DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN. Fotogr.-Atelier EISELIN BRUIDSFOTO'S 6 zwarts (stok. salonfato 11.50 - f 2.00 6 bruine lotok. salonfata f 2.00 - f 1.50 TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VAN DINSDAG 3 SEPTEMBER 1929 Van een Inwoner van Callantsoog. Gisterenavond omstreeks 9 uut is uit de voor hótel „Bellevue" parkeeronde auto's een groote Studebaker gestolen, toebehoo- rende aan een ingezetene van Callantsoog. De heer Lovink, burgemeester van Anna Paulowna, was de tweede inzittende. De wagen was tusschen twee andere auto's de Vries. SPELDJESDAG „HERWONNEN LEVENSKRACHT". De speldjesdag van „Herwonnen Levens kracht" op Zaterdag j.1. gehouden, heeft opgebracht 434.26. Het plaatselijk comité zegt den inge zetenen hartelijk dank voor de medewer king. MONUMENT NEDERLANDSCHE REDDINGWEZEN. De collecte, gehouden bij het circus Hagenbeek, voor de oprichting van het monument voor het Nederlandsche Red dingwezen, heeft 115.29 opgebracht. JUBILEUM „DE EENDRACHT". Zondag 1 Sept. j.1. was het 25 jaar ge leden, dat de Broodfabriek „De Een dracht", Gravenstraat alhier, werd opge richt, in welk tijdperk zij zich in de gunst van een groot deel der Heldersche inge zetenen mocht verheugen. De Directie heeft 'gemeend dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en heeft haar personeel een feestavond aangeboden op Zaterdag 7 Sept. a.s. Bij deze gelegenheid zullen drie harer mede werkers, namelijk de heeren J. P. Bien- hoff, J. Kort en S. de Vries, die vanaf de oprichting dezer zaak daar wërkzaam zijn, worden gehuldigd. Tevens zal het op dien datum 12/1, jaar geleden zijn, dat de heer Th. Hoogenbosch het directeurschap aan vaardde. Wij vertrouwen, dat het de directie van deze fabriek, zoomede de 4 genoemde jubilarissen, niet aan belangstelling zal ontbreken. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. WJj herinneren belanghebbenden, dat vóór 1 Oct. van dit jaar alle maten en ge wichten, die gebruikt worden of voorhan den zijn op plaatsen van verkoop e. d., moeten zijn voorzien van de letter d. Voor diegenen, die tot nu toe in de laat ste twee jaren verzuimd hebben hunne' maten en gewichten te laten herijken, be staat daartoe alsnog gelegenheid aan het TJkkantoor te Amsterdam, Brouwersgr. No. 276. Dit kantoor is voor het publiek gedurende het gehefle jaar geopend eiken Maancjag en Vrijdag van 9.2015.30 uur en zal ditmaal bovendien opengesteld wor den opDinsdag 24, Woensdag 25, Don derdag 26 September, Dinsdag 1, Woens dag 2 en Donderdag 3 October van 9.30 15.30 uur. GOEDKOOPE TREIN NAAR AMSTERDAM. Op Woensdag 11 September a.s. zal een goedkoope trein loopen naar Amsterdam. De prijzen voor heen en terug bedragen van Den Helder tot en met HeerHugo- waard 2e kl. 2.55, 3e kl. 1.90. In deze prijzen is de toegangsprijs voor het Kolo niaal Museum, dat de reizigers kunnen bezoeken, begrepen. Het Museum is ge opend van 1017 uur. De heenreis heeft plaats: Vertrek Den Helder 7.48, Anna Paulowna 8.05, Schagen 8.19; aankomst Amsterdam C.S. 9.51. De terugreis, vertrek Amsterdam C.S. 20.55, aankomst Schagen 22.22, Anna Paulowna 22.34, Den Helder 22.48. De verkoop der plaatskaarten tot een beperkt aantal, vangt aan Woensdag 4 en wordt gesloten Dinsdag 10 September 1929, ten 15 uur of vroeger, indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. Deelnemers kunnen zich tegen regen verzekeren. CIRCUS HAGENBEOK IN DE STAD. Groote drukte bij het Singel Hagenbeek trekt, dank zij de stelsel matige reclame, die gemaakt is, enorm veel bezoek. Was het Vrijdagavond bij' de opening niet zoo overweldigend hoewel de tent goed bezet was Zaterdagavond kwamen van elders uit den omtrek de boeren en buitenlui opzetten, drie, vier groote bussen achter elkaar. Er stonden op het terrein aan de Krugerstraat een twaalftal auto's, waaronde groote auto bussen. Verscheidene, die hun vrachtje gelost hadden, waren weer vertrokken om tegen 11 uur weer opnieuw te verschijnen. Gedurende de gansche voorstelling ver drong zich een groote menigte voor het terrein in de hoop iets te zien van een of anderen beer of Somali-neger. Deze laat- sten, als zijnde minder gevaarlijk dan de beren, liepen wel op het terrein rond; de beren bleven zorgvuldig in de kooien. Dat dit Zaterdagavond, bij de viering van den Koninginnedag, een ongekende levendigheid in onze stad bracht, behoeft geen betoog. Ook Zondagavond was het Bezoek zeer groot, terwijl, voor zoover wij weten, ook de middagvoorstellingen goed' zijn bezocht. I>e politie heeft, vooral Zaterdag een vermoeiende dag gehad, maar dank zij de uitstekende regeling verliep een en an der naar wensch. Voortdurend werd het puibliek op den hoofdweg tot doorloopen aangemaand of naar het trottoir verwe zen, zoodat de straat vTij bleef vbor het verkeer. Tal van ijs- en chocoladeventers profiteerden van de gedegenheid en had- de omgeving van het circus °°k de fietsenstalling H j f?°ede zaken maakte. Het circus bood des avonds, met zijn verlich ten omtrek een fantastischen aanblik. BUITENGEWONE TOONEELVOOR- STELLING OP WOENSDAG 18 SEPT. IN CASINO. Men schrijf ons Wanneer - wij gadeslaan, hoevelen ge noegen beleven aan de schittering van uniformen en aan de opwekkende tonen der muziek, bij een parade, e. d.. pieenen wy goed te doen, onze lezers aanteraden, den datum van 18 September aan te teekenen als bestemd voor een bezoek aan Casino. Prachtvolle costumes, tableaux en zang, begeleid door het Musis Sacrum-Orkest kunt u dan bewonderen. Eén en ander vormt de »illustratie« van een Historisch tooneelspel in 3 be drijven getiteld »Van Hollandschen Moed en van Hollandsche Trouw«, geschreven door Philip Benoit Polak, directeur van Musis Sacrum. Iedereen kan deze uitvoering bijwonen, daar de toegangsprijzen zeer billijk zijn; men leze daarvoor de 'groote biljetten en de advertenties. Er moet wel een bizondere reden zijn, dat de directie van Musis Sacrum met haar staf van medewerkers Casino afhuurt voor een zoo grootsch opgezette tooneel- uitvoering. Die bijzondere reden is, de viering van het 75-jarig bestaan van het Koninklijk Instituut voor de Marine. De leden van de afd. Den Helder van den Kon. Ned. Bond van Oud-(inderoffi- cieren, beschermheer Z.Excellentie Vice- Admiraal L. J. Quant, vertolken het stuk, waarin mej. Tilly Polak en de heer Jac. B. Polak gast-rollen vervullen; de laatste belastte zich tevens met de regie. Ofschoon wij op deze uitvoering terug komen, meenen wij met het oog op den te verwachten grooten toeloop, te moeten aanraden, bijtijds voor toegangskaarten en plaatsbespreking te zorgen. DE MOOIE NAZOMER Er zijn menschen, die de grootste ge beurtenissen uit de sterifn, uit kaarten of uit koffiedik voorspellen. Soms leest men dat meneer of mevrouw zus en zoo voorspeld heeft, dat dit of aat gedeelte der wereld zal verdwijnen, dat deze of die persoon dood zal gaan en nog veel meer. Het is maar goed, dat van deze voor spellingen zelden of nooit iets uitkomt. Er is zonder dat al narigheid genoeg in de wereld. Anders was het echter met de mede- deeling, die dezer dagen in de couranten stond, dat wij een mooien nazomer kon den verwachten. De persoon, die zulke voorspellingen doet, wordt veel gauwer geloofd dan de ongeluksprofeten. En ditmaal is de voorspelling juist ge bleken. Reeds geruimen tijd genieten we van een weertje, waar eigenlijk niet dèt op aan te merken» is. Vooral daar de vacanties op het eind loopen, wordt zulk weer dankbaar aanvaard. En als wij over het mooie weer be ginnen te praten, dan kan het niet anders of Huisduinen wordt hierin betrokken, omdat mooi weer en Huisduinen nu een maal onverbrekelijk aan elkander zijn verbonden, daar i^ geen speld tusschen te krijgen. In de afgeloopen week werd onze bad plaats dan ook druk bezocht, vooral des Zondags was er een waar tenteifdorp opgeslagen, en ondanks de vrij zware zee plasten vele baders in het zilte nat. Doch juist de tamelijk hooge golven maken het voor zwemmers verleidelijk om te probeeren door de branding heen te zwemmen en wanneer, zooals Zondag, dan de vloed ook nog loopt, dan is op passen de boodschap. Zoo kwam een zwemmer, die te ver was gegaan, in den stroom terecht en dreef af. Hij bemerkte, dat hij niet meer terug kon zwemmen en maakte toen noodgedwongen een noodlanding op het einde van den beruchten pier. Dit is ondanks de zware zee, die hier stond, verwonderlijk goed afgeloopen. Eu tien minuten later kwamen er weer twee aandrijven. Twee leden van de reddingsbrigade, die dit jaar voor het eerst op enkele dagen op het strand aanwezig is, beduidden hen zooveel mo gelijk, door gebaren, terug te keeren, hetgeen waarschijnlijk te laat werd be grepen. Ook zjj konden niet meer tegen den stroom opkomen, met het gevolg, dat zij op de steenen terecht kwamen, waardoor zij aan de beenen werden ver wond, zoodat zy naar het gebouwtje van het „Roode Kruis" moesten gaan, om verbonden te worden. Dit gebouwtje mag zeer zeker als een groote aanwinst voor onze badplaats be schouwd worden. Van het jaar voor het eerst op het strand, zijn er reeds ruim 100 gevallen, ernstig en minder ernstig, behandeld. Hier wordt elke wond of schram direct deskundig in behandeling genomen, zoodat erger, zweren, infectie, enz., wordt voorkomen. De leden van het „Roode Kruis", die dit werk geheel be langeloos en in hun vrijen tijd doen, zijn dagelijks hier aanwezig en de hulp is kosteloos. Dit zal wel één van de laatste Zon dagen, zoo niet de allerlaatste, geweest zijn, waarop wij nog eens reebt van het mooie weer hebben kunnen genieten. Reeds wordt het 's avonds koeler, het water neemt langzaam in temperatuur afallemaal voorboden van het naderende koude jaargetij. Wij kunnen echter met voldoening op den afgeloopen zomer terug zien, waarvan de herinneringen ons zullen helpen om den winter, die tenslotte toch ook zijn gezelligheid heeft, beter te doen verdragen. AUTO GESTOLEN. weggehaald. Omtrent den dader ontbreekt nog elk spoor. AANRANDING. In een hótel hier ter stede ontving een der logeergasten, een artiste van het cir cus Hagenbeek, een nachtelijke visite van een der logés. Op het hevige gillen van het meisje verwijderde zich de onverlaat evenwel. Prachtig weer. Druk In de stad. Het prachtige, laatzomersche weer, dat ons al eenige weken lang trouw blijft en ons schadeloos stelt voor de kou en de ontbering in den inmiddels al weer vergeten strengen winter, die ons nog zoo laat verraste, dat fraaie weer liet ons ook op Koninginnedag niet in den steek, en zelfs het vrij sterke weerlichten, dat in den avond intrad en wees op on- weders, die wellicht verfrissching zou den brengen, was niet in staat de vele mensohen, die nog tot laat in den avond zich in de straten bewogen, naar huis te jagen. Het was ook te mooi en zomeravonden als deze zijn te zeldzaam, dan dat we er niet zuinig, heel zuinig op zouden moeten zijn en ze tot het laatste toe genieten. Maar voorlooplg zijn we nog aan het begin van den dag, en ofschoon, als deze regelen den lezer bereiken, Koninginne dag 1929 alweder twee etmalen en meer achter ons ligt, eisoht de volledigheid, dat wij er nochtans nog een en ander van vertellen. Zooals bekond is, gaat deze viering van den Koninginnedag uit van de beide samenwerkende Oranjevereni gingen, de „algemeene" on de „christe lijke". Het: programma hebben we in ons vorig nummer korteljjks vermeld. Muzikale ondgang door de stad. Do dag begon met een muzikale wande ling door db stad, waarbij zoo ongeveer de geheele stad bestreken werd, en waar bij men van d§ gelegenheid gebruikmaakte om den burgemeester aan diens woning een aubade te brengen. Watersportvereeniging. Te 9 uur des morgens vingen in de Binnenhaven de wedstrijden aan der Wa tersportvereeniging H.W.N. Zoo langzamerhand begint de water sport zich hier te ontwikkelen. Het aan tal personen, dat een of ander vaartuig, hetzij een motorbootje, een kano, enz. aanschaft wordt steeds grooter. De twee snelvarende motorbooten, die men vaak door het water kan zien sohieteb, wekken bij een ieder onwillekeurig de lust voor watersport op. Een groote stap in die goede richting was de oprichting van de watersportclub „H.W.N." Zoo vormden dan ook de watersport feesten Zaterdag een belangrijk onder deel van het dagprogramma. De leiding van deze sportspelen be rustte bij den heer Ooolhaas, voorzitter H.W.N. en tevens waterconsul van den A.N.WE. Voor een varieerend programma was zorg gedragen. Het eerste nummer was ringsteken voor motorbooten Met een stok, die voorop bevestigd was, moest men trachten het houten bovenstuk met een spleetvormige opening van den boei, waarop het bovenstuk was geplaatst, te steken. Niet allen ging het even goed af, daar bij kwam, dat somtijds de boeien niet vol komen stil lagen, hetgeen het juiste mik ken niet bevorderde. No. 1 was de heer Zandstra met 3 boeien in 8 min. 45 sec.; no. 2 de heer Langerak met 2 boeien in 2 min. 38 sec. Het volgend nummer waren behendig heidswedstrijden voor cano's, voor jon-' geus en meisjes. De deelnemers moesten staande in hun cano de baan afleggen, hetgeen veel handigheid eischt. Eén zorgde voor speciale attractie, door on der gejuich van het publiek om te vallen. No. 1 Coolhaas 61 sec.; no. 2 Kok 62 sec-; no. 3 Piet Pot 63 sec. Het aardigste en spannendst© nummer was het boeien oppikken voor motor booten. Een tiental klein© boelen met een lus werden op de baan gestrooid en moesten met een bootshaak binnen 5 minuten op gepikt worden. Met spanning werd dit nummer ge volgd. Telkens wanneer er een boel ge mist} werd, werd d© spanning grooter. Wanneer er reeds een deelnemer ge weest is die 9 boeien opgepikt heeft, komt schipper Bot aan den start. Zijn jongste zoon staat op de voor plecht met de bootshaak. Regelmatig worden er een paar opgepikt, doch daar wordt er een gemist. Een gemompel van teleurstelling gaat door het publiek. Ver der gaat het echter. Negen zijn er nu op gepikt. Nu weder op de gemiste boei af. Nog eens geprobeerd, weer mis. De jong ste Bot smijt haastig zijn haak neer, een medepassagier staat op zijn knieën te slaan van zenuwachtigheid. Schipper Bot beleeft meer spanning dan ooit met de „Dorus". De vinger van den heer Oool haas kromt zich over het stop-watch- De spanning wordt hevig. Nog eens gemikt en ja, onder gejuich haalt Piet iBot No. 10 uit bet water. Een pracht van een kans. Een seconde later wordt het stopsignaal geblazen. No. 1 Coen Bot, no. 2 de heer v. Triet me1j Q jrjO^20J]_ Bij de vossenjacht voor motorbooten, moesten de inzittenden van de motorboo ten een bal trachten te gooien in de mo torboot van de K. M. Winnaar werd de heer Dekkes. Hiermede waren de wedstrijden afge loopen. De heer Ooolhaas hield nog een korte rede en reikte daarna met eenige geestige woorden de prijzen, uit. Met een driewerf hoera op de Koningin, waar mede alle aanwezigen instemden, besloot de heer Coolhaas „Winnubst" zorgde voor de muziek. Ée vice-admiraal met zijn adjudant, de luit. ter zee der le kl. D. C. M. Hetterschij, benevens den chef staf der Marine kolo nel de Graaf, Burgemeester Driessen en de heer Kamman gaven van hup belang stelling blijk. De Parade. Altijd weer is een parade een aantrek kelijk schouwspel voor grooten en klei nen. En ook nu weer stonden vele hon derden op en om het Stationsplein, in afwaohting van de dingen, die komen zouden. Tot boven op het dak van het station zat men.'Wij hebben omtrent de samenstelling enz- van deze parade reeds uitvoerige mededeelingen gedaan, en be hoeven die thans natuurlijk niet te her halen. Een dergelijke toespraak houdt de heer de .long, 2e voorzitter, namens de chris telijke Oranje-vereeniging. Door de juist invallende muziek gingen de woorden evenwel voor ons verloren. Ook deze spr- biedt een oorkonde aan zijner vereenl- ging van dezelfde strekking. Beide oor konden zijn met de hand geteekend door den heer Klapmeyer. Nadat de eerewijn was rondgegaan, was deze huldiging hiermede geëindigd. Voor het raadhuis. Voor heit raadhuis had zich inmiddels de stoet geformeerd, die een aanzienlijke lengte in beslag nam en door zijn samen stelling een fleurig en kleurig straat- tafereel aanbood. Voorafgegaan door tamboers van de Oranje Harmoniekapel, kwamen achtereenvolgens de kinderen, die aan de verschillende spelen, welke straks zouden aanvangen, deelnamen, de advindsters, de driehoeksmeisjes, het tedelijk Muziekcorps, dat zich niet on betuigd liet, de Vereeniging O.K.K., de Vereeniging Pro Patria, Winnubst, die er eveneens lustig op losbilies, ondanks het feit, dat ze al heel wat van hun lon gen gevergd hadden, Turnlust, terwijl de Tromgeroffel kondigde het begin aan:"-optocht gesloten werd door jongens op de komst van den Vice-admiraal met ad judant en staf. Dan zet de stafmuziefc, terwijl de heeren salueeren, de eerste ma ten in van hot volkslied: de parade is aangevangen. Vergezeld door de com mandanten dier verschillende onderdee- len maken de heeren zich op voor de inspectie der troepen. Te 11.15 komen van de richting de Koojj aanzetten tweemaal vijf vliegtuigen^ welke aldus hun medewerking verleenen aan het militair vertoon. Zjj vliegen aan vankelijk vrjj hoog, bij het keeren ietwat lager en verboogen de levendigheidl van het beeld. Gclukwcnschcn aan gedecoreerden. Ais de inspectie is afgeloopen, treden naar voren een vijftal militairen, allen ter gelegenheid van dezen dag begiftigd door H.M. de Koningin met eene onder scheiding. Het zijn de heeren: kap-luit. ter zee J. P. Remijnse en de luit-kol der mariniers V. F. M. IJssel de Schepper, beieden benoemd tot Officier .in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden (laatstgenoemde bijl bevordering); ver der opperschipper J. O. W. Bootsma, timmerman-majoor L. Zwakman en botte lier-majoor W. Bergsma, welke de eere medaille dezer orde In zilver met de zwaarden verwierven. Deze vijf behoor den tot de stelling Den Helder. Zijne Excellentie Vice-Admiraal Quant spreekt hen toe, feliciteert hen met de onderscheiding, en wijst op de beteekenis daarvan. Het is een jaarlijksche ge woonte deze onderscheidingen te verlee nen zegt hij, maar het is een verkeerd idee te meenen, dat dit aan de waarde ervan afbreuk zou doen. Want velen ko men voor een dergelijke onderscheiding niet in aanmerking, en voor hem, die ze wel krijgt, is dit een bewijs, dat dit is geschied op advies van zijn chef- Het is dus wel degelijk een groote onderschei ding. Moge zij uw plichtsbetrachting ver- grooten en gij een voorbeeld zijn voor anderen, en moge dit tevens in herinne ring brengen, dat Hare Majesteit wel degelijk de oogen gevestigd houdt op wie onder haar zijn gesteld en hun verdien sten weet te beloonen. Hierna defileerden de troepen langs de omstaanden. Admiraal Quant onderhield zich met verschillende der aanwezigen, o.a. de besturen van de afdeeling van „Onze Vloot", den Oud-Onderofficieren bond e.a. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door Burgemeenstor Driessen, den gemeente-secretaris en de wethouders Bok en Smits. Langs Parallelweg, Sluisdijkstraat. Kei zerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Ka- naalweg, Hoofdgracht marcheerden de troepen naar het Havenplein, waar de oolonne ontbonden werd. Natuurlijk ver oorzaakte een en ander ongekende leven digheid in de straten. Kinderoptocht Inmiddels waren de kinderen, die deel namen aan den optocht, bezig zich voor te bereiden.- Ze hebben hard moeten werken: eerst moesten ze de parade zien, daarna gaug-gauw eten en om half twee weer op de werf zijn. Langs Weststraat, Kanaalweg, Westplein en Kerkgracht ging het in een langen optocht naar het Raadhuis, waar te ongeveer 2-15 'de stoet aankwam. Twee muziekcorpsen luisterden deze wandeling op. Aubade aan den burgemeester. Ten raadhuize werden verschillende bestuursleden der beide Oranjevereni gingen ontvangen door den Burgemees ter. De heer Joh. Bakker, le voorzitter,- hield een> toespraak tot Z.Ed.Achtbare, waarin hij er op wees, dat de besturen het feit, dat de heer Driessen voor de eerste maal dezen dag temidden der Heldersohe bevolking viert, niet onopgemerkt voorbij wilden laten gaan. Wij hopen, aldus de heer Bakker, dat u nog vele jaren dezen dag in ons midden zult mogen vieren. Namens het -bestuur van de Algemeene. Oranje-vereeniging biedt spr. den burge meester in eett fraai-geteekende oorkonde het eere-voorzitterschap aan. De Burgemeester dankt voor de harte lijke woorden en spreekt zijn erkentelijk heid uit voor het vele werk, door de ver-1 guirlandes slingerden er zich vroolijk om eeniging verricht. i heen, terwijl oranjebloemen en oranje- fietsen. Met het spelen van het volkslied door de beide corpsen, gevolgd door een „leve de burgemeester!", later herhaald voor HJM- de Koningin, werd aangevan gen. De kinderspelen. Deze stoet begaf zich, na de aubade ten raadhuize, weder op weg naar het Geel- Wit-terrein. Om elk nummer afzonderlijk te bespre ken, gaat niet, daar verschillende num mers gelijktijdig uitgevoerd werden. WJJ bepalen ons bij eenige bijzonderheden. Èjj het zakloopen begonen sommigen met groote sprongen, zij vielen echter spoedig en wordon door hun mededin gers, die het kalmer aanlegden op zijn slofjes of in zijn zak voorbij gedribbeld. De buitelingen wekten groote hilariteit. Voor de jongens was een van de aar digste nummers het hindernisloopen. Eerst moesten ze door een ton, dan door een zeildoekschen koker, dan over een hek en tenslotte onder een zeil door dat strak op den grond was gespannen. Vermakelijk was het te zien boe de jongens pogingen deden zich onder het zeil te wurmen. Zoo zagen wij er een, die na veel moeite zijn hoofd onder het zeil had gestoken en toen kwam een ander, die van de ontstane opening profiteerde en als een. aal onder het zeil schoof. Verder nog verschillende nummers als: ringsteken op fietsen, eieren dragen, ton- rollen en hardloopen met poppenwagens, koekhappen. Het nummer „maak dat je den trein haalt" ging niet door, daar door een fout in de dienstregeling de trein reeds ver trokken was en het met dit warme weer geen doen was om te trachten hem nog te halen. De dames-padvindsters gaven eenige zangnummers. De driehoeksmeisjes, al weer driehoeksmeisjes (Vrijdagavond-, Zaterdagmiddag, Zaterdagavond, we wor den zoo langzamerheid heele wiskundi gen) voerden verschillende reien uit, die veel succes oogstten. Uitslag der kinderspelen I. Ringsteken óp fietsen, le pr. van Harten, 2e pr- P. de Lange-, 3e prijs Sohneider. H. Ballendragen. le pr. Ria Egberts, 2e pr. A. Wilmink, 3e pr. P. Jansen, 4e pr. jOorry Wal. 4 III. Zakloopen. le pr. P. Plaatsman, 2e pr- J. Sinnige. TV. Tonrollen. le pr. W. Klik, 2e pr. G. van der Vliet, 3e pr. Jo Amelsbeek. V. Hindernisbaan. 10—12 j. le pr. M. Bremer, 2e pr. H- Brons, 3e pr. B. Aber- son. 12—14 j.: le pr. N. van der Lans, 2e pr. J. Dekker, 8e pr. W. v. dl Boo gaarde. VI. Hardloopen met kinderwagens. 19 pr- Katrien de Vries, 2e pr. Pietje Be rends, 8e pr. Greta Geus, 4e pr. Geertje Het comité bestond uit de heeren: J. de Jong (alg. leider), H. van Zweden, O. J. Bijlsma, Biersteker. Op het terrein was het Sted. Muziek korps ter muzikale opluistering bijeen. De vice-admiraal met zijn adjudant, be nevens de burgemeester gaven weer van hun belangstelling blijk. Concert ln het Plantsoen. Op het van 8 tot half tien in het Plant soen gegeven concert door het Stedelijk Muziekkorps was de belangstelling niet overgroot. Dit behoeft evenwel geen ver wondering te wekken, omdat dit concert samenviel met de gondelvaart en deze laat ste natuurlijk uit den aard der zaak alles naar zich toetrok. WÜ schatten het aantal aanwezigen op een honderdtal. In de stille, heldere lucht schalden de vader- landsche liederen vroolijk op en zeker hebben velen, die niet in de onmiddellijke nabijheid waren van de tribune, ook van de muziek geprofiteerd. De gondelvaart „Komt u er maar in", zei schipper Bot, terwijl hij de touwen van de „Janny" los gooide, om de gondelvaart te openen. Zeer zeker had de motorboot er nog nooit zoo feestelijk uitgezien. De paarse dophei-

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5