WECK Sterellseertoestellen, Inmaakglazen en J. VAN WILLIGEN, OOST-INDIË. Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos MlJnhardt's Zenuwtabletten BUITENLAND. Ara Kngelsahe «ijd© wordon weer alnrmeoronde berlohton over de ontwik keling der gebeurtenissen ln China ge meld. GEMENGD NIEUWS DE STAKING DV DE ZAANSCHE HOUTINDUSTRIE. De samenwerkende organisaties ln het houtbedrijf hebben ln antwoord op de voorstellen van den Bond van Werkge vers in hot Houtbedrijf te Zaandam den volgenden brief aan den secretaris van dien bond gezonden: „OvereenKoimfltlg onze reeds aan het einde der conferentie van Vrijdag J.1. uitgesproken meenlng zijn wij verplicht, u iniede te doelen, dat de ledenvergaderin gen onzer samenwerkende organisaties algemeen van oordeel waren, dat uwe aanbiedingen geen grondslag! waren tot beëindiging van het tussdhen u en «os bestaande geschil over de arbeidsvoor waarden. De vergaderingen waardeerden de op gingen oim tot oplossing van de kwestie te geraken. Zij hechtten haar goedkeu ring aan het optreden van de bestuurders en verleenden machtiging tot nadere ou derhandelingen, teneinde tot een meer bevredigend vergelijk te komen. Wij mpgen hieraan toevoegen, dat wij heit ten zeerste op prijs zullen stellen, indien u hieraan door verdere monde linge besprekingen uw medewerking wilt verleenen. Want, hoewel wtiji beiden in die briefwisseling, die de nu gevoerde recht- streeksche onderhandelingen opende, ge tuigden, dat zij uiterst moeilijk zouden zijn, is dan mogelijk eindelijk toch een te aanvaarden resultaat te bereiken." HAVENACTIE IN HET NOORDEN. Een deputatie van Znlderaee- visschors naar Oostmahoro. Daartoe uitgenoodlgd door de „Haven commissie Oostmahorn", heeft Dinsdag eb Woensdag een deputatie van Zuider- zeevlssohers een bezoek gebracht aan Oostmahorn. Het doel was, zloh met het oog op even- tueele vischerijinogelljkheden persoonlijk van de stroowingen en ondiepten in den omtrek van het Frleeohe Zeegat op de hoogte te stellen. Den eersten middag werd aan boord van het Rijksreoherohevaartuig „Laman de Vries", tijdens laag water, een tocht gemaakt tot even buitengaats. Woensdag morgen voer men voor de tweede maal uit, nu tijdens hoog water. Eerst word een bezoek gebracht aan Dokkumer Nieuwe Zijlen om daarna, dwars over de Lauwer zee tot dioht bij Zoutkamp te stoomen. 's Middags om half drie waren de vis- schers tegenwoordig in de vergadering der havencommissie te Metslawier, waar zij rapport uitbrachten van hunne bevin dingen. De heer Tijsling, lid van den Vis- scherijraad, zeide er van van overtuigd te zijn, dat én wat uetreit de diepzeevis- scherij én de kustvisscherij, voor vele Zuiderzeevisschers hier een flink stuk brood zal zijn te verdienen. Voor de kust visscherij zou het tegenwoordige Zuider- zeemateriaal zeer goed kunnen worden gebruikt Verbetering der Zoutkamperhaven kan gerust achterwege blijven, zei spr., aan gezien geen enkele Zulderzeevlssoher het in zijn hoofd zal helen, zich te vestigen ln een haven, welke zoo »cr verwijderd ligt van het vischterrein, als die van Zout kamp. Hij gaf de stellige verzekering, dat vele jonge vlssohers zioh gaarne, na tot standkoming van de haven, te Oostmahorn zullen vestigen. De heer H. de Booy, seoretaris der Nd.- on Zuid-Hollandsche Redding-Maatschap pij, maakte Woensdagmorgen met de motorreddingboot „Insulinde" een proef tocht onder leiding van schipper Mees Toxopeus. DE SLUISBOUW TE IJMUIDEN. De voltooiing nadert Naar het Hbl. verneemt, zijn de werk zaamheden bij den sluisbouw te IJmuiden zoover gevorderd, dat binnen enkele da gen de deuren reeds kunnen worden ge plaatst, zoodat binnenkort het proef draaien met deze deuren kan worden te gemoet gezien. ENGELAND. DE A.8. REIS VAN MAODONALD. Thans officieel bevestigd. Uit Washington wordt meegedeeld, dat thans gelijktijdig door het Witte Huis en door de Brltsohe Ambassade te Washing ton wordt bekend gemaakt dat Mac- Donald in het midden van Ootober in Amerika zal komen teneinde met presi dent Hoover besprekingen te voeren over de ontwapening ter zee. CHINA, HET RUSfllSOH-OHIN KICHC1115 CONFLICT. Weer (darmeoreiuto uitrichten over grens-lncldenton. De „Times" meldt uit Moekden, dat vol- Bene ooggetuigen de Russtnehe troepen U Duliu Nor een aanval hebben gedaan op Ohlneesohe troepen die eohtor In hun loopgraven bleven en mot machinegewe ren den Russen den terugweg nfuneden. Vele Russen sneuvelden en veertig hun ner werden gevangen genomen en nasr Charhln gevoerd, van Ohlneesohe sljrte sohat men de sterkte van het Howjet-leger Gummlringen, zijn Jarenlang bruikbaar, daardoor het goodkoopat. Lltarfleaoh oompleet I 0.42 0-45 1 f 0.51 Weststraat. aan de grens op 2 legercorpsen. Op het Oostelijk gedeelte zouden ongeveer 20.000 man infanterie en cavalerie met 2 pantser treinen, vliegtuigen en artillerie staan, terwijl aan het Westelijk front 4000 man infanterie en cavalarie met twee pantser- treinen, 6 tanks en meer dan 20 vlieg tuigen zouden staan, die bijna allen nabij Tahoelissoe geconcentreerd zouden zijn. Hieruit leidt men van Ohineesche zijde af, dat deze troepen voor een offensief zouden bestemd zijn. Sterke troepenconcentratie van Ohineesche zijde. De Ohineesche autoriteiten in Mant- sjoerlje schijnen een sterke troepencon centratie te hebben ondernomen, teneinde te voorkomen, dat Russische troepen de grens van Mantsjoerije overkomen. Op een militaire bijeenkomst, Donderdag te Moekden gehouden, werd besloten, dat den Ohineesohen troepen langs de grens zou worden bevolen, enkel defensief op te treden, doch alle mogelijke Russlsohe grensscheidingen en aanvallen af te slaan. Algemeene mobilisatie ln Mantsjoerije? De generale staf van Tsjang liangs leger heeft Donderdag het mobilisatie-bevel voor alle Moekdensohe strijdkrachten en reserves gegeven. Voorts werden ook vier divisies van het Mantsjoerijsohe leger ge mobiliseerd, die aan de andere zijde van den grooten Ohineesohen muur, dus bui ten Mantsjoerije waren gelegerd. Zij wer den eveneens naar de Russisoh-Ohinee- sohe grens gedirigeerd. ZWAARTEKRACHT- EN DIEPTE- ONDERZOEKINGEN. De K XIH te Soera baja terug. Soerabaja, 22 Aug. Na twee maanden in het Oostelijk deel van den Indischen Archipel te hebben gekruist voor het doen van zwaartekracht onderzoekingen, gedurende welken tijd 7000 mijlen werden afgelegd, keerde de onderzeeër K XHt, met Prof. Vening Meinesz, in da haven te Soerabaja terug. Er zijn 105 waarnemingen verricht, alsmede een groot aantal diepteloodingen, waarbij is ontdekt, dat ten Z.W. van Soemba een dieptezeetrog werd aange troffen van 6000 meter diepte, hoogst waarschijnlijk het verlengde van de J'ava- trog en dat iets ten W. van de Kei-eilan den over een groote uitgestrektheid een diepte werd gemeten van 7800 peter, de grootste bekende diepte van den archipel. Een tocht rondom Oelebea, in Oct. en of Nov., staat nog op het programma, met hetzelfde doei HEVIGE BRAND TE KOTTA MARBAU Te Koitota Marbau (O, v. S.) zijn 200 kedehs afgebrand, waardoor 600 men- schen dakloos werden. Schade 2 ton, waar- 'an 80 pok gedekt Oorzaak onbekend!. DE PEST IN DE PREANGER, In een dossa in Tjjiawi blijken 18 lijken, vermoedelijk van slachtoffers der pest, op clandestiene wijze te zijn begraven. De laatste week zijn in deze dessa 21 geval len van longpest geconstateerd. Voor uit breiding bestaat geen vrees. LUCHTVAART. WE ZW OCEAANTOÜHT. Do pngtngon gestaakt Kapitein Ahrenborg, die Zweodsdho vlie ger, die getracht hoéft met «yin vliegtuig „Zweden' van Stockholm over Uiland on Groonlund te vliegen on wiens pogingon tolkemmelo rijn mislukt, heeft thans be- «lofton er dit Jaar -van af te rien en met een stoomschip naar Zweden terug te koeren. DE HTERVLUCHT. Het is een ongelooflijk verhaal, maar. ach, mljMohien: er is Immers zooveel iondtwillngB on onvorklnarbuitral 'Men weet dat bl| do «tervluioht over Oluvotand1 een dwineowurtor is omgeko men door het vallen van huur vliegtuig. Ander» vllogatetm «ogen zich genood- »aakt omi te dalen door uvorij oau haar vliegtuig, Kr rijn nu enkel» dier gedupeerde deel- nefffliotoji die beweren, dat hier kwaad- willigheid in het «pel was geweest. De wereldreis van de „Graf Zeppelin". De voorbereidingen voor de aankomst te Los Angelos. Op het vliegveld te Los Angeles wor den reeds alle noodige maatregelen voor de aankomst van het luohtsohip getrof fen. De ankermaBt is bUna gereed; 850 matrozen komen uit San Diqgo om bü de landing behulpzaam te zijn. Ook te Los Angeles zullen ter eere van dr. Eckener en zijn bemanning een aantal feestelijk heden worden gehouden. Toekomstplannen. De Graf Zeppelin wacht na haar reis om de wereld te Lakehurst en in New- York een grootsohe ontvangst, welke door alle Amerikaansche omroepstations zal worden uitgezonden. Floyd Gibbons, een bekend oorlogscor respondent, zal de aankomst van de Graf Zeppelin te Lakehurst op origineele wijze voor den microfoon beschrijven. Hij zal hierbij worden bijgestaan door de omroe pers William S. Lynch en John B. Daniël. Gibbons is uitgerust met een draag baren kortegolf-zender, welke hij op de borst heeft bevestigd. Hij is van plan om met deze installatie, waaraan ook een microfoon verbonden is, het landingster rein vóór die aankomst op en neer te loepen en verschillende aardige tafereel tjes, die zich daar afspelen te beschrijven. Gibbons wil, zoodra de luchtreus ge land is, met zijn installatie in de Zeppelin klimmen en daar de gebeurtenissen voor de microfoon weergeven. De zender weegt ongeveer 10 kilo en werd eenige weken geleden reeds bij een parachute-sprong gebruikt Door middel van een kortegolfonvan- ger, die in de loods is opgesteld, zal Gib bons' verslag worden opgenomen en van daar uit naar de Amerikaansche omroep- zenders worden overgebracht De omroepers Lynch en Daniël zullen de aankomst van het dak van de loods be schrijven, terwijl Milton J. Cross Ame- rika's beste omroeper don tocht van de Zeppelin over New-York's torenhuizen van het dak van het Hotel St. Regis op den hoek van de 56ste Straat en de Fiftb Avenue zal besohrijven. Ook de voorgenomen huldiging zal volledig door alle Amerikaansche om- roepzendera worden weergegeven. De Europeesohe stations zullen een en ander door middel van het station der Generaal Electrio Co. te Sohenectaty kunnen door geven. Een verstekeling ontdekt. Gisteravond heeft men aan boord van het luchtschip weer een verstekeling ont dekt. De dwaas moest eerst onder medische behandeling komen, daar hij in zijn schuilplaats half gestikt waa Daarna is hij ter beschikking van de autoriteiten gesteld. De verstekeling. De verstekeling, die Woensdagavond aan boord ontdekt werd, blijkt een jong- mensoh te zijn, dat niet geheel toereken baar ia HIJ had! van zijn vader 200 yen gestolen -n gpvear 250) om die vaart van de Zeppelin mee te maken- Het vertrek opnieuw uitgesteld1. Het verrek van die Graf Zeppelin is Donderdagavond opnieuw uitgesteld, dit maal wegens het ongunstige weer- Eerst v as het vastgesteld op 't avonds 9 uur Japansche tijd. Daar toen nog niet alle toebereidselen gereed waren, was een uit stel van een uur noodig. Een der passa giers, die zicih te Tokio verlaat had, zou het luchtschip gemist hebben, als het om negen uur vertrokken was. Voor een ver trek omi tien uur was hij nog op tijd, want om balf tien waren alle passagiers aan boord. Het vertrek werd toen echter weer uitgesteld en even voor midder nacht werdl meegedeeidl, dat dit uitstel tengevolge van den ongunstigen wind tegen de verwachting in voorloopig van Langoren duur zou zijn. Naar Los Angeles vertrokken. Wolff meldt uit Tokio, dat het lucht schip Graf Zeppelin c*m 8 u. 18 's namid dags, Japansahe tijd (7 u. 18 M- E. T.) van het vliegveld Kasoeaniga-oera naar Los Angeles is vertrokken. Nader nieuws over het vertrek. De weersgesteldheden, die gisterenmor gen voor het vertrek van de Graf Zep pelin zóó ongunstig waren, diat er niet aan een spoedige .opstijging gedacht kon worden, zijn in het begin van den mid dag zoor verbeterd. Do hevige Wind be daarde plotseling en dr. Eckener besloot de gelegenheid waar te nemen en voor don tocht naar Los Angelos op te stijgen. Zijn besluit was gebaseerd op hot feit, dut ln dit seizoen, waarin zoovele tyfonon voorkomen, do storm elk oogenhllk weer in heftigheid kan terugkeoron. l>e passa giers on de bemanning kregen aanzeg ging Blch aan boord van het luchtschip te bogevon on weldra begon men met de voorbereidingen tot hot vertrek, dat om li u. 18 Japainwhe tijd plaats vond. Twin tig minuten voor het vertrek werden de motoren op gang gebracht Om drie uur haalden de mnnsoRnpiDon van het vlieg veld do stutten onder het luchtschip weg, waarna het aan do touwen uit de loods word getrokken. Volgons een officieel» mededeelIng geschiedde hot vertrek om ii u. 14 Jnptmeuho tijd, bij kiftlmi weer en bewolkte lucht. Af on toe kwam de som door do wolken. Ouder hot spelen van hot Japansche on Dultsohe volkslied ging hot luohtsohip Gebruik hiertegen de Zenuvstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten tig toe. Mot grooto snelheid verdween hot luchtschip daarop ln noordoostelijke rich ting. De meeste toeschouwers, die het ver trek van het luchtschip wilden bijwonen, hadden, toen de opstijging voor ombepaal den tijd werd uitgesteld, het vliegveld verlaten. Honderden bleven echter, zij wilden onder geen enkele voorwaarde het schouwspel van het vertrek missen en bleven onder den blooten hamel. Niet tegenstaande den korten tijd, die tus- schen de aankondiging van het vertrek zelf lag, was er bij de opstijging toch nog een groote menschenmenigte aanwezig, wier aantal op 10.000 wordt geschat. Honderdén waren nog in den trein op weg naar het vliegveld en kwamen te laat. Een kwartier voor dat de Graf Zeppe lin uit de loods werd gehaald, kwam dr. Eckener voor het laatst uit den gondel en nam met een stevigen handdruk afscheid van de aanwezige Japansche autoriteiten. Uit een eerebeker nam hij oen afscheids- teug en toen hij weer naar den gondel terugkeerde speelde de muziek het Duit- sche volkslied. Boven het eenzaamste deel van den Grooten Oceaan. De Associated Press verneemt: Nadat de Graf Zeppelin het stormgebied voorbij was, heeft het luchtschip in een helderen maneschijn en bij onbewolkte luoht met een snelheid van bijna 160 K.M. per uur zijn koers verlegd tot ongeveer 800 K.M. bezuiden de aanvankelijk voorgenomen route. Als het weer zoo goed blijft zal dr. Eckener vermoedelijk zijn koers midden boven den Stillen Oceaan blijven houden. Het luchtschip bevindt zich nu tusschen de Noordelijke en de Zuidelijke scheep vaartroute in, boven het eenzaamste deel van den Stillen Ooeaan. Een dag winst. De radiostations aan de Westkust van Amerika zijn tot nu toe nog niet in draad loos contact met het luchtschip geweest. Op hun herhaalde roepen hebben zij geen antwoord gekregen, vermoedelijk tenge volge van de atmosferische storingen. Vermoedelijk zal het luchtsohip Zater dagavond op den Stillen Oceaan den 180en meridiaan passeeren. Er verspringt dan een dag, zoodat,' als de passagiers Zaterdagnacht naar bed gaan, het den anderen morgen bij hun ontwaken weer Zaterdagochtend ls. EEN NIEUWE OCEAANVLUOHT MOSKOU—NEW-YORK. Naar uit Moskou wordt gemeld, is Sjee- takow, die bij zijn eerste poging een nood landing ln Siberië moest doen, gisteren ochtend om 8 uur, Moskousohen tijd, van het centrale vliegveld gestart met het vliegtuig Land der Sowjet, om opnieuw te pogen van Moskou naar New York te vliegen. Hij zal denzelfden weg volgen als bij de eerste pogingen. Binnenland. KINDERVERLAMMING IN NOORD-HOLLAND? Negen verdachte gevallen. Naar de corr. van »De Telegraaf* te Edam bericht, zou daar ter plaatse een geval van kinderverlamming zijn vastge steld. In het naburige Voleudam heeft deze ziekte reeds eenige weken geleden haar intrede gedaan. In totaal zijn daar thans aoht verdachte gevallen voorge komen. De correspondent van hetzelfde blad te Hilversum bericht in aansluiting hier aan, dat de inspecteur van de Volksge zondheid, dr. J. J. T. Doyer, onder wiens ressort de beide plaatsen vallen, de zaak in studie beeft, dooh nog geenorlei mede- deollng over den aard, ernst en uitbrei ding der ziekte kon doen. Inmiddels maakt do bevolking van Edam en Volendam zich ernstig ongerust. Vaoantielogeetjes worden in allerijl teru gezonden, terwijl enkele families reeds un eigen kinderen naar elders gebraoht hebben. POGING TOT MOORD. Do varensgezel A. J. E. te IJmuiden, ■toker op een stoomtreller, hooft gister morgen een poging tot moord gepleegd op de 24-Jarlgo vrouw N.K., met wie lilj eenige» tijd naait geleefd en die twee kinderen bezit. Zij wae eohter nlot moor van de liefde van E. gediend en had hem verlaten. Dit had bij E. kwaad bloed go- aet. Daarom kooeterde hij pionnon om zloh te wreken. Gistermorgen sng hij de vrouw aan do Zuidzijde der vlsHOljers» havon. BJJ ging naar hnnr toe on braoht haar met oen mee eenige «teken toe in het sohoudorblad on den linker bovenarm. Do dader nam onmiddellijk do vlucht. Dr. Dekker was spoedig ter plaatse en vor mende do eerste geneoskundigo hulp on liet do vrouw nnnr rijn woning overbron- gon tor verdere bohundellng. Haar toe toestand ls niet ernstig. Do dader word een paar uur later aangehouden. HIJ legde volledige bokontonls af on verklaarde een reeds don vorlgen avond met plannen te hebben rondgeloopen om de vrouw te vermoorden. EEN SLAGER. EEN PORTEFEUILLE EN RUZIE-MAKENDE VINDKH& Op 15 Juni j.1. heeft de slager S., wo nende te Warmond, op de Haarlemmer straat te Leiden uit een portefeuille een bedrag van f5500 aan bankpapier verlo ren. Een meisje vond biervan drie biljetten van f 1000 en vier van f 800. Door middel van een advertentie in een der plaatselijke kladen kwam S. in het bezit van het ver loren bedrag. Van de nog ontbrekende f 1800 was geen spoor gévonden, totdat enkele dagen geleden de Leidsche politie er opmerk zaam op werd gemaakt, dat in deTrans- vaalbuurt (de straten achter den Morsweg) goede sier |werd gemaakt van geld, dat een paar kinderen van een der bewoners aldaar gevonden zouden hebben. Het on derzoek heeft thans uitgewezen, dat deze kinderen eveneens op de Haarlemmer straat een bankbiljet van f 1000 hadden gevonden. De ouders der kinderen lieten dit biljet wisselen door een zekere juffrouw van B., die voor haar bemoeiine f 400 van het bedrag voor zich hield. De overige f600 werd verbrast, waaraan verschillende bewoners nit de genoemde buurt mede deden, waarbij ruzie is ontstaan en waar door de politie op het spoor van het geld werd gebracht. In verband met een en ander is prooes-verbaal opgemaakt tegen bovengenoemde juffrouw van B. Van het nog ontbrekende bedrag van f 800 heeft men tot heden nog niets ontdekt. MOORD TE EINDHOVEN. M. v. dL L., 81 jaar, arbeider te Eind hoven, thans gedetineerd, heeft voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch terecht ge staan ter zake dat hij op 24 Juni te Eind hoven opzettelijke vrouw G. B. van het leven heeft beroofd door haar met een mes versohillende steken toe te brengen, waarop zij kort daarna is overleden. VerdL had een ongeoorloofde verhou ding met de vïouw, die van haar man ge scheiden leefde en bij haar moeder in woonde. Het O. M. had bij het onderzoek ln deze zaak termen gevonden voor den eisch, dat een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte, die een aantal jaren gele den in een krankzinnigengesticht is ver pleegd, zal worden ingesteld, en dat het onderzoek zal geschieden door twee psy chiaters. De rechtbank besloot ingevolge den eisch van den officier tot schorsing van de zaak, om op 6 September uitspraak te doen over den eisch tot onderzoek "«mr de geestvermogens van verdachte. DE GEFINGEERDE OVERVAL TE DEVENTER. Eén verdachte La vrijheid gesteld. Voor het gerechtshof te Arnhem ls Donderdag behandeld de zaak betreffende den gefingeerden overval van Deventer. In dc c plaats stond terecht een be tonwerker uit Deventer, die wegens door belofte en bedreiging uitlekken van ver duistering, was veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De tweede verdachte, een kantoorbediende te Deventer, werd wegens hetzelfde feit door de rechtbank te Zut- phen veroordeeld tot één jaar en zes maan den gevangenisstraf. Het ten laste gelegde feit betreft het zich toeëigenen van een bedrag van 15.000 gulden, dat toebehoorde aan de Vleesobwarenfabriek Btegeman en Co., welk bedrag de verdachte als kantoor bediende bij de Nederland'sche Bank in ontvangst had genomen. De behandeling van de zaak werd geschorst omdat de rechter-oocmmissaris mr. Van Giessen we gens uitstedigheidi niet kon worden ge boord. Daarna stonden terecht de betonwerker en een kameraad, de eerste wegens het uitlokken van de verduistering, de tweede wegens heling. De advocaat-generaal was van meening, dat het vonnis tegen den betonwerker niet kan worden gehand haafd, omdat volgens een door den kan toorbediende afgelegde verklaring hij niet in de bult heeft mogen deelen. •Het Hof heeft naar aanleiding van het verzoek van den verdediger in raadkamer over al of niet onmiddellijke invrljhelds- stelling van den betonwerker beraad slaagd. Het Hof besliste, dat deze ver dachte in vrijheid zal worden gesteld en dat de uitspraak over 14 dagen zal volgen. Vervolgens stond terecht de kameraad, ter zake dat hij met den kantoorbediende zldh een1 bedrag van f 15.000 heeft toe geëigend. In doze zaak. werd door den advocaat-generaal vrijspraak gevraagd, omdat er op grond van de dagvaarding geen redenen waren om den verdaohte te voroordeelon. Uitspraak over veertien dagen. EEN ZELDZAAM EXAMEN. Een galante commissie. Dezer dagen werd te 'a-Gravenhage het examen voor het derde deel notariaat ge houden. Zoosla mon weet, la dit examen hoolomaal schriftelijk. Nu had een oandldaat het ongeluk zijn rechterarm te breken, zoodot hij onmo gelijk aohrUven kon. Tooh wilde hij, «eer bogrljpeHJk, want Nleohts eens ln het Jaar wordt duartoo ge legenheid gegeven, examen doen. De oom- missie vond toen de even billijke als ga lante oplossing, den csndldaat toe te stasn ■lch van de hulp van een typlate te be dienen. Eeitlg" voorwaard# waa, dat hulpa tegenover hem" niets van nota- Verkrl)gbaar bl|i ..Xl'U/Tu i f1.'1 tril,tl Ait/tu T ldlnt,.! t

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10