•KOSSEM'* ZEEPAARD IScr GEMENGD NIEUWS. nevens oen klein kamertje. Men hoopt het werk 22 Januari gereed te hebben, terwijl voor de offloleele Ingebruikname als vermoedelijke datum 1b vastgesteld 1 Fobruari 1980. De Haagsebe conferentie. DE INHOUD VAN HET AüCOORD. De Engelsche delegatie deelt het vol gende mede Om 12 uur wae een principieel» over- eonkomst bereikt tueechen de delegaties van de schuldelechende uitnoodigende mogendheden over de methode om te voorzien in de verlangens van de Brltsche delegatie, wat betreft de verdeeling van de annuïteiten en de leveranties in natura. Men is principieel overeengekomen, dat de andere schuldeischende regelingen door schikkingen binnen de omlijsting van het plan Young, die nog nader aan de goedkeuring van Duitschland onder worpen zullen worden, aan Engeland waarborgen een verméerdering van 40 millioen mark per jaar, waarvan 86 mil- lioen mark bestaat uit kapitaal en uit annuïteiten, die gegarandeerd zijn door de andere .schuldeischende mogendheden. Engeland zal ontvangen onvoorwaardelijk 36 millioen mark en 18 millioen mark uit de balans van de onvoorwaardelijke be talingen, die beschikbaar komen door de regeling van het verdeelingsplan. Verder zullen nog 42 millioen mark beschikbaar worden gemaakt door andere regelinge^, die aan de toestemming van Duitschland zullen worden onderworpen. De betalingen van de Dawes-leening zou den zoo zijn, dat Engeland jaarlijks als onvoorwaardelijke annuïteit zou ontvan gen een vaste som van 96 millioen mark. Verder heeft men nog afgesproken, dat betreffende de leveranties in natura de Italiaansohe delegatie op zioh zou nemen, dat behalve het reeds afgespro- kene de Italiannsohe Staatsspoorwegen koopen een millioen ton Engelsohe kolen jaarlijks en wel voor een tijdperk van 8 jaar voor den hoogston prijs, die op de Brltsohe exportmarkt zou golden op den datum van ieder oontraot. Een definitieve overeenkomst is in be werking, die al deze punten bevat. Verder d^de de Engelsche dologatie mee, dat zij wenaohte haar dank te be tuigen aan den heer Jasper voor zijn bemoeiingen. Groote voldaanheid te Washington. Reuter meldt uit Washington, dat het bericht van het aocoord tusschen Enge land en de andere geallieerden in Den Haag met de grootste voldoening is ver nomen in de finar>cte»da kriDgen aldaar, waar men van oorcuol is, dot een mis lukking van het plan Young ernstige gevolgen zou hebben gehad voor de be reiking van een vasten toastend in Europa. Wat de Engelscheu verkregen hebben. Ir» groote trekken aldus vat de offi- eieele Engelsche draadlooze dienst het aecoord van nei^n icoht samen kan men zoggen dat Frankrijk, Xtuli». Japan en België Engelands eissh naar een billijke verdeeling van de vergoedingsannulteiten hebben boantwoord door het iets meer dan 83 pot. toe te staun van de 48 millioen mark, die Engeland zou hebben verloren bij de verdeeiingssohaal van het plan Young en dat zij er in hebben toegestemd, dat Engeland 80 pst. krijgt van het aan deel in onvoorwaardelijke annuleiton, waar het reoht op meende te hebben. De zitting der altgenoodigde mogendheden. Hot officioele communiqué van de zit ting der uitnoodigende mogendheden van gistermorgen luidt als volgt: Zooals in het communiqué van den afge- loopen nacht is medegedeeld, is heden een vergadering van de delegaties der zes mo gendheden gehouden, ten einde met de Duitsche gedelegeerden de door de voor naamste credlteur-mogexidheden getroffen overeenkomst te onderzoeken evenals an dere vraagstukken, welke in het bijzonder deze laatsten aangaan. De vergadering is te kwart voor één ge schorst en zal 's middags worden voort gezet. Het Nederl. Oorrespondentiebureau ve r neemt van Fransche zijde, dat heden aan de 'besprekingen van dé zes uitnoodigende mogendheden achtereenvolgens Strese- mann, Cheron en Hilferding hebber deel genomen, die het woord voerden over deze kwestie van do betaling der bezett ngs- kosten na één rteptember. De Duitschers verkondigden de stelling, dat zij niets hiervan' zouden dienen te be talen, terwijl van Franschen kant liet tegenovergestelde standpunt werd ver dedigd. Vervolgens hield Brland oen groote redevoering, waarin hij uiteenzette dnt het ook voor Duitschland een bijzonder voor deel zou zijn, wanneer het plan-Young in werking zou treden en dat er dus ernstig rr LUCHTVAART. De wereldreis van de „Graf Zeppelin". Het luchtschip mijdt een Onweer. Uit New-Yoxik wordt geseind! dat do Graf Zeppelin boven Arizona ©en onweer ontloopeu is en een tijdi lang op een hoogte van 5000 voet heeft gevaren. La ter werd gemeld dat hot weer gunstig was. Te Los Angelos denkt men dat dr. Eckener om de hoogste toppen van het Rotsgebergte te mijden, -koers zet naar do Mexicaansohe grens, waar die iminder hooge uitloopera van dit gebergte liglgen. Op de grens van Nlcnw-Mexlcft. Een telegram uit Lordsburg meldt, dat de Graf Zeppelin oom 20 uur 23 MiE.T. in de buurt van den Steinpas, op de grens van Arizona en Nieuw-Mexioo is gezien, op een hoogte van >450 M. Om 19 uur MJl.T. was het luchtschip boven Wilkox gezien, zoodat dr- Eckener tot dusver do voorgenomen route, waarvan onze spe ciale -berichtgever aan boord van het luchtschip gewag maakte, inderdaad blijkt te hebben kunnen volgen. Vóór zijn vertrek uit Los Angeles heeft dr. Eokener in een interview verklaard, dat de tijd thans rijp was voor een com- mercieele exploitatie van het vervoer over den Oceaan met Zeppelins, die ech ter bi} voorkeur sterker motoren en groo- ter snelheid dienden to hebben. Boven Illinois. Sterling (Illinois), 28 Augustus. De Graf Zeppelin is, nadat zij over den MLssissippi gevlogen was, ten Westen van deze plaats om 22 uur (M.E.T.) gezien. Chlcago naderend. Aurora (Illinois), 28 Augustus. Om 36 uur 55 zomertijd van Ohioago (22.55 M.E.T.) is hei luchtschip nier gezien. Het was toen nog maar 50 K.M. van Chicago. Een bopdfechap van dr. Eckener. Lakehurst, 28 Augustus. Dr. Eckener heeft draadloos hierheen geseind: Ik zal morgenochtend te Lakehurst zijn. Het marine-station te Lakehurst ls te gen den avond voor het eerst sedert het vertrek van het luchtschip uit Los Ange les in rechtstreeksche verbinding met de Graf Zeppelin gekomen. De post nan boord. Do Ameriknansche postmeester-gene- raai maakt bekend dat de Graf Zeppelin te Lakehurst 86,000 postzakken zal af leveren. Het luchtschip heeft te Lo* Angeles 2522 postzakken uit Friedrichshiafen aan gebracht en 1818 postzakken uit Tokio. Voor Friedrichshafen heeft do Graf Zeppelin twee postzakken aan boord die de heel© re's om do wereld meedoen. De voorbereidingen voor de ontvangst te New-York. De Amerikaansche bladen wijzen op de geestdrift waarmede de Zeppelin te El Paso is begroet. Sedert den dag van den wapenstilstand heeft men zulk een jubel te El Paso niet gehoord. Men is voornemens Vrijdag dr. Eokener te New-York een grootscho ontvangst to bereiden. Een uitgebreid programma der feestelijkheden moet worden afgewerkt. Een triomftocht door de stad, welke ook Lindberg en de vliegers van de Bremen hebben gemaakt, ontbreekt natuurlijk niet op het programma. Duitsch-Amerikanen zijn van plan om dr. Eokener een eeregift te schenken om wetenschappelijke tochten met het lucht schip mogelijk te maken. Men verwacht, dat het luchtschip Woensdagavond 8 uur te Lakehurst zal aankomen. DE PEINS VAN WALES AIS VLIEGER. Volgens de- Daily Mail heeft de prins van Wales, die al een paar jaar lang veel ui vliegtuigen zit, zioh de laatste maanden in het besturen van een vliegtuig ge oefend; onder leiding van een zeer be kwamen en betrouwbaren vlieger-officier. VLIEGONGELUKKEN BIJ DE TS.TECHOSLOWAKSCHE MANOEUVRES. Naar (lo Pragor bladen melden zijn er l>y de manoeuvres in de buurt van lvrera- sior drie vliegongelukken gebeurd. Twee vliegtuigen vlogen togen een- heuvel op; VLIEGONGELUKKEN. Twee dooden. Zondagmorgen zijn nabfl de Italiaansohe vlitïghavün Corner! twee vliegtuigen op ongeveer 1000 M. hoogte met elkaar in botsing gèkomen. De toestellen vielen en de belde bestuurders waren op slag dood. Op den eersten dag van de „lucht- derby" te Olevéland heeft een ernstig on geluk een schaduw geworpen. Twee vliegers kwam om en de vrouw van een hunner werd doodelijk gewond- Een vliegtuig, dat op weg was van Phi- ladelphia naar Oleveland is kort voor de aankomst aldaar gevallen van 250 meter hoogte. De bestuurder en een passagier werden gedood. Een andere passagier een dama kreeg levensgevaarlijk letsel. Buitenland. in bolde gevallen werd de vlieger wond. Een Jachtvliegtuig kwam bijl het gevaar aan verbonden wbb om thans nog landen tegon een gtroo-opper aan en Sloeg GIESSEN-NIEUWKERK-ZAAK VOOR HET flOF. De behandeling zal 12 Sept. aanvangen. Naar do Telegr. van de zijde der verde diging, mr. Roobol en mr. Den Hollander, werd meegedeeld, zal de behandeling van de zaak Glessen-NIeuwkerk. op 12 September a.$. voor het Amsterdam- sche Gerechtshof aanvangen De procu reur-generaal heeft zestig getuigen ge dagvaard, terwijl het aantal getuigen décharge, dat door de verdediging zal worden opgeroepen, tusschen de 50 en 65 zal zijn. In verband met de regeling der zittingsdagen van het Gerechtshof zal de zaak niet achtereenvolgende dagen gehouden worden doch als Let ware 'n étappes, zoodat het niet onmogelijk is, dat de behandeling weken in beslag zal nemen. LIEFDESDRAMA. Tegen den verdachte wordt wegens zware mishandeling 27. jaar geëlschi Een 23-jarig letterzetter te Nijmegen, gehuwd en vader van drie kinderen, maakte een half jaar geleden kennis met een 18-jarige stadgenoote, diens bode. Zij gingen geregeld samen uit, maar op een avond te Nijmegen teruggekeerd uit Arn hem, waar zy een dansgelegenheid bezocht hadden, werden zij opgewacht door do eohigenoote van den letterzetter, die het geval begrijpelijkerwijze niet zoo heel kalm opnam. Bang dat het voorgevallene thuis be kend zou worden, durfde hot meisje niet meer in de ouderlijke woning terugkeeren. Zij verliet daarop met den letterzetter Nijmegen en bezocht met hem verschil lende plaatsen. In Amsterdam bloven zij hangen. Het geld dat de jongeman had f80, die hij voor een incassobureau geïnd had was spoedig op, zoodat beiden oiet langer in het hotel, waar zij logeerden, konden blijven. Het meisje zocht en vond een betrekking als buffetjuffrouw en ging bij een vriendin inwonen; den letterzetter, die ook naar werk uitkeek, muarhetzoo gauw niet vond, verstrekte zij geld van wat zij verdiende. Intussohen ontstond er af en toe tus schen beiden wrijving. Het meisje gaf herhaaldelijk te kennen, dat zij een eind aan de verhouding wcnschte te maken, maar de letterzetter dreigde dan, dat zij ook niets meer zou hebben, als hij haar niet meer had. In den aeond van 9 Juni 1.1. vertelde het meisje hem, dat zij van een jongen geld gekregen had ora een Jurk te koopen en in den avond van 10 Juni met hem op de stille Brouwers gracht wandelend, merkte zij voor de zooveolsto maal op, al meende zij 't niet, om 8 uur met baar sprak, heeft verdachte gehoord, dat het meisje niets meer met i hem te maken wilde hebben. Hij is daarop naar huis gegaan om zijn revolver, die hij tc Parijs had gekocht, te halen. Na eenige uren is toen het noodlottige geschied, na dat verdachte het meisje uit de kerk had cpgewaoht en haar zusje hnd gevraagd om even door te loopen. Bij den rechter commissaris heeft verdachte den volgen den dag verklaard, dat de uitdrukking in haar oogen hem tot jalouzie heeft ge- bracht en dat hij toen in een toestand van razernij zJJu revolver heeft getrokken. Spr. komt nu aan de vraag, of hier sprake is van voorbedachten raad. Dat verdachte vóór 18 Mei de bedoeling zou hebben gehad, het meisje te dooden, acht hij niet bewezen. Er zijn echter voor het gebeurde zelf drie feiten aan te voeren: le. Verdechte is een revolver gaan halen; 2e. hij had een paspoort in zijn zak; en 8o. hy is er van door gegaan. Verdachte geeft hiervoor verschillende verklaringen. Of deze waar zijn, weet spr. niet, maar wel acht hy ze mogeiyk. Daar om, waar dit feit niet geheel bewezen is, laat hy den voorbedachten raad varen en vraagt hy hiervan vrijspraak. De zaak wordt er echter niet anders door, want de opzet om het melsjje te dooden, was er volgens spr. op het oogenblik by verdachte wel. Wat nu de persoon van verdachte be treft, we hebben hier te doen met iemand, die wel verantwoordelijk kan worden ge steld voor zijn daden, zy het dan ook met een eenigszins verminderde toerekenbaar heid. Verdachte is een persoon zonder vasten wil en met een slap karakter. Toen hy by spr. werd gebracht, kreeg spr. den indruk, dat hy niet zoo als een ander ge voeld heeft, wat hy eigeniyk wel gedaan had. Het ontzettende daarvan zag hy niet geheel in. Spr. concludeert ten slotte tot schuldig verklaring van verdachte aan doodslag. In hot belang van de maatschappy is het noodzakelijk, dat verdachte voor langen tijd wordt opgeborgen. Waar moet het heen, wanneer men om een reden als in bet onderhavige geval, iemand maar van het leven berooft? Hier is onnoodig en on- verantwoordeiyk een jong leven ver nietigd. Wel is waar kunnen we eenige clemen tie gebruiken met het oog op de jeugd van verdachte, op zyn blanco verleden en op zijn aanleg. Maar ook hebben wy rekening te houden met onzen plicht jegens de maatschappy en daarom vraagt spr. ver oordeeling tot een gevangenisstraf van 8 jaar. De verdediging. De verdediger, mr. Rolandus Hage- doorn, zeide, dat, toen hy den jongen voor het eerst sprak, verdachte by zijn vorhaal herhaaldelyk in snikken is uitgebroken en heeft uitgeroepen: „o zeg niet dat ik haar meld en eerst toen begreep hH, dat hy het meisje kwaad had gedaan I Het O. M., mr. Overbosch, achtte poging tot zware mishandeling bewezen en vor derde 2$ jaar gevangenisstraf tegen ver dachte. Mr. Hk. Boekei, de verdediger, oordeelde het opzet niet bewezen en verzocht pi. den verdachte uit de preventieve hech tenis te ontslaaD, omdat er op het misdrijf van mishandeling geen preventieve hech tenis staat. De Rechtbank besliste, dat er voor ontslag uit de preventieve hechtenis geen termen zyn en bepaalde de uitspraak op Vrydag 6 September, 'snam. half twee. De moord in park Zorgvliet. Tegen dien dader 8 jaar ge vangenisstraf geëlscht Voor de Haagsche rechtbank heeft Dinsdagmorgen terecht gestaan de 20- jarige jongeman, die in den avond van 80 Mei in het Park Zorgvliet een meisje met een revolver heeft doodgeschoten. Ver dachte werd moord met v oorbedachte rade of althans het toebrengen van zwaar licha melijk letsel ten laste gelegd. Verdachte bekende dien avond met het meisje te hebben geloopen en een revolver bij zich te hebben gedragen. tam Het getuigenverhoor. Als eerste getuige wordt gehoord com missaris Kramer, die verdachte des nachts een verhoor heeft afgenomen. De jonge man heeft gevraagd hoe het met 't meisje was, waarop de heer Kramer hem mede gedeeld heeft, dat het meisje dood was. Verdachte heeft daarop gezegd: „dan heb ik het mooiste in Brijn leven vernietigd". Getuige heeft den indruk gekregen, dat de jongeman uit jaloezie heeft gehandeld. Voorts heeft verdachte onder andoren gezegd, dat hy niet den moed heeft gehad, om zich zelf van het leven te berooven. Als deskundigen werden gehoord dr. Rochet en dr. Scholtens. Laatstgenoemde is in zyn rapport tot de conclusie geko men, dat verdachte wel verantwoordehjk moet worden gesteld voor zyn daad. Hy moet worden beschouwd als een psycho- paath. Verhoor van verdachte. Tenslotte worden aan verdachte nog eenige vragen gesteld. Verdachte verklaart niet te weteD of hy geschoten heeft. De president: Waarom hebt u vroeger aan de politie dan anders verklaard? Verdachte: Dat weet ik niet; vermoede- j heb doodgeschoten. Ik heb daarmee het lijk heb ik in mijn onderbewustzyn maar i liefste uit myn leven vernietigd, ik had op alles ja gezegd, nog liever myn ouders doodgeschoten". dat I de ver- nleuwe discussies te openen. Van het begin af aan, had hy het prin cipe aangehangen, dat er geen band in dien zin tusschen de fiiianoioele en de po litieke quaestle» gelegd mocht worden, n don grond, wuarby de vlieger doo- k gewond word. LU CHTTIUKETS. dat er van ruilhandel in deze sprako zou De Compagnie Aórlenno Franwlse komt mogen zyn en hy verwierp dus ook het denkbeeld van compensaties met betrek king tot vervroegde ontruiming. Snowden en Grahnm verklaarden onomwonden, het geheel met. Brland eens te zyn. De slotzitting wordt per radio uitgezonden. Do slotzitting van de conferentie zal worden uitgezonden door de volgende zen ders: P.Tl.O.H.I. (golflengte 10.88 M.), P.C.J. (golflengte 81.4 M.) en P.O.L. (golf lengte 18 M.). de eer toe, het eerst in Europa tlokot- hoekjos van handig formaat te hebben uitgegeven met kaartjes corroepondeeren- de met afstanden van 100, 50, 20 en 10 K.M. Do totale afstand, welke met een boekje kun worden afgelegd, ls 2000 OI. en do prijs orvan bedraagt 14.000 fran ken. Natuurlijk hoopt de Compagnie met deze uitgifte hot luchtverkeer en.haar zaak te bovordioron. Over ©enigen tijd zullen or ook abon nementen voor bepaalde lijnen voeden in gesteld- hy wel kon weggaan, daar houding niet langer wilde voortzetten Toen gebeurde 't. De letterzetter haalde een knipmes te voorschijn, opende het en stak er het meisje mee in de linkerboi'st en in den buik. Het slachtofler werd naar het ziekenhuis gebracht en daar verbon den, maar kon, daar geen edele deelen geraakt wuren, den volgenden dag naar Nymegen terugkeeren. De dader was op het gillen van het meisje weggoloopen. Over Halfweg liep hy eerst naur Haarlem en vervolgens naar Leiden. Daar kocht hy een krant en zyn naam en signalement er in ver meld vindende, begaf hy zich naar de politie, zeggende de persoon te zijn, die door do politie gezocht word. Tevens deelde hij mee, dat by het meisje in drift gestoken had. De jongeman werd gearresteerd en stond Dinsdag voor de Vacantiekamer der Amsterdnmsohe Rechtbank terooht we gens poging tot doodslag of tot zware juiiahandellngmeer subsidiair wegens mishandeling. Hy erkonuo het knipmes te voorsolrijn ehaald en geopend te hebben, manr wut er mee hud willen doen, verklaarde hij niet te hobben geweten hij had heele- maal geen bedoeling gehad. Eerst op den Haarlommorweg kwam |hlj tot zichzelf, het geopende mes had hy toon nog in de hand. De krant te Leiden had hy, volgens zijn zeggen, niet gekocht om to zien of zijn naam erin beschreven stond, maar alleen om haar te raadplegen voor een betrokking. By het lezen van do krant vond hij zijn mam en signalement ver- President: U droeg wel een revolver by u? Verdachte: Ja. President: En weet u ook, of u de re volver uit den zak heeft gehaald? Verdachte: Neen, dat weet ik niet. President: U wilt toch niet beweren, dat een ander het gedaan heeft? Verdachte: In het geheel niet President: Weet u ook, dat u direct na het gebeurde op de fiets is weggereden naar Delft? Verdachte: Neen, wel is later tot urij doorgedrongen, dat er iets gebeurd was. Toen heb ik my van het leven willen be rooven, maar dat heb ik niet gedaan om dat ik nan mijn ouders dacht. President: U heeft dus niet de bedoe ling gehad om het meisje te dooden? Verdachte: Absoluut niet. President: Hoe kunt u dan het gebeurde verklaren? Verdachte: Door het gesprek, dat wy hadden gevoerd had ik een gevoel, alsof ik uit elkaar spatte, en in een onbewaakt oogenblik heb ik waarsohyniyk gescho ten. Daar weet ik echter rdets van. Ik had nooit de bedoeling om het meisje ook maar het geringste letsel toe te brengen. Alleen wilde ik mezelf van kant maken, omdat* het meisje niet langer met mij kon om gaan, aangezien haar ouders zich zeer tegen dezen omgang verzetten. De president leest nog een verklaring voor van het zusje van het slaohhtoffer, waaruit biykt, dat verdachte reeds eerder tegen zijn meisje had gesproken over zelf moord. De verslagene heeft dit toen niet ernstig genomen en herhaaldelijk heeft zij getracht om den omgang met verdachte te verbreken. Het requisitoir. De officier van Justitie, mr. Blok, neemt daarna requisitoir. Spr. begint met een woord van innig medelijden met de familie van het vermoorde meisje. Ook gaat ech ter ons medeiyden, aldus spr., uit naar de familie van verdachte en naar verdachte zelf. Wut de zaak zolve betreft, merkt spr. op. dat ue verhouding tusschen beide Jon gelui in den beginne zeer goed was. Van een verloving was echter in het geheel een sprake. Wel vond het meisje ver- clito aardig, maar in het najaar van 1928 kwam in hun verhouding een geheele ver andering en heeft het meisje herhaaldelyk pogingen gedaan om van hem af to ko men. Verdachte bleef eohter aanhouden en schreef telkens brieven, hetgeen het meisje zeer onaangenaam vond. zy ant woordde dan ook niet op die brieven. Op 9 Mei J.1. zag verdachte, dat het meisje door een ander naar huls werd ge bracht, met wlon zy gearmd liep. Ver- daohie heeft toen opnieuw een brief ge schreven, wonrln hy verkluarde, dat hy haar niet langer in den weg wilde staan, wanneer zij meor van dien ander hield. Dat was van verdachte een zeer loyale houding en het ware te wensohen geweest, dat hy deze houding had volgehouden. Helasa m toen kwam de noodlottige ls dat niet het gevsl geweeet en avond. Toen hy Pleiter vindt aanleiding om een psy chiatrisch onderzoek te vragen. Voorts wees hy op de groote liefde van den jongen voor het meisje. Met de psy chiaters en den officier is pL voorts van ooi-deel, dat hier geen sprake ls van voor bedachten rade. De verdachte heeft gehandeld zonder bewustzyn; er ls dus geen schuld aan wezig, omdat het door de wet vereischte element „opzet" ontbreekt. Er zal hier dus geen veroordeeling kunnen volgen. Tenslotte kwam spr. tot de strafmaat, indien de rechtbank verdachte» schuld mocht aannemen. Wanneer de rechtbank dat mocht doen, verzoekt pleiter rekening te houden met verschillende verzachtende omstandighe den en plaatsing in een byzondere ge vangenis. De uitspraak volgt over acht dagen. F ABRIEKSON GELUK. Vliegwiel uit elkaar gesprongen. Gisterenochtend heeft te Waalwyk in de stoomlederfabriek van de firma P. van Loon Gzn. een ongeluk plaats gehad. De bewoners in de buurt vau de fabriek werden plotseling door een geweldigen knal opgeschrikt, terwyi hun huizen op hun fundamenten stonden te waggelen. Het personeel van de fabriek, evenals dat van de nabijgelegen stoomschoenen- fabriek van de firma van Bladen, snelde hevig verschrikt naar buiten. Het bleek dat een groot vliegwiel van zyn as was afgeloopon en met kracht door het dak was geworpen. Stukken van het zware vliegwiel werden meer dan dertig meter weggeslingerd. Zy kwamen echter terecht in een achtergelegen weiland, zoodat aan de buizen in de buurt geen schade is toegebracht. Het dak van de machine kamer is geheel vernield. Ook van het inwendige is zoo goed als niets meer over. De heeren B. en K., die by de machines stonden, toen het ongeval plaats vond, hebben niet het minste letsel gekregen. De oorzaak van het ongeval ligt ver moedelijk in het stuk gaan van de hoofd- riem, die op het vliegwiel van de stoom machine loopt. Daardoor sloeg de maohine door, tengevolge waarvan het vliegwiel uit elkaar is gesprongen. Een stuk van het vliegwiel is bovendien tegen de ■toombuls gekomen, coodat de atoom met geweld uit den ketel ontsnapte. Gelukkig heoft het maohlnepersoneel nog bytyda het vuur onder de maohine kunnen weg halen, waardoor verder onheil ls voor- komon. Hot ongeval brengt eenige stagnatie 'n het bedrijf teweog. Het personeel kan eohter biy ven doorwerken. De materieels eohudo is groot. KINDERLIJKJE GEVONDEN. In heli water lange de Waldeck Pyrmont- k ade I vendo gevonden. De politie stalt derxook U een on- j

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2