GRUHWALD, KEIZERSTRAAT 116, DEN HELDER xxxxxxxxxx •wend nog gelegenheid1 gegeven voor de overige onderzeebooten om voor oefening een lanceering op het verband te doen. Hedenmorgen werden de manoeuvres bijgewoond door Zijne Excellentie den Mi nister van Defensie, den Vioe-Admiraai L. J. Quant, commandant der marine en den Vice-Admiraal Mr. J. O. Jager, Chef van den Marinestaf, welke autoriteiten zich daartoe aan boord Hr. Ms. „Korte- naer" hadden ingescheept. Julianadorp. Door den aannemer D. de Graaf Jz. te Koegras wordt op de onlangs verbrande boerderij „Maria Hoeve", bewoond door den heer M. Gouwenberg, een nieuwe vee stalling gebouwd met woonhuis, 'echter geen gebouw van het gewone Noord-Holl. type EEN VRUCHTBAAR STUKJE LAND. Door den heer G. werd dezer dagen een perceeltje aardappelen gerooid, die, berekend per H.A., een opbrengst hadden van 715 H.L. van 70 K.G., hetwelk wel de vermelding waard is. Breezand De bouw van het woonhuis dat voor G. Nleuwenhuizen aan den Meerweg inge volge de Landarbeiderswet zal worden ge bouwd is opgedragen aan E. Muntjewerf, aannemer alhier. Anna Paulowna. Voor rekening van de Bestuurd eren van het Fonds van wijlen Dr. Abraham de Haas te Haarlem, zal naast de boer- derh „Zeeland" aan de Kneeskade, een landbouwsohuur worden gebouwd. Aan nemer J. de Graaf, alhier, is met den bouw belast. Naar wij vernemen zal het kantoor Breezand met ingang van 80 September a.s., voor den telefoondienst worden open gesteld van 87i121/,, van 14—17 en van 177,191/» uur. De levering van brandstoffen, gedu rende bet a.s. winterseizoen, ibenoodiigd voor de verwarming der o.l. scholen en het gemeentehuis, is door B. en W. ge gund aan J. Muntjewerf, brandstoffen- handelaar, alhier. Politie Anne Paulowna. Gevonden: een halsketting en een damesschoen. Inlichtingen ter secretarie. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Anna Jacoba, d. v. G. A. van Teulingen en M. Herman; Jaooba Gathar in a, d. v. J. Ambuul en T. Bakker. OVERLEDEN: Guurtje Raven, 25 jaar, d. v. W. Raven en T. Kaptein. Schagen. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Elk jaargetijde heeft voor de markt zijn vaste afzet, ja iedere maand heeft dieren, waar men vrij vast op rekenen kan en mocht er eene maand zijn, waarvan men kan zeggen, dat zij de slechtste is in den aanvoer, dan zal dat wel Juli zijn. Ook is hij dat van den uitvoer, 't Is hooimaand, waarin de uitvoer vrijwel stil staat. Ook in 1929 was Juli tamelijk slecht, toch was de uitvoer dit jaar beter, dan in Juli 1928. In Juli 1929 bedroeg de uitvoer van slacht vee van 1 jaar en ouder, nog 223 stuks, tegen 89 stuks in Juli 1928 van slachtvee beneden 1 jaar waren de cijfers resp. 366 en 250. Het warén in het bijzonder Frankrijk en België waarheen de uitvoer geëxporteerd werd, van melk- en kalf- koelen waren de cijfers van 1929: 177 van 1928 en 43. Jong vee van 1 jaar en ouder gingen in 1929 over de grenzen 73 stuks tegen 41 stuks In 1928. De uitvoer van varkens bedroeg in Juli 422, alle naar België; in 1928 gingen er naar België 1274 stuks, naar Duitschland 112. Wolvee ging in Juli bijna uitsluitend naar België. Over het geheel genomen kunnen wij zeggen, dat de veeuitvoer naar België Kooter was dan die van Duitschland en dië samen. MARKTO VERZICHT Eindelijk heeft het dan eens lekker ge regend, maar het zal maar weinig bijdra gen om het gras te doen groeien^ het zal hoogstens helpen1 het grasgewas in leven te houden, maar veel voedsel zal er nu niet meer door geproduceerd worden. De gebruiksveehandel heeft nog het meeste van de droogte last gehad en de veestapel is dan ook magerder, over 't algemeen, dan het vorig jaar; want het bijvoer is te duur en de producten hebben niet veel waarde. De gebruikskoeienhandel was dan ook sleep end, men ruimt liever op dan dat men opzet. Kalfkoeien brachten tot f 340 op, geldekoeien tot 260, pinken 150. Er was een behoorlijke aanvoer in paar den; hoogste markt 300; de meesten worden voor de slacht verkocht. Voor het slachtvee een kleine terug gang, alleen de allerbeste kwaliteiten kun nen zich goed handhaven, het aanbod is tamelijk goed; hoogste markt 430. Ook voor den stierenhandel Is het met den prijs in neergaande lijn; hoogste markt 200. Voor de graskalveren is de handel voor de slacht levendiger dan voor 't leven, m. a. w. voor de slacht wordt meer besteed en ls de handel vlotter dan voor het op zetten; hoogste markt 100. Nuchtere kalveren waren prijshoudend, nJ. tot 26. De wolveehandel, vooral voor de vette Behapee, was goed, hoewel er te veel mooie beesten waren aangevoerd; hoogste markt vette schapen 86.50, magere schapen J 40, lammeren 80. 7°or,de vette varkens is de prijs vrijwel netzelfde gebleven; al ls er verandering, dan is het een tikje lager. Op 't oogenblik ls de toestand zoo, dat de menschen van het vak niet kunnen vermoeden hoe net met den prijs zal gaan, het blijft mo menteel raden, en de meesters zelf zeggen: „Ja, ik wacht het nou nog maar even af, want de prijs is nou toch al beroerd", ten opzichte van wat zij gewend zijn. Hoogste markt 43 ct. Biggen gingen tot 20 en de magere varkens tot 32. Het Schager marktfonds ter verzeke ring van afgekeurd slachtvee verzekerde in het 2e kw. van 1929, 559 runderen, waarvan 4 geheel werden afgekeurd en 243 'gedeeltelijk. De ontvangsten bedroe gen 2.462.93 en de uitgaven 2.964.13. De speldjesverkoop van dë afdeeling Schagen van het Rood© Kruis bedroeg al daar 170.90. Voor den Schager Handelscursus van wege den Industrieelen en Handeldrjjven- den Middenstand, hebben zich tot heden 20 nieuwe leerlingen aangegeven. De aan gifte staat nog een paar dagen open voor iemand, die later met zaken te doen krijgt, vooral kennis van boekhouden is eene vereischte; denk daar aan. Hier en daar ziet men thans weer dë maaiers in het veld. 't Is te doen om het nagras, diat gekruld een uitstekend voed sel voor het vee is. Verleden week werden uit ons land 562 zware slachtvarkena naar België uitge voerd. De Schager winkelweek is goed ge slaagd, vooral de twee laatste dagen vol deden aan den opzet: veel publiek in eene opgewekte stemming. Toch waren er ook de schaduwzijden. Eene bezoekster bezeer de zich nogal in den automolen; voor het perceel Schmalz zakte eene juffrouw door overspanning ineen, doch zij werd door het vriendelijke personeel binnenge bracht waar zij weer wat opknapte. Op de harddraverslbaan zakte een oud heer uit Schagen, de heer J. D. door het langdurig staan In een. Hij werd door welwillende omstanders naar huis gebracht. Doch dit is niet te wijten aan de winkelweek, deze is dit jaar beslist geslaagd, dank zij de mooie plannen van de Commissie en die flinke medewerking van de Harmonie kapel Winnubst van Den Helder. j Wij zouden zeggen: „Het kon niet beter". In de week van 16 tot en met 21 Sept. werden van Rotterdam uit ons land 662 zware slachtvarkens naar België ver voerd. Burgerlijke Stand van Schagen van 1920 September. GETROUWD: Oornelis Spoor en Griet je Wardenaar. OVERLEDEN: Andrlea Wiggers, 66 j., echtgen, van Aaltje Tiessen. POLITIE. Gevonden: een tasch met Inhoud; een rijwielplaatje; een pet; een broche; een damestasch; geldswaardig papier; 2 kindertaschjes; 2 portemonnaies. Verloren: 2 portemonnaies; 2 gou den spelden; een lorgnet; een horloge; een vulpenboudler; een rjjwiedplaatje; een handtaschje. Grootste sorteering Manchester en Cheviot-Broekjes van af f 0.70 Wieringen. HET BEZOEK AAN DE ZUIDERZEE WERKEN. Het bezoek aan de Zuiderzeewerken neemt bij den dag af en er komen dan ook weinigen meer per bus, auto of boot naar hier. J.1. Woensdag kwamen er uit Den Haag nog een 16-tal heeren van het aldaar gevestigde hoofdkantoor de werken be zichtigen. In het cantinegebouw der M.U. Z. gebruiken ze den lunch. EEN AANRIJDING. Tusschen de vrachtauto van den heer A. Poel, komende uit de Hoofdstraat, en een Drentschen arbeider, komende uit de Koningstraat, had op den viersprong, het zoogenaamde hoekje te Hippolytushoef, een aanrijding plaats. Beiden hadden el kanders signalen niet gehoord en konden elkaar door de te nemen bocht, het uitzicht is daar ter plaatse slecht, niet zien. Een aanrijding was dus onvermijdelijk met ge volg dat het rijwiel van den arbeider ge deeltelijk vernield werd, doch zelf kwam hij er met den schrik af. Ook de auto man keerde niets, zoodat het ongeluk nog goed is af geloop en. VAKONDERWIJS. Men meldt ons, dat de winterlessen aan de vakschool onzer afdeeling der Ver. tot bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland Maandagavond 30 Septem ber om 7 uur zullen aanvangen in de ge wone lokalen te Den Oever en Hippoly tushoef. Evenals te Hippolytushoef en Den Oever zal thans ook te Westerland gele genheid zijn van gemeentewege gebruik te maken van kostelooze vaccinatie en revac- cinatie en wel op Maandag 30 Sept. a.s., des nam. van 4 tot 6 uur in een der lokalen van de O. L. School aldaar. Door den Minister van Waterstaat wordt ter kennis gebracht, dat bij vonnis van het Kantongerecht te Den Helder van 27 Aug. j.1. aan N. Kuiper, winkelier te Hippolytushoef, de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen ls ontzegd voor d»n tijd van één jaar, ingaand» 11 Sept. 1.1. ONGEVAL TE DEN OEVER Bij de Amsterdamsche Ballast Maat schappij heeft gisteren een ernstig ongeval plaats gehad. De arbeider D. Wiegman uit Anna Paulowna had het ongeluk met zijn hand bekneld te raken tusschen twee Ijze ren bakken, geladen met steenen. Direct werd de geneeskundige hulp van dr. De Groot ingeroepen. Na door hem te zijn verbonden is Wiegman onmiddellijk ver voerd naar het ziekenhuis te Alkmaar. Men vermoedt dat de hand ls verbrijzeld. Naar men ons mededeelt ls de firma Geusenbroek en Boekei te Medemblik de laagste inschrijfster voor den bouw van zes dienstwoningen voor de M.U.Z., welke ten Zuiden van Den Oever zullen worden gebouwd. Texel. n Deze week werden van hier verzonden: 418 schapen, 299 lammeren, 11 koeien, 1 kalveren, 10 varkens, 6 paarden. EEN FANCY-FAIR. De volgende week zal in den Burg een fancy-fair gehouden worden ten bate der Sportvereeniging. De fancy-fair zal het aanzien krijgen van een Oostersche stad. Burgerlijke Stand van Texel van 21 tot en mot 27 September 1929. GEBOREN: Gerardus Oornelis Maria, z. v. Oornelis Barhorst en Theodora Witte. Janna Cornelia, <Lv. Witse van Sijp en Anna Oornelia van den Berg. Andreas Jo- seph, z. v. Henrij Oornelis Adriaan Kievlts en Antonia Maria Ran. Albert Johan, z. v. Jacob Kejjser en Anna Helena Langeveld. Theodora Jobanna Maria, d. v. Willem van Heerwaarden en Maria de Porto. Lena, d. v. Arie Jan Zutphen en Maatje Floresse. GETROUWD: Willem Oornelis de Graaf en Anna Margaretha van Heerwaar den. OVERLEDEN: Trijntje Boon, 56 jaar. Arie Burger, 56 jaar, geh. met Tetje van der Vis. Frouwtje Kok, 76 jaar, wed. van Oornelis Schuijl. Jan Geus, 81 jaar, wedn. van Antje Salm. Pietertje Eelman, 74 jaar, wed. van Pieter Koning. POLITIE. Gevonden: 3 lepel? en 1 vork; 1 rij wielplaatje: 1 bril in étui; 1 boodsoliap- pentasch; I bagagedrager; 1 zakkammetje; 1 paar pantoffels; 1 overjas en 1 gouden ring. OP EEN IJSSCHOTS. De kapitein van een Engelsch schip vertelt het volgende: Het was in Februari van het jaar 1891 nog buitengewoon koudJk lag met mijn brik voor anker dicht bij: de kust en was van plan naar bed te gaan. „Een bar koude nacht, mijnheer Par ker,'" zei ik tegen den stuurman. „Wat loopt er een stroom. Je moogt wel goed uitkijken naar drijfijs. „Ja zeker, kaptein," antwoordde de stuurman en ik ging naar kooi. Twee uur later werd ik gewekt door Parker, „Neemt u me niet kwalijk, dat ik u stoor, kapitein,'" zei hij, „maar ik wild© graag, dat u spoedig even aan dek kwam." „Wat is er aan de hand, stuurman?" vroeg ik. „Ik zag een ijsschots op ©enigen af stand voorbij drijven, kaptein en meende iets zwarts er op te zien bewegen/' Ik schoot Vlug mijn kleeren aan en stormde naar boven, waar ik den stuur man zag staan met een kijker. Ik keek in dezelfde richting en bespeurde ai gauw de ijsschots mlet een1 zwart vlekje er op. Juist kwam de maan aohter een wolk te voorschijn en mijnheer Parker riep uit: „Genade ik geloof dat het twee kinderen zijn!" en mij ziende: „Hier kapitein, kijkt u eensl" Eén blik was genoeg. Twee 'kinderen lagen dicht tegen elkaar op de schots. Zouden ze slapen ofdood zijn? De stuurman wekte een deel der be manning. Vlug werd een 'boot uitgezet, waarin de stuurman, twee matrozen en ikzelf plaats namen. „Naar die ijsschots, jongens!'' riep ik uit. Het zal niet gemakkelijk gaan, maar je krijgt een maand extra page, als het je lukt." „We zullen doen wat we kunnen, kap tein," antwoordden de matrozen, „niet voor hot geld, maar voor de arme kinde ren." Ze grepen dë riemen en trokken uit alle macht oim de boot door de sterke branding heen te krijgen. Toen1 hun dat na veel moeite gelukt was welden de mannen zich echter uitgeput. Een van hen trok een paar maal zijn riem uit de dol en gatf het toen op, terwijl de ander er niet veel beter aan toe was. Intus- schen dreef de Ijsschots zachtjes verder. Mijnheer Parker greep do verlaten riem en zei tegen de mannen: „Ga een poosje plat op den bodem van de boot. Kaptein, we moeten zelf verder roeien. De jongens hadden al «oo'n zwaren dag achter den rug." Hoe trokken we de lichte boot over de hooge golven. Het eene oogenblik zaten we op een waterberg, het volgende plof ten we in een laagte, om onmiddellijk daarna weer opgenomen te worden op den volgenden golvenrug. Hoe haastten we ons om de schots te achterhalen, maar het scheen; dat we al uren en uren geroeid hadden, eer mijnheer Parker uitriep: „Nu voorzichtig," we zijü er bijna, kaptein." Het bleek ons later, dat we niet langer dan een kwartier onder weg geweest waren. Nu hield de stuurman op met roeien en zeide: „Zachtjes kaptein, nog twee sla gen zoo we zijn er." De boot stootte tegen iets hards en de matrozen sprongen1 overeind in de boot en hielden die tegen de schots aan. Mijnheer Parker stond al op het ijs en ik wlgde, tegen de matrozen roepend, dat ze die boot goed vast moesten houden. We snelden naar de donkere plek op het midden van de"*scJi0ts en wnden twee kleine jongens, die rustig lagen te slapen. Het hoofdje van den kleinsten rusttte op de borst van den grooteren. De stakkerds waren bevangen door de koude en zou den zeker bevroren zijn, als wij hen niet juist bijtijds gered hadden. De matrozen roeiden nu weer een stuk, terwijl de stuurman en' ik baar door dë branding heen naar ons schip brachten, waar de heele bemanning ons met luid gejuich ontving. De kinderen werden in bed gestopt en kregen warme melk te drinken. Toen ze wat hijkwamen, vertelden ze ons wie ze waren en waar ze vandaan kwamen. Ze zeiden, dat ze op de jjs- sohotsen aan de kust gespeeld hadden en dat er plotseling een was weggedreven, de zee in. Den volgenden dag brachten we de jongens naar hun woonplaats terug naar hun ouders, die overgelukkig waren, toen ze hun reeds dood gewaande zoontjes teruig zagen. RAADSELS. Oplossingen der vorige raadsels. L ECUAOOR C a 1 a 1 s U r k e r A 1 v a D i k O b R - n Het Koninklijk Instituut der Marine. Oost-Indië, kolonel, luitenant, Bumatra, kruiser, dijk, h. Nieuwe raadsels. 1 Wie kan van de onderstaande letter grepen twee spreekwoorden maken P Goed eer be lijk gon duurt nen het half ge langst nen won. Ingez. door D. R. I. IL Op de kruisjes- lijnen komt de naam van een grootuitheemsch X dier. X ander woord voor clown, bewooner van een Europeesch land. ander woord voor dichterbij komen, werkdier. 6e een W,-Indisch product. 7e een stadje in Noord-Holland, deel van een skalet. voorzetsel, medeklinker. Ingez. door J. de J. Op de 2e rij een 8e een 4e een 5e een 8e een i» 9® ®®n „10e een Boede oplossingen van beidie raadsels ontvangen van: A. v. d. B.; J. F.; P. K.; H. K.; J. J. P. en S. T. Jla Sjoukje, dat ia 'een drukfout Stoomvaartberichten. TIJDSCHRIFTEN EN WEEKBLADEN. ft Stoomvaart Mi}. Nederland. Johan de Witt, t., 27 Sept te Genua. Enggano, t., 27 Sept. te Suez. Kambangan, u., 27 Sept. v. Suez. Kangean, 27 Sept. te A'dam. Koningin der Nederlanden, u., 26 Sept. v. Sin gapore. Prins der Nederlanden, u., 26 Sept. v. South- ampton. Prinses Juliana, t., 26 Sept. v. Colombo. Radja, t., pass. 25 Sept Perim. Riouw, u., 25 Sept. v. Genua. Grotius, u., pass. 26 Sept. Gibraltar. Robti, u, 2 Sept. te Singapore. Sembilan, u., 25 Sept. v. Djeddah. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij Ajaoc, 26 Sept. v. Carthagena. Alkmaar, u., 26 Sept. te Curacao. Ariadne, 25 Sept. te Gotbembung. Aurora, 25 Sept. v. Oram. Deucalion, 27 Sept. te A'dam. Fauna, 27 Sept. te A'dam. El Libertador, 26 Sept. v. Dantzig. Eos, 27 Sept. te R'dam. Euterpe, 27 Sept. v. A'dam. Hebe, 27 Sept. te Spezia. Hercules, pass. 26 Sept. Ouessant. Ilos, 27 Sept. v. R'dam. Iris, 27 Sept. v. Kopenhagen, Kinderdijk, 26 Sept. te A'dam. Merope, 27 Sept. te Syra. Nero, 26 Sept. te Bordeaux. Nickerie, u., 26 Sept. v. Madelra. Oberon; 27 Sept. te R'dam. Rhea, 27 Sept. te San Juan de Porto Rlo. Stella, 26 Sept. v. Algiers. .Triton, 26 Sept. v. Puerto Plata. Agamemnon, 27 Sept. v. A'dam. Baarn, u., 25 Sept. v. Arica. Haarlem, 27 Sept. v. Bremea. Odysseus, 27 Sept. v. A'dam. Perseus, 27 Sept. v. A'dam. Telemon, 26 Sept. te Hamburg. Vesta, 27 Sept. v. A'dam. Zeus, 27 Sept. v. Vigo. Berenice, pass. 26 Sept. Gibraltar. Crijnssen, 26 Sept. te A'dam. Juno, 26 Sept. v. Lissabon. Mars, 26 Sept. te Palermo. Orpheus, 26 Sept. v. Aalborg. Theseus, pass. 26 Sept. Gibraltar. Erato, 26 Sept. v. A'dam. Bacchus, 24 Sept. te Ncw-York. Crijnssen, t., 25 Sept. te Havre; 26 Sept. nam. 4 u. te IJmuiden verwacht. Pluto, 26 Sept. te Amsterdam. Pollux, 25 Sept. te Smyrna. Prateus, 25 Sept. te Stettin. Stuyvesant, t., 25 Sept. v. Barbados. Saturnus, 24 Sept. te Calam&ta. Tellus, 25 Sept. v. Fiume. Kon. Holl. Lloyd. Drechterlaad, u., 25 Sept v. Leixoes. Orania, u., pass. 26 Sept. Fortsmouth. Soesterberg, 27 Sept. te Hamburg. Zeelandia, t., 27 Sept. v. Montevideo. Maasland, 26 Sept. te Hamburg. Montferland, t., 26 Sept. v. Bahla. Flandria, t., 25 Sept. v. Lissabon. Holland—O.-Azië Lijn. Ouderkerk, 26 Sept. te Hamburg. Alderamin, t., 26 Sept v. Colombo. HollandAfrika Lijn. Billlton, t„ 26 Sept. v. Las Palmas. Heemskerk, u., pas». 26 Sept. Dakar. Jagersfontein, t., 26 Sept. v. Port Natal. Klipfontein, u., 25 Sept. v. Port Natal. Nias, u., 27 Sept. v. Kaapstad. Nieuwkerk, 27 Sept. te R'dam. Nijkerk, t., 26 Sept. v. Marseille. Rietfontein', u., 27 Sept. v. Antwerpen. Sumatra, u., 25 Sept. v. Kaapstad. Aldabi, u., pass. 26 Sept Perim. Giekerk, t., 22 Sept. v. Mombassa. Meliskerk, t., 25 Sept. v. Mozambique. Randfontein, u., 25 Sept. v. Mombassa. Holland—Amerika Lijn. Nleuw-Amsterdam, 26 Sept. v. Halifax. Burgerdijk, 27 Sept. v. R'dam. Edam, 27 Sept. te Havana. Eemdijk, 25 Sept. te St. Lucia. Lochmonar, 27 Sept. v. R'dam. Nabraska, 26 Sept. v. Llverpool. Statendam, 27 Sept. v. Boulogne. Drechtdij-k, 25 Sept. te Vaincouver. Moerdijk, 25 Sept. te Portland (O.). HollandBritsch-Indië Lijn. Andijk, t., pass. 26 Sept. Ouessant. Schiekerk, 27 Sept. v. R'dam. Vechtdijk, t., 27 Sept. te Antwerpen. HollandAustralië Lijm Aagtekerk, u., 25 Sept. v. Adëlaide. Abbekerk, 27 Sept. v. Huil. Westerdijk, u., 25 Sept. v. Smyrna. Holland—West-Afrika Lijn. Amstelkerk, u., 25 Sept. te Calabar. Ares, u., 25 Sept. te Dakar. Kennemerland, t., 24 Sept. v. Abonnema. Orestes, u., 26 Sept. v. La» Palmas. Reggesfcroom, t., 24 Sept. te Sapele. IJstroom, u., 25 Sept. v. Lagos. Java Pacific Lijn. Modjokerto, 26 Sept v. Manilla. Saparoea, 24 Sept. v. San Francisco. JavaNew-York Lijn. Breed'ijk, 26 Sept. te Sabang. Knight Companion, pass. 25 Sept. Perim. Boschdijk, 26 Sept. te Jacksanville. Tydeus, pass. 26 Sept. Gibraltar. City of Salisbury, 25 Sept. te Penang. Salaban'gka, 26 Sept. v. Suez. Karimoen, 26 Sept. v. P. Said'. Blitar, 25 Sept. v. Singapore. Java—China—Japan Lijn. Tjiliwong, 25 Sept. te Soerabaja. Tjdbadak, 24 Sept. te Batavia. JavaBengalen Lijn. Ball, 25 Sept. v. Calcutta. Jacatra, 24 Sept. te Java. Rotterdamsche Lloyd. Insulindfe, u., 26 Sept. te Marseille. Tamibora, t., 26 Sept. v. Singapore. Tosari, 26 Sept. v. R'dam. Kota Baroe, t., 27 Sept. v. Londen. Palembang, 27 Sept. v. R'dam. Patria, 27 Sept. te R'dam. Samarinda, 26 Sept. v. Batavia. Toba, t., 27 Sept. v. Gibraltar. Medan, u., pass. 26 Sept. Perim. Buitenzorg, 26 Sept. te Rotterdam. Kota Radja, t., 25 Sept. v. Colombo. Schouwen, t., pass. 26 Sept. Point de Galle. Slamat, t., pass. 25 Sept. Perim. Soekaboemi, t„ 25 Sept. te Triest. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcor, u., 26 Sept. te Santos. Melampus, 26 Sept. te Londen. Orestes, 27 Sept. te R'dam. Perisander, 27 Sept. te Perim. Philoctetes, 26 Sept. te Penang. Phrontia, pass. 26 Sept. Prawlepoint. Alchiba, u., 25 Sept. 225 mijl Zuid. v. St. Vin cent. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alcinous, 26 Sept. te Liverpool. Antenor, 27 Sept. te Suez. Euimaeus, pass. 26 Sept. Gibraltar. Eurybates, 25 Sept. v. Suez. Menelaus, 23 Sept. te Vladiwostock. Peisander, 27 Sept. te Perim. Phrontis, 27 Sept. te A'dam. Philoctetes, 27 Sept. v. Penang. Polyidoru», pass. 26 Sept. Gibraltar. Rhexenor, 19 Sept. v. Manilla. Mentor, 22 Sept. v. Yokohama. Phrontis, 25 Sept. v. Liverpool. Prometeus, 25 Sept. v. Padang. Bellerophon, 25 Sept. v. P. Said. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, 26 Sept. v. Carthagena. Jonge Jacobus, 25 Sept. v. Genua. Jonge Maria, 25 Sept. te Philadelphia. De Stad Amsterdam, 27 September. Het nummer opent met een groote phöto naai aanleiding van de feesten van het derde eeuw feest van den Heer Hugowaardpolder, waar Ould-Hollandsche boerendansen zijn vertoond. En het spreekt vanzelf, dat aan de feesten in den Helder ook aandacht gewijd is; we vinden een pagina vol opnamen, o.a. een mooie over- zichtsldek van de drukte In de haven' tijdens de zeilwedstrijden, een dergelijke van de adel borsten in de straten marcheerend, enz. Ook aan de feesten in Heer Hugowaand zijn nog verschillende opnamen gewijd. De ontruiming van het Rijnland is eveneens in beeld gebracht; we zien de Tommies wegtrekken met pak en zak. „Een requisitie" heet de gravure aan den binnenkant van dit nummer naar een schil derij afgedrukt; vermoedelijk een episode uit den oorlog 1870/71. Uit Schagen ls er nog van de winkelweek daar, het feest der A.J.C.-ers te Spijkerboor en de achterkant brengt ecnige Amsterdamsche „kop"stukken. Maandblad tegen de Vervalschingen, 15 Sept. tember. Inhoud: Levensmiddelentoezicht in vroeger tijden, Uit bet rijk der onzichtbaren, door Dra. J. C. H. Broeit, alsmede diverse bladvullingen.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 15