Zoo U prijs stelt C. VAN TRIET GEMENGD NIEUWS op betere Kleeding zullen onze mooie modellen en nieuwe kleuren U bevredigen SPOORSTRAAT 126 - TELEFOON 370 varingen uit te wisselen en een goed over zicht te krijgen van de nooden in dit tro pische klimaat Al met al krijgen wij daardoor straks bij eventueel passagiersvervoer naar de Oost, de beschikking over aan de practijk getoetste voorschriften en bepalingen, die, ontleend aan en gesteund door de prak tijk, dezen passagiersdienst tusschen Ne derland en Insulinde zonder twijfel sterk ten goede zal komen. Het vierde postvliegtuig Boedapest aangekomen. te Het vierde postvliegtuig is gistermid dag 12.40 te Boedapest aangekomen. Het vierde postvliegtuig aan gekomen te Constantinopel. Bij de Kon. Luchtvaartmij. is bericht in gekomen, dat het vierde postvliegtuig op weg naar Ned-Indië, gisterochtend 6.30 van Boedapest is vertrokken en om 16.14 te Oonstantinopel is aangekomen. Aankomst van het eerste retourvliegtuig uit Indiö. Donderdagmiddag te 4.40 is de P.H. A.E.Z., het eerste retour-vliegtuig uit In dië, op Schiphol aangekomen. Aan boord was, behalve de bemanning, bestaande uit de piloten Smirnoff en Beekman en de mécanicien Veenendaal, een passagier, de heer Grabou, directeur van de Handels onderneming Willenstein, Krause en Co. te Batavia, die aldaar aan boord was ge gaan, en dus den geheeelen tocht heeft meegemaakt. Dit is de eerste betalende passagier, die van de luchtverbinding met onzen Oost heeft gebruik gemaakt. Wij herinneren eraan dat de P.H.— A.E.Z. den tocht heen in 11 dagen maakte. Terug deed men er een dag korter over, dus 10 dagen. Even over half vijf werd het geluid der wachtenden die gelukkig een wel kou den maar drogen najaarsdag troffen, be loond. Van de uitkijkpost van het station gilde de sirene driemaal. Luide bravo's weerklonken uit de rijen der belangstel lenden, die bovendien ter verwelkoming met hunne hoeden zwaaiden, en de sirene paarde daaraan nog eens haar stem. Na een rondje over het vliegveld landde de machine vlot. Onmiddellijk schoten dë fotografen en filmoperateur toe, maar sneller nog wer den de echtgenooten van de opvarenden naar voren gebracht, en had de meer in tieme eerste begroeting plaats. In optocht ging het daarna naar het goederenlokaal, waar de douane-formali teiten werden vervuld, en de post 160 kilo werd afgeleverd. Toen, terwijl dë champagne in de pla- zen parelde, nam zoo maar in de open lucht (van een feestelijk noenmaal moest met liet oog op het late uur van aankomst worden afgezien) de heer Plesman het woord. Hij herinnerde eraan, dat dë be manning 5 weken geleden van Amster dam vertrok en tien dagen in Indië ver toefde. Dinsdag 1.1. voor een week vertrok het vliegtuig weder uit Indië en thans reeds is het hier. Het bijzondere karak ter van deze reis is hierin gelegen, dat voor de eerste maal een passgier mee komt. Spr. heeft met genoegen vernomen dat deze tevreden ls over de reis en hij sprak de hoop uit, dat diens goede voor beeld door anderen moge worden nage volgd. Op het oogenblik is dë acoomodatle nog eenvoudig, maar dat zal verbeteren. Tenslotte stelde de heer Plesman vast, dat met deze reizen heen en weer naar Indië, hoewel het nog proefvluchten zijn, dus een soort van beurtschipperij op In dië is ingesteld. De heer Grabau dankte den heer Pies man voor de ontvangst, maar vooral de bemanning van het vliegtuig voor haren kameraadschappelijken omgang en hare goede zorgen. Het volk bracht den beroemden vlieger een geweldige ovatie. De marktvrouwen spreidden hoofddoeken over den weg dien hij moest gaan, een eerbewijs ge woonlijk alleea weggelegd voor de ver-, togenwoordiger van de Kroon. En zoo stapte Lindbergh, onder de voortdurende toejuichingen van desamen gepakte menigte, over het Gouverne mentsplein, naar de woning van ir. de Munnick, directeur der Surinaamsche Bauxite Maatschappij. Uiterlijk onverschillig schreed Lind bergh, gevolgd door zijn eohtgenoote, voort, zoo nu en dan met een handbewe ging dankend voor de ovatie. Wie hem daar zag gaan, de lange, ietwat gebogen gestalte, eenigszins den indruk makend van vermoeidheid, kon zich moeilijk voorstellen, dat deze eenvoudige jonge man op dit oogenblik misschien wel de meest populaire held ter wereld ls. De menigte verzamelde zich nu op het Gouvernementsplein, in de hoop dat de beroemde vliegenier zich nog eens zou vertoonen op een der bovenbalcons. Het huis straalde in een zee van licht, terwijl niet minder dan vier electrische lampen ter sterkte van 600 kaarsen de geheele omgeving verlichtten. Volgens program heeft Lindbergh ge dineerd ten Gouvernementshuize. Na den maaltijd ten Gouvemementshuize zou de fakkeloptocht met militaire muziek moe ten plaats vinden, doch Lindbergh maakte bezwaar om daaraan deel te nemen. Na heel veel moeite gelukte het ten slotte hem over te halen. Hij weigerde echter beslist de voor hem bestemde versierde auto, zoodat daarin plaats nam president Thrips, vergezeld van den hoofdinspec teur van politie. De heer Thrips kwam daardoor in de eigenaardige positie te verkeeren, dat hij zittende in de ver sierde auto bij den rondgang werd toegejuicht als Lindbergh. Hij was te bescheiden om die eer te aanvaarden en groette dus niet terug, zich er toe be palende om te kijken in de richting, waar de echte Lindbergh, met zijn eohtge noote zat. Onnoodig te zeggen, dat de fakkelop tocht een ontzettende menschenmassa op de been braoht. Door baloonversieringen, illuminatie, het ontsteken van Bengaalsch licht, enz. werkte het publiek tot het slagen van dit nummer mede. De heer Thrips verklaarde, dat na Parijs en New- York nergens hartelijker ovatie aan Lindbergh was gebracht dan te Parama ribo. Ook Lindbergh zelf hoezeer in zijn eenvoud wars van alle huldebetoo- gingen heeft zich uitgelaten, dat hij getroffen was door de hartelijke ontvangst. DE DO X STIJGT OP MET 160 PASSAGIERS. De sterke mist, die den laatsten tijd ange vluchten met de groote vliegboot, de DO X, onmogelijk maakte is thans op getrokken. De Dornier-werke hadden het voornemen (gisteren (Vrijdag) een groote vlucht te organiseeren met de DO X; 150 passagiers, voor een deel bestaande ui journalisten en personeel van de werf. zullen de vlucht meemaken. Een dergelijk groot aantal passagiers is nog nooit tege lijk de lucht ingegaan. DE „GRAF ZEPPELIN" WEER THUIS. Na Donderdag lialf vijf de stad Linz en om half zeven München te zijn gepas seerd, is de „Graf Zeppelin" Donderdag avond om 8.15 weer van haar Balkanreis teruggekeerd. RAZZIA ONDER DRANKSMOKKELAARS. De „koning der smokkelaars" aangehouden. Inval in het hoofdkwartier en arsenaal der smokkelaarsbende. Buitenland. Lindbergh te Paramaribo. Geestdriftige ontvangst van den vermaarden Amcrlkaan- schen vlieger door de bevolking van Paramaribo. Op Maandag 23 September heeft de bevolking van Paramaribo de voldoening beleefd, den vermaarden Amerikaansohen vlieger Lindbergh, die reeds geruimen tijd met spanning verwaoht werd, te mogen bogroeten en bejubelen. Nadat hot vliegtuig met behulp van een motorboot vorankerd was, stapten Lindbergh en eohtgenoote en do verdere passagiers onder wio de heer Thrips, president van de Pan American Airway over in do motorboot Noord-Holland, waarin zich het comité van ontvangst bevond. Omstreeks half zeven stapte Lindbergh bij do Marinetrap aan wal, waar de mllltairo muziek was opgesteld en hem hot welkom werd uitgebracht namens don gouverneur, door den kapi tein-adjudant Slx Dijkstra, terwijl verder aanwezig was de heer Prey, administra teur van financiën. Lieve meisjes boden bloemen ann aan mevrouw Lindbsrgh en mevrouw Thrips, die met haar echtge noot was medegekomen. Ernstige hotelbrand in de Ver. Staten. 7 doodën, 15 gewondën. In het Portland-hotel te Seattle, het grootste hotel der stad is gisteren brand uitgebroken. Het vuur verspreidde zich met groote snelheid en spoedig was het geheele gebouw in de asch gelegd. Zeven personen kwamen in de vlammen om, terwijl 15 anderen zware verwondingen opliepen. Men vreest dat het aantal slacht offers nog zal stijgen. SADHOE SOENDAR SINGH. Vermist. Vergeef sche onder zoekingstocht Men maakt zich ongerust over „Sadhoe" (leeraar) Soendar Singh, den Britsch- Indischen christelijken prediker, die jaren "Gleden ook wel in ons land is geweest. inds April heeft men niets meer van hem gehoord. Een van zijn intiemste vrienden in Engeland, een oud-zendeling, heeft vol gons de „Daily News" juist oen brief ontvangen van den baptlstlsohen zende ling I. E. Riddle te Mussorie (Noord- Britsch-Indiö), met de mededeellng dat de schrijver met iemand anders vier weken lang in de buurt van de grens van Tibet vergeefs naar den sadhoe heeft gezooht. Het eenige zou zijn, dat men in een Tlbotaansch dorp waar Singh heen zou faan iets van hem wist; maar dit jaar un vandaar geen bericht meer komen, omdat het dorp door de sneeuw is ge ïsoleerd. In 1928 heeft er ook al eens een ge rucht geloopon dat Singh dood was, en door Tlbetanen vermoord zou zijn. Hij is dit jaar veertig jaar oud geworden. GROOTE INBRAAK TE BERLIJN. Gisterennacht hebben inbrekers bij de bouwflrma Boswan en Knauer in de Mohrenstrasse te Berlijn een brandkast geplunderd. De bult bedroeg 140.000 mk. Met de nauwgezetheid van goed uitge voerde militaire manoeuvres hebben de federale drankwetambtenaren Woensdag avond gelijktijdig op 32 plaatsen, zoowel in de stad New York als In anderen plaatsen langs de kust, Invallen gedaan in schuilplaatsen van dranksmokkelaars. Deze huiszoekingen die met name gericht waren tegen een der grootste smokke laarsbenden van het land, hadden de arrestatie ten gevolge van 82 personen, waaronder de z.g. „koning der smokke laars". Tevens werd een zeer groote hoe veelheid alcoholhoudende dranken in be slag genomen. Een woonhuis gelegen op de heuvels van New Jersey, dat als hoofdkwartier en arsenaal diende, bevatte o.a. mitrailleuses en andere wapens, be nevens eea groote hoeveelheid ammunitie. Hethadookonderaardsche gangen waar door de gesmokkelde dranken in het huis werden gebracht. Door een geheim draadloos zendstation werden in code ge stelde telegrammen afgezonden aan de smokkelaarsvloot en deze telegrammen brachten de drankwetambtenaren op het spoor van het station. Verklaard wordt dat de smokkelaarsbende werkte met zes schepen die gewapend mot mitrailleuses en kleine kanonnen alcohol vervoerden van de Bermuda-eilanden naar andere plaatsen. Een nader bericht meldt: De overval geschiedde met 180 man politie; de dranksmokkelaars waren vol komen verrast en boden geen tegenweer. De villa ligt in een eenzame streek in New Jersey, 8 K.M. van de kust ver wijderd. De villa was in een waar fort herschapen. Bij schietgaten in den muur waren machinegeweren opgesteld. Overal lagen jachtgeweren met afgezaagde loop en traanverwekkende bommen gereed, evenals vuurpijlen om te seinen. Onder het huis werd een netwerk van gangen aangetroffen met drankvoorraden, muni tie en een heel archief, dat opheldering kan geven over de relaties die de smokke laars onderhielden en over de organisatie. Twintig kamers in de villa waren luxueus ingericht. Er waren een biljart kamer, een bibliotheek en een welvoor ziene provisiekamer. Op het terrein en in het huis werden 30 personen gearresteerd. De marconist die uit het bijgebouwtje instructies gaf aan schepen buitengaats werd op heeter daad betrapt. Uit de in beslag genomen bescheiden bleek, dat de organisatie 20.000 kisten sterken drank per week verhandelde. De verkoopwaarde daarvan zou 1.000.000 bedragen. Het heet dat vier New-Yorksche beurs- makelaars bij het geval zijn betrokken; en de financiering van de zaak liep over verscheiden bekende banken. De actie van de drankpolitie beperkte zich niet tot de ex-villa van Hammerstein. Over een kustlengte van 800 K.M. wer den tal van opslagplaatsen, winkels, lan dingsplaatsen, kantoren, enz. door de politie vermeesterd. De ontdekking geschiedde doordat ge merkt was, dat er een radiozendstation voortdurend in code-taal seinde. De politie wist de berichten te vertalen; en toen was het spel gauw uit. Een „geheim" zendstation is trouwens gemakkelijk op te sporen. Uit de in beslag genomen boeken bleek nog, dat de organisatie in zes maanden tijds 2.000.000 had verdiend, waarvan de leiders 23 pet. opstreken. vaar liep door den sterken stroom van het vertrekkende schip en ook, doordat hij kans liep door haaien te worden aangeval len. De „Koningin der Nederlanden" ver-j trok naar zee. De „Merkus" waarop de verongelukte diende als vierde machinist lag naast de „Koningin" aan de Oostelijke kade. DE ZONDERLING VAN HE® KONINGSMEER. Naar Wolff aan de Weensche bladen ontleent, heeft het O. M. bij de rechtbank te Weenen besloten een vervolging we gens misleiding in te stellen tegen Win- kler, den zoogenaamden vulpenhouder- koning, wegens de gefingeerde zelllmoord- geschiedenis op het Koningsmeer. Naar men zich zal herinneren had Winkler in een bootje op het meer eenige kleeren achtergelaten met een briefje, dat den in druk moest maken alsof iemand van vor- steljjken bloede zich van kant had ge maakt. DE CHANTAGE PER POSTDUIF. Do daders veroordeeld. Men herinnert zich misschien, hoe be gin September voor de woning van een mqjndirecteur Bom berg een pakket werd gevonden met twee postduiven erin be nevens een briefje. In het schrijven stond de eisch 6000 M. per postduif te zenden; bij weigering zou de direkteur gedood worden. Door het doen volgen van de postduiven werden de afzenders ontdekt, nj. twee jeugdige mijnwerkers. Thans is, naar V. D. meldt, de zaak voor den rechter gekomen. De mijnwer kers bekenden hun daad, maar stelden het voor, alsof zij een grap hadden wil len hebben. Zij zijn veroordeeld tot acht DE VEILING VAN DEN BOEDEL VAN MEVROUW ZOEBKOF, Men meldt uit Berlijn: De eerste dag van de veiling van den boedel van mevrouw Zoebkof heeft 72,000 mark opgebracht, hetgeen aanmerkelijk minder ls dan werd verwaoht. Engelache kunsthandelaars, die op de veiling waren versohenen, verklaarden nog nimmer zoo voordealig te hebben gekocht. Een kost bare met diamanten versierde pot, die door koningin Victoria was geschonken, braoht 620 mark op. Heden was de ver zameling porceleln van mevrouw Zoebkol aan de beurt. Hierbij werden af en toe goede prijzen betaald. Voor Ohineesche schalen en kannen werden van 200 tot 400 mark betaald. Twee Fransche pendules brachten 400 mark op. Een groot, uit 600 stukken bestaand Berlljnsch servies, ver vaardigd naar modellen van Frederik den Groote en versierd met teekeningen van Menzel ging voor 80,000 mark over in het bezit van een Berlijnschen verzamelaar. DE MOORD OP GRAAF STOLBERG. De aanklacht tegen den zoon. Tegen graaf Christian zu Stolberg- Wernigerode is thans een aanklaoht inge diend wegens het veroorzaken van iemands dood door schuld. VADERMOORDENAAR TER DOOD VEROORDEELD. Na een zitting van twee dagen heeft de rechtbank te Ravensburg den 26-jarlgen boerenzoon Julius Zeil ter dood veroor deeld wegens moord. Wegens een ver duistering werd hij bovendien tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zeil had zijn 64-jarigen vader met eed karabijn uit een hinderlaag doodgescho- en zeven maanden gevangenisstraf onderten en het lijk op de boerderij verborgen, aftrek van een maand preventiet De beklaagde, die gedurende het geheels proces uiterst koelbloedig bleef, nam ook HET PROCES VAN ZIZI LAMBRINO TEGEN PRINS KAREL VAN ROEMENIE. Mevrouw Lambrino, men zal het zich; nog wel herinneren, is de vrouw geweest het doodvonnis met stoicjjnsche kalmte op. MarSneberiohten. zij in 1918 te Odessa getrouwd was. Dit huwelijk is door de Roemeensche recht- j djenst 2e kl., toe-gevoegd' aan- den commandant banken ongeldig verklaard, doch de echt-der marine aldaar, genooten stoorden zich daar niet aan, tot dat de prins, om redenen van staat, in bet huwelijk trad met prinses Helena van Griekenland. Intusschen was uit hun ver bintenis een zoon gesproten, Miroea ge naamd en geboren 10 Januari 1920. Na zijn huwelijk met prinses Helena schonk de prins aan mevrouw Lambrino een jaargeld. Daartegenover betwistte zij de den i9en Oct. a.s. overgeplaatst van Wacht- ongeidigheidsverklaring van hun huwelijkschip te Willemsoord naar van Speijk. niet. Toen echter prins Karei zijn tweede;. Bij Kon ibeiluk wn l6 dezer zijn, met in- vrouw verliet, doch in plaats van bij gang van den datum van dit besluit, bevorderd EEN DROEVIG ONGELUK TE SINGAPORE. Jonge Hollander het slachtoffer. De Deli Crt. ontleent aan de Straits Times: Ondanks een wanhopige reddings poging is een jong Europeesch scheeps- machinist onder tragische omstandig heden te Tandjong Pagar aan zijn einde gekomen. Het ongeluk gebeurde toen de „Ko ningin der Nederlanden" van de kade ver trok te ongeveer 9 uur 's avonds. Nadat order was gegeven voor de passagiers om het schip te verlaten werden de tros sen losgegooid en het schip was op het punt te vertrekken toen de 20-jarige scheepsmachinist, G. J. Stekelenburg, af komstig van de K.P.M.-stoomer „Merkus" en een vriend langs een touwladder aan boord sprongen om vrienden voor het aatst goedendag te zeggen. Uitroepen van de kade waarschuwden ïen, dat het schip vertrok. De tweede man slaagde erin de ladder op te komen en naar den voorkant van hot schip te loo ien, welke nog in aanraking was met de cade en daar weer veilig aan wal te komen. Stekelenburg daarentegen daalde langs do ladder af en trachtte over den afstand van 4 5 voet te springen, welke het schip reeds van de kade scheidde. Hij verloor eohter zijn steunpunt en viel ach terover in het water. Het schip vertrok snel, in verband mot het lage tij en men zag Stekelenburg even onder den waterspiegel worstelen om boven te komen. Een Europeesohe haven- employé, G. F. Leachman, dook onmid dellijk naar hem, en hoewel hij erin slaagde de hand van den verdrinkenden man te pakken, kon hij hem tooh niet aan de oppervlakte brengen. Leachman klom weor op dë kade met behulp van een touw en men heeft naur hot lijk van Stekelen burg gezocht met booten en lichten, doch zonder resultaat. De reddingspoging van den heer Leachman was zeer moedig, wanneer men bedenkt, dat zijn eigen leven ernatlg ge- ruat hersteld. haar, mevrouw Lambrino, terug te kee- ren, ging samenleven met mevrouw Lupescu, stelde mevrouw Lambrino een eisch in tot schadevergoeding van 10 millioen frs. en tot het reoht haar zoon den naam van Mircea van Hohenzollern te geven, onder welken naam zij tever geefs getracht had hem ingeschreven te krijgen op het lyceum Miohelet te Parijs, In eerste instantie heeft de Parijsche rechtbank, die de zaak te behandelen kreeg, mevr. Lambrino baar eisch ont zegd. Gisteren zou de zaak weer voor komen. Mr. Campinchi treedt op voor Zizi Lambrino, mr. Paul Bonoour voor den prins. EEN BERGTREIN IN EEN RAVIJN GESTORT. Vier dooden, veertien ernstig gewonden. Naar uit Boekarest wordt gemeld ls op een bergspoorweg een trein, die arbeiders naar bun werkplaatsen bracht, door een ontsporing in een ravijn gestort. Vier ar beiders zijn gedood, terwijl 14 anderen ernstige kwetsuren hebben opgeloopen, ONGELUK OP EEN OVERWEG. In de buurt van het station Ristl aan de lijn Reval-Hapsal is op een overweg een autobus door een goederentrein ge grepen. Er zijn drie dooden en een zwaar gewonde. WEER EEN POLITIEKE MOORD TE SOFIA, De wojwode Awramof is Donderdag te Sofia op straat door onbekenden neerge schoten. Naar men aanneemt is Awramof, die Macedoniër was, uit wraak door aan hangers van Miohailof vermoord. EEN ROMANTISCHE INBREEKSTER. Praag, 17 October. Bruenn en omstre ken worden den laatsten tijd onveilig ge maakt door een bende inbrekers, die groote sommen gelds en voorwerpen tot een waarde van meer dan honderddui zend kronen buit maakte. Onder do thans gearresteerde inbrekers bevindt zioh ook Caeoilia B„ leerlinge van eèn gymnasium* Zij was op een der Inbrekers verliefd geworden en was daarom van het gym nasium weggoloopen. MUITERIJ IN DE GEVANGENIS IN MOABIT. Naar de Vossische Zeltung meldt, ls Woensdagavond ln de afdeellng voor krankzinnigen van de govangonls in Ber lijn Moabit muiterij uitgebroken». Een aantal krankzinnige gedetineerden kwam tegon do bowakers in opstand, die naar verluidt van de vuurwapens gebruik moesten maken. Tegen half twaalf vu de Vl-.soherijberlohten. Aangebracht door konden; Aangebracht door konders: p. et. 0.80—o.4l aas—aio m 4-80—3.00 4.OO-4.OO „«i w Off. van den M.S.D. ie kl. D. W. Claassen, P™3o™ vaA ™6t wSflemsoord^pha^sf oHrtvS tTblreÜ Willemsoord geplaatst ■den voor de functie van hoofdofficier van dien De officieren van den M.S.D. 2e kl. L. C. Lagaaij, B. Zietse en B. Kimmel rijn- geslaagd voor het examen voor hoogeren rang. De off. van den M.S.D. 2e kl. G. W. J. Massa is geslaagd voor het eerste gedeelte van het examen voor off, van den M.S.D. ie kl. De off. M.S.D. 2e kl. HL Riemer» wondt tot luit. ter zee 2e kl. bij de Kon. marine- reserve luit. ter zee 3e kl. bij die reserve D. J. Koolhaas Revers en J. Ott. Off. van den M.S.D. 2e kl. H. J. Takens, onlangs uit O.-I. teruggekeerd, is geplaatst bi) de Nederlandsche vliegtuigenfahriek te Am sterdam voor het houden van toezicht op den aanmaak van vliegtuig-materiaal, Bij Kon. besluit van 15 October a. met 1 November 1929, aan den off. va« adm. der 2e kl. R. H. Cooke, op zijn verzoek, eervol ontslag uit den zeedienst verleend; b. op grond van bepalingen van het dienst plichtbesluit voor Nederlandsch-Indlë, met ingang van 1 Nov. 1929, benoemd bij de Kon. marine-reserve, tot off. van adm. der 2e kl. de heer R. H. Cooke, sub a genoemd, De korporaal-schrijver A. van Haarlem ea de korp.-ziekenverpl. J. P. v. d. Hoek zijn aangewezen om den ïen November a.s. per s.s. Stuijvesant der Kon. Ned. Stoomboot maatschappij naar West-Indië te worden uit gezonden. De bevolen overplaatsing van den serg- macht. C. C. W. Mann van O.zeed.kaz. naar van Galen en de id. van den bootsman H. Riksman van Mar.kaz. Willemsoord naar de O.zeed.kaz. is ingetrokken. De bevolen overplaatsing van serg.-konsta bel P. F. de Meijer van Wachtschip Willems oord naar Medusa is ingetrokken. 22 Oct.: serg.-macht. H. J. van den Buig van Afd. Mara. R'dam naar v. Galen. 21 Oct.: schipper G. L. Vrijhof van Mar. kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willems oord; opperschipper A. Rook van Wacht schip Willemsoord naar Mar.kaz. Willemsoord. 26 Oct.: serg.-maj. der mars. D. Obbes van Mar.kaz. Willemsoord naar Afd. Mars. R'dam; id. C. Schot van id. naar Wachtschip Willems oord; serg. der mars. R. van Campen, J. C. Sinke, W. Bergman^ T. J. W. van der Sel, J. P. Goman, J. F. Ros en I. Beij van Mar.kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord. 26 Oct.; serg. der mars. G. Schut van Mar. kaz. Willemsoord naar Afd. Mars. R'dam. 4 Nov.: serg.-konstabel C. B. Booden van Wachtschip Willemsoord naar Medusa. 21 Oct.: serg.-kok L. P. v. Veen van Mar.- hospl. naar Mar.kaz. Willemsoord; id. W. van Beek van Mar.kaz. Willemsoord naar Mar.- hospitaal. Het vertrek van het stoomschip Barneveld naar West-Indië, waarmede een transport marine-schepelingen zal worden uitgezonden, is uitgesteld tot den 33en October a.s. Oor spronkelijk was het vertrek bepaald op den 22en October a.s. Met ontslag uit den zeedienst: 23 Oct.: mar. ie kl. J. van Eertsa. 17 Oct. 2056 tongen 804 kleine tongen 8 tarbotten 37 kisten schol I 1 44 kisten schol II 8 kisten schar 18 Oct. 8.00-6.00 p. k. 13.00—9.00 823 tongen 12a kleine tongen 4 kisten schol I kisten schol II kisten schaf p. at. 0.60—040 0.20—O. IO H V I I.OO-8.IO 4.00—J.10

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 10