electrische lampen ertusschen gluurden. Er waren al heel wat menschen op de been, die het vertrek wilden bijwonen van al de versierde booten. Zij verdrongen zich op den steiger, waaraan de „Janny" lag. Een daverend hoera en gelach ging erop, toen in een van de twee volgbooten een achttal verkleede jongelui plaats na men. Het waren vier paartjes, die respec tievelijk in Marker, Urker, Volendamsch en Zeeuwsoh costuum waren gestoken en er in hun pakjes uitzagen of ze zoo van de verschillende eilanden waren weggeloopen. Vooral het jeugdig publiek had groote be langstelling voor het achttal, dat in hun versierde vlet achter „onze motorboot" (dat was die van den heer Bot) aanvoer. Achter deze vlet was de „Dorus Rijkers" bevestigd, dat is te zeggen, een imitatie van de reddingboot, vervaardigd door den heer Dissel van de gasfabriek, die eer van zijn werk had. In deze imitatie reddingboot zat een blauwe zeeridder, met een meisjes achtig gezicht en geblankette wangen en rouge lippen. Achter dit drietal booten van den heer Bot kwamen de andere gondelvaarders, zoodat de Binnenhaven er uitzag als een van de Venetiaansche kanalen. De heer Bot, de organisator van deze gondelvaart, opende den stoet en voer om precies zeven uur uit. Er waren er onder de deelnemers, die nog niet klaar waren voor het vertrek en zich eerst later aansloten en ook de muzikanten bleken nog niet bekomen van al de vermoeienissen van den dag, zoodat ook zij nog niet direct meevoeren, doch eerst van wal gingen, toen de „Janny" bijna aan het einde der Binnenhaven was. Maar in het Heldersche kanaal was de zaak compleet en toen we ter hoogte van het Storthuis het „biologisch moment" van den tocht kregen, om te spreken in de bloemrijke taal van een .onzer vroede va deren, of, om het prozaïsch te zeggen, de stank van het Heldersche kanaal in onze neusgaten voer, waren alle schepen dicht achter elkaar. Sierlijk en elegant, met vor stelijke gratie, voer de witte zwaan van den heer Roosendaal in den stoet mee. Wat een trots zoo'n zwaan dan aan den dag legt. Hij keek met hoovaardige blik ken op de bootjes naast hem neer, draaide als een coquette jongedame naar de men schen op den wal, die hem hun bewonde ring schonken. Hoe verder we de stad in voeren, hoe grooter de belangstelling werd, al was er van enthousiasme dan ook geen sprake. Wat zijn wij Helderschen dan toch een nuchterlingen. Een enkele juffrouw op de Spoorgracht die dubbel sloeg van den lach om de potsierlijke klee ding van de inzittenden van onze aan- hangboot, wat kinderen die hoera riepen en wat groote menschen, die groetten naar bekenden in de versierde bootjes, maar anders bleef het kalm. Maar er was be langstelling, overgroote belangstelling zelfs en langs den Kanaalweg en Kerk- gracht was het een formeel gedrang. Hier en daar werd bijwijze van saluutschot een voetzoeker of een ander vuurwerktuig de lucht lngeslingerd, doch zonder ongeluk ken of stagnatie kwamen we om half 9 bij het Westplein aan en werd de verlich ting gereed gemaakt voor den terugtocht, zoodat wij dezen tegen negen uur konden aanvangen. Dezen terugtocht scheen aanvankelijk een niet zoo spoedig verloop en gelukkig einde beschoren te zijn als de heenvaart. Dat kwam zoo. De sleepboot, die de dek schuit trok, waarop de muzikanten van „Winnubst" waren geïnstalleerd, wilde op deze terugreis in de voorhoede, om ook ons, die nog niets van de muziek hadden gehoord, mede te laten genieten van: „Heb medelij Jet". De boot voer dus alle andere booten voorbij en reeds klonken de eerste tenen van de muziek, toen de „Janny" zich weer in beweging zette, gevolgd door de sleep andere booten, die hun feestver lichting ontstoken hadden en een fantas tisch schouwspel opleverden. De verlich ting was fraai en in den donkeren avond gaf het een prachtig aspect. De lampions, de bengaalsche potten, die onderweg ont stoken werden, de andere verlichtingen, het was alles even schitterend en met ver baasde oogen zagen de menschen het aan. Maar ik zou vertellen over het minder gelukkige begin. Onze „Janny", die de leiding had, moest vooraan varen en dus ging schipper Bot full speed langs de dek schuit met muzikanten. Alles zou goed ge gaan zijn, als de „Dorus Rijkers" geen cnderzeeneigingen getoond had. Doch plotseling, het was toen 9 uur, klinkt een kreet: ,.De Dorus Rijkers gaat er onder door. Stoppen!" De „Janny" minderde vaart en tengevolge daarvan loopt de Ur- kerboot op den wal. De boot helt sterk en reeds beginnen de jongedames aanstalten te maken om flauw te vallen en de witte zwaan, die er achteraan komt de zwanen zang te zingen, als door het krachtig in grijpen van eenige opvarenden de boot weer vlot wordt geduwd. Ondertusschen is ook de „Janny" verdacht dicht aan den kant gekomen en als de motor aangezet wordt slaat de schroef hoorbaar over de steenen. Met een stok worden de booten echter spoedig vlotgebracbt, zoodat ze niet gedoemd zijn, het lot van de „Eugenla" te ondergaan. Kort daarna zingt de motor van „Japny" weer vroolijk en varen we langs de dekschuit en marine •sleepboot. Om 9.15 uur zet de muziek het „Wien Neêrlandsch bloed" in en in <R best9 stem ming varen we verder. Alk gaat goed. We zijn even voorbij de Molenbrug, dan komt een stem uit de Urkerboot, zooals ze bij ons gedoopt is: „De Dorus Rijkers ze lichies binne uit", en juist zullen we stop pen als dezelfde stem roept: „Ze brande alweer, doorrije maar". De tocht verloopt verder zonder eenige incidenten. Onze gastheer biedt ons bier tjes en limonade, bonbons en chocola aan. Langs de Spoorgracht en Bassingracht knallen nog heel wat bommen en de oude heer Koedijker van de Aohterbinnenhaven verrast ons op een formeel vuurwerk van sohitterende vuurpijlen en gouden sterren regens. Hulde heer Koedijkerl Om even over tienen varen we de Bin nenhaven In om hier het groot en schitterend vuurwerk, zooals in het programma stond aangekon digd, bij te wonen. Zooals wij boven zeiden, was het tegen tien uur beginnen te weerlichten; de bui tengewone warmte van den dag ontlastte zien elders blijkbaar in onweers. Op het straatbezoek heeft dit geen invloed gehad, en het felle vuur, dat op verschillende plaatsen aan den horizont zich vertoonde, vormde met het zoeklicht der „Heems- kerek" de fraaist denkbare illuminatie. Men had voor dit vuurwerk een terrein uitgekozen tusschen de beide werven aan den overkant der Binnenhaven. Daar was tevens een groote tribune opgeslagen voor de demonstraties der gymnastiekvereni gingen. De plaats was goed gekozen, om dat nu langs de geheele lengte der Binnen haven het publiek kon plaats nemen. Duizenden menschen waren naar de Binnenhaven getrokken om dit slot van dezen goed geslaagden feestdag mee te maken, en daarom is het temeer zoo jam mer, dat het programma wat overladen was en de gymnastiekverenigingen te veel optraden, waardoor eert om ongeveer half twaalf het slotnummer van het vuur werk kon ontstoken worden. Toen waren er echter al honderden menschen naar huis, die moe waren van het staan. Hoe keurig de demonstraties ook'waren van de gymnastiekvereenigingen, van de Binnen haven af had men er eigenlijk weinig aan en, zooals gezegd, het duurde den men schen te lang. Men moet niet vergeten, dat de meesten ook 's middags op het pad waren geweest en dan nog twee uur ach ter elkaar te moeten staan, is te ver moeiend. Doch het vuurwerk vergoedde veel, want dat was buitengewoon mooi en interessant. Wat pen knaleffecten. Hoo- ren en zien verging je. Wat een pracht van vuurpijlen, van lichtfonteinen, die bo ven de hoofden van verscheidene toe schouwers neerstortten, draaiende zonnen, electrische vuurkransen, bommen, donder bussen en vliegende kanonslagen wissel den elkander af en daartusschen werden de „groote stukken" ontstoken, die uit roepen van bewondering ontlokten en als slot een schitterend nummer in diamant- j vuur: „Leve de Koningin" met erboven een vlag in oranje vuur, met aan weers zijden groote palmboomen en draaiende zonnen en andere vurigheden. Dit vuurwerk was geleverd door den heer C. A. Horsten. De deelnemers en prijswinnaars aan de gondelvaart Deelgenomen werd aan de gondelvaart door de volgende motorbooten en vletten. De heer Bot met drie booten, de heer G. Bakker met de „Betsy-Cor", bootsman Langerak met de „Quirinus", de heer van Triet met de „Zwaluw", de heer Joh. Dekker met zijn „Alida", de heer Drijver met zijn beide race-booten. Verder wa ren er de driehoeksmeisjes met een ma rinesloep, de Chr. Jonge Mannenver. met een sloep, de Nat Chr. Geh. Onth. Ver. met een dito, die tevens practisch benut was voor reclame, de heer Roosendaal met z'n zwaan, de heer W. Ornee met een sloep van de Zeevaartschool en de heer Smit met zijn „Dolfijn". Het was voor de jury zeker geen ge makkelijke taak om de prijswinnaars er uit te halen, omdat allen hun best had den gedaan en goed voor den dag kwa men. Tenslotte echter werden aan de vol gende deelnemers de prijzen, toegewezen. Voor de mooist versierde boot, le prijs de heer Bot met „Janny", den heer Bak ker, die met groen en oranje een zeer aardig effect had bereikt, werd de 2de prijs toegewezen en de bekende „Drie hoeksmeisjes", die hun sloep met een groot aantal oranjelampions hadden om hangen en feestelijk met groen hadden versierd, gingen naar huis met den der den prijs. Voor de origineelste boot le prijs de sloep met de verkleeden, de tweede prijs, de heer Roosendaal met zijn zwaar, en 3e prijs de heer Bot met de „Dorus Rijkers". Ten slotte werd een vermakelijkheids- prijs toegekend aan den heer Drijver, die otf het origineele idee was gekomen op een van zijn race-booten de „Pegasus", aan onze lezers wel bekend uit de kinder historie van de krant, te bouwen. Het luchtschip van meneer Van Emmen was getrouw weergegeven en zelfs meneer Van Emmen en Piet en Hans ontbraken niet. Het was een dankbaar ontwerp dat de heer Drijver gekozen had en het trok de aandacht van heel wat ouderen en niet het minst van de jongeren. De Illuminatie. Op het Palels was een schitterende W aangebracht, geflankeerd door twee an kers. Het geheel was samengeteld uit ver schillend gekleurde electrische lampen, hetgeen een prachtig effect maakt. Van de „Heemskerck" werkte men met vier zoeklichten, wat altijd veel belangstel ling trekt. Met het gratis vuurwerk, de bliksem, die den geheelen avond niet van de lucht was, was het een mooi gezicht. Links en rechts deden de bedieningsman schappen de stralen vallen. Het publiek op de Buitenhaven en vooral de dames werden belicht. Zooals het goeden matro zen betaamt, hadden zij al gauw een gijn- tje ontdekt. Op het „bankje bij de haven" zaten twee paartjes en om do haverklap werd onder hilariteit een straal Nop hen gerloht, wat hen echter blijkbaar niet in 't minst kon schelen. Ze bleven kalm zit ten, misschien hadden ze er niet eens erg in, of als ze er wel erg in hadden, dachten ze misschien, dat de matrozen de zon niet in het water konden zien schijnen en daar aan hebben ze vast gelijk. KONINGINNEDAG ELDERS IN HET LAND. Evenals dat hier het geval was, heeft ook op andere plaatsen de viering van den 81sten Augustus tengevolge van het fraaie zomerweer een geanimeerd ver loop gehad. In Amsterdam concentreerde zich de drukte op den Dam, waar zeer vele kooplieden in ijs wafels en confetti zich hadden ge posteerd, waar, evenals op Hartjesdag, verkleede jongens en meisjes langs de café's liepen, musiceerende op zelf-ge- maakte instrumenten, en waar mede door de muziek van diverse orkesten, een ge zellige drukte heerschte. Op de Wester- markt was onder leiding van den heer Alb. van der Horst, den ^bekenden voor zitter der Vereeniging „Wat ook vall' trouw sta pal", wederom een stoet gefor meerd waarin ook ouden van dagen, in een tweetal toerauto's, deelnamen. Op de grachten was het zeer vol bij het voorbij trekken van den stoet. De Amsterdam- sche Oranje Jeugdbond had een Kinder feest georganiseerd op het lJsclubter- rein, waar wedstrijden werden gehouden. Ook het Stadion bood een middelpunt aan van feestvreugde en het carillon van den Dam deed zich ook weder hooren Des avonds heerschte er een volledige kermis. In den stadsschouwburg was aan de ouden van dagen, verpleegden uit verschillende gestichten en weeskinde ren een feestavond bereid. De Amster- damsche Reddingsbrigade gaf demon straties op den Amstel. Rotterdam zette den dag in met een bijeenkomst van de burgerij in het raadhuis, gevolgd door een aubade. Leider der samenkomst was mr. A. v. d. Hoeven. De aldaar gehouden redevoeringen werden door luidsprekers verspreid. Tweeduizend zangers en zan geressen namen deel aan de aubade. Ook deze werd per radio uitgezonden. Des morgens was er koraalmuziek op den St. Laurenttoren, alsmede carillonbespeling van den raadhuistoren. Des middags feestrit van versierde auto's. In Lelden. Hier werd een parade gehouden, en de schoolkinderen werden in de Gehoorzaal onthaald. Des middags hadden volksfees ten plaats, gevolgd door een optocht van reclamewagens en een bloemencorso. Op tal van plaatsen werden muziekuitvoe ringen gegeven. Te Apeldoorn. Hier werd dè dag plechtig herdacht in verschillende kerkgebouwen. Een aubade werd gebracht aan de vorstin op het Loo; drommen jongens en meisjes trokken naar het paleis; tal van muziekcorpsen brachten veel vroolijke stemming in de stad. In de residentie. Scheveningen was voller dan ooit; alle trams waren stampvol, onafzienbare rijen auto's en fietsen gingen naar het strand. In de kurzaal en op het terras waren kin derfeesten georganiseerd, op het strand werd Japansch vuurwerk ontstoken en kleine ballonnetjes opgelaten. In Den Haag zelf v\i8 een kinderfeest in de gioote zaal van den Dierentuin; ook op h t Malieve'd waren duizenden men schen. Te Haarlem is door 4500 schoolkinderen een aubade gebracht aan den burgemeester, die op het bordes van het stadhuis luisterde, er waren kinderspelen georganiseerd, een mooi bloemencorso, terwijl ook hier ca rillonbespeling plaatshad. Te Alkmaar. De beide Oranjevereenigingen, de neu trale en de christelijke, hebben den ver jaardag van de Koningin feestelijk ge vierd. Des voormiddags waren er in den Muziektuin kinderfeesten en namiddag kwamen op het Gem. Sportpark ettelijke honderden menschen bijeen om rijdemon- straties van de landelijke rij vereeniging uit Heiloo bij te wonen. Voorts waren er een gecostumeerde voetbalwedstrijd, hardloopen en andere oefeningen van gymnasten. De clou was echter de luchtballon van 900 M\, waarmee de Belgische luchtvaar der zou opstijgen met een passagier en een parachutiste, mlle. Hélène Villorban uit Brussel, vroeger artiste, later uit sluitend om de sport parachutiste-spring- ster geworden. Helaas, dit deel van het feest is niet doorgegaan. Het vullen duurde li uur langer dan men had verwacht, en toen de ballon eindelijk gevuld was, slonk hij weer zienderoogen. Of het aan het gas dan wel aan den ballon lag, weten we nietmej. Villorban verkondigde als hare meening, dat het gas niet deugde. Hoe ook, slechts met moeite gelukte het den heer Veenstra zich geheel alleen in de mand een tiental meters de lucht te doen invoeren over een afstand van misschien 50 M. Dat was alles. Het publiek bleek de zaak nog al niet tragisch op te vatten, men lachte en riep nog hoezee. 's Avonds was er in den Muziektuin weer zang, muziek en gymnastiek. Een vuurwerk besloot de feestelijkheid. DE VIERING IN HET BUITENLAND. Te Berlijn. De beide Nederlandsohe vereenlgingen te Berlijn hebben Zaterdag den verjaar dag van de Koningin gevierd. De veree niging Nederland en Oranje gaf een thee in haar versierde clublokalen. Veertig leden van de Nederlandsohe kolonie wa ren aanwezig. De vereeniging Höllandia hield een welgeslaagd tuinfeest. De Nederlandsohe vlag wapperde van het gezantschap van het clublokaal van Nederland en Oranje. Te Hamburg. De leden van de Nieuwe Nederlandsohe Vereeniging te Hamburg en hun dames hebben opgewekt Koninginnedag gevierd. Te Brussel. Ter gelegenheid van den verjaardag van Koningin Wilhelmina wapperde Za-1 telijkheden voortgezet met terdag de Nederlandsohe vlag met oranje» monstraties door D.0 JC.E. wimpel aan den gevel van het Neder landsohe gezantschap en van verschei dene te Brussel gevestigde Nederland sohe ondernemingen. In het gezantschap werd een felicitatie-register druk getee kend door leden van dè Nederlandsohe kolonie en Belgische autoriteiien. 's Avonds half negen vereenigden hon derden leden der Nederlandsohe kolonie zich in het Holland-Huis ter viering van dezen nationalen feestdag. De heer en mevrouw SpeenhofT en hun dochter traden op en hadden veel succes, Het slot was een dansfeest met gele. genheid tot soupeeren, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Julianadorp. DE VERJAARDAG VAN H. M. DE KONINGIN. Concert „Kunstzin". Zaterdagavond (Koninginnedag) gaf de Harmonievereeniging „Kunstzin" alhier het aangekondigde concert in haar mu ziektent, staande in het Plantsoentje te Julianadorp, onder leiding van haar di recteur, den heer J. van Glabbeek van Den Helder. Het schitterend mooie weer van dezen dag dreigde tegen den avond plotseling te zullen veranderen, want reeds schoten felle .bliksemschichten door de donkere lucht in het Westen en ratelde zoo al en toe de donder. Het liep echter goed af, de bui bleef in zee en verwijderde zich Noordwaarts. Intusschen was men met het programma begonnen, en waren de luisteraars op komen dagen. Deze laat- sten waren er niet zooveel als bij vorige concerten. Velen zullen zeker naar Den Helder geweest zijn om te kijken naar de gondelvaart en ook naar het circus Hagen beek. Maar niettegenstaande dat alles heeft „Kunstzin" zich weer dapper van haar taak gekweten, want er behoort toch een zekere dosis moed toe, om met zulk een lichte bezetting, een concert in de open lucht te geven. Perfect werd het 9 num mers tellende programma afgewerkt, ja zelfs nog een extra nummer werd gegeven. Met een dankbaar applaus werd een en ander beloond, hetwelk o. 1. dubbel en dwars was verdiend. Wellicht kan ook dit weer een aansporing zijn voor eenige jongelui om ook hifn krachten aan de muze te gaan wijden, want het is en blijft toch altijd een schoone taak om door zijn gaven het leven van zijn medemensch te kunnen veraangenamen. De aloude spreuk van „klein maar dapper" is op „Kunstzin" dan ook van toepassing, en wij voegen er den wensch aan toe, voor dat de zomer ons gaat verlaten, nog eens of een paar maal van een openluchtconcert te kunnen ge nieten. Toen wjj deze regelen neerschre ven, werd ons zoo terloops medegedeeld, dat het in het voornemen ligt om gedu rende de maand September eiken Dinsdag in de tent muziek te maken. Voorwaar een goede gedachte. Overdag had men niet veel van dezen nationalen feestdag gemerkt, slechts een paar vlaggen hingen uit, voor den middag in de lucht twee escadrilles vliegtuigen van „De Kooij", die aan de parade deel zouden nemen. De heer Beuneman had de entrée van zjjn café met groen en lafri- pions versierd, en alles bij elkander ge nomen, werd er tenslotte op zeer gezellige wijze dezen Zaterdagavond doorgebracht. In den omtrek zag men op verschillende plaatsen de vanouds bekende vreugde vuren hun roode vlammen tegen het don ker afsteken. Breezand KINDERSPELEN OP KONINGINNEDAG. Zaterdagmiddag werd hier, op het ter rein van den heer G. Keijzer, Koninginne dag gevierd met het houden van kinder spelen, die, dank zij het ^nooie weer, heel wat belangstelling hadden. De commissie had dan ook alle eer van haar werk, maar of zij het ook warm gehad heeft, behoeft wel niet gevraagd te worden, 't Was be paald een ongewone hitte, voor den tijd van het jaar. De uitslag der verschillende wedstrijden laten wij hier volgen: Jongens en meisjes beneden 9 jaar: Wedloop met hindernissen: le prijs Aafje Blaauboer. 2e prijs Piet Neuvel. 8e prijs Gerrit Borst. 4e prijs Jan Waag. 5e prijs Alle van IJzendoorn. Meisjes van 7 en 8 jaar: Vlaggetjes in sloop steken: le prijs Annie Smiers. 2e prijs Maartje Mofjes. 8e prijs Geertje Smit. 4e prijs Gre Borgo. Jongens van 7 en 8 jaar. Zakloopen: le prijs Cor Muntjewerf. 2e prijs Dirk Klerk. 8e prijs Gerrit Broers. 4e prijs Henk Scholte. Meisjes van 9 en 10 jaar. Bal in korf: le prijs Diewertje Broers. 2e prijs Annie Blom. 8e prijs Annie Mooi. 4e prijs Marie Rosloot. Jongens van 9 en 10 jaar. Tonnetje kruien: le prijs Jacob Smit. 2e prijs Pieter Koster. 3e prijs Cornelis van Hoonaart. 4e prijs Henk van den Berg. 5e prijs Engel Meerveld. Jongens van 11 jaar en ouder. Onder 'n zeil doorkruipen en zich ver- ileeden: le prijs M. v. d. Werken. 2e prijs J. van Wees. 8e prijs A. de Vries. 4e prijs D. Raven. Meisjes van 11 jaar en ouder. Wedloop met hindernissen: le prijs Marie Kouseband. Annie van de Klooster. 4e prijs Annie van den Berg. 's Avonds gaf de Harmonievereeniging een openluchtconcert, wat natuurlijk, in verband met den zomersohen herfstavond, een groote menigte op de been bracht. Den volgenden middag werden die fees- mnastlekde- die pas te St. Maartensbrug weer nieuwe lauweren heeft geoogst, en 's avonds was in de café's natuurlijk bal. Jammer, dat er ook weer eens gevochten moest worden. Anna Paulowna. OVER WERKVERGU NNING. Door den hoofdinspecteur van den Ar beid is aan de N.V. Baggerwerken De Vries en Van den Bosch ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken, vergun ning verleend tot 1 October 1929 arbeid te laten verrichten door mannen van 18 jaar of ouder, werkzaam op de baggermolens „Niba" en „Gelderland III", in twee ploe gen en gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. BOUWVERGUNNINGEN. Gedurende de maand Augustus zijn door B. en W. de volgende bouwvergun ningen verleend: aan het Par. Kerkbestuur te Breezand tot het bouwen van een school en woon huis; aan J. Jongejan, W. J. Vieveen, S. Sas, L. van Dijk Fzn. en C. Borst tot het bouwen van een woonhuis; aan L. Raven tot het bouwen van twee woonhuizen; aan Gebr. Lubbert tot het bouwen van twee woonhuizen met bloembollenschuur; aan K. L. Bakker tot het bouwen van een coif feurszaak; aan S. Sas tot het bouwen van een bloembollenschuur; aan L. J. Riebot tot het bouwen van een woonhuis; aan H. Timmer tot het bouwen van een woonhuis met garage; aan Gebr. Boerman tot het bouwen van een garage en aan Jb. Koning tot het bouwen van een schuur. Voor rekening van den heer J. H. 't Hart, alhier, zal aan den Zuider Molen- vaartsweg door aannemer J. de Graaf een woonhuis met schuur worden gebouwd. LOOP DER BEVOLKING VAN VAN 15 TOT EN MET 81 AUGUSTUR Ingekomen: P. Heebels uit Em men; Jb. Kos uit Harenkarspel; Mej. A. Mulder uit Veendam; K. Nieuwland en gezin uit Den Helder; G. Nieuwenhuizen en gezin uit Noordwljk; Th. O. Smakman en gezin uit Haarlemmermeer; A. op 't Ende uit Vlagtwedde; W. Bleijs uit Edam; J. Mels en gezin uit Zijpe. Vertrokken: J. van den Hoek en gezin naar Den Helder; J. Heijligenberg en gezin naar Wieringen; Mej. M. Kooij naar Velsen; G. van Putten naar Velsen; Mej. C. Boerman naar Schagen en J. F. Polet naar Eindhoven. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Dieuwertje, d.v. P. Schou ten en van H. A. Korstanje. Maartje, d. v. van Kooten en van H. O. Timmer. Politie Anna Paulowna. Gevonden: een neservewiel van auto. Verloren: een belastingplaatje en een hengselmand. Inlichtingen ter secretarie. Wieringen. HAGENBECK. Het circus Hagenbeek te Den Helder trekt van hier alle avonden per luxe auto, autobussen en rijwielen veel kijklustigen, zoodat over het bezoek zeer zeker niet te klagen valt. DE VERJAARDAG VAN DE KONINGIN. J.l. Zaterdag, tijdens den verjaardag van H. M. de Koningin, woei van de openbare rijks- en gemeontegebouwen, van die der M.U.Z. en vele particuliere woningen de vaderlandsche driekleur. EEN VEULENMARKT ZONDER VEULENS. Dat de handel in paarden en veulens tegenwoordig van weinig belang meer is, blijkt dat j.l. Zaterdag geen enkel veulen op de markt aanwezig was. Ook zagen wij geen enkele kooplustige, dus met recht een stille markt HANDICAP-HARDDRAVERIJ. Voor de op Zondag 8 Sept. te houden a.s. Internationale Handicap Harddraverij zijn de volgende paarden ingeschreven: „Marie Mayowan", „Qualiteit" van Th. Smit van Alkmaar; „Pieternel" van J- Gerretsen van Beverwijk; „Olga" van J. Mooij van Wieringerwaard; „Nelly Schoon", „Ouford", „Maggy Henny" van J. Schoon van Medemblik; „Ommega", .Petit Amie C" van Verhorst van Bever wijk"; „Oeke S." van J. Koning van Wie ringerwaard; „Mimmi M." van J. Bakker van Wieringerwaard; „Catharlna Spier" van R. van Wieringen, Anna Paulowna; „Mignon" van K. Korver van Oterleek; „Oly P." van C. Spaans Wz. van Koedijk; „Koosje W." van T. Vos van Bennebroek. AANBESTEDING. Door den architect den heer J. J. v. d. eek te Den Helder, werd j.l. Zaterdag morgen in het Hotel „de Haan" te Hip- polytushoef, namens zijn prinoipale, Mej. de Wed. H. Dijkshoorn, publiek aanbe- steed le. Het bouwen van een dubbel woon huis aan den Mekkenstulnweg met als uitslag J. Wittebrood te Beemster voor f5400; J. Kooij Mz. te Wieringen f5875; N. J. ?oel, idem f 5300Kleerebezem, Beern- ster f 6800J. O. Klein, Wieringen f 4880; S. J. Blaauboer, idem f 4800Gebr. Hege man, idem f4776; Gebr. Boersen, idem f 4760; O. Bot, Den Helder f 4600; P. v

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6