E DE ZUIDERZEEWERKEN tweede blad VAN ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1929 Het nieuwe Raadhuis te Boskoop is Woensdagmiddag in aan wezigheid van vele autoriteiten officieel geopend. Het nieuwe gebouw. Aan den dijk gezet. Een Duitsch watervliegtuig, op weg van Warnemünde naar Schellingwoude, is bij laatstgenoemde plaats tegen den Zeedijk gevlogen. De drijvers werden beschadigd, de inzittenden kwamen met den schrik vrij. De tweede fokveetentoonstelling te 'a Hertogenbosch is Woensdag onder buitengewone belangstelling geopend. De offlcieele opening, ge schiedde door burgemeester F. J. van Landschtot (2e van rechts). Comm. der Koningin in Noord-Brabant Mr. Dr. A. van Ryckevorsel en den oud- burgemeester Jhr. P. J. J. S. M. van der Does de Willebois (geheel rechts) waren aanwezig. Z.K.H. Prins Hendrik bracht Woensdag nog een bezoek aan de Nylanto te Meppel. De Prins maakt een rondgang over het tentoonstellingsterrein. Het voormalig Koninklijk Instituut voor de Marine te Medemblik. Op het plein de mast van „van Speyk", in de havenkom het Instructievaartuig „Urania". Het opleidingsschip „de Kortenaer", waarop ook eenigen tijd de toekomstige zeeofficieren hun theoretische en practische lessen ontvingen. Op drie plaatsen is men thans bezig met het maken vari den dijk, welke de Zuider zee zal afsluiten en wel bij Wieringen, nabij de Friesche kust bij het Kornwer- derzand en op het Breezand, een plaats tusschen Wieringen en Friesland. Boven staande foto's hebben betrekking op de werkzaamheden op het Breezand, eerst een werkhaven is gemaakt voor het bergen van het materiaal. Van het Bree zand werkt men zoowel in de' richting Wieringen als in de richting Friesland. De foto links boven geeft een overzicht van het werk. Op den voorgrond het op spuiten van het zandlichaam van den dijk. Op den achtergrond een keileemtranspor- teur en 2 grijpkranen welke den keileem- dam opwerpen in de richting van Fries land. De rechtsche foto geeft een keileem- transporteur, bij welke de grijper langs een arm loopt, welke ver over het dijks- lichaam uitsteekt. De bak keileem ligt tus schen de beide pontons van den transpor teur.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5