SOKKEN tweede en laatste blad stadsnieuws. Fotogr.-Atelier EISELIN BRUIDSFOTO'S 6 zwarte fotok. saionfoto 11.50 -12.00 6 bruine folok. salonfoto f 2.00 (2.50 C. dê Boer Jr., VAN DINSDAG 8 OCTOBER 1929 DEZE WEEK reclame aanbieding Kleedingmagazijn HERMAN NYPELS Naamkaartjes, Verlovingskaarten, Ondertrouwkaarten, Geboortekaarten en Rouwkaarten Wieringen. f- I .U.U1 Onze plaatsgenoote mej. A. Spaans is benoemd tot onderwijzeres te Oosterend (Texel). Door de Oud-Geref. gem. alhier is beroepen de heer N. v. d. Kraats, leerend ouderling te Apeldoorn. 45-JARIG JUBILEUM „PRO PATRIA". De gymnastiek- en excercitievereeni- ging »Pro Patria,«, hield naar aanleiding van haar 45-jarig bestaan Zaterdagmiddag een receptie in de kleine zaal van »Casino«. Nadat een strijkje een paar nummers ten beste gegeven had, nam de voorzitter, de heer O o s t e r li o u t, het woord om de aanwezigen welkom te heoten. Al is het aantal van 45 jaren geen ge bruikelijk jubileumgetal, heoi't het toch, buiten het aangename, ook zijn nuttige zijde om op dergelijke wijze oven de aan dacht te vestigen op het feit, dat op de levensreis dor vereeniging' weder een station bereikt is, dat, aldus de spreker, het moge dan geen hoofdstation zijn, toch eon tusschenstation is van voldoende be langrijkheid eens even st^l te staan en zich met een enkelen blik van den toe stand te overtuigon. En dan doet het prettig aan als men ziet, dat die toestand gunstig is. Inderdaad kunnen we zeggen, dat «Pro Patria« zich in den loop der jaren op flinke wijze heeft kunnen handhaven en nog steeds een goed figuur slaat te midden van de plaat selijke vereenigingen niet alleen, doch ook ten opzichte van andere sport-ver- eenigingen in onzen turnkring, en zelfs in Nederland. Evenals in iedere vereeniging is het ook hier wel eens moeilijk voor het be stuur om allen onder één hoedje te vangen, maar de goede geest onder de leden b lij ft béstaan en dat is een van de eerste ver- eischten voor een gezond vereenigings leven en dóèrdoor juist worden de moei lijkheden altijd weer opgelost zonder schade voor de vereeniging zelf. Het is zeker niet in het minst de tech nische leiding, die daartoe medewerkt, en die, zooals u bekend is, geheel beimst in handen van onzen vol-ijverigen direc teur, den heer van Hooijdonk. Het is de heer van Hooijdonk, die nu reeds langer dan 40 jaren de leiding in handen heeft en die zijn werk doet op een wijze die boven allen lof verheven is. Directeur, (tot den heer van Hooijdonk): «Pro Patria« is u veel, heel veel dank verschuldigd. U hebt leiding gegeven tijdens de oudere opvatting en tijdens de nieuwere richting in fie gymnastiek, en u hebt blijk gegeven met uw tijd volkomen mee te gaan. Ik wil hier dan ook de wensch uitspreken, dat »Pro Patria« van uw zeer rijke erva ring nog vele jaren de vruchten zal mogen plukken. Nogmaals dank ik u, Alvorens spr. het woord geeft aan ver tegenwoordigers van andere vereenigin gen tot het uitspreken van hun geluk wenschen, wordt een dronk gewijd aan het welzijn en den bloei van P.P. Schriftelijke gelukwenschen waren in gekomen van de heeren Schlamilch en Meyers, alsmede mejuffrouw Janny Dunk en »Lucurgus« te Schagen, die telegra fisch gelukwenschen en bloemen zond. Bericht van verhindering van den heer J. de Vries, leeraar M.O., die evenwel des avonds tegenwoordig zou zijn. De directeur van P.P., de heer van Hooyd onk gevoelt zich als «oudste onder de jongeren« verplicht een woord te spreken. De tot spr. gerichte woorden waardeert hij ten zeerste, en hoopt, dat het hem nog gegeven mag zijn een reeks van jaren in het belang van «Pro Patria te arbeiden (applaus). De heer Sehellinger spreekt na mens de vereenigingen »0. K. K.« en »Hygiea«. Het is altijd een groot genoegen voor O.K.K. geweest een jongere zuster naast zich te hebben, en van beide kanten is de sympathie wederkeerig. Spr. biedt naast gelukwenschen een bloemstuk aan en hoopt, dat weldra het 50-jarig bestaan in denzelfden welstand mag worden ge vierd. De heer Kamp vertegenwoordigt den turnkring „Holland's Noorden". De prestaties van P. P. zijn van dien aard, dat het altijd prettig was het op onze bijeenkomsten te zien. Spr. wijst op de verovering van den lauwerkrans, die altijd veel bestreden is in dien kring en thans aan P. P. is gekomen. Namens „Turnlust" spreekt de heer Putters, voorzitter. Hoewel andere doelstelling bij het turnonderwijs bezit tend, voelen wij de beteekenis ervan voor de lichamelijke opvoeding der jeugd. Spr- wijst op de goede samenwerking met P. P. en biedt namens de Vereeni ging bloemen aan. Zoo doet ook H. B. S. V.; de Voor zitter merkt in zijn antwoord op nog een der oprichters dezer'Vereeniging te zijn geweest. De voetbalvereeniging „Helder" (Sehel linger) biedt bloemen aan en releveert de meer innige samenwerking tusschen beide vereenigingenverschillende leden zijn tevens verbonden aan de andere club. Misschien dat in de toekomst nog eens een Dames-voetbalteam wordt opgericht, en we hopen dat dan ook vele vrouwe lijke leden van P. P. daarvan lid worden. De Sportvereeniging „Zeemacht", kan in verband met de wedstrijden van Zater dagmiddag slechts één vertegenwoordi- ger zenden, die namens de Vereeniging een bloemstuk aanbiedt. Verder was van do directie van Casino nog een bloemstuk ontvangen. De Voorzitter zegt voor al deze bewijzen van sympathie dank en dankt ook de aanwezigen voor hun tegenwoor digheid. Feestavond. Des avonds had in de groote zaal van Casino een feestavond plaats, die goed bezocht was, vooral door het jongere ge slacht. Als het scherm opgaat, staan alle leden op het podium geschaard rond den direc teur, den volijverigen, onvermoeiden heer van Hooijdonk. De zaal js met groen en vlaggetjes feestelijk versierd. Ook nu weder heet de voorzitter, de heer Oosterhout, de aanwezigen welkom. Het is niet zijn bedoeling de geschiedenis dezer afgeloopen 45 jaar in finesses te gaan vertellen; slechts wil spr, enkele namen naar voren brengen, die in den loop der jaren aan P.P. verbonden zjki geweest. Hot was 1 Oct. 1884, dat een clubje vrienden besloot tot opriohting van een gymnastiekvereeniging, die den naam Pro Patria kreeg. Het eerste be stuur bestond uit do heeren W. Bruin, voorzitter (thans Den Haag), J. Oortgijsen, vice-voorz. (thans Voorburg), J. Meijors, penningmeester, I'. van der Ben, reeds overleden. De hoor Bruin bleof voorzitter tot 1 October 1888 en werd toen opge volgd door den heer Schlamilch, die deze functie gedurende 28 jaren bekleed heeft, en die zich in dien tijd voor de veréeni- ging zeer verdienstelijk heeft gemaakt, voor welk feit hem het eorelidmaatsehap der vereeniging is geworden. In October 1911 bedankte de heer Schlamilch om te worden opgevolgd door den heer J. Drijver onderwijzer, thans te Andijk. Na eenige jaren werd do heer Drijver opgevolgd door den heer J. de Vries, na diens ver trek kwam de heer Muts, daarna de heer J. Duinker en tenslotte, sinds 1921, spreker (de heer Oosterhout). Tot directeur werd in 1884 benoemd do heer J. C. Reijers, gymnastiek-onderwijzer Dat de leden toentertijd, de uoodige lust tot turnen gevoelden, blijkt wel uit het feit, aldus spr., dat er gewerkt werd op een zolder, bij kaarslicht. De ledea moesten zelf nog voor kaarsen zorgen. Bij die spaarzame verlichting werden de eerste turners van P.P. gekweekt. Toen evenwel de vereeniging O.K.K. het tegenwoordige gebouw in de Weezenstraat kocht, kreeg P.P. het recht dit gebouw te huren, wat een groote verbetering beteekende. De heer Reijers kreeg het spoedig te druk .en moest bedanken. In zijn plaats werd benoemd de heer Grootendorst, een uit stekend werker, die echter door ver schillende omstandigheden alweerspoedig ontslag'nam. Enkele leden dor Vereeniging hadden toen het geluk bij een gymnastiek-demon- stratie in het oude Tivoli, destijds aan de Loodsgracht, in aanraking te komen met een der beste turners, die bij nadere kennismaking bleek te zijn de heer van Hooijdonk. Die kennismaking viel van beide zijden nogal mee, en toen de heeren hem vroegen Directeur van Pro Patria te willen worden, nam de heer van Hooij donk dat gaarne aan. En zoo is vanaf 15 December 1888 de heer M. P. van Hooijdonk aan Pro Patria onafscheidelijk verbonden als directeur. Vorig jaar December is zijn 40-jarig jubileum als zoodanig in intiemen kring gevierd. Spr. wendt zich thans tot den heer van Hooijdonk en herhaalt wat hij reeds des middags gezegd heeft, dat P.P. nog vele jaren de vruchten zal mogen plukken van des heeren Hooijdonk's ervaring. Naar aanleiding van het feit, dat de vorige maand op de atletiekwedstrijden te Anna Paulowna de èstafette-ploeg van P.P. den eersten prijs won, nl. den wissel- prijs, een gouden tak, die al van 1921 in omloop is, en thans voor de'vierde maal door P.P. wordt gewonnen, waardoor hij definitief eigendom dor Vereeniging is geworden, worden de vier heeren, welke aldus ®p dezen prijs beslug legden, door het Bestuur van P.P. gehuldigd. Het zijn de heeren Veen, Nijmeijer, de Snaeijeren van der Meij. De heeren Veen en Nijmeijer die beiden vijf maal voor de Vereeniging om den tak hebben meegeloopen, ont vangen als souvenir een der gouden blaadjes, bij wijze van dasspeld. De beide andere heeren ontvangen elk een zilveren insigne. Tenslotte brengt spr. dank aan den heer Polak (des middags niet tegenwoordig) voor zijn bloemen en voor de aangename samenwerking gedurende een reeks van jaren, aan de leden van het ©asino-orkest, die zich steeds bereidwillig toonden te begeleiden, waarna het officieele gedeelte van den avond geëindigd was en deze verder gewijd was aan pret. Het Bestuur had den bekenden komischen zanger Paul Ostra geëngageerd, terwijl voorts cabaret en bal den avond vulde. Van den eere-voorzitter, den heer J. Duinker, werd in den loop van den avond nog een felicitatietelegram ontvangen. NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Vele Huisvr. leden zullen zich zeker wel afgevraagd hebben: „hooren we dit aar niets meer van onze Ver., we zijn gewend, dat in September het werksei- zoen begint. En 't leek ook wel, of bet bestuur no& altijd vacantie nam. Dit was echter niet zoo, 't was al geruimen tijd weer aan 't werk, doch het liep met alles tegen. Verschillende keeeren reeds had het bestuur een demonslrafciedag voor el kaar gezet, maar telkens kwam er een kink in de kabel. Ten slotte echter zijn we geslaagd en zal een demonstratie-dag gehouden worden en wel a.s. Donderdag van 3—5 en van 710 uur in U. S. O., Kanaalweg. De firma Weco en Weiss uit Zeist komt met wol, die zoo geprepareerd is, dat motten er niet in komen. Zeker een groot voordeel voor de huisvrouw, die in den zomer steeds haar wollen kleeren na loopt, uit angst voor motten. Ook komt de firma Artsilk uit Breda met hare ver schillende soorten kunstzijde, waarmede zeer mooie handwerken en kleeding- stukken vervaardigd kunnen worden. Misschien is er ook een nieuw en zeer doeltreffend vlekkenwater aanwezig en is ei- ook nog kans, datveen dame u een nieuw en een vaardig handwerk leert. Wel wacht de aanwezigen nog een kleine verrassing en wil het bestuur nog over een najaarsreis spreken. Zoo de leden dus zien „sliep," het be stuur niet, laat de leden nu toiftnen, dat ook zfj niet slapen, ROTTERD. OPERETTE-GEZELSCHAP IN CASINO. Zooals we in ons vorig nummer reeds vermeldden, komt het gerenommeerde Rotterdamsch Operette Gezelschap a.s. Vrijdag en Zaterdag 2 opvoeringen geven van de komische operette „Op het hoekje van dé Kaiserallee". Deze operette is een echte „laciT'-operette, waarin vele hoogst vermakelijke situatie's voorkomen, welke door deze rasartisten op zeer geestige wijze voor 't voetlicht worden gebrapht. De uit muntende zang van onzen grooten zanger Louis Morrisson en die der anderen, de aardige dansjes en de leuke muziek, -ma ken deze operette tot een vroolijk, luchtig, amusement. Hieronder volgen eenige pers- beoordeel.ingen der groote bladen: ...een delirisch lachend publiek.,., zóó komisch, als ik zelden.zag.U moet dit zélf gaan zien.... (Algi. Handelsblad.) lachsalvo'®.... een succes, zooals deze Operette in haar geheel een succes zal blijken tc zijn voor het Grand Theatne. (De Telegraaf.) puik gespeeldgelach en applaus in ruime mate.... de volle zaal liet verschillende coupletten herhalen. (Het Vaderland.) een tjokvol huis.... aan het, einde van het tweede bedrijf vond er zooiets als een ovatie plaats.zelden zag ik een zich zóó goed amuseerend publiek.... velen zullen teleurgesteld worden, daar alle voorstellingen zullen uitverkocht zijn.... een zeldzaam en thousiast publiek. (Nw. Rot't. Courant.) CONCERTEN STAFMUZIEKCORPS KON. MARINE. Nu de wintertijd aangevangen is, heb ben we daardoor definitief afstand ge daan van alle zomersehe genoegens en be ginnen we on^ langzamerhand weder op die van den winter in te stellen. Daaron der behooren in de eerste plaats de con certen van ons stafmuziekcorps, die zoozeer zijn ingeburgerd, dat we ze een voudig niet meer missen kunnen en ze als een met den winter samenhangend geheel beschouwen. En wellicht heeft men zich al eens afgevraagd wanneer we hot eerste concert krijgen. Welnu, om het maar ineens Ie zeggen: de concerten vangen 23 October- aan, ge heel op den voet zooals dat verleden jaar geschiedde. Dat wil dus zeggen de abon nementsconcerten (voor het balkon) tegen betaling van 3.— contributie (met in begrip der belasting) voor de 6 concerten, terwijl afzonderlijke toegangsbewijzen voor één avond a 75 cents verkrijgbaar zijn. Eir de volksconcerten weder evenals voorheen 25 cents per concert. Dezer dagen worden de diploma's aan geboden. Nieuwe abonné's voor de abon nementsconcerten kunnen zich aanmel den bij den heer Delgorge, Hoofd gracht (55. Wij komen binnenkort wel nader op een en ander terug en zullen dan omtrent kaartverkoop enz. nadere mededeelingen doen. .Voorloopig kunnen wij mededee- len, dat op het eerste concert zal worden uitgevoerd de achtste s.ymphonie van Beethoven (de tweede uitvoering door het corps en een mooie suite van Massenet. Wij hebben overigens omtrent het Staf muziekcorps nog ander, goed nieuws. Naar wij vernemen zijn ter gelegenheid van de réuniefeesten door eenige heeren de toezegging gedaan omtrent de schen king van een paar sehelleboomen, welke binnenkort zullen worden aangeboden. Een vorstelijk geschenk voorwaar, waar mede het corps geluk mag worden ge- wenschtl van i 45 voor 36 ets. 75 62 ets. 95 80 ets. 125 105 ets. 150 130 ets. EEN AANRIJDING. Gistermiddag heeft óp de Westgracht, ter hoogte van de Keizersbrug, een aan rijding plaats gehad. De vrachtauto van den steenkolenhandel van Okke Vissör reed van de Keizerstraat, de Westgiaoht op, richting Gasfabriek. Vlak voor de auto reed een jongmensch, die bepaald de macht over zijn stuur kwijt raakte, al thans verdacht slingerde. De chauffeur kon niet tijdig stoppen en een aanrijding was onvermijdelijk. De fiets werd hierbij zoo goed als ver nield; een der autobanden bekwam een lek. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. WINKELNIEUWS. Wie het oude pand van den hoerOhr. O. Kooman, Weststraat 111 heeft gekend en er nu nog eens een kijkje gaat nemen, zal hiervan in het geheel niets meer terug vinden. Voor de hokkerige en onprnctische winkelzaak is oen naar de eischen des tijds, zeer modern ingerichten winkel ver rezen. De heer Kooman moest verbouwen, de toenemende drukto van zijn zaak eischte dat, welnu, hij heeft verbouwd en wel op zoodanige wijze, dat deze zaak aan alle gestelde vragen voldoet. Do architect do heer Sclioeffelenberger stond voor het niet gt makkolijke probleem van dit smalle perceel een goeden winkel te maken en hij heeft dit opgelost door het bouwen in de diepte en hoogte. In frissche en heldere kleuren is de winkel uitgevoerd, de vele bloemstukken, die Zatordag bij de opening waren gezonden, door leveran ciers en kennissen, gaven het geheel een feestelijk aanzien. De zaak heeft nu een diepe stofvrije étalagekast, waarin de goederen, het is onzen lezers bekend dat de heor Kooman heeren-, jongeheoren- en kinderconfectie verkoopt, zijn uitgestald. Aan een drietal toonbanken, met een houtgranieten be dekking, worden de bezoekers(sters) go- holpen. De winkel is voorts voorzien van een parketvloer, men vindt er voor het bedrijf de noodige stellingen en berg plaatsen. En dan, wat tenslotte voor de clientèle wel het meest belangrijk is, een groote en rijk gesorteerde voorraad, con fectie. Achter den winkel bevindt zich een paskamer, daarachter weer een atelier, terwijl boven het geheel als woonhuis is ingericht. Zooals we boven zeiden was de architect, de heer Schoeffelenberger, aannemers waren de heeren Reyers en Roggeveen, het schilderwerk werd uitgevoerd door de hoeren v. d. Vaart en Leen en het electriseh licht aangelegd door-den jieer Westerbaan. De zaak, die Zaterdag geopend werd, trok veel kijkers en koopers en do West straat is dan ook een mooien winkel rijker geworden. DE NIEUWE CHINEESCHE KOOL „CANTONNER W1TKROP". Hoe zij moet worden klaarge maakt. hebben wij in vele soorten voorhanden. Daardoor kunnen wij uw familie-drukwerk, keurig verzorgd, spoedig leveren. N.V. Drukkerij voorheen Koningstraat - Den Helder. Sinds eenigen tijd wordt er door de tuinders een soort kool aan de markt ge bracht, die veel weg heeft van een groote witlofkrop. Het is de „Cantormer witkrop", een koolgewas van Ohineesche herkomst. Deze groenten, die voorloopig alleen in dezen tijd van het jaar kan geoogst wor den, zijn bijzonder malsch en lekker. De smaak der nerven heeft veel van asper ges. Een groot voordeel boven alle ande re groentensoorten is, dat ze zeer eenvou dig behoeft te worden klaar gemaakt en spoedig gaar is. Waar thans bijna alle groentenzaken deze kool voorradig hebben en ze dus overal verkrijgbaar is, zal het niet on dienstig zijn, eenige recepten aan te geven, van de wijze waarop dit product het smakelijkst kan worden bereid. 1. Snijd eerst het onderste gedeelte van den stronk er af en de rest van de kool in dunne reepjes. Wasch ze en zet ze met het aanhangwater en zout op en laat ze gaar koken (ongeveer 10 minuten). Daar na uit laten lekken en dan 20 minuten stoven in een sausje zooals voor bloem kool wordt gebruikt. Op de schaal wat nootmuskaat en ze kan worden opge diend. 2. Kook de gesneden kool gaar, (vooral niet t e gaar). Laat ze op een vergiet uit lekken, leg ze in een vuurvast schoteltje, giet er wat bouillon of magere jus over, leg hier en daar een klontje boter, strooi er wat paneermeel over en laat het scho teltje 15 minuten in den oven stoven. 3! Kook de gesneden kool 5 minuten op, laat ze uitlekken en afkoelen, en doe er de volgende saus bij: maak twee hard gekookte eieren in een kom fijn, roer er 3 lepels slaolie en 4 lepels azijn, wat mos terd, peper en zout en desgewenscht wat soja door. Vermeng de kool zoo luchtig mogelijk met saus en wij hebben een heerlijke koolsla. 4. Snijd de kool over de lengte in 2 deelen, die een Weinig worden uitgehold, doe er een bal gehakt in en sluit de twee helften aan elkaar, bind er een witte draad omheen, leg de kool in een vuur vaste schotel, doe er een klein beetje vocht met wat zout bij, strooi er wat paneermeel over, leg er de boter in een klontje verdeeld op, en laat er in een matig warmen oven een lichtbruin korstje op komen. Na ongeveer een half uur is ze gaar. EEN NATIONAAL CHR. SCHOOL. Aan den Gasthuisweg, naast het Chris telijk Te huis voor Zuiderzeewerkers, wordt thans eene Nationaal Christelijke School gebouwd, welke vermoedelijk reeds op 1 November a.s. in gébruik wordt ge nomen. De bouw wordt uitgevoerd door den aannemer Boersen, alhier. Als Hoofd der school is benoemd de heer S. Juisting. PALING IN DE WIERINGERMEER. Gedurende den laatsten tijd worden in de kortelings afgesloten Wieringermeer abnormaal groote hoeveelheden paling ge vangen. De nabij den Wieringermeerdijk geplaatste fuiken zijn meermalen tot ber stens toe gevuld en een kwantum van 100 pond en meer per fuik is lang geen zeld zaamheid. Tal van bij do Zuiderzeewerken betrok ken arbeiders profiteeren van deze ge legeneheid om hunne verdiensten te ver- hoogen. BEST AFGELOOPEN. De heer J. B. te Den Oever, welke per autobus j.1. Zaterdag de passagiers (een volle bus) van den Oever naar Alkmaar vervoerde, had in de Zijpe, op den Ruige- weg een vreemde ontmoeting. Een op dien weg staande ventersauto, reed zon der signaal te geven, toen hij deze moest passeeren, plotseling achteruit. Om er in volle gang niet boven op te komen, zwenkte de heer B. direct op zij, doch moest daarbij door bet aan den weg groeiend gewas (hout). Dit gelukte hem prachtig, zoodat een hevig ongeluk werd voorkomen, doch de bus moest het nogal ontgelden, terwijl velen van de passagiers door het houtgewas, dat door de ramen naar binnen kwam, verwondingen van niet ernstigen aard bekwamen, Benoemd tot onderwijzeres aan de school voor Christ. Nation. onderwijs te Dën Gever me.j. A. P. Schuyff te Alkmaar. JAARVERGADERING MUZIEK-VER. „HARMONIE" op Maandag 7 October, des avonds 8 u., in „Ooncordia". Aanwezig waren 21 leden. De Voorzitter, de heer C. J. Bosker, opent deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom en memoreerde daar bij de werkzaamheden, die »Harmonie« in het afgeloopen jaar heeft verricht. Na het concours, in Mei 1.1. gehouden, zijn de repetities heel slecht bezocht, zoodat de vereeniging niet in staat was een behoorlijk concert te geven. Spreker hoopte, dat de leden dat zelf ook zouden inzien en dit jaar de animo groot mag zijn. Vervolgens werden notulen en jaar verslag van den secretaris, den heer H. G. Rump, gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer O. Gorter, werd volgens de Commissie van Onder zoek, bestaande uit de heeren Th. Rasch en A. Zwanik, in orde bevonden en bij monde van laatstgenoemde werd tot goed keuring geadviseerd. Voorzitter bracht dank uit aan de Commissie van Onderzoek. De penningmeester deelde mee, dat er een voordeelig saldo van f 292 was. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn accuraat beheer. Wegens periodiek aftreden van de bestuursleden I'. Bruul, H. G. Rump, KI. Minnes en G. Rasch volgt bestuursver kiezing. Allen werden, met bijna algomeeno stemmen, herbenoemd en namen onder dankzeggiug voor het in hen gestelde vertrouwen hun functie weder op zich. Als' gebruikelijk werd den directeur een gratificatie aangeboden, welke in dank werd aanvaard. De adsplrantleden werden in de gele genheid gesteld zich op to geven voor een examen, om aangesteld to worden als lid der Vereeeniging hiervoor hebben zich 10 adspirantleaen opgegeven. De uitvoeringen werden vastgesteld op half November en Februari voor de leden, met Kerstmis en Paschen tegen entrée. Ook zal met de a.s. Landbouw tentoonstelling een uitvoering worden gegeven. Ook werd gesproken over een beter repetitielokaal, daar de zaal van den heer Bruul op Maandag bezet en de kleine vergaderzaal te klein is. Hierover worden verschillende discus sies gevoerd. Besloten is af te wachten totdat de nieuwe school klaar is, mogelijk wordt dan ook de rauziekvereenigingeen betere gelegenheid gegeven. Tot commissarissen van orde werden benoemd de heeren Jb. Bruul, C. Duin ker, KI. Minnes, G.Rasch en Th. Rasch. Een oproep zal worden gedaan om nieuwe jonge leden te krijgen.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 9