MIJNHA Sport. tabletten VERSTOPPING Marktberichten. VOETBAL. N. V. B. Overïicht van de wedstrijden van Zondag 6 October. AFDEELING I. ie klasse. RCH—Sparta 5—2, VSV—ADO 22, Haar lemAjax I-—4> HBSDFC 11, Excelsior— Hilversum s—p- Een verrassing is zeer zeker de prestatie van Excelsior, waardoor deze Rotterdamsche club de eerste overwinning binnen heeft. De match had een vlug karakter, maar stond niet op hoog peil. Hilv. nam de leiding, maar het waren Bouter (1) en Bak (2) die zorgden dat de thuisclub met draaien een 31 voorsprong had. Na rust was Excelsior het meest aan het woord, behoudens dan de periode toen de stand 42 werd, toen de gasten eenigen tijd flinken druk uitoefenden op de R'dapische veste, welke evenwel niet met het gewenschte succes bekroond werd. Huizinga, de Hilv.-spiï, was de beste speler van het veld. Bij Exc. Bak, die 4 doelpunten voor zijn rekening nam. Haarlem is door haar nieuwe nederlaag nog de eenige „puntenlooze" club van haar afdeeling. De eerste helft van deze match stond op vrij matig peil, vooral de resp. bln- nentrio's knoeiden om het hardst. De keeper van Haarlem raakte al spoedig geblesseerd en zijn plaatsvervanger beoordeelde een voor zet van Ten Have verkeerd en werkte den bal in eigen doel. Na rust kwam Ajax er veel be ter in, terwijl de Hrl.-backs er gaandeweg uit raakten. Toen Ten Have den stand op o2 bracht, bracht Hrl. een wijziging in de op stelling, met dit gevolg dat Breewer tegen- scoorde. Het beste van het spel was echter voor Ajax, wier voorhoede onstuimig opdrong en door middel van van Reenen nog tweemaal scoorde. De Natris mankeert nog steeds. Tusschen HBS en DFC werd de eer gedeeld, doch de Hagenaars hadden verdiend te win nen. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en gaf Ruisch zijn club de leiding, maar nog voor de rust bracht Fonseca de partijen op gelijken voet. Na rust Is het spel steeds op de helft van DFC geweest, maar HBS was zeer onfortuinlijk met schieten en slaagde er niet meer in Bom te passeeren. VSV boekte haar derde gelijke spel, maar hadden de ADO- spelers wat meer geluk gehad, dan zouden de roodhemden een stevige nederlaag geleden hebben. Door een leelijke mlstrap van 'Quax kostte het Weij weinig moeite zijn club reeds na 5 min. spelen de leiding te geven en de thuisclub bleef toen eenigen tijd in het offen sief. Een handicap was, dat De Koning na een kwartier spelen het veld moest verlaten. N. Koning werkt den bal dan net aan den verkeerden kant van de paal, terwijl een ADO- speler hetzelfde doet. Wolf doet het beter, met een handige schijnbeweging weet hij de ADO- achterhoede te misleiden en met een onver wacht scherp schot bracht hij den stand op 2o. Nog voor rust scoorde ADO tegen en was in de tweede helft bijna voortdurend ster ker. De VSV-achterhoede gaf haar bekende fanatieke spel en slechts één doelpunt (door v. Oschj vermocht ADO te scoren. Op vallend kan Sparta's groote nederlaag tegen RCH genoemd worden. De Racing was ln uitstekenden vorm en speelde voor rust tegen wind; reeds in de eerste minuut had De Geus succes, waarna de strijd toen heel spannend werd. Voormolen maakte gelijk, maar het was Verkerk, die een voorzet van Paap op onberispelijke wijze benutte. Sparta werf» toen even sterker, doch vermocht slechts eenmaal in buitenspelpositie te scoren. Na de hervat ting is RCH meer aanvallend geweest; de Geus scoort uit een vrijen trap .en Hanse vergrootte den voorsprong. De Geus scoorde vervolgens zijn 3e doelpunt. Kort voor het einde gelukte het Sparta den achterstand te verkleinen. Sparta speelde wel eens te forsch. ae klasse A. WFC,. die toch heusch niet zoo slecht speelt, werd door de Kosgers op eigen grond met liefst 0—6 gekraakt, terwijl DWS het klaar speelde Hollandia een 2—6 nederlaag toe te brengen. Alcmaria schijnt een heel goed elftal te hebben, want ook nu wist ze te winnen, nog wel te Enkhuizen van West-Frisia (met 31). WA zag zich geslagen door Spartaan met 31, terwijl HRC een moeilijke zege be vocht op zvy. ae klasse B. DECBloemendaal 21, ZeeburgiaHVC 1o, HerculesAFC 63, BaarnZandvoort 42, VeloxBFC 42. 3e klasse A. t Helder toog naaBKrommenie en het resul taat was een 32 overwinning op KW. Voor rust werd met den wind meegespeeld en scoorde Bakker tv eemaal, terwijl ettelijke kansen door den sfcvigen wind onbenut ble ven. In de 2e helft stond er een halve orkaan over het veld én was het weer de linksbuiten, die den voorsprongjy-an zijn club wist te ver- grooten. KW hadjondanks het windvoor- deel, toch niet zoo heel veel in te brengen en verkleinde den achterstand uit een vrijen schop en een penalty. Het terrein was zeer goed. De andere uitslagen zijn: Kennemers Meervogels 53# OSVAssendelft 81. De VolewijckersPurmersteijn 41, APGS— QSC 6—2. 3e klasse B. ZeemeeuwenKinlfcim 13, THBScho ten 1'i, DSVAniitel 22, ODEOWO O5. 3e klasse C. SDWDWV 1a, DONAR—Watergraafs meer 33, OosterparkRapiditas 2o, DJK TOG 3—3. Res. ie klasse. Stormvogels 2RCR 2 21, Ajax 2Haar lem 2 21, HFC 2—Blauw Wit 2 24, EDO 2 •—Hilversum 2 52, AFC 2ZFC 2 19- Res. ze klasse A. KFC 2WFC 2 3—0, Spartaan 2DEC 2 31, Blauw Wit 3'VVA 2 3>1. Res. 3e klasse A. ZW 21HRC 2 1—4 QSC 2West-Frisia 2 3—4> ZFC 3VSV 2 0—o. AFDEELING II. ie klasse. 't GooiFeijenoor.ijvzi> VUCStormvo gels 31, Blauw Wit—HFC 6—0, ZFC—HW 3—3, HDVS—EDO 2JE. BI. Wit won zeer gedecideerd van „the good old", maar de goede Verhouding in het veld geeft deze uitslag allerminst. Want zóó zwak was HFC niet, maar de fout lag bij v. d. Meu- len, die stellig drie doelpunt en had moeten houden. HFC liep allei tegen; drienjaal werd tegen de lat geschoten en zelfs een penalty had geen resultaat. De match stond op laag peil; beide teams hadden 3 invallers. Bij VUC—Stormvogels, welke den bezoekers de eerste nederlaag bracht, stond de eerste helft op vrij hoog peil. Het spel was toen zeer aan trekkelijk en bood tal vjn spannende momen ten. VUC had na goed ro min. spelen reeds een 20 voorsprong. Een min. voor rust werd door van Gijzel. In de 2e helft werd een doelpunt van Stormvogels geannuleerd voor freekick. Het spel werd daarna erg ruw en de referee strafte dikwijls verkeerd. Tal van waarschuwingen werden uitgedeeld en tenslotte werd een Storrov.-speler het veld uitgestuurd. Klein bracht den stand op 31. ^rerr!aa,tste 20 minuten waren geheel voor VuC, doch verandering onderging de score met meer. Feijenoord verloor vrijwel onverwacht van t Gooi. De thuisclub probeerde een andere opstelling, die wel voldaan heeft. Van Dijke £pf zijn club uit een strafschop de leiding, doch Meilof maakte gelijk. Deze speler be- zorgde zijn club in de 2e helft toen het spel meermalen te forsch was de overwinning, t Gooi won door haar destructieve speel wijze, waartegen het technisch betere spel der gasten het moest afleggen. ZFC had kort na de rust reeds een 31 voorsprong, toen HW gaandeweg sterker werd, totdat ten slotte het Zaandamsche doel een ware belege ring te doorstaan had, wat weliswaar dapper verdedigd werd, maar zij konden niet 'verhin deren, dat van den Bosch en Pasteur een ge lijk spel uit het vuur wisten te sleepen. Hermes won op zeer gelukkige wijze van EDO; inderdaad heeft hier de zwakste partij gewonnen. EDO werd door pech achtervolgd en bestond de prestatie door een strafscnop tot driemaal toe te missen.... buiten de an dere vele kansen, welke hun voorhoede ge boden werd. Van de Griend scoorde tweemaal en Perucal Jr. redde de eer. N.-H. V. B. De uitslagen van Zondag. ie klasse C. Schagen 1.Helder 2, geen scheidsrechter, toen vriendschappelijk gespeeld, welke match in 4—4 eindigde; SuccesNieuwe Niedorp S2, Texel 1—HRC 3 3'I. 2c klasse D. Helder 4Breezand 1 24, Wieringerwaard 1Succes 2 52. 3e klasse D. Breezand 2Succes 3 2a Adspiranten G. Helder A—Helder B 11—o, Helder C—Hel der D 6—2 Adspiranten-competitie, afd. Hejder. De adsp.-competitie voor de afd. Helder is Zondag j.1. begonnen. Deze afd. bestaat uit: Helder met 4 elftallen; HRC met 2, vermoede lijk 3 elftallen'; Schagen en JVC met leder 1 elftal en waarschijnlijk ook Succes met 1 elf tal, Komt hierin geen verandering dan wordt het ongetwijfeld een afdeeling, waarin veel spanning zal zijn. In elk geval interessanter dan het vorige seizoen. H.R.C.Z.V.V. 3—a. De rooden hebben evenals het vorige sei zoen maar op het kantje af van de Zaan damsche blauwzwarten kunnen winnen. De wind was weer een geducht spelbreker, inzon derheid na rust, toen deze aangroeide tot een) klein orkaantje. Natuurlijk leed het spel hier onder geducht, „geluk" en „toeval" speelden een groote rol. Een bal onder controle bren gen en houden was een onmogelijkheid en zui ver aangeven bestond eenvoudig niet. Daarom is critiek op spel en spelers uit den booze, wat niet wegneemt dat we ZVV als combinatie beter vonden' dan de thuisclub. Vrijwel op tijd liet de heer Kuhne, welke zijn collega van der Lee verving, beginnen en hadden de gasten den wind in den rug, die reeds dadelijk het spel voor de HRC-veste brachten, dank zij vooral hun „lang" spel. Mede door het onzekere werk van de achter hoede ontstond er voor hen' nogal eens een kans om de leiding te nemen, doch hun schot viel niet mee. De middenlinie, waarin Roóbol de beste was, zorgde af en toe voor opluch ting. Tweemaal zagen we Kaptein een goeden voorzet doen, zonder succes evenwel. 10 min. na den aanvang kreeg keeper Goudswaardt een hard schot te stoppen. Een paar minuten later noteeren we drie hoekschoppen achter een op het Racing-doel, die, hoewel goed ge nomen, geen resultaat opleveren. Het spant meermalen, de Z.-linksbuiten, die Stolk telkens voorbij liep, was vooral in actie; uit een zijner voorzetten loopt de rechtsbuiten snel naar binnen, doch hij talmde te lang. Na 22 min. loopt de Racing-keeper uit zijn doel om den bal te onderscheppen, hij mist echter maar de linksbuiten doet hetzelfde op 2 meter van het doel. Drie min. later gaat Reitsma er met den bal van door, Beneker heeft zich goed opge steld en scoort met een prachtig schuin schot (1o). Het spel was totnogtoe vrij open, maar nu komt er een korte periode dat de thuis club geheel teruggedrongen wordt. Racing heeft niet lang plezier van de leiding, want toen Goudswaardt na een hard en ver schot van den Z.-linkshalf den bal niet vlug genoeg kon wegwerken, scoort een toestormende ZVV-er (11) Een hoekschop, door den rechtsbuiten genomen, wordt keurig in de goede richting gekopt, maar Piet weet nog in laatste instantie te redden. Maar de blauw zwarten komen toch aan de leiding als na een schot van rechts de bal door een erer achter- spelers van richting veranderd wordt en on houdbaar voor den keeper in het doel ver dwijnt (12). HRC werkt zich dan los, dringt even op- en weet door haar snelle vleugels het spel te verplaatsen; het gevaar wordt eerst nog afgewend door hoekschop te werken, maar dan zien wij den linksbuiten door alles heen gaan en op magnifieke wijze doelpunten (2-2). Alzoo in elf minuten 4 doelpunten! De roodjes houden vast, Beneker kogelt over, Prins speelt weer eens solo, maar nu vindt hij den keeper op zijn weg. In de laatste minuten snelt de Z.-middenvoor alleen op Goudswaardt af om vlak voor doel zijn kans waar te nemen; zijn schot was ietwat te scherp en de bal wordt daarna weggewerkt. Rust. De eerste 10 min. van de 2e helft zien we overdonderend spel van de Zaandammers, wier voorhoede weer onmiddellijk voor den H.-doelmond zweeft; alleen zien wij weer een Z.-er met den bal voor den keeper, maar weer faalt de schutter met zijn schot. Een schot van den rechtsbuiten, waarna de bal in het doel dreigt te gaan, Tiessen echter wist nog juist corner te koppen, welke er weer een tot gevolg heeft. Maar dan is het ook afgeloopen met het Z.-offensief 'en komen de Racers aan bod. Inmiddels was de wind veel krachtiger geworden, die nu giert en buldert over het veld. Het spelen werd hierdoor «ie spelers ont zettend moeilijk gemaakt, wat te begrijpen is. Men maakt er van wat er van te maken Is, meer valt er niet van te zeggen. Want onder deze omstandigheden een aanval op te zetten, was geen sprake van. We memoreeren 't voor naamste; zoo een fraaie redding van Z.'s rchtsback, toen Beneker juist klaar stond om zijn gevreesd schot te lossen. Daarna een kei van Prins, doch de paal was den keeper ge nadig en een vliegen«i schot van Kaptein suis de over de-lat. Reitsma wordit dan een keer gehaakt wat den referee ontgaat, maar even later kwam toch het winnende punt na goed werk van den rechtsbuiten. Een klein kwarier moest toen nog gespeeld worden, hetwelk zich afteekende door een wanhopige worsteling van de Z.-verdediging met den vurigen H.-aan- val, wier individueel spel thans de beste taktiek was. Het bleef echter bij 32; de Z.-voorhoe- de kwam in deze periode al niet veel verder dan Goudswaardt en Heeris die, op het mid den van het veld staande, hun ottauqes steeds afsloegen. Tot in de laatste minuut bleef de spanning er in; een schuiver van Reitsma werd gekeerd en juist toen een hoekschop genomen zou worden, floot de heer Kuhne eindigen en heeft HRC gewonnen. Bij HRC dienen vooral de vleugelspelers ge noemd te worden, die voorbeeldig gewerkt hebben en onder deze omstandigheden ook in de gelegenheid waren op te vallen. Met hen verdient de linkshalf een pluim voor zijn hard en onvermoeid werken. Reitsma zoowel als Steffens, deden veel nuttig werk in de verde diging, maar zij hadden na rust wel wat meer naar voren kunnen komen. De achterhoede was na rust beter dan daarvoor (toen ze be paald zwak was) en de keeper leek ons niet al te zeker. ZW vond in den linkshalf zijn beste speler die een keurige partij ten beste heeft gegeven. Maar ook het achtertrio kon er zijn, hetwelk vooral tegen den straffen wind in, zijn zware taak lofwaardig vervuld heeft. De voorhoede speelde meer samen dan die van HRC, maar schotvaardig was ze nu juist direct niet. De scheidsrechter zag in de 2e helft enkele overtredingen over het hoofd; zoo had hij aan HRC een penalty moeten toekennen voor hands; zijn opvatting van buitenspel was er nogal eens naas. Zijn optreden was overigens zeer bezadigd en tactvol. Succes-niguwik Wieringen. Zondag j.1. speelde Succes haar 4en compe titiewedstrijd en kreeg op bezoek NW I van Nieuwe Niedorp, welke vorige week Schagen met 7o wist te slaan. Om 2 uur blaast scheidsrechter v. d. Hof van den Helder de elftallen in het veld; beide zijn volledig. De S.-aanvoerder wint den toss en verkiest eerst het windvoordeel. De eerste aanval is voor S., doch spoedig komt N. ook opzetten en krijgen we enkele gevaarlijke aanvallen. Gevaarlijker zijn echter de S.-aanvallen, welke worden ge steund door den wind. De N.-keeper weet eerst een paar mooie schoten te stoppen, doch maakt later een minder betrouwbaren indruk. Bij een aanval op het N.-doel krijgt v. d. Wal den bal te pakken, welke overgeeft aan den vrij staanden Kooij, die geen fout maakt en S. de leiding weet te bezorgen (1—o). N., niet ontmoedigd, pakt flink aan, doch de S.-verde- diging weet haar voorhoede steeds aan het werk te zetten. Spoedig is het de S.-linksbin- nen, welke den N.-ikeeper bij een strubbeling voor het N.-doel voor de tweede maal het nakijken geeft (2o). S. heeft het beste van het spel. Een corner op het N.-doel wordt overgekopt. Door krachtig ingrijpen weet d© S.-keeper erger te voorkomen. Het is weer de S.-linksbinnen, welke met een vliegendi schot no. 3 fa de touwen jaagt (30). Dan volgt de eerste corner op het S.-doeL De N.-rechtsbui- ten zet mooi hoog voor doel, doch de S.-back kopt den bal het veld weer fa. Met een aanval op het N.-doel blaast scheidsrechter rust. S. heèft dus een veilige voorsprong. Na de thee heeft N. het windvoordeel. N. is nog vol goeden moed. Voorloopig gaat het spel over en weer. Dan is het de N.-linksbui- ten, welke met een goed schot «ïen achter stand weet te verkleinen (31). S. gooit er nog een schepje op en hun-uitvallen zijn ook uiterst gevaarlijk; de N .-verdediging heeft dan ook handen vol werk om er^er te voorkomen. Montulet weet met een schuin schot 41 te maken. Even later is het wederom de N.-links- buiten, welke met een keurig schot 42 maakt. Door beide partijen wordt flink gewerkt. Kooij weet 52 te maken. Intusschen is de wind flink komen opzetten en krijgt de S.-verdedi- ging het zwaar te verantwoorden. Eenmaal kruipt S. door het oog van een naald als de N.-linksbuiten alleen bij den S.-keeper over den bal heentrapt. S. speelt nu bijna een ver dedigend spel, doch weet steeds erger te voor komen en komt spoedig het einde en heeft S. aan N. <de eerste nederlaag toegebracht (52). Succes 2 speelde fa Wieringerwaard tegen de club van dien naam en werd met een 52 nederlaag naar huis gestuurd. Beter bracht Succes 3 het er af, welke met 10 man naar Breezand 2 op bezoek was. Na een 2o achterstand wisten ze in den wind op nog een gelijk spel (22) te fabriceeren Sparta-nieuws. Schagen. Bij al zijn tegenslagen moeten wij Sparta lof toebrengen voor zijn optimisme. Waar de spelers ook gaan, 't is bij allen: „houdt er den moed maar in". En onder die leus verkeert het meermalen. Zoo ook op 6 October. Sparta 1 speelde tegen Helder 2 en behaalde een 4-3 overwinning. Sparta 3 speelde een beste partij tegen Nieuwe Niedorp 2 en won met o5. De Sparta-veteranen kwamen uit tegen de Winkel-veteranen en maakte het 3-tal over winningen van Sparta met 31 vol. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN OM DE KAMPIOEN SCHAPPEN DER MARINE IN ATHLETIEK EN ZWEMMEN 1929. Bovengenoemde Kampioenswedstrijden wer den dit jaar gehouden op 4 en 5 October. Elf jaren werden deze wedstrijden reeds gehouden en immer moéhten deze zich verheugen in groote belangstelling van het marine-persor neel. Zij wenden dit jaar zeer laat in het sei zoen gehouden, het was echter niet mogelijk de wedstrijden eerder te doen plaats vinden, dit met het oog op de gehouden vlootoefenin- gen. Wij hopen dat de Commissie volgende jajen in de gelegenheid zal zijn de wedstrij den eerder te doen plaats vinden. October is te laat voor het houden van atletiekwedstrij den, het was duidelijk waarneembaar, dat de athleten zich niet ten volle konden inspannen, doordat de spieren te koud waren. Hoewel eenige dagen voor de wedstrijden het zich liet aanzien', of „Pluvius" als spel breker zou optreden, is dit gelukkig maar be trekkelijk uitgekomen. Het weer was geduren de de wedstrijden vrij goed. De wedstrijden werden geleid door den kapitein der mariniers M. R. de Bruyne als wedstrijdleider, terwijl als scheidsrechter fungeerde majoor-konst. Th. P. Stam; voorts werd de jury gecomple teerd door zeer deskundig personeel, zoodat de berechting in goede handen was, wat een eerste vereischte is voor een goed verloop. Zaterdagmiddag was de Marinewerf open- gesteld voor publiek, dat de wedstrijden wilde bijwonen. De wedstrijden werden bezocht door Z.E. den Vice-Admiraal en door vele officieren met hunne dames. De diverse te verwerken nummers waren alle uitstekend bezet, o.a. namen ook deel vele miliciens van de pa» opgekomen lichting en hoewel natuurlijk lang niet allen voor een prijs in aanmerking kon den komen, verhoogde hun deelname de attrac tie van den wedstrijd. De adelborsten leverden een flink contin gent deelnemers, dewelke met afwisselend succes uit den strijd te voorschijn kwamen. Amsterdam dong met en groot aantal athle ten en zwemmers mede, vele ie prijzen wer den door hen gewonnen, o.a. de wisselprijs voor de estafette „rond de werf" werd voor de tweede maal door deze afdeeling behaald, voorts meerdere kampioenschappen. Uit Rotterdam was de deelname wel zeer gering, niet meer dan twee deelnemers van de Afdeeling Mariniers namen deel aan deze voor de marine zoo belangrijke wedstrijden. Wij weten wel dat een groot aantal mariniers is vertrokken naar de „West", doch dit was ook en in nog belangrijker mate het geval met Vlissingen, dat toch niettegenstaan de deze handicap met een flink aantal deel nemers uitkwam. Wij kunnen ons nog zoo goed herinneren, dat voor jaren geleden de mariniers uit Rot terdam met heel veel deelnemers, die met heel veel succes uitkwamen, veel k.impioensprij- zen door hen werden behaald. De ploeg Rot terdam blonk in alles uit, zij droegen een fraai tenue met een afdeelingsinsigne op de borst. De toenmalige ie officier (nu chef van het korps) ging met de deelnemers méde naar den Helder, om getuige te zijn van de verrichtingen van zijn mannen. Hoe is dit veranderd in den1 loop der jaren. Laten we hopen, dat dit spoedig anders moge wordsn. De resultaten, behaald bij deze wedstrijden, waren over het algemeen zeer goed, sommige zelfs uitmuntend. De stijl die vooral in de laatste jaren sterk veranderd is voor verschil lende nummers liet over het algemeen vee! te wenschen over. De instructeurs dienen hier mede terdege rekening te houden, en zoo dit geschiedt zullen hunne leerlingen met minder inspanning gunstiger resultaten bereiken. Ook zagen wij deelnemers, die over een goeden stijl beschikken, bij de wedstrijden een heel andere een onmogelijke toepassen.. Ge rust, dit leidt tot niets dan achteruitgang. De deelnemers Amsterdam hebben een vorm voor polsstokverspringen, die zeer gevaarlijk is het loslaten van de voorste hand bij. het plaatsen van den stok. Bij het zwemmen moesten vele der deel nemers de teleurstelling ondervinden, te hoo- ren dat zij gedisqualificeerd waren voor ge pleegde foutieve handelingen, vooral bij de 4 X 40 M. estafette werd veel gestart voordat de voorgaande man den wal had aangeraakt.. De Gymnastiekschool-beker werd dit jaar wederom gewonnen door J. J. v. d. Lans, aldus heeft v. d. Lans den beker 3 maal ach tereen gewonnen en gaat deze in deffaitieven eigiendom aan hem over. Vorige jaren was v. d. Lans onbetwist de meerdere, dit jaar was dit even anders, met een gering verpchll van punten werd hij nu winnaar. Zoo Zimmer- man en Kardol beter hadden gepresteerd op hun we'rpnummer, hadden zij veel kans ge maakt een van belden den beker te winnen. Wij hopen, dat een andere beker beschikbaar zal worden gesteld, daar voor dezen wedstrijd veel animo heeft bestaan. Na afloop der wedstrijden werden de prij zen uitgereikt in de G.S.S. door den1 kapitein ter zee M. H. v. Duim, voorzitter van de Com missie tot organiseeren van Kampioenswed strijden der Marine. De Vice-Admiraal en ver scheidene officieren woonden deze plechtig- reid bij. Spreker 'betuigt zijn bewondering voor de prestatie, geleverd bij deze wedstrijden, en roemt de sportieve geest, die onder de deel nemers. heerschte gedurende de beide wed strijddagen. Spreker spoort ieder deelnemer aan op den ingeslagen weg voort te gaan, tot steeds hoo-ger opvoeren van de sportbeoefe ning bij dé Marine. Bij het ovei-handiger van de prijzen worden de deelnemers gecompli menteerd. Dank wordt gebracht aan den se cretaris der commissie voor den velen verrich ten arbeid, aan de jury en aan allen die heb ben bijgedragen tot het doen welslagen van dezen wedstrijd. De uitslagen luiden als volgt: 100 M. hardloopen, min. eisch kampioen schap 11.8 sec. 1. leerling monteur A. A. Kardol 11.7 sec.; 2. serg. adelborst S. Rosier 11.9 sec.; 3. J. G. Nass, serg. adelborst 12 sec. 400 M. hardloopen, min._ eisch 60 sec.: 1. mar. ie kl. R. J. Zimmerman 57.4 sec.; 2. korp. adelborst F. L. Capel 59.9 sec.; 3. leerl. mon teur D. Hoiting 61.6 sec. 1500 M. hardloopen, min. eisch. 5 min.: 1. leerling monteur A. Martens 4 min. 37.5 sec.; 2. leerling monteur G. Plomp 4 min. 47.2 sec.; 3. leerling torpedomaker W. v. d. Tuin 4 min. 51.4 sec. Snelloop rond de werf: 1. leerling monteur A. Martens 10 min. 30.6 sec.; 2. leerling tor pedomaker W. v. d. Tuin 10 min. 40.4 sec.; 3. leerling onderofficier machinist D. Meerbeek 10 min. 51.6 sec. 110 M. hordenloop, geen kampioenschap: 1. ie luitenant der mariniers W. J. van Rhijn 17.8 sec.; adelborst W. J. de Vries 20 sec.; 3- sergeant adelborst L. J. Jarman 20.1 sec. 4 X 100 M. estafetteloop in series van twee: 1. Zeemacht 49.1 sec.; 2. Kon. Instituut L. 50.3 sec.; 3. Amsterdam 50.6 sec. Estafette rond de werf: 1. Amsterdam I 8 8 min. 25.3 sec.; 2. ploeg Kaz. Onderzeedienst 8 min. 33.3 sec.; 3. ploeg Kon. Instituut 8 min. 59 sec. Hindernisbaan, geen kampioenschap: 1. ie luit. der mariniers W. J. van Rhijn 28.7 sec.; 2. torpedomaker C. C. Clemenkowff 32.2 sec.; 3. mar. ie kl. R. J. Zimmerman 34. 6sec. Hoogspringen met aanloop, min. eisch 1.50 M.: 1. korp.mach. Th. J. v. Straaten 1.60 Ml"; 2. ie luit. der mariniers W. J. v. Rhijn 1.58 M.; 3. mar. ie kl. R J. Zimmerman 34.6 sec. Hoogspringen zonder aanloop, min. eisch 1.30 M.: 1. korp. machinist J. J. v. d. Lans 1.32 M.; 2. serg. adelborst L. B. J. Dommers 1.30 M.; 3- korp. adelborst B. M. C. Braat 1.30 M. Verspringen met aanloop, min. eisch 5.60 M.i 1. leerl. monteur A. A. Kardol 5.891/« M.; 2. serg. adelborst S. Rosier 5.58 M.; 3. serg. adelborst B. J. Dommers 5.57 M. Verspringen zonder aanloop, min. eisch 2.75 M.: 1. serg. adelborst S. Rosier 2.77 M.; 2. serg. adelborst B. J. Dommers 2.76 M.; 3. serg. der mar. Th. W. J. v. d. Sel 2.571/» M. Polsstokverspringen, min. eisch 7.50 M.: I. mar. ie kl. R. J. Zimmerman 8.86 M.; 2. ie luit. der mariniers W. J. v. Rhijn 8.50 M.; 3. leerl. monteur A. A. Kardol 8.26V1 M. Polstokhoogspringen, mfa. eisch 3 M.: I. mar. ie kl. R. J. Zimmerman 3.20 M.; 2. sto ker olieman J. H. C. Nollen 3.10 M.; 3. korp. torpedomaker C. C. Clemenkowff 2.50 M. Hinkstapsprong, geen kampioenschap: 1. leerl. monteur A. A. Kardool 12.40 M.; 2. leerl. monteur H. Spoelstra 11.83 M.; 3. serg. adel borst L. J. B. Dommers 11.42 M. Discuswerpen, min. eisch 31 M.: I. korp. tamboer A. Heinhuis 35.28 M.; 2. korp. mach. J. J. v. d. Lans 32.44 M.; 3. korp. mach. C. J. de Graaf 32-331/» M. Kogelstooten, min eisch 10 M.: 1. adelborst J. G. Nass 10.97 M.; 2. korp. mach. J. J. v. d. Lans 10.87 M.; 3. korp. machinist C. J. dé Graaf 10.53 M. Speerwerpen, min. eisch 40 M.: 1. korp. mach. J. J. v. d. Lans 43.50 M.; 2. ie lult. der mariniers W. J. v. Rhijn 39.641/» M.; 3. zee milicien J. Vliet Vlieland 38.8I1/» M- 40 M. zwemmen rugslag, min. eisch 40 sec.: 1. lichtmatroos W. K. Scholten 37-3 sec.; 2. zeemilicien H. Melgers 38 sec.; 3. lichtmatroos L. v. Duivebode 41.6 sec. 80 M. zwemmen, borstschoolslag, min. ei»ch Ingezonden Mededeettnft (887) TEGEN Bl| Apoih «o Dro«»l«l 1 min. 30 sec.: I. zeemillcien F. Jacob» 1 min. 14.6 sec.; 2. serg. adelborst N. C. v. Bergen v. d. Grijp 1 min. 14.6 sec.; 3 matr. ae kl. I. Israël 1 mfa. 14.9 sec. 100 M. zwemmen vrije slag, min. eisch 1 min. 25 sec.: 1. korp. adelborst H. Ocstrom Soede 1 mfa. 18.4 sec.; 2. adelborst G. J. Dijkerman 1 min. 19 sec.; 3- matr. 2e kl. J. Slikker I min. 26.5 sec. 4 X 40 M. estafette-zwemmen: 1. Kon. In stituut II 1 min. 49.9 sec.; 2. Kon. Instituut III 2 min. 0.5 sec.; 3- Kazerne Ondierzeedienst 2 mfa. 3.8 sec. njdstippen van verzanding der brievenmalen. Naar Nad. Oost-IndlB. Verzendings- weg Per zeepost via A'dam ld. via R'dam Per Holl. mail via Genua ld. via Marseille Per Eng. mail via Marseille Datum der terpostbezor ging 21 Oot. 15 en 29 16 en 80 10 en 24 Eiken Donderdag Tijdstip laatste buslichting a.h. postkant. 6.80 's av. 6.80 's av. 6.80 's av. 6.80 's m. 6.80 'u m. Naar Ned. Wast-lndië. Naar Suriname Per zeepost via A'dam per mail via Amsterdam (Oolonlijn) per mail via St. Nazaire 10 en 81. Oot. 17 22 6.80 av. 8.80 'e av. 6.80 'a av. Naar Saba, St. Eustatiua en St. Martin: Per zeepost via Amsterd. (Oolonlijn) Per mail over Engeland 17 Oct. 15 6.80 's av. 6.80 'a av. Naar Aruba, Bonaire en Cura$ao Per zeepost via Amsterd. (Oolonlijn) 17 Oot. Per mail over Engeland Ber mail via Cherbourg 9 en 10 11 6.80 'a av. 6.80 'a av. 8.00 's av. Per zeepost te verzenden stukken behooren te zijn voorzien van de aan wijzing „zeepost". AMSTERDAM, 7 Oct. Veemarkt. Aangevoerd: 532 vette koeien: ie kw. 1.081.16; 2e bw. 0.901.04; 3e kw. 0.720.80; mindere soorten 0.69—0.70; 190 melk- en kalfkoeien 300375; 83 vette kal veren': 2e kw. 92100; 3e kw. 8290; 88 nuchtere kalveren 1522; 50 schapen 36— 42; 20 lammeren 26—32; 730 vleeschvarfcen» 1.00—1.01; zware varkens 0.970.99; vette varkens 0.941.06; 46 paarden 100325. ALKMAAR, 7 Oct. Veemarkt. Aangevoerd: 82 vette toelen 180420, handel stug; 7 vette kalveren 70 tso; vette kalveren per Ned. pond 1.25 1.50; 23 nuchtere kalveren (slacht) 8—<28; 472 vette varkens (zware) per ned. pond 0.78— 0.82; zouters per ned. pond 0.760.77, han del vlug. BROEK OP LANGENiDIJK, 7 Oct. Bloemkool ie s. 615.80; bloemkool 2e s. 1.102.80 per 100 stuks; peen 2.702.80; roode kool 1.5010.90; gele kool 3.60— 5.40; witte kool 1.401.80; Deensche witte kool 1.802.30; uien 3.503.60; drielingen 2.708.90; nep 4.704.90; slaboonen 18.60; bieten 1.90—2.80; snijboonen 37.70 39.60; aardappelen: Schotsche muizen 1.90 2.80; blauwe 101020; bravo 2.60; alles per 100 kg.; witkrop 33.90 per 100 stuks. Aanvoer: 14,000 stuks bloemkool, 3500 kg. peen, 77,000 kg. roode kool, 28,000 kg. gelé kool, 9000 kg. witte kool, 17,000 kg. Deensche witte kool, 17,500 kg. uien, 700 kg. slaboonen, 6400 kg. bieten; 300 kg. snijboonen, 3000 stuks witkrop en 8600 kg. aardlappelen. NOORDSGHARWOUDE, 7 Oct. Schotsche muizen 1.801.90, bl. eigen heimers f 2.10, bl. aardappelen 2.702.80, bravo's 1.80, drielingen 2.60, uien f 3.10 3.80, drielingen 2.202.70, grove 4.504.70, gele nep 4.204.90, spercieboonen 19.40 22.10, peen 2, kleine peen 1.20, roode kool 1.80—5, witte kool 1.301.70, gele kool 3-505 60, div. kool 1.80—2.50, alles per 100 kg.; bloemkool 8.10-li, Chin. kool 36, alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 7 Oct. Gele nep 4.204.30, gele drielingen f 3 3.10, gele uien 4.10—4.20, roodé kooi 2.30 3 90, witte kool f 1.301.80, alles per 100 kg.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 11