AVONDCONCERT Bent U al Retour 0.80 en 0.60. Sapelmeostor: ANDRÉ HOPPENBROUWER Fotogr.-Atelier EISELIN BRUIDSFOTO'S TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. WOENSDAG 14 AUG. 6 zwarts totok. solooloto 11.50 -12.00 6 bruins totok. salooioto 12.00 -12.50 VAN DINSDAG 13 AUGUSTUS 1929 Callantsoog. Breezand Anna Paulowna. n geweest? Wieringen. van 8 11 uur n.m. Texel. Bij het op 8 Aug. te Amersfoort ge houden examen voor Fransch T..O. plaag de de heer H. N. Muts, onderwijzer aan school nxx 9 alhier. SERENADE. Gisterenavond heeft Helder's Fanfare corps een serenade gebracht aan zijn directeur, den heer Th. Lugtenberg, Goversstraat, die benoemd is als direc teur van het Texel's Fanfarecorps. Er was veel belangstelling. CONCERT TE HUISDUINEN. Op veelvuldig verzoek geeft de Harmo niekapel „Winnubst" (tDir. H. B. Sohem kels) oen zomeroonoeirt in den speeltuin van „Dennenheuvel" op Woensdagavonc 14 Augustus, des avonds vanaf 8 u IS. Programma: i. Le Retour H. Reuland Mignon Ouverture J. v. d. Glas 3. Tesoro Mlo! E. Becucci. 4. Fruhlingserwachen. Romanze E. Bach 8. L' Unlön Fait la Force. Marsch H. die Bozi Pauze. Helnzelmannchenis Wachtparade K. Noack 7. La Dame de Trafle. Ouverture T. Langlods 8. Wiener Burger. Walzer M. Zlehrer 9. Fantaisde Sur 1'Opera Teil de Rossdai xo. Finale. Groot Rotterdam. Marsch W. Schootemeyer HET GEZONKEN VLIEGTUIG VAN „DE MOK". Het vliegtuig van de Mok, dat Dinsdag onder de Texelsohe kust op een woelige zee over den kop sloeg en bij de eerste bergingspogingen is gezonken, moet als verloren worden beschouwd. Men heeft slechts eenige onderdeelen boven water kunnen brengen. KLEIN ARTIS. Een dravende Diergaarde. Onze stad herbergt thans een Inrich ting, die onze volle aandacht verdient, het betreft een schip, genaamd „Klein Artis", dat met een buitengewone collectie leven de dieren en praeparaten overal een groot succes oogst. En geen wonder, zij die vroeger het schip al eens bezocht hebben en het beoordeelen alleen aan den buiten kant, zullen zich deerlijk vergissen, want binnen heeft er een groote verandering plaats gehad. Zoowel de praeparaten als de levende have hebben een uitbreiding ondergaan en de rangschikking is zoo in deze zeer nette inrichting, dat men zich geen oogenblik verveelt, maar steeds ge boeid wordt, want alleen de catalogus ver meldt reeds een 263 nummers. Niemand verzuime een bezoek, want er ls wat moois te zien en voor de jongeren veel te leeren. Men zie voor bizonderheden de adver- tentie. DE „EUGENIA". De flink. werkzaamheden vorderen Sedert ons laatste bericht, opgenomen in het nummer van Zaterdag, heeft men het achterschip van de „Eugenia" weer eenige meters meer naar zee gebracht. In totaal had men dit gedeelte van het schip, gisterenmorgen ongeveer zes meter verplaatst, dat is dus het resultaat van 'het werken van de vorige week Dinsdag af. Zooals gezegd hoopt men het schip nu vandaag of morgen vlot te hebben. Wan neer het precies zal zijn ls natuurlijk moeilijk te zeggen. Misschien komt het schip vanmiddag vlot, het kan ook mor- Sen worden en zelfs is het niet onmoge- lk dat er nog eenige dagen overheen gaan, omdat het niet uitgesloten is dat er nog tegenstand ondervonden wordt van den golfbreker achter het schip. Men zal de achtertank van het schip vol laten loopen, zoodat het achterschip zoo veel mogelijk verzwaard wordt en dus als het ware het voorschip over het hoofd heen zal liohten. Van het achterschip zal bovendien een kabel uitgebracht wor den en op de stoomlier zal dan worden gehieuwd. Misschien dat we dus Donderdag kun nen melden dat de „Eugenia" van den dijk la DE RIJWIELBELASTING. Eenige belastingcontroleurs waren, ïn samenwerking met de politie, Zaterdag middag op het onzalige idee gekomen, om controle uit te oefenen op de belasting plaatjes. Het was een warme Zaterdag, mitsdien gingen er vele fietsrljders(sters) naar Huisduinen en de gelegenheid was dus schoon, om op den Huisduinerweg en langs de zeewering eenige verrader lijke vallen op te stellen, die met succes werkten. Want niettegenstaande onze waarschuwing en aanmaning om er toch vooral voor te zorgen, op 1 Augustus van zoo'n „belastingdingetje" voorzien te zijn, waren er natuurlijk velen die dachten: „nou, dat heeft nog zoo'n haast niet" en dat werd hun nu noodlottig. Met argusoogen stonden daar dan de agenten te kijken, niet één vehikel pas seerde zonder dat de agent er degelijk van overtuigd was, dat het koperen plaatjo er aan zat. Daar waren heel lieve mei.sjes die hun „Zaterdagskwartjes" al wekenlang opgespaard hadden en de ruts nu net ongeveer bij elkaar hadden, „k-tap af," zei de agent barsch. „Je naam", vroeg de belastingambtenaar, „ziezoo, da s twee-vjjftig boete en twee-vijftig voor een belastingplaatje, da's samen vijf gul den. Eerst betalen, dan krijg je je fiets weer". Heete tranen gaven niets, dierbare lonkjes evenmin. Een ambtenaar is een ambtenaar, immuun voor alle vrouwelijke verleiding, voor alle vrouwelijk schoon, voor alle vrouwelijke tranen, in de ver vulling van zijn plicht en er hielp geen lieve vader en moeder aan, de fietsen wer den in beslag genomen en niet voor de belasting en boete betaald waren, werden de vehikels in het bezit van hun wettige eigenaars gesteld. Wat een droeve Zater dagmiddag. Ik was om één ding blij en dat was hierom, dat ik.geen belasting ambtenaar was. DUINBRAND. Door onbekende oorzaak is gisteren middag te ongeveer 5 uur brand ontstaan op een open plek tusschen de duinen bij het fort Kijkduin. Aanvankelijk liet deze duinbrand zich ernstig aanzien, doch dank zij het krachtig optreden van verschillende bewoners van Huisduinen, die met schop pen en stokken den brand uitsloegen, wer den de dennen niet aangetast. Men zi) toch vooral voorziohtig met vuur, daar in dezen drogen tijd de boel spoedig vlam vat en het herhaaldelijk voorkomen van duinbranden zeker oorzaak zal zün van spoedige afsluiting van de duinen. DE STRANDFEESTEN. Aan den wedstrijd ln het ringsteken op rijwielen, welke jongstleden Zondag op het strand alhier is gehouden, werd door 88 dames en heeren deelgenomen. Het minder gunstige weer was oorznak dat het aantal bezoekers niet zoo groot was, als we dat op andere Zondagen ge wend zijn. De prijzen, een étui met G lepels en C vorken (Alpacoa), genevens 8 geldprijzen, van 5.8.en 2.vielen respec tievelijk ten deel aan do heeren O. van Diepen, J. Voos, T. Mooij Tz. en Jb. Kuiper Gz. De V. V. V. is voornemens a.s. Zon dag een wedstrijd uit te schrijven in het maken van „Burgten" aan het strand. WONINGBOUW. Naar wij vernemen, zal door den aan nemer J. Hoep een tweetal woonhuizen en een bloembollenschuur borden ge bouwd voor Gebr. D. en P. Lubbert, aan den Schorweg. Aan den aannemer A. A. Schouten is opgedragen het bouwen van een woon huis voor den heer S. Sas aan den Zwar ten weg te Breezand. De heer J. 't Hart heeft zijn woonhuis met winkel onderhands verkocht aan den heer L. Noórdermeer alhier. JAARLIJKSCHE ALGEM. VERG. „ZIEKENZORG". eenige werklieden der Zuiderzeewerken mol de met Wieringers slaags raakten. Er werden gevoelige klappen uitgedeeld, waarbij eenige vechtenden nog verwondingen op liepen. De drank was ook hier weer een van de grootste oorzaken. Naar men ons mede deelde stelt de politie een onderzoek in. TENTOONSTELLING „NOORDER KUNSTKRING". De voorzitter doet daarna de mededee- ling, dat het op 14 November a.s. 15 jaar geleden zal zijn, dat „Ziekenzorg" is ge sticht. Het toenmalige Ziekenfonds van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hier ter plaatse dreigde n.l„ ais overal elders, verloren te gaan in den strijd, dien de Maatschappij tot bevordering der Ge neeskunst tegen de Ziekenfondsen ging voeren. Het toenmalige bestuur van „Zie kenzorg", dat thans nog bijna ongewijzigd is, heeft met krachtdadige hulp van ver schillende leden, den strijd, die door de afdeeling Anna Paulowna der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen werd opgege ven, aangedurfd en hoewel dient te worden gezegd, dat de Vereeniglng vrijwel voor de heisdeuren Is weggehaald, de strijd i gewonnen. Het steeds stijgende ledental wijst er wel op, dat de Vereeniglng thans algemeen vertrouwen geniet. Nu zijn'er stemmen opgegaan, om het 15-jarig be staan, te herdenken. Voorzitter wil thans liet oordeel der leden daarover wel eens hooren. Bij de besprekingen, welke hierop vol gen, blijkt, dat de aanwezige leden in het algemeen niet veel voor herdenking ge voelen. De te maken kosten zullen in een dergelijk geval nogal belangrijk zijn, wan neer men althans alle leden in de gelegen heid wil stellen, er bij tegenwoordig te zijn. Ook het bestuur is van deze zelfde meening, terwijl het bovendien van oor deel is, dat het weinig in overeenstemming ls met bet doel der Vereeniging. Voor- loopig meent mou dus van herdenking te moeten afzien. Mocht nog een middel ge vonden worden, om het feit op weinig kostbare wijze te herdenken, dan heeft 'het bestuur hiertoe volmacht. Nadat aan het aftredende lid der Comm. van Toezicht, den heer P. Kooijman, nog een woord van waardeering is gebracht voor de bemoeiingen, die deze zich in den tijd dat hij van de Commissie deel uit maakte, heeft getroost, wordt de vergade- dering door den voorzitter gesloten. De Vereeniglng „Ziekenzorg" hield Za terdagavond hare jaarlijksche algemeene vergadering in de concertzaal van den heer O. Slikker. De voorzitter, de heer X. Keuris, opende de vergadering, heette de aanwezigen wel kom en hoopte, dat de te houden bespre kingen in het belang der Vereeniging zouden zijn. Daarop las de secretaris, de heer P. J. Crum, de notulen der vorige algemeene vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens gaf de voorzitter een be knopt overzicht over den toestand der Ver eeniging in het afgeloopen jaar. Het boek jaar 1928—1929 is weer vrij gunstig ver- loopen. Ondanks dat het aantal gevallen, waarbij operatieve hulp noodig bleek, vrij hoog was, hetgeen dus nogal hooge uit gaven van de Vereeniging vorderde, is toch de financieele toestand der Vereeni ging nog eenigszins verbeterd, hetgeen straks uit het verslag van den penning meester wel nader zal blijken. Ook het ledental vertoonde een flinké vooruitgang en is nog steeds groeiende. Was dit n.1. per 1 Juli 1928 1614, per 1 Juli 1929 was het geklommen tot 1859, terwijl wij heden 1870 leden tellen. Deze cijfers wijzen er wel op, dat do Vereeniging zich in een gezonden groei mag verheugen. De penningmeester, de heer T. Jonge- jan, brengt hierna verslag uit over de ont vangsten en uitgaven gedurende het afge loopen boekjaar (1 Mei 1928- -30 April '29). De ontvangsten bedroegen 10.466.74, de uitgaven vorderden 10.104.67, er is dus weer een overschot gekweekt van 361.07, welk bedrag aan de bestaande reserve zal worden toegevoegd. Namens de Commissie van Toezicht adviseert de heer K. Daalder tot goedkeu ring der jaarrekening, waarop de voorzit ter aan den penningmeester dank brengt voor diens riohtig beheer, benevens aan do Commissie van Toezicht voor de door haar geleverde contröle. f Als bestuursleden treden periodiek af de heeren P. J. Crum, T. Jongejan en J. van Nuland, welke allen met nagenoeg algemeene stemmen worden herkozen. In plaats van den heer P. Kooijman, die als lid der Comm. van Toez. moet aftreden, en niet herkiesbaar is, wordt gekozen de heer P. Blaauboer. OVERWERKVERGUNNING. Door den hoofdinspecteur van den Ar beid is aan de M.A.Z. ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken tot en met 31 Deo. 1929 vergunning verleend arbeid te laten verrichten door mannen van 18 jaar of ouder, gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. ROODVONK. In het gezin van L. v. W. v. R. ia een geval van besmettelijke ziekte, Roodvonk, geconstafteerd. Mej. J. Veenenga, onderwijzeres aan School III te Oostpolder, is, naar wij ver nemen, als zoodanig te Sneek benoemd. Ten behoeve van den 'heer O. Borst al hier wordt aan den Zuidermolenvaartsweg een woonhuis gebouwd. De heer R. Daalder, timmerman, is met den bouw belast. LOOP DER BEVOLKING. 'Ingekomen: J. W. Hulst van Em- men; J. N. van der Plas van Voorhout; J. Hofman van Hemelumer Oldephaert en Noordwolde; Mej. M. Kooij uit Velsen; J. van Guichelaar uit Ruinen. Vertrokken: Mej. J. Winter naar Schiedam; A. van Wijk en gezin naar Boskoop; O. J. de Schipper naar Ned.- Indië en Mej. Koorn (ecthtgen. van J. van den Brink) naar Maarn. Politie Anna Paulowna. Gevonden: een bruin lederen por- temoimaie. Verloreneen bruin lederen porte- monnaie; een zwart zakje met waschgoed; een beige handtasob. Inlichtingen ter Secretarie. Burgerlijke Stand ran Anna Panlowna. GEBOREN: Cornelia Maria, d.v. A. C. Alders en van H. J. Steenvoorden. ONDERTROUWD: Dirk Slikker, oud 23 jaar, machinedrijver, wonende te Vel sen, en Maartje Kooij, oud 26 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. OVERLEDEN: Gerritje de Wagt, oud 72 jaar, eehtgenoote van Jan Hendrikus Woudstra. WERP GEEN BRANDENDE SIGARETTEN WEG. Door onbedachtzaam wegwerpen van een sigaret, welke op een schutting te recht kwam, geraakte deze schutting, staande tusschen de perceelen van de heeren K. en M. te Hippólytushoef, in brand. Voorbijgangers, die het ongeval zagen, waarschuwden den heer K. en deze wist, met een emmer water, den brand te blusschen. VECHTPARTIJ. Zondagavond is het weer tot een vrij ernstige vechtpartij gekomen, doordat Zondagavond j.1. is de tentoonstelling van den „Noorder-Kunstkring" te Hippo- lytushoef gesloten. Hoewel het aantal be zoekers, n.L 70, niet bijzonder groot was, hoorden we toch gunstig over het ten toongestelde oordeelen. Natuurlijk wordt het eene werk beter begrepen dan het an dere. We hopen, dat de belangstelling voor een volgenden keer gewekt is. Mis schien dat er dan een 100 liefhebbers zijn. Wij willen er ook even op wijzen, dat het aantal bezoekers met Paschen op Texel 200 bedroeg. BLOEMENFEEST „FLORA". Zondagavond vond ten huize van den heer Jurrie Lont te Den Oever een be stuursvergadering plaats van de Vereeni ging „Flora". De hoofdschotel van de be sprekingen in deze vergadering vormde het dit jaar te houden bloemenfeest. Besloten werd om, evenals andere jaren, de bloemententoonstelling wederom in de Kapel te doen plaats vinden. Echter zal dit jaar bijzondere zorg aan de verlichting besteed worden, hetgeen uit den aard der zaak des avonds zeer veel tot het aspect dor bloemenkleuren zal bijdragen. Voorts zal er een étalagewedstrijd jge houden worden, welke geopend wordt op Zaterdag 7 September, terwijl er des Zon dags 8 September wederom groote wed' strijden om geldprijzen voor geregistreer de paarden zullen plaats vinden. Dit alles tezamen belooft, zooals we dat van „Flora" gewend zijn, weer een waardig bloemenfeest te worden. Zoodra nadere bijzonderheden omtrent regeling enz. bekend zijn, hopen we in meer lütgebreiden zin hierop terug te komen. LOOP DER BEVOLKING OVER JULL Ingeschreven personen: A. Gudideke (Wed. M. Heijligenberg) van Alkmaar; R. van Duren en gezin van Staphorst; P. van Dijk van Beets; S. van der Dam (Wed. J. de Jong) en gezin van Opsterland; J. Zijl en gezin van Oude Pekela; Mej. L. J. Marskamp vzfti Bussum; J. Boven, geb. van Achteren van Oude Pekela; L. Ploeger van Onstwedde; J. D. de Winde en gezin van Nieuwvliet; A. Rottier van St. Janssteen; T. A. Kaptein, geb. Dekker van Harenkarspel; L. Ploe ger, geb. Moorlag van Borger; O. Moeijes van Oudkarspel; H. Schouwvlieger en ge zin van Anna Paulowna; N. van de Griend, geb. Broers van' Haarlem; E. van der Welle, geb. van Vliet van Amsterdam; H. Beukema en gezin van Den Helder; Mej. D. Glas van Alkmaar; J. de Vries van Enschedé; B. de Jong en echtg. van Em- men; J. A. Balhan en gezin van Amster dam; J. Faber en gezin van Tietjerïtstera- deel; Mw. O. Singer en kind van Andijk; H. J. Winter van Amsterdam; F. K. Orsel en echtg. van Wedde; E. Jager en gezin van Vlagtwedde; O. Post (Wed. N. Die naar) en pleegkind van Den Helder; J. van Dam van Alkmaar; Mej. O. M. Langes van Helder; H. de Bie, geb. Stevens van Emmen; G. Smit, geb. Kooij van Den Hel der; J. Muller en gezin van Leeuwarden; L. Hoek en echtg. van Bergen; J. Boven van Scheemda; Mej. E. Veldhuis van Me- demblik; A. Baving van Groningen; T. Bakker van Callantsoog; N. Wams en ge zin van Barsingerhorn; K. Waalkens en gezin van Barsingerhorn; Mej. J. Scheltus van Wieringerwaard. Afgeschreven personen: R. Pais en gezin naar Velsen; P. Brom mer naar Nieuwe Niedorp; W. F. Bonardt Eindhoven; H. Jonker naar Eindhoven; naar Harlingen; J. Schut en gezin naar Eindhoven; -H. Jonker naar Eindhoven; W. Mensing en gezin naar Vlagtwedde; M. de Waal naar Den Helder; W. A. P. F. L. Goudkuil naar Eindhoven; G. Sietsma, geb. de Groot naar Hoorn; G. Heis en ge zin naar Velsen; A. M. de Haan naar Wonseradeel; H. G. Langes en gezin naar Den Helder; B. Huizlnga naar Den Helder. Burgerlijke Stond van Wieringen over de maand Juli. GEBOREN: Wubbo, z. v. R. Haakma en G. Pathuis. Jan, z. v. P. B. Davidse en A. Storm. Maria Anna, d. v. N. J. Bruul en T. J. de Vries. Christina Anna Gerda Trijntje, d. v. O. Wiegman en M. A. J. Brandt. Arie, z. v. P. Jansen en W. Re- soort. Jantje, d. v. W. Woortman en H. Kremers. Maria Cornelia, d. v. J. de Krij ger en J. van Wijngaarden. ONDERTROUWD: D. Lont en M. C. Schub. W. P. Hegeman en O. Post. W. S. Bakker en C. Singer. GETROUWD: D. Lont en M. C. Schuh. W. P. Hegeman en O. Post. OVERLEDEN: G. Kooij, oud 64 jaren, eehtgenoote van J. Mulder. S. G. Mugge, oud 49 jaren, eehtgenoote van L. de Neeff (overl. te Alkmaar). P. Koorn, oud 77 ja ren, weduwnaar van T. Russelman. W. Bons, oud 18 jaren, wonende te Sliedrecht. G. O. Metselaar, oud drie jaren (overl. te Alkmaar). O. J. Baart de la Faille, oud 52 jaren, eehtgenoote van J. van Beek. ZUIDERZEESTEUNWET. Aan N. Scheltus Jbz., J. Tljsen Wz„ S. ten Bokkel Jz., Jb. Bakker Cz., Jb. Smit Cz., S. Rotgans Pz., D. Bakker en J. Nu- meijer Wz. zijn tegemoetkomingen inge volge de Zuiderzeesteunwet toegekend wegens het aanschaffen van werkkleedlng. DE AANRIJDING TE OUDESCHILD. Omtrent de aanwijzing te Oudeschild, welk bericht wij uit „de Telegraaf" had den overgenomen, meldt de „Tex. Crt.": Woensdagmorgen had op, de haven een ernstige aanrijding plaats: De familie K. Tichelaar, uit Delft, lo- geerende te Den Helder, zou een uitstap je maken naar Texel. Nauwelijks hier eohter aan wal, werd de oudere dame aangereden door een motorrijwiel, be stuurd door de heer J. Dros. Zij werd tegen den grond geworpen en kreeg een bloedende wond aan het hoofd. Bij den heer Bakker werd zij onmiddellijk inge roepen. Het hoofd werd verbonden, waar na de patiënt op advies van den dokter 's middags naar den Helder, naar het ziekenhuis, is vervoerd. Volgens een nader bericht had het on geval plaats te kwart voor elf en wel op den hellenden weg tegenover de woning van den heer Arie Wuis. Op het moment, dat de heer J. Dros op zijn „Indian", met zijn broer op de duo van Oudeschild in de richting van den Burg deze helling af reed, bevond zich op het rechter deel van dezen drie meter breeden weg een vier tal personen, dé heer en mevr. Tichelaar, wonende aan de Ohoorstraat te Delft. Vol aandacht keken zij naar de drukte op den steiger, waar de boot juist gemeerd lag. De motorrijder reed met een vaart van 20 K.M., gaf een paar maal duidelijk hoorn- signalen, doch kon niet verhinderen, dat mevr. Tichelaar - die plotseling naar links kwam loopen - met het motorrijwiel in botsing kwam. Zij kwam op het voor spatbord terecht, werd drie meter mee genomen en vervolgens tegen den grond geworden tengevolge van den schok, toen de berijder de remmen met allé kracht aanzette om verder onheil te voorkomen. Ook het motorrijwiel, dat beschadigd werd, sloeg tegen den grond. De dame werd) overeind geholpen. Zij bleek boven het linkeroog een diepe vleeschwond te hebben opgeloopen, welke hevig bloedde, terwijl verder het gelaat hier en daar geschramd was. Ook belette een gewonde voet haar het gaan. Met hulp van den heer Gerrit Hoogerheide hl zij het café van den heer Bakker binnen gedragen, die de wonden zoo goed moge lijk verbond. Inmiddels had de heer A. Boon telefonisch medische hulp ingeroe pen, welke spoedig kon worden verleend De arts constateerde nog, dat de linker enkel gebroken was, terwijl vermoedelijk ook het neusbeen ernstig beleedigd was. Te half drie 's middags is de patiënt naar den Helder vervoerd. Zij maakt 'het thans naar omstandigheden redelijk wel. Den bestuurder treft geen schuld Bij een nauwlettend onderzoek, door 'den heer Goënga, gem.-politie, ingesteld is gebleken, dat de motorbestuurder in het geheel geen schuld treft. Dit werd door getuigen bevestigd. De snelheid heeft de toelaatbare gang niet overschreden, de remmen bleken alle in goeden staat te verkeeren en bovendien is eenige malen signaal gegeven. De heer Tichelaar zelf verklaarde oprecht, dat het ongeval aan zijn vrouw moet worden geweten (hoe zeer het hem spijt), omdat zij onverhoeds naar links geloopen is. DRUK BEZOEK. Zondag brachten een 150-tal personen van Terschelling een bezoek aan TexeL Met de „Minister Kraus" arriveerde het gezelschap op Texel, waar met verschil lende auto's een tocht werd gemaakt wel ke zeer had voldaan. Te ongeveer half vijf vertrok de „Minister Kraus" weer naar Terschelling, uitgeleide gedaan door V6le Texelaars. NAAR TERSCHELLING. „De Dageraad" maakte Zondag een pleizierreis van Den HelderTexel naar Terschelling. Ruim 200 personen maakten van deze gelegenheid gebruik, om een be zoek aan Terschelling te brengen en voor een zeereisje is het dan ook zeer aan te bevelen. De meesten hadden het rijwiel meegenomen om Terschelling te bezich tigen. BEGRAFENIS JOEP VAN VLOTEN, Op Nieuw Eik en Duinen ïs Zaterdag het stoffelijk overschot van den heer G. A. van Vloten Jr., in leven oud-officier vlieger der marine en inspecteur bij de Bataafsche Import-maatschappij, ter aar de besteld. Zeer velen deden door hun aanwezig-

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5