vROSSEM' ZEEPAARD I5ct De zomer gaai heen! D. VAN LEEUWEN AANBESTEDING H.V. ZEEBAD KUISDUINEN INSCHRIJVING LEERLINGEN BINNENLAND. Advertentiën, GRAVENSTRAAT 4 Jeugdkoor „Kunst aan het Volk". Dinsdag 24 Sept. a.s. klaring zouden voor den dag komen. Die verklaringen zijn nu ook gekomen. Fer- guson, de president van,de Newport News Shipbullding and Dryaock Oy. verklaar de dat Shearer nooit opdracht had ge kregen, tegen maritieme ontwapening te werken. Hij erkent echter, dat Shearer voor de werf werk heeft verricht Grace, een der hoofdmannen van de Bethlehem Steel, bepaalde zich er toe, te verklaren dat de klacht van Shearer, vol komen ongerechtvaardigd was. Precies hetzelfde beweerde ook de New York Oy., een dochter maatschappij van de Brown Boverf. Maar Shearer houdt van zijn kant vol, dat zijn klacht wel degelijk op goede gron den berust, en tevens verklaarde hij, be reid te zijn, aan een enquête-oommissie uit het Congres volledige opheldering van zaken te verstrekken. commissie. door de Senaats- New York, 10 September. De Senaats commissie voor onderzoek naar de zaak- Sheaner is heden bijeengekomen. Senator Borah noemde in de commissie- het op treden van de scheepvaartmaatschappijen schandalig. Zij hebben zich aan een mis dadige samenzwering schuldig gemaakt. Men twijfelt echter of het onderzoek re sultaten zal hebben. Gewetenloozo propaganda. Sprekende met al de plechtigtige waar digheid van zijn hoog ambt heeft president Hoover verklaard, dat de zaak-Shearër in haar volle diepte moet worden gepeild. Immers het \£gs reeds duidelijk gebleken, dat er een gewetenlooze propaganda was gevoerd om het marineprogram der Ame- rikaansche regeering te doen mislukken. De Senaatscommissie voor de marine aangelegenheden heeft besloten dat een enquête zal worden gehouden naar de actie van Amerikaansche scheepswerven in ver band met de conferenties voor beperking der bewapening op zee. Het besluit werd genomen, nadat sena tor Borah aan de oommissie had meege deeld, dat hij hetgeen Shearer en de pro pagandisten voor een groote marine in het belang van de scheepswerven hadden betoond, beschouwde als „een misdadige samenspanning tegen de belangen van het Amerikaansche volk en de Ameri kaansche regeering". Het Witte Huis heeft het antwoord be kend gemaakt van de Bethlehem Steel Oorp. op de beschuldiging, een poging gedaan te hebben de ontwapeningspogin gen der Amerikaansche regeering te ver adelen. De staalfirma geeft toe, den pro pagandist van de Big Navy-groepen Shearer als waarnemer naar Genève ge zonden te hebben. Shearer vertegenwoor digde ook andere staal- en scheepsbouw maatschappijen. Hij had een salaris van 25.000. EEN SCHEEPVAARTPROCE& Een Amerikaansche tegen der tien Brltscho maatschappijen. Bij het Federale Hof te New-York ls een proces aanhangig gemaakt door do U. S. Navigatlon Oy., die een vloot vracht schepen in de vaart heeft tusschen New- York en Europa, met het doel een rech terlijke uitspraak te verkrijgen tegen dertien Britsche atlantische stoomvaart lijnen, w.o. de CJunard en White Star, ten einde deze te verhinderen „samen te zweren ten einde den buitenlandschen handel der Ver. Staten te beperken". sche soldaten werden getroffen en ge dood. De artillerie opende een heftig vuur en dwong den Russischen vlieger terug te keoren. De Japansche pers ver klaart dat de politieke toestand in de laatste 24 uur zeer is verslechterd. Het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft den Japanschen Gezant In Moskou, Tanaka, die in den Kaukasus ver toeft, bevolen direct naar Moskou terug te gaan. De vijandelijkheden geëindigd. Naar Reuter officieel uit Moekden meldt zijn de vijandelijkheden te Mands- joeli op 9 September geëindigd. De spoorwegambtenaren en andere be langhebbenden zijn te Progranitsjnaja teruggekeerd. Oost-lndië. VOEDSELSCHAARSCHTE OP MADOERA. De oogst met een derde ver minderd. Hongersnood verwacht tegen het eind van het Jaar. Het officieel verslag over den stand der gewassen op het eiland Madoera in de maand Juli bevestigt in zijn conclusie de berichten vandaar over verwachte voed- selschaarschte: Nu in een jaar als dit, door de weers omstandigheden de producties zeer laag zijn, is te verwachten, dat ernstige moei lijkheden tegen het eind van het jaar niet zullen uitblijven, zoowel wat de voed selvoorziening der menschen als voor den veestapel betreft. Een groote uittocht van tani's naar Java, om op de ondernemin gen te gaan werken, werd waargenomen. Ook worden veel minder producten ver kocht dan in andere jaren, daar de be volking blijkbaar inziet, dat geld in deze omstandigheden niet die waarde heeft als de bewaarde voedingsmiddelen. Ten slotte moet niet uit het oog ver loren worden, dat in het gunstigste geval eind Februari 1930 de eerste maisoogst binnenkomt. Voor Madoera valt aan te nemen, dat weliswaar momenteel nog geen directe hongersnood bestaat, doch dat zich zulks aan het eind van het jaar zal voordoen wordt vrijwel zeker geacht. Tot deze conclusies kwam men na de uiteenzetting van den stand der gewas sen in Juli, waaruit een vermindering van den oogst met 83 pet. blijkt. In Oost-Madoera begint de vee-voedsel voorziening reeds moeilijkheden op te leveren. OHINA. NIEUWE GEVECHTEN AAN DE RUSSISCH-OHÏNEESCHE GRENZEN, Naar uit Moekden wordt gemeld, blijven de gevechten aan de Russisch-Chineesche grenzen voortduren. De stad Suifenho (in de buurt van Progranitsjnaja) zou door Russische artillerie beschoten wor den en staat in brand. Een aanval zouden de Ohlneesche troe pen hebben kunnen afslaan. Aan beide zijden zouden groote verliezen zijn ge leden. Ook een aanval op Mandschuli zou afgeslagen zijn. Bij een inval in het ge bied van Suiyen tusschen de rivieren Us- su$i en Amoer werd een Chineesch batal jon bij de Wasu gedwongen zich terug te trekken. De aanvallen op Progranitsjnaja hebben te Tokio groot opzien gebaard. Leden van den generalen staf gelooven dat de posi tie van president Chang Kai Ohek door de nieuwe aanvallen belangrijk verslech terd is en dat China daardoor niet bij machte is zich langer tegen de anderen van Morhan te verzetten. Do nïenwe onlusten Een officieel oommuniqué uit Moekden meldt, dat hot station voor draudlooze telegrafie en het telegraafkantoor te Pro granltsjnaja verwoest zijn. Veertig sol daten en een twintigtal beambten van den spoorweg zijn gedood of gewond door bommen uit Russische vliegtuigen. Russische schepen hebben opnieuw ge tracht de Soengarl op te varen, waarvan de monding door de Chlneosche artillerie bestreken wordt. Dinsdagochtend hebben sowjot-vlieg- tulgen de stad Moelin, ten Wosten van Progranitsjnaja gebombardeerd. Voorts meldt Reuter uit Ohaibin, dat sowjet-vllegtulgon opnieuw Progranitsj naja hebben gebombardeerd en dat daar volslagen anarchie heersoht De straten zijn vol plunderaars, Van het RusslHch-Ohineesche oorlogs terrein wordt gemeld, dat Maandagavond Russische militaire vliegers bommen op' het Mnntsjoelia hebben geworpen. Een bom trof het salonrtJtuig van don Ohinee- sollen generaal Tsjong, waarbij 4 'hlnee- kind en de uitzendende afdeelingen ten goede komt. Het aantal verpleegde en te verplegen kinderen nadert voor 1929 het respecta bele getal van 6500 en het aantal vor- pleegdagen zal niet ver van de 250.000 blijven. DE BELGISCHE COMPENSATIE- BIJSLAG. Men schrijft aan de Nw. Rott. Crt. Meer dan ooit wordt het duidelijk, dat de door Nederland sedert den oorlog aangenomen houding, om de zaken rustig af te wachten, voor ons land geen gun stig resultaat heeft afgeworpen, voorzoo ver betreft onze houding tot België. Het gevolg is toch geweest, dat, naast het vraagstuk door België en de mogend heden aan de orde gesteld, van de poli tieke herziening van de verdragen van 1839, een voor ons ernstig probleem is gerezende handhaving van rechtsregels in de bestaande verdragen (incl. de Rijn- vaartacte) waarvan vaststaat, dat zij ook na event. herziening van de verdragen van 1839 nevarietur behooren te gelden. Dit probleem is gerezen, doordat België, om Nederland tot toegeven te dwingen op punten als b.v. het Moerdijkkanaal, stel selmatig en opzettelijk inbreuk maakt op andere punten, waarvan men zelfs in België in confessö is, dat het inbreuken zijn, maar die men als tijdelijke noodweer voorstelt op grond dat Nederland in zekere »piichten« zou zijn tekort gekomen. Men durft blijkhatfr Nederland niet meer, te beschuldigen, dat het door de demping van het Kreekrak of het ver- waarloozen van Hellegat of Schelde in gebreke is. Men grijpt nu hooger: Neder land legt aan de loyale uitvoering van het Verdrag van Versailles hinderpalen in den wegl Nederland heeft met het verdrag van Versailles in deze echter niets te maken. Aan Duitschland is bij Art. 861 de ver plichting opgelegd om een kanaal Maas Rijn bij Ruhort toe te staan, ja zelfs dit te bouwen. Van Nederland, dat geen partij was, wordt daarbij met geen woord ge rept. Wel heeft België in 1919 getracht, door de uit Art. 81 van het Verdrag van Versailles voortvloeiende noodzakelijk heid, om den politieken status van België te herzien, munt te slaan door een verder strekkende herziening te propageeren, maar na bitteren strijd leed het de neder laag en moest erkennen, dat Nederland's vrije toestemming daarvoor noodig was. Hierover bestaat niet de minste twijfel, en deze z.g. tijdelijke noodweermaatrege len van Bolgië zijn slechts evenzoovele pogingen om de «vrije* toestemming af te dwingen. Het is daarom uiterste tijd, om deze 10 jaar volgehouden pretenties met kracht af te wijzen. Het is een volstrekte on waarheid, dat Nederland krachtens het Verdrag van Versailles tot ook maar iets verplicht zou zijn. Wij kunnen het dan een eind aan komen en het wordt tijd, dat een bezadigde maar krachtige nota de voorbereiding vormt en den grondslag legt voor het brengen van deze aange legenheid voor het Internationale Hof, waartoe het komen moet, ook al stribbelt op dit oogenblik België tegen. WORDT HET LEGER MET EEN DIVISIE VERMINDERD? Bezuiniging door meerdere con centratie. Naar het Ochtendblad van Woensdag van de Avondpost verneemt, wordt mo menteel ernstig een reorganisatie van het leger overwogen. Bij dit bericht teekent de Avondpost aan Bovenstaand bericht komt niet geheel en al onverwachts. Het was nu langzamerhand wel duide lijk geworden, dat ons leger is gestoken in een te groot kleed. Toen minister van Dijk destijds het leger reorganiseerde, werd reeds twijfel uitgesproken, of het wel mogelijk zou zijn, een organisatie als door dezen minister ontworpen, be hoorlijk te «bemannen* en te bewapenen, en de vraag werd toen reeds gedaan, of het niet beter zou zijn, het leger te for- meeren in een kleiner formaat. Evenwel, de voorstanders van de organisatie van Dijk wonnen het pleit. Met één stem meerderheid werd in de Kamer het plan van Dijk goedgekeurd. Kort daarop do ken allerwege bezwaren op. Men heeft toen de pas ingevoerde organisatie weten te handhaven, door er op te wijzen, dat het stelsel nog niet was doorgewerkt, dat eerst na eenige jaren viel te oordee- len over de doeltreffendheid van de or ganisatie-van Dijk enz. uit meer dienstplichtigen zullen zijn samen te stellen. I En tenslotte zal heemeer dan thn.. het geval is, mogelijk zijn, in de bew« poning van de overblijvende divisies voorzien. .*1 Niet onmogelijk ls ook, dat uit de?» reorganisatie een aanzienlijke bezuinigin„ op de militaire uitgaven wordt verkre gen, doordat toch in bovelvoering, 16H«* ring van den troop enz. meerdere con^ centratie kan plaats hebben. Evenwelons bericht spreekt non slechts vun «overwogen*. Het staat wel vast, dat een dergelijke vermindering der organisatie niet zonder krachtigon tei?An stand zal komen. Wunt, al is dan in het leger het aantal dergenen, wien de bestaande omstandig, heden allerminst bevredigen, niet gering de invloed van hen, die de groot- scheepsche leger-organisatie van thans bewonderen en mitsdien zullen verdedi- gen, ls niet te onderschatten. Laatste Berichten. ook ftiet anders zien, of de re HERZIENING RIJWIELBELASTING. De Bond van rijwiel- en motorhandela ren heeft zich met een ultvoerlgen brief ewend tot den minister van financiën, p billljkheidsgronden beveelt hij daar in eene herziening van Üe inning der rij- wielhelasting aan in dier voege dat de prijs voor een belasting-merk verminderd wordt met ongeveer 1/12 voor iedere ver streken maand van het belastingjaar. Verder acht hij het gewenscht, dat het belastingjaar 1 Maart of 1 Atril aanvangt. De Bond heeft alle organisaties op rij wiel-handelsgebied en den A.N.W.B. ver zocht deze herzienings-actie te steunen. DE WEGENBELASTING. De opbrengst. - In het weekblad «De bedrijfsauto* deelt J. H. T. mede, dat de Wegenbelasting van 1 Mei 1927 tot 1 Mei 1928 f 7.274.845 heeft opgebracht, ruim een-millioenmeer dan de ministér geraamd heeft. In het tweede belastingjaar was de opbrengst f 8.907,857, drie miliioen meer dan geraamd werd, en ten opzichte van het eerste belastingjaar een accres van 22.4 o/0. I Een miliioen van de hoogere opbrepgst heeft de minister gereserveerd^omdatde rijwielbelasting werd verlaagd. Mogen wij nu een voorstel van den minister ver wachten de overige twee miliioen te ge bruiken om do autotarieven te verlagen?, vraagt de schrijver. HET CENTRAAL GENOOTSCHAP EN DE PERMANENTE VERPLEGING. Vanaf begin Mei zijn alle 10 kolonie- huizon van not Centraal Genootschap ton volle bezet geweest en van Januari tot Mol een groot deel. Toen echter waren nog enkele huizen buiton gebruik. Voor do verpleging van Oclobertoten niet December zijn reeds nu aanvragen voor 1215 kinderen, terwijl van een oe- duidend aantal afdeelingen nog aanvragen moeten inkomen. Komen er nog 500 in, dun kunnen de koloniehulzen alle tot eind December geopend blijven. Mot oen vol ledige bezetting van Mei tot het einde des jaars nadert het Centraal Genoot- sohap meer en moer do permanente ver pleging: allo huizon doorlnopond geopend. Ook van de zuBtervoreonlgingen komen gunstige berichten hierover ln. Do tegenzin in de wlnterverploging verdwijnt in ons land stoodsmeor. Dit iw van 't grootste belang in de eerste plaats voor het zwakke kiii(J,Velks lot des winters n den regel het treurigst is. 't. Is even- zeer een belang voor een gezonde exploi> ntie en voor da positie van het verple gend personeel, wat weder ludireot het t. s. België neemt maatregelen die onrecht matig zijn en voert deze zelfs uit. Do Belgische pers keurt dit goed, op de vol komen ongegronde verontschuldiging, dat het «tijdelijke noodweermaatregelen* zijn, tot afweer van Nederland's obstructie of tot herstel van zijn nalatigheid in plichts betrachting. Het komt ons dan ook voor, dat ons land niet langer dergelijke en onrechtmatige maatregelen mag laten voortwoekeren, die eenerzijds de groote belangen onzer zeehavens aantasten, an derzijds in nog ernstiger mate onzen goeden naam in gevaar brengen. Er moet Het vertrek van het eerste postvliegtuig. Vanmorgen om half zeven is het eerste vliegtuig van de reeks, die een geregelden luchtpostdienst tusschen Nederland en Ned.-Indië zal onderhouden, de PHAEZ van Schiphol naar Indië vertrokken. Vanmorgen om half zes kwamen de be langstellenden en genoodigden. Tegen kwart voor zes komt de bemanning naar het toestel, Smirnoff en Beekman, verge zeld van hun vrouwen en laatste tok van zjjn ouders. Onder algemeene belangstelling wordt de post ingeladen. Er wordt 150 K.G. mail medegenomen. Kort voor zessen verzamelen de aan- WjÊ wezigen zich om het toestel, onder wie Na het optreden van minister Lambooy ook eenige autoriteiten. De directeur- bleek wel, dat deze zich niet kon ver- generaal der P.T.T., lr. Damme, en de eenigen met den algemeénen opzet van voorzitter van den Raad van Beheer der Dijk. Niet in het K.L.M., de heer Wurfbain, nemen in een rede afscheid van de vliegers. Dan wordt afscheid genomen. Zes minuten voor half zeven taxiet het toestel over het veld. Smirnoff, die in de cockpit zit, cir kelt nog eenmaal over het veld. Veenen- daal en Beekman wuiven uit een der raampjes en dan trekt Smirnoff het toe stel hooger op om in Oostelijke richting te verdwijnen. Als alles goed gaat, zullen de vliegers in den namiddag te Boedapest dalen. AUTO-ONGELUK. Uit Roozendaal wordt gemeld: Gisterenavond omstreeks zeven uur, wilde op den Bredaschen weg een luxe auto uit Breda, komende met groote vaart, een luxe auto en een tractor met aanhangwagen passeeren. De auto slipte en sloeg tegen een boom. De inzittenden, de hqer en mevrouw De Vlieger uit Mid delburg en de heer en mevrouw West dorp uit Serooskerken, werden ernstig gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Roozendaal gebracht. De politie heeft de auto in beslag genomen. Vanmorgen was de toestand van alle vier redelijk wel. de organisatie-van Dijk. Niet in het minst politieke overwegingen moeten echter dezen minister hebben onthouden van sterk ingrijpen. Intusschen zijn de fouten, die kleven aan de organisatie van Dijk, zoo duidelijk waarneembaar geworden, dat handhaving van het be staande stelsel niet wel doenlijk is. Aan het einde van zijn regeer-periode heeft minister Lambooy nog een zwakke po ging ondernomen om althans een enkel gebrek in de organisatie tot kleinere proporties terug te brengen, door per sectie een groep te doen vervallen. Maar, hiermede is men toch nog gebleven be neden het direct wenschelijke. Thans schijnt een radicale herziening te worden overwogen. De opheffing van een divisie schept de mogelijkheid, de overblijvende divisies in de eerste plaats van het noodige kader te voorzien. Al de pogingen toch, tot nu toe ondernomen, om voor het leger het benoodlgde verlofskader te kweeken, hebben nog niet tot resultaat kunnen van brengen, dat over voldoende verlofskader kan worden beschikt. Daarnaast bleek Met verspreid zijn Van de kleine groep nog in het leger aanwezige beroepskader evenmin houdbaar. Reeds thans is het noodig gebleken, gedurende de herha lingsoefeningen het beroepskader her en derwaarts te dirigeeren teneinde in de behoefte aan kader te voorzien. De tacheering voor korten^of langen tijd van beroepskader naar andere, soms ver af gelegen garnizoenen, is regel gewor den. De vermindering van de leger-orga nisatie met een divisie zal mede tot ge volg hebben, dat de troepen-eenheden Burgerlijke Stand van Den Helder van 10 en 11 Sept. 1929. ONDERTROUWD: J. van den Ende en J. van der Kuijl. L. van Loosen en J. Sturk. A. M. Nachbahr en B. Runnenburg. BEVALLEN: Th. de Groot—Wevelaar, d. L. Gerrits—van Dijk, z. A. Hoogerwerf- Smutny, z. A. M. FrankeDiekgraf, z. M. van den Brinkvan Ewijk, z. Plaatselijke kennisgeving. Verloofd: DEE NIEUWSTAD en JOH. J. HOOGERWERF. Den Helder, 12 September 1929. Jan in 't Veltstraat 70. Parallelweg 48. ThuisZondag 15 Sept. van 4—6. Getrouwd fl. B. VAN DE WATER en J. C. SIEWERS, die, mede namens weder- zijdsche Familie hun harteiijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden; Den Helder, 11 Sopt. 1929. Stakman Bossostraat 56. Voor de vele blijken van belangstelling, zoowel van bui ten als binnen de gemeente, bij ons 40-jarig huwelijk onder vonden, zeggen wij hartelijk dank. J. B. VAN DER MAAS en Echtgenoote Den Helder, 10 Sept. 1929. Oostslootstraat 54. Hiermede betuigen wij onzen harteiijken dank voor de blijken van belangstelling zoowel bin nen als buiten deze gemeente, gedurende de ziekte en het overlijden van onzen Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader Uit aller naam: L. DORLIJN. Den Helder, 12 Sept. 1929 Op den BOston Aug. 1929 ontvingen wij do treuri ge tijding, dat onze ge liefde Vndor. Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, do Heer ARIE G0ME3, op don 'Jlsten Aug. 1920 zacht en kalm ls overleden, In den ouderdom van 89 jaar. Dat hij rusto in vrode. W. DEKKER. A. DEKKER—KAPTRIN en verdere familie. Ollf ton, N ow J erqey, U.S. A. Do afgekondigde verorde ning ligt gedurende 3 maanden tor Secretarie voor een leder tor lozing en is tegen betaling in afdruk verkrijgbaar. Den Helder, 12 Sept. 1929. F. VAN DER PLOEG, Waasenberghstraat 5, Groningen. KENNISGEVING. Koster en Aanspreker ls vanaf heden woer VERHUISD van WEEZENSTRAAT 65 naar (oude adres). (STRANDEXPLOITATIE) verzoekt houders van strand tenten er zorg voor te dragen, dat deze uiterlijk vóór DINSDAG a.s. worden afgehaald. vervolgonderwijs Bolanchobbendon moeten zich. onder overlegging van geboortebewijzen der Kinderen, aanmelden aan do school. Dsu Helder, lf» 1929. Tot directeur is benoemd do Heer Th. G. Lugtenburg. Muziekklasse. HET BESTUUR. voornemens op. het sloopen van 2 per- ceelen en het bouwen van een schoolgebouw met 4 klassen, onderwijzers- woning,rijwielbergplaats, speelplaats en bijbehoo- rende werken. In massa. Bostok en toekenlngen zijn» verkrijgbaar bij den Architect 0. SAAI, Ozrt., WilMmlnalean 28, Alkmaar, tegen betaling van f 10.— per stel. Inlichtingen volgens bestek. Inschrijvers ontvangen bij terugzending binnen 5 dagen na do besteding, voor ongo- schonden exemplaren f 0 por stel terug. Beatelt Uw DRUKWERK bij C. DE BOER ir. Het onderzoek DANKBETUIGING. DANKBETUIGING. ADRIAAN DORLIJNf. Burgemaaateren Wethouders van HEN HELDER, maken bokend.dat de Verordening tot wijziging dar Algamaane Politieverordening voor do gomeonto Don Heldor, vast gesteld bij Rnndsbesluit van 6 Augustus 1029, door hen op 12 September d.a.v. ia afgekondigd. Nu komt de tijd om te ge nieten van de boeken der Openbare Leeszaal en Bibliotheek Breewaterstraat 1921. Min. contributie fi.jop.jaar. Maandkaarten f 0.25. BurgemeHstaron Wathoudara van DEN HELDER mnkon bekend, dat Inschrijving van nieuwe leer- llngon voor het vervolg onderwijs (cursus 1929-1980) aanvangende 1 Ootobar a.a.) kan geschieden voor don vorvolg- oursus, verbonden nnn: Sehool no. 1 te Jullsnsdorp (Hoofd J. DE VRIES) op eiken werkdag In do maand Sep tember Sohool no. 2 te Huisduinen (Hoofd H. BRANDS) op eiken Woensdag- en Zaterdagmid dag In de maand Soptembsr Sohool no. 11 aan de Ie Vroonatraat (Hoofd IJ. LUNS HOF) op Vrijdag 20 Septem ber a.a., dos num. tunHohcn 7 en 8 uur. Hervatting der repetities: Zaterdag a.s. 3-4 uur: Klasse A. Maandag a.a. 7-8 uur: Klasse B. Zaterdag 21 Sept 6'/2 uur: Burgemeester en Wethouders dor gemeente rfbOGKARSPEL zijn ten Qemeentehuize, te 11 uur (n.t.) aan te besteden

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 2