GEMENGD NIEUWS. Texel. Familie tragedie. Auto met acht personen te water. Een mijnongeluk in Bulgarije. Een duel op revolver. Laatste Berichten. nomen. Men deelt ons mede, dat onze vroegere plaatsgenoot, de Weleerw. heer pastoor B. J. M. van Roojj, thans te Halfweg, is benoemd tot deken en pastoor te Gouda. NIEUWBOUW. Aan den heer S. J. Blaauboer, aannemer te Westeiland, is de bouw van een burger- woonhuis gegund, voor Mej. de Wed. D. N. Mulder en kinderen aan den Elitweg, nabij Hippolytushoef. GEEL GEEN OONCESSIE. Op het verzoek van den autobushouder M. Geel te hippolytushoef, om concessie tot uitbreiding van zijn busdienst, thans van HippolytushoefSchagen te verande ren in Den OeverSchagen, hebben Ged. Staten dezer provincie afwijzend beschikt. 41 ARBEIDERS BIJ DE M.U.Z. ONTSLAGEN. Naar wij vernemen zijn bij de werken der M.U.Z. te Den Oever, wegens over compleet, 41 arbeiders ontslagen en zullen binnen korten tijd nog meerdere volgen, hetwelk voor velen, daar het nog zoo vroeg in den tijd is, een groote teleurstelling is, aangezien hier geen andere werkgelegen heid is. De werkloosheid begint zoodoende wel wat al te vroeg. INTERNATIONAAL BEZOEK. Spreker nam verzachtende omstandig heden aan; het gedrag van de vrouw had Zondag jj. werd door een groot aantal haar man geprikkeld, vertegenwoordigers van de herstelconfe- De eisch luidde tenslotte voor de beide rentie, welke thans te 's-Gravenhage plaats feiten een gevangenisstraf van vijf jaren, vindt, een bezoek aan de Zuiderzeewerken gebracht en werden o. a. de werken op en Do vader en ztfn kinderen, nabij Wieringen in oogenschouw ge- D everdediger) mr. Kokosky, schetste in zijn pleidooi het droeve huwelijksleven van verdachte. De vrouw had zich reeds op den huwelijksdag, aldus pleiter, uitge laten meer te houden van haar zwager dan van haar man. En in het huwelijk was de verhouding niet beter, geworden. Verdachte hield dol veel van zijn kinde ren; zijn vrouw was met de kleinen weg geloop en. Hij riem de hulp van de politie in om de kinderen terug te halen. De po litie weigerde de hulp, welke zij had moe ten verleenen. Dat maakte den man reeds overstuur. Hij wilde de kindleren zien' en 'hij kreeg hen te zien achter een tralie. Dat was een geraffineerder marteling dan de kinderen geheel weg te houden. Dat was om den man dol te makenl Verdachte ging op 1 Mei met een vriend naar de Resedastraat. Wie kwade bedoe lingen heeft^neemt toch geen vriend mee! Hij wilde de kinderen zien; de oom hield hem tegen, drukte hem neer en toen heeft verdachte, in een niet beheersohten drang tot zelfverdediging, het mes gegrepen. Pleiter heeft voorts uit de getuigenver klaringen den indruk gekregen, dat de jonge vrouw met den hamer, een zeer zwaar exemplaar, heeft geslagen, vóór dat zij wist, dat verdachte een mes had. Hij meende, dat verdachte uit noodweer had gehandeld. Pleiter vertrouwde, dat de rechtbank een mild vonnis zal vellen. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 3 September. Te Herveld, in de Betuwe, is een geval I zond onmiddellijk reddingsbooten uit, van alastrim vastgesteld. doch tot nu toe zijn alle pogingen tot het vinden van de twee jongelieden vruchte- EEN FLAUWE GRAP OF ERNST? Bij paal 27 bij de Slufter werd in een donkere flesch een briefje gevonden, waarop aan de achterzijde van een enve loppe geschreven stond: Beste Grüsze. Matthachl Wels. Antriet. Anten. Flic^e. Mej. T. Bakker, onderwijzeres te Oos terend, behaalde te Haarlem de hoofdacte. Binnenland. Huwelijksleed; de kinderen achter een tralie. Een 25-jarige ketelmaker uit de Palem- bangstraat te Amsterdam leefde sinds half April gescheiden van zijn jonge vrouw, die met haar twee kinderen bij haar moe der was ingetrokken in de woning aan de Resedastraat. Op den eersten Mei ging de ketelmaker naar de woning zijner schoon ouders om de kinderen te zien. Hij had dit al eerder gedaan, maar was nooit toege laten; de kinderen werden hem getoond door een raampje. Zijn vrouw wilde niet hebben, dat hij de kinderen aanraakte. Op 1 Mei lokte de weigering tot toela ting een woordenwisseling uit tusschen den ketelmaker en diens vrouw en schoon moeder. De jongeman', die binnen was ge drongen, daar de deur niet goed op slot was, ontstak in woede en trok een dolk mes, waarmee hij in het wilde om zich heen stak. Beide vrouwen kregen steken; de schoonmoeder, die in den buik was ge troffen, is later in het Binnengasthuis aan verbloeding overleden. De ketelmaker had zich Dinsdag voor de Vacantiekamer van de Amsterdamsche rechtbank te verantwoorden. Twee medici als deskundigen gehoord, zeiden dat de schoonmoeder aan bloedver lies is overleden. Er waren geen edele dee- len geraakt. Als de vrouw gezond was ge weest, was zij wellicht niet gestorven. Zij leed aan een nierkwaal en nierlijders zijn zeer gevoelig voor bloedverlies. Een reeks getuigen werd' gehoord. Zij legden verklaringen af over het gebeurde en over de familieverhoudingen. Er bleek o. a. uit, dat verdachte blijkbaar die bedoe ling had gehad zijn dochtertje weg te ha len, omdat hij zijn vrouw niet een ge schikte opvoedster achtte. Eenige getuigen zeiden, dat verdachte na de steekpartij den indruk maakte ge heel overstuur te zijn. Toen verdachte bin nenkwam, was er ook een oom van de jonge vrouw in huis. Getuigen hadden ge zien, dat de oom verdachte vasthield, dat de jonge vrouw den ketelmaker met een hamer sloeg. De vrouw zeilde den hamier te hebben gehaald, nadat verdachte met steken was begonnen, dus uit zelfverdediging. Jaar geëlscht. De substituut-officier van justitie bracht hulde aan het slachtoffer, die haar doch ter had willen verdedigen. Ter zake van moord of doodslag zal, verdachte niet kunnen wor:n veroor deeld, meende spr., wat de schoonmoeder betreft, wel echter ter zake van zivare mis handeling met doodelijken afloop. Uit de gedane verklaringen is gebleken, dat ver dachte dadelijk na binnenkomst heeft ge stoken en niet uit zelfverdediging heeft gehandeld. Dat een gezonde vrouw aan een zoodanige wonde niet zou zijn overleden, neemt niet weg, dat er verband bestend tusschen de steken en dood van de vrouw. Wat de handeling tegenover zijn echt- genoote betreft, hier achtte spreker poging tot doodslag aanwezig. Verdachte had, naar hij vroeger had gezegd, zijn vrouw ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een doode, de bestuurder nog vermist Uit Apeldoorn meldt men: Hier ter plaatse doet zich een geval van Alastrim voor. Mej. B., tijdelijk onderwij zeres aan een openbare school alhier, heeft deze ziekte gekregen na een bezoek aan Rotterdam. Zij is terstond in de barak van het ziekenhuis opgenomen. Het ziek tegeval heeft tot heden een goedaardig verloop. De latente periode voor gevaar van besmetting is grootendeels voorbij, en er hebben zich hier ter plaatse geen an dere gevallen voorgedaan. NOG EEN AUTO-ONGELUK TE TERNEUZEN. Dinsdagavond1 imstreeks half tien werd de autobus van Selzaete op Terneuzen, staande gehouden in verband met hfet bewuste auto-ongeluk op den weg van Gent naar Terneuzen. Een auto, die uit de richting Sas van Gent kwam, is toen op de bus ingereden, waarbij twee personen ernstig zijjn ge wond. De politie heeft den bestuurder van de personenauto aangehouden. EEN RARE GLOBE TROTTER. Eergisteren vervoegde zich bij de poli tie te Venlo twee globe-trotters, om op hun doorreis hun papieren te laten stem pelen. Door een opvallende beweging van een van de twee, achtte de politie het ge- wenscht de persoon in casu nader te on derzoeken waaruit bleek, dat men met een vrouw in manskieeren te doen had. Uit de identiteitspapieren bleek, dat de globe trotters waren O. A. uit Den Helder, en de 23-jarige gehuwde juffrouw v. L. uit Amsterdam. Beiden waren van Amsterdam over UtrechtArnhem—Nijmegen te Venlo aangeland. I De reis is nu in passend costuum voortgezet. loos gebleken. De zeilboot, die zij van een familielid te leen hadden, stond er voor bekend vast op het water te liggen. Ver moedelijk is de boot door een verkeerde manoeuvre omgeslagen. Het Nederlandsche jongmensch was jhr. J. D. K. Six, 18 jaar oud en dezen zo rner overgegaan van de 5de naar de 6e klasse van het gymnasium in Den Haag. De omgekomene was de eenige zoon van jhr. mr. O. E. W. Six, seoretaris generaal van het departement van kolo niën, en mevrouw Six, geb. baronesse Taets van Amerongen. DE MOORD TE ST. WILLEBRORD. De rechtbank te Breda heeft met der tig dagen verlengd de aanhouding van v. d. Z. en P. B., verdachten in de moord zaak te Sint Willebrord. Tevens is weder om gearresteerd A. B., die na het onder zoek ter plaatse den dag na het voorge vallene op vrije voeten was gesteld. Dinsdagavond reed de heer S. Wessels,1 koopman te Rotterdam gedomicilieerd, met i 4 schepelingen van het te Selzaete liggen de Engelsche stoomschip „Appleleaf", per auto met razende snelheid lang® het kanaal TerneuzenGent. Op een gegeven oogemblik verloor hij de macht over het stuur, botste tegen een zware paal van die lichtleiding, welke af knapte, waardoor de auto kantelde en' in het kanaal stortte. Door het Inslaan van de ruiten wisten 3 Engelsche schepelingen zich zwemmende te redden. De auto, welke door een brandende lan taarn in de diepte zichtbaar was, is onge veer 4 uur later, om één uur 's nachts, boven water gebracht met de laadboomen van'twee schepen. In den auto lag het lijk van Part. Harding, een omstreeks 30 jaar ouden stoker, afkomstig uit Portsmouth. Vermoedelijk is hij bij het ongeluk ter stond bewusteloos geraakt. Het lijk is aan het hoofd verwond. De bestuurder, de heer Wessels, wordt nog vermist. Het lijk van den bestuurder gevonden. Gistermiddag is bet lijk van den ge huwden koopman Wessels, de bestuurder van de auto, die Dinsdagavond in het kanaal TerneuzenGent is gereden, uit het kanaal opgehaald ter plaatse waar het ongeluk is gebeurd. Het is naar het lijken huis op de begraafplaats te Terneuzen gebracht. VALSCHE MÜNTERIJ. De centrale recherche te Rotterdam werd Zaterdagavond gewaarschuwd, dat in een café in de binnenstad aldaar valsehe guldens waren uitgegeven. Een onderzoek werd ingesteld, en op signalement is aan gehouden de 28-jarige sleepboot-kapitein W. O. K. Hij is naar het hoofdbureau van politie overgebracht, en aan boord van de sleepboot, waarop hij werkzaam was, is een onderzoek ingesteld. In de kajuit heeft men, in een courant gewikkeld, verschillende ingrediënten ge vonden, die voor het maken van valsch geld werden gebruikt. Een groot aantal kniptangen, vijlen, Engelsche sleutels, een hoeveelheid gips, lood, koper en schuur papier werd in beslag genomen. De gearresteerde kapitein heeft bekend, valsehe guldens in betaling te hebben ge geven, doch hij ontkende, deze te hebben vervaardigd. Als verdacht van het vervaardigen van het valsehe geld is daarop aangehouden de 27-jarige machinist J. W. W. V., die een volledige bekentenis heeft afgelegd. In totaal heeft hij 6 guldens en 2 rijks-, daalders vervaardigd, die door K. zijn uit gegeven. De munten zijn bijzonder slecht nage- GEVAARLIJK SPEL. Dinsdagavond werd er in een barak in het kamp van Waalsdorp gestoeid. Een der soldaten keerde voor de grap de krib van een kameraad om. De jongen kwam ongelukkig terecht, kreeg een wond aan zijn slaap en verloor het bewustzijn. Hij moest naar bet militaire ziekenhuis wor den overgebracht, waar de officier van gezondheid een nog al ernstige hersen schudding constateerde- De toestand van den jongen is niet ongevaarlijk. ERNSTIG MOTORONGELUK. Op den Arnhemschen Weg te Amers foort heeft Dinsdagavond te ongeveer elf uur een ernstig motorongeluk plaats ge had. Een militair daar ingekwartier, in verband met de groQte legermanoeuvres en die onbekend was met den weg, kwam met zeer groote snelheid de bocht door bij de Albert Cuypstraat. Blijkbaar heeft de motorrijder de bocht te groot genomen. Het motorrijwiel kwam tegen den rand van het trottoir terecht, en slipte. De be rijder werd tegen den grond gesmakt en het motorrijwiel eenige meters verder over het trottoir geslingerd. In deernis- wekkenden toestand is het slachtoffer, dat tengevolge van dezen val een dubbele gecompliceerde beenbreuk had gekregen, per auto naar het ziekenhuis over gebracht. EEN GOEDE VANGST. De Haarlemsche politie heeft Maandag een goede vangst gedaan met de arresta tie van een 25-jarigen betonwerker P. IJ. v. d. B. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.L heeft v. d. B. zich toegang ver schaft tot een woning in de Koorstraat, waar hij de kamer doorsnuffelde, gewa pend met een zaklantaarn. De bewoonster sliep in dezelfde kamer. Zij ontwaakte bij het geritsel en den inbreker ziende, gaf zij een gil, waarop de man vluchtte. Zon dagmiddag werd de inbreker gepakt, toen hij zich bevond in den tuin van den heer W. in het Westerhoutpark. De man gaf een zonderlinge verklaring voor zijn aan wezigheid in dien tuin, waarom men hem voorloopig vasthield. Tenslotte is hij door de mand gevallen en nu Maandag heeft hij bekend de dader te zijn van een serie inbraken, welke den laatsten tijd in Haarlem hebben plaats gehad. In den nacht van 10 op 11 Februari heeft hij ge poogd in te breken in een perceel in de Rollandstraat, maar zijn looper bleef in het slot steken. In den nacht van 18 op 19 Maart was hij gelukldger en de bewoner van een perceel aan de Brouwersvaart ongelukkiger, toen hij er in slaagde het huis binnen te komen en een bedrag van 156.96 mee te nemen. Ook een poging tot inbraak op 27 April mislukte, daar de deur van het huis aan de Anjelier straat maakt, zoodat men zïóh moet verwonderen, °P nachtslot _was, doch in denzelfden «O/lllt TTlA Ir TT HIJ ri I ltrA»IT/\r\riTwflf»f dat zij in betaling zijn aangenomen. In gips had V. een afdruk van een echten gulden vervaardigd, deze matrijs werd vol gegoten met een mengsel van minder waardige metalen; met een (hamer werd de keerzijde van het muntstuk ingeslagen, waarvoor weer dezelfde echte gulden werd gebruikt. Met een vijl werd een gaaf randje geslepen. Van een randschrift was echter geen sprake. De valsehe muntstuk ken, die zijn uitgegeven, zijn reeds gedeel telijk achterhaald en in beslag genomen. ALASTRIM TE ROTTERDAM. Dinsdag zijn vier nieuwe Alastrim- patiënten in het hulpziekenhuis aan de Hildegardisstraat ter verpleging opge nomen. Het hulpziekenhuis aan de Hoog straat ls nog niet voor het opnemen van patiënten, lijdende aan deze ziekte in gebruik gesteld. De laatste dagen heeft het Genootschap wilton dooden en zijn schoonmoeder, die tot bevordering van de koepokinenting haar dochter wilde verdedigen, doenregelmatig per dag ongeveer 15,000 por vellen. sonen laten inenten. nacht trok v. d. B. naar de Overtonstraat en brak in. Zijn buit was daar vrij gering en bestond uit 12.50, een sigaar en een paar handschoenen. Deze handschoenen zijn thans in beslag genomen. Voorts was v. d. B. schuldig aan de inbraak in per ceel Assendelftstraat, waar 101 vermist werd. In den nacht van 8 op 4 Augustus ten slotte brak v. d. B. in in perceel van der Hoffstraat 87 en Btal er 87. EEN NEDERLANDSCH STUDENT IN ZWITSERLAND VERDRONKEN. Dinsdagmiddag zijn, waarschijnlijk door de sterke Bise, een heerschenden wind op het meer van Genève, in het buurt van Nyon op dat meer, twee jongelieden, on der wie een Nederlander, de student Six, verdronken. Six bracht zijn vacantie door op het buiten van den heer Chaufmlsat, directeur van het Journal van Genève, en was met diens zoon gaan zeilen. Het Op den Gravenweg aangereden, over den kop geslagen en ln het water terecht gekomen. Twee licht gewonden. Gisteravond is te Rotterdam opnieuw een auto, waarin 8 personen waren ge zeten, te water gereden. Uit de richting Gouda reden op den 'e-Gravenweg omstreeks 10 uur drie auto's kort achter elkaar. De weg is ter plaatse smal en aan beide zijden loopt een üiepe sloot, zoodat het, vooral in het duister, niet gemakkelijk is te passeeren. Ter hoogte van de lJsselmondsche laan wilde de be stuurde r van de tweede auto, de 45-jarige A. O. uit Rotterdam, voorbij rijden, doch zijn auto, een gesloten Peerless H. 65545, heeft daarbij met het rechterachterwiel den naaf van 'het linkervoorwiel van den auto, die vóór hem reed, geraakt. Deze maakte een zwaai naar rechts, kan telde en sloeg over den kop in den naast den weg gelegen sloot. De aanrijding veroorzaakte een gewel digen slag, waardoor de omwonenden op het ongeluk opmerkzaam werden ge maakt. De 27-jarige A. Vrooman, die aan de overzijde woont en leden van de familie van R. zijn in nachtgewaad te hulp ge sneld. Juist op het oogenblik van de aan rijding was ook de adjudant van politie C. de Jongh, uit Kralingsoheveer, in de nabijheid, Deze heeft met de bovenge noemde burgers hulp verleend. Terwijl de adjudant een ruit intrapte, is Vrooman het water ingeloopen ep. heeft een portier opengerukt. Het bleek, dat in de omgeslagen auto, een Chevrolet, gemerkt H. 36316, acht per sonen zaten. De auto lag half onder water. Onder de inzittenden was een paniek ont staan. Door het kalme optreden van ad ju dant de Jong is het echter gelukt de in zittenden één voor één uit den auto te halen. Nadat zij allen uit den auto waren ge haald, bleek dat mej. O. B. wonden aan hoofd en handen had gekregen. De 16- jarige P. B. had een wond aan de knie op- geloop en. In een café van den heer Vrooman zijn allen zoo goed en zoo kwaad als dit ging van droge kleeren voorzien. Nadat de auto van den Geneeskundigen Dienst was aan gekomen zijn zij naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar de twee ge wonden zijn verbonden. Het gezelschap heeft daarna de reis naar Vlaardingen kunnen vervolgen. De tweede auto, die de aanrijding ver oorzaakt heeft en waarvan de bestuurder onmiddellijk daarna heeft gestopt om zoo mogelijk hulp te verleenen, heeft geen noemenswaardig© schade opgeloopen. De bestuurder hiervan staat bekend als een zeer voorzichtig chauffeur, die in dit geval ook niet te hard heeft gereden. De oorzaak van het ongeval moet zeer waar schijnlijk worden- gezocht in de geringe breedte van den weg tusschen Rotterdam en Gouda. Nader wordt nog het volgende bericht: De schietpartij gebeurde op een 2e bo venhuis aan de Vaikenboschiaan no. 272, bewoond door den 65-jarigen rentenier Van R., oud-chef werkmeester van een kaarsenfabriek te Gouda. Deze leefde ta melijk teruggetrokken alleen met zjjn vrouw en was reeds geruimen tijd over spannen en lijdende aan vervolgingswaan zin. Familieomstandigheden en erfelijk heid speelden daarbij een rol van betee- kenis. Een dag of tien geleden was zijn broer gestorven en sedert dien was de toe stand van Van R. aanmerkelijk verergerd Een geluk mag het worden genoemd, dat hehalve de inspecteur niemand door de wilde schoten van den waanzinnige is gewond. Nog vernemen wij, dat Van R. waar schijnlijk naar die Ra ma er-kliniek zal wor den vervoerd om daar verder te worden verpleegd. Buitenland. Een bewoner van' de Vaikenboschiaan in Den Haag heeft gisterenmiddag een duel op revolver met de politie geleverd. Onge veer 1 uur verscheen op het balcon van pand 272 op de Valkenbosohlaan de 65- jarige bewoner J. R. met een revolver in de hand. De man dreigde iedereen te zui len neerschieten, die in zijn nabijheid durfde komen. Een paar voorbijgangers bleven staan, buren gingen de politie waar schuwen; toen politieagenten verschenen, opende de man, die blijkbaar aan vervol gingswaanzin lijdt, het vuur op de man nen. Een der agenten trok zijn revolver en gaf een schot terug. Inmiddels kwam de inspecteur De Willigen toegesneld, deze nam de leiding, trok zijn eigen revolver en probeerde den man op het balcon het gevaarlijke wapen uit de hand te schieten. Eerst schoot hij hem door een elleboog, even later door een hand. Toen de man boven de rechterhand niet meer gebruiken kon, nam hij het vuurwapen in de linker hand. Intusschen waren agenten onder leiding van inspecteur Mol door het huis van de buren gegaan om te trachten, den man te grijpen. Een der agenten wierp van het dak een emmer water over den schieten den man, die hevig schrok en zijn revolver liet vallen. Dat was het moment om toe te schieten en hem te grijpen, maar de man zag kans de revolver weer op te nemen voordat de polltie-agent hem gegrepen had. Hij vuurde. Inspecteur Mol kreeg het schot door een arm. De man is daarop ongeluk werd opgemerkt op de stoomboot I gegrepen en ontwapend. De geneeskun van Lausanne op Genève; men zag een dige dienst nam den Inspecteur met nnnr omgeslagen boot op het meer drijven en I den post J. R. is in observatie genomen. 13 menschen gestikt. Op de mijn Twarditza is bij het mon- teeren van een electrischen ventilator mijngas ontploft, waardoor drie arbeiders gedood werden. Bij het bergen van de lijken kregen nog tien mannen gasver giftiging, die daaraan eveneens gestorven zijn. DE MISDAAD TE MECHERNICH. Een van de vier bandieten die verleden Vrijdag te Mechernich in den Eifel vier oedienden van een mijn aanvielen en twee hunner doodschoten en vervolgens met 10.000 mark er van doorgingen, is gevat. Het is een oude bekende der justi tie, die na het plegen van zijn misdaad in omliggende bosschen was gevlucht. De politie slaagde er gisteren in zijn ver- alijfplaats te ontdekken. Toen de man, die er op uit was gegaan om zich te orlën- teeren en proviand te halen, naar zijn schuilplaats terugkeerde, werd hij ge pakt. Men meent in hem den hoofdman van den aanslag te pakken te hebben. Een nader bericht zegt, dat de aange houdene weigert te bekennen en dat het nog niet vaststaat, dat hij de voornaamste schuldige zou zijn. AUTO DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Twee dooden. Op een overweg op de lijn Graefing Wasserburg in Beieren is een auto door een lokaaltrein gegrepen. De chauffeur van de auto bleef ongedeerd, doch zijn beide passagiers werden deerlijk ver minkt Het ongeluk is aan onvoorzichtig heid te wijten, daar het uitzicht bij den overweg over de spoorbaan vrij is. TWEE KINDEREN IN DE GLOEIENDE ASCH GEVALLEN. Twee meisjes van negen jaar zijn te Keulen bij het oversteken van een asch- belt in een grooten kuil gevallen, gevuld met gloeiende asch. In deerlijk gewonden toestand werden de kinderen te voorschijn gehaald, zoodat aan hun behoud wordt getwijfeld. SPOORWEG-ONGELUK. Eén doode, zes gewonden. Dinsdagavond is hij het station Pilisc- zala aan de lijn BoedapestEsztergom een lokaaltreintje tengevolge van een verkeerden wisselstand met een goederen trein in botsing gekomen. De remmer van den goederentrein is gedood, vijf spoor wegambtenaren en één passagier hebben ben voorts verwondingen opgeloopen. DE GRAF ZEPPELIN. Vertrek hedenavond. Tokio, De schade, die de vijfde gondel bij het naar buitenbrengen van het lucht schip door het langs den grond sleepen heeft opgeloopen, ls minder ernstig dan men dacht en Donderdag laat, Japansche tijd, zal het luchtschip startklaar zijn. De motoren bevinden zich ln uitstekende con ditie en er heerscht prachtig vliegweer. Van Japansche zijde zijn alle maat regelen getroffen om het luchtschip as sistentie te verleenen. Twee torpedojagers zullen tijdens de vlucht van de Graf Zep pelin over den Stille Oceaan op het door het luchtschip over te vliegen traject kruisen om ingeval van nood assistentie te kunnen verleenen. De Graf Zeppelin zal eenige postduiven van Japansche dagbladen aan boora medenemen, die ln den loop van het vol gende traject van Tokio naar de Cana- deesche kust gebruikt zullen worden, ten einde de draadlooze Installatie eenigs- zlns te ontlasten. TREIN ONGEVAL OP HET STATION BERGEN-BINNEN. Vermoedelijk door verkeerden wisselstand. Alkmaar, 21 Aug. Hedenmiddag te kwart over vijf heeft op het station te Bergen-Binnen (N.-H.) een treln-ongeval plaats gehad. Een trein uit Alkmaar is vermoedelijk door een verkeerden wissel stand Ingereden op een op het punt van vertrek staanden trein aldaar. Onder de reizigers ontstond een kleine paniek. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6