v.ROSSEM'* ZEEPAARD ISct. SST PU ROL Stukge/oopen BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS DB ASCHPLAAG VAN DB BBOMO. Malang, 16 Aug. 1629. De aschregen, veroorzaakt door de werking van de Bromo, valt thans bij tussohenpoozen. In het Malangsche en tot zelfs ln Wlingi en Blitar heelt men er ergen hinder van. Men moet de hulzen zooveel mogelijk ge sloten houden. De Bromo stoot nog voort durend dichte rookwolken uit, afgewis seld door hoog opsohletende vuurtongen. AMOK IN DE POLITIE-KAZEBNE TE SAW AH LOENTO. Padang, 19 Augustus. In de kazerne d.er veldpolitie te Sawah-Loento heelt de agent Saiporo amok gemaakt en den hoofdposthuisoommandant, Achmad, en twee agenten vrij ernstig gewond. Daar na heeft hij zelfmoord gepleegd. De aan leiding Is niet bekend. AANSLAG OP EEN KOFFIE-EMPLOYÉ. Op de onderneming „Sentoor, in het Djember'sche, is bij de uitbetaling van koffieplukloon een employé levensge vaarlijk gewend. De zaak heeft zich als volgt toegedragen, meldt het goer. Hbl.: Aan één koelie moest worden uitbe taald een bedrag van 23 cent plukloon. Met de uitbetaling in die afdeeling was belast de heer Simson, een Engelsch employé, die ongeveer 2} jaar in Indië is en reeds een weinig Madoereesch spreekt. De heer Simson had blijkbaar geen voldoende klein-geld, nam een kwartje en vroeg den koelie twee cent terug, welke deze niet had. De employé droeg hem toen op, eerst twee centen te gaan zoeken en daarna terug te komen, om het kwartje in ontvangst te nemen. De koelie volgde dezen last op, zocht twee oenten en kwam daarmede bij den employé terug, die hem toen echter geen kwartje, maar twee dubbeltjes gaf. Of dit bij de vele uitbetalingen, welke op dat moment geschiedden, een ver gissing van den employé was, is nog niet te zeggen, omdat hij, na zijn ver wonding, nog niet kon worden gehoord. De koelie, die zich vijf centen te kort gedaan zag, ging naar zijn mandoer en bracht daar zijn klacht over. Na afloop der uitbetaling door den employé ging de mandoer, zekere Moenadjib, naar den heer Simson toe en legde dezen de klaoht van den koelie voor. Hierbij schijnt de mandoer te hebben gezegd:„Wanneerer gekort moet worden, doet u dat dan maar liever vr.n mijn ge1:'als het van de koelies afgaat, kan ik moeilijk werkvolk vinden". Het gesprek, dat daarop volgde, schijnt van beide zijden met opwinding te zijn gevoerd. De mandoer, een niet zeer gunstig bekend staand persoon, maakte zich geducht kwaad. Volgens verklaring van twee Inlandsohe getuigen, een mandoer en een koelie, zou daarop de employé den mandoer een klap hebben gegeven, waaron de mandoer zün mes trok en dit den heer binnen in de linker zijde stak. j Moenadjib ten gaan, alsook wat wel het voornaam ste wordt geacht voor de vraag hoe men zioh voorstelt, dat met ingang van 1 September de betaling door Duitschland zal moeten gesohleden, n.1. volgens de regeling-Dawes of overeenkomstig het plan-Young, waarvoor wellicht een pro- visorsiche regeling te treffen ware. Een rekenfout ln het plan-Young? In conferentiekringen verluidt, dat ge bleken zou zijn, dat men in het plan- Young een rekenfout zou hebben ge maakt, waardoor inderdaad de Engel- schen met hun bewering, dat zij in verge lijking met de Dawes-regeling jaarlijks 48 millioen minder zouden krijgen en niet 45 millioen, gelijk aanvankelijk door de anderen beweerd werd, het bij het rechte eind zouden hebben. Voorts doet het ge rucht de ronde, dat ook in het algemeen de Engelsche becijferingen gebleken zou den zün juist te wezen. Intusschen zou dit nog een voor debat vatbare kwestie zjjn. Pessimisme te Parijs. V. D. meldde Dinsdag uit Parijs: De tegen den middag hier ontvangen berichten uit Den Haag stemmen in de Fransche hoofdstad niet hoopvol. De Paris Midi schrijft, dat de conferentie zich in de grootste verwarring bevindt en dat men over het resultaatlooze onder houd1 tusschen Briand en Stresemann hevig teleurgesteld is. Naar verluidt heb ben de beide ministers van buitenland- sche zaken slechts den financleelen en bestuurs-technischen kant van het Rijn land-probleem behandeld. In tegenstel ling tot de Duitsche verwachtingen heeft Briand geen tijdstip en ook geen tijds duur voor de ontruiming vastgesteld. Daar de juridische deskundigen gereed zijn met het uitwerken van een tekst op de basis van het verdrag van Locarno zal de politieke oommissie waarschijnlijk reeds morgen naar men in Fransche conferentie-kringen aanneemt in de ge legenheid zijn het plan betreffende de z.g. vaststellings- en verzoeningscommis sie te onderzoeken. Nog aanzienlijke meenlnge verschillen over het ontrul- mings vraagstuk. Naar de N. R. Ort verneemt, zou ïn de bijeenkomst van de ministers Henderson, Briand, Hymans en Snowden gebleken zijn, dat er vooral ten opzichte van het ontruimingsvraagstuk nog aanzienlijke meeningsverschillen bestaan, zoodat men gisteren ln dat opzicht niet verder kon komen. TELEFOONGESPREKKEN INDIB. MET heeft Indertijd drie jaar zen voor het dooden van een landgenoot in een veohtpartij. Het verhaal van den slag, door twee Inlandache getuigen gestaafd, kon nog niet worden getoetst aan de verklaringen van den employé, omdat dions zorg wekkende toestand geen verhoor toeliet. Moenadjib is gearresteerd. NIEUWE LEDEN DER KAIMKHL TWEEDE De Voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de benoeming van leden der Tweede Kamer heeft in de open- evallen twee plaatsen in die Kamer, oor het ontslag nemen als lid door de ministers jhr. mr. Oh. J. M. Ruys de Beerenbrouck en dr. L. N. Deckers, be noemd verklaard tot lid der Kamer de heeren M. O. E. Bongaerts, te 's-Graven- hage, en F, G. O. J. M. Teulings, te 's-Hertogenboseh. Ter verduidelijking diene, dat de heeren Ruys de Beerenbrouck en Deckers ont slag hadden genomen als leden van de Tweede Kamer, welke voor de periode 1925'29 zitting heeft. De heeren Bongaerts en Teulings, die ook in de nieuwe Kamer zitting zullen hebben, zijn thans dus slechts benoemd verklaard tot het tijdstip, waarop de oude Kamer zal worden ontbonden. De Haagsche conferentie. delegatie. Van Duitsche zijde wordt meegedeeld omtrent een brief, dien de Duitsche dele gatie heeft gezonden aan de vijf uitnoodi- gende mogendheden, dat deze geadres seerd was aan minister Jaspar, voorzitter der oonferentle, en dat men in den brief het verzoek doet om een gemeenschappe lijke bijeenkomst der zes te beleggen ter bespreking: a. van het verloop, dat de oonferentle tot dusver heeft gehad; b. van hetgeen er verder dient te ge- Bchieden met betrekking tot de, volgens het program der conferentie te behande len problomen. In het bijzonder schijnt het de bedoe ling van Duitschland te zijn zekerheid te verkrijgen omtrent de situatie, waarin dit land zal verkeeren, voor het geval de oonferentle uiteen gaat zonder tot een de finitief resultaat te zijn gekomen. Dit schijnt zoowel van belang voor de vraag hoe het met de bezettlngakoaten zal moe- Door bultenlandscho journalisten. Gistermiddag waren op ultnoodlging van den directeur-generaal der poste rijen en telegrafie eenige buitenlandsche journalisten in de gelegenheid met Indiö te spreken. Hiervan hebben gebruik ge maakt de heeren prof. Georg Bernhard (Vossische Zeitung), A. Gauvain (Journal des Debats) en A. de Gobart (Le Soir), die spraken met den vertegenwoordiger van hun land te Bandoeng. De gesprekken waren zeer vlot en dui- delÜk. De buitenlanders toonden zioh zeer geestdriftig over deze verbinding. DE STAKING IN HET HOUTBEDRIJF. dit. Deze Hollanders, allen employés van de O.P.I.M. en de C.S.M. (stuurlieden' en machinisten), verzochten den directeur der Shell om wapens en munitie, teneinde daarmede de stald in te trekken. In Ou- ragao zelf boden honderden Inwoners hun diensten aan, nadat de rebellen het fort hadden verlaten. Aan moed heeft het niet ontbroken, alleen door verbod en gebrek aan slag- en vuurwapens in de stad is van dit alles niets gekomen. De schrijver zet hierna uiteen, dat de Ven'ezolaansche generaal Urbina de be volking bad gewaarschuwd, dat er dyna miet was geplaatst in het tankpark der Petroleummaatsohappij, en dat bü den ge- ringsten tegenstand alle petroleumtanks de lucht in zouden gaan. Hierdoor zou, naar de schr. zegt, de geheele stad ver woest worden. Dat' de gouverneur dus onder deze omstandigheden l'even en be zitting der bevolking spaarde is alleszins begrijp eUj'k. Als de stad ten aanval was getrokken, zou dat aan alle gijzelaars het leven hebben gekost, plus de vrouwen, kinderen en weerloozen. In plaats van blamage ware een woord van hulde aan de bevolking eerder op zijn plaats geweest, zegt de schr. EEN MOOIE NAZOMER TE WACHTEN? Meevaller voor gangers! late vacanüe- De staking duurt voort. De bespreking van de patroonsvoor- stellen in de vergadering der vier arbei dersorganisaties te Zaandam hebben Dinsdagmorgen niet de gewenschte op lossing van het conflict gegeven, zoodat de staking voortduurt. De voorstellen van de patroons werden te ongunstig geoor deeld voor beëindiging van het geschil. De Centrale Bond heeft voor Zaterdag a.s. de uitkeering met 1 verhoogd. DE STAKING VAN LANDARBEIDERS IN OOSTELIJK GRONINGEN. Te Soheemda hebben de meeste sta kende landarbeiders het werk op de oude voorwaarden hervat. RADIO-TELEFOONDIENST NEDERLAND NEDERL.-INDIË. Uitbreiding spreekgelegenheicl Met ingang van a.s. Maandag zal ook te Arnhem, Breda, Groningen, Deventer, Eindhoven en Hengelo aan het publiek Een brio! van do Duitsche gelegenheid worden geboden tot het voe ren van radio telefonische gesprekken met Ned. Oost-Indië. In do wachtkamer van het telefoonkan toor zal daartoe een spreekcel worden In gericht. In deze cel kunneii niet meer dan trwee personen worden toegelaten. Het ligt in da bedoeling, binnenkort eveneens de kantoren 's-Hertogenbosch, Leeuwarden, Maastricht en Middelburg in dit verkeer te betrokken. De weerkundige medewerker schrijft aan „De Telegraaf".. In zijn boek „Klimaschwankungen" vestigt de meteoroloog E. Brückner ©r de aandacht op, dat do afwijkingen van do normaalwaarden dor verschillende meteo rologische elementen, zooals deze ln eenlg jaar worden waargenomen, neiging ver- toonon zich na verloop van ongeveer 85 jaren in denzelfden geest te herhalen. Zoo heeft men ten aanzien van het jaar 1929 geconstateerd, dat het weertype tot nog toe opvallende gelijkenis toornt met dat van 1895; Ook toen trad begin Februari stren ge vorst in en volgde er een koude lente, terwijl de maanden Juni en Juli in beid© jaren droog waren. Wat nu de maand Augustus aangaat, deze was in 1895 zeer fraai en rijk aan zon neschijn, ofschoon er verschillende zware onweersbuien1 voorkwamen. De juist achter ons liggende eerste helft van Oogstmaand 1929 paste zich uit een oogpunt van be stendigheid van het weer vrijwel aan haar voorgangster van 84 jaar geleden aan, doch onweer was tot dusver zeer schaarsch, wat trouwens voor dezen geheelan zomer geldt De buien, welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag JJ. over ©en groot deel van ons land trokken1, waren feitelijk de eerste eenigszins uitgebreide onrweders sedert 12 Juni. September 1895 kenmerkte zich door groot© droogte en' warm weer. Indien de gelijknamige maand' van dit jaar hiervan een herhaling brengt, dan zon dit wel een buitenkansje zijn voor hen, wier vacanti© valt ln een< tijd welke op den kalender met den1 weinig goous ,-oorspellenden naam Herfstmaand wordt aangeduid. Laat ons 'hopen, dat de aanhangers der Brückner'sche theorie ook wat den nazo mer betreft in het gélijk worden gesteld 1 LUCHTVAART. DE OVERVAL OP OURAUAO Wij ontvangen van „Een Jutter" op Curacao een uitvoerig protest tegen de uitlating van den heer Colljn ln de Eerste Kamer, als zou niemand op Oura^ao ge noeg courage hebben gehad om na gevan genneming van den gouverneur en den commandant, er alles op te zetten deze schande ongedaan te maken'. De schr. zet uiteen, dat er integendeel honderden Hol landen waren, dia niet» liever wilden dan De wereldreis van de „Graf Zeppelin". Uit Tokio wordt gemeld, dat dr. Eckener na de landing tallooze gelukstelegrammen uit all© deelen van de wereld ontving. Dr. Eckener vroeg ©en, goede gelegenheid om te slapen en iets lakkers te rooken. De Keizer zal dr. Eokener, de officieren van het luchtschip en de passagiers in zijn particuliere vertrekken op een thee ont vangen. Aan den ingang van het keizerlijk paleis zullen de gasten ontvangen worden door het Japansche Verbond van Christe lijke Jongemannen, onderafdeeling van de Y.M.O.A., die hen zal verwelkomen met het Duitsche en bet Japansche volkslied. In aansluiting met het bezoek aan het keizerlijk -paleis zal dr. Eckener de gast zijn van het Japansche ministerie voor verkeerswezen. Ook de Japansche padvin ders-organisatie en vele andere instellin gen en vereenigingen willen bemanning en passagiers recepties aanbieden, terwijl het Japansohe dagblad „Asahi" een reus achtig feestbanket wil aanbieden. Giste ren vond de groote receptie door de Ja pansche regeering plaats. Na de landing hield dr. Eckener de vol gende toespraak, die door middel van groote luidsprekers voor de geheele verza melde menigte hoorbaar werd gemaakt en onmiddellijk in het Japansch vertaald werd: „Ik verheug mij, ln Japan geland te zijn. Ik koesterde altijd den wensch, het land van de Rijzende Zon en van de ker senbloesems nog eens te bezoeken. Dit is een wensoh, die alle Duitschers koesteren. Mijn plan, om naar Kasoemigaoera te vlie gen stond vast, zoodra lk wist, dat de hal groot genoeg was om het luchtschip op te nemen. De vlucht boven de steppen van Siberië, waar zoovele Duitsohe gevange nen tijdens den oorlog ln ballingschap leefden, zal ons onvergotelü'k blijven,. Maar do prachtige en in cultuur gebrachte vel den van Japan overtreffen al onze ver wachtingen. Ik wensch het Japansohe volk mijn hnrtelijken dank voor zijn wel kom over te brengen". Dr. Eokener besloot zijn rade met drie „baraai'a" op deu Keizer. De plannen voor de reis naar Amerika. Het verblijf te Tokio. Als het weer het toestond, zou men Donderdag bij het aanbreken van den dag vertrekken. De route gaat benoorden langs de Hawaii-eilanden en, bij het be reiken van de Amerikaansche kust, langs deze kust naar Los Angelos. De totale af stand bedraagt 5470 mijl. Het verbltJI te ToAda De passagiers hebben hun eersten naoht ln Japan ln twee hotels te Tokio doorge bracht en Dinsdagochtend de stad be zichtigd. Dinsdagochtend zijn de twee- daagsche feesten ter eere van het bezoek van de Graf Zeppelin begonnen. Dr. Eckener is, vergezeld van eenige scheeps officieren, te Tokio aangekomen en heeft een officieel bezoek gebracht aan de mi nisters van verkeerswezen, van oorlog en van marine. Dinsdagmiddag is in het hart van de stad een groote openbare ontvangst door de burgers van Tokio gehouden, waarbij tienduizenden dr. Eckener en zün metge zellen toegejuicht hebben. Onder donde rend banzaigeroep wuifde de menigte met Duitsche en Japansche vlaggen. Overal in Tokio wappert van de daken de vlag van de Duitsche republiek, om de ver nieuwing van de vriendschappelüke be trekkingen tusschen Japan en Duitsch land kond te doen. Met groote hartelyk- heid is dr. Eckener ook ontvangen door den premier, die hem bü zün officieel be zoek zün gelukwenschen bracht met de bewonderenswaardige verrichtingen van het luchtschip. Het logboek van het schip wijst tal van nieuwe records aan. Van Friedriohshafen tot Kasoemingaoera is 11.020 K.M., welke afstand in 99 uur en 40 minuten is afge legd. Met inbegrip van de vluchten over Tokio en Yokohama wordt de afstand 11.200 K.M. in 101 en 51 minuten. De reis van Berlün tot Tokio duurde 95 uur en 55 minuten, de vlucht over Azië 74 uur en 49 minuien. Te Kasoemigaoera zorgt een dicht cor don van matrozen om de luchtschiploods, dat er geen Japansche verstekeling bin nensluipt. Van de passagiers blijven er vier te Tokio achter. Het vertrek uitgesteld. Naar de Associated Press gisteravond uit Kasoemigaoera meldde is de Graf Zeppelin bij het halen uit de loods met het achterste schuitje tegen den grond geslagen, waarbü het lichte averij opliep. Het vertrek is uitgesteld en het lucht schip is in de loods teruggebracht. Dr. Eckener hoopt vanavond te kunnen vertrekken. Hoe het on geluk geschiedde. Dr. Eckener heeft verklaard, dat het herstel van de averij ongeveer acht uur duren zal en dat hij heden-(Donderdag Red.) avond nog hoopt te vertrekken. Het ongeluk. Alle passagiers en de heele bemanning waren om 8 uur 47 Japansche tijd aan boord. Toen het luchtschip büna geheel van zijn ankers los was, sloeg het schuitje met den achtersten motor met kracht tegen den grond, waardoor een van de stutten brak. De Graf Zeppelin is in de loods teruggebracht. DE OCEAANVLUCHT VAN KAESER EN LUSCHER. De Zwitsersche Oceaanvliegers Kaeser en Luscher, die Maandag met ©en Far- man-toestel uit Lissabon vertrokken zijn voor een Oceaanvlucht, zün Maandag avond laat het Azoren-eiland Terceira ge passeerd. De vlucht echünt tot nu toe een normaal verfoop te hebben. Het meteorologisch Instituut te New- York deelt mede, dat de Zwitsersche Oceaan-vliegers waarschijnlük op het rootste gedeelte van hun tocht over den ceaan met ongunstigen wind te kampen zouden hebben, niettegenstaande het hel der weer is en er geen stormen te ver wachten zijn. Ingezonden Modedeellng. (766) voeten, verzacht en geneest men met dagmorgen om 11 uur te Halifax (Nova Scotla) zouden zijn. Nadat het Maaadag had geregend, was het Dinsdag bü de kust van Nova Scotla zeer mistig. LUCHT-CARROUHEL. Te Oleveland, ln den staat Ohio, zal a.s. Maandag een groot lucht-carrousel be ginnen. Het wordt (natuurlijk!) de „groot ste vliegdemonstratie nog ooit ter we reld vertoond". Niet minder dan 100 vlieg tuigen zullen meedingen in verschillende wedstrüden. Feitehjk is dat één wedstrijd; maar er zün negen verschillende trajec ten. Van negen verschillende plaatsen in de uithoeken van de Ver. Staten en Ca nada vertrekken de vliegtuigen en dan komt het er maar op aan wie van de hon derd mechanische vogels Oleveland het eerst bereikt. De vliegfeesten in en om Oleveland zullen een dag of tien duren. Men ver wacht, dat er die anderhalve week 800.000 bezoekers in Oleveland zullen komen om zich aan de demonstraties in de lucht te vergasten. De eerste lucht-derby begon Maandag te Santa Monica. Negentien vliegsters doen mee aan de race en zjj doen de reis door de lucht op haar gemak. Negen dagen zyn er voor gesteld. Van de negentien dames zün achttien met haar vliegtuig veilig over de woestijn van Ari- zona gevlogen. Reeds een slachtoffer. De luchtcaroussel te Oleveland en de stervluchten daarheen, blüken reeds een slachtoffer geëischt te hebben. Mej. Mar vel Orosson is op de vlucht van Santa Monica naar Oleveland neergestort en te pletter gevallen. Drie andere vliegsters moesten even eens een noodlanding maken, doch brach ten er het leven af. Het verongelukken van mej. Orosson. De Amerikaansche vliegster Marvel Orosson, die op de srtervlucht naar Oleve land was verongelukt, was 25 jaar, en had zich reeds een paar jaar aan de vliegsport gewijd. Zü had nog pas kort te voren het hoogte-record voor vrouwen gevestigd op 9229 M. Het lijk van mej. Orosson werd ontdekt op 100 M. van het totaal verbrü- zelde vliegtuig. Het lichaam was gewikkeld in een valscherm, dat blükbaar niet was opengegaan. HET GEHEEL METALEN LUCHTSCHIP. Een proefvaart Volgens een bericht uit Detroit heeft aldaar het eerste geheel metalen lucht schip zün eerste proefvaart gehouden, die 45 minuten duurde. Het luchtschip was met vüf koppen bemand en doorstond de proef met succes. Het luchtschip heeft bij een lengie van ongeveer 50 metei een doorsnede van ongeveer 16 M. en is met een dunne alluminlum koperlegeerlng overdekt. Voor vulling wordt heliumgaa gebruikt. De stuwkracht wordt geleverd door 2 motoren. VLIEGONGELUK. Op het militaire vliegveld te Napels is een Italiaansch vliegveld bij het maken van een noodlanding omlaag gestort. De beide inzittende piloten kwamen om het leven. Binnenland. Sinds Maandagavond niets meer vernomen. Van de Zwitsers Kaeser en Luscher, die Maandagavond te Lissabon met hun Farman-vliegtuig voor den tocht naar Amerika zijn opgestegen, heeft men se dert zij Maandagavond het eiland Ter ceira (Azoren) zijn gepasseerd, niets meer gezien. Een kans op de honderd. De Fransche vlieger-officier Pelagaud, technisch adviseur van een Portugeesche luchtvaartmaatschappij te Lissabon, heeft daar aan Havas medegedeeld, dat de Zwit sersche vliegers één kans op de honderd hadden om in hun poging te slagen. De motor van hun vliegtuig was uitstekend, het toestel zelf echter was niet op groote afstandVluchten berekend. Volgens Pela gaud zou de tocht alleen maar kunnen Blagen wanneer het toestel geen tegenwind kreeg. Het vlle( heelen nacht verncni geweest, oxscnoon er geenedel bericht van de Zwitsersche Ooeaanvllogers Oscar Kaeser en Kurt Lu scher bekend was. Men vreest, dat er een ongeluk is ge beurd, daar de benzinevoorraad reeds lang verbruikt moet zün. Verwacht werd, dat de vliegers Dlns- egveld Roosevelt-Fleld is den ge- oht verlicht geweest, ofschooti er SPOORSTRAAT TELEFOON 339 Een geweldige overstrooming in Perzi6. Honderden slachtoffers? Een overstrooming heeft te Tsbris 50.000 huizen verwoest. Er moeten hon derden menschen verdronken zijn. (Dit bericht zal wel iets overdreven zijn. Tabrls, een stad met nog geen 200.000 In woners, kan ternauwernood 50.000 huizen tellen. Red.) Ernstige mijnontplofflng op Spitsbergen. Tien arbeiders gedood. Uit Oslo wordt gemeld, dat ln een der mijnen der Kingsbay Oompany op Spits bergen een ernstige ontploffing heeft plaats gevonden, waarbij tien arbeiders zijn gedood. Het reddingswerk was zeer moelljjk aangezien de Ingang van da schacht was ingestort. Een aer reddings- mianschappen, die 24 uur onafgebroken aan hot reddingswerk deelnam, is tenge volge van een hartverlamming overleden. Een fort bij Boekarest in de lucht gevlogen. Waarschijnlijk vele dooden. Volgens een berioht uit Boekarest werd aldaar om tien uur Maandagavond een geweldige knal gehoord. Van de bevol king maakte zich een groote paniek meea- ter. Spoedig werd bekend, dat bet fort Dooi J0-60. Tubi 80 ct Bij Apoth. «n Droglittn

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2