UIT DE WIJDE WERELD U al Retour 0.80 en 0.60. Fotogr.-Atelier EISELIN. TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1929 klein artis. met de n a geweest? Atelieruren da9e'Üks 9-9 Ateiieruren. j Zondags 10_6 fi zwarte fotok. salonfoto 11.50 - f2.00 6 bruine fotok. salonioto f 2.00 - f 2.50 Burgerlijke Stand van Den Helder Breezand Anna Paulowna. Wieringen. Te Utrecht slaagde op 9 Aug. 1.1. voor Engelsch L.O., de heer H. J. Mariuus, hoofd van school 6. Te Haarlem slaagde Dinsdag jj. voor de hoofdakte de heer C. J. Mol Ji onderwijzer aan de O.L. School No. 6. DE INDISCHE MATT. Aankomst Zondagmorgen ons land. In 'De speciale tredn, die met post en pas sagiers in aansluiting op het s.s. „J. p. Coen" van Genua vertrekt, zal Zaterdag morgen te 11.10 uur van daar vertrekken. Aankomst Zondagmorgen 10.41 te Am sterdam (C.S.). SCHOOL VOOR ACHTERLIJKE KINDEREN. Zooals wij hebben medegedeeld, zal 1 Januari a.s. alhier de school voor buiten gewoon lager onderwijs (z.g. achterlijke kinderen) worden geopend. Thans is voor hoofd dezer nieuwe school de volgende voordracht opgemaakt: 1. O. lest, onder wijzer buitengewoon onderwijs te Gronin gen; 2. Tj. van der Beek, id. te Schiedam 3. H. Moerman, id. te Vlaardingen. DE FEESTVIERING OP 31 AUGUSTUS Voor de jongens en meisjes. Wij verwijzen de jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar naar de advertentie in dit nummer, betreffende de kinderspelen die gehouden zullen worden op 31 Aug., ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Voor inschrijving houdt de regelings commissie zitting a.s. Zaterdag, des na middags van 2 tot 3 uur in een lokaal bi den ingang der Rijkswerf. Zij die dus mee willen doen aan deze spelen moeten zich Zaterdag daar op geven, de deelname is gratis. Zie ook de advertentie. EVANGELISATIE-TENT. Op het terrein aan den Singel staat tot 25 dezer een groote tent, uitgaande van de tentzending „de Blijde Boodschap". Eiken avond 8 uur worden daarin bijeenkomsten getouden, waar verschillende sprekers van uiteenloopt nde richting het woord voeien. De bedoeling is uitsluitend evam gelisatie-werk te verrichten; alle bijeen komsten zijn kosteloos voor ieder toegan kelijk. Ook worden kinderbijeenkomsten gehouden. In Augustus 1927 werden deze bijeen komsten voor het eerst gehouden in een gehuurde tent, plaats biedend aan circa vijfhonderd personen. Deze tent bleek al spoedig te klein en volkomen onvoldoende; een grootere werd gehuurd, plaats biedend aan duizend personen. Ook deze liep vol dat was in Groningen. In 1928 werd de tweede campagne begonnen te Heeren veen; hier werd de arbeid uitgebreid met Straatprediking, terwijl traktaten en uit- noodigingen werden verspreid, en met ge schriften werd gecolporteerd. Toen de tent van de Nederlandsche tentzending, plaats biedend aan 1250 personen, te koop werd gBboden, slaagde het comité erin deze voor het doel aan te koopen. Het is deze fraaie tent, welke thans op bet Singel-terrein is opgeslagen. Zij is ruim en van binnen versierd met wand- teksten, platen, enz. Ook beschikt men over een harmonium. De bedoeling is 'het evangelie te prediken zonder bepaalde kerkelijke kleur; vandaar, dat sprekers van verschillende christelijke richting het woord zullen voeren. Gisterenavond, den „VELDSLAG" IN EEN GEMEENTE RAAD. De politie komt met traangas tusschenbelde. Toen Dinsdag in den gemeenteraad te New-Orleans een petitie werd overhan digd, door een groot aantal burgers ge- teekend, waarin verzocht werd, dat het verbod op het gebruik van autobussen ge durende de tramstaking zou worden op geheven, drong een bende stakers de zit tingszaal binnen en eischte een onderhoud met den burgemeester. Dit werd gewei gerd, waarop de stakers den raad te lijf gingen. Een geregeld gevecht ontstond, waarbij verscheidene gemeenteraadsleden mishandeld en onder den voet werden ge- loopen. De politie kon slechts na het aan rukken van versterkingen en met behulp van traangas de zaal ontruimen. openingsavond, voerde ds. Tollenaar het woord. Leider van deze tentzending is de heer li. Kruithof, Ant. Heinsiusstraat 32, Den Haag, gironummer 129(539. Een drijvende natuurhistorische tentoonstelling. Vier jaar geleden, in 1925, is deze drij vende diergaarde, die ook nu weer bij de l ostbruig ligplaats heeft gekozen, ook in Hen Helder geweest. Wie haar toen heeft bezocht, meent nu natuurlijk wel thuis te kunnen blijven. Dat is echter in geen ge val waar, want in die vier jaar heeft „Klein Artis" een heele verandering on dergaan, een uitbreiding, die haar ten goede is gekomen en die alleen al een bezoek mper dan waard is. Al direct bij de binnenkomst wordt men getroffen door een diorama, de Mui op Lexel, aan vele plaatsgenooten bekend. De verschillende vogelsoorten en de velerlei planten, die men daar aantreft, vindt men ook hier. Interessant is de roofvogelgroep, zijn ook de siervogels en de watervlugge eekhoorns. Het ligt niet in onze bedoeling een overzicht te geven van alles wat amen in deze beperkte ruim te ziet, daarvoor is de verzameling te groot. Het programma omvat reeds niet minder dan 263 nummers, waarvan het een nog interessanter is dan het ander. Een prachtige volière is er ook na het vorig bezoek bijgekomen en dan niet te vergeten twee apen, die de namen Shimmy en Kees drageh en een uitgesproken anti pathie hebben tegen heeren (misschien ook dames) met brillen en die een afkeer hebben van uniformen. Dat de beide bees ten veel bekijks hebben behoeft wol niet gezegd te worden, evenals de verzame ling slangen en hagedissen. Wat wij ook niet mogen vergeten te vermelden is de Molukschezeietuin, die het vorig jaar op de I.T.A. in Arnhem zoo'n geweldig succes had en waarvan men hier een verkleinde groep vindt. De aquaria zijn ook buitengewoon interessant met haar verschillende tropische en andere visschen. De explicatie, die bij een en ander gegeven wordt verduidelijkt bet ten zeerste, terwijl de catalogus, die men voor geringen prijs (wij mieenen 10 cent) kan koopen ieder bezoeker wegwijs maakt. Men meene dus niet dat wjj door het reieveeren van bovensta'ande ook maar een eenigszins volledig beeld hebben ge geven van hetgeen deze tentoonstelling te zien geeft. Integendeel, u moet deze drij vende diergaarde zelf bezoeken. De entreeprijs, die gesteld is op 10 cent, kan voor niemand een bezwaar zijn. De bedoeling van deze tentoonstelling is de liefde tot de natuur aan te kweeken en de natuurhistorische kennis te bevorde ren- DE EUGENIA. Steeds dichter nadert het oogenblik dat de trekpleister van den dijk, de „Eugenia", verdwenen zal zijn. Het is moeilijk zich aan voorspellingen te wagen, doch ook zonder profetiscben blik, kunnen we nu wel zeggen dat bet schip dezen middag morgen of uiterlijk Zaterdag, vlot zai komen. Gisterenmiddag was het achterschip reeds bijna elf meter naar zee gebracht en iederen dag gaat het afbrengen lichter, Verplaatste men het schip de eerste dagen slechts met centimeters, nu vordert men dagelijks meer dan een meter, gisteren was het zelfs ruim twee meter dat het schip meer naar zee gedrukt werd. Waarschijnlijk zal vandaag de achter tank gevuld kunnen worden en zullen eenige hydraulische persen op den kop van het schip geplaatst worden, terwijl op het achterschip gehieuwd zal worden. Men hoopt dan het schip drijvende te krijgen en is er dus na 9 maanden, dank zij het initiatief van den heer Slemmer, de werkmeester van werktuigbouw van de Marinewerf, in geslaagd, bet schip vlot te brengen. AANBESTEDING. Ten bureele van den Intendant der Zeemacht werd Dinsdagmiddag aanbe steed de levering van: 100.500 k.g. kleiaardappelen of 100.500 k.g. geelvleezige zandaardappelen, ten be hoeve van Hi*. Ms. Zeemacht, het Marine- Hospitaal en het Kon. Instituut voor de Marine, gedurende het tijdvak van 1 Sep tember1 November 1929. Ingeschreven werd door: kleiaardapp. zandaardapp. C. v. Os, Den Helder 3.29 3-29 p. 100 k.g. F. Koster, Anna Paulowna 3.34 3.34 P. J. Zoete, Anna Paulowna 3.48 3.48 J. v. Amesfoort, Den Helder 3.61 3.61 H. Op 't Veld, Anna Paulowna 3.64 3.64 W. A. Swaters, Den Helder 3.73 3.73 J-v. Os, Den Helder 3.75 3.74 J. v. d. Vis, Texel 4.38 4.38 S. Doorn, St. Maartensbrug 6.10 EEN ONDERSCHEIDINGSTEEKEN VOOR BLINDEN. Helderschen nota zullen nemen van dit schrijven en aldus zullen medewerken het onzen zoozeer misdeelden medefnen schen mogelijk te maken zich vrijelijk en zonder gevaar op straat te bewegen. LUNCHROOM „ROYAL" DANCING. MET de toestand in de meest beproefde streken (die van Rwamagana-Zaza en benoorden het meer Mohazi) weer normaal zal zijn. Sedert 18 maanden heeft het zeer weinig geregend en dit niet alleen in Roeanda maar ook in het Tanganyika Territory (Kenya). Uit Oeganda komen reeds uit gewekenen terug die, bij een te snellen terugkeer in massa echter wel weer tot nieuwe moeilijkheden op het gebied der voedselvoorziening aanleiding zouden tunnen geven. DE HONGERSNOOD IN ROEANDA. Van Mgr. Clesse, apostolisch vicaris in let mandaatgebied Roeanda, is te Brus- 8>1 een brief ontvangen, dagteekenend van einde Juni, waaruit bijkt dat het, trots te krachtige pogingen door de regeering in het werk gesteld om hulp te verleenen en den hongersnood te bestrijden, nog verscheidene maanden zal duren alvorens DOOR EEN VINGERAFDRUK GERED Doodstraf In gevangenisstraf veranderd. Zekere George Fratson werd onlangs wegens moord op een winkelier te Man chester ter dood veroordeeld. Het Hof van Appèl in Strafzaken verwierp veer tien dagen geleden zijn beroep en Don derdag zou Fratson ter dood worden ge bracht, doch dezer dagen is zijn straf in levenslange gevangenisstraf veranderd. Hy heeft dit te danken aaneen vin gerafdruk, naar de „Daily News" weet te vertellen. Het hoofd van het bureau voor vingerafdrukken van Scotland Yard is er er namelijk in geslaagd de deskundi gen van het departement van binnen- landsche zaken te overtuigen, dat een vingerafdruk op een met bloed be\ lekte boordendoos in den winkel van den ver moorde noch van Fratson noch van het slachtoffer afkomstig was. Er worden thans stappen gedaan om de vrijlating van den veroordeelde te Een witte stok. Bekend- is, dat de slechthoorenden een onderscheidingsteeken met zich dragen, wanneer zij bijvoorbeeld op de fiets zit ten, n.1. het bordje met schild en de let ters S.H. Op de groote wegen is het bi chauffeurs enz. genoegzaam bekend, dat deze misdeelde natuurgenooten de sig nalen van claxons en hoorns niet kun nen hooren en dat dus op andere wijze een botsing vermeden dient te worden Voor zoover wij weten, werkt dit systeem goed, althans wij hoorden nimmer van een grooter percentage aanrijdingen speciaal met slechthoorenden. Niet zoo bekend wellicht is het feit, dat ook de blinden een dergelijk onderschei dingsteeken bezitten. Men zal vragen: zijn er dan blinden, die alleen op straat gaan? Inderdaad, die zijn er, en onder hen zijn er velen, die zich met hun stok uitstekend orienteeren kunnen. Bekend is het verhaal van den blinde, door zijn trouwen hond geleid, die zoodanig was afgericht, dat hij zijn meester seinen gaf bij elke verkeersverhindering. Niet iedere blinde is zoo gelukkig zoo'n gezel te heb ben, ook is het voor den blinde dikwijls moeilijk zich van geleiders te voorzien. Indien men acht geeft op bet witte onder scheidingsteeken, dat meegedragen wordt, zal men steeds den blinde kunnen onder scheiden, hem zoo noodig helpen en waarschuwen, indien gevaar dreigt, of een oogenblik met zijn auto of fiets stil houden. Doel van dit stukje is ons Heldersche publiek hierop te wijzen en de medewer king in te roepen van ieder, die op zijn weg zoo'n witten stok ontmoet. Voet gangers zullen den blinde bij het pas- seeren laten voorbijgaan; chauffeurs zul len, indien hij wenscht over te steken, hun rem aanzetten; kinderen zullen er aan denken, dat zij te midden hunner vaak wilde spelen, den witten stok ont zien. Wij zijn ervan overtuigd, dat alle verkrijgen. Zijn verdediger had bij de behandeling der zaak in booger beroep ook reeds de aandacht op dezen vinger afdruk gevestigd en toen den man van Scotland Yard als getuige doen dagvaar den. Bij de behandeling der zaak in eer ste instantie was deze kartonnen doos niet als stuk van overtuiging geprodu ceerd. Tegenover die politie had Fratson bekend den moord te hehben gepleegd, maar voor de rechtbank gaf hij te ken nen dat dit slechts grootdoenerij was ge- weestl ZOEBKOF'S NIEUWSTE BEZIGHEID Zaterdag is te Luxemburg de achtste aarbeurs geopend in tegenwoordigheid van den Franschen en den Belgischen minister van handel. In de ontvangzalen van de jaarbeurs fungeert Zoebkof, die zich na de scheiding van prinses Victoria von SchaumburgLippe in Luxemburg heeft gevestigd, als kellner. Een jaar of drie is het geleden, dat in de Spoorstr. no. 55 de dancing „Pschorr" geopend werd. Bij onze bezichtiging moesten wij erkennen, dat het een bui tengewoon-smaakvolle, gezellige zaal was. Wij schreven toen ook o.a. over de door den heer Neyts speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde wandschilde ringen, over de aardige inrichting, het meubilair, de ruimte voor het orkestje bovenkortom, wij constateerden, dat het een van onze gezelligst-ingerichte danszalen was. Allerlei omstandigheden onoordeel kundig beheer e.d. maakten het nood zakelijk, dat een andere wijze van exploi- teeren gevolgd werd. De eigenaar, de heer Astuling, heeft dan ook tijdig het kompas omgegooid; verwijderde den naam „Pschorr" van den gevel, gaf het per ceel een goede opknap- en schoonmaak beurt, en heeft bet thans, onder den naam van lunchroom „Royal" weder open gesteld. Wie het inwendige niet kentrzal goed doen eens een bezoek te brengen aan deze gelegenheid. Nieuwe electrische lampen zijn aangebracht, die des avonds het interieur aantrekkelijker maken, de wanden zijn nieuw behangen, kortom, een algeheele restauratie lieeft de zaal onder gaan. Daarbij een goed orkestje op dans avonden, en dan zal het nieuwe „Royal" spoedig ingeburgerd zijn. Misschien, dat vandaag of morgen B. en W. vergunning geven voor lunch- en dinermuziek, want die ontbreekt nog tot nu toe. Een inrichting als deze is in onzen tijd, in een stad van de grootte van den Helder, geen overbodige luxe, en bi goed beheer zal zij haar levensvatbaar heid dan ook wel toonen. Wij wenschen de nieuwe lunchroom „Royal" veel suc ces I REVUE BOUWMEESTER. Wij laten hier nog eenige perskritleken volgen betreffende Bouwmeester's revue „Wonder boven Wonder". Het Rotterdamsch Nieuwsblad zegt ervan: Compère en commère heeft de nieuwe revue niet van noode. Ze vindt haar grondslag in een expeditie van professor Antenne naar het inwendige der aarde en op die fantastische basis is een zeer grillig, desalniettemin zeer genietbaar, bouwsel verrezen. Wij maken kennis met een onderaardsch vorst, een door Joh. Valk kostelijk uitgebeeld type van een ouden- heer, zeer -gevoelig voor „'boven"-aard,sch vrouwenschoon. Tot zoover is er eenig logisch verband in -de revue. Daar na speelt alles, met 'n korte uitzondering, in de bovenwereld -en de heele expeditie raakt met -den professor (Piet Muiselaar) absoluut' uit het ziicht. We zieni Bu-ziaui o.a. nog - '1-os1 van elk on deraardsch gewroet in de verdrukking bij een voetbalmatch, als vioolvirtuoos (een ze-er clowneske scène van hem zelf) en no-g, een serie kluchtige tooneelen. Dam zijn- er, dat spreekt bij een revue1 van zelf, fraaie staaltjes van tooneeldecorati-e, waarin eenige -dozijnen revuegirls, met -de 12 Breakgirls als crème de la crème, rijkelijk en met veel smaak uitgedost, een oog en oor streelende vulling brachten, zoo als in de Ro- zenladder, de duiventil, het sprookje van de Schoone Slaapster, dat in een reeks- van inder daad sprookjesachtige tafereelen werd voor gesteld, zeepbellerbblazen, een origineel dans spel, en d-e alles aan kleurenrijkdom en schit tering overtreffende finale „Het gouden-regen- feest", waaraan alle „girls" en- solisten- mede werken. Ook wat den zang aangaat, beschikt het ge zelschap over goede krachten, zooals de dames W-illy Suzan-Luers en Magda van Donk. van 13 en 14 Aug. 1929. ONDERTROUWD: S. Schellinger en A. J. Pasman; W. F. Beek en W. van der Zee; H. Ravensbergen en G. Mallet; J. Quast en M. Hartland; B. Burgers en B. O. Koopman; L. H. Ch. van der Stel en A. Runnenburg. GEHUWD: Z. H. Jolen en A. Gomes. BEVALLENB. BrouwerMeijer d., W. P. Oudkerkvan Bruggen d., A. H. van den BoschWiersma z. OVERLEDN: H. Horsman 78 jaar. VEELBELOVENDE JEUGD. De politie te Cannes heeft een jongen van dertien jaar aangehouden, die bekend heeft de stichter te zijn van tal van bran den, die in den jongsten tijd groote uit gestrektheden bosch in do buurt van Cannes in de asch te hebben gelegd. Hij heeft tevens bekend, dat zijn mede plichtige een jeugdig Italiaantje van tien lentes was. EEN MERKWAARDIG SPOORWEG ONGELUK. Maandag vond niet ver van het station Uimaharju in Finland een weinig voor komend spoorwegongeluk plaats. Toen een trein bijna een electrische draai brug over een der meren gepasseerd was, kwam de brug plotseling in beweging. De laatste wagon gleed door de brug- opening naar beneden, doch door 't scheu ren van de gummislang van de automa tische luchtdrukrem, stond de trein bijna onmiddellijk stil, zoodat de achterste wa gon boven de brugopening bleef hangen. De passagiers van dezen wagon wer den met zoo groote kracht tegen de wan den geslingerd, dat een 17-jarig meisje werd gedood, terwijl anderen lichte ver wondingen opliepen. Een vrouw, die zich door een der coupé-ramen trachtte te redden, viel in het meer en verdronk. Alle pogingen om den wagon weer op de brug te trekken, mislukten en om de baan vrij te maken, moest men den wa gon loskoppelen en in het meer laten vallen. AANBESTEDING. Voor rekening van het R.-K. Kerkbe stuur te Breezand had Woensdag 14 Aug. in café Borst openbare aanbesteding plaats voor het bouwen van een schoolgebouw met onderwijzerswoning. Door 8 aanne mers was als volgt ingeschreven: School Woning H. Bakker, Voorhout ƒ28.300 9.600 C. Vlaming, Anna Paul. „28.565 9.500 P. Tuin, 't Zand „31.200 „11.500 Doedens en Schilder, 't Zand 27.972 9.449 E. Groot, Purmerend 30.500 10.100 P. Kleerebezem 29.390 9.900 Boerse, Wieringen „30.390 9.900 Gebr. Boekei, O. Niedorp 29.750 9.150 Laagste inschrijver voor het schoolge bouw alzoo de firma Doedens en Schilder, voor de onderwijzerswoning Gebr. Boekei. Architect is de heer C. M. v. Moorse! Pzn. te Voorburg. ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR VINCK. Woensdag in den namiddag versoheen vóór en na uit verschillende woningen aan de Spoorbuurt en langs de Molenvaart de vaderlandsche driekleur, dikwijls met den geelwitten wimpel getooid en ook verschil lende schuiten, die in de vaart lagen, zag men weldra met vlaggen versierd. Want om half zeven zou de Eerwaarde Heer M. Vinck, Pastoor der Parochie O. L. V. Praesentatie te Anna Paulowna, die den volgenden dag zijn 25-jarig Priesterschap zou herdenken, op feestelijke wijze wor den ingehaald. Omstreeks zes uur begaf een lange stoet, met een heraut aan het hoofd, en bestaande uit een twintigtal ruiters, gevolgd door tal van jonge meisjes op versierde fietsen, de auto's met het feestcomité, nogmaals versierde fietsen en door ruiters besloten, zich naar de grens der Parochie bij het Westeinde. Die paar den, alle overdekt met witte, met geel om zoomde couverturen, die ruiters en jonge meisjes, insgelijks in het wit met geel, de kerkelijke kleuren, gedost, dat alles teza men vormde een optocht, die van de. over zijde der Molenvaart een fraaien aanblik bood. Aan het Westeinde werd de jubilaris verwelkomd door het feestcomité en na die begroeting stelde de stoet, onder het schallen der muziek van „Concordia", zich in beweging, zijn route nemend langs de Zuidzijde van de Molenvaart, over den Spooroverweg langs den Nieuwen Weg tot aan de kerk. Dit gedeelte van den'weg was ter weers zijden geheel versierd met guirlanden van groen en witte en gele gladiolen, terwijl een fraaie eereboog voor de poort der kerk was opgericht. Hier stond de schooljeugd met geel-en-witte vlaggetjes geschaard en werd den jubilaris, op de melodie van het Oostenrjjksche Volkslied, een welkomst lied toegezongen. Vervolgens werd door den jubilaris een kort Lof gecelebreerd en daarmee waren, voor dezen dag althans, de feestelijkheden afgeloopen. Men deelt ons mede, dat het burger woonhuis gelegen te Hippolytushoef, Kerkplein no. 7, in eigendom behoorende aan den heer P. Veerdig Sz. te Wester- land, uit de hand is verkocht aan den heer A. Berkhout, vertegenwoordiger van het P. E. N., welke voornoémd pand gaat verbouwen en inrichten tot woon- en winkelhuis in alle electrische artikelen, radio-toestellen enz. enz. UITVOERING O. K. K. Naar wij vernemen geeft de mandoline club „O. K. K.", dir. de heer P. Jongkind, Zondag 18 Aug. a.s., des avonds 7V» uur, in de Concertzaal van den heer Jb. Bruul te H. Hoef, een openbare uitvoering, waarbij het Duo-Hoffman, van Amster dam, zijn medewerking verleent. EEN LID VAN DE EXPEDITIE SUCAI NEERGESCHOTEN. De voorzitter van de vcreeniging Sucai, welke de expeditie van de Heimen tot op sporing van de resten van de „Italia" heeft uitgerust, bericht, dat de gids Giulio Wal- dostina op de expeditie doodeljjk getrof fen is door een schot uit het geweer van ingenieur Albertini, den leider van de ex peditie, toen hij trachtte een uitgehonger- den ijsbeer weg te jagen, die op de levens middelen van de expeditie was afgekomen. Het stoffelijk overschot van den gids is, gedekt met de Italiaansche vlag, aan de golven toevertrouwd. De toedracht van het ongeluk. Uit de Italiaansche bladen blijkt dat het ongeluk zich ongeveer als volgt heeft toegedragen: Eenige Noorsche leden van de equi page van de Heimen Sucai, vergezeld van den Italiaanschen gids Guidoz, waren aangevallen door een hongerigen ijsbeer, die een paar uur tevoren ook al een Noor had aangevallen. De mannen waren in een moeilijken strijd gewikkeld met het sterke dier, want slechts één hunner beschikte over een geweer. Toen inge nieur Albertini, de leider van de expe ditie, dit zag, greep hij een geweer en begaf zich op het ijs, gevolgd door Ur- bano en Bonola. Op 8 M. van de plaats van het gevecht struikelde Albertini, het geweer viel hem uit handen en ging af. Het schot trof Guido Z. Men bracht den ongelukkige dadelijk aan boord, waar dr. Perosi vaststelde, dat de kogel de lever en de longen doorboord had. Den vol genden dag stierf de ongelukkige. Daar er geen land te bereiken was, heeft men Guidoz in zee begraven. De Heimen zit namelijk al tien dagen vast in het ijs van de Barentszee, waarmee het schip op drift is, zonder dat zijn positie over het algemeen genomen veel verandert. Ge vaar bestaat er voorloopig niet

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5