VOOR DE VROUWEN, xxxxxxx babbeluurtje over mode SPATJES. X Da 53 vei bemtinwBJk in Amerika. Ziehier het gervel van era jongmensen» die in New-York vcoj ara rechter kwam, beschuldigd van zioh aahandeiyk vergre- pen te hebben aan era jonge dame, die een groote schadeloosstelling ejschta. Weldra blijkt het dat hij geen andere misdaad heeft geph*®1 dao tet Ueve kind een kus te geven. De eerste getuige, die gehoord wordt, io de jonge dame zelve, die het feit een voudig mededeelt, natuurlijk al blozende. De president van het gerechtshof heeft baar al dien Öjdi met dé oogen verslan den. Eindelijk 1b het zijn beurt om wat te zegfeen. „Lieve meid," zoo spreekt hij, „ik heb je nu een heelen tijd gadegeslagen; maar om je de gulle waarheid te zeggen, Je bent zoo verduiveld mooi, zoo verleidelijk, dat als je niet gauw maakt dat je weg kamt, dan bega ik dezelfde misdaad als de beschuldigde." Bijgevolg werd deze laatste vrjjge- éroroken, "De Yankee's zijn soms galant Legendarische kracht. Russische bewonderaars van moed en kracht vertellen graag van de wonder daden der Taherk essen. Deze Kaukasohe volksstam moet indertijd hebben uitge munt door bijzondere lichaamskracht en behendigheid. Allerlei Btaaltjes daarvan doen de ronde. De jongens worden al vroeg onderricht in het gebruik der blanke wapenen. Met de „yatagan" laat men ze In volkomen stil water slaan en pas, wanneer er door do vlugheid van den loodreohton slag geen1 rimpel in het water komt, zijn ze volleerd, In do lijfgarde van Alexander H diende eens een Tserkes- sen soldaat, die steeds ton aanschouw© van bultenlondsche gaston zijn kunststuk moest vertoonen met één sabelhouw een voeren kussen door midden te snijden. De vaardigheid lijgt in het slaan en snij den! tegelijkertijd. Vroeger kon men aan de houding der lijken die slachtoffers der Tsoherkessen herkennen. Het .was na melijk hun gewoonte in vollen draf den vijand te passeoren on dan met de sabel achterwaarts slaande, hot hoofd van dien romp te houwen. PractLsche Lijm. Wanneer men onverwachts lijm noodig hebt, om bijvoorbeeld In de huishouding een glas of poroelein, speelgoed enz. dat gebroken is, weer heel te maken, dan lost men in een verwarmden lepel een weinig wl'tte gelatine met azijn op en bestrijkt het gebroken voorwerp met die heldere vloeistof. Heeft men bij! den azijn ©enige korreltjes dubbelkoolzure soda gevoegd, en het geMjimdo voorwerp daarna eenigen gen tijd bij het licht gehouden, dan kan men het naderhand zelfs In het water legs n, zondat dat de gelijmde plekken lea sten. Alvorens te gaan zien naar de hoekjes vol eenvoudigheid, willen we nog even een bezoek brengen aan dat gedeelte der mode-show, waar onze oogen zoo te gasi kunnen gaan aan prachtige kleuren en stoffen en elegante modellen. Het tolletje naast dit rood fluweelen oostuum is van een vlot en jeugdig klee dend maaksel. Over een zwart zijden onderkleed is de zwart zijden mousseline jurk gehangen, waarvan de rok een ver siering heeft van dik zwart chenille- Er zijn menschen, wien het leed doet te moeten erkennen dat tweemaal twee vier is. Op de jacht naar een vrouw, heeft reeds menigeen een bok geschoten, doordien hij met een kat naar huis kwam. Het komt er in de wereld niet op aan, hoeveel men geniet, dach hoeveel men verdragen kan. Zwijgende menschen zijn ongezellig, omdat men nooit weet waarover zij zwij gen. In wijn is waarheid, als het in waarheid wijn ia Verloren tijd kan men niet bij de politie aangeven. Menigeen leeft van niets dan stroop likken en is toch dik en vet. GEMEENSCHAP VAN GOEDEREN. „Marie, mijnheer Wille staat op die stoep met 'n bouquet. Hij komt bepaald om jouw hand te vragen". „Wat 'n pechl Mama ls juist met mijn gebit uitgegaan". Een heel groet onderscheid. Heit was in de school en de kinderen zaten verlangend te kijken naar het heer lijke zonnetje 'buiten. Kleine Jantje was het ongelukkige slachtoffer. Toen de juffrouw hem vroeg, hoeveel1 seconden er in een uur waren, antwoordde hjj brutaal met de weder vraag: „Een mannelijke of een vrouwelijke mi nuut, juffrouw?" Hen mannelijke of een vrouwelijke mi nuut?" herhaalde de juffrouw. „Wat be doel je Jantje?" „Dat scheelt toch een heeleboel, juf frouw,'1' zed. hij met een ernstige uitdruk king opl het gelaat. „Als vader zegt: Ik kom over een minuut beneden, dan is hij er na zestig seconden, maar als m'n groote zus hét zegt, dan heeft die minuut wel zeshonderd seoondpn." Hullende ging Jantje naar huis. Bij gelegenheid van een banket liet een von de gasten een rijksdaaldo vallen on der de tafeL Na afloop der feestelijkheden raapte een der kelinors het geldstuk op, en gaf het den eigenaar terug, die hem een kwartje gaf en hem bedankte. Niet te danken, mijnheer, antwoord1- de de man. Maar het is maar goed, dat niet een van da andere heeren Vipim heeft gevonden. Wat is dat ensemble no. I daar een chic geheel. Het diep-roode zijden fluweel met groote zwarte ruit bedrukt, valt prachtig soepel neer in zachte klokkende plooien. De onderlijn is geheel recht. Het rokje reikt tamelijk hoog naar de taille en sluit op een glad lijfje van zilver lamó, hetgeen gegarneerd is met grappige zigzag ban den van het fluweel der rok. Een groote shawl-kraag en manchetten van zacht langharig zwart bont garneeren den man tel. Deze is gevoerd met zilverkleurige crêpe de chlne. ti.iJWbar-- draad en een hooge strook van cham pagne-kleurige zijde mousseline. Deze strook is schelpvormig aangezet, zoodat ook de onderlijn deze vorm heeft aange nomen en de versiering eveneens. Het lijfje is iet of wat bloesend en heeft langs den hals een kinderlijke strook garnee ring en een hupsche cravatte met chenille noppen bezaaid. Ook bij dit tollet ls de ceintuur niet zoo heel ver verijwerd van de natuurlijke taille. Even verder zien wij nog een paar zeer elegante avond-japonnen. Zéér lung aan de ongelijke zijden. Deze raken bijna den grond. Het ééne model (no. III) doet ta melijk gecompliceerd aan. Het is samen gesteld uit zwart velours chiffon en dito chenille-kant. Het lijfje is geheel uit kant, waarover heen voor en achter schuin een breede strook fluweel loopt vanaf het linker-aringat tot samenkómend op den rechter zijkant. Vanaf den nek hangt een sierlijke slip van fluweel. De rok bestaat uit twee zeer schuin naar beneden loo- pende volants van kant en op zeer sier lijke wijze verwerkte panden en slippen fluweel. Het onderkleed voor dit toilet ls wit. Een toilet wat voor haast iedere vrouw zeer flattant zal zijn. Het hier neven staande model (no. IV) ls een fraaie tegenstelling. Zoo gecompli ceerd en gevarieerd het eene costuum is, zoo eenvoudig en „vanzelf" is het andere. Het is n.1. vervaardigd van één en het zelfde materiaal, abrikoos-kleurig crêpe- georgette. Het lijfje is glad en heeft als eenige versiering een op elegante wijze aangebrachte lange slip aan de hals uitsnijding, welke saamgevat is door een smaakvolle speld. Het rokje wordt gevormd door vier in klokvorm gesneden volants, welke zich aan den rechterkant verbreeden tot lange scherpe punten, die allen precies boven elkaar hangend, de lange zijkant der rok vormen. Iedere strook is geboord met een schuin biesje van het zelfde mate riaal. De strooken zijn schuin op de heup lijn geplaats, zoodat aan den linkerkant nog een klein stukje van het rechte korte onderjurkje te zien komt. De slippen der rok worden onder een tweede op de ander gelijkende speld op den heup vastge houden Corry Brens. Hoe zou je een man noemen, die ex drie vrouwen op na hield? Nou oen mJlionair natuurlek. Zij: „Laat jij Je zonder protest uitschel den voor os on ezel?" Hii: „Maar kind, je weet toch dat ik om titels niets geef." Wel vriend, hoe gaat het vandaag vroeg do doktor aan den man, die altijd wat had en lederen dag over iets anders kwaim klagen. Is er iets dat géén pijn doet? Kom maar mee mannetje, beval de politieagent zijn gevangene, wien hij do handboeien had aangelegd. Met genoegen, sprak do ander. Je ziet, hoe ik aan je gehecht ben. Zij: „Wil je een glas melk Piet?" Piet: „Dank je, melk heb ik mijn leven lang niet kunnen drinken. Zij: „Maar als kind dan?" Piet: „Ja, toen kende ik de smaak van het bier nog niet. A.: „Waarom heb jij je als worstelaar in het vreemdolingenboek laten inschrij ven?" B.: „Dat zal je wel begrijpen, als je straks ziet hoeveel hooger jouw rekening zal zijn dan de mijna Daar is iemand van don kleermaker, mijnheer. Zeg hem dat ik zijn rekening, niet kan betalen, maar dat ik morgen wel even aankom om een nieuw oostuum to laten aanmeten. Schrijversvrouw: Je hebt altijd aan merkingen op de rekeningen van mijn naaister en in j© roman gaan alle vrou wen chique gekleed. Schrijver: Dat is waar, maar ik stel ze dan ook allemaal voor als ongelukkig ge trouwd. Marl'etje was cp bezoek bij haar groot moeder buiten. Op een morgen zag zy een pauw in den tuin. In stomme verba zing aanschuwde zij den uitgespreiden staart. Toen liep ze hals over kop naar huis en riep: Opoe, opoe, koan eens gauw. Een van uw kippetjes staat in bloei. De humoristisch aangelegde man stuur de twee leege petroleuinblikken naar den agent van Ford, met het lakonieke briefje: Maak hier av.p een Ford-kar van. Den volgenden morgien stond de splin ternieuwe wagen voor den deur. De man die het vehikel bracht overhandigde een briefje van den agent luidende: Wat moet ik met het tweede blik doen? Het bewfjs. Schrijver, die geen succes heeft: „Houd je werkelijk van me, liefste?" „Of ik van je houd, Bram? Zie ,ie dan niet, dat ik je boek woord voor woord lees?" Heb je nog iets te zeggen, beklaag de, voordat het vonnis over je wordt uit gesproken? Neen, mijnheer de president; niets anders dan dat ik met een beetje tevreden ben. Zouden er hier haaien zijn, vroeg de schipbreukeling aan zijn lotgonoot, die zich aan hetzelfde wrakhout vast klemde. Ik zou het u niet kunnen zeggen, antwoordde de ander beleefd; ik koon hier zelf voor den eersten keer. Ik ben heelemaal niet te spreken over je rapport, Karei, sprak die vader streng. Neen, pa, dat heb ik ook al tegen den onderwijzer gezegd, maar hij wou het toch niot verandoren. Ongedierte op het hoofd van het kind is steeds een teeken van onzindelijkheid der moeder. Het is zeer onaangenaam voor het kind en kan zijn gezondheid be- nadeelen, daar het krabben tot uitslag op het hoofd en ontstoken klieren leidt. Wanneer een kind in een schoolklas on gedierte heeft, gaat dit zeer gemakkelijk 'op andere kinderen over. Let daarom altijd op en laat U omtrent de behandeling voor lichten. Gezondheidsraad. Complimenten van moeder, sprak de jongen tot den bakker, en ze beeft dit overhemdsknoopj© in het brood gevonden. Dank je wel jongetje, antwoordde de man, vraag of je moeder ook eens uit wil kijken naar mijn manohetknoopen, die kan ik ook nergens vinden. Hij,: „Ik had vannaoht een vreemde droom. Ik zag een man or mot Jou van door gaan" Zij: „En wat zei je hemi?" Hff: „Ik vroeg waarom hij toch zoo hard liep." Ik luister altyldl maar met een half oor als mijn man wat vertélt, zei me vrouw B. Ik ook, antwoordde haar vriendin, behalve wanneer hij iets vertelt in zijn slaap. Ze zeggen altijd dat een man en vrouw met tegenovergestelde eigenschap pen het 't beste met ekaar kuxuien vin den in het huwelijk. Juist, daarom zoek ik een meisj» met geld. Poëzie en Proza Dichterlijke nachtwandelaar: Zeg maan on sterren, wat ls mijn weg? Niet-dichterlijke nachtwandelaar: Vraag het liever aan een verkeersagent, dan ben je vlugger geholpen. Haar kookkunst. „Ik heb vandaag een zwaren dag gehad, vrouwtje en ik heb honger als een paard. Is het eten klaar?" „Neen, liefste. Ik vrees, dat we vandaag In een restaurant zullen moeten eten, want ik heb den blikopener gebroken". Waardoor het stil stond. Vader was erg boos. Zijn kostbare hor loge wilde niet meer loopen. „Ik begrijp niet waar dat aan kan liggen", zei hij, „misschien moet het eens schoongemaakt worden". „O neen, pappie", mengde zich de vijf jarige. Toontje in het gesprek, „dat kan niet, want zus en ik hebben het gisteren in de badkamer pas flink gewasschen". Nooit goed. Een stevige Jonge werkman van buiten kwam naar de stad en huurde daar een kamer met pension, waarbij bedongen werd, dat hij 's morgens ook een boterham met vleesch en een flesch melk mee naar zijn werk zou krijgen, daar hij natuurlijk om twaalf uur niet kon komen koffie drinken. Na den eersten dag vroeg zijn hospita hem, of hij tevreden was met zijn meege nomen boterham,, waarop do man ant woordde: „Er was wel wat weinig brood". Den volgenden dag gaf ze hem daarom inplaats van twee vier sneden brood mee, maar nog altijd vond de man het te weinig. Den derden dag sneed ze daarom, ook al om den man een lesje te geven, een heel brood overlangs door, legde er in het mid den een stuk ham tusschen en pakte het zoo in het kleine taschje waarin hij het altijd mee naar zijn werk nam. „Wel was het nu vandaag in orde?" vroeg de hospita toen hy 's avonds thuis kwam. „Ja, het smaakte niet kwaad", was het antwoord, „maar ik was wel wat verwon derd, dat ik nu weer maar twee sneedjes kreeg". „Het roken (en pruimen) van tabak, sigaren en sigaretten oefent beslist een nadelige invloed uit op het organisme van het kind. Vandaar, dat niet genoeg tegen dit misbruik kan worden gewaarschuwd." Prof. Dr. J. de Bruin. DE KOMMIES EN DE SMOKKELAAR. Op een regenachtigen herfstdag liep een kommies duin op, duin af in een kust streek waar heel veel gesmokkeld werd. Hjj was in een landerig humeur en voelde, dat niets in staat was, hem weer plezierig te stemmen, dan alleen het doen van een goede vangst. Hoeveel dagen, ja weken had hij hier nu reeds doelloos geloopen. Met mooi weer was dat zoo erg nog niet; dan had hy wel eens heeriyk een poos liggen luieren in hét duin of zich opge- frischt met een zwempartij in zee. Maar met zulk akelig miezerig regenweer, neen, dan was het kommiezenbaantje geen pretje. Mocht het hem nu toch eens geluk ken, een smokkeluar aan te houden. Dan zat er wel een goedkeuring van den hoofd kommies en een extraatje op. Maar het scheen wel of die ellendige smokkelaars altijd juist ergens anders waren, dan waar hy liep. Zoo ln zichzelf mopperend, be klom de kommies weer een hoog duin en..toen hy het topje bereikte, zag hy enkele meters beneden zich een man zwoe gen met een groot pak op den rug. Plotseling een en al actie riep de kom mies op luiden toon: j.Sta, of ik schiet!" aan welk bevel de man onmiddeliyk ge hoor gaf. Het groote pak zette hy op den grond. De kommies stormde omlaag en vroeg op barschen toon: „Wat zit er ln dat pak?" De man weifelde even voor hy schouder ophalend antwoordde: „Ik weet het niet, mynheer. U is zeker de hoofdkommies?" De kommies was gevleid en ontkende de veronderstelling niet, waarop de man ver volgde: „Een kommies vond dit pak hier twee kilometer vandaan en vroeg my, het aan den hoofdkommies te brengen. Ik bra biy, dat ik u ontmoet heb, want het pak is zwaar en 'het is hier nog wel een kilometer ver van het douane-kantoor". De kommies riep nu heel verontwaar digd uit: „Je-begrypt toch zeker, dat ik dat pak niet zelf naar het kantoor kan dragen". „Maar ik ben vermoeid, mynheer en hel grootste stuk van den weg heb ik reeds afgelegd. Ik heb precies gedaan, wat my opgedragen is". En de man ging rustig in het natte zand zitten. De kommies ten einde raad, trok zijn beurs, gaf den man een gulden en zeide: „Kom vriend, je bent straks wel uitgerust. Ik moet noodzakeiyk nog verderop. Breng jy dan straks het pak even verder naar het hoofdkantoor. Wil je rooken?" De maan stak de hem gepresenteerde sigaret op, bedankte voor de fooi en be loofde het pak „op zyn bestemming" te brengen, als hy even gerust had. In heel rooskleurige stemming ver volgde de kommies zyn weg, maar hoe keek hy 's middags op zyn neus, toen hem bleek, dat er geen pak op het kantoor be zorgd was en dat hy dus een smokkelaar had laten loopen en hem een gulden cadeau had gedaan. RAADSELS. Oplossingen der vorige raadsels. I. Kwinkslagen. n. Waar het hart vol van ls, loopt de mond van over. Mosterd, sla, vader, Hann- over, hert, paard, 'tLoo, vet, wol, van. Nieuwe raadsels. Op de krulsjesHjnen komt de naam van een Zuid - Amor ikaanschen staat. Op de 2e ry een kustplaats in Frankryk. 3e de naam v. een eilandbewoner. 4e de naam van een veldheer uit den 80-jarigen oorlog. 5e een verkorte jongensnaam. 6e een rivier in Azië. 7e eeD klinker. Ingez. door Jo Flink. II Het geheel is de naam van een onder- wysinstelling hier ter stede en bestaat uit 30 letters of 5 woorden. 5 5 15 21 7 14 22 28 80 is een kolonie. 4 5 10 5 8 2 10 en 10 20 18 18 80 29 20 6 8 zyn rangen bij leger en vloot. 15 19 25 26 16 24 26 is de naam van een onzer oorlogsschepen. Een 9 27 20 17 16 28 24 is een bepaald type oorlogsschip. 11 12 ls een zeewering. 1 ls een medeklinker. Goede oplossingen van belde raadsels ontvangen van: A. v. d. B.; J. F.; H. K.: P. K.; S. K.; J. J. P. en S. F. Annie v. d. B., dank je wel voor je In gezonden raadsel hoor. Je hebt het leuk bedacht.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 12