Stoomvaartberichten. vaar uitgesloten. Fasen deelde nog mede, dat de personen, door wie hij is aangeval len, totaal onbekend voor hem waren. Men vermoedt, dat de daders onder den invloed van sterkedrank hebben gehandeld. HEVIGE ONTPLOFFING TE NIJMEGEN. In het sousterrein dei gloeilampen fabriek Splendor, te Nijmegen, heeft gistere«ochtend om 7 uur een ontploffing plaats gehad, vermoedelijk een gasont ploffing, waardoor een binnenmuur van een honderd M. lang en drie meter hooge gang is weggeslagen. Een meisje en een man zijn vrij ernstig aan het hoofd gewond. Nader meldt men: De rechter-oommissaris en de officier van justitie, vergezeld door een griffier der rechtbank, stellen onder deskundige leiding van ir. Philips, directeur van de gasfabriek en waterleiding te Nijmegen, een onderzoek naar de ontploffing in. Door het wegslaan van den binnenmuur is de machinekamer in het sousterrein ernstig beschadigd. Ook de schade aan de voorraden lampen is zeer groot Het bedrijf, waarin 1200 personen werk zaam zijn, ligt stil. Nader meldt men: In de expeditieafdeeling van de Splen dor Gloeilampenfabrieken te Nijmegen waren vijftig jongens en meisjes werk zaam. Acht meisjes en een jongen zijn door vallend gesteente getroffen. Een hunner heeft een kaakfractuur en een ander een sleutelbeenfractuur gekregen. De anderen werden licht gewond Aan de machines is oogenschijnlijk weinig schade toegebracht. De firma is tegen bedrijfschade verzekerd. EEN AANSLAG. Zondagnacht omstreeks half twaalf werd het Tuindorp aan den Wormenschen weg te Apeldoorn in rep en roer gebracht, doordat plotseling een schot weerklonk. Het bleek, dat aan den Spreeuwenweg no. 7 door de ruiten was geschoten met een met hagel geladen jachtgeweer. Tijdens! het lossen van het schot was in het woonvertrek aanwezig de vrouw van K. en haar 25-jarige dochter. De politie werd gewaarschuwd en was onmiddellijk ter plaatse. Het bleek, dat het schot was gelost in schuine richting, waarbij on geveer dertig hagelkorrels in een kast waren gedrongen. Vrouw K. werd aan de kin gewond. Als vermoedelijke dader is uit zijn woning gehaald en in arrest gesteld de 27-jarige H. G. in die omgeving wonende. Hij had al menigmaal de dochter van K. gedreigd te zullen doodschieten, indien zij zijne liefde niet wilde beant woorden. INSTORTING IN DE MIJN HENDRIK Twee arbeiders ln hachelijke positie. Na zeven uur onge deerd bevrijd. In de tusschenschacht van Staatsmijn „Hendrik" te Brunssum, heeft Zaterdag een ernstige steenstorting plaats gehad, waardoor twee arbeiders, de houwer K. en een hulphouwer, werden ingesloten, Alle zich in de nabijheid bevindende ar beiders begonnen onder leiding van den hoofdbedrijfsingenieur Op de Oamp in koortsachtig tempo met het opruimings- werk. Het gelukkige resultaat hiervan was, dat de beide ingesloten mijnwerkers zeven uur later konden worden bevrijd. HUISPLAT TE GOUDA INGESTORT. Twee gewonden. Zondagavond omstreeks zes uur is ten huize van den schilder J. Lugthart, wo nende Kleiwegstraat 83, te Gouda, een ongeluk gebeurd, waarbij twee personen werden gewond, maar dat toch nog bij zonder goed afgeloopen mag heeten. Aan de achterzijde van zijn woning aan de eerste verdieping bevindt zich een plat, bestaande uit een houten plankier met zinken platen overdekt Op dit plat dat een oppervlakte heeft van ongeveer 60 M2., vertoefde tien leden der familie Lugthart. De oude heer Lugthart wordt morgen 85 jaar en te dezer gelegenheid zou een foto genomen worden. Alle aan wezigen gingen daarom in een hoek staan, maar nog voor zij op de gevoelige plaat waren vereeuwigd, scheurde plotseling het plat over de geheele breedte in. Allen stortten neer en kwamen vijf meter lager terecht in de gelijkvloers gelegen repa ratie-inrichting voor rijwielen. Een groote consternatie maakte zich van allen meester. Toen het dichte men- schenkluwen zich na den eersten schrik had losgewerkt, bleek, dat twee personen gewond waren. Eén had enkele lichte kwetsuren bekomen, de andere, mej. Lugt hart, verpleegster te Arnhem, had haar arm gebroken. De overige familieleden waren allen wonder boven wonder onge deerd. De krasse 84-jarige heer Lugthart maakte den val met een klein kindje in zijn arm, maar dit werd door opa zoo ste vig vastgehouden en goed beschermd, dat het eveneens niets mankeerde. Direct na het ongeluk waren de politie en dr. Mantagne ter plaatse. De eerste hield de vele belangstellenden op een af stand, de laatste verleende de eerste hulp. De verpleegster, die haar arm brak, werd per auto naar de Wijkverpleging over gebracht. Naar de oorzaak van het gebeurde zal een onderzoek worden ingesteld. Vermoe delijk is het reeds oude plat overbelast geworden, toen allen zich voor het nemen der foto in één hoek hadden vereenigd. In de fietsenmakerij werden verschil- lenede karretjes bedolven en gedeeltelijk ingedrukt en vernield. Toch is de totale schade niet groot (Telegr.) OUDE MAN OVERREDEN TE HAARLEM. Ernstig gekwetst naar het ziekenhuis. Zondagmiddag om ongeveer 12 u. heeft op de Groote Markt te Haarlem een ern stig ongeval plaats gehad. De 76-jarige M., verpleegde in het St. J aoobs-Gasthuis, liep aan de Zuidzijde van de Markt te wandelen. Het is hier een zeer druk punt. Toen de oude man het trottoir verliet om over te steken, kwam er juist een Brockway-bus aan uit een der zijstraten. M. die niet had uitgekeken, bemerkte de nadering van het voertuig niet, terwijl de chauffeur er op rekende dat de man tijdig zou blijven stilstaan. Waar dit niet het geval was, kon een aan rijding niet uitblijven. De omstanders hoorden plotseling een luiden gil en za gen dat de grijsaard door de bus tegen den grond werd geworpen. Gelukkig echtei; gingen de wielen niet over hem heen. De oude man bleef hevig bloedende, bewusteloos liggen. Ter plaatse werd hij door den Ongevallendienst verbonden en daarna naar de Maria-Stichting vervoerd. Hier bleek, dat hij een hoofdwonde en verschillende kneuzingen had opgeloo- pen. Met het oog op den hoogen leeftijd van het slachtoffer is zijn toestand zorge lijk te noemen. DE MOORD TE BREDA. Het beroep van den officier van justitie tegen de beslissing der Bredasche recht bank om J. P. v. d. E., verdacht van den moord met roof in de N. Boschstraat, vrij te laten, is verworpen, zoodat v. d. E. vrij blijft. UIT EEN FLESCH LYSOL GEDRONKEN. Twee kinderen te Apeldoorn ln ernstlgen toestand. In een onbewaakt oogenblik hebben twee kinderen van twee en vier jaar, van den heer H. uit de Asselschestraat te Apeldoorn, uit een flesch lysol gedron ken. Zij zijn terstond naar het ziekenhuis vervoerd. Hun toestand baart reden tot zorg. ALASTRIM TE ROTTERDAM. Vrijdag hebben zich in de stad vier nieuwe gevallen van alastrim voorgedaan. Drie puLërten zijn in het zi >kenhuis op genomen. In de drie daaraan voorafge gane dagen was geen enkele patiënt in de ziekenhuizen opgenomen. Zaterdag hebben zioh zes nieuwe ge vallen van alastrim voorgedaan. Vier pa tiënten zijn in het Ziekenhuis opgenomen In het ziekenhuis aan den Bergweg is een bejaarde vrouw, die lijdende was aan alastrim, aan de gevolgen overleden. Een geval te Dordrecht Te Dordrecht is een geval van alastrim geconstateerd bij den arts dr. A. ten B. H. De patiënt had tien dagen geleden een bezoek gebracht aan een Rotterdamsch ziekenhuis, ten einde kennis te nemen van de verschijnselen der ziekte. Men veronderstelt, dat hij toen de besmetting heeft opgeloopen. KINDERVERLAMMING TE ROTTERDAM. Te Rotterdam is een geval van kinder verlamming vastgesteld bij een 6-jarigen jongen. Hij is in het ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging opgenomen. Naar de geneesheer-directeur, dr. J. Hekman, verzekerde, staat dit geval in geenerlei verband met de inenting. GEEN NIEUWE GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING TE EDAM. Lieten zich de gevallen van kinderver lamming te Edam zich aanvankelijk ernstig aanzien, op het oogenblik schijnt de ziekte toch tot staan te zijn gekomen. Nieuwe gevallen deden zich de laatste da gen niet voor, terwijl reeds eenige kin deren aan de beterhand zijn. Geen der patiëntjes is overleden. WEER EEN AUTO TE WATER. De bestuurder verdronken. Zaterdagavond om 11 uur is bij het pon ton van het gemeenteveer op den hoek van Parallelweg en Wilhelminakade te Rot terdam een melkauto, bestuurd door den 39-jarigen J. H. D. uit Strijen, in het wa ter gereden. De bestuurder is verdronken. Eenige personen, die met het veer- bootje van 11 uur zouden meegaan, zagen dat een open vrachtauto, die uit de Hille- laan kwam, met groote snelheid naderde. De bestuurder scheen niet te bemerken, dat hij verkeerd ging en reed zonder te hebben geremd pardoes in het naast het veerponton gelegen haventje. De auto maakte een heele draai naar links en zonk onmiddellijk. De kapitein van de veerboot, die juist zou vertrekken, is direct met een haak tehulp gesneld en heeft deze door het raampje in het stuur- huisje gestoken. De bestuurder heeft den haak eenige oogenblikken vastgehouden, doch scheen met zijn beenen tussohen de stuurinrichting bekneld te zitten, mogelijk ook is hij door het binnenstroomende wa ter overmand, in elk geval heeft hij den haak weer losgelaten. De auto was toen tot aan het dak van het stuurhuisje gezonken, doch de lichten bleven branden. De 25-jarige slager G. Hoogerhuis, uit deBatavierenstraat, die het ongeluk ook had zien gebeuren, sprong, nadat de bestuurder de haak had los gelaten, boven op 'het dak van het stuurhuisje en wist met groote moeite een der portieren te openen. Samen met den kapitein heeft hij getracht den drenkeling op zij uit de cabine te halen, doch dit it niet gelukt. De ketelmaker G. v. d. Sluis uit de Jou- bertstraat heeft in het veerhuisje een dreg gehaald en met behulp hiervan hebben de drie mannen den bestuurder kunnen be vrijden. Er waren intusschen ongeveer 5 minuten verloopen. De heer J. Engelschen, die ook op het ponton was gekomen en die op de hoogte was met het verleenen van eerste hulp aan drenkelingen, is dade lijk begonnen met het toepassen van kunstmatige ademhaling. De politie en de geneeskundige dienst waren binnen 10 minuten na het ongeval ter plaatse, de laatste met 2 auto's. De ge neeskundige dienst heeft met een zuur stofapparaat getracht de levensgeesten weer op te wekken. Na anderhalf uur heeft men de pogin gen evenwel gestaakt. Wat de oorzaak van het ongeval betreft valt op te merken, dat de bestuurder van de auto dagelijks den rit van Strijen naar R'dam! maakte. Uit verschillende omstandigheden heeft men kunnen opmaken, dat de man onder drank invloed heeft verkeerd. ERNSTIG ONGELUK. In de constructiewerkplaats der Nedl Spoorwegen te Zwolle. Vrijdagmiddag was de werktuigkun dige ambtenaar De Groot, van het hooft- gebouw te Utrecht, op de constructie werkplaatsen der Nederlandsche Spoor wegen te Zwolle bezig met het nazien van de groote, 100 tons hijschkraan, toen op eens het raderwerk in werking kwam, en de heer De Groot met het lichaam tus- schen twee kamwielen bekneld geraakte. Op zijn geroep kwamen dadelijk eenige employé's aansnellen. De heer De Groot bevond zich op een 10 meter hoog pla teau, en was alleen langs een smalle ver ticale ijzeren ladder te bereiken. Hij werd zoo snel mogelijk uit zijn benarde positie verlost en naar het Sophiaziekenhuis overgebracht ,waar vastgesteld" werd, dat hij een bekkenbreuk had. Zijn toestand was dadelijk hopeloos. Vrijdagavond is hij overleden. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. ZIGEUNERS. Vrijdagnacht heeft de politie te Hilver suim eenige zigeuners aangehoudlen, die in deze gemeente rondzwierven, omdat zij geen onderdak konden krijgen. Zij waren vergezeld van hun vrouwen en be weerden het plan te hebben gedurende een paar weken ih deze gemeente te ver toeven om kleeren te verkoopen, welke door de vrouwen worden gemaakt. Bij onderzoek bleek, dat de heeren in het al gemeen Politieblad gesignaleerd stonden voor verschillende feiten en vermoede lijk deel uitmaken van een internationale misdadigersbende. De politie heeft zorg gedragen dat de ingezetenen van deze gemeente van deze ongewenschte vreem delingen geen last zullen krijgen. Zij zijn thans nog op het politiebureau te Hilver sum, en zullen woerden uitgeleid naar Al melo, vanwaar zdj wel over de grens zul len wosden -gezet. DE GEHEIMZINNIGE VONDST TE VENLO. Het onderzoek naar de in de buurt van Venlo gevonden dameskleeren, heeft klaarheid gebracht. Op 4 Augustus zijn eenige dames, die gebaad hadden in een boschvijver nabij het Duitsche dorpje Leuth en in badoos- tuum rondliepen, door een man gestoord, die zich met een rugzak en de onderklee- ren van een van de dames uit de voeten maakte. De kleeren zijn nu herkend. De dief heeft deze blijkbaar op Hollandsch gebied weggeworpen. DE FABRIEKSBRAND TE VEENDAM. Op J. Kostwinder na, die nog in het kath. ziekenhuis te Winschoten wordt verpleegd, zijn alle bij de ramp te Veen- dam gewonden, uit de ziekenhuizen te Winschoten en Groningen ontslagen. GESTOLEN KOFFIE GEVONDEN. Donderdag jJL 's morgens te omstreeks kwart over zeven hebben rechercheurs van het politiebureau aan de Witte de Withstraat te Rotterdam in het Westen van de stad een vrachtauto aangehouden, waarop acht balen koffie werden ver voerd. Uit de papieren, welke de chauf feur bij zich had bleek, dat deze koffie voor een bekend heler naar een pakhuis aan den Linker Maasoever moest worden vervoerd. De koffie bleek voorts afkom stig te zijn uit een pakhuis aan de Rub- roekstraat. De politie-mannen hebben zich naar dit pakhuis begeven, maar zij vonden het op slot. Men ging naar de wo ning van den heler, teneinde de sleutels te vragen, maar de heler was niet thuis. Op den terugweg van de woning naar het pakhuis kwam men den heler echter te gen; hij werd aangehouden en nadat hij het pakhuis geopend had vond men nog negen balen. Uit mededeelingen van den chauffeur bleek voorts nog, dat de balen koffie uit een winkel in het noorden naar het pak huis in de Rubroekstraat waren gebracht. In dien winkel is nog een baal in beslag genomen, zoodat in totaal aohttien balen koffie in beslag genomen zijn. Een onder zoek heeft uitgewezen dat het hier koffie geldt, welke op 16 Juli j.L uit een spoor wegwagon aan de Lekstraat is gestolen. Er zijn toen 25 balen Santos-koffie ter waarde van pl.m. 2000 gestolen. De politie heeft den heler in bewaring gesteld. VERPLEEGDE ONTSNAPT TE LEIDEN. Na hevige worsteling overmand. Zondagavond tusschen 8 en 0 uur heeft de 19-jarige mannelijke verpleegde M. H. L. kans gezien uit het Psychopaten Asyl in het voormalig Pesthuis aan de Gevan genlaan te Leiden te ontsnappen. Hij rende de zich in de buurt bevindende spoorbaan op, waar hij in een seinpaal klom. Op het bordes gekomen smeet hfj de groote olielantaarn naar de hem bele gerende verplegers en inmiddels toege snelde agenten, die met andere voorwer pen door den man werden bedreigd. Daar men geen kans zag den ongeluk kige meester te worden, werd ten einde raad de brandweer opgebeld. Eer deze evenwel ter plaatse was, scheen de man in te zien dat zijn vesting onhoudbaar was, waarom hij op een gegeven moment naar beneden sprong om den strijd op den beganen grond voort te zetten. Na een hevige worsteling slaagde men er toen in hem te overmeesteren, waarna hij naar het Asyl werd teruggebracht. Door deze ongewone gebeurtenis ondervond de trein uit Utrecht eenige vertraging. EEN HARTEWENSCH VAN EEN AMERIKAAN VERVULD. Na zestig Jaar gefotografeerd in het cachot te Aalten waar hij ln zf]n jeugd wegens een Jacht- overtredlng opgesloten was ge weest. De New-Yorksche Herald (Parijsche editie) verneemt uit den Haag het volgen de vermakelijke verhaal. In 1870 was een jong Amerikaan bij een bezoek aan Nederland zes dagen lang op gesloten in het cachot te Aalten, in het centrum van het groote jachtdistrict aan de Duitsche grens, wegens een overtre ding van de jachtwet. De man had toen al een zoontje, dat een jaar oud was. Vader en zoon brengen nu weer een bezoek aan Nederland en de oude heer kreeg plotse ling het verlangen nog eens plaats te ne men in de cel, waarin hij bijna zestig jaar geleden opgesloten had gezeten. Hij bracht een bezoek aan de betrokken politie-autoriteit, die geen bezwaar had 's mans hartewensch te vervullen. Zijn 60-jarige zoon smaakte het genoegen een foto te nemen van den bejaarden vader op het strafbankje uit diens jonge man nenjaren. Stoomvaart Mij. Nederland. J. P. Coen, 25 Aug. te A'dam. Kam-bangan, 25 Aug. v. Oran. Poelau Bras, 25 Aug. te A'dam. Prins der Nederlanden, 26 Aug. te Soes. Singkep, t., 24 Aug. v. Pt. Said. Rotti, u., 26 Aug. te Genua. Batoe, u., 25 Aug. te Batavia. Karimata, u., 24 Aug. te Belawan. Saleier, u., 25 Aug. te Batavia. Chr. Huijgens, t., 23 Aug. v. Singapore. Prinses Juliana, u., 24 Aug. v. Colombo. Rondo, t., pass. 23 Aug. Perim. P. C. Hooft, u., 23 Aug. v. Genua. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Achilles, pass. 25 Aug. Ouessant. Agamemnon, t., 23 Aug. v. Sanches. Bacchus, 24 Aug. v. New-York. Barneveld, 24 Aug. v. Curagao. Ajax, 26 Aug. te A'dam. Boskoop, u., 24 Aug. v. Valparaiao. Breda, pass. 24 Aug. Vlissingen. Ceres, 24 Aug. v. La Guayra. Deucalion, 24 Aug. v. R'dam. Fauna, 24 Aug. v. VolO. Hebe, 25 Aug. te A'dam. Hercules, 25 Aug. v. Constantinopel. Hermes, 25 Aug. te Varna. Ilos, 24 Aug. te Gibraltar. Irene, 24 Aug. v. R'dam. Iris, pass. 25 Aug. Holtenau. Juno, 25 Aug. te Oran. Mars, 24 Aug. v. Alexandrië. Nereus, 24 Aug. te Kopenhagen. Oberon, 25 Aug. v. Barcelona. Odysseus, pass. 26 Aug._ Brunsbuttel. Orpheus, 25 Aug. te Triëst. Perseus, 24 Aug. v. Vigo. Pluto, 26 Aug. te Kopenhagen. Strabo, 25 Aug. te A'dam. Venezuela, 25 Aug. te A'dam. Ariadne, 26 Aug. te Hamburg. Brielle, u., 24 Aug. v. Mollendo. Prins Fred. Hendrik, u., 25 Aug. te Paramaribo Rhea, t, 26 Aug. v. Havre. Van Rensselaer, 25 Aug. te Bremen. Aurora, 23 Aug. te Tunis. Berenice, pass. 23 Aug. Gibraltar. Orion, 24 Aug. v. A'dam. Stella, pass. 23 Aug. Gibraltar. Doros, pass. 24 Aug. Gibraltar. Proteus, pass. 24 Aug. Holtenau. Kon. Paketvaartmaatschappij. N. Zeeland, 24 Aug. v. Brisbane. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, 24 Aug. te B. Ayres. Delfland, u., 24 Aug. v. Leixoes. Zaanland, u., pass. 24 Aug. Dungeness. Gaasterland, 24 Aug. te A'dam. Orania, t., pass. 25 Aug. Fernando Noronha. Waterland, t., 25 Aug. te Hamburg. Flandria, u., 20 Aug. v. Bahia. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, 25 Aug. v. Hamburg. Holland—Afrika Lijn. Giekerk, u., 23 Aug. te P. Natal. Heemskerk, t., 24 Aug. te Antwerpen. Randfontein, u., pass. 25 Aug. Vlissingen. Rietfontein, t., pass. 25 Aug. Vlissingen. Rijperkerk, t., 25 Aug. te Suez. Springfontein, t., 24 Aug. v. Killndlnl. IJstroom, 26 Aug. te A'dam. Nieuwkerk, t., 23 Aug. v. Las Palmaa. Nijkerk, t., 23 Aug. v. Beira. Billton, u., 22 Aug. te P. Natal. HollandAmerika Lijn. Binnendijk, 24 Aug. te R'dam. Dinteldijk, 23 Aug. te R'dam. Grootendijk, 24 Aug. t<* Hamburg. Lochgoil, 23 Aug. v. Cristobal. Drechtdijk, pass. 25 Aug. Floret. Grootendijk, 26 Aug. te Hamburg. Loch Katrine, 24 Aug. te Llverpool. Noorderdijk, 24 Aug. te Lot AngaNt. Spaarndam, 24 Aug. v. Havana. Statendam, pasa. 24 Aug. Lizard. Volendam, 26 Aug. v. d. Waterweg verwacht. Narenta, 23 Aug. te Portland. Nebraska, 23 Aug. te L. Angeles. Burgerdijk, 22 Aug. v. Philadelpha. Nictheroy, 2» Aug. v. Lot Angeles. Moerdijk, 23 Aug. te Colon. Nieuw Amsterdam, 23 Aug. te New-York. Rotterdam, 24 Aug. v. Vew-York. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, u., 24 Aug. v. Suez. Abbekerk, t., pas». 24 Aug. Kaap Bon. Almkcrk, u., 24 Aug. te Fremantle. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, 25 Aug. te R'dam. Kieldrecht, 25 Aug. te R'dam. Bovenkerk, u., pass. 24 Aug. Perim. Vechtdijk, t., 24 Aug. v. Madras. IJselkerk, u., 25 Aug. v. Genua. Sommelsdijk, 26 Aug. te R'dam. Streefkerk, t., 25 Aug. v. Algiers. Andijk, 24 Aug. v. Bombay. Koudekerk, u., 23 Aug. v. Suez. Meerkerk, u., 24 Aug. te Rangoon. HollandO.-Azië Lijn. Oostkerk, 26 Aug. v. R'dam. Ouderkerk, t, 25 Au», v. Colombo. Zosma, 25 Aug. te Antwerpen. Gemma, u., pass. 24 Aug. Perim. Alderamin, t., 24 Aug. te Shanhai. Java—ChinaJapan Lijn. Tjiliwong, 23 Aug. te Soerabaja. Tjikembang, 23 Aug. v. Shanghai. HollandWest-Afrika Lijn. Reggestroom, u., 25 Au», v. Tenerlffe. Alkaid, t., 24 Aug. tte Assinie. Helder, u., 2(3 Aug. te Accra. Maaskerk, u., 23 Aug. te Duala. Scheldestroom, t., 23 Aug. te Spaansch Guinea. Java Pacific Lijn. Kertosono, 26 Aug te Singapore. JavaBengalen Lijn. Bondowoso, 23 Aug. v. Padang. JavaNew-York Lijn. Krakatau, pas». 24 Aug. Perim. Blijdendijk, 24 Aug. te Batavia. Simaloer, pass. 24 Aug. Perim. Beemsterdijk, 25 Aug. te P. Said. Boschdijk, 25 Aug v. Alexandrië. Merauke, 24 Aug. v. Batavia. Rotterdamache Lloyd. Buitenzorg, t., 25 Aug. v. Sabang. Indrapoera, u., pass. 25 Aug Finlsterre. Kota Inten, u., 26 Aug. v. Pt. Said. Madloen, t., pass. 25 Aug. Kaap del Anni. Palerubang, t., 25 Aug. te Havre. Texel, t., pass. 24 Aug. Ouessatit. Tosari, t., 26 Aug. te Alexaudrlë. Ternate, u., pass. 24 Aug. Suez. Tam'bora, u., pass. 23 Aug. Perim. Kota Radja, u., 26 Aug. te Soerabaja. Slbajak, t., 23 Aug. v. Marseille. Blitar, u., 24 Aug. te Soerabaja. Gorontalo, 24 Aug. te Batavia. Kota Baroe, 24 Aug. v. Batavia. Menando, 24 Aug. te Schiedam. Sitoebondo, u., pass. 24 Aug. Perim. Slamat, 24 Aug. te Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alhena, 25 Aug. te R'dam. Aldabi, 25 Aug. te Hamburg Alphacca, t., 24 Aug. v. Rio Janeiro. Sitoebondo, u., pasa, 24 Aug. Pertm. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Aidomeus, pass. 25 Aug. Gibratlar. Jason, 23 Aug. v. A'dam. Myrmidon, 23 Aug. v. R'dam. Deucalion, 24 Aug v. Glasgow. Lycaon, 24 'Aug. te Londen. Polydorus, 23 Aug te Pening. Euryades, 26 Aug. v. Sabang. Laertes, 24 Aug. te Marseil.le Orestes, 24 Aug. v. Belawan. Phiontis, 23 Aug te Suez. Rhesus, 25 Aug. v. P. Said. Antenor, 23 Aug. te Shanghai. Idomeneus, 23 Aug. v. Marseille. Patroclus, ai Aug. v. Colombo. Tehesias, pass. 24 Aug Perim. Emzetco Lijn. Jonge Maria, 25 Aug. te R'dam. Jonge Anthony, 23 Aug. te Barcelona. Jonge Elisabeth, pass. 25 Aug. Finlsterre. Jonge Johanna, 24 Aug. v. Castellon. LIED VAN DEN DAG. SALOMO. Rechterlijke uitspraken in Amerika en de Haagsche Conferentie. Waar is de wijze Salomon Van vroeger tijd gebleven? Wij hebben- hem zoo noodig nu In ons moderne leven. De conferentie in Den Haag Loopt zelfs al leelijk tegen; In plaats dat daar nu vrede komt, Heeft men al „mot" giekregen. Neen, dan pas in Amerika, Dat onvolprezen landje, Daar doet een rechter het nog af, Heel vriend'lijk met een standje. Hij geeft aan hen, die voor hem staan, Met zeer gestrenge blikken, Een oordeel als een Salomon, Een wijze les te slikken. Zoo was er een, die met zijn vtouw Wat ruzie had gekregen, Zij kwamen voor den rechterstoel, Zij spraken enzij zwegen. Toen kwam de wijze Salomon Een oogenblik er tusschen, U geeft per dag, zoo sprak hij toen, Elkander twintig kussen. Toen kwamen zich twee ande'ren weer Om 's rechters stoel verdringen, Zij had, sprak zij, haar man getrouwd Daar hij zoo mooi kon zingen. En eens getrouwd zong hij niet meer, Dat werd' voor hem een stroppie, De rechter sprak: U zingt voortaan Tweemaal per dag een moppie. Och, kwam zoo'n wijze Salomon Ook hier eens ln het Haagje, Waar momenteel het wachtwoord geldt: Ik treiter en belaag je. En bracht zoo'n man al» president Daar dan eens even orde, Dan kon het over duizend Jaar Misschien jiog een» wat worden. Haagsch Persbureau. Troubadour.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7