Konijn's Leverkaas GEMENGD NIEUWS Badplaats Huisduinen. Gemeentelijke geneeskundige Dienst Voorstel tot intrekking! der aan mej. O. Begroeting. SPOORSTRAAT TELEFOON 339 DS. W. A. F. VAN DIJK. Anna Paulowna. HANDICAP-DRAVERIJ. A.s. Zondag 11 Aug., aanvang 2 uur houdt de harddraverij-vereeniging «Sport- lust« een draverij, waarvoor niet minder dan 28 aangiften zyn ingekomen. Zie onderstaand lijstje. Binnenland. BEROOVING. Wieringen. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN WIERINGEN. TENTOONSTELLING „NOORDER KUNSTKRING". VERDRONKEN. DE MOORD TE HOOGEZAND. GESNAPT. VAN EEN WISSEN DOOD GERED. En nog bestolen op den koop toe. PAARDEN OP HOL. VLUCHTELING TE ENSCHEDE WEER GEARRESTEERD. Uit het Huls van Bewaring te Almelo ontsnapt. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Voorstel om In beginsel te besluiten het gebouw, waarin thans gevestigd is school no. 11, te onttrekken aan het onderwijs en tot het bouwen van eei nieuwe school voor lager onderwijs in hei Tuindorp, De heer Woud adht het ongewenscht, dat de eenige openbare school in het centrum der stad verdwijnt. Hier hoort wel degelijk een openbare school te zijn. Een jaar of zeven geleden is er nog over gedacht een paar perceelen er bij te koo- pen, voor uitbreiding, dit is echter toen niet doorgegaan. De Voorzitter zegt, dat als bet enkel over de plaats der school gaat, dat er dian nog wel over valt te praten, maar het gaat hier (hoofdzakelijk om het arkeu ren der school, zij is onhygiënisch en bo vendien 70 jaar oud. Men kan wel een nieuwe knoop aan een jas zetten, doch geen nieuwe jas aan een oude knoop. Dat neemt niet weg, dat er met een wijziging misschien nog wel een betere school van te maken is. De heer Sohoeffelenberger is verbaasd. Kan de school na verbouwing nog wel dienst doen voor Oomeniusschool of voor Mulo-school en niet voor open bare school? Wat is dat? Er moet hier een oommissie van onderzoek komen. Als de school na verbouwing nog wei geschikt is voor oomeniusschool, moet hij dat ook voor openbare school zijn. De Voorzitter antwoordt, dat het hier een lokaal betreift, dat na verbouwing zeer goed bij de ComeniusBchool zou kun nen worden getrokken. De heer d!e Boer zegt, hoewel geen deskundige te zijn, dat hij tooh van oor deel is, dat de school moet verdwijnen om dat de school, die reeds zoo oudi is, niet meer aan de eischen voldoet. Spr- heeft nog overleg met den Voorzitter gepleegd, omtrent de woonplaatsen der kinderen én hij is met den heer Woud tot de conclusie gekomen, dat in dit centrum een open bare school noodig is. De heer Biersteker ziet liever dat het college met een bepaald voorstel komt, met tegelijkertijd voor de voorzie ning van de schoolruimte, dan krijgen we een geheel, terwijl het hier nu een begin- selvraagstuk geldt. Voorzitter antwoordt dat het Dekker verleende schadeloosstelling en tot verhooging van het jaarlijksch crediet aan den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst toe te kennen voor het schoonhouden van instrumenten het verieenen van assistentie enz. aan de polikliniek. Aangenomen. Watertoren. Mededeeling van Burgemeester en Wet houders omtrent den toestand van den Watertoren van het gemeentelijk water leidingbedrijf. De hier juist om bet beginsel gaat; positief is het afschaffen van school 11 en positie is het bouwen van een nieuwe sohooL De heer Biersteker blijft er even wel op aandringen om eerst met een vast plan te komen en daarna met een voor stel. We hebben al eens iets dergelijks gehad, met de zusterschool in de Jonker straat, die ingericht zou worden voor Oudelieden-huis. Bet is nu een vervallen boeltje. De heer D e B o e r: We hebben nu een school, die niet meer aan de eisohen vol doet; die school moet nu verdwijnen, maar dan moeten we voor nieuwe schoolruimte zorg dragen. Hij spreekt zich tenslotte voor het voorstel uit De heer Monhemius verklaart, dat hij' niet veel meer heeft te zeggen. De heer B o r k e r t; Af I afI De heer M o n h e m i us: De A.R. gaan van harte met bet voorstel mee. Hoe eer der er echter wordt begonnen, hoe beter, maar ook de nieuwe school moet gebouwd worden. De AR, achten het wenschelijk, dat er op Tuindorp een school wordt gebouwd. De heer Biersteker stelt voor deze bijlage aan te houden. De Voorzitter is hier tegen, daar dan gedetailleerde voorstellen gemaakt moeten worden en deze te veel tijd in be slag zullen nemen. De heer De Zwart bespreekt vervol gens in extenso een verzoek van de Co- merliusschoQl om een lokaal voor handien- arbeid te stichten. Hij weidt uit over de daarmede in verband staande uitgaven. De heer Biersteker wil nog weten, waar de leerlingen van school 11 moeten blijven, is het nu zoo moeilijk om (binnen drie jpaanden met een nieuw voorstel te komen. De heer Smits verbaast zich er over dat de heer Biersteker dat zoo lang vast houdt, het is tooh zoo helder als het maar mogelijk ia De voorstel wordt tenslotte in stemming gefaracht en aangenomen met de stemmen van de beeren Woud, 'Biersteker en Schoeffelenberger tegen. Voorstel om aan de Algemeene Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer een bij drage te verieenen van 70.voor een door die vereeniging te voeren propagan da voor de Nederlandsche Noordzeebad plaatsen. De heer Ei ld ers vraagt of het ooi lege er van overtuigd is, dat de reclame werkelijk ten goede zal komen van het „Zeebad Huisduinen". Spr. herinnert zioh nog goed boe er ook voor de Olympiade subsidie gegeven werd en toen beweerd werd, dat het vreemdelingenverkeer er door bevorderd zou worden. Van vreem delingenverkeer is er toen echter in het geheel geen sprake geweest. De Voorzitter antwoordt ervan overtuigd te zijn dat deze reclame de ge- heele geimeente ten goede zal komen. De tekst voor de advertentie is reeds vastge steld- De heer Ei ld ers: Dan heb ik geen bezwaren. De heer v. d. V a a r t wil enkel de op merking maken, dat de reclame uitslui tend de winkeliers en neringdoenden ten goede komt. Hij gunt ze dit evenwel van harte, doch vindt hun vrijgevigheid' wel wat gering, waar het leeuwenaandeel van deze reclame door de gemeente gedragen wordt. De heer V a n O s schrijft de storm schade aan den watertoren toe aan den slechte toestand waarin deze verkeerde, terwijl hij het treurig vindt dat er een jaar is gewacht voor dat men over her stellingen spreekt. Het was onverantwoor delijk de toren in dezen staat een jaar te laten staan en dan eerst met de reparatie te beginnen. Deze toren is slecht ge bouwd zegt spr. In de notulen van 20 jaar geleden wordt reedis gezegd dat bi, reigen het in den toren net zoo hard re gende als er buiten. Met olieën meende men toen dit euvel te kunnen herstellen. Het onderhoud aan den toren is schro melijk verwaarloosd en nu is Holland in last. Spr. raadt aan zeer voorzichtig de bovenbouw weg te nemen en de toren af te dekken, daarna een deskundig onder zoek te doen instellen en wanneer de deskundigen het er over eens zijn dat de toren zoo geleden heeft in de 22 jaar dat hij er staat, dan de zaak onder de oogen te zien om een nieuwen toren te bouwen- Spr. advisert voor een en ander zoo spoedig mogelijk crediet te verschaffen De heer Schoeffelenberger zegt dat de watertoren absoluut verkeerd ge bouwd is. Volgens zijn meening zou het bemantelen van den toren afdoende zijn. Wat de krans op den toren betreft, deze is noodig voor het reservoir, doch kan er afgesloopt worden en in de plaat9 daarvan zou een ijzeren krans geplaatst kunnen worden. De heer Van Loo is eenige weken geleden op den toren geweest, maar de toestand is 'gewoon verschrikkelijk. Men zei hem: „kijk er niet over heen en houdt je niet vast, want dan ga je met toren en al naar beneden", Spr. staat er verbaasd over hoe de toe stand zoo geworden is en hdji acht bet hoog tijd dat een commissie de zaak on derzoekt. Hy sluit zich aan bij' het voor stel van den heer v. Oa De heer Minnes verheugt zich erover dat de storm van November 1928 de toren beschadigd heeft, -wamt daardoor is aan het oog gekomen wat er nog meer aan den toren mankeert. In de commissie van publieke werken is de zaak ook reeds be sproken en is er op gewezen, dat ook het spantwerk niet meer in orde was. Spr heeft de toestand gezien en moet zeggen dat het materiaal totaal vergaan was. Hij schrijft deze verwaarloozing toe ten eerste aan de bezuiniging en ten tweede aan het onttrekken van de winsten van de gemeentebedrijven om deze in de ge meentekas te storten. Het zal spr. niet verwonderen als straks ook aan de gas fabriek groote reparaties noodig zyn. Spr. stelt voor dat er voortaan ieder jaar serieus nagegaan wordt wat er voor reparaties moeten geschieden, alvorens de winsten in de gemeentekas te doen. De heer Smits vindt het verkeerd om met lapmiddelen te komen. Hy wil ook een grondig deskundig onderzoek en wanneer het dan noodig mocht biyken een nieuwe toren te bouwen, dan moeten we daar niet voor terugdeinzen. De heer De Zwart verwondert zich erover dat die heeren v. Os en Schoeffe lenberger, die beiden1 in de oom-missie voor publieke werken zitten, nu in strijd zyn met het advies van deze oommissie en den directeur van gemeentewerken. De heer Van Os zegt by die zitting niet aanwezig te zyn geweest. De heer DeZwart: In dit rapport wordt gezegd, dat er voor den geheelen toren geen gevaar bestaat en beide hee ren hebben dit rapport onderteekend, ter- wy'1 ze het nu voorstellen alsof die toren op instorten staat. Het college van B- en W. wil zich hou den aan het advies en voorlichting van haar eigen deskundige, in dit geval den directeur van gemwerken. Inderdaad is de oorzaak van deze ver- waarlooziM1 zoo zegt de heer de Zwart zooals de heer Minnes zegt, dat er teveel winsten uit de bedrijtven in die ge meentekas vloeien, om de gemeentereke- nlng gunstiger te maken en de burgerij een gulden belasting minder te laten beta len, evenwel ten nadeele van het onder houd. De heer Biersteker: Dat hébben de sociaal-democraten gedaan. De heer DeZwart: Dat is niet waar. Spr. stelt voor de voordracht aan te ne men, omdat het de meest zekere maat regel is voor verbetering van den toe stand en de directeur van gemeentewer- cen toch ook zegt dat er geen gevaar voor d'en toren bestaat. De heer Biersteker: Bent u daar mee tevreden? De heer De Z w a rt: Ja zeker, ik geloof den directeur van gem.werken en wan neer dat noodig is zal hy zelf wel met voorstellen komen. De heer Van Os: Dit staat wei als een >aal boven water, wanneer wJJ beginnen met herstellen, dan moeten we het ook voleinden en dit wil spr. nog zeggen, waar by dien watertoren de onderdeelen soheuren gaan vertoonen, is dit het beste Dewijs, dat de drang te sterk is en dat tan niet afdoende ondervangen worden wanneer daar kleurlooze stof opgesmeerd wordt. Spr. legt zioh neer bij het raads besluit als de directeur van geumwerken en het ooilege dat aanvaarden, De heer Biersteker vraagt of het geen voorzichtiger weg is als een be paalds deskundige op hst gebied van den bouw van watertorens wordt geraad pleegd. Spr- meent ook te moeten protes teeren tegen de voorstelling als zou de Raad door de bezuiniging oorzaak zyn van den verwaarloosden toestand van den toren. Zoolang spr. lid is van den Raad is er nooit eenig voorstel voor voor ziening aan den watertoren of de gas fabriek afgewezen. De Voorzitter zegt, dat wanneer het noodig is, er geen bezwaar is om een deskundige zyn meening te vragen over den toestand van den toren. Medegedeeld wordt, dat de begrooting van uitgaven en inkomsten dezer ge meente voor het dienstjaar 1929 door Ge deputeerde Staten dezer provincie by be sluit van 10 Juli 1929, no. 164, is goed gekeurd. Ter visie. Ter visie is gelegd het schrijven van Burgemeester en Wethouders aan de N.V, Wysmuller Bureau Sleep-, Hulp- en Ber gingsdien st, met betrekking tot het nemen van veiligheidsmaatregelen by het op den zeedyk gestrande stoomschip „Eugenia: (Rondvraag. De heer Boogaard1 vraagt of het mo gelijk is, dat op de Algemeene begraaf plaats een aftakking van de waterleiding wordt aangelegd, daar verschillende in gezetenen dit hebben gevraagd, met hei oog op de verzorging dier bloemen op de graven. De heer Van Os zegt, dat op de Ka tholieke begraafplaats zoo'n aftakking ook wel gewensoht zou zijn. De heer Biersteker stelt eenige vragen omtrent het werk aan de Keizer straat. Is het wel practlsch om in dezen tyd zoo'n werk te beginnen en is er wel rekening medie gehouden, dat de straat, die toch al niet breed' is, van 20 tot 60 cJM smaller wordt? De heer d e Z w a r t antwoordt, dat deze punten in de laatst© vergadering ernstig in overweging zyn genomen. Het tydstip der werkzaamheden is z.i. niet slecht ge kozen; in dien winter is het verkeer in de Keizerstraat niet veel minder dan in den zomer, soms is het nog wel drukker. Betreffende het tweede punt is overleg gepleegd met den directeur van P.W. De trottoirs zijn te smal en hierdoor worden de menschen soms gedwongen zich op den weg van het rijverkeer te begeven, hetgeen gevaar met zioh medebrengt. Nu het bleek, dat de trottoirs te smal waren, moest gekozen worden tusschen het be lang van den een en den ander. De heer Biersteker vindt het treu' rig en het zal hem aangenaam zijn te zien dat de voertuigen dlan in het vervolg slechts maar aan een kant van den weg mogen staan, anders is er heelemaal geen doorkomen aan. De heer Trap zou gaarne zien, dat de sloot aan den Parallelweg zou worden ge dempt. De Voorzitter zegt, d!at deze sloot hem ook reeds heeft geëergerd. De sloot behoort echter aan de spoorwegen. Niet temin zal er werk van worden gemaakt De heer d e N y s ondersteunt het voor stel van den heer Schoeffelenberger om een urinoir op Huisduinen te plaatsen, echter niet zoo'n yzeren als wij hier heb ben (geroep „een ondergrondsche"). Zee bad heeft een inrichting, waar men tegen geringe vergoeding gebruik van kan ma ken, doch sommige moeten op alle uit gaven, hoe klein ook, letten. Het vraajg- stuk van de wegen verdient mede de aan dacht. De Voorzitter is het met den heer die Nys eens, doch kan nog geen antwoord geven. De heer de Boer wil evenals de heer Trap een sloot gedempt zien, doch die aan den Ruyghweg, welke aan de bewoners ook veel last veroorzaakt. •Hier is echter de moeilijkheid, dat het terrein aan den anderen kant van de sloot particulier eigendom' is. De heer Monhemius vraagt of de toestand van de gebouwen en leermidde len van het openbaar onderwijs bekend is. De Voorzitter antwoordt dat hét rapport van den directeur van Gemeente werken en van den directeur van het pn- derwys hierover spoedig in den Raad zal verschijnen. De toestand van de gebou wen is hekend, de toestand van de leer middelen, uitgenomen enkele kleinighe den, is ln orde. De heer T er ra is het een genoegen te eonstateeren, dat er aandacht aan Huis duinen wordt gesohonken. Vooral de we gen vallen te verbeteren. Hierna besloten zitting. Het 75-Jarlg bestaan van het Koninklijk Instituut Na heropening der openbare vergade ring werd met 11 tegen 8 stemmen 'beslo ten om uit de gemeentekas een bedrag van 1500— beschikbaar te stellen ten behoeve van de leerlingen van het Ko- ninkiyk Instituut alhier, ten einde dat bedrag by gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Instituut, onder toezicht en goedkeuring van de betrokken auto riteiten, te gebruiken voor sport-doel- einden. Tegen stemden de heeren Schoeffelen berger, Borkert, Boogaard, Trap, de Nijs, de Zwart, van der Vaart en Minnes. Voor: Mevrouw DekkerKlik en de heeren Van 'Os, Van Loo, Smits, EHjlders, Biersteker, De Boer, Woud, Bok, Mon hemius en Terra. Vandaag 25 Jaar predikant Gisteren was het 26 jaar geleden, dat ds. W. A. F. van Dyk het predikambt aanvaardde te Huins, waarna hy achter eenvolgens de gemeenten Sdhalsum, Ven huizen, Heerenveen, Batavia, Bandoeng, Lobith en Den Helder bediende. In Sep tember 1927 trad hy op als voorganger der Vrijz. Hervormden te Amsterdam. Ds. Van Dyk is bovenal de man van zyn gemeente. Dit blad schreef in Dec. 1924: „Sedert ds. Van Dyk in Den Helder zyn intree deed, is het gemeenteleven met snelheid in stygende lijn vooruitgegaan, zoodat de Herv. gemeente een ongeken- den bloeityd beleeft". By zyn overplaat sing van Batavia naar Bandoeng, ken schetste de Javabode hem als de hulp en de vraagbaak voor dè behoeftige chris tenen, als de steun van noodlydende ten gevolge van den oorlog. Door zyn arbeid in Nederland bekend geworden met het nuttige werk van „Pro Juventute" was hy de voorzitter van de Commissie die tot voorbereiding tot het stichten van een- dergelyke vereeniging in onze koloniën, en by zyn vertrek wees hetzelfde blad op de goede resultaten, reeds bereikt voor het misdadige en ver waarloosde kind. Ook het onderwys en de verzorging der weezen had steeds zyn volle aandacht. Ook in de hoofdstad wordt zyn ruste loos, in stilte verricht werk door zyn vele warme vrienden zeer hoog aangeslagen. (N. R. Crt.) 1. Laura H J. O. Slikker, Julianadorp; 2. Viola Bell S. v.d. Oord, Haarlemmermeer; 3. Miss Zelda Peter, S. v. d. Oord Haar lemmermeer; 4. Mignon K. KorverOter- leek; 5. Oly P. O. Spaan Koedyk; 6. Mary Magowan Th. Smit Alkmaar; 7. Qualiteit Th. Smit Alkmaar; 8. Nella Schoon J. Schoon Medemblik; 9. QufordJ. Schoon Medemblik; 10. Maggy Henry J. Schoon Medemblik; 11. Kapitein de Bruaae W. IJff Assendelft; 12. Senator Axband Z. Davidson Hoorn; 13. Meteor J. Vergay Purmerend; 14. Othella Jb. Plevier H. Hugowaard; 15. Nelly Z G. Visser Zype; 16. Mine Tonka A. Rot Wieringer waard; 17. Olga J. A. Mooy Wieringer- waard; 18. Jannetta HarvesterJ. Vergay Purmerend; 19. Nobel E. v. d. Horst Anna Paulowna; 20. Oatharina Spier R. v. Wieringen Anna Paulowna; 21. Koosje W T. Vos Bonningbroek; 22. Minni M. J. A. Bakker Wieringerwaard23. Meleese J. H. Maurer Leeuwarden; 24. Nicky Henry J. H. Maurer Leeuwarden; 25. Oeke S Jb. Koning Wieringerwaard; 26. Naïde Hs. Zyp Twisk; 27. Omega O. Verhorst Bereiwyk; 28. Petite Ami O O. Verhorst Beverwijk. Vele bekende snelle dravers zyn er by, zoodat het voor deze draverij op dravers- gebied een ongekende dag belooft te worden. Mooi weer èn Anna Paulowna verwacht een bezoek van duizenden menschen. Maandag heeft een vrouw op een door haar gehuurde kamer in het perceel Kerkstraat no. 398 te Amsterdam een vreemdeling van een portefeuille met 26.600 francs beroofd. Dinsdag heeft H. M. de Koningin in ge zelschap van H.K.H. Prinses Juliana haar tocht langs de Zuiderzeewerken voortge zet. Des morgens om 9 uur arriveerde het ïooge gezelschap wederom vanuit Scha- gen aan de Oeversche Haven om zich aan boord van het directievaartuig de „Zil vermeeuw" te begeven, waarmede ook het resteerende gedeelte van den tocht werd afgelegd, n.1. langs den Wieringermeer- dyk en naar de werken naby Medemblik. Hiermede was het bezoek van de Ko- ninklyke Familie ten einde en heeft Wie ringen een pracht gelegenheid gehad om onze Vorstin met haar Dochter van zeer naby te aanschouwen. Naar men ons uit zeer betrouwbare bron mededeelde, was zoowel H. M. de Koningin als II.KH. Prinses Juliana zeer ingenomen met het bezoek aan deze grootsche werken, ter wijl men vol bewondering voor de uitvoe ring ervan was. Onze vroegere plaatsgenoote Zuster .3erk'emeier, wykverpleegster te Broek ln Waterland heeft bedankt voor hare be noeming als hoofdverpleegster aan het Centraal Stadsziekenhuis te Alkmaar. Woensdagavond 7 Augustus had in de O L. School te Hippolytushoef de opening ilaats van de tentoonstelling van schilde ryen en teekeningen, uitgaande van den „Noorder Kunstkring" te Den Helder. De leer Steeman, die met enkele leden was overgekomen, dankte de genoodigden voor lun belangstelling, vooral 'het gemeente bestuur voor de welwillendheid twee loka- en af te staan. Ook den heer Slesllng werd dank gezegd voor de moeite, die hij zich getroost had, om de tentoonstelling ln te richten. By den rondgang werd verschillend werk met aandacht bekeken en besproken. >0 heer Goes en anderen legden het ont staan van een Linoleumsnede uit en liet uitkomen, dat ieder voor slechts één gul den per jaar donateur kan worden en bo vendien nog een kunstpremie cadeau krijgt. De tentoonstelling, die tot en met Zon dag 11 Augustus geopend is, verdient dan ook inderdaad door veel publiek bezocht te worden. De toegangsprijs, 16 cent, kan voor niemand een beleteel zijn. In een baggergat van de steenfabriek Meinerswyk te Elden, gemeente Eist, is de 8-jarige J. B. S. uit Arnhem verdron ken. Het 4-jarig zoontje van den caféhouder Br., gevestigd aan de Haven te Ooster hout, is in een sloot achter de woning ge vallen. Hoewel men het ongeval spoedig bemerkt heeft, is het niet gelukt de levens geesten op te wekken. Voor de rechtbank te Winschoten heeft gisteren terecht gestaan J. S., 52 jaar, sjouwer te Foxham, thans gedetineerd, ervan verdacht op 27 Juni te Hoogezand Wiebe Bosgraaf in een twist met een mes te hebben gestoken en 'daarby diens dy- been-slagader te hebben geraakt, tenge volge waarvan Bosgraaf kort erop is over leden. Als getuigen waren opgeroepen Jan Draayer en de verbalisant Joh. Pot, opper wachtmeester der marechaussée, alsmede als getuigen-deskundigen dr. Jensema uit Hoogezand en dr. Mierenet uit Groningen. De subst.-officier van justitie, mr. Camphuis, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en elsohte vyf jaar gevangenisstraf. Maandagmiddag zag een surveilleeren- de agent van politie op den Heemraad- singel te Rotterdam een man loopen, die zich eenlgszins verdacht gedroeg. Het viel den agent nameiyk op, dat de man een buitengewone belangstelling aan den dag legde voor toevallig openstaande straatdeuren. Hij volgde den man eenlgen tyd en zag, dat de in de Rochussenstraat een onbeheerd staande fiets pakte en er opsprong, om er mee weg te rijden. Er zat evenwel een slot op het achterwiel, zoodat de dief vieL De agent greep hem en bracht hem naar het politie-bureau aan de Witte de Withstraat. Daar bleek, dat men te doen had met den 22-jarigen Amerikaanschen zeeman E, S., die in Ant werpen had afgemonsterd en die te Rot terdam zyn gage had opgemaakt Hij is opgesloten. Maandagavond heeft een lid der Bloe- mendaalsche reddingsbrigade een man op het strand gevonden, die geheel ver kleumd van de koude en alleen in bad- costuum gekleed was. Hy werd op een draagbaar naar het polltie-posthuis ver voerd, alwaar dr. Bos hem onderzocht en een injectie toediende. Eerst later in den avond kwam hy by en verklaarde door den sterken stroom te zyn medegesleurd en met groote inspanning het strand te hebben bereikt, waar hy bewusteloos is geraakt. Toen zyn kleeren gevonden waren bleek, dat hy zyn gouden horloge en ket ting vermiste. Dinsdagmiddag zyn te Amersfoort zes paarden, die voor een kanon gespannen waren, door het sohelle fluiten van een locomotief op hol geslagen. Een wacht meester werd overreden; hy is per auto naar het hospitaal gebracht. Op den Ouden Soesterweg hield een andere wachtmeester het zesspan staande, maar hy werd.daarby zoo ernstig gewond, dat ook hy naar het hospitaal overgebracht moest worden. De Vrijdag uit het Huls van Bewaring te Almelo ontvluchte aohtienjarige A. W. is te Enschede weer gearresteerd. De po litie kreeg er de lucht van, dat het jonge mensch zich in de Krim ophield. Toen men hem aanhield, gaf hy op te heeten Hoekstra. Hy werd' echter meegenomen naar het politiebureau, waar hy vlak voor den ingang nog een poging deed te ont vluchten. Hy werd echter gegrepen. In de cel erkende hy de gezochte te zyn. Hij verklaarde na zyn ontvluchting uit de ge vangenis zich te Almelo te hebben opge houden, waar hy nog werk had verricht. Het jonge mensch za'1 thans weer ter be schikking van de Justitie worden gesteld. In de v. d. Vennestraat te 's-Graven- hage heeft Dinsdagavond een ernstige vechtpartij plaats gehad. De gebroeders H. S. en W. J.S., die beiden onder drank- Invloed verkeerden, geraakten aan het vochten op den hoek van den Zuidwal en Ulasblazerslaan. Een agent wilde tusschen beide komen, maar toen keerden de beide mannen zioh tegen den politie agent. Een van hen wist een zweep te Rrypen en ranselde daar den agent duchtig mee af. Deze trok toen uit zelf verdediging zyn revolver en loste eenige sohoten. Een der veohtersbazen, H. kreeg een sohot in zyn enkel en werd later naar het ziekenhuis gebracht, de ander werd onbeduidend aan het hoofd verwoad en ls ln arrest gesteld.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6