Jb. Doves, Wieringen f 4500Ran, Dea HeÜer f 4417J. 0. de Vries, Wierllr ger f 4390. 2». Het bouwen van een woon- en win keliuis a. d. Hoofdstraat te Hippolytus- hoef: J Wittebrood te Beemster voor f 10.800; C. lot, Den Helder f 10.400; Ran, Den Heder f 10.374; Kleerbeiem, Beemster f 9<00Gebr. Hegeman, Wieringen f 9625; N. f. Poel, Wieringen f 95Ö0J. Koojj Mz, idem f 9374; P. Doves Jbz., idem f 9;00; S. J. Blaauboer, idem f 9200; J. C. ie Vries, idem f 9100; J. O. Klein, idem f 90E0Gebr. Boersen, idem f 8989. Ia massa ingeschreven door de firma Kirgma to Leeuwarden voor f 13.940. Gunning aangehouden. Schagen. „PLAATSELIJK BELANG" I>e kiesvereeniging „Plaatselijk Belang" te Behagen heeft van hare candidaten voor dei gemeenteraad weinig ambitie te ver wachten. Mevr. Beerling bedankte voor dei Raad wegens vertrek. De drie volgen de personen op de lijst bedankten achter eenvolgens voor het raadslidmaatschap. Het waren de heeren O. Breet, A. Bakker en Koor. BOERENPLAATS AFGEBRAND. CH groote boerenplaats in den Groet polder nabij Kolhorn, bewoond door den heer. J. Kistemaker, werd in den naoht van 30 0) 81 Aug. geheel door brand vernield. Vanden huisboedel kon niets gered wor den. De landbouwmachines bleven bijna alle tehouden. Ben kostbare party bloem bolle», voor eeh joaar dagen ontvangen, ware» in een schuurtje gezet, dat als by toevfi behouden bleef. De heer K. was foor taken in Groningen. IIT DEN TREIN GEVALLEN. Een Zulderzoewerker viel Zondag aan het stition Schagen uit den trein. Dr. Mel- chior verleende geneeskundige hulp. De patiëni klaagde ovBr zware hoofdpyn. Taxel. AFSCHEID H. GROENEWOLD. Zatertag nam de heer H. Groenewold hoofd der M.U.L.O.-school te Den Burg afscheid van zyn leerlingen. Het schoollokaal was door de kinderen aardig versierd. Om elf uur ongeveer kwam burgemeester Oort met den heer Jonker als vertegenwoordigers van het gemeentebestuur. Ds. Vis en mevrouw KeyserBolier vertegerwoordigden de schoolcommissie. Natuurïjk waren ook vele oud-leerlingen aanwevig. Burgemeester Oort sprakden scheiden- .den onderwijzer op zeer Vaardeerende wyze toe, er bracht hem d^ik voor alles wat hy in die lange reeks v»n jaren voor het onderwpshad gedaan. Namens de oud leerlingen sprak de heer Ir.\M. Dyt en bood den heer Groenewold n£»nens allen eea serre-ameublement van pltriet aan. Hierbij was een album gevoeld, bevat tende de namen van alle oud-l^rlingen, die aan dit huldebiyk hadden medewerkt. Dit album was ontworpen en verlpardigd door den heer Viaman, oud-1. van djn heer Groenewold, te Utrecht, en was tp zich zelf reeds een waar kunststuk. De heer A. Noordyk las nog eenige verklafingen voer, die by het album waren gelegd. De heer Groenewold, die zeer ondeiden indruk was, bracht hartelyk dank aan allen, die hem deze verrassing hadlen bereid. Hij hoopte dat het zyn leerlingen steeds" goed zou blijven gaan. Hiermede was deze plechtigheid geëindigd. Een 80-tal personen maakten Zaterdag gebruik van de extra gelegenheid pei motorschip «Marsdiep* om naar het circus Hagenbeek te gaan. Zondag was de toe loop lang zoo groot niet. De «Dageraad* iag klaar, om indien noodig, mede naar Den Helder te gaan. Er wftren echter zoo weinig personen, dat de beot gerust kon )iyven liggen. GEMENGD NIEUWS I rie kinderen levend verbrand. Een hutje in brand gestoken. Zaterdagnacht heeft zich in de ge- ncente Rucphen (Noord-Brabtnt) een diama afgespeeld. Eenigen tyd geleden wjs de arbeider M. Kersten aldaarwegens huurschuld uit zyn woning gezetwyl hy met zyn vrouw en zeven klederen geen onderdak kon krijgen, bouwde hy op de heide een hutje van heidestruiken en stroo Zaterdagnacht nu is dit hutje afgebrand. De ouders en de oudste Tier kijderen hebben zich zelf gered, maar eek meisje van acht jaar, een meisjetan zet en een jongetje van 2i jaar|zyn levend verbrand. De burgemeester van Rucphen hetft een onderzoek ingesteld, en Zondagmiddjg kwam ook het parket nit Breda ter plaatse. Aan de marechaussee van Roozendatl werd opgedragen, op de kermis aldaar te zoeken naar den arbeider M. H„ uit Rucphen, die aan het kermishouden was. Hy werd ervan verdacht, uit baldadigheid den brand in het hutje gesticht te hehbtn. H. werd gevonden en per auto naar Rucphen gebaacht. Gisteren ochtend heeft hy bekend en is hy Daar Breda overge bracht. Nader meldt men: Ook de aanwyzingen van medeplichtig heid van de ouders, vooral van de moeder, vermeerderen. Behalve de arbeider H., bevinden zioh nu ook de ouders in arrest op het raadhuis te Rucphen. De ontstem ming van de inwoners van Rucphen tegen den arbeider K. en zyn vrouw en tegen den arbeider H. is zoo groot, dat deze drie personen door de politie bewaakt moeten worden. De woede der bevolking teert zich vooral tegen de vrouw, die penigen tyd geleden haar kinderen al Bens kwaadwillig heeft verlaten Moordaanslag. Sedert eenigen tyd woont te Baarn de voddenkoopman v. E. samen met de vrouw ,'a,n4D- O., betonwerker te Hamersveld «j Amersfoort. Herhaaldehjk kwam D. O. taar Baarn en bezocht daar zyn vrouw dsze bezoeken waren van zeer onaange- n&men aard en meermalen werd de politie ter assistentie geroepen. De laatste dagen hield d. O. zich wederom te Baarn op. Gisteravond ontmoetten D. O. en v. E. elkaar in een café. Toen zy op straat kwamen, greep D. O. v. E. beet en bracht hem met een mes vier steken toe in rug, pols, hals en neus. Het slachtoffer, dat in vurgwekkenden toestand verkeerde, werd per brancard naar het ziekenhuis te Bnarn vervoerdde dader is later te Amertfoort aangehouden. Hy heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. Ernstig ongeval bij Amsterdam. In dolle vaart auto met jongeman Aangereden. In d»n nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den Haarlemmerweg te Amster dam een vreeseiyk ongeval plaats gehad, waarvax een onschuldige het slachtoffer ie gewerden. De voorgeschiedenis speelde zich af in de stad, met name in de War- moesstraat waar twee personen een auto van de E.S.T.O.-garage aan het Léldsohe- plein huurden en den chauffeur opdracht gaven de stad rond te toeren. Aangezien het rijden biykbaar zeer vermoeiend was, werd herhaaldelijk aan tapperyen en cafó's gestopt om op verhaal te komen. Gebleken is, dat de chauffeur ook aan het cafébezoek heeft meegedaan, want toen de nacht reeds was au ngebroken, werd de wagen naar een cafétje aan de Ruysdael- knde gedirigeerd. De chauffeur en een der inzittenden gingen naar binnen, terwyi de andere passagier in den wagen bleef. La ter zou biyken, dat dit opzet was. Want toen het tweetal buiten kwam, bleek de auto verdwenen te zyn. De chauffeur, die zeer geschrokken was, deed aangifte by de politie met het gevolg, dat vanwege het bureau Stadhouderskade telegrafisch alle andere bureaux en post huizen in kennis werden gesteld van h it feit, dat een wagen gestolen was. Ook werd daarby de naam vermeld van den man, die er mede van door was gegaan. Hy heette Frederik Sterkenburg, oud 21 jaar. De surveilleerende agenten letten dus op het nummer van den wagen, doch deze werd nergens gesignaleerd. Het ongeval Tegen drie uur in den nacht echter werd de politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg door een motorryder in kennis gesteld van het feit, dat op den Haarlemmerweg» even voorby Sloterdyk, een ernstig ongeval was gebeurd. De agen ten, die er per rijwiel op uittrokken, trof fen op genoemde plek twee vrij ernstig beschadigde wagens aan, die beide door de heg van de trambaan geslingerd waren." Van een de auto's was de zijkant vernield en daarnaast trof men het ïyk van een jeugdig persoon, die biykens zyn papie ren de 26-jarige Balder, hotelhouder te Zandvoort bleek te zijn. Achteraf bleek, dat de wagen van dezen ongelukkige een defect had gekregen en dat hy trachtte dit te repareeren. Toen hij naast den auto stond, kwam in dolle vaart een andere wagen, eveneens uit de richting van de stad aanrijden. Het rechter voor gedeelte van dit voertuig raakte het linker achtergedeelte van den stilstaanden auto, en het treurige gevolg was, dat Balder tegen het portier moet zijn geslingerd. Zyn letsel was van dien aard, dat die con- dusie kon worden getrokken, dat de dood wfjwel terstond moet zyn ingetreden. Per auto van den G.G.D. werd het stof- fdijk overschot naar het Binnen Gasthuis va-voerd, terwyi Inbeslagneming volgde. Verdwenen. De andere auto was verlaten. Het bleek, dat het nummer en signalement overeen kwamen met dat van de taxi der garage aan het Leid3ohepleln. Van Sterkenburg was echter geen spoor te bekennen, doch deze werd Zondagmorgen aangehouden en overgebracht naar het bureau Admiraal de Ruyterweg. Uit een verhoor, dat de in specteur A. C. Bos hem afnam, bleek, dat Sterkenburg na de aanrijding het land was ingeloopen en hier in een hooiberg was gaan slapen. Wat er verder allemaal op den Haarlemmerweg was gebeurd, was blijkbaar buiten hem omgegaan. Zeker is, dat de man op een schandeiyke wyze met den gestolen auto heeft gereden en dat de dood van Balder hiervan het ge volg is geweest. Wegens diefstal is Ster kenburg in arrest gesteld: het delict dood door schuld toch geeft geen redentot voorloopige hechtenis. De belde beschadigde auto's zyn in be slag genomen. C,»De Telegr."). ALASTRIM. Een geval te Eindhoven. Ook te Eindhoven is een geval van alastrim geconstateerd. De patiënt is naar de Ziekenbarakken overgebraoht. Maat regelen ter voorkoming van uitbreiding zin getroffen. Ede besmet in de buurtsohap de Klomp in de ge meente Ede heeft zich een geval van alajtrim voorgedaan by een kindje uit Rotterdam afkomstig. Te Hlllegersberg. By een bewoner van de Jacobuslaan te Hlllegersberg is een geval van alastrim vastgesteld. Dit is het vierde geval in deze gemeente. 103 JAAR Zondag werd mej. K. Braafhart-Koudys te Ede 108 jaar. AUTOBUS VAN DEN DIJK GEVALLEN. Verscheidene gewond, waarvan drie ernstig. Een autobus uit Bleskensgraaf, waar van het gezelschap, dat uit 19 personen bestond, on excursie was naar den Vier- polder voor het bezichtigen van een stal, is by het uitwyken voor een vrachtwagen van den zeer steilen dyk geslagen. De bus sloeg enkele malen over den kop, waarby verschillende personen verwondingen be kwamen. Drie inzittenden, die zwaar ge wond waren, werden naar Rotterdam ver voerd, ten einde aldaar in het ziekenhuis to worden opgenomen. HEVIGE AUTO-BOTSING. Drank oorzaak. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op den hoek van het Rusland en den 'Kloveniersburgwal te Amsterdam een hevige botsing plaats gehad tusschen twee auto's. De inzittenden van de wagens kre gen lichte verwondingen. De eerste kreeg een wond aan de lip, de tweede aan het hoofd, de derde aan den arm, terwyi num mer vier over pyn in de borst klaagde. De inzittenden verklaarden, dat van belde zyden een signaal waB gegeven en dat de snelheid ongeveer 25 K.M. moet zyn geweest. De chauffeurs zeggen eikaars signalen niet gehoord te hebben. De politie echter deed de ontdekking, dat een der chauffeurs onder den invloed van sterkedrank verkeerde, deze zal dan ook, wegens vermoedeiyke onbekwaamheid voor de gevolgen van het gebeurde aange sproken worden. De gewonden zyn naar het Binnengast huis gebracht en kondien, na verbonden te zyn, huiswaarts keeren. TWEE KINDEREN OVERREDEN TE ROTTERDAM. Belden ernstig gewond. %terdagmiddag te halfvier zyn twee kinderen, wonende aan boord van de Wil- lebrordus", welk schip ligt in de Waal haven te Rotterdam,, door twee motorrij ders overreden. Het waren het achtjarige meisje N. J. en het zevenjarige jongetje T. In bedenkeiyken toestand zyn zy op genomen In het ziekenhuis Coolsingel, waar bleek dat het meisje-eén- dybeen-, het jongetje een ernstige schedelfractuur had bekomen. MO EDER EN DOCHTER TEGEN EEN MUUR GEDRUKT. DoodelJJk motor-ongeluk te Zwolle. Terwyi mejuffr. E. roet haar zesjarig dochtertje Zaterdagmiddag omstreeks 8 uur ter zijde van de Wipstrikker Allee te Zwolle op de grens der gemeenten Zwolle en Zwollerkerspel in een der 'gevaariyke bochten naar het drukke verkeer stonden te ldjken, kwam de motorryder M. uit laatstgenoemde plaats in razende vaart aanrijden, Hy kon de bocht niet goed ne men, waardoor hy met geweld tegen den muur van een schuur botste. Moeder en dochtertje geraakten zoo ernstig tusschen motor en muur bekneld, dat het meisje by'na op slag dood was. Mej. E. werd met een gebroken arm en eenige lichte kwetsu ren naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Zaterdagmorgen is op den onbewaakten overweg by wachtpost 14 te Goor, de 60- jarige gehuwde landbouwer B. Rummel- huis uit Boekeloo op zyn fiets door den D-treln Beriy'n—-Vlissingen, die ongeveer kwart voor negen Goor passeert, gegre pen en gedood. De man is eenige honder den meters meegesleurd. Het lijk is naar de r.-k. begraafplaats te Goor overge braoht. OUDHEIDKUNDIGE VONDSTEN. By het verrichten van graafwerken in de r.-k. kerk te Heinsberg, in de onmid- deliyke nabyheid van Limburgs Oost grens gelegen, werd onder de sacristie een begraafplaats ontdekt, die ten minste 3 eeuwen oud is. Voorts is een aantal voor werpen gevonden uit de middeleeuwen, uit den Romeinschen en Uit den Franki- schen tyd. DE VOORTVLUCHTIGE ADVOCAAT. In aansluiting op het bericht, dat de auto van den voortvluchtigen advocaat en procureur Siegfried van Menk te 's-Gra- venhage in beslag werd genomen, kunnen wy nog mededeelen, dat ook gebleken is, dat de jonge man ook het geld van zyn moeder, ten bedrage van anderhalve ton, heeft opgemaakt, zoodat zy zonder mid delen van bestaan Is achtergebleven. Van den voortvluchtige is nog geen spoor gevonden. BOEKHOUDER-INBREKER. De vorige week werd te Haarlem een poging tot diefstal ontdekt ln het gebouw der Lichameiyke Opvoeding. In de poort langs het gebouw werd toen gezien de 81- jarige boekhouder, die beweerde daar op post te staan omdat hy een verdacht ge luid zou hebben gehoord. By het verder onderzoek heeft de man echter bekend 11 ii zelf ln het gebouw te hebben willen inbre ken en daartoe ook reeds een vorige maal een poging te hebben gedaan. Vermoedeiyk heeft hy zioh ook sohuldlg gemaakt aan diefstal in een gebouw in de HaltestraBt te Zandvoort. ERNSTIG ONGELUK. BJJ de Zaterdag te Zwolle gehouden paardenwedrennen, ter gelegenheid van het Koninginnefeest, braken twee paarden door een omrastering en kwamen tusschen het talrijke publiek terecht. De 18-jarige Antonle Sohuttelaar en haar verloofde, de 25-jarige Jan Trentelmon en de 14-jarige Albert Palmol, uit Peppel, werden gewond. Trentelmon had van een paard een klap tegen het achterhoofd gekregen. Hy was de zwaarst gewonde. BOSCH* EN HEIDEBRAND. Gistermiddag rrlm één uur zag men te Apeldoorn dikke rookwolken in de rich ting Beekbergen. Het bleek, dat er weer een bosch- en heidebrand was uitgebroken. Men heeft vermoeden, dat er kwaadwillig heid in het spel is, daar óe brand op twee plaatsen tegeiyk 1b ontstaan, aan beide zyden van den straatweg ApeldoornArn hem, boven op den Stoppelberg. Ongeveer 50 H.A. heide en opgaand dennenbosch waren in korten tyd vernield. Het meeste behoorde aan den heer Kerkhoven te Apel doorn en was in beheer by de Ned. Heide- maatsohappy. AUTO-ONGELUK. Een doode en twee gewonden. Men meldt uit Helden Panmlngen: Vanmiddag omstreeks 6 uur ls onder Kesselhout een nieuwe vraohtauto tegen een boom gereden. Van de vijf inzittenden ls er een gedood en zyn twee ernstig ge wond. DOODELIJK ONGELUK. Zaterdagochtend ls een nog niet be kende man ln de Puttersohelaan te Rot terdam by het springen op een motor- tram van de R. T- M. gevallen. HU was op slag doodt VERDRONKEN. Aan het Heemskerker Noordzeestrand is Zaterdag een 21-jarig jongroensch uit Amsterdam, dat zich te ver in zeo gewaagd had, by het baden verdronken. Men heeft den heelen d;ag naar het lijk gevlscht, maar tot dusver vruchteloos. Zondagmiddag ls de schilder 8. Kip uit Zoelmond in de Lek onder Beusiohem by het baden door den sterken stroom mee gesleurd en verdronken. De heer A. C. Beynen, uit Beusichem, die in de nabyheid aan het zwemmen was, heeft den drenke ling aan wal gebracht en tevergeefs ge tracht de levensgeesten by hem op te wekken. VERLOREN EN GEVONDEN- Op de veemarkt te Leiden heelt Vrij dag de veehandelaar R. uit Nieuwkoop een portefeuille verloren met 2800 aan bankpapier. Eenige marktbezoekers hadden geizien, dat een man een portefeuille opraapte, waarmee hy zioh uit de voeten maakte. De politie werd gewaarschuwd; het signa lement van den man wees op een Inwoner van Alphen aan den Ryn. De politie stel de zioh in verbinding met die te Alphen, waarna twee Leidsche rechercheurs en twee politie-agenten uit Alphen zich naar de woning van den man begaven. Desge vraagd gaf deze toe een portefeuille met geld te hebben gevonden; hij had deze bij de politie te Alphen aan den Ryn willen deponeeren. Het geld wilde hy niet aan de politie afstaan, doch hy verklaarde zich bereid naar Nieuwkoop te gaan om het aan den rechtmatigen eigenaar te over handigen. In gezelschap van de politie heeft hij dit gedaan. Uit vreugde, dat hy het verloren geld weer had, heeft de veehouder den vinder toen een belooning van 120 gulden ge geven. Buitenland EEN JONGE ONGELUKSVOGEL. In het ziekenhuis te Blackbum ligt de vyfjarige Peter Lancaster om te herstellen van de wonden die hy kortgeleden opliep by een trap van een paard. Het knaapje heeft ln zyn jonge leven al zes ernstige ongelukken gehad. Eerst is hy overreden door een paard met wagen, daarna door een fiets. Toen viel hy uit het raam van de slaapkamer en ontwrichtte zyn schou der. Een nieuwen val deed hy van het dak van een fabriek. Een volgenden keer viel hy in een kanaal. En daarna kreeg hy het hierboven vermelde ongeluk. NEGEN MENSCHEN BIJ EEN BRAND TE WINNIPEG GEDOOD. Te Winnlpeg is Zondag in het centrum der stad een gebouw van vyf verdiepingen geheel uitgebrand. Twee vrouwen, drie kinderen en vier mannen zyn in de vlam men omgekomen, terwyi 10 menschen ver wondingen hebben opgeloopen. HEVIGE STORM OP DE ZWARTE ZEE. Op de Zwarte Zee woeden sedert eenige dagen hevige stormen. In de buurt van de Roemeensche kust is een visschersvloot door den storm verrast. Een aantal booten is gezonken en verscheidene vlsschers verdronken. In de buurt van Oonstanza is een met hout geladen zeilschip gezonken, waarby 8 leden van de 15 koppen tellende bemanning zyn omgekomen. BH het bin nenvaren van de haven van Constanza heeft het Engelsche stoomschip generaal Churchill ernstige avery opgeloopen. Het kon slechts met moeite een stranding ont komen. De scheepvaart op de Zwarte Zee is gestaakt. De dreadlooze stations aan de Roemeensche kust hebben herhaaldeiyk S.O.S.-seinen ontvangen. ERNSTIGE DORP8BRAND. In het plaatsje Kanoden by Nowogrod heeft een geweldige brand 70 boerderijen, tezamen 800 asch gelegd, lor en. Sbouwen omvattende, ln de b geheele oogst ging ver- HET SPOORWEG-ONGELUK BIJ BUIR Thans eestten doodan. Mevrouw Legtow uit Poitlers, die by het spoorwegongeluk by Buir, by Düren ver leden week ernstig werd gewond, is Zon dag in het ziekenhuis te Düren overleden. Het aantal slachtoffers ls tot aestlen verhoogd. De toestand van den maohinlst Nord- haus ls iets verbeterd. FAMILIETWIST MET NOODLOTTIGEN AFLOOP. Zaterdagnaoht heeft een vrouw ln het tehuis voor dakloozen te Aken tydens een twist met haar man dezen met een root broodmes een slagader en slokdarm oorgesneden. De man ls spoedig, nadat hy naar een ziekenhuis was gebraoht, overledende vrouw is in hechtenis ge nomen. DE GBHEIMZINNIGB MESSTEKEBIJ TE DU88ELDORF. Zondag ie de geheimzinnige messtekerij, welke de bevolking laatste Zondagen in groote opwinding van Dusaeldorf (je beeft gebraoht, weer voortgezet. Een vrouw, die in het Noorden der stad werk zaam ls. keerde 's avonds om 11 uur te fiets langs een niet drukken weg naar huls. Plotseling werd zy door een man, naar sohattlng 80 jaar oud, aangevallen, van de fiets getrokken en door messteken aan het hoofd verwond. Een man, die op het hulpgeroep kwam toesnellen, kon wegens de duisternis den aanrander niet meer ontdekken. De gewonde vrouw werd naar het zie kenhuis gebraoht. Politie-agenten zoohten spoedig den omtrek af, dooh zonder resultaat. Ingezonden. Geaohte Redactie. Vergun my een plaatsje voor hot vol gende in uw blad. Heden (Maandag 2 dezer) tusschen 10 en 11 uur voormiddags, loopende op het strand en ln de richting gaande Hulsdui nen, werd steller dezer, met een onbekend persoon, welke laatste naast en rechts van hem zyn zoon had loopen, plotseling op geschrikt door een kogel, welke vermoe- deiyk van een aldaar gehouden schiet oefening ln de duinen afkomstig was. Daar wij elkander op een afstand van pl. m. 5 6 meter volgden, kwam bedoelde kogel tussohen ons in het zand, op het strand terecht Wy stonden van dit raadsel paf. Mynheer de redacteur, wfi spraken onze verwondering er over uit, dat wy niet ge troffen werden door bedoelden kogel. Wel stonden er op een top van de duinen, op een afstand van ja, wy waren zoo ver bouwereerd, dat kan steller op geen 20 meter na zeggen, twee roode vlaggen; Ter voorkoming van ongelukken, myn heer de redacteur, is het zeer wenscheiyk, om de aandaoht der bevoegde autoriteiten op dit zoo goed afgeloopen ongeval te wyzen en ter plaatse van het ongeval een nader onderzoek in te stellen. Hoogachtend, J. VAN DER MOLEN, Brakkeveldweg ÖOrood, Den Helder. Marktberlohten. B Binnenhuid. ALKMAAR, a Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 83 vette koelen 360—410, handel stug; 8 vette kalveren 70 —130; vette kalveren per ned. pond 1.35 1.40; 33 nuchtere kalv. (slacht) 8—33; 368 vette varkens (zware) per ned. pond 80—8a cent, handel stug, ALKMAAR, a Sept. Paardenmarkt. Aangevoerd: 393 paarden en 41 veulens, waarvan de prijzen alt volgt: luxe paarden 250450, werkpaarden 150—250, alachtpaarden 100—aoo; hitten xoo—300; veulens 50100. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Sept. Bloemkool ie a. 1115.80; bloemkool 2e s. 45.30 per 100 stuk»; wortelen 2.30 per 100 bos; rröde kool 3.70—3.10; gele kool 4.20—7.40; witte kool 3.502.90; uien 3.30—3 60; drielingen 3.40—3.80; nep f 5.20 5 80; slaboonen f 7-209; tomaten: A 4-30; f 1.80; C 1.00; bieten 1^0—a.50; aard appelen: Schotsche muizen f 2.30—3.20; I>ue of Vork 4.60; blauwe 3.30; drielingen 3.40; kleine 1.40, alles per 100 kg. Aanvoer: 1 6500 stuk» bloemkool, 700 bos wortelen, 20,000 kg. roode kool, 2700 kg. gele kool, 18,000 kg. witte kool, 13,000 kg. uien, 800 kg. slaboonen, 1400 kg. tomaten, 1000 kg. bie ten en 3600 loge. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, a Sept. Schotsche muieen 2.803.JO, duken 4.60 4.70, eigenheimers 2.30, blauwe dio 2.40 2.70, drielingen 2.803.30, uten f 3.604, drielingen 3.40—3 60, gele nep 5.60—6.30, drielingen 3.30, zilvernep 10.50—10.80, spercieboonen 3.80—9.50, kroten 0.70—3.50, roode kool 2.70—3.90, witte kool 3—2.40, gele kool 4.60, alles per 100 kg., bloemkool 8—13 per 100 stuks. WARiMENHUIZEN, a Sept. Gele nep g.10—sjo, dito drielingen j.60, gele uien 3.804.10, witte kool 3.40, Schot sche muizen 3.30, alles per 100 kg.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7