een juffrouw, die naast den ouden man woont, werd wakker door den rook en vermoedende dat er brand was ging zij naar buiten en belde een buurvrouw, die in de woning van den ouden man ging kijken en de kamers vol rook vond. De bewoner werd uit zijn rus- tigen slaap gewekt en de eveneens in hun slaap gestoorde buurtbewoners konden zich weer ter ruste leggen. CARL HAGENRECK. Het Circus Carl Hagenbeek uit ^tel lingen, dat op 80, 81 Augustus en 1 eii 2 September eenige gastvoorstellingen in Den Helder zal komen geven, heeft dit jaar voor de zevende maal het vaste circus gebouw in Seheveningon bespeeld. Het oircus, dat zoowel in de verschillende pro vinciesteden als in Scheveningen een on gekend succes oogstte, is eind Februari van zijn succesvolle tournée door Argen tinië en Brazilië teruggekomen, waar het gedurende 15 maanden in de grootste steden met het verwondste publiek avond aan avond voor een uitverkocht huis zijn enorme vertoonlngen afgewerkt heeft. Wij twyfelen er dan ook niet aan, dat ook te Don Helder geen enkel plaatsje on bezet zal biy'ven, waar de naam Carl Ha genbeek reeds garandeert, dat alles per fect zal zyn, immers moet deze onder neming een reeds byna 50-jarige repu tatie hooghouden. In 1887 werd het circus Carl Hagenbeek in Hamburg opgericht, reeds toen werden met ongeloofiyke ener gie groote overzeesohe reizen onderno men: in 1893 was het Circus de sensatie van de wereldtentoonstelling van Chicago, in 1904 'de clou van die te St. Louis. In 1910 werd een koene tocht door Zuid- Amerika gewaagd, die nu met een nog veel grooter succes herhaald is. Met hetzelfde programma bereist Ha genbeek nu Holland, een schat van die ren met zich voerend: de edelste paarden, de fierste leeuwen en tygers, de vurigste zebra's, de levendigste zeeleeuwen, do mooiste olifanten en beren, terwijl deze dressuurnummers worden afgewisseld door de vermetelste acrobaten en de gees tigste clowns. De grootste sensatie van het circuspro gram vormt echter het optreden van de Somalisgroep, het vrome, mystieke, wilde volk uit Afrika, dat in de manége zyn krygsspelen zal vertoonen. Den Helder en omgeving staat een aan tal ongeëvenaarde modelvertooningen te wachten; het zal dan ook wel storm loo pen. Vergadering van den Raad van Dins dag 6# Augustus 1929, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. De Voorzitter opent om 81 uur de vergadering). Afwezig is de heer Grunwald, volgens raededeeling van den voorzitter, door dringende familieomstandigheden. Aan de orde is het onderzoek naar den geloofsbrief van het nieuwbenoemde lid!, den heer Th. A- A. Terra. Tot leden van de commissie van onder zoek worden benoemd de heeren v. Dam, Trap en Minnes, die na gedaan onder zoek, by monde van den heer v. Dam mededeelt dat alles in orde is bevonden, waarna de heer Terra door den secretaris wordt binnengeleid en vOor den Voorzit ter den eed' aflegt. Hierna is aan de orde Verkiezing van een wethouder in de plaats van den heer W. O. van Breda. De heer Van der Vaart zet het standpunt van de SD.AJ?. uiteen. Deze verikiezinig kan geacht worden een ge wone aanvullendé verkiezing te zyn en geen politieke. De heer Vfin Breda was candidaat van de drie rechtsche .groepen, die thans geen eenheid meer vormen. Wij zyn, zoo zegt de heer Van der Vaart, thans geheel vrjj van elkaar wanneer de verkiezing achter den rug is, we moeten nu zelfstandig kiezen, wie we achter de groene tafel zullen doen plaats nemen. De heer Biersteker verklaart dat, daar de loopende zittingsperiode toch reeds voor het grootste gedeelte is afge- loopen, hy er voor is om voor het baantje van wethouder iemand uit dezelfde fractie te kiezen. Hy betreurt het, dat de recht sche fracties onderling verschillen. Hy zal zich houden aan het parlementair gebruik om een rechtsche aan te wyzen- Do heer Schoeffelenberger ver baast zich, dat men een discussie uitlokt, dat er over parlementarisme wordt ge sproken. Volgens hem is er gekonkel en geknoei by de SD.A.P. en Gemeente belang. De heer Van Loo had niet gedacht dat hy hier nog iets had moeten zeggen. Hij wil niet tornen aan het standpunt van de S.D.A.P. Hy komt op tegen de woor den van den heer Biersteker die over het baantje" van wethouder heeft gespro ken. De V.D. vonden het College van B- en W. 'geen 'afspiegeling van den Raad en zjj meenen niet in strijd met het parle- mentaix gebruik te handelen, wanneer zy aan hun candidaat vasthouden, den heer de Boer. De heer Borkert komt terug op de woorden van den heer Schoeffelenberger over het gekonkel en geknoei, waarop de heer Schoeffelenberger inter rumpeert. De heer Borkert: Ik schyu raak ge slagen te hebben, mynheer de Voorzitter, wy hebben een schrijven van den heer Schoeffelenberger, waarin mijn candida- tuur wordt aanbevolen. De heer Monhemius sluit zich in groote trekken aan by hetgeen de heer Van Loo heeft gezegd' over de samenstel ling van het ooilege. Zyn fractie heeft steeds bovenmenschelyke pogingen ge daan om tot een aangename en loyale samenwerking te komen, waarop de heer Van O s zegt, dat als de heer Monhemius niets gezegd' had, hy ook niets gezegd zou hebben, maar nu even wil zeggen, dat de heer Monhemius niet het minste begrip heeft van loyale samenwerking. De heer Van Dam zet zyn meening hierna uiteen. De Voorzitter gaat hierna over tot stemming. Bij de eerste stemming is de uitslag als volgt: van Os 8, Smits 4, Eyl- dors 2, do Boer 4, Schoeffleienlberger 2. Daar geen volstrekte meerderheid is verkregen wordt overgegaan tot een tweede vrije stemming, welke tot uitslag had: Van Os 8, Smits 5, Eylders 2, de Boer 4, Schoeffelenberger J. Daar ook nu weer geen volstrekte meer, derheid werd verkregen, volgde herstem ming tussohen de heeren van Os en Smits, waarbij de Voorzitter mededeelde, dat belde candidaten niet aan de stemming mochten deelnemen. De uitslag hiervan was: Smits 7 stemmen, van Os 6 stemmen en blanco 5 stemmen. Hierdoor is do heer Smits dus benoemd als wethouder. De heer Smits verklaart door deze benoeming buitengewoon ver rast te zyn, niemand had kunnen vermoe den, dat de uitslag zoo zou worden. Hij wil echter gebruik maken van art. 85 van de Gemeentewet en de Ibenoeming in be raad houden. Notulen. Vaststelling der notulen van de vergade ringen van 23 en 80 Mei en 11 en 28 Juni 1929. Deze worden zonder op- of aanmerkin gen Vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den heer W. O. van Breda, waarby hy ontslag neemt als lid van den Raad, wegéns zyn benoeming tot burgemeester der gemeente Bovenkarspel; De Voorzitter leest dé ontslagaan vrage van den heer v. Breda voor en zegt naar aanleiding daarvan: Nu de heer Van Breda, tengevolge van zyn benoeming tot burgemeester van Bo venkarspel, deze gemeente metterwoon gaat verlaten en in verband daarmede zyn ontslag neemt ais raadslid en als wethou der, meen ik niet in gebreke te mogen blyven, om in verband met dit afscheid een enkel woord te spreken. De heer Van Breda toch heeft de ge meente Den Helder ongeveer 30 jaar ge diend als raadslid en byna 6 jaar als wet houder, en ofschoon ook thans niet ver heeld' behoeft te worden, dat er zynerzajds by de jongste periodieke wethoudersbe- noeminigen zoodanig gehandeld is, dat hij by schier dien geheelen Raad en by' een groot deel der burgerij! groote ontstem ming heeft verwekt moet, zoo meen1 ik, toch niet uit het oog worden verloren, dat hy èn als raadslid èn als wethouder veel voor de gemeente heeft gedaan. Immers de heer Van Breda was, waar het de gemeentebelangen betrof, iemand met veel yver en met een goeden kyk op zaken en hy had een doorzettingsver mogen, als men niet heel dikwyis aan treft En vooral de laatstgenoemde hoedanig heid is hem in zyn functie als wethouder zeer te stade gekomen. Daarmede toch heeft hy bereikt, dat er onder hem als wethouder van publieke werken belangrijke werken voor de ge meente zyn tot stand gekomen, waaronder wel in de eerste plaats vermeld mag wor den het nieuwe raadhuis, terwyl ook de verbetering der straten in onze stad. voor- nameiyk door het aanbrengen van trot toirs, mag genoemd worden. Ik wil dan ook van deze plaats dank aan den heer Van Breda brengen voor hetgeen hy voor de gemeente heeft ge daan, en voorts de hoop uitspreken, dat het hem1 ,in zyn nieuwen werkkring by voortduring wel ga. b. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het besluit van den Raad van 11 Juni 1929 tot verhuur van het voormalig „Sparta"-terrein aan en tot het treffen eener schaderegeling in zake huur van land aan den Ruijghweg met W. Kaan; c. Idem op het besluit van den Raad van 11 Juni 1929 tot verpachting van gras gewas aan A. van Zandwyk; d. Idem op het besluit van den Raad van 11 Juni 1929 tot uitgifte van grond in erfpacht aan A. Minneboo, J. P. van Os, F. Blom en J. A. Guillioto; e. Idem op het besluit van den Raad van 11 Juni 1929 tot aanvaarding van een strook grond om niet van Gebr. Smit; f. Idem op het besluit van den Raad van 11 Juni 1929 tot verkoop van grond aan de firma Spruit; g. Mem op het besluit van den Raad van 11 Juni 1929 tot verkoop van grond aan J. B. F. Meyer en H, A. W. Meyer; h. Idem op het besluit van den Raad van 23 Mei 1929 tot vaststelling van de eerste wyzigingsbegrooting dienst 1929; i. Idem op het besluit van den Raad van 28 Juni 1929 tot uitgifte van grond in erfpacht aan J. Riemers; j. Idem op het besluit van den Raad van 28 Juni 1929 tot verkoop van grond aan M. G. Gillesse en J. Riemers; k. Idem op het besluit van den Raad van 28 Juni 1929 tot verkoop van het erf- pachtsrecht op een gedeelte duinterrein aan W. H. Doorman; 1. Idem op het besluit van den Raad van 28 Juni 1929 tot het doen van af- en over- sohryvingen op de begrooting dienst '28. m. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gem.-ontvang'er. De stukken b- tot en met in. worden voor kennisgeving aangenomen. n. Verzoek van diverse R.K. organisa ties om R.K. patiënten, die voor rekening der gemeente worden verpleegd, voortaan in de „St. Lidwina-Stichting" té doen ver plegen. Dit stuk wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. 0. Verzoek om ontslag als ambtenaar van den Burgeriyken Stand van den heer W. O. van Breda; Het ontslag wordt eervol en onder dankbetuiging verleendL p. Verzoek om ontslag van L. A. J. Sme- lik als onderwyzer aan sohool no. 1; He ontslaig wordt eervol verleend' met Ingang van een door B. en W» nader te bepalen datum, q. Verzoek om ontslag van E. Ligterin- gen als onderwyzer aan school 7. Ook dit ontslag wordt eervol verleend eveneens met ingang van een nader dloor B. eü W. te bepalen datum. r. Bericht van goedkeuring van GecL Staten op het besluit van den Raad van 28 Juni 1929, tot ruiling van grond met de Weesinrichting „Huisduinen". s- Idem1 op het besluit van den Raad van 30 Mei 1929 tot verkoop van grond aan de woningstichting „Den Helder". Beide stukken worden voor kennis geving aangenomen. t. Verzoek van den heer J. Zwart om ontslag als lid van de Commissie van Toe zicht op het M.O. en het N.O. Het ontslag wordt eervol en ondier dank betuiging. verleend. Gemeente-rekening. Benoeming van leden van de Oommis sie voor het nazien der gemeente-rekening 1928. (Vorig jaar werden in de Commissie benoemd de heeren R. N. van Os. J. H. de Nys en E. Woud). Na stemming word'en benoemd Mevr. DekkerKlik en de heeren Monhemius en v. d. Vaart, die hun benoeming aan nemen. Grondbedryt Voorstel tot verkoop van grond aan P. Kossen. Aangenomen. Onderwijs. Voorstel tot benoeming van een onder wyzer aan school 3- De voordracht luidt: 1. A. van Meerten, onderwyzer te Pet ten (Zijpe); 2. W. F. Louwrier, ondérwyzer te Den Burg (Texel); 3. EL Hagting, onderwyizer te Steen- wyfc. Met algemeene stemmen wordt de heer v, Meerten benoemd. Voorstel tot benoeming van een onder wyzer es aan school 3. De voordracht luidt: 1. A. Diepgrond, onderwijzeres te Am sterdam; 2. T- Bakker, onderwyzereg te Ooste rend (Texel); 8. J. A. dé Snayer, tijd. onderwijzeres te Den Helder. Met 10 van de 10 stemmen wordt mej. de Snayer benoemd. Voorstel tot benoeming van een onder wijzeres aan school 1. De voordracht luidt: 1. T. Bakker, onderwijzeres te Ooste rend (Texel); 2. A. Diepgrond!, onderwijzeres te Am sterdam; 3. K. O. Gorter, onderwijzeres te Gro ningen, Met op 1 na algemeene stemmen wordt mej. Bakker benoemd. Onderwijs. Voorstel om tot tijdelyk-leeraar ln de radiotelegrafie, gedurende het cursusjaar 1929—'30, aan dé Zeevaartschool te be noemen W. J. Mets. Aangenomen. Wegenbelasting. Voorstel tot vaststelling van het primi tief kohier der Wegenbelasting, dienst 1929. Aangenomen. Grondverkoop. Voorstel tot verkoop van grond aan G- J. Goes. Aangenomen Bouwverordening. Voorstel tot wijziging van de Verorde ning op het bouwen en op de bewoning. De heer Biersteker zegt dat er in de vorige vergadering reeds over gé- sproken is om verschillende bepalingen in de bouwverordening onder de loupe te nemen en nu komt bet college met zoo'n kleinigheid voor den dag. Spr. vraagt hoe het nu eigenlek staat met de technische herziening van deze verordening. De Voorzitter zegt dat het te veel tijd in beslag zou nemen om deze techni sche herzieningen aan te brengen, even wel wordt er aan gewerkt. De verandering die bet collége nu wenscht aan te brengen kon daarop niet wachten, omdat zy nood- zakelyk is. Aan den toestand die nu be staat moet een einde gemaakt worden. De heer Biersteker hoopt dat de technische herziening dan niet al te lang op zich Laat wachten en kan zich vereeni gen met de door B. en W, voorgestelde wijziging. Waarna deze wordt aange nomen. Politieverordening. Voorstel tot wyziging van de Alge meene Politieverordening. De heer Minnes kan er zich mee ver eenigen dat het venten met naftalinebal- len en doosjes lucifers verboden wordt, doch zou gaarne weten hoever het college zal gaan met het verleenen van vergun ningen in ibizondere gevallen. Het wordt de menschen uit andere plaatsen nu on- mogeiyk gemaakt hier met koopwaar te komen. De Voorzitter wyst er op dat by de wyiziglng van deze verordening de ge legenheid voor reëele kooplui om bier handel te dry ven, openbiyft. Het gaat er om, om de venters met naftalineballeh en doosjes lucifers, die in gemeenten in den omtrek worden geweerd en dan naar hier komen, ook hier te weren. De heer Biersteker wil dezelfde opmerking maken die hy ten opzichte van de wijziging van de bouwverordening maakte, hij vindt deze wyziging een futi liteit en vindt het eigenlijk wat kinder achtig om daarmee by den raad te komen. Waarom wordt er niet de vinger gelegd! op andere dingen in de politieverordening, b.v. ten opzichte van het verkeer. Als voorbeeld noeant spr. het verkeer in de Keizerstraat, waar het tot nog toe maar toegelaten werd dat aan beide kanten van de straat auto's geplaatst worden, met het gevolg dat de passage vaak onmogelyk werd. In groote steden mogen auto's maar aan een kant van den weg geplaatst worden, waarom gebeurt dat hier ook niet, vraagt spr. De Voorzitter vindt het wensche- Mjfc, dat de politie hier tegen optreedt, dat is beter dan het op papier te zetten. Wan neer de agenten de autobestuurders een wenk geven, zullen zy hieraan zeker vol doen. De heer Biersteker zegt dat de regeling van het verkeer niet de minste belangstelling heeft van het publiek en wanneer de voorzitter meent dat met een waarschuwing van de politie deze misstand wel zal worden verholpen, dan is het toch zeker ook niet noodig dat de politiever ordening gewyzigd wordt voor ballen trappende jongens, want dan zullen deze ook wel met een woord van de politie weg te krygen zyn- De Voorzitter deelt tenslotte mee dat het in bet voornemen Egt een geheels nieuwe politieverordening samen te stel len, doch vindt het noodzakelyk de nu ge vraagde verandering aan te brengen. Het voorstéL wordt hierna zhjs. aange nomen. VleeschkeurlngBdlenst Voorstel tot wyziging van de Verorde ning op de invordering van slachtloonen. Aangenomen. Onderwijs. Voorstel tot toekenning van vergoedin gen ex-art. 100 der L. O. wet 1920 aan ver schillende schoolvereenigingen. Aangenomen. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen met Burgemeester en Wethouders der gemeente Callantsoog een overeenkomst te sluiten nopens de toelating van leerlingen dier gemeente op school no. 1 dezer gemeente. Aangenomen. Voorstel om met ingang van Septem ber 1929 aan de openbare lagere scholen nos. 3 en 6 niet langer onderwys te doen geven in het vak „handenarbeid". De heer Monhemius zegt dat hét geen aangename gewaarwording voor hem was toen hy de byiape ontving. Hy ziet geen kans een tegenvoorstel te doen, doch hoopt, ook naar aanleiding van de stuk ken, dat er een of andere lokaliteit voor handenarbeid in orde zal worden gemaakt, omdat hy het hoogst wenscheiyk vindt dit vak op de scholen in te voeren. De heer De Nys protesteert ertegen dat de commissie van bijstand in het ge heel niets van dit voorstel heeft gehoord en verzoekt in het vervolg, deze commis sie niet meer te passeeren, tegen het voor stel zelf heeft hit echter geen bezwaar. De Voorzitter erkent het verzuim de commissie ermee op de hoogte te stel len, doch uit de wenschelykheid het door te laten gaan, omdat het slechts een admi nistratieve maatregel is- Heit voorstel wordt hierna aangenomen. Voorstel tot het vormen van een eerste leerjaar aan school no. 8 voor het cursus jaar 1929—'30. Aangenomen.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5