IV. Zeebad Huisduinen „GRAND CONCERT D1IEII" {Badpaviljoen VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1929 Bij Kon. besluit van 10 Sept. ia aan J. Zwart, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit zijne betrekking van kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Den Helder, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Het 75-jarig bestaan der adelborsten opleiding zal zooals wij reeds hebben meegedeeld bij het Koninklijk Instituut voor de Marine met verschillende feeste lijkheden herdacht worden. Op Donderdag 19 September a.s., des voormiddags te 9 uur, zal de Commandant feestelijk door alle officieren, leeraren en verder personeel verwelkomd worden, waarbij de aanbieding zal plaats hebben van het huldeblijk van allen, die thans aan het Instituut verbonden zijn. Daarna zal te 10 uur het korps adel borsten worden geïnspecteerd door Zijne Excellentie den Vioe-Admiraal, Comman dant der Marine te Willemsoord. Na afloop dezer inspectie maken de adel borsten een militaire marsch met muziek door de stad. Des namiddags te 1 uur heeft de start plaats voor den zeilwedstrijd der adel borsten in modelsloepen ter reede van Texel, waarbij gelegenheid gegeven wordt aan officieren, leeraren en personeel van het Instituut, benevens een aantal genoo- digden, den wedstrijd te volgen. Aan dezen wedstrijd zullen 14 sloepen deel nemen. Hiervoor zijn uitgeloofd 2 prijzen door H. M. de Koningin, één door het Réunie-Comitó en één door den Comman dant van het Instituut. Des avonds te 6 uur vereenigen de officieren, leeraren en adelborsten zich aan een feestmaaltijd in het Instituut, waarna te 8j uur in „Musis Sacrum" een feestvoorstelling door het gezelschap van Adolf Bouwmeester plaats heeft voor het geheele door het Instituut verbonden personeel en de adelborsten. Dien avond zal het Instituut en het Paleis geïllumineerd zijn. Op Vrijdag 20 September, des voor middags te 9i uur, zal Zijne Excellentie de Minister van Defencie een bezoek brengen aan het Koninklijk Instituut en de officieren, leeraren, adelborsten en personeel toespreken. Te 11 uur wordt door den Gommandant een receptie gehouden in het Instituut. Om ongeveer 4 uur dien middag heeft aldaar de ontvangst der Réunisten plaats, waar de Commandant hen zal verwelkomen Des avonds te 7 uur houden de Réu- nisten een feestmaaltijd op het Koninklijk Instituut, waaraan zal worden deelge nomen door Z. K. H. den Prins der Neder landen. Een volgenden dag zal H. M. de Konin gin, vergezeld van Z. K. H. Prins Hendrik en van H. K. H. Prinses Juliana, het Koninklijk Instituut voor de Marine bezoeken. Bezoek H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hendrik. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van H.M. de Koningin om Zater dag] 21 September a.s. de zeilwedstrijden bij te wonen, welke dloor de Kon. Marine Jachtclub zijn uitgeschreven ter reede van Den Heldier, ter gelegenheid van de 75-jarige réuniefeesten vaini het korps Marine-officieren. Z.K.H. de Prins der Nederlanden zal eveneens aanwezig zijn, en op Vrijdag avond 20 September aanzitten aan het groote réuniediner, dat gehouden wordt in de „amuseanentszaaf van het Kon. Instituut Ook Prinses juliana naar Den Heldor, Naar wij nader vernemen zal, behalve Hare Majesteit de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden, ook HJC.H. Prinses Juliana op Zaterdag 21 Septem ber a.& een bezoek aan den Helder bren gen, ter gelegenheid van de feesten. De Koninklijke familie zal zich 's _mor- ffens inschepen aan boord Hr. Ms. mjjnen- egger „v. Meerlandt", teneinde ter reede de zeilwedstrijden bij' te wonen, welke tijdens de reuniefeesten werden uitge schreven door de Kon. Marine Jachtclub, terwijl 's middags een vaartocht zal wor den gemaakt aan boord Hr. Ma torpedo jager „Kortenaeif1. In verband 'met de zeilwedstrijden zal eerst in den namiddag een bezoek wor den gebracht aa het Koninklijk Instituut voor de Marine, waarbij. o.a. het Korps Adelborsten door Hare Majesteit geïn specteerd zal worden. De verslering van de Hoofdgracht. Het buurtcomité van de Hoofdgracht heeft Donderdagavond vergaderd en be sloten een versiering met oranje-lampions aan te brengen over de geheele lengte van de Hoofdgracht. De draden, waaraan deze lampions zullen worden bevestigd, zullen kruislings over den weg worden gespannen. Op het Havenplein, op de vier hoeken van het Marine-monument, zullen zoeklichtlampen worden aange bracht, wier licht op het monument zal vallen. Verder zal aan de boomen een vlaggenversiering worden bevestigd. Nu hebben we nog een wensch en die isdat het mooie weer nog een weekje aan mag houden. CURSUS HANDENARBEID. Blijkens achterstaande advertentie vangt de nieuwe cursus in handenarbeid van den heer Stevenson deze maand aan. Men wordt verzodht zich zoo spoedig mogelijk aan de slöjdzaal in de Gr. v. Prinsterei'- school hiervoor aan te melden. UITSLAG VERLOTING. Uitslag der verloting van die Zendingis- krans. Prijzen zijn gevallen op de num mers 5186 le prijs, 566 2e prijs, 198 3e prijs, 483 4e prijs, 244 5e prijs, 417 6e prijs. De prijzen af te halen bij den heer J. Graaff, Spoorstraat 80—82. HELDER'S FANFARE CORPS. Programma voor het 4e en laatste con cert te geven door het HeldePs Fanfare Corps, dir. Th. Lugtenburg, in de sted. muziektent, op Dinsdag 17 September a-s., des avonds 8.30, OPENING VAN EEN NIEUWE BAN ANENRIJPERIJ. Onder den naam „West-Indische Ja- maica-Bananenrijperij" heeft de N.V. „De Banaan", v.h. D. W. Lagerveld, gisteren een bananerijperij geopend, in het fruit- pakhuis van haar zaak aan de Zuidstraat. De heer Lagerveld heeft daar een viertal rijpcellen, van hetzelfde principe als die van de Bananenrijperij in de v. Speijk- straat. Bij de opening waren tal van groentenhandelaren aanwezig. De heer Lagerveld, die zijn bananen betrekt van de nog zeer jonge „Bananenimport Mij. Jamaica" te Rotterdam, levert uitsluitend eerste kwaliteit bananen, van zeer fijne en zoete smaak. De prijs van de bananen is door ope ning van deze zaak alweer eenige eenten gedaald, met gevolg, dat het publiek, dat hiervan natuurlijk in de eerste plaats pro fiteert, nog meer van deze voedzame vruchten zal consumeeren. DE AANRIJDING OP DEN HUIS- DUINERWEG. Men deelt ons mede dat de Inzittenden in de auto, die Dinsdagavond' op den Huisduinerweg den beer F. aanreed, geen officieren-vliegers waren. TEGEN EEN LADDER OPGEREDEN. Een leelijk ongeval. Gisterenmiddag Is er op den Kanaalweg een tragisch ongeluk gebeurd. De jonge dame Joh. Brouwer, wonende iri de v. Hoogendorpstraat, die op haar fiets langs den Kanaalweg reed, had geen erg in een ter hoogte van magazijn „De Ster" staan de wagen met ladders, van den glazen- wasscher Reekers. Het meisje reed tegen een punt van een ladder en brak daar door op twee plaatsen haar kaak. Zij werd binnengedragen bij den heer Meijer, van waar zij naar Dr. Bakker werd gebracht, die, na haar mond te hebben schoonge maakt, haar naar het hospitaal verwees, waar men ook geen raad met het geval wist en haar naar tandarts Trotsenburg stuurde. Na al deze wederwaardigheden is het meisje naar huis gebracht. DIMANCHE LE 15 SEPTEMBRE de 3 6 heures dans l'après-midl par le célèbre Chef d'Orchestre „ANDRÉ HOPPEN BROUWER". On servira un apéritif piquant. ctfoiel-éPension A l'occasion de la clöture de saison 1929. MENU du Diner extra Fl. 2.le couvert: Ouverture gastronomlque Raadsoverzicht. Elke dag, die de zomer en de nazomer ons brengt, is even mooi en het is zonde den avond daarvan door te moeten bren- en in een raadzaal. Maar plicht gaat oven het meisje en de regeering van onze stad vraagt af en toe een offer. Dat offer brengen de raadsleden gaarne en gewillig, en de poovere verslaggever, die er rapport van moet uitbrengen, wil niet achterblij ven en heeft dus zijn bad- en zwemillusies voor dien avond met waren heldenmoed terzijde gezet en geluisterd naar wat de vroedschap te vertellen had. Twee ontbraken er op 'het appèl: een ervan, de heer Van Os, was ziek, de ander, de heer Minnes, was wat anders <do his torie zwijgt er over), maar in ieder geval was hij absent en de ledige zetels deden in de symmetrie van de raadzaal dotoneerend aan. Enfin, niets aan te doen. Hoewel in zekeren zin het programma voor dezen avond uog een „zorne.-"-pro gramma was weinig belangrijks, meest alles bestemd om zonder discussie- den hamer te passeeren, waren er toch een paar voor onze stad belangrijke zaken op te delven tut den overvloedigen disoh. Dit was allereerst de kwestie^ betreffende de voortzetting van den cursus in oude talen. Het is daar eigenaardig mee gegaan. Men zal zicht de wordingsgeschiedenis wellicht herinneren. Opgericht om tegemoet te komen aan den eisch voor eene gemeente van de grootte van de onze tot stichting van een gymnasium te komen, was de cursus meer in 't bizonder bedoeld voor hen, die via de H.B.S. bet staatsexamen wenschen af te leggen, dat hen in staat zal stellen te zijner tijd een academischen graad te behalen. De gymnasia vormen uit den aard der zaak de vóóropleiding daar toe, maar ook de H.B.S.-en geven toegang tot de universiteit. En nu is deze cursus een soort aanvulling van de H.B.S., daar op deze instelling de klassieke, voor het promoveeren noodige talen niet worden onderwezen. Evenwel is de verwachting betreffende toename van de leerlingen niet verwezen lijkt, en B. en W., dit betreurende en voor de beslissing staande om over voortzetting van den voor één jaar ingestelden cursus aan den Raad te moeten adviseeren, meen den desondanks een gunstig prae-advies te moeten uitbrengen. Dit prae-advies was gebaseerd op de overweging, dat er wel licht, bij de wetswijziging op het middel baar en hooger onderwijs, die in uitzicht is gesteld, veel kans is, dat wij hier een rijkslyceum kunnen krijgen. Zoo'n lyceum, dat weer eenigszins een tusschending is tusschen gymnasium en hoogere burger school, kan er alleen komen indien in een gemeente een h.b.s. en een gymnasium is. Welnu, dit laatste een ersatz-gymna- sium althans hebben we in den cursus, en op dien grond meenden B. en W. hem ondanks alles te moeten handhaven. Dit alles was geregeld en zou zeker ni*t veel discussie hebben uitgelokt, ware het niet, dat de heer Monhemius, het enfant terrible van den Raad, ter sprake had ge bracht de weinig-soepele manier waarop dcor den directeur de bevolking voor dezen cursus worjlt. gepropageerd, zullen we maar zeggen. Het is een beetje ingewik kelde .geschiedenis geworden, gevolg van terrible van den Raad, de wijze van toe lating der leerlingen en anderzijds de af wijzingen had gecritiseerd. Het is een beetje ingewikkelde ge schiedenis geworden, gevolg van het eigenlijk ietwat hybridische monstrum, dat deze cursus aldus geworden is. Im mers, de cursus is gemeentelijk, de leeraar, dr. Hartman, wordt van gemeentewege gesalarieerd. Maar hij wordt gegeven in het gebouw der Rijks Hoogere Burger school, wier directeur tevens directeur is van den gemeentelijken cursus. Zoodat deze directeur zeggensohap heeft over de toelating der leerlingen, en zich daarbij blijkbaar, naar uit de discussies bleek, plaatst op het standpunt, dat de cursus enkel en alleen voor leerlingen der H. B. S. is. Van de zijde van B. en W. werd er op gewezen, dat toch ook extraneï dat zijn leerlingen, die, zonder op een instelling ingeschreven te zijn als leerling, aan een of meerdere cursussen deelnemen van den cursus profiteeren, o.a. een onder wijzeres. Van de andere zijde werd aange voerd, dat den leerlingen der Ambachts school en der Handelsschool de toegang geweigerd werd.... Het was vrij onver kwikkelijk. Voor het standpunt van den heer Van der Meer is óók wel iets te zeggen; anderzijds kan men ook het stand punt verdedigen, dat op een door de ge meente betaalden cursus iedereen behoort te worden toegelaten, die er gebruik van wenscht te maken. Als een leerling der Ambachtsschool zijn kennis vermeerderen wil door studie van Latijn en Grieksch, en hij acht er zich toe in staat de lessen te volgen, gaat dat hem alleen aan. Maar er zitten hier natuurlijk wel allerlei ver borgen angeltjes in 't gras. Hoe het zij, de cursus blijft bestaan, ondanks het gering aantal leerlingen. Over een aanvullend voorschot aan de Woningstichting van een goede 7000 op de in den vorigen raad gevoteerde begroo- tingssom liepen de gemoederen nogal warm, en er werd hevig kritiek uitge oefend ook op het bouwplan. De aanbeste ding is nogal tamelijk tegengevallen, zoo dat men gedwongen was de huizen te ver kleinen en desondanks nog 10 cent per week in huur te verhoogen. De kritiek, die ten opzichte van verschillende kwes ties naar voren kwam te lang en te in gewikkeld om hier allemaal te bespreken: het ging over een tekort aan kasten, over de binnenleiding van het licht, enz. werd beschuldigd de zaak moedwillig op de lange baan te willen schuiven, hetgeen zij met verontwaardiging van zich afwees. Tenslotte werd het gevraagde toege staan, nadat een korte onderbreking van de vergadering wethouder Bok de gele genheid had gegeven eens precies uiteen te zetten wat men voor zijn geld kreeg. Van de andere agenda-punten vallen nog enkele min of meer belangrijke zaken te vermelden. Zoo de aanstelling van een zesde leerkracht aan de u.l.o.-school. De buitengewoon-gunstige resultaten, welke deze school met de laatste examens be haalde, waren aanleiding tot een grooten toevloed van leerlingen, waarvoor een extra leerkracht noodig was. Verder de benoeming van het hoofd der binnenkort te openen school voor buitengewoon lag-c onderwijs (achterlijke kinderen), een in stelling, waarnaar sedert jaren wordt uit gezien. Voor hht overige kunnen wij naar het raadsverslag verwijzen. POEZIE LANGS DEN WEG. Poëzie is overaloveral m'n vrien den!* hadden de straatmakers aan den Ruijghweg zeker gedacht, »maar je moet ze dan ook weten te vinden.* Het vak van straatmaker lijkt me overigens ook tamelijk prozaïsch, al zullen ook daar de fleurige kanten niet ontbreken. In elk geval is het een zeer nuttig vak, daar men aan de menschen goed begaanbare wegen levert, hetgeen den laatsten tijd wel ietwat te wenschen overliet. Maar op dien prachtigen, zonnigen Septemberdag verkeerden de straatma kers aan dien weg in een bijzonder goede stemming, want, naar een opschrift op een soort wegwijzer luidde: »Denk er om, Barend is vandaag jarig*, was er uit te distilleeren, dat er feest was. Allen waren druk bezig en genoten van een pas opgestoken sigaar. Hun werkmateriaal, het opvullende zand, hadden ze aan drie hoopjes getast en ieder hoopje was getooid met een bouquet dahlia's. Barend was dus blijkbaar in de bloe metjes gezet en het had hem een rondje sigaren gekost. Poëzie is overal, overal m'n vrinden 't is de vraag maar of men 't al of men 't niet wil vinden. En de straatmakers hadden dien dag de poëzie gevonden. BtnnenlancL Het onweer van Donderdagnacht. Donderdagnacht is een paard van den landbouwer B. O. Hoogenboom te Spijke- nisse door den bliksem gedood. Te Amsterdam. Donderdag tegen middernacht is te Amsterdam een onweer losgebarsten, zooals in jaren niet is voorgekomen. Een tijd lang was de bliksem niet van de lucht. Buiten verwachting echter zijn er geen groote ongevallen door dit korte nood weer veroorzaakt. In totaal heeft de brandweer ongeveer tienmaal moeten uitrukken tot het verleenen van assis tentie. In Schouw (Broek in Waterland) is Donderdagnacht de boerderij van den landbouwer de Groot door den bliksem getroffen en afgebrand. De boerderij van B. v. d. Meer onder Scharnegoutum bij Sneek is Donderdag nacht hoor het hemelvuur getroffen. Alles is verloren gegaan. De bewoners hebben zich ternauwernood kunnen redden. Donderdag Is te Nijhome Se bliksem geslagen in een huis waarin A. Schaap woonde. Het huis is geheel afgebrand. Niets is gered. Alles was verzekerd. GEFINGEERDE OVERVAL EN BEROOVING. Te Deventer. Het Gerechtshof te Amhem heeft Don derdag de behandeling van de zaken betreffende den roofoverval te Deventer voortgezet. In de zaak tegen den kantoorbediende, die zich aan een boom liet vastbinden en zoo zijn medeplichtigen in de gelegen heid stelde er met zijn portefeuille, welke f 15.000 van de Vleeschwarenfabriek Stegeman inhield, van door te gaan, werd als getuige gehoord de rechter-commis- saris mr. Van der Giessen, die het onder zoek leidde. De advocaat-generaal, mr. Visser, elschte met bevestiging van het vonnis der recht bank veroordeeling van verdachte tot zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Jordens, verzocht verdachte voorwaardelijk te veroordeelen. Uitspraak 26 September. Vervolgens werd voortgegaan met de behandeling van de zaak tegen den beton werker te Deventer, die den kantoor bediende vastbond en er vervolgens met het geld van door ging. Mr. v. d. Giessen, rechter-commissaris, die als getuige werd gehoord, verklaarde dat verdachte bij het vooronderzoek geen al te oprechte houding heeft aangenomen. De advocaat-generaal eischte met ver nietiging van het vonnis der Zutphensche rechtbank twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Den Hollander, zal op 26 September in de gelegenheid wor den gesteld om zijn pleidooi te houden. VURIGE GEMEENTERAADS DEBATTEN, Het communistische raadslid van Hoog kerk, de heer Horting, die onlangs uit de vergadering van de gemeenteraad te Rot terdam is verwijderd, heeft een voorstel bij den raad ingediend, om te besluiten vergunning aan te vragen, tijdens de raadsvergaderingen vuurwapenen te mogen dragen, zoolang de tegenwoordige burgemeester voorzitter blijft; voorts de intrekking te verzoeken van de reehterltf- PREDIKBEURTEN DEN HELDER. Ned. Herv. Gem Nw. Kerb (Weststraat), 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar. Onderwerp: „Theorie en praktijk". Westerkerk (Wcstoiein). Geen dienst. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds, F. Tollenaar. Bediening H. Avondmaal 's Middags 2.80 uur, Ds. F. Tollenaar. Bediening H. Avondmaal 's Avonds 6 uur, Ds. Tollenaar, Danzegging H. Avondmaal Hulpkerkdienst. (Militair Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Cand. H. J. Winter, van Wieringen. 's Avonds 6 uur, Gand. H. J. Winter. Dankzegging H. Avondmaal. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat), 's Morgens 10 uur en 's middags 5.80 uur de Heer N. V. den Kraats, van Apeldoorn. Chr. Geref. Kerk (Steengracht), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de Heer N. Brandsma, Theologisch Student. Herat. Evang. Luth. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borger». Doopsgezinde Gem 's Morgens 10 uur, Ds. P, H. Smldts. Evangelisatie (Palmstraat), 's Morgens 10 uur en 's avonds f.80 uur, Ds. R. O. W. J. Hoek. Leger des Hells. 's Morgens 10 uur, Heiiigingsdienst en 's avonds 8 u. Verlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem Geen dienst. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 8 uur, de Heer Akse, van Beverwijk. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem). 's Morgens 10 uur, de heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned, Herv. Gem 's Avonds 7 uur, Ds. M. A. G. Vorstman. Geref. Kerk, WIERINGEN. Den Oever. Gerei. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 8 uur, Cand. J. Warnink. Voor- en namiddags busdiensten vanaf den Poelweg, Westerland. Gebouw „Land In zicht". 's MorgenB 10 uur, de Heer R. O. Frank, Evangelist. Hippolytnshoef. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem), 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Ned. Herv. Gem 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek. OosterlanÜ Ned. Herv, Gom 'e Middags 2.30 uur, Ds- van Beek. ke vervolging, die tegen hem is ingesteld! Gezien de behandeling, welke hij heeft ondergaan, acht hij het bezoeken van raadsvergaderingen levensgevaarlijk. NA DE RAMP VAN DE HEIJPLAAT. Het aantal slachtoffers mot eon vermeerderd, In het ziekenhuis aan den Gooisingel, waar hij ter verpleging was opgenomen, is de 43 jarige metaalbewerker W. Voor beitel, die bij de ramp van de Viemeira ernstige brandwonden had opgeloopen, aan de gevolgen overleden. Het totale aantal slachtoffers bedraagt nu elf. De rivierpolitie heeft uit de rivier de Nieuwe Maas opgehaald het lijk van den eersten machinist van de Viemeira, den Engelschman Cyril Bone. Het is naar Orooswijk vervoerd. Thans zijn dus alle vermist opgegeven slachtoffers gevonden. Bij al de begrafenissen van de slaoht- offers was er een zeer groote belangstel ling en telkens weer was er de diepe deernis merkbaar, die allen met de nage laten betrekkingen gevoelen. ROEKELOOS RIJIDEN. (Twee maanden gevangenlartral De 27-'}arige B. H., wonende te Stamp- wijk, moest voor die Haarlemsohe recht bank terechtstaan, omdat hij op 17 Maart op den Leidschevaarbweg te Hiliegom In beschonken toestand hoogst roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden. Het gevolg was, dat zijn auto tegen een stiistaanden auto botste en omsloeg. De voetganger J. B. werd daardoor zoo ernstig gewondl, dat hjj gedurende lé dagen niet kon werken. De ambtenaar van het OJd. wilde mes- gaan met den wensch van den laatsten tijdi om strenger op te treden tegen auto- bastuuxdars, dia onder invloed vw den vijf-EN-ZEVENTIG-JARIG BESTAAN DEB ADELBORSTENOPLEIDING TE WILLEMSOORD. I. Sons of the Brave. Marsch T. Bilgood Heimkehr aus der Fremde. Ouverture F. Mendelssohn arr. M. J. H. Kessels 3. Fères d'Armes (Polka pour 2 Cornets) A. Corbin Sol.: P. Joffer en J. Bruul. 4. Au Golfe de Naples (Grande Valse de A. la Guardia) arr. par. E. Larue 5. Fantaisle Ballet L. Montagne L'Amourl... Suzan, Marche sur les motifs de la Chanson. Aug, Eenhaes 7. Marche der Internationale Arr. Dr. v. Overbeeke Consommé Madrilóne la Royale Eplgramme de Langue de Boeuf la Banqulère Pommes Croquettes Compote oompliquée Parfait glacé la „Mattra d'Hotel" Frults assortls Dessert ZONDAG IS SEPTEMBER 's Morgens 10 u. en 's middags 2A0 tl, Leesdienst.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 13