Gemeenteraad van Texel gfjJS» "umk«- XI. Bouw van twee woningen. B. en W. releveeren, dat bjj de benoe ming van een Hoofd der openbare school voor U.L.O. de bouw eener woning in uit zicht is gesteld en dat de heer Klomp, als Hoofd der lag. landb.school, het thans bjj hem in gebruik zijnde huis betrokken heeft, in het vooruitzicht, dat een andere woning voor hem beschikbaar zal worden gesteld. Xn. Verhuring gemeentegrond bij de Koog. De fokveedag. HELDERSCHE COURANT van ZATERDAG 14 SEPT. 1929 op Donderdag 12 September 1929. Voorzitter de heer W. B. Oort, burge meester. Secretaris, de heer C. Jonker. Aanwezig 12 leden. Afwezig met kennisgeving van ver hindering de heer A. Boon. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen stukken. a. Een aanvrage om een subsidie over 1930 van den directeur der R.K. Militaire- vereeniging te Amersfoort, voor het mi litair tehuis der vereeniging. De Voorzitter brengt in herinne ring, dat het vorig jaar op een zelfde verzoek afwijzend beschikt is, en aange zien sedert dien de omstandigheden niet gewijzigd zijn, is er z. i. geen motief thans een ander standpunt in te nemen, waar om spreker voorstelt het adres ter af doening te stellen in handen van B. en W. Aldus besloten. b. Een adres van den Bond van Ad ministratief Personeel bij 's Rijksbelas tingen, waarin verzocht wordt steun te verleenen aan de actie tegen de opheffing van Rijksontvangerskantoren ten platten- lande. Volgens den Voorzitter zal het kantoor te Texel niet worden opgeheven, wat niet wegneemt, dat B. en W. den voorgenomen maatregel in het algemeon niet kunnen goedkeuren, waarom spreker den Raad voorstelt het adres ter afdoe ning te stellen in handen van B. en W., die daarna zullen overwegen in hoeverre aan eventueele adressen adhaesie kan worden verleend. c. Een klacht van J. Schellinger over de gemeente vuilnisbelt bij zijn woning te Oosterend, met verzoek tot verplaatsing over te gaan. De Voorzitter zegt, dat de vuil nisbelt reeds bestond«toen adressant be sloot tot den bouw zijner woning; even wel zullen B. en W. hier toezicht op vervuiling niet verslappen. Naar de heer Lap mededeelt, heeft ook de Gezondheidscommissie een onder zoek ingesteld, doch om de reden, door den Voorzitter medegedeeld, heeft de Commissie gemeend zich van een advies aan het Gemeentebestuur te moeten ont houden. Volgens spreker kon echter wel voor een betere af heining gezorgd worden. Op een desbetreffende vraag van den heer S. K e ij z e r, antwoordt de Voor zitter, dat de boel naar behoefte op geruimd wordt. De heer Vlaming, wethouder, wijst er op, dat de medewerking van het pu bliek veeltewenschenoverlaat. Wanneer een ieder, die afval op de belt brengt, zich de moeite getroostte zich binnen de afheining te begeven, zou reeds een veel meer ooglijke toestand ontstaan, hetgeen de heer Lap onderschrijft. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. d. Een verzoek van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur om een invoerverbod uit te vaardigen voor de {voor wratziekte zeer vatbare aard appelsoorten Bravo, Kampioen, de We en Rintje. De Voorzitter deelt mede eenige inlichtingen te hebben ingewonnen bij den heer M. D. Dijt, l.c. alhier, en dat B. en W. zich voorstellen in de volgende vergadering een ontwerp-verordening aan te bieden. Overeenkomstig het advies van den heer Dijt verklaart de heer de Graaf zich voor een verbod tot invoer van aardappelen uit de oostelijke provinciën. De heer Dros noemt naast een derge lijk verbod een invoerverbod van de soorten Bravo en Rintje wel wat over dreven, enkel invoer van besmette waar is gevaarlijk. De heer Lap beveelt aan bij het ont werpen der verordening in overleg te treden met den heer Dijt, terwijl de heer E p e in overweging geeft tevens het ad vies in te winnen in Wageningen. e. Een adres van de Commissie uit de Gemeenteraden tot het voeren van actie tegen de door Ged. St. aan de Gemeente raden voorgestelde salarisregeling voor B., S. en O., waarin verzocht wordt bij de behandeling der begrooting goedkeu ring te onthouden aan voorstellen tot verhooging der salarissen. De Voorzitter brengt in herinne ring, dat de Raad zich voor enkele maan den met de voorstellen van Ged. Staten vereenigd heeft en derhalve het adres voor kennisgeving ware aan te nemen. Aldus besloten. f. Overeenkomstig eene door Ged. St. gemaakte opmerking wordt het op' 31 Juli j.1. genomen besluit tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1929 zonder hoofdelijke stemming gewijzigd, waardoor het totaal der inkomsten en uitgaven met f 500.vermeerdert. g. Een verzoek van de N.V. Goederen handel Ph. Vleming tot wijziging van de rooilijn aan de Weststraat ten behoeve van de uitbreiding van haar perceel. De Voorzitter licht de vergadering in, waarbij blijkt, dat B. en W. niet be voegd waren op de ingediende desbe treffende bouwaanvrage gunstig te be schikken, doch dat de aanvraagster door de weigering wel gedupeerd wordt, ter wijl de eigenaren van belendende per- ceelen tegen den bouw geen bezwaar hebben en de aanvraagster bereid is tot opruiming ovor te gaan zoodra zulks verlangd wordt. In aanmerking nemende, dat de ge vraagde uitbreiding voor de zaak van veel belang is,wil de heer Pisart, ge let op de belofte van de aanvraagster, het verzoek inwilligen. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. nog een tusschenvoorstel hebben ge daan, waarop belanghebbende meent niet te kunnen ingaan. De heer Lap ziet tegen de voorge stelde voorwaardelijke vergunning geen bezwaar, waarop de Voorzitter zegt, dat B. an W. zich tegen een dergelijke oplossing niet verzetten. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierop op het verzoek gunstig beschikt. h Een schrijven van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Holland's Noorderkwartier, waarin de aandacht wordt gevestigd op de wen- schelijkheid een betere watervoorziening tot stand te brengen. De Voorzitter zegt, er prys op te stellen de opinie van de verschillende leden van den Raad over deze aangele genheid eens te mogen vernemen. Spr. kan hieraan toevoegen, dat de Directie van de T.E.M. nadere gegevens verza- melt, met de bedoeling die t.z.t. ter ken nis te brengen van den Raad. De lieer Pisart is van meening, dat een drinkwaterleiding reeds lang op Texel bad moeten bestaan. Van de ongeveer 250 watermonsters, die eenige jaren geleden onderzocht zijn, is verreweg het meeren- deel ondeugdelijk bevojjden. De heer Kikkert raadt aan in dezen abnormaal drogen tijd voorzichtig te zijn met het trekken eener conclusie. De heer H e n k e s deelt mede, zich in dertijd in verbinding te hebben gesteld met dr. Van der Waerden, die oordeelde, dat het waterleidingvraagstuk op Texel, met het oog op de uitgebreidheid der ge meente, niet gemakkelijk op te lossen was; echter was de sedert het ingestelde onder zoek gedaalde rentestandaard een licht zijde; op Provinciale subsidie moet niet gerekend worden. Spreker juicht een na der onderzoek toe. Den heer L a p is uit het destijds uitge brachte rapport gebleken, dat met een enkele watervoorziening een groot bedrag gemoeid zal zijn. Spr. is van meening, dat onderzocht moet worden, hoe de exploita tie-uitkomsten zich laten begrooten, wan neer het plan de geheele gemeente zal om vatten, en wat de vermoedelijke uitkom sten zullen zijn, wanneer de watervoorzie ning beperkt wordt tot de dorpen Den Burg en Oudeschild, want tenslotte mag het betere 'het goede niet in den weg staan. Het schrijven wordt hierop voor kennis geving aangenomen. Een adres van P. L. Kikkert, houdende het verzoek de aan den Schilderweg ge plaatste pompen te verwijderen, met het oog op de schade, die hij door de water onttrekking aan zijne landerijen onder vindt, in de plaatsing van welke pompen hij destijds heeft toegestemd onder voor waarde, dat zij zouden worden opgeruimd, wanneer hij benadeeld zou worden, wordt ter afdoening gesteld in handen van B. en W. Wethouder Keijser merkt op, dat de pompen thans niet kunnen wor den gemist. Aan Mej. T. Bakker wordt naar aanlei ding van haar daartoe strekkend verzoek met ingang van den datum door B. en W. te bepalen, eervol ontslag als onderwij zeres aan de o. 1. school te Oosterend ver leend. Het door den heer S. de Zee gevraagd eervol ontslag als onderwijzer aan de o. 1. school te De Cocksdorp, wordt met alge meene stemmen verleend, ingaande met den datum door B. en W. te bepalen. Voorloopige vaststelling meenterekenlng over 1928. De Commissie van Onderzoek stelt voor de rekening vast te stellen, zooals zij is aangeboden. Aldus besloten. Goedkeuring rekening Algemeen Arm bestuur over 1928. Goedgekeurd. Idem rekening over 1928. Als boven. Algemeen weeshuis Benoemingen. Benoeming leerares Engelsche taal aan de Zeevaartschool. Met algemeene stemmen voor 1 jaar, ingaande 1 September, benoemd mevr. G. Vis—Visser. Benoeming leeraar radio-telegrafie Zeevaartschool, met algem. stemmen voor 1 jaar, ingaande 1 Sept., benoemd de heer Jb. van Heerwaarden. Pensioenregeling personeel N.V. T. E. M. Besloten wordt dat op de alg. verg. van aandeelhouders door de Gemeente Texel gestemd zal worden voor een desbetref fende wijziging van de statuten. De heer J. G. P. Pisart wordt met 10 st. benoemd tot vertegenwoordiger der ge meente. Tot zijn vervanger de heer Jb. Kikkert Nz. Opheffing betrekking van nacht wacht te Oosterend. B. en W. stellen voor om ingaande 1 October a.s. de jaarwedde van den dienaar van politie te Oosterend te verminderen met 280 en vast te stellen op 360, daar de betrekking van nachtwacht kan ver vallen. Met algemeene stemmen besloten. De Vo o r z i 11 e r deelt mede, dat de betrokkene door de N.V. T. E. M. belast is geworden met de inning van de stroom- gelden te Oosterend, en daarin eenige compensatie vindt in de weddeverminde- ring. Regeling personeel openbare werken. Aanstelling directeur. B. en W. bréngen den Raad in herinne ring dat zij door de gestadige toeneming van de bemoeiingen van het Gemeente bestuur zich in 1925 genoodzaakt zagen den gemeente-opzichter assistentie te ver leenen door tegen dagloon een tijdelijke opzichter in lossen dienst te nemen. Als zoodanig is de heer J. Veldstra steeds werkzaam geweest, die zich heeft doen kennen als een bekwaam en be trouwbaar opzichter. Waar B. en W. meermalen een derden opzichter in dienst hebben moeten nemen, achten zij het niet langer gemotiveerd den heer Veldstra in lossen dienst te houden, doch maakt deze aanspraak in de positie van ambtenaar gebracht te worden. Het loon, dat thans bedragende 6.per werkdag, zouden B. en W. willen bepalen op 2000 per jaar. Aangezien de betrekking van den heer Tiessen zich allengs gewijzigd heeft, door dat hij niet alleen meer personeel onder zich heeft, maar zijn werkkring hoe lan ger hoe meer verandert van het houden van dagelijksch toezicht in het ontwer pen van plannen en het verrichten van andere voorbereidende werkzaamheden, stellen B. en W. tevens voor aan de be trekking van opzichter door den heer Tiesen bekleed wordende, den titel toe te voegen van Directeur van Gemeentewer ken en de aan de betrekking verbonden jaarwedde te verhoogen met 200 tot 3000. Voorts deelen B. en W. mede, dat zij de voorstellen, in deze voordracht vervat, willen doen ingaan met 1 Jan. 1930. De heer De Graaf zou tot de benoe ming van een 2e opzichter op vaste aan stelling voorshands nog niet willen over gaan. Met het tweede gedeelte der voor dracht kan spreker aceoord gaan. De Voorzitter meent, dat een 2e opzichter niet gemist kan worden. De heer Lap meent, dat een gemeente met ruim 7000 inwoners alle kans heeft met twee opzichters topzwaar te worden. Spreker wil den heer Veldstra, die z.i. wel aanbevolen kan worden, zooveel mo gelijk tegemoet komen en beveelt daarom aan, mede met het oog op de werkzaam heden aan den ontwerp-wegenligger ver bonden, hem in los-vasten dienstee nemen opdat hij onder de pensioenwet zal vallen. De heer K i k k e r t onderschrijft de voordracht van B. en W. ten volle. Nadat vóór- en tegenstanders zich heb ben doen hooren, wordt met 8 tegen 4 stemmen besloten tot de aanstelling van een tweeden gemeente-opzichter. Tegen stemmen de heeren Lap, Dros, Leber en De Graaf. Tot gemeente-opzichter wordt hierop met algemeene stemmen benoemd de heer J. Veldstra, en zulks ingaande 1 Jan. 1930. Het door B. en W. overgelegde ont- werp-besluit om ingaande 1 Januari 1930 aan de betrekking van gemeente-opzich ter door den heer J. Tiessen bekleed, den titel toe te voegen van directeur van ge meentewerken, en diens jaarwedde te verhoogen van 2800.tot 3000. wordt zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. Verstrekking gelden ingevolge de Landarbeiderswet. B. en W. stellen voor aan den land arbeider K. de Ridder ingevolge de bepa lingen der Landarbeiderswet een bedrag van 2600.te zijner beschikking te stellen voor een plaatsje in den polder Eierland. De heer De Graaf zegt zelden een aanvrage onder de oogen te hebben, die zoo geheel' in overeenstemming is met de bedoeling van den wetgever. De voordracht wordt zonder hoofdelijke stemming ongewijzigd aangenomen. Vergrooting school met den Bijbel te Oosterend. Blijkens de voordracht van B. en W. zal door de gewijzigde wettelijke bepa lingen de school met den Bijbel te Oos terend met 1 Jan. 1930 aanspraak maken op een derde leerkracht. Aangezien door het Schoolbestuur is voldaan aan het bepaalde in art. 73, derde lid, der Lager Onderwijswet 1920, stellen B. en W. voor, de gevraagde medewerking te verleenen. ge- De kosten zijn globaal begroot op 8500 a 9000. Na eenige discussie zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Dientengevolge staat de Gemeente thans voor de noodzakelijkheid te Den Burg een tweetal woningen te bouwen. Een gemeen teterrein aan de Koogerstraat is daarvoor beschikbaar gehouden. Voor den bouw vragen B. en W. een crediet van 12000, onder bepaalde nader omschreven voor waarde. Aldus wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten. Een voorstel van B. en W. om de van den heer M. Kuip aangekochte gronden (met uitzondering van een enkel terrein- tje) als weiland te verhuren, ontmoet veel bestrijding en geeft aanleiding tot vaak heftige discussies. Verschillende leden willen het terrein voor bloembollenteelt bestemmen anderen willen het als wei land verhuren. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte gewijzigd in dien zin, dat de verhuring zal plaats vinden voor wei land, doch dat B. en W. bevoegd zijn toe stemming te verleenen den grond voor bloembollencultuur te gebruiken, in welk geval de pacht met 150 verhoogd wordt, en zonder hoofdelijke stemming aan genomen. XIII. Verkoop bouwterrein te Den Burg. Zonder discussie en stemming wordt besloten een perceel bouwterrein, ter grootte van pl. m. 416 M2. te verkoopen aan de dames A. Schrama en M. Bakker voor 1352 en een aangrenzend terrein groot pl. m. 195 M2. aan den heer J. Veld stra voor 585. XIV. Aankoop bouwterrein en gronden voor aanleg en verbreeding van wegen. Zonder discussie en zender hoofdelijke stemming wordt aangenomen de voor dracht van B. en W. om ter verbreeding van den Vogelenzangweg te Den Burg tot gemiddeld 61/, M. pl. m. 108 M2. grond aan te koopen van Mevr. de Wed. M. Kooiman c.s. voor den prijs van 84.60. Hierop komt in behandeling de voor dracht van B. en W. om over te gaan; a. tot aankoop van 2 perceelen land, groot pl. m. 9385 M2. en 1.23.25 H.A., gele gen resp. aan den Aaffelerweg en den Hoornderweg, van den heer Jb. Keij-Sr Dz. vóór de som van 20.350; b. tot aankoop tegen prijzen van 0.40 tot 0.75 per M2. van gronden voor het aanleggen van een verbindingsweg van den Hoornderweg naar den Schilderweg aan den Zuidkant van het dorp Den Burg. Uit de voordracht blijkt, dat met de aan neming een bedrag gemoeid zal zijn, ex clusief de kosten van egaliseering en be- harding van den weg, van 29.000, waar onder 9000 ten behoeve van den weg. B. en W. achten de uitgaaf gemotiveerd en zijn van meening, dat, wanneer de Raad den weg wil, thans het tijdstip is aangebroken het besluit daartoe te nemen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich hedenmorgen genoodzaakt hebben gezien om het plan te kunnen doen slagen, alsnog voor 0.50 per M2. in handen te nemen een terrein groot pl.m. 4.045 M2. van den heer S. J. Flens, gelegen nabij den gedachten verbindings weg en doet vervolgens mededeeling van de wijzigingen, die dientengevolge in het aangeboden ontwerp-raadsbesluit worden aangebracht. De eerste indruk van den heer Lap over het plan was gunstig, omdat hij daar in zag opgenomen den aankoop van het perceel land aan den Hoffelen weg van den heer Jb. Keijzer Dz., waarop spreker reeds eerder de aandacht gevestigd heeft. Het overige gedeelte van de voordracht is door spreker niet onverdeeld gunstig ont vangen, omdat z.i. de weg te ver komt van de bebouwde kom van den Burg. Spreker heeft daarom naar een andere oplossing gestreefd, welke hij nader ontwikkelt. Hij stelt voor B. en W. op te dragen een wegenplan te ontwerpen als door spreker bedoeld en de gevolgen daarvan te be rekenen. Voorts ware tot aankoop van het perceel land van den beer Jb. Keijzer Dz. te besluiten en de verdere behandeling der voordracht op te schorten. De Voorzitter zegt, dat het plan van den heer Lap een onderdeel vormt van bet geheele plan, dat B. en W. zich in de toekomst denken. B. en W. meenen echter dat daarvoor in de eerste plaats de doqr hen bedoelde ringweg noodig is, die den Suikerweg verbindt met de Wilhel- minalaan. Is deze weg er eenmaal dap zijn B. en W. gaarne bereid met den heer Lap samen te werken aan de totstand koming van diens plan. De heer De Graaf acht zich niet be voegd reeds thans over deze belangrijke voordracht te oordeelen, hetgeen nog be moeilijkt wordt, nu blijkt, dat de leden te den Buiig woonachtig in hun opinie verschillen. Met betrekking tot een uit gaaf van 29.000.moet zooveel moge lijk overeenstemming bestaan. Wanneer het de bedoeling is de verdere bebouwing zoo dicht mogelijk aan de bestaande dorpskom te doen aansluiten, dan be hoort evenwel de weg gelegd te worden dichter bij. den Burg en dat het door gaand verkeer den weg eischt, kan spre ker thans nog' niet inzien, waarom hij voor verdaging der voordracht is. De heer Keijser (wethouder) wijst op de smalle straten en gevaarlijke hoe ken bij de Gravenstraat, Zwaanstraat, Warmoesstraat, hoek Weverstraat en op de vele auto's die langs den Schilderweg gaan. De toestand is niet te vergelijken bij 10 jaar geleden Tal van bewoners van den Burg. juichen het plan toe, dat geens zins overbodig genoemd mag worden. De dag zal komen, datmen de juistheid hier van zal erkennen, terwijl het niet aan te nemen is, dat imen ooit op gunstiger voor waarden de zaak tot stand zal brengen. De heer De Graaf meent dat het be toog van den heer Keijser op meerdere punten aanvechtbaar is; in ieder geval heeft de weg voor he snelverkeer geen beteekenis, zoolang hij niet behard is, de kosten hiervan zijn in de voordracht niet genoemd. Men vergete niet dat men een bevolking van 7000 zielen op die wijze wel eens te zwaar belasten kan. Na eenige discussie stelt de heer Lap voor de verdere behandeling van die voor dracht van B. en W. te verdagen en B. en W. op te dragen een nieuw plan te ontwerpen, overeenkomstig sprekers be doeling. De Voorzitter schorst hierop de vergadering. Na heropening der vergadering ver klaart de heer L a p zijn voorstel te hand haven. De heer Henk es zal, op grond van het gesprokene in de geheime vergade ring, zijn stem aan de voordracht van B. en W. geven. De heer L a p keurt het ten sterkste af, dat B. en W. niet gezorgd hebben de gronden gedurende eenige weken in han den te hebben. Den Raad wordt nu een ultimatum gesteld, waarmede spreker een volgende maal geen genoegen zal nemen, De heer Kikkert concludeert, dat bij verwerping van de voordracht het ge heele plan van de baan is. Op verzoek van den Voorzitter deelt de Secretaris mede, dat de grond eigenaren zich schriftelijk verbonden hebben bereid te zijn hun grond te ver koopen. Een termijn, gedurende welken deze verklaring van kracht is, is daarin niet genoemd. De heer Lap is tegen het plan van B. en W., doch aangezien de aankoop van het land van den heer Jb. Keijser Dz. gevaar loopt, waar spr. met hart en ziel voor is, zal hij, wanneer zijn voor stel verworpen mocht worden, óf stem men voor het voorstel van B. en W., óf blanco. Zulks is echter een gevolg van de leemte in het werk van B. en W., waardoor de Raad geen eigen meening ten uitvoer kan brengen. Het voorstel van den heer Lap wordt hierop met acht tegen en vier stemmen voor verworpen. Vóór stemmen de heeren Lap, Dros, Pisart en de Graaf. De voordracht van B. en W. wordt vervolgens met alle twaalf stemmen yoor aangenomen. Rondvraag. Bij de hierop volgende rondvraag ont vangt de heer Vonk op eenige door hem gestelde vragen antwoord. De heer Vonk vraagt aandacht te schenken aan het gebruik maken van den loswal aan den Noorderdijk voor het opslaan van zeegras, waarvoor bij spreker een klacht is ingediend. De heer Rap wijst er op, dat vele inwoners van Den Hoorn gebruik maken van een pomp door een hunner geplaatst in de Sluissloot. Ligt het niet op den weg der gemeente daar een pomp te plaatsen? De Voorzitter zegt overweging toe. Op een vraag van den heer H e u k e s waarom geen gelegenheid is gegeven tot vaccinatie te Oudeschild, antwoordt de Voorzitter dat op de buitendorpen de gelegenheid opengesteld zal worden, wanneer blijkt dat zulks door de bewoners gewenscht wordt. De heer Pisart merkt op, dat de pomp op de steenenplaats nog steeds defect en de straat ter plaatse her stelling behoeft. De heer Leber vraagt of bij volks spelen niet meer politietoezicht gehouden ~|^^or(^en ter voorkoming van onge- y.? orzitter zal aan verzoekers om politietoezicht gaarne gehoor gevem ivvenivel is bij volksspelen op particulier terrein de politie dan ter beschikking feestcommissie, die aansprakelijk DI1J II. De heer Kikkert noemt een sintel pad door het Westerslag gewenscht, het geen de V o o r z i 11 er in gedachten zal houden. De heer de Graaf acht het ter voor koming van ongevallen gewenscht, dat het verbindingspad langs het perceel van den heer Daalder te de Cocksdorp voor motorrijwielen verboden wordt, hetgeen, naar de Voorzitter zegt bekeken,zal worden bij de a.s. rondgang voor opne ming van het begrootingswerk. Sluiting. Woensdag is aan Den Burg een fokvee dag gehouden. De bekroningen waren als volgt: Geregistreerd wolvee. Eénjjarige rammen: 1. F 858, eigenaar W. S. Keijser, De Waal; 2. F 845, eig. P. Lap Kz., Den Hoorn; 3. F 852, eig. Jac. Eelman Gz., Oosterend; eervolle vermelding: 1. 862 eig. C. Djjt; 856, eig. P. Keijser, Harke- buurt. Tweejarige rammen: 1. F 758, eig. A. Eelman Dz,, Harke- buurt; 2. F 751, eig. IJ. Lap, Den Hoorn; 3. F 774, eig. C. Dijt, Den Burg. Oudere rammen: 1. F 773, eig. H. J. Keijser Dz., Molen buurt; 2. F 544, eig. Jb. Eelman Gz., Oos terend; 3. F 576, eig. Gebr. Bakker, Spijk. Ooien met 1 ooi- en 1 ramlain. 1. F 8423, eig. P. Keijser, Harkebuurt; 2. B 5024, eig. W. S. Keijser, De Waal; 3. F 6778, eig. A. P. Dalmeijer, Oudeschild; eervolle vermelding: B 4975, eig. Jb. Zui- dewind, Kerkeplaats. Ooien met 2 ramlammeren: 1. B 5020, eig. W. S. Keijser, De Waal; 2. B 5933, eig. A. P. Dalmeijer, Oude schild; 3. F 7518, eig. J. C. Roeper, Den Burg. Ooien met 2 ooilammeren. 1. F 6221, eig. Gebr. Bakker, Spijk; 2. F 6094, eig. IJ. Lap, Den Hoorn. Éénjarige ooien: 1. Inzender S. J. Keijser, Hoogeberg; 2. inz. J. Lap Kz., Den Hoorn; 3. inz. A. P. Dalmeijer, Oudeschild. Vier oudere schapen: 1. Inzender Joh. J. Roeper, De Witte Engel; 2. inz. Jac. Lap Kz., Den Hoorn; 3. inz. H. J. Keijser Dz., Molenbuurt. Niet geregistreerd. Éénjarige rammen: 1. Eigenaar B. van Heerwaarden, De Cocksdorp; 2. eig. M. Zuidewind, De Kamp; 3. eig. J. Kikkert Nz., De Westen. Tweejarige rammen: 1. Eigenaar A. Brans Pz., Oost; 2. eig. H. Koorn Mz., Driehuizen. Oudere rammen: 1. Eigenaar A. Brans Pz., Oost; 2. eig. Wed. C. van Heerwaarden; 3. eig. J. Kik kert Nz. Schaap met ooi- en ramlam. 1. Eigenaar Leo Keijser, De Waal; 2. eig. A. P. Dalmeijer, Oudeschild; 3- eig- A. Garritsen, Eierland. Schaap met 2 rfcmmen: 1. Gebr. Bakker, Den Hoorn; 2. D. J. Roeper, De Witte Engel; 3. K. Eelman Dz., Oosterend. Schaap met 2 ooien: 1. Eig. P. Lap Kz., Den Hoorn; 2. eig. A. Brans Pz., Oost; 3. eig. Gebr. Bakker, Den Hoom. Vier éénjarige ooien. 1. Eig. C. Dijt, Den Burg; 2. eig. H. Keesom, Den Burg; 3. eig. Joh. Roeper, De Witte Engel; eervolle vermelding: Jac. Lap Kz., Den Hoom. Vier oudere fokschapen: 1. Eig. Jb. Kikkert Nz., De Westen; 2. eig. Jac. Lap Kz., Den Hoorn; 3. eig. Joh. Roeper, De Witte Engel. Rundvee. Stierkalveren: 1. Eig. C. Kuip, De Koog; 2. niet toege kend; 3. eig. P. Witte, Westerweg; 3c. eig. J. Witte, Bloemwijk. Éénjarige stieren: 1. Stierenvereeniging Oosterend; 2. P. Witte, Westerweg; 3. Stierenvereeniging Den Hoorn. Oudere stieren: 1. Niet toegekend; 2. eig. A. Poot, Bar- gen; 3. eig. Stierenvereen. Den Hoorn. Kuikalveren geb. na 1 Febr. 1929. 1. C. H. Roeper, Spang; 2. C. de Wit, Operen; 3. Gebr. Bakker, Den Hoorn. Pinken geb. na 1 Febr. 1928. 1. C. H. Roeper, Spang; 2. J. Plaatsman, De Waal; 3. S. Keijser, Molenbuurt. Tweejarige koeien. 1. Joh. Roeper, De Witte Engel; 2. Jac. Boersen. Zevenhuizen; 3. P. van Rossem, Prins Hendrikpojder. Driejarige koeien. 1. Jac. Boersen, Zevenhuizen; 2. M. Zui dewind, de Kamp; 3. P. Witte, de Westen. Afgew. koeien gekalfd na 1 Febr. en vóór 1 Juni. 1. Gebr. Bakker, Den Hoorn; 2. Joh. Roeper, De Witte Engel; 3. Jac. Boersen, Zevenhuizen. Afgew. koeien gekalfd vóór 1 Febr. 1. Jac. Boersen, Zevenhuizen; 2. Gebr. Bakker, Den Hoorn; 3. S. Keijser, Molen buurt. Wolkeuring. Ie prijs vacht van den heer P. Keijser Cz., 9 K.G., kwaliteit goed; 2e prijs C. de Wit, Operen, 8.6 K.G., kwaliteit prima; 3e prijs C. Keijser Hz., 7.3 K.G., kwaliteit prima. De heer J. Visman Jz. te Oudeschild deed met gunstig gevolg examen als radio monteur. Gisterennacht sloeg de bliksem in een schuurt me, riet gedekt, staande aan de z.g. „doode man", achter Den Burg. De schuur brandde geheel af. Deze week werden verzonden: 650 schapen, 321 lammeren, 12 koeien, 9 kalveren, - u varkens en 1 veulen. I$urgerlijke Stand van Texe, van L.y en met 13 Sept. 1929. GEBD y Pieter, z. v. Cornelis Roe- Per e" JTFrh^T?teenman. DND^ |SlJWD: Bouwe Bruinsma Neeuje ,Alksen. oVB« jUÏL Hendrika Maria Mul- dej"> Berr,ardu$ £UWe van Johan Jacob

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15