GEMENGD NIEUWS HOUBAERILLOS en AROMA SPECIAL SIGAREN OPEL Rijwiel Het gevangenisdrama te Canon City. Scheepsramp op de Noorsche kust EEN EERSTE KLASSE een beschonken chauffeur. politieke moord in argentinië. mexicaansche bandieten. mijn-ongeluk. Marineberichten. Visscherijberichten. Burgerlijke Stand van Den Helder overledena. Molenaar, 40 jaar. Als adspirantleden werden aangenomen de heeren M. Oden en D. Hollander. Tot regisseur voor het tooneel werd benoemd de heer C. J. Bosker, welke onder dankzegging aannam. Na nog in de rondvraag eenige huishoudelijke zaken besproken te hebben, dankt de voorzitter de aanwezigen voor de aangename be sprekingen en hoopt dat die in het be lang van de vereeniging mogen zijn en sluit de vergadering. De heer Gorter dankt den voorzitter voor zijn aangename De ^jubilaris, de heer H. Kuut, welke 25 jaren werkend lid der vereeniging is, werd gefelioiteerd en als gebruikelijk werd hem een zilveren medaille aange boden, welke hij op de uniformjas kan dragen. Applaus voor hem, die 25 jaren de vereeniging diende. Binnenland. DE ALASTRIM. Te Delft. Gisteren zijn te Delft geen nieuwe ge vallen van alastrim vastgesteld. Er zijn in de laatste dagen enkele ge vallen van waterpokken voorgekomen, die lastig van alastrim zyn te onderscheiden. Een geval te Veur. In de gemeente Veur heeft zich bij een beambte der Nederl. Spoorwegen een ge val van alastrim voorgedaan. LAAT BEROUW. Een jonge man is op het politiebureau Groote Paauwensteeg te Rotterdam aan gifte komen doen, dat hij ten nadeele van zijn patroon in de hoofdstad 250 heeft verduisterd en dat hij al het geld heeft opgemaakt. Hij is op transport naar Am sterdam gesteld. DRANKELLENDE. Zaterdagavond heeft een 35-j. bouwvak arbeider, wonende aan de Rechtboomsloot te Amsterdam, die dronken thuiskwam, in een aanval van delirium zijn vrouw aangevallen en een kan heete thee over haar been gestort. Vervolgens heeft hij met een bijl een deel van den inboedel kort en klein geslagen. De man, die symp tomen van krankzinnigheid toonde, is naar het Wilhelmina-gasthuis overge bracht. EEN DOODELIJKE VAL. Een vader van twaalf kinderen te Groningen van 't paard geval len en overleden. De heer S. de Vries, wonende in de Leeuwerikstraat te Groningen, is Vrij dagmiddag in de Nieuwe Ebbingestraat van een hollend paard geworpen en op straat gesmakt. Hij werd opgenomen in het Academisch Ziekenhuis, waar hij aan de gevolgen van den val overlededen is. Het slachtoffer laat een vrouw en twaalf kinderen achter. SCHEEPSBRAND IN DE MAASHAVEN TE ROTTERDAM. Zaterdagavond is brand ontstaan in ruim 1 van het langszij van het Duitsche motorschip Lalandia liggende lichter- schip Mannheim 227. Het Deensche schip ligt aan de Maashaven noordzijde te Rot terdam bij loods Maasveem. Men was be zig de lading copra uit de Lalandia in het lichterschip te lossen. Een van de boot werkers, die balen aan het stuwen was, verloor daarbij zijn krukhaak. Met een brandenden lucifer is hij naar den haak gaan zoeken en de vlam van den lucifer heeft toen een neerkomende hijschbaal vlam doen vatten. Kort daarna stond het geheele ruim in brand. De brandweer heeft het vuur met 6 stralen gebluscht. Ten einde overslaan van het vuur te voorkomen heeft men het lichterschip naar het midden van de rivier verhaald. Hét ruim is toen geheel onder water ge zet' Persoonlijke ongelukken hebben zich .niet voorgedaan. ZIGEUNERS TE VEENENDAAL. Voor geen der partijen pret tig; naar de Duitsche grens ge dirigeerd. Donderdagavond arriveerde te Veenen- daal een zevental woonwagens met zigeu ners. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, die de karavaan naar het woon wagenkamp aan den Parallelweg over bracht. Verder was den geheelen nacht politie-bewaking aanwezig. Den anderen morgen werden de bewoners van Veenen- daal, in het bijzonder de winkeliers, ge waarschuwd. De zigeuners vertoonden zich dan ook den anderen dag in ver schillende groepjes in de Hoofdstraat. Bij sommige winkeliers werd hun echter de toegang tot den winkel geweigerd. Een inwoner miste plotseling een var ken uit zijn hok. Na onderzoek bleek dat de zigeuners het hadden meegenomen. De politie opende onderhandelingen met het gevolg, dat het varken, zonder verzet werd teruggegeven. Aardappelen, hooi, stroo enz. werden echter zoo maar mee gepikt. Vrijdagmiddag had de politie zich in verbinding gesteld met andere ge meenten; de zigeuners zouden via Ede, over Arnhem naar de Duitsche grens ge transporteerd worden. Dit bleek echter gemakkelijker gezegd, dan gedaan. Toen de Gemeente- en Rijkspolitie in het woon wagenkamp aankwamen en mededeelden dat men moest inspannen, waren de zi geuners daar niet mede ingenomen. Het was Zaterdag paardenmarkt in Utrecnt en daar wilden ze beslist naar too. Zij wilden in verzet komen, doch toen wercl onmiddellijk opgetreden: de paarden werden ingespannen, de leidsels gegre pen en de karavaan werd weggeleid. Dat de stoet, gemend door de politie, dwars door de plaats, veel bekijks nad, spreekt van zelf. Onder het rijden pio- beerden enkele zigeuners, die zelf reden, den wagen dwars over den weg te zetten, ergens tegen aan te rijden, op zoo iets, om een ongeval uit te lokken, waardoor dan de stoet niet verder zou kunnen ryden. Tenslotte werd de stoet aan de Edesche politie overgegeven, die dezen verder op transport zal stellen naar de Duitsche grens. VERKEERSONGEVALLEN. Een man door een auto gedood. Zondagavond is op den Graafschen weg bij het Maas-Waalkanaal onder Nijmegen de 53-jarige schoenmaker H. S. Cox, terwijl hij met een flets aan de hand stadwaarts ging en aan de rechterzijde van den weg liep, in den.rug aangereden door een auto, bestuurd door De K., uit Wijchen. Cox was onmiddellijk dood, vermoe,delijk tengevolge van schedel breuk. K. beweerde door de lichten van een uit tegenovergestelde richting komen den auto te zijn verblind en C. pas te hebben gezien, toen hij dicht bij hem was en een aanrijding niet meer kon voor komen. Buitenland, Men weet dat den laatsten tijd in tal van gevangenissen in de V. S. opstanden zyn uitgebroken, waarbij bloed heeft gevloeid. De toeneming en de ernst van deze uit barstingen vaü verzet hebben geleid tot een enquête, die aan het licht bracht, dat de gevangenissen veelal overbevolkt wa ren en dat de gedetineerden er niet op een menschwaardige wijze konden slapen. De cellen waren overvol, het voedsel was niet altijd in orde en de tucht was dikwijls onnoodig wreed. Zoo vreeselijk als het jongste oproer is het echter bijna nog nooit geweest, en vooral de wijze waarop de misdadigers omsprongen met de door hen gevangen genomen bewakers. Er bevonden zich zoo wat 1200 gevangenen in het gebouw, die 17 bewakers in hun macht wisten te krij gen. Vier dier 17 werden dadelijk gedood. Nu verschansten de uitstekend gewapen de boeven zich in een der gebouwen. Zij stuurden een ultimatum aan den gevange nis-directeur en dreigden de gijzelaars te zullen dooden indien men hen' niet vrij liet en auto's met voorraden aan de ge vangenispoort voor hen neerzette. Deze sommatie, waaraan natuurlijk niet kon worden voldaan, leidde tot het een-voor- een dooden van die bewakers. Volgens de eerste berichten die echter bij zulke schokkende gebeurtenissen in de Ver. Staten naderhand nog wel eens worden gerectificeerd in minder sensationeele was na het eerste ultimatum een bewaker doodgeschoten en door een collega aan de gevangenis-autoriteiten gebracht, ten be wijze dat het hun ernst was. Toen dit niets uitwerkte werden de andere bewakers, telkens na een nieuwe vruchtelooze som matie, gedood. De lijken werden dan tel kens uit een hoog raam op het binnen plein geploft. Een merkwaardige bijzonderheid is nog deze, dat op den dag der muiterij toeval lig een oud-senator, de heer George Gol- gate, de gevangenis bezocht Ook hem kregen de boeven te pakken, maar het is nog niet bekend, wat er van hem is ge worden. Bij het plotseling uitbreken van de mui terij heeft de secretaresse van den direc teur, mej. Josephine Roche, zich flink ge dragen. Zij telefoneerde nog juist op tijd om hulp, zoodat de politie en de troepen een cordon om £e gevangenis konden slaan vóór de muitelingen waren ont snapt. Volgens de laatste berichten hebben 600 van de 1200 gevangenen aan de mui terij meegedaan. Van de hoofdleiders van de actie kwam de belhamel reeds dadelijk bij het begin om, de anderen hebben allen zelfmoord gepleegd. Hoe ernstig de toestanden in de Ame- rikaansche gevangenissen voorziening eischen, blijkt uit het volgende lijstje van muiterijen met de wapenen in zulke in richtingen: te Donnamora, staat New- York, op 22 Juli; te Auburn, staat New- York, op 28 Juli; op Randall's Eiland, staat New York, 80 Juli; Leanenworth, Kansas, 2 Aug., en Lansing, Kansas, op 2 Aug. Met het onderdrukken van zulke mui terijen is natuurlijk het euvel, dat derge lijke uitbarstingen veroorzaakt, niet weg genomen.' Later wordt gemeld: De eerste gevangenis-beambte, die door de muitelingen van de strafgevangenis te Canon Oity, in den staat Oolorado, in koelen bloede werd afgemaakt, nadat hun ultimatum aan den gevangenis-directeur was geweigerd, was W. J. Ellis. de beul.... Deze had gedurende zijn diensttijd in de gevangenis tientallen doodvonnissen vol trokken. Zijn lijk was met kogels door zeefd. iDe derde terdood gebrachte be waker was Wiggins. Deze man, wiens lijk door een kameraad naar bulten werd ge dragen als een bewijs dat het den gevan genen ernst was met bun sommatie, moet zeer dapper den dood zijn tegemoet ge gaan. „Wiggins" zoo zei men hein „heb je je gebed gedaan?" -Ja", was het antwoord', „waar wil jelui dat ik ga staan". „O, blijf maar waar je bent," klonk de cynische repliek, en onmiddellijk weer klonk het moordende salvo. Omtrent het eind van de leiders der muiters zijn de berichten niet eenstem mig. Het schijnt n.1. dat de imm die' de beweging ontketende niet al dadelijk bij den aanvang der troebelen was omgeko men, doch daarentegen tot het slot het bloedige drama had geleid. Die man Daniël Daniels zorgde zelfs voor een slot dat pakte. Toen hij en zijn twee mede- belhamels begrepen, dat het spel ver loren was, gaven zy de twee helpers van Daniels verlof hen dood te schieten. Hy deed dit; maakte toen de laatste twee gevangen genomen bewakers af en joeg zich tenslotte zelf een kogel door het hoofd. Het Noorsche kustvaartuig Haakon VII is in de nabijheid van Florö op een rots geloopen en binnen drie minuten gezon ken. Er zijn 17 personen verdronken, onder wie 9 of 10 leden der bemanning. De anderen hebben zich in een redding bootje naar een eilandje begeven, van waar ze later door een grootere boot uit Florö afgehaald zijn. Verscheidene passagiers hadden zich reeds ter ruste begeven, toen de catastrofe gebeurde. Het electrische licht doofde op slag uit. De passagiers snelden, deels in nachtgewaad naar boven. Een van de overlevende passagiers zeide, dat van een eigenlijke paniek geen sprake had kun nen zijn, want het heele geval was zoo snel gebeurd, dat voor men goed tot be zinning kon komen, het stoomschip, met uitzondering van het voorschip, reeds gekanteld was. Manschappen en passa giers sprongen in zee of kropen naar voren. Eindelijk slaagde de. bootsman er in een lijn van het schip naar een klip te spannen. Geleidelijk verzamelden zich vijftig man op het rif, waar zij ongeveer vier uur bij strenge kou moesten doorbrengen, voor zij door het stoomschip Sint Lucas gered konden worden. Op dat oogenblik bevond zich nog een aantal personen op het voor schip. In een hut derde klas van het voorschip waren verscheidene personen bijeen, die later gelukkig nog gered kon den worden. Een bekend zakenman uit Bergen, consul Dan .Hunn, die zelf ge wond was, slaagde erin een deur naar een van de salons open te rukken, toen het schip reeds slagzij had, en door deze opening vele personen uit den salon te redden. Deze menschen verzamelden zich toen op het voorschip, dat reeds gedeel telijk door de golven overspoeld werd. Vijftien menschen omgekomen? Het blad Nidaros" heeft uit Floroe ver nomen, dat bij den ondergang van de Haakon VII15menschen zijn omgekomen. De reeder hoopt echter nog, dat dit niet juist is. Het aantal slachtoffers waar schijnlijk pl.m. 50. Een nader bericht uit Bergen meldt, dat de Haakon VII die bij Florö op de rotsen is geslagen en gezonken een pas sagiers- en goederenboot was tusschen Drontheim en Bergen van ruim 3000 ton. Er waren 80 tot 100 passagiers aan boord; het juiste aantal staat nog niet vast, om dat met de dorpjes tusschen beide steden, waar nu en dan een paar passagiers uit en instappen, nog geen verbinding vas verkregen. Er zouden echter veel meer slachtoffers zijn dan in het eerste bericht is opgegeven n.1. 53 onder wie .de kapi tein. Een bericht uit Florö spreekt van 45 vermisten. De boot is door de rots als een blikje opengescheurd. Volgens het. persbureau Vaz Dias is de kapitein wel gered; hij moet zoo over spannen zijn, dat hij nog geen verklaring heeft kunnen afleggen. Hy bevond zich, toen de ramp plaats had, op de comman dobrug. Het schip kreeg een groot lek en zonk onmiddellijk. Een half uur later kwam het Noorsche stoomschip Arufinn Jarl en liep op 500 meter afstand, waar de Haakon VII is vergaan, eveneens aan den grond. De Haakon VII is door zijn toeristentochten van Newcastle naar West Noorwegen zeer bekend. Het schip werd in 1907 te Drontheim gebouwd en was 1300 ton groot. EEN KRAS BANDIETEN-STUKJE. In het Westen van Berlijn hebben Vrij dagavond tusschen 6 en 7 uur twee jeug dige bandieten een brutaal misdrijf ge pleegd. In de Schillstrasse stalen zy eerst een auto, die daar voor een huls stond. Hiermede reden zij naar de Berliner- strasise te Charlottenburg en stopten daar voor een slagerswinkel. Terwijl één van hen op den uitkijk bleef staan, stapte de andere den winkel binnen. Zonder zich te bekommeren om de 50 60 klanten die voor de toonbanken stonden, staptehij op de kassierster toe en gaf haar een vuistslag in het gelaat. Uit de kas greep hy een bedrag van 400 Mark en ging er vandoor. Een slagersgezel, die hem trachtte tegen te houden, sloeg hij neer. Hij sprong in de auto en verdween. Een ingenieur die getuige van den roof was geweest, sprong op de treeplank en poogde de bandieten te beletten verder te rijden. Zij sloegen echter zoo lang op hem los, dat hij, van de auto viel. In razende snelheid reden zij verder. Op don hoek van de Wilmerdorfstrasse en de Berlinerstrasse reden zij, twee vrou wen uit Koenigsberg, die met vacantie te Berly'n waren, oan. Van een hunner, een achttienjarig meisje, werd het rechter been van het lichaam gerukt. De andere, een 37-jarige vrouw, kreeg een schedel breuk. Zonder zich om hun slachtoffers te bekommeren, reden zff verder. Op den hoek van de Kirchstrasse werden zij in gehaald door eenige personen die hen in een taxi waren nagereden. f)e bandieten stopten plotseling, sprongen uit den auto en sloegen een zijstraat in. Zij' werden achtervolgd doch men slaagde er niet in ze in te halen. Tot Zaterdagochtend heeft men geen beide per doosje van 10 si 25 Ct. per doosje van 10 stuks 30 Cent per doosje van 5 stuks 2B Cent In elk doosje een Rebus uit een serie van 25 verschillende Re bussen. Leest de aanwijzingen op de achterzijde der Rebus-Coupons Elke Inzender der complete serie Rebus-Coupons met goede oplos singen ontvangt gratis en franco: met een Jaar garantie. Volledige uitrusting. Naar keuze voor Dame 1 of Heer. SOPLA voor Uwe gezondheidI 100% TABAK! 80PLA FABRIEKEN F.M.Houbaer&Co. N.V. Amersfoort. spoor van hen ontdekt. De twee dames zijn naar een zieken huis overgebracht. Hun toestand is hoogst ernstig. Voor de arrestatie van de twee bandieten is een hooge belooning uitge loofd]. Een der daders gepakt Een der beide bandieten is gisteren gesnapt. Het is een 16-jarige jongen, Werner Schall, die pas uit een verbete ringsgesticht was ontslagen. Hij beweerde de daad te hebben ge pleegd met een maa, dien hij toevallig had leeren kennen en wiens voornaam Max is. Deze had hem er toe gedreven den slagerswinkel binnen te dringen. Max was het, die den gestolen auto op hun vlucht bestuurde. Hij had de geheele buit voor zichzelf behouden. Alle daders gearresteerd. Men meldde gisteravond uit Berlijn: Nadat reeds gisteren de 16-jarige War ner Schall, door de politie werd gearres teerd, zijn hedenochtend ook twee mede plichtigen in hechtenis genomen. Het zijn de 20-jarige Edmund Krawecynski en de 19-jarige Eberhart Geissler. Alle gear resteerden hebben een volledige bekente nis afgelegd. Vier dooden, 3 ernstig gewonden. Een noodlottig ongeluk heeft in den af- geloopen nacht te Bennsteüt bij Halle plaats gehad. In een herberg in de dicht bij gelegen gemeente Nietleben had Vrij dagavond een chauffeur, van een vracht auto urenlang gedronken met een aantal andere bezoekers. Toen het sluitingsuur sloeg, stelde de chauffeur voor met de vrachtauto, die voor het lokaal stond, naar Bennstedt te rijden om' daar verder te fuiven. Zeven personen namen de uit- noodiging aan. Met groote snelheid reed men nu naar Bennstedt. Vlak aan den in gang van deze gemeente bevindt zich een scherpe bocht. De chauffeur, die beschon ken was, kon de auto niet in bedwang houden en reed tegen een boom. De wagen sloeg om. Vier personen, n.1. twee arbeiders en twee vrouwen werden pp den straatweg of tegen de hoornen ge smakt en werden op slag gedood De drie andere personen, waaronder de chauf feur, werden zwaar gewond. De particuliere secretaris van den president vermoord. Naar uit Buenos-Aires wordt gemeld, is 'f- v er .geheimzinnige omstan digheden de particuliere secretaris van president Irigpyen vermoord, hetgeen in politieke kringen groot opzien gebaard heeft. De President heeft bevolen een 'bij zonder zorgvuldig onderzoek in te stellen naar den moord, die misschien om poli tieke redenen gepleegd is. Zesvoudige moord ln een trein. ®en bericht uit Cordoba in den staat Vera Cruz meldt, dat roovers in een trein een vrouw en drie officieren, allen Mexi canen, vermoord hebben, die het geld ver voerden ter uitbetaling van de loonen op pen suikerplantage. De roovers zijn met den buit ontkomen. Twee dooden. Naar Wol ff uit Kattowltz meldt is op de ''leischemiijn een ernstig ongeluk ge beurd. By het afmaken van een nieuwen vervoergang in een schacht is de boven wand ingestort, waardoor vijf arbeiders werden bedolven. Na verscheidene uren slaagde men er eerst in de mannen boven te brengen. Drie hunner hadden liohte kwetsuren op- gt'Ioopen, de twee anderen waren reeds ALASTRIM EN INENTING. In verband met de heerschende alastrim is bij beschikking van den Minister van Defensie d.d. 2 October 1929 Ille Afd. No. 50 bepaald, dat degenen die langer dan een jaar geleden zijn ingeënt de be wegingsvrijheid niet zal mogen worden verleend naar Rotterdam en Delft, en eventueel later nader aan te geven plaat sen. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Blijkens bij het departement van defensie ontvangen bericht is Hr. Ms. „Hertog Hen drik", na den josten September j.1. van Wil lemstad naar Aruba te zijn vertrokken, den 2den dezer weer op Curagao teruggekeerd. De Hydra vervangt tijdelijk het logement schip van den onderzeedienst Schorpioen, dat naar 's Rijkswerf is gedirigeerd, om de noodigie voorzieningen te ondergaan, na afloop waar van het, naar men cms meedeelt, ligplaats zal krijgen aan de Zuidstraat, waar vroeger de Koningin Emma lag. Kapitein-luitenant ter zee F. W. Coster, ]g van zijn detacheering bij den dienst in Oost- Indië, hier te lande teruggekeerd. INDIENSTSTELLING HR. MS. „VAN GALEN". Hr. Ms. Van Galen zal 15 October 1929 te Rotterdam in dienst worden gesteld, terwijl de ondervolgende schepelingen aan boord van dien bodem zullen worden geplaatst: Schipper G. Hollander, bootsman Z. Bes- terveld, kwartiermeesters H- J. C. M. Bolleurs, B. G. Vermeulen, J. v. d. Ende, konstabel-maj. J. E. G. Luiten, korp.-konstabel P. D. Baas, serg.-seiner H. M. Polm, P. J. Zegers, serg.- monteur H. J. Dupuij, korp.-monteur G. J, Gleuwink, maj.-torpedomr. J. Hubreigtsen, korp.-torpedomr. J. Swint, serg.-ziekenvpl. Af'. Jacobs, korp.-bottelier J. P. Heijdens, serg.- 9chrijver L. Goedhart, korp.-hofmeester G, de Voogd, leerl.-monteur K. Wagenaar, korp.- schrijver A. van Haarlem, serg.-kok J. Kol lenberg, korp.-kok P. C. de Boeck, J. Lomeijer, matr. ie kl. J. J. Brons, H. van Enk, A. J. van Gijzen, D. Hoepfner, I. J. Leenhouts, W. Le- noir, D. H. Luesken, J. Kip, matr. 2e kl. H. H. Batenburg, H, C. v. d. Beek, W. van Gent, J. J. de Jong, J. H. Jongste, W. Kamphorst, L. A. Pieterse, A. H. Visser, G. W. v. d. Brink, C. J. Verhagen, P. Zwakman, matr. 3e kl. L. J. Snijders, J. H. Vink, H. J. J. Zwaljé, maj,- machinist P. C. M. v. Anraad, serg.-machinist J. Eekhart, A. de Heer, L. P. Naaktgeboren, C. C. W. Mann, korp.-machinist K. G. Hol ster, J. P. H. Hoogkamer, J. Jongschaap, E. M. H. Krauth, C. Krijgsman, J. G. Schmalts, W. J. Sluijters, H. Tongelet, J. C. Straatman, stoker-olieman P. F. Jacobs, J. Kruiinga, J. E. F. van Lierop, I. A. Lindenberg, W. MolenT dijk, C. H. Petri, J. H. Phaltzgraff, A. J. Saul, A. P. Verburg, stoker ie kl. J. J. M. van Donk, J. J. Groen, J. D. Heijligers, J. Jongepier, G. W. Kroonen, J. de Nooijer, W. H. K. Snik kers, H. de Weert, F. W. Wissel, K. van Wol- feren, A. van Zalen, stoker 2e kl. J. J. Bot, J. H. But, K. Duif, J. W. A. Franke, G. Middel koop, mar. ie kl. J. S. Berg, L. Schipper, J. A. Peters, H. F. Groenbos, mar. ae kl. C. Beijer, J. J. Eppes, M. Pronk, J. S. de Jong, D. A. Plug, tamboer 2e kl. W. van der KJelj. Aan onderstaande schepelingen is het brevet afstandwaarnemer toegekend: Mar. ae kl. E. Propsma, id. B. F. Lam, id. ie kl. A. Sijben, id. C. v. d. Broek, matr. 2e kl. P. Zwakman, kwartierm. C. A. Haffert. Bevordering. Met 30 September 1929: Matroos 2e kl. L. Tuk tot matroos ie kl.; ftoker ie kl. W. Bakker tot stoker olieman; id. J. G. Schermer tot id.; marinier 3e kl. C. Willemsen tot marinier 2e kl. Onderstaande leerlingen-monteur zijn ge slaagd voor de proef voor korporaal-monteur: P. J. Bosdijk, C. B. Niel, A. Lemstra, A. Nijwening, T. A. van Driel, J. Pleit, H. P. de Vries, K. Wagenaar, A. J. T. van Arnhem, W. H. Wijsman, W. J. Ie Granse, H. C. van Waas, A. J. van den Berg. 15 Oct.macht.-majoor A. Bakker van afbouw van Galen naar Witte de With; serg.- macht. J. A. Grötzinger van afbouw Witte de With naar Wachtschip Willemsoord; geschut- maker-maj. F. Groen van Rijkswerf te Wil lemsoord naar afbouw Witte de With. De serg.-seiner P. Saarloos wordt den 4en November a.s. geplaatst bij den Radiodienst der Marine tot het volgen van een cursus ter voorbereiding tot het examen voor majoor seiner. 2 Nov.: serg.-seiner G. H. K. Bussing van Wachtschip Willemsoord naar M.K.W. Am sterdam. De stokers ie kl. P. M. van Breda en H. J. Wentink zijn den I7en Sept. j.1. overgegaan als korp.-vliegtuigmaker M. Van de lichting 1926 der zeemilitie in dit jaar nog niet voor herhalingsoefeningen onder de wapenen geweest zijnde dienstplichtigen be- hooren 31 dezer voor 5 weken op te komen. Met ontslag uit den zeedienst: 16 Oct.: stoker-olieman B. van Twuijver, schoenmaker A. de Vries. 17 Oct.: serg.-macht. C. L. Huijser. 21 Oct.: korp.-torpedom. M. ter Brake. 4 Nov.: kwartiermr. A. Troost. 1 Dec.: bott.-majoor W. Bergsma. 2 Dec.: serg.-vlgtmr. F. B. Lelieveld. 4 Dec.: opperziekenverpl. W. Helder. 8 Dec.: korp.-macht. P. Gorree. 16 Dec.: opperschipper C. Moederzoon. 17 Dec.: bootsman J. de Langen Wendels. 18 Dec.: korp.-macht W. Witte. 5 Oct. Aangebracht door korders: 3059 tongen p. st. 952 kleine tongen n 27 kisten schol I p. k, 38 kisten schol II n 71 kisten schar "t 7 Oct. Aangebracht door korders: 207 tongen p. st. 160 kleine tongen 6 kisten schar p. k. 1.25—0.45 „,0.20—0.10 9.50—7.50 4*0O-~2.50 3.50—2.00 0.55—0.45 0.22 5.25—4.75 van 5 tot en met 7 Oct. 1929. BEVALLE&: N. Ambriola—de Graaf, z. C. Bakker—Moeliker, d. F. M. Philips— Janssen, z.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10