GEMEENTERAAD. DRAlSttlAvAN-VALKEHBURG'? 1 ffiRT - Julianadorp. Wieringen. Callantsoog. Texel. Uit den goeden, ouden smultijd. G. van Anna Paulowna. Beide heeren wa ren in „Bellevue" en hadden de auto neer gezet op het gebruikelijk» parkeerterrein, in het verlengde van de Spoorstraat. Hier totóh leveren de autd's de minste belem mering voor het verkeer op. Toen de heeren nu 's avonds om onge veer kwart over negen zouden vertrekken, kwamen zij tot de minder aangename ont dekking, dat hun auto verdwenen was. Omstanders hadden een tweetal heeren, in donker costuum, om pl. m. 9 uur met de auto weg zien rijden, nadat zij eerst aan de koplampen en richtingwijzers hadden gemorreld. Oogenblikkelijk werd bij de politie aan gifte gedaan van den diefstal en de com- missaris van politie nam direct maatre gelen om de daderS te verhinderen, ver met de auto weg te kunnen komen. De omliggende gemeenten, alsmede Alkmaar en Velzen werden telefonisch met een en ander op de hoogte gesteld. Hilversum werd opgebeld en om kwart over tien werd de diefstal per radio over heel Nederland rondgeseind. Meer kon men voorloopig niet doen en met spanning werd uitgezien naar eenig bericht, omtrent aanhouding van de daders. Dit bleef evenwel den ge- heelen nacht uit en ook in den vroegen morgen van Dinsdag hoorde men nog niets. Tot er om half elf van „Duinoord" een telefoontje kwam, dat men ter hoogte van paal 4 een onbeheerde Studebaker ge vonden had, die het nummer droeg van den gestolen auto. De politie spoedde zich naar de aange geven plaats en Dinsdagmorgen te onge veer half twaalf werd de auto op het Hoofdbureau gebracht. Er bleek, dat aan de auto zoo goed als niets was beschadigd, terwijl ook niets werd vermist. De recherche zoekt nu de daders van deze kwajongensstreek. Gisterenmiddag had men ze nog niet te pakken. Vergadering van den Raad der ge meente Den Helder op Dinsdag 10 Sep tember, des namiddags 8 uur, ten Raad- huize. Agenda: Notulen. Vaststelling der notulen van de verga dering van 6 Augustus 1929. Ingekomen stukken. a. Bericht van aanneming der benoe ming tot wethouder van den heer P. A. Smits; b. Idem van den heer W. J. Mets tot leeraar in de radio-telegrafie aan de Zee vaartschool, gedurende het cursusjaar 1929/'30; c. Idem van den heer A. van Meerten tot onderwijzer aan school no. 3; d. Idem van mejuffrouw J. A. de Snajjer tot onderwijzeres aan school no. 3; e. Idem van mejuffrouw T. Bakker tot onderwijzeres aan school no. 1; f. Besluit tot verdaging omtrent het ne men van een beslissing op het raads besluit van 6 Augustus 1929 tot afschaf fing van het vak „handenarbeid" aan de scholen 3 en 6 van Gedeputeerde Staten dd. 28 Augustus 1929, no. 16; g. Beschikkingen van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Alkmaar tegen de door de Chr. Jonge- lingsvereeniging „Spreuken 9 10a", het bestuur der Vereeniging tot verbreiding der Waarheid, de Wed. E. KramerBak ker, de Wed. A. Frankfort, de Nederland- sche Dierkundige Vereeniging ingedien de beroepsschriften tegen besluiten van den Gemeenteraad in zake aanslagen in de wegenbelasting, dienstjaar 1928; h. Verzoek van het bestuur der Ver eeniging voor Wettelijke Dierenbescher ming (Politieke actie) om de bouwveror dening dezer gemeente zoodanig te wijzi gen, dat de veestallen voortaan een zoo groot mogelijke bescherming van het vee in geval van brand zullen waarborgen. (Voorgesteld wordt de stukken a tot en met h voor kennisgeving aan te nemen. i. Verzoek van een aantal bewoners van het buurtschap „De Kooy" om aldaar verkeers-veiligheidsmaatregelen te ne men. (Voorgesteld wordt dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen, onder mededee- ling, dat aan den A. N. W. B. is verzocht ter plaatse waarschuwingsborden te plaatsen). Verdeeling werkzaamheden College. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders omtrent de verdeeling der werkzaamheden van de leden van hun college en de vervanging van den Burge meester. Commlsslën van Bijstand. Benoeming van leden der commissiën van bijstand. Thans hebben zitting voor: a*.de Commissie van Bijstand voor de Gemeente-reiniging en Plantsoenen: R. Boogaard, J. J. Schoeffelenberger en E. Woud (één vacature); b. de Commissie van Bijstond voor de Publieke Werken: G. A. Minnes, R. N. van Os J. Schoef felenberger en li. Woud; o. de Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf: W. Biersteker, Ir. S. F. Monhemlus, R. N. van Os en P. S. van der Vaart; d. de'Commissie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven: J. Borkert, Ir. O. vun Dam, L. F. van Loo en P. J. Trap; e. de Commissie van Bijstand voor het Onderwfls: W. do Boer, mevrouw A. W, Dekker- Klik, J. H. de Nijs (een vacature); f. de Commissie van Bijstand voor de Financiën: W. de Boer, Ir. O. van Dam, W. Bier steker on P. 8. van der Vaart Leeraren Avondvak-teekenschool. Voorstel om met ingang van 1 October 1929 voor het cursusjaar 1929-'80 te benoe men aan de Avondvakteekenschool tot leeraar in de vaktheorie voor smeden en bankwerken de heer M. H. van der Blom en tot leeraar in de vaktheorie en het vakteekenen voor scheepsbouwers de heer Ir. A. A. Gaasterland. Lid scheidsgerecht ambtenaren en werklieden.. Voorstel om tot lid van het Scheidsge recht voor de ambtenaren en van dat van de werklieden te benoemen den heer Ir. A. L. Bijl, directeur van 's Rijkswerf. Hoofd School buitengewoon 1. o. Voorstel tot benoeming van éen hoofd van de op te richten school voor buiten gewoon lager onderwijs. De voordracht luidt: 1. de heer C. lest, onderwijzer bij het bui tengewoon L o. te Groningen; 2. de heer Tj. van der Beek, idem te Schiedam; 3. de heer H. Moerman, idem te Vlaar- dingen. Leeraar Avond-vakteekenschool. Voorstel om met ingang van 1 October 1929 aan de Avondvakteekenschool te be noemen tot leeraar in de natuur- en werk tuigkunde den heer G. Rens. Pensioen wethouder W. C. van Breda. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders, dat zij aan den heer W. C. van Breda een bedrag van 782.per jaar als wethouderspensioen hebben toe gekend. Toelating leerlingen Gymnasium 's-Gravenhage. Voorstel om opnieuw een overeenkomst te sluiten met de gemeente 's-Gravenhage nopens toelating van leerlingen op dt gymnasia enz. dier gemeente. Gem.-cursus oude Talen. Voorstel tot voorzetting van den ge meentelijken cursus in Oude Talen. Zesde leerkracht U.L.O. school. Voorstel om te besluiten tot aanstelling van een zesde leerkracht aan ide U.L.O. School. Leermiddelen bijzonder onderwijs. Voorstel tot het verleenen van een bij drage ex. art. 72 der L. O.-wet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen aan de vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen". Gratificatie Wed. LoovensteUn. Voorstel om aan de weduwe van den overleden lantaarnopsteker P. J. Looven- steijn een jaarlijksche gratificatie te ver leenen. Verkoop en erfpacht van grond. Voorstellen tot verkoop van grond aan T. P. Neels, tot uitgifte in erfpacht aan 0. Bot en J. Ran, alsmede tot verpachting van grasgewas aan J. Kapitein. Geen subsidie PluimveebondL Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van den Bond voor de pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Noordholland (B.P.N.H.) om toeken ning van subsidie. f Geen subsidie kanalcnplan Westfriesland. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Kamer van Koop handel voor Holland's Noorderkwartier in zake subsidieering van de kanalisatie van Westfriesland. Verordening brandweer. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe verordening op de brandweer. Ambtenaren burgerl. stand. Voorstel tot 'benoeming van een onbe zoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De aanbeveling luidt: 1. De heer P. A. Smits, wethouder; 2. De heer D. H. Grunwald, lid van den Raad. Algemeen Rapport der betrokken Raads commissie over de gemeente-rekening, dienst 1928 met voorstel: le. tot voorloopige vaststelling van de Gemeente-rekening, dienst 1928 op de onderstaande bedragen: Gewone Dienst Kapitaaldienst Inkomsten ƒ2.692.244.81. ƒ1.876.771.631/. Uitgaven 2.724.459.89. 1.457.029.491/, Nadeel, slot 82.215.08. 80.257.86 2e. tot goedkeuring van: a. de balans met verlies- en winst rekening der Gasfabriek. (Winst 87.771.—, waarvan 5780.— voor reserve-vorming) b. de balans met verlies- en winst rekening van het Electriclteitsbedrijf (winst 49.824.52, waarvan 6702. voor reserve-vorming); o. de balans met verlies- en winst rekening der Waterleiding, (winst ƒ18.179.96, waarvan ƒ1858.— voor reserve-vorming); d. de balans met verlies- en winst rekening van de Gemeenterelniging (verl. 125.988.88V„ n.i. ƒ121.765.621/, en ƒ4.217.76); e. de balans met verlies- en winst rekening van het Grondbedrijf (ver lies 60.708.121/,, n.1. 60.616.811/, min 2.565.791/, overgebracht naar 7^LEEUWARDEN- - dienst 1929 is 58.051.02 voor bijge schreven verliezen en 2.652.101/., voor betaalde aflossingen); f. de balans met verlies- en winst rekening van het Zwembad (verlies 4.373.97, n.1. 4320.34 en 53.63); g. de balans met verlies en winst rekening van den Ophaal- en stor- tingsdienst (verlies 2.823.43); h. de jaarrekening over 1928 van de Centrale Boekhouding; i. de jaarrekening over 1928 van den Dienst der Gemeente-Werken; j. de rekening en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur (batig saldo 42.56); k. de rekening en verantwoording van het Algemeen Weeshuis (batig saldo 43.94). Urinoir Huisduinen. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders, dat zij met den door de h.h. Schoeffelenberger en de Nijs in de raads vergadering van 6 Augustus 1929 geuiten wensch tot het aanbrengen van een uri noir te Huisduinen te zijner tijd bij de uit voering van andere werken ter plaatse rekening zullen houden. Steun aan werkeloozen. Ter visie is gelegd een overzicht van den aan werkloozen verstrekten steun over het tweede kwartaal 1929. Uitgifte ln erfpacht. B. en W. stellen voor aan J. Ran alhier, voor het verkrijgen van een broederen uitgang, in voortdurende erfpaeht uit te geven een terrein nabij het Asterpark, ter grootte van ongeveer 38 M2., tegen een canon van 0.25 per M2. Leermiddelen christelijke scholen. B. en W. stellen voor medewerking te verleenen ingevolge art. 72 e.v. der L.O. wet door gelden te verstrekken voor de aanschaffing van een nieuwe reken methode en een handnaaimachine, ten be hoeve van de school aan de Achtergracht W.Z. (Rehobothschool), alsmede voor de bijz. school in de Koningstraat voor taal boeken. JAC. TER HALL ALS DIRIGENT VAN „CRESCENDO". „Het Vaderland", versl'ag gevend- van een ooncert, dat het dilettantenoorps „Crescendo", van de H- T. M. in den Haagschen Dierentuin gegeven heeft, zegt daarvan ojd.: Sinds Mei van dit jaar staat het corps onder leiding van den heer Jac. Ter Hall, den oud-dirigent van de Kon. Marine- Kapel in Den Helder. Hij heeft als. een echte militair het corps in zijn maohl en traint het uitstekend. Dat kon men gister avond merken. Ook de kl'ank van het or kest was goed. Alleen bleek bij enkele gedeelten, dat de klarinetten toch wel wat versterking konden gebruiken. In het eerste nummer reeds, de H.T.M.-marsch, door den heer Ter Hall zelf gecompo neerd een pittig stuk trad dit aan het licht. Van de andere nummers, die het programma vermeldde, noemen we de Wals Les Sirènes van Waldteufel en de fantaisie uit Faust. Vooral de laatste werd met veel muzikaliteit ten gehoore ge bracht. Zoo krijgt men een dergelijk stuk niet dikwijls van een harmonieoorps te hooren- Een saluut voor de vier en vijftig trammusici en vooral en in de allereerste plaats natuurlijk voor hun kranigen diri gent. OPTREDEN DAAN POOL Zondagavond JA trad in de zaal van den heer H. J. Beuneman op, de bekende oabarettier, de heer Daan Pool van Oude- sluis. Ook voor dezen avond sohenen de verwachtingen voor een groot bezoek aan vankelijk schipbreuk te zullen moeten lij den, want er is immers overal wat te doen. Maar dat kwam heel goed terecht, want toen zoo ongeveer te half negen „Daan" op het podium verscheen, was de zaal goed bezet. Daar kwam ook nog iets an ders bij. Daan Pool trad hier voor de 10e maal op, en het was 10 jaar geleden dat hij. hier voor het eerst kwam, en nu een volle zaal, dat was een soort jubileum- avond, zooals bh dat noemde. Met een „Ode aan de meisjes van Koegras" werd het programma geopend en werden ver volgens een 18-tal verschillende voor drachten door hem op verdienstelijke wijze weergegeven. En het was geen droog ln elkaar gezet programma, neen er werd ann elk wat wils geboden- Een krachtig applaus en een tot weerziens was wel verdiend, ook aan de dames pianiste en violiste, want ook hun prestaties vielen bij het publiek op. De avond werd met een bal besloten. HET ONWEER. Door het onweer dot in den nacht van Dinsdag op Woensdag woedde, is alhier bij den heer J. E. een koe doodgeslagen en is bij den heer O. K. eenige schade aangericht binnenshuis, door het stuk slaan van lampen. DE TENTOONSTELLING VAN „FLORA". Het piogramma van de tentoonstelling der bloemenvereeniging »Flora« te Den Oever is verschenen en als volgt samen gesteld. Zaterdag 7 Sept., 's av. 8 uuropening in de Kapelkerk. Zondag 8 Sept.den geheelen dag open stelling der tentoonstelling, wat Maandag en Dinsdag ook het geval is. Zondag 8 Sept., n.m. 2 uurgroote handicap-hard draverij voor paarden, waarvoor door 15 vooraanstaande dravers is ingeschreven. Maandag 9 Sept., 's avonds 8 uuruit voering van de muziekver. »Apollo«, en wel in het café van den* heer Wemme- hoven, voor de leden van Floraen in het café van den heer ^prri Lont voor niet-leden. Dinsdag 10 Sept., 'a av. 8 uurconcert in de Kapel en na afloop sluiting. De muz.ver. »Apollo« heeft voor alle dagen haar belanglooze medewerking toegezegd. Gedurende de tentoonstellings- dagen wordt voor alle winkeliers een étalagewedstrijd gehouden. »Flora« belooft dus hare bezoekers enkele genotvolle dagen te schenken. ZWAAR ONWEER De bliksem op verschillende plaatsen Ingeslagen. In den nacht van Dinsdag op Woens dag woedde boven ons schiereiland een zwaar onweder, hetwelk met enkele regen buien gepaard ging. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in, zonder echter brand te veroorzaken. Getroffen werden de woningen van den heer D. Lont Sz. te De Elft, die van wijlen den heer J. Mulder Sr. in »het Oosten*, die van den heer J. Bosker in Waard Nieuw- land en die van den heer J. Rotgans Johz. te Westerklief. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, alleen wat materieele schade. In het huis van den heer Rotgans sloeg de bliksem in, in de slaapkamer van een paar kostgangers. Een kostganger, die nog in bed lag zag niets dan vuur om zich heen en ontstelde daarvan hevig, do«h alles ging zoo snel in zijn werk, dal het ook weer plotseling verdween. Hij zag de vonken nog op zijn wollen deken liggen, welke hij direct uitdoofde. Het huis, bewoond door het gezin van den heer J. Oldersma en twee kostgangers had verder niets geleden, alleen boven 't rietendak was het even beschadigd. De bewoners waren echter geheel van streek. Ook hebben *o,o hier en daar de boven- grondsche electrische leidingen en palen en vooral die te Noordburen en omstreken geducht geleden, draden waren stuk en lichten uit, doch alles liep overigens ge lukkig nogal goed af. BEZOEK ZUIDERZEEWERKEN. Door een 80 tal leden van het Water schap „Drechterland" werd j.1. Dinsdag een bezoek gebracht aan de Zuiderzee werken. Het gezelschap kwam per boot en had ook de werken te Komwerder- zand bezichtigd. Van af den Oever, waar de autobussen gereed stonden, werd naar Hippolytushoef gereden waar in het hotel van den heer Lont werd gedineerd. Ver volgens werd met autobussen de terug tocht over land ondernomen. Over den tocht en de werken en over ons schier eiland hadden de heeren niets dan lof. Naar men ons meldt heeft de heer O. G. Post, gemeente-veldwachter en bode te Hippolytushoef, tegen 30 Sept. a.s. als zoodanig eervol ontslag aange vraagd, om daarna den gemeentedienst met pensioen te verlaten. NIEUWBOUW. Door den heer -Geervliet is aan dien Mekkenstuinweg een bouwterrein ver kocht aan den heer Ju. Metselaar Jz. te den Oever, welke aldaar een woon- en winkelhuis laat bouwen. Eveneens werd door dten heer Geervliet aan denzelfdèn weg een bouwterrein verkocht aan den heer O. Ruijs te deni Helder, voor den bouw van een burgerwoonhuis. DE KERMIS. Onder zeer gunstige weersomstandig heden werd de kermis op 1, 2 en 8 Sep tember gevierd, 't Woord kennis moet echtér eenigszins beperkt worden opgevat. Op het dorpsplein stond n.1. één tent. Ker misattracties voor de jeugd waren er dus niet en de grooteren moesten zich in de café's vermaken. De beide ondernemers, Butter „Duinzicht" en Koning „Dorps koffiehuis", hebben echter voor de noo- dige afwisseling gezorgd en de stemming was daardoor uitstekend. Geen wanklank is vernomen, alles is heel vredig toege gaan. Zondag trad in „Duinzicht" op de heer O.' Bazan, cabarettier. On uitstekende wijze heeft deze zich van zijn taak ge kweten. De manier om met net publiek om te gaan was buitengewoon aardig. De ringrijderij op motorrijwielen om geldprijzen is niet doorgegaan. Het aantal deelnemers was ruim voldoende, doch men kon 't niet eens worden over 't Inleggeld. Jammer, dat niet vooruit een bedrag was vastgesteld, 't leek ons een interessant nummer. Het ringrijden op fietsen, Maan dagmiddag gehouden, slaagde heel goed. Er namen 17 deelnemers aan deel. Na meerdere ritten werden de prijswinnaars: le prijs T. Mooiji Tzn., 6; 2e prijs Truus Kakebeeke, 4; 8e prijs Jac. de Waal, 2.50. 's Avonds trad in „Dulnzioht" de too- neel vereeniging „Nieuw Leven" van Dirkshorn op met „De Tante uit Indië". De inhoud van het stuk mag bekend wor- den verondersteld. Reeds meerdere malen is dit stuk in andere plaatsen gespeeld. De uitbeelding was schitterend. Het pu bliek heeft zeer zeker genoten, hoewel vele uitdrukkingen uit het stuk niet begrepen zullen zijn. We zien „Dirkshorn" nog graag weer eens terug. De Wieringer bioscoop „draaide" Dins dagavond in het „Dorpskoffiehuis". Het publiek was in grooten getale opgekomen, geen plaats was onbezet. De films vielen wel in den smaak, hoewel het zeer wen sch el^jk blijft om de hoofdfilm „De Tijger roos" door het gesproken woord te ver duidelijken. Natuurlijk was in beide café's vrooiyke dansmuziek, waarvan door de jeugd druk gebruik werd gemaakt. Ook het tonknuppelen mocht zich weer in veler belangstelling verheugen. Toch schijnt het ons toe, dat de jongeren voor dit vermaak niet veel gevoelen, tenminste 't viel ons op, dat slechts de oudere garde dit spel ln eere houdt. Al met al, een gezellige kermis. SCHAPENFOKDAG OP TEXEL. De jaarlijksche^ Schapenfokdag op Texel zal worden gehouden op Woensdag 11 Sept. v.m. 9 uur te Den Burg. Gelijk tijdig wordt een rundveedag gehouden. De inschrijvingen zijn zeer belangrijk. De boot van Den Helder naar Texel vaart af om 7 v.m., 9.55, v.m., 12.15 n.m., 4.16 n.m. en 6.65 n.m. LIJK AANGESPOELD. Dinsdag Is bij de Gocksdoyj aange spoeld het lijk van een onbekenden man, die vermoedelijk 45 a 50 jaar oud was.i Het is in den Burg ter aarde besteld. Een oude traditie door den burgemeester van Alkmaar hersteld. De burgemeester van Alkmaar is met zijn gemeenteraad op de Alkmaarsche ker mis poffertjes gaan eten. Hiermede heeft hij een oude traditie, uit de Hollandsche historie wederom in eere hersteld. Het was in vroeger dagen nX de gewoonte van de vroedschappen der steden om na afloop van een of andere gewichtige „besogne" een „vrientsohappelick mael" te houden. Dat was een uitstekende gewoonte van die Heeren, want waar kan men beter nog eens over iets napraten dan juist aan zoo'n welvoorzienen disch en dan was het im mers ook zoo goed voor de onderlinge „correspondentie" of goede harmonie. Volgens „De Hótelhouder" was dat al een heel oud echt Germaansch gebruik. De gewichtigste gelegenheden inter pocula, d. i. onder de collatie of bij een goed glas oud Rinsch te bespreken. In de 16e eeuw en vroeger werden die maaltijden gewoon lijk in kloosters gehouden. Burgemeesteren van Delft deden dat in het convent van St. Aagten of in dat der Minderbroeders. De geestelijke broeders en zusters waren beroemd om hun culinaire bekwaamheden en de wijn uit het „patersvaatje" was niet te versmaden; het paterstuk de bagijne- koek, enz. evenmin. Na de hervorming was dat gedaan. Toen moesten burgemees teren van Delft zich op het Princenhof of in het Gemeenlandshuis van Delfland be helpen. Dat was in den beginne wel niet zoo goed als de vroegere ldoosterkeuken, maar al spoedig behoefde deze er niet' voor onder te doen. In de zeventiende eenw. waren er trouwens reeds in Delft, de derde stad van Holland, een groot aantal herbergen, waar men uitmuntend getrac- teerd werd. Den Vergulden Molen, 't Ser pent, 't Gulden Vlieg, de Coomans Colve en 't Hemelrijck, waren wel de voornaam ste en er was dus keus genoeg. Bij de ver andering van de Wet, wanneer het col- legie van de vier burgemeesteren en zeven schepenen door de Veertigen (de veertig Raden) gekozen was, werd deze gewichtige gebeurtenis met een prachtmaaltijd in een van bovengenoemde gelegenheden ge vierd. Deze maaltijd stond bekend als liet Heerenmaal. In 1747 ging het op zoo'n heerenmaal bijzonder royaal toe. Er wer den 100 flesschen wijn gedronken, de poelier kreeg 115, de slager 100, aan oesters werd 2610 st. betaald en de kok moest 72 voor zijn moeite hebben. Het was maar een dineetje voor 22 personen, maar het kostte toch nog 460 en dat in die achttiende' eeuw, toen een gulden nog heel wat meer waard was dan thans. Op 17 Januari 1742 hielden Hun Edel Groot achtbaarheden een vischmaal, dat de stad op 83.7 st. te staan kwam, behalve dan den wijn. Uit die oude stadsrekeningen blijkt wel, dat de Heeren van elke gele genheid gebruik maakten om eens heerlijk te schransen. Bij de verpachting van de sluis, bij den brandschouw en op recht dagen moesten de Heeren naar Delfshaven en maakten van die gelegenheid steeds gebruik zloh op stadskosten eens extra te goed te doen. In 1767 moesten de Heeren Commissarissen van de Bank van Leening ook naar Delfshaven. Er was daar n.1. een Lombard opgericht en die moest feestelijk geopend worden. Reeds op de reis erheen, in het stadsjaoht, werd een lunch geser veerd, die 12.16 st. kostte. Uit een rekening blijkt, dat zoo'n maal 105 gulden kostte. Dat zal ook wel niet alleen aan asperges geweest zijn. Met de magistraat van Den Haag hielden de Delftsche Heeren eens in het jaar een maaltijd aan den Leldschendam. Dat was wanneer de rekening van den straatweg en den Vliet tverd afgedaan. Op de haver- paoht te Pynacker werd ook al gefuifd. Het langst is het jaarlijksche dineetje van de oommissie van fabricage aan de Zweth ln stand gebleven. Eenmaal per

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6