Radiografisch Weerbericht Hier mengde zich Kees in het debat, aapje nummer twee. Kees is intelligenter dan zijn vriendje; hij is het ook, die des avonds, louter voor z'n genoegen, het elec- trisch licht in zijn woonplaats uit- en aan- dxBöit „Meneer", zei Kees, „wil ik u eens wat zeggen? Niet de mensch stamt af van de apen, maar de aap is een verbeterd soort mensch, een soort, dat een zekere Nietz- sche „Uebermensch" genoemd zou heb ben". „Nou, nou, meneer Kees", zei ik. „Positief", was het antwoord. „Ik kan u dat bewijzen. Wij bezitten alle deugden, maar missen alle ondeugden van den mensch".... Maar de conversatie kwam op te glib berig terrein en bovendien drongen de mensdhen en kinderen zoo op om naar de beide aapjes te zien, dat ik haastig verder ging. „Nou, tabé, hoor", zei Jimmy, en Kees wuifde met zijn handje, waarmee-ie juist een apenootje in ontvangst had genomen, geschenk van een klein lief meisje, dat met open mond stond te kijken. Ja, die aapjes hebben geweldig veel be langstelling. Trouwens de geheele drijven de tentoonstelling heeft die. We hebben al melding gemaakt van enkele geschen ken, althans van het in bruikleen afstaan van enkele zoölogische afwijkingen. Dat zijn de poes met twee koppen en drie oogen. Het diertje is op alcohol gezet en men kan de afwijking duidelijk zien. Zoo is er ook een jong duifje met twee kop pen; duidelijk ziet men de twee bekken onder elkaar. Een Heldersche jongen kwam aandragen met een andere merk waardigheid, namelijk eenige wandelende takken. Dit zijn insecten, die zich in hoofd zaak voeden met het blad van de klimop. Men moet terdege zoeken naar de dier tjes, die volkomen op dorre takken lijken. Er waren eitjes bij en daaruit is al is dat niet aardig? een jong insectje ge boren, dat men eveneens kan zien zitten (maar goed zoeken, hoor, anders vindt men ze niet!) Nog een ander inwoner kwam aandragen met een heihagedisje, dat een plaats heeft gekregen bij zijn kame raadjes. 't Zijn prima vechtersbazen, die hagedissen, dat is wel te zien aan hun kwaadaardig geblaas. Tenslotte het kroko- dillenei alweer een geschenk van de Heldersche burgerij. Is het wonder, dat bij zooveel belang stelling, de directie van dit drijvende mu seum enthousiast is over Den Helder en het Heldersche publiek? Bovendien, niet alleen uit Den Helder is de belangstelling groot. Maar die goede beste „Eugenia", die daar op den dijk zit (neen, dat is niet juist meer: gezeten heef), heeft ook een groot aandeel aan het geweldig- groote bezoek, dat dit museum krijgt. Vier jaar geleden, toen het museum voor de eerste maal 'hier was, was de belangstelling groot, maar thans is zij veel grooter. Alle vreemdelingen, die hier komen om de „Eugenia" te zien, komen ook een oogen- Slik verpoozen in deze gezellige woon schuit. En de Helderschen? ze komen drie-, viermaal terug om toch maar goed alles te zien. En telkens vinden ze weer wat nieuws. Het is niet onze bedoeling hier een op somming te geven van wat er te zien is. De twee Java-aapjes trekken de meeste bezoekers, maar ook de slangen worden met belangstelling bekeken Vooral des morgens en des middags, als de dieren ge voederd worden, is de toeloop groot. On gelooflijk is het, dat een klein, nog dun slangetje het diertje is ten vorigen jare in het museum geboren een dikke, eigenwijs-rondkijkende kikvorsch kan ver slinden. Maar het is niettemin een feit. Eveneens is het een feit, dat onze gulzige vriend dan voor een week of een dag of tien genoeg heeft. Neen, dan doen de jon gens uit Den Helder het anders: die heb ben op één dag aan tien 'boterhammen niet genoeg. En dat van Kees is heusch waar, hoor: hij draait 's avonds zijn lampje uit en aan, en hij vindt het wat een aardig werkje, 't Is, dat het donker wordt bij dat uitge draaide lampje, anders kon u hem zien lachen. Eén ding moet ik nog vertellen, name lijk van de slangeneieren. Meestal zitten de slangen er bqyenop, maar wie wat geluk heeft, kan ze zien liggen. Of ze uit zullen komen, mag worden betwijfeld, want zoo als men weet, worden de eieren feitelijk door de zon uitgebroed, en dat kan hier niet. Maar in leder geval zijn die slangen ook heel interessant, evenals de schildpad en de hagedissen. Dan een menigte vis- schen, waaronder fraaie en zeldzame exem plaren. Om van de levenlooze dingen, fos sielen, steenen, beenderen, enz., maar niet te spreken. Neen, de jongens zijn er niet vandaan te slaan. Maar aan alles komt een eind, en het museum, dat zijn verblijf 'hier al verlengd heeft, gaat ons toch eindelijk verlaten. Nog tot en met Maandagavond 8 uur kan men er terecht. En nu hebben wij voor onze lezers van buiten nog een bericht, dat ze misschien prettig zullen vinden. Wie nog niet In de gelegenheid was naar Den Helder te ko men, kan het museum Dinsdag en Woens dag in Het Zandt bezichtigen. Want dat wordt het eerste oponthoud op de verdere tournée. En eerst over zes jaar zoo lang duurt de tocht door ons land komt Den Helder weer t in de beurt. Wat zullen Jimmy en Kees dan groote jongens..,, ik bedoel apen geworden zijn! ZOMER, ZON EN VACANTIE. 't Is waar, op het oogenbllk is de zon verdwenen, schuilgegaan achter de regenwolken en hun inhoud zijn een ware weldaad voor de aarde, en wat de zon be treft, die heeft dezen zomer haar vollen pldoht gedaan, en wij hébben dankbaar haar stralende heerlijkheid aanvaard. Een late, maar des te schooner zomer. Weken aaneen reeds staat lederen dag weer de zon hoog aan den hemel, en we ken aaneen een enkelen regendag niet meegerekend werkt zij mede aan de plannen van ontspanning zoekende vacan- tiegangers. En welk een vroolijkheid brengt de zon niet in de straten! Welk een fleurigheid geven de spelende kinde ren, welk een levendigheid de wandelende, fietsende of rijdende mensehen! Juist op zoo'n regendag, die er tusschendoor loopt, merkt men eerst goed hoe de zomer het aspect der stad verandert. Wie in zijn vacantie zoo eens hier en daar in het land rondtrekt, ziet allerwegen een druk vreem delingenverkeer opgebloeid. Betrekkelijk stille steden zijn druk en vroolijk gewor den van al het vertier. Groote touringcars met touristen komen en gaan; de café terrassen ziften vol mensohen. En zooals het daar gaat zoo gaat het ook hier. Wie Den Helder gekend heeft voor een 15-tal jaren terug, ziet het ontzaglijke verschil. Nu in deze dagen vooral het hoogtij van den zomer doet de stad zich aan alle kanten open. Natuurlijk speelt ons strand hier de voornaamste rol, maar ook in de stad zelve merkt men de zomersche drukte en levendigheid terdege. Touristen, met de boot van Texel gekomen, trekken, met rugzak en tenten, stationwaarts. Hun wangen zijn gebruind, hun fietsen bepakt en bezakt. Wij vTagen ons af of bij zooveel verkeer het Heldersche station nog wel aan de eischen voldoet, die daaraan mogen worden gesteld? Het is waar, een door gaand verkeer ontbreekt hier, zoodat er, behalve op de uren van aankomst of ver trek der treinen, de stilte heerscht van een afgelegen dorpsstationnetje. Maar toch: juist op die spitsuren kan, meenen wij, het station nauwelijks aan bescheiden eischen voldoen. Laat ons hopen, dat de spoorwegmaat schappij de meer en meer groeiende be- teekeniis van Den Helder als touristen- centrum zal gaan inzien en dat zal dernon- streeren door een grooter station, dat ten minste twee behoorlijke perrons bezit met voldoende emplacement voor de reizigers. Nu we toch biji het station zijn: het. plantsoen daarvoor, dat zoo'n aardige entrée vormt voor de stad, is in deze zo mermaanden ook altijd een gezocht punt van bijeenkomst. Hier ontmoeten de beide uiterste 'levenspolen elkander: de ouden van dagen, de gepensioimeerden, die nog gauw even voor het eten een ommetje maken, rusten er uit naast de jonge kin deren, die er onder toezicht van de moe ders of een ouder zusje, spelen. Altijd zijn, bij mooi weer, de banken bezet, en dit punt is een van de gezélligste in onze stad. En bet Koningsplein, met de café-ter rassen en het drukke verkeer, geeft echt den indruk, op mooie zomeravonden, van een grootestadsplein. Dat de zon nu voor een wijl verdwenen is achter de regenwolken, is geen reden voor ons pessimistisch te worden; we heb ben al een heele portie zomer te pakken en hoewél de herfst zich reeds in enkele symptomen komt aanmelden: het frissche groen wordt al vaal, en veel dor blad zien we reeds in onze tuinen, de weervoor- spellers hebben gezegd, dat we i.og een fraaien nazomer krijgen, en dien hebben we, bij zoo strengen winter, dan ook in alle bescheidenheid wwel verdiend. Laat ons het hopen, en ook, dat wie nu nog met vacantie zijn nog weer de goede gavpn van de zon krijgen. Omdat nu een maal een vacantie zonder zon een mislukte vacantie is. Julianadorp. Het bouwen van een nieuw woonhuis bij de boerderij in gebruik van den heer P. Sinnige, is opgedragen aan den aan nemer J. de Graaf alhier. VRACHTAUTO TE WATER. De met een zevental koeien beladen vrachtauto van den heer V. geraakte Don derdagnamiddag onder den Zanddijk in de naast den weg liggende sloot Dit on geval is zonder persoonlijke ongelukken afgeloopen. Ook de koeien mankeerden niets. De auto is ernstig beschadigd. RADIO-CENTRALE. Ook Julianadorp krijgt een Radio centrale. Het huis naast de NecL Herv. Kerk, dat op het moment leeg staat, is hiervoor gehuurd door den heer Mensink te Den Helder, die, zooals hekend is, het alleenreoht tot het distribueeren van radlo-muziek enz. heeft voor de'geheele gemeente Den Helder. Tot organiste in de Ned. Herv. Kerk te Huisduinen is benoemd mej. N. Klein Kd. te Huisduinen, die deze benoeming heeft aanvaard. Wieringen. EEN TE HARD SCHOT. Tijdens het voetbaloefenen kreeg de jongeheer P. J. B. onverwachts den bal tegen zijn arm aan en wel zoo hard dat dit lichaamsdeel gekneusd werd en hij zich direct onder geneeskundige behan deling moest stellen. Schagen. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Verleden week hebben wij meer in het bijzonder aangegeven, waarin de verhoog de invoerrechten van Frankrijk bestaan. De invoerrechten op vee zijn echter niet alleen in de oude wereld, maar ook in de nieuwe wereld zijn zij aan de orde van den dag. Gelijk als in Frankrijk, van de uit voeren, van speciale fokdleren in Mexicö werkt belemmerend voor onzen veehandel. Wij willen dat hier in t bijzonder aan geven. 1. Vrouwelijke dieren der melfcrassen met stamboekregei9ter of register van verdiensten kunnen vrij ingevoerd worden. 2. Vrouwelijke dieren van het melkvee- ras zonder stamboomregister of register van verdiensten betalen bij den invoer per stuk 100 pond sterling. 3. Rundvee voor de fokkerij met uitzon dering vau de vrouwelijke dieren der melk veerassen, zijn vrij. 4. Vechtstieren, voor stierengevechten, betalen bij den invoer per stuk 100 pond. 5. Rundvee tot 2 jaar oud, dat niet ge specificeerd is, per stuk 2 pond. 6. Rundvee ouder dan twee jaar, verder per stuk 6 pond. Men ziet, het tarief is voor ons niet spe ciaal drukkend. MARKTO VERZICHT. In den gebruiksveehandel is weinig tot nog toe te beleven, het aanbod is wel goed, maar de prijzen deugen niet. De 'hoogste markt kon de 370 halen, geldekoeien 280, pinken 180. Voor den slaohtveehandel iets lagere prijzen. De handel wordt anders op peil gehouden door de dure varkens, zoodat er allicht wat meer „osselappen" genuttigd worden. Tot 460 werd besteed. Op de paardenmarkt was een flinke aan voer vertegenwoordigd; ook paarden- vleesöh wordt nu weer gegeten; zeer beste kwaliteit was niet aanwezig. Prijs tot 225. Voor de stierenmarkt was minder animo dan wij gewend waren, het schijnt, dat er flinke voorraad van het vleesoh is, zoodat de prijs gedrukt en zelfs iets lager was; hoogste markt 300. Door het koele weer der laatste dagen ontstaat er echter weer meer vraag naar vleesoh, zoodat het niets te verwonderen zal zijn als nog weer het vleesoh iets vlugger geplaatst kan worden. Nuchtere kalveren werden nog tot f 33 verkocht; tegenwoordig eten wij het heele jaar door „frik". Wat er voor de stieren werd geschreven geldt ook voor de graskalveren; voor den dood lager in prijs, voor 't leven weinig vraag. Hoogste markt 80. In den wolveehandel is voor den export niet veel te doen door de hooge prijzen, er blijft te weinig over. Toch is er dn den. handel nog wat leven en iets hooger In prijs. Voor de weidebeesten echter niet. Oorzaak; voedselgebrek. Vette schapen tot 42; lammeren tot 32. Met de vette varkens is het „jerubel". Wij hoorden een boer zeggen: „Ik wou, dat al m'n koelen maar zeugen waren, wat zou ik mesten gaan". De biggen zijn dan ook behoorlijk aan den prijs; een boer had z'n biggen aan huis verkocht voor 4.per week oud. De vette varkens haalden de 47V2 cent per pond, dus nog weer hooger dan verleden week; de magere varkens brachten tot 56 op en de biggen tot 36. VLEKZIEKTE. In bijna alle gemeenten van Hollands Noorden komen thans gevallen van be smettelijke vlekziekte onder de varkens voor. Dit is zeer jammer, vooral nu zij zoo duur zijn, want het is niet bij voor komen gebleven, er zijn ook reeds vele gestorven. Nu haasten zich de varkens houders en -mesters, om de dieren tegen de ziekte te laten inenten. In de 4 volle weken van Juli zijn na goedkeuring 827 runderen naar het bui tenland uitgevoerd. De voornaamste afne mers waren Tsjecho-Slowakjje, België en Frankrijk. WONINGBOUW. De woningbouw van het P.E.N. aan den Grootemolenweg, bij de Witte Paal zijn voornamelijk houten huizen, die in den zomer te warm en in den winter te koud zijn. Er bestaat thans een plan meeerdere woningen te bouwen, doch dan van steen met pannen. Ook wil men trachten deze woningen dichter bij de plaats te bouwen. Burgerlijke Stand van Schagen van 15 tot 22 Augustus 1929. GEBOREN: Johanna Afra, d.v. J. P. Schilder en van O. Sweeker. GETROUWD: J. Kuiper en A. Rood. OVERLEDEN: Arie Gomes, oud 89 jaren. Politie Schagen. Öevonden: een portemonnale, een kerkboek, twee japonnen. Verloren: een taschje met porte monnale, een rijwiel. Texel. Texel, 28 Aug. Deze week werden van hier verzonden: 683 lammeren, 725 schapen, 64 varkens, 7 kalveren, 4 koeien, 5 paarden. Zaterdag 81 Aug. hoopt de heer H. Groenewold, hoofd der M.U.L.O. School aan Den Burg afscheid te nemen van zijn leerlingen. DRIE JONGENS VERMIST TE TEXEL. Naar Amsterdam vertrokken? Texel, 22 Aug. Sinds Zondag worden hier drie jongens van ongeveer 17 18 jaar, vermist. Het vermoeden bestaat, dat het drietal 's nachts of 's avonds laat, in een vletje over het Marsdiep is gevaren èn vandaar met den trein naar Amster dam la vertrokken. De politie is er nog niet in geslaagd de jongens op te sporen. Begrijpelijkerwijs verkeeren die ouders in groote ongerustheid. (Telegr.) Burgorlljko Stand van Toxel van 17 t.m. 28 Aug. 1929. GEBOREN: Antje Cornelia, d. v. Nan Dirk Vermeulen en Helena van den Hoek; Gerrlt, z. v. Jan Oornelis Bakker on Aagje Maas; Maatje, d. v. Jacob Daal der en 'ihijsje van Leeuwen; Jan Oorne lis, z. v. Maarten Koorn en Dieuwertje Mant je. Gevonden: een lognet, een konijn, een damesbont, een badpak, een porte monnale en een spatlap. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. AARDAPPELZIEKTE. Het Kon. Nederl. Meteorologisch Insti tuut in De Bilt meldt: In den nacht van 21 op 22 dezer zijn in het midden van het land en vermoedelijk ook elders de weersomstandigheden gun stig geweest voor het optreden van de aardappelziekte. NEDERLANDSCHE ZUIVELBOND. Het jaarverslag over 1928 van den Al- gemeenen Nederlandschen Zuivelbond (F. N. Z.) vermeldt o.m., dat het aantal gewone leden 8 bleef, en dat der buiten gewone leden 82 bedraagt. Bij de gewone leden (de 8 aangesloten bonden) zijn aan gesloten 436 fabrieken, die in 1928 ver werkt hebben 2.095.149.962 K.G. melk. De totale hoeveelheid melk van de bij de bonden aangesloten fabrieken steeg met 8 pet., van 2.080.587.617 tot 2.097.088.172 K.G. De omzet van de afdeeling Centrale aan koop bedroeg f 1.323.712.42. Het bedrag waarvoor aan het Technisch bureau op drachten werden verleend, was f 1.108.250. Voor de examens werden 305 personen ingeschreven 273 namen aan het examen deel, van wie aan 143 het diploma kon worden uitgereikt. De waarschuwingsdienst gaf^ 43 be richten over personen en firma'sover het algemeen is er voor dezen dienst nog veel te weinig belangstelling van de be drijven zelf. Het lijvige verslag bevat voorts nog tal van gegevens en mededeelingen enz. PLUIMVEETEELT. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. SPORT. Marktberichten. naar waarnemingen verrioht in den morgen van 24 Augustus. Medegedeeld door het Kon- Nederlandsob Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste harometerst. 769.0 te Clairmont. Laagste barometerst. 744.8 te Thörshavn. Verwachting: Matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk regenbuien met kans op warmer. Aanvankelijk weinig veran dering in temperatuur. Burgerlijke Stand van Den Helder van 22 en 23 Auguatus 1929. GETROUWDM. Klein en M. Hoek. W. Willems en V. Oostendorp. G. Duinker e"ö P. Kindt. L. Riemers en M. Czeoh. O. J. Korffs en P. Swart. BEVALLEN: 8. Gorterde Vries, d. M. O. Langendoen—Brunó, d. OVERLEDEN: K. de Vries, wed; van P. J. Mangel, 82 jaar. O. Muntjewerf Bruin, 61 jaar. H. J. Peters, 72 jaar. O. E. M. Ruitenbug, 7 jaar. Haven van Nieuwediep Laatste Berichten. AANBESTEDING. Hedenmorgen 11 uur werd in café „De Pool" alhier door den heer J. J. van der Leek namens de firma H. Spruit aanbe steed 'het bouwen van een winkeloomplex met stellers aan de Bierstraat, hoek West gracht, alhier. De volgende billetten waren hiervoor ingekomen: H. Hagen 10285; M. O. v. d. Plas 10.980; O. Bot 10.999; Gebr. v. Pelt 11.700; A. Dienaar 11.945; W. A. Ran 18.424; G. Groot 18.865; W. Ran 14.200; G. Hoornsman, Julianadorp, 14.525. ERNSTIGE BRAND. Beverwijk. (V. D.) Hedennacht half drie ontstondl brand op de 'bovenverdie ping van café Knaape op de Breestraait to Beverwijk. Aangewakkerd door den feilen wind stond het geheele perceel web drie in lichte laaie, waardoor ae vlammen oversloegen op het daarnaast gelegen winkelpand! der N-V. Bleeker's Manufao- turenhandel, dat eveneens een prooi der vlammen werd. Deze peieeelen zijn totaal uitgebrand. De brandweer kon zich alleen bepalen tot de omliggende gebouwen. De schade wordt geschat op f 60-0°° en wordt door verzekering gedekt DE JONGE HENNEN. In het dag«lijksch leven is schrijver van deze regelen als kippenhouder bekend en het valt ons altijd op, als we kippen-menschen ontmoeten, dat ze altijd iets te vragen hebben. Waar we in he dagelijksch leven enkelen ont moeten zijn er honderden, die deze rubriek lezen en valt het ons op, dat er zoo weinig wordt gevraagd. Weet men dan zooveel? Neen, dat is het niet, men is te schuchter om te vragen. Men denkt met zijn vraag een figuur te slaan. Doch dit is niet zoo. Soms zijn eenvoudige dingen van groot gewicht. Daarbij worden de antwoorden' op diverse vragen gaarne door allen gelezen en velen kunnen er iets van opsteken. Daarbij vormt het stellen en 'betantwoorden van vragen een soort vertrouwelijkheid. Men maakt zich min of meer eigen met deze rubriek en ze wordt met meer belangstelling gelezen. Vraag dus gerust, ieder die iets te vragen beert. Als we het niet weten, zullen we ook eerlijk zeggen: we weten het niet, doch er is meer kans, dat we u van dienst kunnen zijn. Spreken we nu nog even over de jonge hennen. Komt men nu bij de kippenhouders, dan heeft hij loopen jonge hennen van ver schillende leeftijden bij elkaar. De leeftijd ver schilt soms weken, soms ook maanden. Dat deze dieren bij elkaar loopen en het zelfde voedsel krijgen en dezelfde behandeling is niet goed. De hennetjes van AprilMei moeten ander voedsel hebben dan die van Juni of nog later. Die oudste henkuikens wor den al heele jonge dames. Al heel coquet sie ren ze zich met mooie roode kammetjes, en het oog van den meester rust met welgeval len op dit mooie jonge goed. Maar de mees ter moet er bij bedenken, dat het om de winst te doen is. Deze hennen kunnen en moeten in October leggen, want in November zijn de eieren het duurst. Laten we ze nu maar met de andere jongere hennen loopen, dan doen ze hun eigen lichamen goed, genieten van hun jeugd, maar aan den baas denken ze niet. Zoo wordt het November zonder dat ze gelegd hebben, het wordt December en dan wordt het de dames te koud en zoo blijven de eieren weg in den tijd dat ze het meest waard zijn. De hennen van om en nabij 4 maanden of iets ouder moeten apart gehouden worden. Men kan het zelf wel zien. Allen, wier ontwik- keiilng op rijpheid begint te wijzen, moeten volop goed ochtendvoer hebben. Evenzoo grit en houtskool te hunner beschikking. Het ochtendvoer bevat een hoog eiwitgehalte en zoo werkt men mee, dat de legrijpheid van de hennetjes wordt bevorderd en zal men spoe dig zijn eerste eitje rapen. En het is opmerkelijk, dat de jonge hennen, welke eenmaal aan den leg zijn, beter aan den leg te houden zijn bij komende koude, dan jonge hennen, welke nog niet gelegd heb ben, bij koude aan den leg te krijgen. Ieder doe dus zijn voordeel. Het rantsoen ochtendvoer moet woTden verhoogd en het graanrantsoen verminderd. In het dagrantsoen 2/3 ochtendvoer tegen 1/3 graan en Vergeet het groenvoer niet, dan heeft u in den duren tijd veel eitjes. De „Stad Amsterdam" van 23 Aug. is op het aardige denkbeeld gekomen tal van caféter rassen in de hoofdstad te kieken, die in deze dagen begrijpelijkerwijs altijd veel bezoekers trekken. De victoria regia in den Hortus bloeit ook weder. Hoe geweldig druk het op de pont te Velsen is, zien we op een andere photo. De tocht „door de ingewanden der aarde" wordt er in woord en beeld vervolgd; het zal wel niet altijd gemakkelijk geweest zijn deze pnotos m onvoldoende belichting te maken. De middenplaat 'geeft een reproductie naar een Vlaamse hen schilder. De lïefders histories van Casanova zijn in een operette verwerkt, waar van we enkele opnamen vinden. Job de Hever heeft een verhaal, „Het Tapijt" genaamd. Voorts sport- en modendeuws en op den ach terkant een gezicht uit Haarlem. HR.C.-nleuwm. H.R.C. II—V.S.V. II. Morgen spelen de HRC-reserves tegen de dito uit Velsen. Daar VSV met het competitie- elftal uitkomt 'belooft het een tsrdlge ontmoe ting te worden. HRC 2 komt met het volgen de elftal uit: Prins Siersma Heeris Boot Geervliet Boon Steffens Sont Veldhuizen Schapenkotter Kuiper Scheidsrechter Koorstra. Aanvang half drie. 's Morgens spelen de HRC A en C-adspi- ranten tegen Helder A en B. Aanvang 10 uur. ALKMAAR, 23 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd: 50 stapels kleine fabriekskaas 47-50> 6 stapels fabrieks-com- missdekaas 46.50, 14 stapels kleine boeren kaas 49, 29 stapels boeren-commissiekaas 48. Totaal 99 stapels, wegende 152,000 kg. De handel was matig. ALKMAAR, 23 Aug. Graanmarkt. Aangevoerd 690 H.L.'s, w.o.: 65 H.L. tarwe 12—12.621/»; 1 H.L. rogge 10.25; 275 H.L. gerst: wintergerst 10— 10.50, gerst chev. 10—10.50; 198 H.L. haver 1010.25; 12 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 2830; citroenboonen 32; 37 H.L. karwijzaad' 40; blauwmaanzaad 3435; 67 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 1516; groene erwten (groote) 22; grauwe erwten 1120; vale erwten 1725.50 per 100 kg. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Aug. Bloemkool ie 8. 15.60—25.60 per 100; bloemkool 2b s. 3.304.60 per 100 stuk»; wortelen 5.10—5.50 per 100 bos; roode kool ie s. 3.306.6a; gele kool 8.2010.10; witte kool 3.10—4.90; uien 8.70—9.10; drie lingen 7-30—7.50; nep 12.40—12.60; sla- boonen 8.1012.40; tomaten: A 13.20; B 11C 7.40; CC 2.70; aardappelen: Schot- sche muizen 3.203.80; schoolmeesters 3.30; Duc of York 4-90—5.90; eigenhei mers 3.10—4; drielingen 2.903.60; alles per 100 kg. Aanvoer: 31,000 stuks bloemkool, 1000 bos wortelen, 75,000 kg. roode kool, 27,000 kg. gele kool, 47,500 kg. witte kool, 4300 kg. uien, 700 kg. slaboonen, 2600 kg. tomaten, 76,000 kg. aardappelen. Eierenveffing Den Helder. 22 Aug. Aangevoerd 11646 kipeieren: bruin 6.807.20, wit 6.20—7.20, klein 3.20; eendeieren 3 20 per 100. NOORDSCHARWOUDE, 23 Aug. Sc-hotsche muizen 2.70—3.80, duken g— 5.70, eigenheimers f 2.903.20, blauwe eigen heimers 2.70—3.60, drielingen 2.80—3.50, uien f 7.30—9.20, drielingen 6.30—7.30, gele nep n.70—13.30, zilveruien 0.60—1.50, drie- zilvrneu lingen 3.10—3.60, zilvernep 14.70 16.30, spercieboonen 7.10—12.10, snijboo- nen 7.209.60, kroten 2.30, roode kool 3—6.40, witte kool 3 20—4.60, gele kool 8.70—9.80, alles per 100 kg.; wortelen 380 4.10 per 100 bos; bloemkool 1525.10, dito 2e soort 1.703.70, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 23 Aug. Zilvernep 14.50, dito drielingen 2.30— 2.80, gele nep 11.8012.90, dito drielingen 6.50—7.10, gele uien 6.207, roode kool 3.205.70, gele kool 8.50—9.40, witte kool 3.303.80, Schotsche muizen 33.30, dito groote 2.80, blauwe aardappelen 3.504, drielingen 3.103.40, slaboonen 1010.90, per 100 kg. 22 Aug. 1929. Aangekomen van Alkmaar, bestemd voor Bremen, het Dultsche s.s. „Neptun".

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 14