mPUROL GEMENGD NIEUWS. Breezand Anna Paulowna. Schagen. Wieringen. Ingezonden Mededeellng. (818) Texel. Burgerlijke Stand van Texel Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Groote scheepsramp in Finland. 1 onder dezelfde voorwaarden, als waren verbonden het aan besluit d.d. 80 Mei 1929, "tot toekenning van het oorspronkelijk voorschot 118.120.- en hen te machtigen éénzelfde aanvullend voorschot te vragen uit 's Rijkskas. Erfpacht, verkoop etc. van grondL B. en W. stellen voor aan den heer J. Geurts alhier in erfpacht uit te geven een terrein aan den Ruyghweg ter grootte van pl.m. 162 M2. voor den bouw van een woning. De grond behoort deels tot de 2e, deels tot de 8e kl. Door S. J. Prins, alhier, zal te Huis duinen een eenvoudig pension, waarvan het ontwerp bereids door de Adviescom missie der Noordhollandsché gemeenten voor bouwontwerpen en uitbreidingsplan nen, is goedgekeurd, worden gebouwd. Ten einde tot dezen bouw te kunnen overgaan verzoekt de heer Prins van de gemeente te mogen koopen een stuk grond, ter oppervlakte van pl.m. 821 M2., terwijlhij tevens verzoekt van hem te koopen een gedeelte grond van een hem in eigendom toebehoorend perceel, ter oppervlakte van pl.m. 86 M2. Daar de gemeente het laatstgenoemde gedeelte grond in de naaste toekomst noodig zal hebben voor wegaanleg ter plaatse, achten B. en W. het gewenscht, dat, nu zich daartoe de gelegenheid voor doet, de grond wordt aangekocht. Voorstellen in bovengenoemden geest zijn bij den Raad ingediend. Nieuwe brandweerverordening. B. en W. hebben ter vaststelling aan geboden een nieuwe brandweerverorde ning. Een groot aantal wijzigingen in de bestaande, die evenwel meerendeels slechts van ondergeschikt belang zijn, was aan leiding tot dit voorstel. Om practische redenen is in de nieuwe verordening de wijkindeeling achterwege gebleven en vervangen door een bepaling, dat de in deeling in wijken zal geschieden door het college van B. en W., op voorstel van den brandraad. Naar wij vernemen wordt aan den Ooster Zandvaartsweg een woonhuis voor den heer G. A. Keijzer gebouwd. Timmerman J. Mosch, alhier, is met den bouw belast. Voorrekening van den heer J.Lemmens zal aan den Zuider Molenvaartsweg een woonhuis met schuurtje worden gebouwd door den heer R. Daalder, aannemer, alhier. POLITIE. Verloren: een portefeuille met in houd. Gevonden: een rijwielplaatje en een dameshorloge. Inlichtingen ter secretarie. Burgerlfjke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN; Pieter, z. v. L. H. Blom en van H. H. Wiggers. Nicolaas Rudolf Alexander, z. v. P. G. Teeuwen en van H. B. M. van de Bilt. Petrus, z. v. P. Liefting en van B. Verduin. Nellij Annie, d. v. Jb. Baken en van A. M. v.d. Waal. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: H. J.MalleeenD.Smit. OVERLEDEN: Geene. De heer O. Keesman te Schagen is goedgekeurd om in opleiding genomen te worden als officier-vlieger bij de marine. EEN KONINKL. ONDERSCHEIDING. De heer P. Kossen van Schagen, thans hoofdverpleger aan het Rijkk-Krankzinni - gengesticht te Eindhoven, is door H.fa. de Koningin begiftigd met een gouden eere-medaille. VRIJSTELLING VAN TOELATINGS EXAMEN. De geslaagde leerlingen van de ulo school te Schagen, H. van Vliet van Schagen en J. Blok van Anna Paulowna, zijn met vrijstelling van het toelatings examen toegelaten tot de Kweekschool voor Onderwijzeressen te Alkmaar. TOONEELUIT VOERIN G. De tooneelvereeniging V.V.V. te Scha gen heeft voor haar eerste uitvoering in studie genomen «Mijnheer de Senator* van Blumenthal en Kadelburg. FLORA-FEESTEN. De opening. Zaterdagavond j.1. had des avonds 8 uur de opening plas s der 28ste Ie ing van de Flora-tentoonste ling en de daaraan ver bonden feesten. Na een muzikalen rond gang, gehouden door de Muziekvereenl- iing „Apollo", begaf men zioh naar .de iapel, alwaar de opening zou plaats vin den. De heer M. Koorn heette de aan wezigen welkom, in het bijzonder de Ver- eeniging „Apollo" die ook nu, wederom evenals telken jare, hare medewerking zal verleenen voor het welslagen der feesten. Met genoegen constateerde spreker den steeds toenemenden groei der vereent- ging. Uit de inzendingen op de tentoon stelling kan blijken, dat van Inzinking absoluut geen sprake is. Steeds meer wordt door de leden begrepen de waarde der bloemen en planten, waardoor een steeds aanwakkerende ijver en lust ont staat om de plantjes, welke de vereeni- ging des voorjaars uitgeeft, op te kweeken tot een resultaat zooals op de tentoonstel ling te bewonderen valt. Met genoegen constateert spreker de goede verhoudin gen tusschen „Apollo" en de Mandoline club, welke laatste mede deze feesten zal opluisteren. Verder brengt spreker dank aan den heer Bruul met zijn zoon die op zoo'n voortreffelijke wijze voor versiering en verlichting zorg droegen. Na allen nog prettige feestdagen te hebben toege- wenscht, verklaart de Voorzitter de ten toonstelling en feesten voor geopend. De tentoonstelling. Wat de tentoonstelling betreft: de Kapel was op schitterende wijze versierd met guirlandes van gladiolen en dennengroei, waarin honderden kleurige electrische lampjes een schitterend effect maakten. Ruim 600 inzendingen van planten, bloe men en bloemstukken vielen te bewon deren. Reeds den eersten avond was er veel publiek. Etalage-wedstrfld. In het dorp zelf heerschte een gezellige drukte, daar velen de etalages der winke liers bewonderden, welke aan den wed strijd deelnamen. In de etalage der firma Gebr. Kuit pronkte een volledige keuken waarin al de gebruiksartikelen van rood emaille vervaardigd waren. Ook de keu kenprinses heel deftig in het zwart mef wit schort gekleed, ontbrak niet. S. Zomer dijk had eene origineele reclame voor Sluis' Kippenvoer n.1. een kippenren met 2 krielhennen en 1 haan tentoongesteld. Dezelfde had in den achtergelegen win kel een zeer mooie etalage van fruit die de talrijke kijklustigen tot koopen uitlok ten. J. Poppen had een smaakvolle etalage van fijne hammen en fijne worstsoorten, waarop „Hulde aan Flora" prijkte. Bij J. Boersen's gereedschapswinkel viel een miniatuur timmerwinkel en metselbedrijf te bewonderen als reclame voor het daar op betrekking hebbend gereedschap. De kortgeleden geopende zaak van den heer Stins had een keurige uitstalling van fijne fruitsoorten en groenten. De alom bekende firma D. Verfaille etaleerde met een keurcollecte modern schoenwerk waartusschen de woorden „Hulde aan Flora". Verder kwamen S. Lont, D. Spaan der, S. Koorn, Wijdema en J. Kaleveld ook allen uit met schitterende etalage's, die ook vele bewonderaars trokken. In de diverse café's en lunchrooms heerschte een zeer goede stemming. De feesten van Zondag. Zondag, de tweede feestdag, werd be gunstigd door zeer goed weer. Te elf uur bracht „Apollo" er alweer de feeststem ming in, door een muzikalen rondgang te maken. Hierna ging de jury, bestaande uit Burgemeester en Mevr. Kolf, alsmede de heer C. Bosker, rond ter keuring der etalages. De uitslag hiervan was als volgt: le prijs J. Poppen, S8 p.; 2e pr. O. Stins 36 p.; 8e pr. Gebr. Kuit, 85 p.; 4e pr. C. Tijsen, 32 p. en 6e pr. S. Lont, 30 p. Om 12 uur had in het tentoonstellingsge bouw door den heer S. v. Amersfoort uit Den Helder de keuring plaats der inge zonden bloemen en planten. De bekroningen De volgende bekroningen werden toe gekend, hoewel de beslissing hieromtrent niet gemakkelijk was: Aldeeltng Primula's. le prijs C. Rotgans; 2e pr. H. TJjsen; 3e pr. M. Klein; 4e pr. V. Koorn Jz.; 6e pr, P. Rotgans; 6e S. de Jong; 7e D Bakker; 8e pr. L. Spaander. Aid. Horthensla's. le pr. Wed. J. Bakker, 2e pr. Jao. Bak ker, 3e pr. J. Brouwer, 4e pr. A. Kuiper, 5e pr. M. Koorn, 6e pr. Jac. TJjsen Mz. AfdL Begonia's Semperflorens. le pr. G. Smit, 2e pr. S. TJjsen, Se pr. D. Bakker Johz., 4e pr. P. Hellingman, 6e pr. A. Klein, 6e pr. Joh. Rotgans, 7e pr. K. de Haan, 8e pr. A. Bakker. Afdi Fransche Geraniums. le pr. Joh. Rotgans, 2e pr. K. de Haan, 8e pr. Wed. J. Hermans, 4e pr. O. Koorn Jz., 6e pr. Jao. TJjsen Mz., 6e pr. D. Blaau- boer. AfdL Fuchsia's. le pr. D. Bakker, 2e pr. Kl. Kult, 8e pr. N. Heiblok. Groepen. le pr. A. Bakker, 2e pr. O. Kool Jz., 8e pr. O. Koorn, 4e pr. S. de Jong, 6e pr. A. Bakker, 6e pr. W. Hartog. Verzameling Cactussen. le pr. A. Bakker, 2e pr. Joh. Koorn, 8e pr. M. Bakker, Afd, Mooiste plant le pr. A. Bakker, 2e pr. P. Smit, 8e pr. D. Bakker, 4e pr. P. Smit, 5e pr. J. Keij zer, 6e pr. J. PoeL Bouquetten, schoolkinderen. le pr. Annie Bakker, 2e pr. Nellle Rot ans, 8e pr. Maria Rotgans, 4e pr. Marle 'oei. Diverse bloemstukken. le pr. J. Bruul. 2e pr. M. Lont 8e pr. J. Koorn, 4e pr. G. Lont Handles "-draverijen. Des middags te 2 uur werd wederom een rongang gehouden door „Apollo", waarna naar het sportterrein werd gemarcheerd, waar de Handicap-draverijen werden ge houden. Het fraaie weer had een zeer groot publiek naar het terrein gelokt naar schatting pl.m. 2000 menschen. De draverijen, welke tot 6 uur duurden, werden door muziek opgeluisterd. De uitslag is als volgt: le prijs 250 en een verguld zilveren medaille, aangeboden door Jan Poppen, Nellie Z., eigenaar tevens piceur G. Visser, St. Maartensbrug; 2e prijs 125, Pieternel, eigenaar J. Gerritsen, Be verwijk, piceur L. IJff; 3e pr., 50, Mimi M., eigen. J. A. Bakker, Wieringerwaard, piceur A. Bakker; 4e pr. 80.welke werd verdeeld in drie prijzen elk van 10.en wel aan Mignon, eigenaar K. Korver, Oterleek; Qualiteit, eigenaar Th. Smit, Alkmaar en Pofly P.» eigenaar C. Spaan Wzn., Koedijk Prijsuitreiking. Na afloop ging men, voorafgegaan door „Apollo", naar het Café Jurrie Lont, al waar de prijsuitreiking plaats had. Een zeer goede feeststemming heerschte in het dorp, vooral doordat velen van het vaste land waren gekomen om de Harddrave rijen bij te wonen. Een geanimeerd bal in de diverse inrichtingen hield de aanwezi gen gezellig bijeen, wat een waardig slot was van dezen schitterend geslaagden feestdag. Maandagavond zal een uitvoe ring gegeven worden door „Apollo", ter wijl de mandolineclub Dinsdagavond bij de sluiting een concert zal geven in de Kapel. Uitvoering Muzlekvereenlglng „Apollo". Gisterenavond gaf bovenstaande ver- eeniging een geanimeerde uitvoering on der leiding van haar directeur, den heer J. N. Bruul. De zaal van den heer Jur. Lont was gereserveerd voor niet-leden en die van den heer Wemmenhove voor de leden. Beide zalen waren stampvol. Het eerst werd door de muzlekvereeni- ging een viertal nummers ten gehoore ge bracht. Hierna volgde een klucht in één be drijf van W. Kranzhoff, naar het Dultsch bewerkt, getiteld: „Johan als rentenier". De spelers oogstten hierbij veel succes en herhaaldelijk daverde het in de zaal van het lachen. Vervolgens werden voor drachten gegeven door den heer D. E. Bakker en mej. Grietje Bosker Md. Bei den gaven blijk over goede talenten te beschikken. Dezen avond werd tenslotte gesloten met een gezellig bal. Menigeen zal in aangename herinnering terug denken aan dezen prettigen avond. In de straten te Den Oever bewoog zich den geheelen avond veel publiek, welke de mooie etalages en de aardige aange brachte verlichting bezichtigde. POLITIE. Verloren: een bosje sleutels, 7 stuks. Tegen belooning terug te bezorgen aan onderstaand adres. Een zilveren beursje met inhoud. Gevonden: een stuk zilver geld en een riem van een bagagedrager. Inlichtingen omtrent een en ander zijn te bekomen bij den Gemeente-Veldwach ter te Hippolytushoef. VERPLICHTE INENTING. Naar wij vernemen zijn de arbeiders bij de Zuiderzeewerken alhier aangezegd zich tegen de heerschende „Alastrim" te laten inenten. TENTZENDING ,J)E BLIJDE BOODSCHAP". Van Zaterdag 31 Augustus tot en met Zondag 8 Sept. hadden te Den Oever in de tent samenkomsten plaats met evan- gelie-prediking. Deze tent, welke onge veer 1000 personen kon bevatten, stond aan den Gasthuisweg. 's Avonds werd er door verschillende sprekers het woord gevoerd en muziek gemaakt. De belang stelling voor deze samenkomsten was echter niet groot. EEN AANRIJDING. Tijdens de Flora-feesten te Den Oever waren er veel menschen langs den weg. De autobushouder, de heer V. kon de aanrijding van een kindertrekkar niet voorkomen, hoewel hij herhaaldelijk sig nalen gaf. De dames, die dit karretje vergezelden, gaven blijkbaar geen gehoor aan de signalen, zoodat een aanrijding onvermijdelijk was. Het kindje werd uit de kar geslingerd en liep daarbij wonder boven wonder geen noemenswaardig letsel Het karretje was deerlijk gehavend, et ongeval liep dus best af. De heer V. stopte direct en diende de hardhoorende dames een reprimande toe, die zij zeker verdienden. vallen en bezeeren zich dikwijls en het wiegekind heeft vaak last van roode of gesmette huid. Dit verzacht en geneest men met f/S GCNEZING mr Dooien 30-60 en 90 cl. Tube 80 ct. Bi) Apoth. en Drogiateo ZUIDERZEESTEUNWET. Aan M. Baijs Dz. te Westerklief is een tegemoetkoming ingevolge de Zuiderzee- steunwet verleend in de kosten van op leiding van een zoon tot smid-bankwerker voor den tijd van één jaar. De dienstplichtige A. Walters van de ichting 1925 is bij Ministerieele beschik king voorgoed vrijgesteld wegens kost winnerschap. De inlevering van militaire goederen zal dit jaar plaats hebben op 14 0otober b.s., in het raadhuis alhier. Voor het nader onderzoek van dienst plichtigen, dat op 14 October a.s. in het raadhuis zal worden gehouden, zijn opge roepen de dienstplichtigen Tj. Kruize, P. Kroon en G. Korthuis. LOOP DER BEVOLKING OVER DE MAAND AUGUSTUS, Ingekomen personen R. O. Franck en eohtg.. van Berlijn; L. J. Verputten, van Haarlem; F. Weijts, van MedemblikH. Stulp, geb. van der Plas, van Velsen; mej. J. Jonkvorst, van VelsenJ. A. A. van Nol en echtg., van ZandvoortH. Heres, van OdoornL. Sieben, van Staphorst; A. H. Lücker, van Westwoud; Mej. S. Selie, vnn Hoorn N. F. Stolk en gezin, van Amsterdam C. H. W. van Rossum du Chattel, van HaarlemMej. G. Uijterwaal, van Utrecht; G. van der Wal en gezin, van Den Helder L. Bosscher en gezin, van Medemblik mevr. K. Lethem, geb. Ehmen, van Gro ningen H. Middel en echtg., van Medenr blik R, Haveman en gezin, van Gronin gen; K. Bont en gezin, van Medemblik; A. J. H. van Keppel, van Assendelft mevr. J. J. Brouwer geb. Theunisse, van Sint-Annaland B. Lubberts en gezin, van MedemblikJ. Meijwaard en gezin, van MedemblikH. Bosker, van Andijk J Heijligenberg en gezin, van Anna-Pau lowna; A. J. Schotting, van Den Helder; mevr. M. G. Vroone geb. Bakker, van Alkmaar. Vertrokken personen E. B. Kaman en gezin, naar Velsen C. van Mook en gezin, naar Wonseradeel K. Leeuwenstein en gezin, naar Slie- drechtJ. H. C. Schoenmakers, naar MaastrichtL. Koelewijn, naar Baarn G. Woudenberg en gezin, L. Vermaat en gezin, naar Wonseradeel; mevr. H. L. Harder geb. van Veen, naar VelsenJ. Staal, naar EindhovenF. A. de Greef, naar OverschieM. T. Bergman en T. H. Henkes, naar Barsingerhorn H. Rump en gezin,; naar Den Helder; J. P. Bais, naar VlissingenW. J. Ronda, naar VelsenD. A. Brouwer geb. Wijnands, naar RotterdamD. Mulder en echtg., naar Alkmaar; mej. A. B. Zijlstra, naar Achtkarspelenmej, M. Mikeska, naar HoornS. Brommer en echtg., naar Zijpe OVERWERK VERGUNNING. Aan de N. V. Amsterdamsche Ballast Mij. is ten behoeve van den sluisbouw te Den Oever van 2 tot en met 28 Sept. overwerkvergunning verleend, geldend voor 250 man en voor 10 uur per dag en 53 uur per week. Burgerlijke Stand van Wieringen over de maand Augustus. GEBOREN: Jan Hendrikus, zoon van J. Walburg en H. Blouw; Alida Gerda, d. v. J. G. Schreurs en J. H. P. Harmsen Wilhelmus Anthonius, z. v. A. Zwanink en A. M. H. HollanderMaria Catharina, d. v. H. Boersen en E. Krommedam; Hilke Louise, d. v. H. A. Lutter en W. E. Schröder; Petronella Gerarda, d. v. J. G. Schilthuis en O. J. H. Wassenaar; Dina Maria, d. v. S. Bakker en T. Gorter; Maartje, d. v. J. de Wit enM.Keesman; Cornelis Jan, z. v. O. J. Visser en J. Lammen; Marie, d. v. H. Bouwman en N. Hoeflaak. ONDERTROUWD: K. Topper en W. Hoitinga; D. Tijsen en O. M. Langes; W. Kaan en A. D. Veerdig; A. Veerdig en M. Hoogmoed; A. Meeldijk en C. Lont. GETROUWD: W. S. Bakker en C. Singer; K, Topper en W. Hoitinga; D. Tijsen en C. M. Langes; W. Kaan en A. D. Veerdig. OVERLEDEN: J. W. Boersen, oud 48 j., weduwe van J. H. Bleijendaal; C. M. van der Kleij, oud 46 j. (overl. te Nijmegen)H. Beukema, oud 76 j., weduwe van J. Halfweeg; A. Koster, oud 75 j., echtgenoote van D. Lont. van 81 Aug. t/m 6 Sept. 1929. GEBOREN: Jan, z. v. M. E. van de Kerkhof en W. Witvliet; Johan Dirk, z. v. D. J. Roeper en J. G. van Maldegem; Johannes, z. v. K. Buis en O. M. van den Hoek; Gerrit, z. v. O. J. Schoenmaker en A. Barhorst. ONDERTROUWD: W. O. de Graaf en A. M. van Heerwaarden; O- Dijker en J. Ploeg. Gevonden: 1 pijp, 1 sleuteltje, 2 portemonnaies, 1 gouden ring, 1 vulpot lood, 1 muts en 1 oorbel. GEBREK AAN DRINKWATER op TEXEL. Door de aanhoudende droogte becint op Texel groot gebrek aan drinkwaar voor mensch en dier te ontstaan. De on weers- en regenbuien zijn hier de vorieê week alle voorbij gedreven, zonder dat hier een druppel water is gevallen Het kost den veehouders de grootste moeite het vee in de weide te houden; alle sloten zijn uitgedroogd. (De Tel ONZE LTERUTTVOER NAAR ENGELAND. Vragen van den heer Kcortenhorst L z. het rapport van den Rijk», landhouwconsulent te Londen. De heer Kortenhorst, lid van de Tweede hamer, heeft aan den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw de vol gende vragen gesteld. Heeft de minister kennis genoimen van hef, rapport, voorkomend in Handelsbe richten van 29 Augustus 1929, van den Rij kslandbouwconsulent ir. Gerritzen, te Londen, waarin ten aanzien van den uit voer van Nederlandsche eieren naar En geland onder meer wordt gezegd, dat het aantal absoluut versche partijen opval lend klein is, dat bij de weinige, door hem gecontroleerde partijen het gewicht in orde was, dat hij zonder eenig voorbe houd tot de conclusie is moeten komen dat het Nederlandsche ei niet reclame waardig is en dat de toestand van de En- gelsche markt voor onze eieren hoogxl kritiek is? Aoht de nünisrtor deze schildering van den toestand van den export van eieren naar Engeland in het algemeen juist? Kan de minister de in Nederland zelf aanwezige oorzaken mededeelen, die tot dezen hoogst ongewenschten toestand heb ben geleld? Is de minister niet van oordeel, dat naast de negatieve middelen, die reeds zijn ingevoerd, om den goeden naam van het Nederlandsch produkt op de buiten- landsohe markten hoog te houden (de wet betreffende den in- en uitvoer van kip pen- en eendeneieren), de tijd dringt, om ook de In het vooruitzicht gestelde posi tieve voorzieningen te treffen, die het Nederlandsch product voor het doorstaan van een vergelijking met buitenlandsche producten in stand moeten houden. .Kan de minister mededeelen, in welk stadium de organisatie der controle op den export van Nederlandsche eieren zich thans bevindt en welk resultaat de invloed der Regeering op de totstandkoming daarvan heeft gehad? Is de minister bereid om, wanneer be langhebbenden zelf niet binnen korten tijd tot een afdoende regeling geraken, maatregelen voor te bereiden, waardoor op meer afdoende wijze aan den kritieken toestand van den Nederlandschen eieren- handel op Engeland een einde .wordt ge maakt? BLOEMBOLLEN SCHUUR AFGEBRAND. Nieuwe soorten te loor gegaan. Zaterdag ia de bloembollenschuur van de Gebr. Gerritsen te Hillegom, staande in de Zilk, totaal afgebrand. Het vuur tastte het brandbare gebouw zoo snel aan, dat binnen een uur zoowel de schuur als de pakplaats en het kantoor verwoest waren, benevens de geborgen bloembollen. Alles was verzekerd, maar omdat er vele dure tulpenbollen, nieuwe soorten en zaailingen in de schuur lagen, is de schade zeer groot. De brandweer van de gemeente Noordwijkerhout, op welks ge bied de brand woedde, was met een motorspuit aanwezig. De oorzaak is vermoedelijk aan een brandende kachel te wijten. MOND- EN KLAUWZEER IN ENGELAND. Nadat Engeland gedurende 8 maanden geheel van mond- en klauwzeer bevrijd is geweest, is dezer dagen op een boer derij te Bishopbriggs de ziekte weer ge constateerd. Er waren 96 varkens en koeien aangetast. Het vervoer van vee is in 26 K.M. omtrek van den haard ver loden. Buitenland. B. BEUMKES. f Zaterdag is in het hospitaal te Den Helder overleden de heer B. Beumkes. Jarenlang heeft de heer Beumkes de functie van havenmeester bekleed. De laatste jaren genoot hij van zjjn welver diende rust. Ook als jager was de heer Beumkes een bekend figuur op ons eiland. In het voorjaar was hem tevens de be waking van een deel der broedterrelnen opgedragen. Een slepende ziekte heeft aan dit welbestede leven een einde ge maakt. AUTO-ONGELUK. Zondag heeft aan Den Burg een auto ongeluk plaats gehad dat betrekkelijk goed ls afgeloopen. Iemand die een auto van den heer Boekei gehuurd had, reed hiermede zoo wild, dat de auto omsloeg en gedeeltelijk vernield werd. De chauf feur kwam met den sohrik vrij. Stoomschip ln merengebied door storm overvallen en gezonken. Honderd zeven en twintig personen zijn verdronken. In het Finsche merengebied bij Tam- mersfors heeft een vreeselijke scheeps ramp plaats gehad. Zaterdagmiddag is het Finsche passagiersschip „Kuru" tij dens een zwaren storm op 2 a 3 K.M. al- stand van Tammersfors gezonken. Oog getuigen verklaren, dat zij eerst een zware stoomwolk uit het schip zagen ontsnap pen. Toen de stoom was weggetrokken, zag men, dat het schip gekanteld was en dat de passagiers zich aan allerlei v(>®r" werpen trachtten vast te klemmen. e volgende oogenblik zonk het sohip ec in de diepte. Onmiddellijk spoedden eenige kleine vaartuigen te hulp. Omtrent de catastrophe zelf worden nog de volgende bijzonderheden bekend. De ramp is de ernstigste van dien aard. die ooit in Finland is voorgekomen. Juist toen de „Kuru" Zaterdagmiddag om half

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 6