E T IV. Zeebad Huisduinen {Badpaviljoen CONCERT TWEEDE BLAD BINNENLAND. VAN ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1929 toeVbe^ ï.1 De Haagsche conferentie. KLEIN A.RTIS Zondag 25 Augustus, Kapelmeester: ANDR( HOPPEHBROUWER Steun aan Zuiderzeevisschers. HELDERSCHE MAATSCHAPPIJ TOT GLASVERZEKERING n^óden in den winter terug te trekken en om den gezondheidstoestand I der soldaten niet in gevaar te brengen niet ^ór September 1980 voltooid kan zyn. Het dekkingsleger moet aan de grens blyven. want men kan deze troepen niet m verafgelegen garnizoenen detacheeren. Dit zijn de technische adviezen van Briand's technische adviseurs, en Briand zou gezegd hebben, er niet aan te denken, de adviezen van zijn militaire raadgevers in den wind te slaan. De bijeenkomst der gedelegeer den van de zes ultnoodigende mogendheden. Het Nederlandsch Correspondentiebu reau in Den Haag meldt: Naar wij vernemen, is Donderdag ri- bijoenkomst van de gedelegeerden der zes uitnoodigenae mogendheden geëindigd met het besluiit, dat verdere onderhande lingen zulien plaats vinden. De beslissing zoo hooren wij in Dudt- schen kring verluiden hangt er nu van af, of er tusschen Engeland en de overige crediteurstaten overeenstemming tot stand zal komen over de Britsche vorderingen, d. w. z. of Engeland zioh met die aanbie dingen, die de andere crediteurstaten den Engelschen zullen doen in de pxivé-bespre- kingen, welke onmiddellijk 'een aanvang nemen, kan vereenigen. Het plan bestaat, dat de privé-bespre- kingen zuilen plaats vinden tusschen de 4 crediteurstaten onderling en Duitsoh- land, tusschen de vier en Engeland en tusschen Engeland en Duitschland on derling. De voorzitter, de heer Jaspar, vatte het verloop van de Donderdag gehouden be raadslagingen aldus samen, dat het Duit- sche voorstel (om zoo met 1 September het Young-plan nog niet in werking zou tre den, dit plan, wat de Duitsohe positie be treft, provisorisch van kracht te doen zijn) al kan' er thans ook nog geen definitieve beslissing over genomen worden, toch wel de noodzakelijkheid heeft aangetoond, een oplossing van de problemen ln het leven te roepen. Aan deze opvatting gaven ook de andere gedelegeerden uitdrukking, waarbij Briand het Duitsche voorstel kenmerfkte als alleen in geval van de uiterste noodzakelijkheid in aanmerking te komen. Van alle kanten werd betoogd, dat er tot Zaterdag genoeg tijd overblijft om overeenstemming te be reiken, en dat het dus voorloopig niet noodzakelijk is, over het Duitsohe voorstel te stemmen, zoolang nog de mogelijkheid bestaat een accoord over het plan-Young tot stand te brengen. Of het gelukken zal, het Engelsche en het Fransohe standpunt tot elkaar te bron- gen, is nog een open vraag, want de be sprekingen van gisteren en vandaag heb ben. doen blijken, dat de zakelijke ver schillen voor als na dezelfde zijn gebleven. Snowden en Henderson zouden voorne mens zijn, a.s. Zaterdag eventueel voor een week-end naar Londen te gaan. Men verwacht in conferentiekringen, dat, wan neer Zaterdag nog geen definitief resul taat bereikt zal zijn, het werk der confe rentie in Genève of elders zal worden voortgezet HET ENGELSCHE STANDPUNT. Ter verduidelijking van het Engelsche standpunt wordt het volgende gemeld: De opmerking is gemaakt, dat de voor stellen van de Britsche delegatie tot her ziening van de verdeelingsbepalingen in het plan-Young louter een voorwendsel zouden zijn en dat de werkelijke bedoe lingen waren de oprichting van de inter nationale bank te verhinderen. Voor deze geruchten bestaat geen enkele grond. Men mag het overbodig achten op dit moment nog eens te herhalen, dat de Brit sche vorderingen op financieel gebied op de meest elementaire overwegingen van rechtvaardigheid en goede trouw geba seerd zijn en dat het voldoen aan de Brit sche verlangens een conditlo sine qua nou is \toor een verder voi'deren van de conferentie. Deze eischen hebben niets te maken met het bank-schema, dat in de oogen van de Britsche delegatie te ge- rechter tijd op zijn eigen verdienste on derzocht moet worden. Voor zoover de Britsche delegatie er bij betrokken is, heeft zij altijd met de grootste sympathie de factoren beschouwd welke aan het bank-schema ten grondslag liggen. De Britsche delegatie hoopt, dat de voorgestelde instelling zal mogen bijdra gen tot een nauwere samenwerking tus schen de centrale banken der verschillen de landen met betrekking tot kwestie als de controle van het crediet en goud- reserves. De voorstellen, die de Britsche delega tie eventueel zal doen, zullen ten doel heb ben, het nut van de bank ln dit opzicht te bevorderen. De ontruiming van het Rijnland. Vaz Dias seint uit Parijs: Omtrent het onderhoud van Donder dag 22 Augustus, tusschen Stresemann en Briand, weet Sauerweln in de Matin te schrijven, dat Briand in de ont- rnimingskwestie een groote vastheid heeft getoond. De politieke concessie van Frankrijk lag in de vervroegde ontrui ming, die na regeling van het schulden- vraagstuk voor de derde zone kan worden toegepast. De tweede zone zou Briand van vier maanden vóór den gestelden ter mijn af, dus van December af, laten ont ruimen. Wanneer Engeland in drie maan den tijds al 5000 man terugtrekt, dan trekt Frankrijk in denzelfden tijd ruim 12.000 man terug. Voor de overblijvende 88.000 man moeten eohter maatregelen voor onderdak getroffen worden. Boven dien acht het opperbevel het niet wen- schelijk, de zeer groote hoeveelheid ma- Deze drijvende Diergaarde Ie tot a.s. MAANDAG 8 uur n.m. te bezichtigen. Ligplaats Loodegracht bij de Postbrug. Entree sleonts 10 ot. N B. Vsnaf Dinsdag a.a. ligplaats te 't Zand. StQgende spanning, maar einde uitgesteld. De ster-correspondent van de N. R. Grt. schrijft dd. gisteren: Vanmorgen was het getal der onder linge besprekingen en vergaderingen zoo groot en alles liep zoo door elkaar, dat zelfs de van nabij betrokkenen het niet meer konden bijhouden. Zoo talrijk zijn nu de groepeeringen en de elkaar kruisende belangen geworden, dat men nieuwe namen voor de verschil lende groepen heeft moeten erbij beden ken. Een den toestand zeer typeerenden, splinternieuwen term, die gretig aan vaard is, hebben de Duitschers ingevoerd, als zij spreken van Opfermfichte. Dat zijn de staten, van wie een offer verlangd wordt om Snowden tevreden te stellen. Zooals bekend is, zijn de Duitschers daar bij betrokken, maar naar het heet, wil Snowden niet, dat een compromis te hun nen koste gevonden wordt. Wij zullen ons echter wachten, alle meer of minder gegronde geruchten, die op het oogenblik den inhoud vormen van het gegons op het Binnenhof en in de hotels, op te sommen. Van belang is slechts op een resultaat te wijzen: dat het op dit oogenblik vaststaat, dat de open bare zitting, die als wanhoopsmaatregel voor Zaterdag was aangekondigd, niet zal plaats vinden. Vannacht en vanmorgen heeft de heer Jaspar beurtelings met Snowden en met de zoogenaamde Opfermfichte geconfe reerd. Het is reeds uit de opsomming van de tochten van den heer Jaspar van Den Haag naar Scheveningen en van Scheve- ningen naar Den Haag op te maken, dat zijn taak verre van gemakkelijk is. Zijn laatste gesprek met Snowden dezen mor gen heeft echter toch ten gevolge gehad, dat de beslissende zitting van de finan- cieele commissie, die vanmiddag zou plaats vinden, tot morgen is uitgesteld, waardoor zooals gezegd, de openbare zit ting vervalt. Tijd gewonnen, is meer dan ooit, veel gewonnen. Immers men heeft nu nog lan ger gelegenheid een uitweg te zoeken, en tegelijkertijd krijgen de invloeden, die er op uit zijn, den steenharden Snowden wat zachter te maken, langer gelegenheid om hem te bewerken. Of dit baten zal, moet men afwachten, maar men zou het feit, dat Snowden zijn ultimatum weer ver lengd heeft, reeds als een gunstig teeken kunnen beschouwen. Meer is er op het oogenblik niet van de conferentie te zeggen. Men moet af wachten en hoop hebben. In leder geval schijnt zij iets langer te zullen duren dan verwacht was. Het vertrek op Zaterdag avond of Zondagmorgen, dat dezen voor middag nog door verschillende delegaties werd aangekondigd, zal moeten worden uitgesteld. De slotzitting van de confe rentie op a.s. Maandag? Het NederL Correspondentiebureau in Den Haag meldt: Naar wij vernemen, zou het voornemen bestaan, de slotzitting der oonlerentie, in dien deze zal plaats hebben, te houden op Maandag, ajs. hetgeen het verzoek der Engelschen zou zijn. Wat van Duitschland gevraagd wordt Vaz Dias seint dd. gisteren uit Londen: Over het vandaag door de Fransche, Italiaansche, Belgische en Japansche de legaties aan Snowden voor te leggen voor stel deelt Pertinax in de Daily Telegraph mee, dat men getracht heeft, Duitschland en de kleine staten te bewegen het over schot van 800 millioen mark volgens het Dawes-plan op te geven, en tevens ge tracht heeft, toestemming van Duitsch land te verkrijgen om wijziging te bren gen in de leveringen ln natura. Welis waar heeft Hilfering dit gisteravond af gewezen, doch deze weigering schijnt nog niet defentief te zijn. Integendeel schijnt dr. Stresemann be reid te zijn, van de 800 millioen mark af te zien, wanneer Frankrijk als tegen prestatie concessies doet inzake de ont ruiming van Rijn- en Saargebied. Briand zou daar echter weinig voor gevoelen. In officieele kringen te Londen zou, volgens den diplomatieken medewerker van de Daily Telepgraph, een pessimistische stemming hebben geheerscht. alhoewel dit niet beteekent, dat men zich over een verdaging van de conferentie tot in den herfst overmatig ongerust maakt. Indient het Dawes-plan nog eenige maanden van van 36 uur n.m., kracht zou blijven, zou Duitschland voor «'en gedeelte van zijn betalingen een mo ratorium kunnen verlangen Snowden acht de voorstellen der vtjf mogendheden volkomen onvoldoende. Omtrent de voorstellen, welke gisteren ochtend namens de vijf in het Eerste Kamergebouw vergaderende mogendhe den door Jaspar aan Snowden werden overgebracht, wordt van Engelsche zijde meegedeeld, dat zij niet schriftelijk wa ren gedaan en zeer weinig vooruitgang beteekenden in vergelijking bij de vroe ger gedane voorstellen. Na met zijn collega's te hebben geraad pleegd, heeft Snowden aan Jaspar mee gedeeld, dat deze voorstellen volkomen onvoldoende waren. MacDonald keert naar Londen terug. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft MacDonald, de Engelsche premier, die nog altijd te Lossiemouth, zijn woonplaats in Schotland, vertoeft, daar een belang rijke mededeeling uit den Haag ontvan gen, waarop hij belsoten heeft vanochtend om 9 uur- per vliegtuig naar Londen terug te keeren. De bijeenkomst van de bij de bezetting betrokken mogend heden. Van Engelsche zijde vernemen wjj om trent de bijeenkomst van de bij de bezet ting betrokken mogendheden, dat Hen derson de hoop koestert, een verzoening tot stand te brengen tusschen het Duit sche en het Fransche standpunt betref fende de commissie voor vaststelling en verzoening. Pessimistische stemming ln Londen. In officieele kringen te Londen heerscht een pessimistische stemming. Men ver wacht hier, dat de conferentie tot den aanstaanden herfst zal worden verdaagd. LUCHTPOST NEDERLAND— NEDERL.-INDIË. Veerttendaagsche vluchten heen en weer, aanvangende 12 Sept. Te beginnen op 12 September zullen wederom postvluchten naar Ned.-lndië worden uitgevoerd, welke voor 1929 vol gens onderstaande regeling zullen plaats hebben: Van Amsterdam12 Sept., 19 Sept., 8 Oct., 17 Oct., 81 Oct., 14 Nov., 28 Nov., 12 Dec., 28 Dec.; te Medan, 21 Sept., 28 Sept., 12 Oct., 28 Oct., 9 Nov., 23 Nov., 7 Dec., 21 Dec., 6 Jan.; te Palembang: 22 Sept., 29 Sept., 13 Oct., 27 Oct., 10 Nov., 24 Nov., 8 Dec., 22 Dec., 7 Jan. te Batavia23 Sept., 30 Sept., 14 Oct., 28 Oct., 11 Nov., 25 Nov., 9 Dec., 28 Dec., 8 Jan.; te Bandoeng28 Sept., 80 Sept., 14 Oct., 28 Oct., 11 Nov., 25 Nov., 9 Dec., 23 Dec., 8 Jan. Verwacht wordt, dat de genoemde plaatsen ongeveer op de aangegeven data worden bereikt. Met deze vluchten kan gewone en aan- geteekende luchtpostcorrespondentie (met uitzondering van stukken met aangege ven waarde) worden verzonden uitsluitend voor Nederlandsch-Indië. Boven de gewone posten en rechten is voor deze luchtpostcorrespondentie een luchtrecht verschuldigd van 40 cent voor briefkaarten en postwis sels; 76 cent voor elke 20 gram of ge deelte van 20 gram voor brieven en andere stukken. Dit luchrecht moet verantwoord wor den door middel van de bijzondere lucht postzegels (verkrijgbaar in de waarden van f 0.40, f 0.75, f 1.50, f 4.50 en f 7.50). Het is gewenscht, de stukken te voor zien van etiketten: >per luchtpost, par avion«. De verzending van de luchtpostcorres pondentie moet zóó tijdig geschieden, dat deze zooveel mogelijk uiterlijk den avond vóór het vertrek, van het vliegtuig op het postkantoor te Amsterdam wordt ont vangen, aangezien de post op de dagen van vertrek des morgens ongeveer 5 uur wordt gesloten. De retourvluohten uit Nederlandsch- Indië zullen voor de eerste maal op 8 October plaats vinden Vertrek Bandoeng en Batavia 8 Oct. Vertrek Palembang9 Vetrek Medan10 en vervolgens om de 14 dagen. De Indische postadministratie zal voor het luchtvervoer van Ned.-lndië naar Nederland een luchtrecht heffen van 40 cent per briefkaart of postwissel en van 75 cent per 20 gram of gedeelte van 20 gram voor de overige stukken. Dit lucht recht zal moeten worden voldaan door middel van Indische luchtpostzegels. Nederlandsche postzegels mogen voor dat doel niet worden gebezigd. Personen, die luchtpostcorrespondentie naar Ned.-Indië wenschen te verzenden, doch aldaar geen relaties hebben, kunnen deze stukken adresseeren aan het hoofd van de afdeeling vervoer Posterijen te Bandoeng. De Indische dienst is bereid, aan verzoeken om terugzending van het stuk of van den omslag te voldoen, mits de daarop vallende kosten (indien terug zending per vliegtuig wordt verlangd ook het luchtrecht) zijn bijgevoegd, of tijdig afzonderlijk zijn toegezonden, waardoor o.a. gebruik kan worden gemaakt van Indische frankeer- en luchtpostzegels, of van antwoordcoupons. Vorenbedoelde Indische zegels zijn wat de gewone frankeerzegels betreft in verschillende waarden tot f 2.50 en wat de luchtpostzegels aangaat in waarden van 10, 20, 40, 75 ct. en f 1.60 verkrijg baar aan de kantoren te Amsterdam, Arnhem, Bergen op Zoom, Breda, Dor drecht, Eindhoven, Goes, 's Gravenhage, Groningen, Den Helder, Hengelo (O.), Leeuwarden, Maastricht, Middelburg, Neuzen, Rotterdam, Utrecht, Vlissingen, Zwollezij kunnen voorts door het pu bliek voor dit doel ln elke hoeveelheid schriftelijk aan het postkantoor te Am sterdam worden aangevraagd. De antwoordcoupons vertegenwoordigen in NecL-Indië een waarde van 15 cent. Verslag der Generale Com missie over het tweede kwar taal van 1929. Aan de mededeelingen der Generale Commissie, bedoeld in artikel 8 der Zui- derzeesteunwet, over het tweede kwartaal van dit jaar, is het volgende ontleend: Verscheidene malen werd de aandacht der commissie gevestigd op de mogelijk heid van plaatsing van ijzerwerkers op scheepswerven. Zij heeft daarin aanlei ding gevonden tot het voorbereiden van •"■n regeling, ten einde belanghebbenden ln de gelegenheid te kunnen stellen ln de ijzeren-scheepsbouw te worden opgeleid. Het gevorderde stadium waarin de voor bereiding van deze aangelegenheid ver keert, geeft reden tot de veronderstelling, dat met deze opleiding een aanvang kan worden gemaakt. De stappen, welke door de Generale commissie zijn ondernomen met betrek king tot het treffen van een regeling in zake opleiding tot steenzetter, hebben tot het gewenschte resultaat geleid, zoodat, naar mag worden verwacht, in Juli a.8. met de opleiding van belanghebbenden tot steenzetter kan worden begonnen. Einde Juni 1929 waren voor deze oplei ding 24 aanvragen bij de oommissie inge komen. Op 80 Juni 1.1. bedroeg het totaal aan tal geplaatste belanghebbenden, die de hulp der commissie ter verkrijging van werk hadden ingeroepen: 418, waarvan in rijksbetrekkingen 8; in andere overheids diensten en bij de Ned. Spoorwegen 15; bij de Zuiderzeewerken 842; in fabrieken 24 en in diverse betrekkingen 24. 1'ot haar leedwezen moest de commissie meermalen vaststellen, dat belanghebben den, die haar hulp ter verkrijging van werk hadden ingeroepen, wanneer hun werk werd aangeboden, zich niet beschik baar wenschten te stellen. Het is zelfs voorgekomen, dat door de Ned. Spoor wegen de vervulling van een vacature, waarvoor tal van andere gegadigden wa ren, tevergeefs werd aangeboden aan achtereenvolgens vijf belanghebbenden, die zich aanvankelijk daarvoor hadden aangemeld. Ook door verscheidene ar beidsbeurzen werd aan de commissie ge rapporteerd, dat open plaatsen bij de Zui derzeewerken in sommige gevallen niet door belanghebbenden konden worden bezet, omdat zij zich niet tijdig genoeg vóór deze vacatures beschikbaar stelden. Naar aanleiding van de omstandigheid, dat bij de N.V: Philips te Eindhoven ge legenheid bleek te bestaan tot plaatsing van gezinnen van bepaalde samenstel ling, alsmede van ongehuwde arbeiders, werd bij circulaire aan de burgemeesters van onderscheidene Zuiderzee-gemeenten daarop de aandacht gevestigd. Bij de be langhebbenden bleek echter, in het bij zonder wat betreft de plaatsing van ge zinnen, welke ook bij enkele andere groote ondernemingen kan geschieden, weinig belangstelling te bestaan. In het afgeloopen kwartaal hadden be sprekingen plaats met betrekking tot de vestiging van Industrieën ln Zuiderzee- gemeenten, waarbij belanghebbenden kun nen worden tewerkgesteld. In één geval hebben deze besprekingen reeds geleid tot het vaststellen van een ontwerp-rege- ling, volgens welke het mogelijk zal zijn, dat binnenkort een hondertal belangheb benden en kinderen van belanghebben den en kinderen van belanghebbenden bij een ln een Zuiderzee-gemeente te ves tigen industrie wordt geplaatst. CORRUPTIE VAN RIJKS AMBTENAREN. VQf Jaar in dienst en voor bijna 15 duizend gulden steekpennin gen geïnd. In het verslag der Algemeene Reken kamer betreffende haar werkzaamheden over 1928 wordt o. m. medegedeeld, dat de volgende gevallen van aannemen van steekpenningen door ambtenaren ter ken nis van de Kamer zijn gekomen: De Minister van Binnenlandsehe Zaken en Landbouw deelde haar mede, dat een aan hem onderhoorig ambtenaar onge veer vjjf jaren in dienst provisies bij leveranties had aangenomen tot een ge zamenlijk bedrag van bijna 15.000. Hij was ontslagen, met verplichting de ont vangen sommen in 's Rijks schatkist te storten. Hieraan was voldaan. Van den Minister van Financiën ver nam het college, dat een ambtenaar van bet Rijksinkoopbureau was ontslagen ter zake van het aannemen van retourprovisie ter gezamenlijke som van ongeveer 6500. De steekpenningen waren uitgekeerd door den directeur van een particuliere onderneming, tevens directeur van een halfambtelijke instelling, nJ. van een naamlooze vennootschap, die optrad als detailverkoopkantoor van de Staatsmijnen. Het gebeurde kwam aan 'het licht, nadat de Staatsmijnen in het bezit waren geko men van de meerderheid der aandeelen van de eerstbedoelde particuliere onder- GEVESTIGD TE DEN HELDER Opgericht 1 Mei 1904 Telef. 74 Dlreoteuren: GEBR. HOOGERDUIJN KANTOORi MIDDENSTRAAT 18-20 In deze Maatschappij worden alle soorten glasruiten verzekerd, tegen de laagste noteering. Direct plaatsing van ruiten. neming. De controle, welke de Staatsmij nen toen bij deze onderneming instelden, gaf aanleiding het daarheen te leiden, dat de directeur uit zijn functie bij beide maat schappijen werd ontslagen. Voorts heeft hij uit zijn persoonlijk vermogen de door hem uitbetaalde provisies moeten terug storten. Onjuiste verklaringen verstrekt. Verder maakt het verslag nog gewag van onjuiste verklaringen van oplevering. Op een betalingstermijn van een con tract werd ruim 7000 boete ingehouden „wegens nader gebleken te late levering" van gedeelten der aanbesteding, die reeds zonder korting betaald waren. In de ver klaringen van oplevering waren uus blijk baar gefingeerde data van levering ver- meld, waardoor de vertraging aanvankelijk niet kon blijken. Uit de briefwisseling, die volgde tus schen de Kamer en den Minister van Oor log, wien het hoofd van dienst, dat de on juiste verklaringen had afgegeven, onder- ïoorig was, kwam aan het licht, dat in dit geval en ook bij andere gelegenheden ambtenaren onjuiste verklaringen hadden afgegeven. Dit was geschied, ten einde leveranciers buiten boete te houden, die de gestelde termijnen hadden overschreden, ofschoon hun goede wil was gebleken om hun verplichtingen na te komen. De Minister had maatregelen doen ne men ter verbetering van de boekhouding en van de contróle en deelde voorts mede, dat er geen sprake was geweest van fraude. De Kamer achtte niettemin de feiten zeer ernstig. Zij wilde toegeven, dat een diensthoofd, hetwelk verklaringen toe kende, die met de waarheid ln strijd wa ren, onschuldig kon zijn aan fraude in den zin van bedrog om zichzelf te bevoor- deelen, maar was van oordeel, dat hij toch zeker een laakbare handeling pleegde. DE LANDARBETDER8TAKING DUURT VOORT. Het bemiddelingsvoorstel ver worpen. De correspondent van het Hbl. te Win schoten meldde Donderdagavond: De stakende landarbeiders verwierpen het voorstel-Buiskool met 1886 tegen 837 stemmen, verdeeld als volgt: Beerta, Drieborg 864 tegen 168; Fin- sterwolde, Nieuwolda, Midwolda 454 tegen 68; Woldendorp, Heveskes, Oterdum 380 tegen 88 en Belllngwolde, Blijham -en Vrieschloo met 688 tegen 18 stemmen. Geen verdere bemiddeling. Burgemeester Bulskool deelde mede, dat hij na de stemming van Donderdag middag van verdere bemiddelingspogin gen afziet. De staking duurt voort. Na afloop van de vier stakersvergade ringen besloten de besturen van de in den strijd betrokken afdeelingen met de vier aanwezige hoofdbestuurders van den Nederlandschen Landarbeidersbond en den voorzitter van het Ned. Vakverbond, de staking voort te zetten. Ingezonden Mededeellng. Een zegen voor de mensohhedd. Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou herkrijgen, behoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht Het 25-jarig suooes stempelt dit niermiddel tot een ware ze gen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan proflteeren. Be- j gin nog heden met het gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid' erdoor verbetertl Hoe de rugpijn afneemt, hoe de pijn in uw lede maten en spieren vermindert, hoe spoedig uw nier- en blaasstoorniesen verdwijnen. Door het versterken van uw zwakke nie ren raakt gij bevrijd van urinebwalen, rugpijn, rheumatiek, blaasontsteking, wa terzuchtige zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit Laat de trage nlerwer- king niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nie- renpillen. Kom de aangetaste nieren te hulp, waardoor het bloed weder behoor lijk gezuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van schade lijke onzuiverheden. Foster's Pillen wor den vervaardigd in (modern ingerichte laboratoria, worden noch bi} de vervaardi ging, noch bij de verpakking door men- schielijke handen aangeraakt, en bevatten geen schadelijke hestanddeeien. Verkrijgbaar (ln glasverpakklng met geel etiket let hier vooral op) bij apo theken en drogisten 6 1.76 pe» flaoon.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9