- Radio-Programma Radiografisch Weerbericht Stoomvaartberlohten. Sport. VOETBAL. PA AEDENSPOBT. WIELERSPORT. ATHLETIEK. ZWEMMEN. Vlssoherljberlchten. Burgerlijke Stand van Den Helder van 10 en 12 Aug. BEVALLEN: J. Verdujjn-—Brugglnki„ Ort~^®huit®nToerder B. van Hanegem—Avot r., 0. E. Brooa—den Dunnen z. OVERLEDENH. de Wit 77 jaar. J. Hofstee 72 Jaar, naar waarnemingen verrioht ln den morgen van 18 Auguatua. Medegedeeld door het Kon. Nederlandwb Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 169.8 te Maastricht Laagste stand 746.0 te Ingfl. Verwaohtlng: Zwakke wellicht toenemend© Z. tot Z.W. wind, toenemende bewolking, aan vankelijk droog weer, later eenige V»g» op regen. Iets warmer. - held blijken van hun deelneming in dit tragische verscheiden. Van de Bataafsche Import-maatschappij waren aanwezig de directeur de heeren J. den Haan en O. van Bergen, vel© hoofdambtenaren en verder personeel, terwij voorts werden opgemerkt d'e kolonels b. d. Posfcma, oud- plaatselijk commandant en H. Walaardt Saoré, oud-commandant van d© Lucht- vaart-afdeeding en secretaris van de Kon. Ned Vereeniging voor Luchtvaart, luite nant-kolonel Van Dijk, luit ter zee le kL K. Doorman, de luitenant-vlieger M. F. Eikerbout, de heer Seyffardt namens de viliegtuigenfabriek Aviolanda, dr. Van Andel, ir. De Gijselaar e.a., terwijl met den rouwstoet nog medekwamen o.a. dr. J. Schoemaker, le chirurg van het Gem. Ziekenhuis. Ben schat van kransen en bloemstuk ken, waaronder eenige van d© Bataafsche Import-mij. (afd- chefs en verder perso neel, van den heer en mevr. Deterding, van de Fokkerviegtuigfabrieken enz. dekten de baar. Bij. de groeve werden geen toespraken gehouden; de vader, de heer G. A. van Vloteni Sr., dankte mede namens de moe der allen, in het bijzonder de directie van de Bataafsche en dr. Schoemaker, voor hun tegenwoordigheid. (HM.) WOENSDAG 14 AUGUSTUS. Huizen, 187S M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.15—1.45 Concert door het Tu«chinsky- Orkest. Vlool-soll door Willem Drukker. I.452.3O Gramofoonmuzièk. 2.303.30 Kurhaus Scheveningen. Kinder- Matinée. 3.30—5.00 Gramofoonmuzièk. 5.307.15 Concert door het AVRO-Kwintet. Mary Sablairolles, zang. 7.157.43 Lezing door S. K. Roos over: De Ziektewet. 8.018.15 Gramofoonmuzièk. 8.15 Kurhaus Scheveningen. Het Residentie orkest. Sigrid Schneevoigt* piano. Na af loop: Persber. en gramofoonmuzièk. II.30 Sluiting. Hilversum, 1071 M. Jjvóór 6 uur 298 M.) (Uitsluitend NCRV-uitz.) 10.0011.45 Nationale Velddag Bijeenkomst van het Leger des Heils op het Landgoed van H. M. de Koningin-Moeder te Soest- dijk. 12.30—3.00 Concert Zang, viool en piano. 2.002.30 Gramofoonmuzièk. 2.304.30 Concert. Kerkorgel, piano, fluit en viool. 't 4.305.00 Gramofoonmuzièk. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.00 Gramofoonmuzièk. 7.00—7.30 Lezing over „Nieuwsvoorziening en pers in den loop der eeuwen". 7.308.00 Bestuursmededeling van den NC RV.-Voorzitter. 8.00 Lezing over „Gezelle's levensavond". Muzikale medew. van Orkest en vocale so liste. Daarna: Persber. Dzventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmu zièk. 12.20 Balladen-concert. J. King, alt. W. F. Watt, tenor. 12.50 Gramofoonmuzièk. 1.20 2.20 Orkestconcert. 4.20 Dansmuziek. 5.05 Or gelconcert. Cinema-orgel. 5-35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-reci tal door Laffitte. 7.20 Lezing. 7-45 Lezing. 8.05 „King Henry VIII" van William Shakespeare, m.m.v. orkest. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Vaude ville. 11.2012.20 Dansmuziek. DONDERDAG 15 AUGUSTUS. Huizen, 1875 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het AVRO-Kwintet. 3.004.00 Radio-Tooneel voor de Kinderen. „Joop en haar jongen", naar de roman van Cissy van Maneveldt. 4.005.00 Orgelconcert door Ferdinand Kloek, Boris Lensky. viool. 5.00—5.30 Gramofoonmuzièk. 6.017.15 Concert door .het AVRO-Kwintet. 7.157-45 Lezing door J. M. Dallmeyer: Hoe wonden cliché's gemaakt? 8.0110.30 Concert door het Omroeporkest. Solist: Sam Swaap, viool. Na afloop: Pers ber. en gramofoonmuzièk. 12.00 Sluiting. Hilversum, 1071 M. (vóór 6 uur 298 M3 (Uitsluitend NCRV-uitz.) 11.00n.30 Ziekendienst. 12.301.45 Concert. Sopraan en piano. 5.006.30 Concert, Alt en kerkorgel *a piano. 6.30—7,00 Gramofoonmuzièk. 7.008.00 Orgelconcert. 8.00 Lezing over „De Bijbel", m.m.v. Orkest. Daarna: Persber. Daventry, 1354 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmu zièk. 12.20 Concert. G. Marloe, sopraan. W. Durieux, cello. M. Carley, piano. 1.20 Orgel concert. Cinema-orgel. 3-20 Vesper u. d. West minster Abbey. 4.05 Voorlezing. 4.20 Piano recital door J. Percival. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Marktprij zen. 7.05 Piano-recital door Laffitte. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Her-uitz. van Manchester. Orkest. E. Isaacs, plano. 9.20 Concert. Orkest, vocale en instrumentale so listen. Tooneel. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing, 10.33 Verrassing. 10.50—12.20 Dansmuziek. Lea Russell en A. Glen, liedjes. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Wltt, u., 10 Aug. v. Colombo. Koningin der Nederlanden, 11 Aug. te A'dam. Manoeran, t., 10 Aug .te Brlstol. Poelau Roebiah, t., 11 Aug. Gibraltar. Rottl, 12 Aug. te Antwerpen. Rlouw, t., pas#. 9 Aug. Gibraltar. Batoe, u., 8 Aug. v. Sabang. Kambangan, t., pass. 10 Aug. Perim. Prins der Nederlanden, t., 9 Aug. v. Singapore Rondo, t., 11 Aug. v. Sabang. J. P. Coen, t, 12 Aug. te Suez. Karlmata, u., pass. 10 Aug. Perim. Poelau Laut, 10 Aug. v. Batavia. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, 10 Aug. Madera gep. Flandria, u., 11 Aug. v. Leixoe». Gaaaterland, ia Aug. te A'dam. Waterland, t., 10 Aug. v. Las Palmas. Zeelandia, t., 11 Aug. v. Las Palmas. Gelria, 9 Aug. te Barcelona. Orania, u., 9 Aug. v. Montevideo. Monitferland, u., 11 Aug. te Rio Granda. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 10 Aug. te Smyrna. Amor, 9 Aug. v. New-York. Ariadne, 11 Aug. Gibraltar gep. Astrea, 10 Aug. te A'dam. Baralt, 10 Aug, v. Cristobal. Bennek om, 11 Aug. v. Curacaa Breda, t., 9 Aug. Azoren gep. Ceres, u., pass. 11 Aug. de Azoren. Clio, 12 Aug. te A'dam. Deucalion, 10 Aug. te A'dam. Luterpe, 11 Aug. te Aalborg. Fauna, pass. 9 Aug. Gibraltar. Irene, 10 Aug te A'dam. Iris, pass. 10 Aug. Holtenau. Jason, u., 11 Aug. te Curacao. Neptunus, 10 Aug, te Barcelona. Nereus, pass. 11 Aug. Ouessant Nero, pass. 10 Aug. Bevezier. Oberon, 10 Aug. v. R'dam. Odysseus, 11 Aug. te A'dam. Orpheus, 10 Aug. v. Gibraltar. Orion, 10 Aug. v. A'dam. Pluto, 12 Aug. te Kopenhagen. Proteus, pass. 12 Aug. Brunsbuttel. Satumus, pass. 12 Aug. Dungeness. Stuyvesant, 12 Aug. te A'dam. Telamon, 10 Aug. v. P. au Prince. Tellus, 9 Aug. v. Paiermo. Theseua, 11 Aug. te Huelva. Triton, 10 Aug. v. A'dam. Venus, 12 Aug. te A'dam. Vesta, 10 Aug. v. Alexandrië. Alkmaar, 10 Aug. te R'dam. Boskoop, 9 Aug. v. Callao. Brielle, 9 Aug, v. Cristobal. Haarlem, 9 Aug. te Santa Marta. Hercules, 9 Aug. te Lissabon. Oranje Nassau, t., 9 Aug. v. Madedra. Rhea, 9 Aug. v. Sanchez. Zeus, 9 Aug. v. Patras. Amsterdam, u., 10 Aug. v. Talcahnano. Eos, 10 Aug. v. R'dam. Kon. Paketvaartmaatschappd Nieuw-Holland, 9 Aug. te Singapore. Halcyon Lijn. Dordrecht, 11 Aug. v. B. Ayres. Holland—Afrika Lijn. Grijpskerk, 12 Aug. v. R'dam. Jagersfontein, u., 10 Aug. v. Pt. Said. Randfontein, 11 Aug. v. R'dam. Springfontein, 10 Aug. v. Mozambique. IJstroom, 12 Aug. te Hamburg. Nieuwkerk, t., 9 Aug. v. Kaapstad. Rijperkerk, t., 10 Aug. v. Kilindinl. Holland—Amerika Lijn. Edam, pass. 11 Aug. Ouessant. Maasdam, 10 Aug. v. Las Palmas. Statendam, 11 Aug. te R'dam. Volendam, 10 Aug. te New-York. Lochkatrlne, 7 Aug. v. Cristobal. I.ochmonar, 8 Aug. te Los Angeles. Nebraska, 9 Aug. te Portland (Ore). Nictheroy, 9 Aug. te Colon. Binnendijk, 8 Aug. te Norfolk. Drechterdijk, 10 Aug. v. Vancouver. Kinderdijk, 10 Aug. te Hamburg. Narenta, 10 Aug. te San Francisco. Veenidam, 10 Aug. v. New-York Dinteldijk, 11' Aug. te Liverpool. Noorderdijk, 11 Aug. te Colon. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, u., 11 Aug, Finisterre gep. Abbekerk, t., 12 Aug. Perim gep. Alchiba, t., 10 Aug. te Londen. Areodskerk, u., 12 Aug. te Sydney. HollandWest-Afrika Lijn. Amistelkerk, t., 9 Aug. v. Freetown. Drechtstroom, u., 9 Aug. te River Cess. Eemstroom, u., 10 Aug. te Lagos. Helder, u., 10 Aug. v. Las Palmas. Scheldesitroom, u., 8 Aug. te Ketha. Vulcanus, t, 10 Aug. v. Freetown. Kennemerland, 12 Aug. v. A'dam. Maaskerk, u., 10 Aug. Las Palmas ®ep. HollandBritsch-Indië Lijn. Schiekerk, t, 10 Aug. v. Antwerpen. Koudekerk, u., 11 Aug. Dungeness gep. Somtnelsdijk, t., 9 Aug. v. Alexandrië. Stadsdijk, u., 10 Aug. v. Madras. IJsdkerk, u., 12 Aug. v. Antwerpen. Bovenkerk, u., 10 Aug. te Genua. Streefkerk, t., pass. 12 Aug. Perim. HollandO.-Azië Lijn. Gemma, u., 11 Aug. te Genua. Zosma, 11 Aug. te Hamburg. Alderamin, u., 9 Aug. v. Yokohama. Ouderkerk, t., 9 Aug. te Manilla. Oldekerk, u., I Aug. v. Penang. JavaNew-York Lijn. Deli, 9 Aug. v. P. Said. Blijdendijk, 9 Aug. v. Perim. Boschdijk, 9 Aug. v. Colombo. Breedijk, 10 Aug. te New-York. Krakatau, 11 Aug. v. Sabang. Java Pacific Lijn. Saparoea, 10 Aug. v. Manilla. Bintang, 10 Aug._te Los Angeles. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, u., 10 Aug. te Belawan. Insulinde, t., 10 Aug. te Marseille. Kota Radja, u., 10 Aug. Point de Galle gen. Medan, t., 11 Aug. Finisterre gep. Menado, t, 10 Aug. Sagres gep. Palembang, t., 10 Aug. v. Pt. Said; Sitoebondo, u., 12 Aug. te Genua. Slamat, u., pass. 10 Aug. Perim. Ternate, u., 12 Aug. v. Bremea. Texel, u., n Aug. te Londen. Patria, 10 Aug. te Batavia. Schouwen, u., 10 Aug. Point de Galle gep. Tamibora, u., 11 Aug. Finisterre gep. Djember, u., 11 Aug. Pantellaria gep. Kedoe, t., 12 Aug. v. Londen. Kota Gede, t-, 11 Aug. v. P. Said. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alcyone, t., 10 Aug. v. Rio Janelro. Alhena, 11 Aug. te Hamburg. Alpherat, 11 Aug. te R'dam. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Helenus, 10 Aug. v. A'dam, Perseus, 11 Aug. te R'dam. Tantalus, 10 Aug. te Londen. Eurybates, pass. 9 Aug. Gibraltar. Euryades, 9 Aug. te Pt. Said. TeiresiaB, 9 Aug. te Penang. Lycaom, 11 Aug. te Singapore. Patroclus, 11 Aug. te Singapore. Teiresias, 10 Aug. te Belawan. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 12 Aug. te Paiermo. Jonge Jacobus, ia Aug, te Tarragona. Jonge Johanna, 11 Aug. te R'dam. Jonge Maria, 10 Aug. te Valencla. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN OM DEN ZIVEREN H.R.C.-BEKER. H.R.Cv—E.D.O. 3—3. Het ls op een gelijk spel ultgeloopen dezen beker-wedstrijd; De gssten hebben een uitste kenden indruk achtergelaten. De meeeten be- saten aan uitstekende techniek, waarin vooral het positiespel te loven viel; die ploeg onder scheidde zich door een vlug en bewegelijk spel en elk wist wat hij doen moest. De voor hoede, stuk voor stuk uit lichte spelers be staande, was snel en handig, vooral de rech tervleugel; de middenlinie verstond haar taak, inzonderheid de spil, en in de achterhoede was de rechtsback een prima kracht. HRC verscheen in een andere opstelling en met een ander backstel, een proef, die de E.C. wel niet herhalen zal, want de achterhoede was bij zonder zwak, die èn in het afwerken èn in het opstellen niet veel heeft gepresteerd. Ze was daardoor ook de oorzaak, dat de combinatie leelijk in het gedrang kwam, want de midden- linie moest steeds helpend optreden en kou daarom een deel van haar taak het steunen der voorhoede niet naar 'behooren vol brengen. Hoewel de wind bijzonder hinderlijk was, waaronder het spel leed, moeten we toch zeg gen, dat de Haarlemmers het er het best heb ben afgebracht, vooral individueel had dit team goed materiaal. HRC had de eerste helft de wind in den rug, maar toch had EDO na een vlugge door braak reeds spoedig de leiding. Het spel verbleef het meest op de EDO-helft, maar de Racing-aanval had het herhaaldelijk aan de stok met de EDO-verd., die zeer doortastend speelde en wier afnemen op zijn plaats was. Reitsma speelde steeds iets achter de voor hoede, waar hij nuttig werk deed-, vooral in zake zijn doorspelen aan een vrijstaand partner, maar toch bleef succes langen tijd uit, omdat zijn medevoorwaartsen er maar niet in konden slagen schietkansen te scheppen. Een maal schoot Bemeker goed in» terwijl Tiessen met een ver schot bijna succes bad. Als een goedi geleide uitval van de gasten een scherp schot van den vluggen rechtsbuiten tenge volge heeft, welk schot den keeper veel moeite veroorzaakt, komt even later P. Goudswaardt in het bezit van het leder, die na een snellen ren den bal voor het doel brengt, waarna de' middenvoor na een korte schermutseling de partijen op gelijken voet brengt. Direct daarop dachten we de roodjes de leiding te zien ne men, doch het harde schot van den spil wist de EDO-doelman onschadelijk te maken. Maar 10 minuten na den gelijkmaker slaagde H. daarin, na een felle worsteling voor den doelmonid. Veel kans gaf de Haarl. verdedi ging veelal niet, die in rechtshalf en -back haar beste spelers vond. De roodjes probeer den het nogal eens met een ver schot en wa ren de laatste minuten overwegend in den aanval. Verder succes bleef echter uit. Om 10 over half vier werd hervat, thans had EDO het windvoordeel. De eerste aanvallen waren echter voor de thuisclub, waarin de linksbuiten een overwegend aandeel had en twee hoekschoppen het gevolg waren. Daarop kwam E. aan het woord en nu kwam duidelijk de zwakte van de roode achterhoede aan het licht, inzonderheid van den linkerspeler, die totaal niets kon inbrengen tegen het geraffi neerde samenspel van den Haarl. rechter vleugel en zich bovendien steeds verkeerd opstelde. Een terugtrekken van de midden linie was daarvan het gevolg, die thans meer dan de handen vol kreeg, maar zich krachtig weerde, terwijl de keeper zijn plaats waard bleek. Uit een penalty, na 9 min. spelen, ont stond voor EDO de 'gelijkmaker (2—2)Steeds bedreigen de vlugge voorwaartsen de Racing- veste, totdat plot9 Hl weet door te breken door middel van Kaptein, die den bal nog vóór de cornerlijn weet om te halen, waarna Beneker met een hoog schot zijn club de lei ding hergeeft (3—2). Een mooi doelpunt. Lang bleef H. dezen voorsprong niet behou den, want nauwelijks s min. later wist de rechtsbuiten na subliem solospel Cten stand weer gelijk te maken, mede 'door een gewel digen mistrap van den linksback. De leiding ontgaat den gasten, als de rechtsbinnen op het beslissende moment komt te vallen; een strafschop wordt „sportief" door hen naast geschoten. Een speler van E. moet dan van verder spelen afzien en als Kaptein nog eens over de lat gekogeld heeft, komt het einde van deze aantrekkelijk gespeelde match, die behoudens genoemde tekortkomingen van 'betere kwaliteit was dan die van den vo- rigen Zondag. De scheidsrechter liep goed mee en kon wel voldoen, al beging hij een enkele vergissing. Er was heel veel belangstelling. Thans moet Stormvogels nog komen, die o.L een goede kans maakt op den beker. Wieringen. ALGEM. VERGADERING „SUCCES". Zaterdagavond jJ. hield1 de voetbalvereen. „Succes" een algemeene vergadering in. de zaal van den heer Jb. Bruul. Om half negen opent de voorzitter, de heer J. Oden, de vergadering en zegt het te be treuren dat de opkomst zoo gering is, doch hoopt dat de te bespreken pilnten evengoed hehandeldi zullen worden. De notulen worden daarna onveranderd goedgekeurd. Als punt 3 volgt competitie. Do Voorzitter stelt als -bestuursvoorstel voor, om de aan staande competitie met drie elftallen uit te komen. De heer v. d. Wal vraagt hoeveel spelende leden de vereeniging telt De Secre taris antwoordt hierop ongeveer 40. Na eenige besprekingen wordt aldus besloten, met 3 elf tallen deel te nemen. Over het vervoer voor de competitie wordt gesproken. Bestuursvoor stel is om maar op ouden voet door te gaan en te rijden met den heer De Haan. Andere leden wenschen een inschrijving. De heer C. Duijnker stelt voor hier een stemming over te houden. De meerderheid der vergadering blijkt dan tegen Inschrijving, zoodat wordt be sloten om te rijden met den autobusonder nemer C. de Haan. Voorts wordt nog besloten omi het 3e elftal, hetwelk voor het meerendeel uit jeugdige spelers bestaat, vrij te laten rei zen. Punt 4- Benoeming afgevaardigde voor de algem. vergadering van den N.-H.B.B. in Alk maar. Woorden bij acclamatie benoemd de h.h. D. Oden en D. Nieuwbuurt, resp. voorzitter en secretaris, welke hunne benoemingen aan nemen. Punt 5. Bespreking vergrooting terrein. Ddt zelfde punt ls In de vorige algemeene vergade ring ook reeds besproken, doch eerst wilde men het eens onder de oogen zien. De kosten worden zoo ongeveer geraamd op- 5 a 600 gul den. De Voorzitter vraagt wie dat zal moeten betalen. De vergadering is van meening dat deze zullen moeten komen voor rekening van den verhuurder. Daar de heer Bruul niet ter vergadering is, stelt de voorzitter voor een be stuursvergadering te beleggen en dat met den heer Bruul te bespreken. Doch even later komt de heer Bruul ter vergadering en wordt dit onderwerp direct besproken, Bruul deinst eerst even terug, omdat hij denkt dat de kosten veel te hoog zullen worden. Doch de vereeniging is bereid, zegt de Voorzitter, om naar gelang de kosten ziini, Bruul meer huur te betalen. Dan is Bruul er voor en wordt besloten om zoo spoedig mogelijk hier een begin mee te maken en iemand zal aangezocht worden om een begrooting te maken. Bugel zegt dat zijn vader hier bekwaam toe ls. De heer Bugel zal hier dan voor gevraagd worden. Rondvraag. De heer v. d. WaJl stelt zich disponibel om 1 of a avonden in de week met de spelers te trainen, hetgeen dooi voorzitter op hoogen prijs wordt gesteld. Nieuwbuurt stelt voor om dezen winter een spelregelavond te houden, toegankelijk voor leden en belang stellenden. Wordt goedgevonden. Na nog en kele besprekingen sluit de voorzitter, onder dank voor de goede orde, de vergadering. Succes 1 speelde j.1. Zondag tegen Sparta I in Schagen om een medaille, welke destijds door Sparta was meegenomen door een gelijk spel (3—3). Thans moest Succes in een slecht gespeeld'en wedstrijd de eer aan Sparta laten; 4—3 was de uitslag in het voordeel van Schagen. Succes 2 was naar Barsingerhorn voor de seriewedstrijden. Eerst werd gespeeld tegen Breezand 1, de stand was gelijk (o—o) J^door strafschoppen en kwam Succes in de verlie- zersronde teg-en Barsingerhorn en wist te win nen (1—-o) en kwam dus in het bezit van een medaille, derden prijs. Woensdagavond speelt Succes 1 haar laat- sten avondwedstrijd van dit seizoen tegen ABC i, versterkt door enkele spelers van de MAZ. Aanvang 7 uur. Behagen. Sparta-nienwe. Sparta 1 van Schagen speelde Zondag een vriendschappelijken wedstrijd tegen Succes 1 van Wieringen. Voor deze match was een medaille beschikbaar gesteld. Na een Interes sante kamp werd de prijs met 4—3 door Sparta gewonnen. HANDICAP-HARDDRAVERIJ. Zondag werd te Anna Paulowna een handi capdraverij gehouden van geregistreerde paarden waaraan door 19 paarden werd deel genomen ie pr. Jannetta Harrester, 333 M., J. Vergij, Purmerend; 2. Mary Magowan, 333 M., Th. Smit, Alkmaar; 3e pr. Qualltelt, 300 M., Th. Smit, Alkmaar. Bijgevoegd werd een 4e prijs, die gedeeld werd door Mis# Zilda Peter, 333 M., S. v. d. Oord, Haarlemmermeer en Maggy Henry, 315 M, J. Schoon» Medemblik. Vele liefhebbers woonden öen prachtigen wedstrijd bij. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ZURICH. Holland weert zichl Moeskop# ae der profs; Mazairac wereldkam pioen amateur». Een speciale verslaggever van „De Telegraaf" schrijft het volgende aangaande de sprintwedstrijden om het wereldkampioen schap wielrijden, welke Zaterdag en Zondag te Zurich onder een geweldig groote belang stelling gehouden zijn: „Holland kan juichen. Wij hebben weder een wereldkampioen. Onze amateurrenner Antoiae Mazarac is er op haast ver bluffende wijze in geslaagd beslag op den eeretitel te leggen, waarmede hij het voor beeld van zijn' groote voorgangers Jaap Eden (1895), Peeters (1920) en Jaap Meijer (1925) heeft gevolgd. Het was voor de aanwezige Hollanders een ontroerend oogenblik, toen onder de tonen van ons volkslied Mazairac, getooid met het U.C.I.-tricot, zijn eereronde maakte als wereldkampioen, terwijl de duizen den toeschouwers, die de tribune» tot de laat ste plaats bezetten, onzen landgenoot harts tochtelijk toejuichten." (Mazairac begon' in 1920 met wielrennen en nam tevoren reed# viermaal deel aan de we reldkampioenschappen, waarin hij tweemaal 2e en tweemaal 3e werd. Tijdens het Olym pisch tournooi moest hij zich met de 2e plaats tevreden stellen. Thans is hij er in geslaagd de eerste der eerste te worden.) „Naa9t de prestatie van Mazairac staat die van Moeskops, dien velen na zijn vijf wereldkampioenschappen reeds op zijn retour waanden, maar die heden bewees, dat hij nog steeds onder de koningen van de sprint te rangschikken is. Moeskops bereikte de finale, na er diverse sterren op grootsche wijze te hebben uitgereden, totdat hij in den eindstrijd de meerderheid erkennen moest van den Franschman Michard, die daarmede voor de derde maal in sucessie den titel veroverde. Jaap Me ij er schakelde zichzelf uit door in zijn serie zich in het aantal ronden te vergis sen, met het gevolg, dat hij reeds bij de tweede in plaats van bij de derde ronde de spurt inzette. Zijn beide tegenstanders lieten hem kalm begaan en toen hij meende gewon nen te hebben, zag hij met een verbaasd ge zicht hoe de beide anderen er plotseling van door gingen...." Thans in het kort het verloop der verschil lende series waarin onze vertegenwoordigers uitkwamen. Begonnen werd met de series der amateurs over 1 K.M. (drie baanronden). Mazairac was in de 3e serie geplaatst met den Zwitser Dreher en Martinek; htf won zonder veel moeit» om van den kop af leidend den Zwitser met ruim 1 lengte te slaan. De verrassing was de nederlaag van den Fransch man Beaufrand, die sterk favoriet was, tegen den Hongaar Györffy, welke laatste met 2 lengten won. De achtste finales vonden in acht ritten plaats. Mazairac was in de ie rtl geplaatst met als tegenstander den Engelschman Wyld. Onze landgenoot liet Wyld twee ronden lang voor gaan, aanvankelijk ook gedeeltelijk de derde ronde, maar op de laatste 250 M. wist hij zijn tegenstander buitenom te pas#eeren en met 1 lengte te slaan (laatste 200 M. in 13.2 sec). Beaufrand zag zich ook nu geslagen door den Italiaan Pellzzari en wa» dus uit den strijd. Daarna werden de kwart-finales verreden (In 4 series). Mazairac kwam tegenover den Pool Szamota te staan, welke hij zonder noe menswaardige inspanning met 1 lengte voor sprong wist te kloppen. De andere series wer den gewonnen door Gerwln (Denemarken), Malatesta (Italië) en Cozens (Engeland). D» demi-finales hadden het volgende resul taat: ie demi-finale: x. Cozens 13.4 sec.; x Gerwin (1 lengte). 2e demi-finale: I. Ma zairac 13.8 sec.; a. Malatesta (3/4 lengte). Onze landgenoot ging na den start voorop en hoewel de Italiaan alles in het werk stelde om hem te passeeren, gelukte hem dat niet. Mazairac hield hem tot op 140 M. kranig in bedwang; toen spurtte hij snel weg en gaf Malatesta geen schijn van kans. Vervolgen# werd de strijd om de 3e plaats verreden tusschen Malatesta en Gerwin, welk* na 3 ritten beslist werd tent gunste van den Deen. De eindstrijd. Deze gin» derhalve tusschen Mazairac en Cozens. ie rit: x. Mtzsirtc 14.6 sec.; e. Cozens (1 lengte). Met verbluffend gemak gewonnen se rits 1. Mazairac jm sec.; Cocsene (3/4 lengte). De Engelschman gaat voorop, maar M. neemt in de tweede ronde de leiding over om deze zonder veel moeite te behouden en gemakkelijk te winnen. Thans kwamen de profs aan de beurt Moeskops won zijn serie, waarin Degraeve en Oszmella ook uitkwamen, volgen# alle rege len der kunst (laatste 200 M. in 12 sec.), cna in de kwart-finale Martinetti na vinnigen strijd achter zich te latea (laatste 200 M. in 128 sec). (Michard, Faucheux en Kaufmann wonnen de andere ritten.) De demi-final» bracht Moeskops tegenover Faucheux, welke door onzen landgenoot na 2eer Tactisch rijden met i1/» lengte gewonnen werd. (Michard won de andere demi-finale, <die Kaufmann snel V» wiel lengte sloeg.) De beslissing om de 3e plaats ging tusschen Kaufmann en Faucheux, die in 2 ritten door den Zwitser gewonnen werd. Thans concentreerde aller aandacht zich op de groote finale tusschen Michard en Moes kops. Het verloop was: ie rit: 1. Michard 12.4 sec.; 2. Moeskops (handbreedte). Moeskop# neemt en behoudt de leiding, om eerst voorbij de 200 M.-streep de eindspurt in te zetten. Na het uitkomen van de laatste bocht heeft hij nog met een halve lengte de leiding en meende reeds gewonnen te hebben, wat bleek uit zijn houding (door om te kijken, waardoor hij vaart minderde), toen Michard hem op het laatste rechte eind opzij kwam en met enkele c.M won. je sit: 1. Michard 12.6 sec.; Moeskop# (1/4 wiel). Deze rit wa# een ge trouwe copie van de eerste. Wederom had onze landgenoot van meetaf de leiding, maar zette ditmaal iets eerder de eindspurt in. Op nieuw kwam Michard hem in de laatste bocht opzij, wist een kleinen voorsprong te ver krijgen en dezen tot het eind te behouden. Mi chard was dus wereldkampioen. De Marsedl- laise weerklonk; de winnaar schonk zijn bloe men aan Moeskops en gezamenlijk maakten de beide renner# een eereronde, daarbij uit bundig door het geestdriftige publiek begroet Het volgend jaar worden deze wedstrijden te Brussel gehouden tusschen to en 10 Augustus. INTERNATIONALE DAMRB- WEDSTRIJDEN. Twee N»<L records De Hollandtche dames hebben zich b(j d» Zondag j.1, te Brussel gehouden international» atletiekwedstrijden, waaraan deelnamen Bel gië, Engeland, Frankrijk en Holland, bijzon der onderscheiden. De voornaamste uit slagen zijn: Discuswerpen, x. Wevers (H.) 32.34 M. (nieuw Ned. record; oud record 31.18 M.)2.' Rombouts (H.) 30.90 M. 80 M. hardloopen. ie dem.-fin. 1. Cornell (E.) 10.8 sec.; 2. Brieger (H.). 2e dem.-fln.: 1. Ter Horst (H.) 10.6 sec., X Aengenettt (H.); Finale: 1. Aengenent; 4. Brieger. Speer werpen. 1. Rombouts 33-37 M. (nieuw Ned. record); 2. v. Kesteren (B.) 37.06 M.; 4. Leonbart (HL) 26.28 M. 1 Hoogspringen m. a. 1. Sterens (B.) 1.50 M.; 2. Bon» (Fr.) 1-45 M.; 3. de Jong—-Zondervan (H.) 1.40 M. Verspringen m. a. 1. Cornell (E.) 8.62 M.; 2. de Jong—Zondervan 4.99 M.; 3. Aengenent 4 79 M. Estafette 4 X 100 M. 1. H o 11 a u d (de Jong—Brieger—Aengenentter Horst) 52.4 sec.; 2. Engelandop 30 M.); 9. België; 4. Frankrijk. Mej. Gisolf, onze recordhoudeter hoogsprin gen kon wegens een bij het train ;n opgeioo- jien blessure, niet deelnemen. HOLLANDSCHE SUCCESSEN IN HET BUITENLAND. Bij de wedstrijden van de V.f.L. Krefeld '04, aldaar, hebben de Hollandsche deelnemers een goeden indruk gemaakt; alleen van den Berge stelde teleur, die werd 3e in de 100 M. hardloopen (11 sec.). Van den Burg won de 400 M. in 51.6 sec.; Hoogerwerf de 800 M. in 2 min. 1.8 sec. en Baars de 3000 M. in 16 min. 8.8 sec. Onze estafetteploeg plaatste zich ae in dfe 4 X 100 M. (44.1 sec), maar won de Zweedsche estafette in 2 min. 4.6 sec. Tijdens de atletiekwedstrijden te Berlijn, uitgaande van de „Sport-Klub Süchteln '03", Zaterdag j.1., werd van den Berge 3e op d» 100 M. (met 1 M. achterstand). Van der Zee wom het polsstokhoogspringer» (3.30 M.) ea Baars de 5000 M. in 16 min. 7.3 sec. Een ge combineerd Hollandsch estafette-team won buiten mededinging de 4 X 100 M. estafette ln 43.6 sec. en werd 2e in de Zweedsche estafette (2 m. 51.9 sec.) a K.M. ZWEMWEDSTRIJD OP DE SCHELDE. Voor de zevende maal is onder de belang stelling van duizenden Zaterdag te Bergen op Zoom de zwemwedstrijd over 2 K.M. op de bchelde gehouden. Het traject liep van het z.g. „Kop van het Hoofd" naar de Visschere- haven. Er werd snel gezwommen en de tijden waren beduidend beter dan het vorig jaar. W. Bakker won voor de zevende maal in successie ia 28 min. Van de dame» kwam mei. Overman als eerst» aan, tijd: 33 min. 10 sec. (Tel.) 11 Aug. Aangebracth door korders: 4523 tongen p. et 0.33—0.33 2541 kleine tongen „0.20-0.10 8 tarbotten 7.30-3.00 30 kisten schol I p. k. 8.00-5.00 42 kisten schol II „4.00-2.00 67 lasten schar 3.30-4.00

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6