T Hl Zeebad Huisduinen ZONDAG {Badpaviljoen CONCERT KapelmeesterANBRÊ HOPPENBROUWER VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. SCHOORL Retour f0.75-f 0.50 n a,rden «-uMn4e 6 iaren op pe"zlin Anna Paulowna. Schagen. ZONDAG 18 AUG. 3—6 van uur n.m., PREDIKBEURTEN HUISDUINEN. Nel Herv. Gem, 's Avonds 8 uur, de heer J. Sevensma, BREEZAND. SNNA PAUTQWNA, Ned. Herv. Gem. WEERINGEN, Den Oever. schrieler, slanker. Maar.allen gezond van harte. Mijn kleine gids was verrukt „Is het met prachtig, meneer?" zei hij en zijn VAN ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1929 Oögjes zwommen in zaligheid. „En dat is neelemaal kosteloos, voor eiken zuige ling. Iedere moeder, die zich aanmeldt, wordt geholpen, en de uiterste leeftijds grens voor de kinderen is anderhalf jaar. En nu zou onze Bond het ten zeerste op prijs stellen, indien u hierover eens iets in de krant schreef. Want, nietwaar, de gezondheid van den zuigeling in zijn allereerste levensjaren is een primair staatsbelang". Wij beaamden dit ten volle, al begre pen wijl niet hoe het kind aan al die wijs heid kwam. Maar op de jeugd van tegen woordig kan je niet tmeer aan. „Meneer," zei onze jonge gids verder, „welk een perspectief opent zich voor de toekomst! Mens sana in oorpore sano (een gezonde ziel in een gezond lichaam1) was de ljjkspreuk der ouden, en hoezeer is de samenleving gebaat bij een gezond geslacht. Het nooit-mieer-oorlog vraagstuk ware wellicht voor goed reeds opgelost, indien alle diplomaten regelmatig tot an derhalf jaar na de geboorte op hun voe ding waren gecontroleerd. Immers, zij zouden dan bekend zijn met wat wel en wat niet verteerbaar en consumabel is, en de wereldl ware gespaard gebleven voor bedorven magen en oprispingen." Toen ben ik maar gauw heengegaan: het kind werd wel wat erg wUs en voor zoo'n jong kind is dat tocli niet zoo aar dig, he? Maar ik kreeg, ondanks dat het mijn „scheerdag" was, toch nog een zoen tje toe. Dat was lief van hem). Bij Kon, besluit van 12 'Augustus is, met ingang van 1 September, benoemd tot electrotechnisch opzichter, met stand plaats Vlissimgen, de baas der electriedens bij de Rijkswerven alhier, de heer J. Laboul GEMEENTERAAD. Verpachting grasgewas. B. en W. stellen voor aan J. Kapitein alhier onderhands te verpachten het gras gewas der bermen van den Middenweg, den Bolweg en de Javastraat, voor de som van 10 per jaar. EEN ZUIGELINGEN-PARADIJS. En een veelbelovende zuigeling. Geheimzinnig stond-ie me te wenken, al schommelden z'n nog niet heel stevige beentjes dan ook bedenkelijk. Z'n wan getjes waren van gebronsd appelrood, z'n Lipjes waren rijpe framboos. Z'n dikke armpjes waren mollig en zacht als zij; z'n nog vlossig haar blond. Z'n oogjes lachten me to& „Ta-ta", zei ik; je bent een lieve jon gen. Geef eens een handje aan oome." „Je zuster zei het wicht. „Als u zoo tegen me doet, is er niets met me te be ginnen". „Nou, nou," antwoordde ik, een wei nig gepikeerd, de afstand tusschen groote menschen en zuigelingen is inder daad te groot, dan dat we ons een derge lijk optreden mogen laten welgevallen Jij bent niet op je mondje gevallen. Je bent nogal een vóórtijk kind, zou ik zoo zeggen". „Klopt," antwoordde het tfurim. „Daar om ben ik ook afgevaardigd door mijn bond." „Door je wat?'*' vroeg ik. „Mijn bond. De Bond van aankomende en gespeend wordende zuigelingen." „O juist," antwoordde ik, een beetje onnoozeL „En wat wenschte u, meneer de afgevaardigde?" „Namens onzen Bond kom ik u, meneer de verslaggever, uitnoodigen een kijkje te komen nemen in ons nieuwe lokaal in de Jonkerstraat." „Nieuwe lokaal in de Jonkerstraat? Wat is dat voor een lokaal?" „Waar het wekelijksch onderzoek plaats heeft van onze bodies. Het gaat uit van het provinciale bestuur van het Witte Kruis", Er ging mij een licht op-. Het zal den lezer bekend! zijn, dlat sinds Maart van dit jaar een geregeld wekelijksch onderzoek plaats heeft van zuigelingen. Dit onder zoek betreft uitsluitend gezonde kinderen v.an de geboorte af tot den leeftijd van anderhalf jaar, en wel omtrent de wijze en resultaten der voeding. Daartoe houdt een door het provinciaal Witte Kruis-bestuur aangewezen dokter wekelijks zitting, en wekelijks stroomen de moedeers in massa naar het gebouw van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst. De babies wor den geregeld gekeurd) en bij afwijkingen wordt den moeders naar den huisarts verwezen. Het is ongelooflijk hoe snel dit insti tuut bij de Heldersche moeders ingebur gerd is. In Maart aangevangen, zijn thans reeds 200 zuigelingen ingeschre ven, en wekelijks komen er van 80 tot 50 op het appel- Het was dan ook eiken Donderdagmiddag voor het gebouw op de Kerkgraobt een tentoonstelling van kinderwagens, en de voorbijganger kon van tijd tot tijd een blinkend lichaampje zien van zoo'n jeugdigen wereldburger, dat als een varken schreeuwend, door den dokter beklopt en betast en daarna door de gelukkige moeder wederom aan gekleed werd. Maar de ruimte daar was te klein, veel te klein. Zooals gezegd, de kinder wagens moesten op straat blijven staan, enin de wachtkamer konden slechts hed weinig moeders plaatsnemen. Zo-odat men moest uitzien naar een grootere ruimte en die vond in het leegstaande gemeente gebouw in de Jonkerstraat, waar vroeger fle Lüuisestichting was ondergebracht. Hier heeft men een ruime wachtkamer, een vestibule, een spreekkamer, waar de moeders hun beurt afwachten, terwijl men de equipages der babies behoorlijk kan parkeeren in een overdekte garage. En hierheen was het, dat mijn jeugdige mentor me, zoo snel zijn zwakke beentjes hem dragen konden, geleidde. „WH ik je dragen, peuter?" vroeg ik, daar ik er mee te doen had. Maar hij schudde energiek het hoofd. Eenmaal in de Jonkerstraat binnen, rolde ik bijna over de wachtende moe ders. Stom verbaasd zagen ze dezen üit- gegroeiden zuigeling aan: „que diable allait-il faire dans cette galère?" riep er een, maar een ander zei: ,,'t is de meneer van de krant miaar!" Toen vonden ze t allemaal best, als ik maar niet op. de kin deren trapte, Jbnge, jonge, wat een geschreeuw en gekrijsch! Wat zullen die kinderen een stevige longen krijgen. De dokter had er juist een onder handen. Mijn jeugdige gids, afgevaardigde van den Bcnd \an Zuigelingen, toonde me de uitstekende hoedanigheden van dezen nieuwen mensoh. „Kijkt u eens, meneer, wat een billetjes! Is het niet een wonder? Inderd'aad, dat was het. Ze waren ste- DE EUGENIA. Onze voorspelling is niet uitgekomen. De „Eugenia" is nog niet vlot, al scheelt het niet veel. De beide laatste dagen. Don derdag en Vrijdag, is het achterschip n.1. 4 nieter meer naar zee gebracht en de om standigheid, dat we in het meest ongun stige watertij. zitten, is wel mede oor zaak dat liet achterschip nog niet drij vende ia Vanmiddag echter hoopt men het schip nog zoover' naar zee te bren gen, dat de machines van de „Eugenia" kunnen werken. Gisteren heeft de sleep boot „Drente" de kabel van bet achter schip verplaatst, zoodat men daarop di rect zal kunnen hieuwen, terwijl de „Drente" zelf zal trekken. Bovendien zul len dan irog hydraulische persen op den kop worden gezet, zoodat het niet onmo- lijk is dat het schip toch nog vanavond of vannècht vlot komt. In het andere ge val is het slechts uitstel van executie van' een of twee dagen. Maar daar gaan we weer voorspellen en we hadden ons nog wel voorgenomen het niet meer te doen. Tot Dinsdag dus, dan kunnen we misschien. BOtJWMEESTER'S REVUE „WONDER BOVEN WONDER". Wij laten hier nog eenige persbeoor- deelingen volgen omtrent de revue, welke bier as.. Maandag en volgende dagen zal worden vertoond. Wij kunnen er nog aan toevoegen, dat bij den brand van het Pa leis voor Volksvlijt alle costuums, décors enz. van den heer Bouwmeester werden vernield, en dat deze er, (lank zij veler medewerking en dank ook zijn groote energie en voortvarendheid, in zeer kor ten tijd in slaagde de opvoedingen voort te zetten. Wij krijgen dus niet alleen een nieuwe revue, maar ook geheel nieuwe costuums, décors, enz., hetgeen ongetwij feld dé aantrekkelijkheid verhoogen zal. Wij wijzen verder op de gelegenheid tot plaatsbespreking en op de medewerking van eerste krachten als Buziau, Siem Nieuwenhuyzen en Henriette Davids, en twijfelen er niet aan of ieder zal deze revue willen gaan zien. De Rotterdamsche „Voorwaarts" schrijft: 'a Vier en een half uur heeft een aantal tafe1- reelen, -die in bonte volgorde en rnet vlotte op eenvolging onze oogen voorbijtrokken, ons geboeid, de oogen bekoord, gemoed en' -geest verheugend. Het groote feit was natuurlijk de heuglijke, hernieuwde aaneensmeding -der twee verwante zielen Buziauw en Nieuwenhuyzen, twee aarts- komiekelingen1 van het Nederiandsche revue- toonoel. 't Was een -duel van geestige clownerie, die beiden tot groot vermaak der aanwezigen' uit zochten, en waarbij de strijd wel onbeslist bleef: Buziau was meer clown, Nieuwenhuyzen meer humorist, een tweetal, dat door den roem1 -der Fratelli-ni's* niet behoeft te worden overschaduwd. Henriëtte Davids als -derde in de compagnie, kruidde met 'n goede dosis -gal genhumor de diverse schotels van humor qn satire. Over. de prachtige fantastische taferee len, die hier te genieten zijn, zegt het „Dagblad van Rotterdam": En dan 'het sprookje van de betooverde slaapster. Dat was inderdaad het sprookje tot werkelijkheid gebracht, de prins -die ter jacht trok, het betooverde kasteel met 'de schoon-e slaapster. Alles was er zoo mooi en fijn als de stoutste fantasie vermocht- uit te beelden1. De bruiloft die volgde was een waar feest van fonkelende kleuren, met narren, edelvrou- wen, pages, soldaten en zelfs een fee die tot de menschenkinderen afdaalde. Eenvoudiger maar niet minder smaakvol is ook het zeepbellen-tafereel, dat al eer: voor- spl is van 't naderend einde, het gou-d-regen- feest. Een weelde van goud-gele bloemen, doorflonkerd van goud en zilver en glinste rende steen-en vult het toonee-1 tot in alle hoe ken en gaatjes.. Een van de mooiste successen- van de moderne tooneeltcchoiek. Tusschen de finales zijn nog tal van aardige en mooie momenten, die oog en oor op het aangenaamste streelerf. DANSAVONDEN MUSIS SACRÜM. De directie van „Musis Sacrum" houdt regelmatig haar dansavonden. Teneinde de aantrekkelijkheid daarvan te verhoo gen, worden op gezette tijden hieraan attracties verbonden. Zoo zullen a.s. Zondag Spaansche dan sen in nationaal costuum worden uitge voerd. De uitgebreide Musis Sacrum Jazz band zal de verdere dansmuziek verzorgen. De directie mag er met trots op wijzen, dat dank zij hare prlncipen, deze dans- ren er ook van minder gehalte, w.it- gebleken. ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR VINCK TE ANNA PAULOWNA. (Vervolg). In het vorig nummer gaven wij verslag van den feestelijken intocht Woensdag avond van Pastoor Vinck, ter gelegenheid van diens 25-jarig Priesterschap. De eigenlijke herdenkingsdag echter was Donderdag 15 Augustus en begon 's mor gens om half 7 met uitreiking der Heilige Communie,om half acht gevolgd door Stille Heilige Mis met Algemeene Heilige Communie der Parochianen. De plechtige Hoogmis om 10 uur werd begonnen met het „Veni Creator", terwijl de feestpredicatie werd gehouden door den Hoogeerw. Heer J. P. Huibers, Deken van Hoorn. Na dqHoogmis werd den jubi laris een feestlied toegezongen. Uit de school had men de banken ver wijderd voor de receptie, welke 's middags om 2 uur begon. Tal van bloemstukken waren ingekomen en de belangstelling was groot. Bij den aanvang complimen teerde )het feestcomité den jubilaris en namens de Parochianen werd een fraai cadeau aangeboden (tafelzilver). Maar ook de oud-parochianen, die sedert korten tijd tot de parochie Breezand behooren, had den hun voormaligen Herder niet verge ten en boden Zijn Weleerwaarde een pen dule met coupes aan. Inmiddels kwamen om 8 uur de school kinderen op de speelplaats bijeen en hier werden, onder leiding van het onderwij zend personeel, verschillende kinderwed strijden gehouden en alleraardigste kin derspelen uitgevoerd. Na afloop der receptie kwamen de kin deren den jubilaris §en tweetal toepasse lijke liederen toezingen en werd dezen, als geschenk der leerlingen, een gouden horloge overhandigd. Het .onderwijzend personeel bood als cadeau een vulpen aan. Hierna werden de kinderspelen weer voortgezet, afgewisseld met de noodig-e traktatie natuurlijk, tót de jeugd' eindelijk welgemoed naar huis trok. 's Avonds om half acht Feestlof met Te Deum Laudamus, waarop als Danklied den jubilaris werd toegezongen: Gebeden hebt Ge in stille uren Tot Jezus in Zijn Sacrament, Voor 't heil der u vertrouwde kudde, Als Herder die zijn schaapjes kent. Gedragen hebt Ge 't daag'lijksch Offer Van 't Lam, dat onze zonden draagt, En smeekend hieft Gij uwe banden En hebt voor ons gena gevraagd. Heb dank dan Priester, voor uw liefde, Uw zegen, zorgen, lijdzaamheid, De menigvuldige genaden, Door uw gebed ons toebereid! Vermeerd're God uw Priesterkrone Met paarleri, talrijk nog en schoon En geve HU eens, na dit leven, U d'eeuwig-schoone Hemelkroon! Na afloöp van het Lof was het een ge zellig samenzijn der parochiahen op de speelplaats bij de school, waar een concert werd gegeven door de Harmonievereeni- ging „Concordia" te Breezand, terwijl door een strijkje, onder leiding van den heer D. Zon, dansmuziek gegeven werd voor het bal-champêtre, waarmee de fees telijkheden werden besloten. PAARDENKEUREVG EN PAARDENDRESSUTJR. Woensdagmorgen hield de Vereeniging „Sportlust" een Paardenkeuring en in de tent van Benemn een tentoonstelling, ter wijl 's middags door de Rijvereenigingen van Anna Paulowna, Zijpe en Barsinger- horn op het sportterrein proeven van paarden dressuur werden gedemonstreerd, die veel belangstelling hadden. Mooi in het bijzonder was het springconcours, waarbij de heer J. Schenk Az. van Barsin- gerhorn den lsten prijs mocht wegdragen. (Den volledigen uitslag konden wij niet te weten komen). In de tent van Benema werd druk ge danst en 's avonds werd een vuurwerk ontstoken, dat inderdaad schitterend mocht heeten en door een groote men- schenmenigte werd bijgewoond. HENGSTENKEURING. Woensdagmorgen had op de boerderl van den heer C. W. Waiboer de jaarlijk- sche hengstebkeuring plaats, waaraan vier hengsten deelnamen. Allen werden goed gekeurd voor het jaar 1930, n.L: „Dia mant" en „Oompas" van G. W. Waiboer te Anna Paulowna, „Beppo" van M. Jim- mink" te Koegras, „Badmus" van C. Stoop te Spierdijk. Keurmeesters waren de heeren A. W Heidema, Inspecteur van het Paarden stamboek, Den Haag; M. G. van Balen te Asperen; L. Zijlmans te Hoofddorp; J. C. Colder te Alblasserdam, veearts, en W. Slob, Hoofddorp, secretaris. EEN GELUKKIG DEBITANT. In de collectie loten van den heer O. Smit te Van Ewijcksluis der Loterij van de Vereeniging „Sportlust" is de hoofd prijs, 2 paarden, gevallen. De gelukkige winner was de heer B. Drooger alhier. In de collectie van den heer Smit zijn bovendien nog negen andere prijzen ge vallen. De beer Beerling, stationschef te Scha gen, gaat met pensioen en gaat vrij zeker de gemeente verlaten. Mevr. Beerling van der Vlies zal dan als lid van den ge meenteraad moeten bedanken. Haar op volger zal dan zijn de heer O. Breet. De heer Rezelman, correspondent van de Nederl. Bank en secretaris van de Ge zondheidscommissie, gevestigd te Scha gen, gaat de gemeente Schagen metter woon verlaten. De beer P. Hopman zal zijn opvolger als correspondent voor de Ned. Bank zijn. DE RIJVEREEN. „WEST-FRIESLAND' De Rij vereeniging „West-Friesland" te Sint Maartensbrug, Zijpe, die te Anna Paulowna zoodanige proeven van be kwaamheid gaf, dat zij in de groote pers zeer loffelijk werd genoemd, zal ook uit komen op de tentoonstelling te Schager- brug, Zijpe. HARDDRAVERIJ TE SCHAGERBRUG Te Schagerbrug, gem. Zijpe, zal tip 17 Sept. a.s. een harddraverij worden gehou den, waarvoor als prijzen beschikbaar worden gesteld 300, 150, 50 en 25. ZWEMVEREEN. „DE WIEL". Onze Zwemvereen. „De Wiel" denkt er aan, haar mooie bassin afdoende te ver beteren. Voor de benoodigde gelden be staat het plan een 4 pet. leening te sluiten met jaarlijksche aflossingen AANBESTEDING. Te Schagen is door de gemeente aan besteed de bouw van een woonhuis met kantoor voor den directeur der lichtbe- drijven. Begrooting 9500. Ingekomen 7 biljetten. Laagste inschrijver de heer G. Koning, Schagen, voor 9648, aan wien de gunning is verleend. MARKTO VERZICHT Daar deze markt juist op Maria Hemel vaart viel, was het vooruit wel te voor spellen, dat de markt stil zou zijn. Er is al weinig te doen in dezen tijd en als er nu nog een oorzaak bijkomt, die marktbezoe- kers thuishoudt, dan is er weinig te be leven. Wat bezoekers betreft, ziet men nog veel vacantiemenschen onze markt bezich tigen. Over 't algemeen verwacht men eenige opleving in den gebruiksveehandel, daar er langzamerhand weer wat gras is geko men, hoewel men nog lang niet tevreden is. De prijzen bleven echter nog vrijwel hetzelfde; kalfkoeien werden tot 370, geldekoeien tot 260 verkocht. In de vette koeien zoekt men naar heele goede kwaliteiten; die er dan zijn worden duur betaald; het mindere goed is echter ook nog prijzig, tot 440 werd besteed. De stierenhandel vertoont door te veel aaaivoer eenigen teruggang, hoewel Duitschland nog koopt; prijzen tot f 400; de hoogste marktstier was dan ook een behoorlijk beest. De paardenhandel neemt weer hetzelfde aspect aan van voorheen, d. w. z. voor den hooitijd. De handel erin is stug en do prij zen gewoon; hoogste markt f 400. De nuchtere kalveren bltiken goed ge plaatst te kunnen worden, daar België ook nog wat vraagt; hoogste markt 26. Ook de graskalveren komen weer los. Van den handel is echter nog weinig van belang te schrijven; aanvoer 4 stuks, hoog ste markt 65. De wolveehandel, wat slachtschapen be treft, is aardig goed, voor de weide heeft het weinig te beteekenen. Magere schapen tot 30, vette schapen 38, lammeren 26. De vette varkens waren deze week weer wat duurder, n.1. 47 cent per pond; de prij zen gaan wat op en neer. Veel biggen waren aangevoerd, hoewel er geen prijsverhooging in was, worden ze goed verkocht, als men weet, dat ze per week oud ongeveer 3 opbrengen. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. In Frankrijk heeft men ook alweer een nieuw stel invoerrechten voor het vee in elkander gezet. Wij willen daarvan de voornaamste verhoogingen aangeven. Voor stieren, koeien, vaarzen en jong vee bedraagt het nieuwe tarief 15 gld. per stuk, voor kalveren en schapen 20 gld., voor varkens 12.50 per 100 K.G. levend gewicht, minimum tarief 7.50 5 f 12.50, voor lammeren tot 18 kilo en biggen tot 171/, kilo 2 gld. Geregistreerd fokvee kan zonder invoerrecht worden toegelaten, doch alleen, wanneer het bestemd is voor ZONDAG 18 AUGUSTUS DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat). 's Morgens 10.30 uur, Ds. D. Bakker, van Amsterdam. Onderwerp:Als een Zwerver op zoek naar Geluk*. Westerkerk (Wostolein). Geen dienst. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Db. Chr. Bruins, van Breukelen. 's Avonds 5.30 uur, Ds. A. B. W. M. Kok, van Zaamslag. HulpkerkdJensi (Militair Tehuis, Eanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. A. B. W. M. Kok. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Chr. Bruins. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags 5.30 uur Ds. O. de Jonge, van Kampen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur Ds. B. van den Berg, van Maassluis. Herst Evang. Ltith. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. Groote, Em.-predikant te Hilversum. Doopsgezinde Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u, Ds. T. J. W. Cieremans, van Princenhage. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Heiliglngsflienst en 'a avonds 8 u. Verlossings-samenkoms) 's Morgens 10 uur, Ds. J. Willemze, van Groningen. JULIANADOEP. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 8 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp»Een krom en verdraaid geslacht*. Zen di n gsgebouw „Ster der Hope". van Amsterdam, Woensdagavond 8 uur, de heer J. Sevensma. Evangelisatie (NeH. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer Boon. 's Avonds T uur, Ds. M. A. G. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.80 n, Ds. Tollenaar van Den Helder. Hippolytnshoel. Bvrmgelïsafla (Ned, Heer, Gem.), 's Morgens 10 uun de heer Klauwbeek van Utrecht. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. M. Onnes, te Westzaan. Nod. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Kerk (Kapel). 's Middags half 3, J. K. Lofvers, Cand. t. d. EL Dienst West er land, Ned. Herv. Gem, 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek. erkende fokvereenigingen. Zoo maakt men van alle kanten het leven moeilijk. Nu kunnen wij wel een tarieven-oorlog beginnen, zooals men dat noemt, door de uit Frankrijk ingevoerde artikelen in ons land door hooger lasten te treffen. Doch wanneer wij de Fransche wijnen, mode artikelen, en welke artikelen van invoer nog meer van beteekenis zijn, beginnen te treffen, dan bestaat er alle kans, dat onze boter, kaas en andere producten dat weer moeten ontgelden en zoo zal het land, dat het meeste percentsgewijze uitvoert,- het kind van de rekening worden. En dat zal tegenover vele landen ons land zijn, want als 't hard tegenover hard gaat, dan krij gen onze transitoproducten, artikelen uit Oost en West, ook een beurt. Burgerlijke Stand van Schagen van 8 tot 15 Augustus 1929. GEBOREN: Pietem, z. v- J. Tijama en M. C. Oats. OVERLEDEN: Geertje Swaab, ffl jas*, wed. van H. Blok. Politie Schagen. Verloren: een badpak met hand doek, een muts, een rijwielplaatje. Vermist: een poes. Gevonden: een heerenrjjiwiel, een rijwielplaatje, een asdop van een auto. zolen Speciaal Spek Schoen- Ago gelijmde reparatie Genaaide i met Houtgepende Op all6 eventueele spoed-reparatlSn kan gewacht worden Tevens C.R.E.S.- en Rubliu-herstellingen. Schoenen verven in alle kleuren, volgens nieuw spuitsysteem. Beslist goed. BIJ CORN. C. DITO, Modernste Elec. Schoenmaker^ Schoenhandel, Brakkeveldweg 134*00*, Tuindorp.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13