Herman Nypels' Alles op eigen atelier vervaardigd onder leiding van eigen coupeur. Kledingmagazijnen, DEN HELDER. outilleerde wegen te rijden en dat bij reeds een maand hechtenis ondergaan heeft Eisch: drie maanden hechtenis met af trek van één maand preventieve hechte nis en met ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar. Pleldboi. Mr. Th. Folkers, de verdediger conclu deerde tot vrijspraak, subsidiair opleg ging eener lichtere straf dan geëischt Na re- en dupbliek werd de uitspraak bepaald op 81 October a.s. De verduistering ten nadeele van Calvé. De ontrouwe vertegenwoor diger was reeds lang voor Calvé werkzaam. Betreffende de verduisteringen, geplee£ te Weenen, ten nadeel van de Oliefa- brieken Calvé-Delft, deelt men nog mede, dat de aangehouden dr. Kurt Moll gedu rende de laatste anderhalf jaar werkzaam was als generaal-vertegenwoordiger voor Oostenrijk. In het begin van 1928 volgde bij zijn vader op, die dezelfde positie had. Ook voordat hij algemeen vertegenwoor- diger was, was hij reeds verbonden aan het agentsohap. Men hoopt, dat het ver duisterde bedrag minder dan 600.000 schilling of f210.000 zal blijken te zijn en dat door verschillende maatregelen het verlies nog kan worden beperkt. Waar schijnlijk vonden de verduisteringen plaats door het achterhouden van ingekomen gelden van verschillende afnemers. Naar verluidt, is ook de boekhouder gearresteerd. Het bericht, dat de aange houdenen een luxueus leven leidden, schijnt geen waarheid te bevatten. Waar voor het bedrag is gebruikt, is nog onbe- bekend. N. V. PHILÏP'S GLOEILAMPEN- FABRIEKEN. Een offlcleele mededeellng om trent het proces met de Hyalos- fabrlek. De Philip's Gloeilam penfabrieken in het gelijk gesteld op de hoofdconclusie. Naar aanleiding van het bericht, dat den indruk maakt als zouden Philips' Gloeilampenfabrieken veroordeeld zijn tot stopzetting der fabricage van buis- en staafglas en tot betaling eener schade vergoeding van ongeveer drie millioen gulden, verzoekt de directie het volgende mede te deelen Ongeveer 1920 is te Eindhoven een machine voor bovengenoemde fabricage ontworpen en gebouwd, welk machine type sedert door Philips in gebruik is genomen. Deze machine nu zou in con flict komen met een tweetal hier te lande aan een Amerikaanschen uitvinder, Dan- ner, verleende Nederlandsche octrooien, hetgeen door Philips intusschen wordt ontkend. Laatstbedoelde octrooien zijn thans overgegaan in handen van Hyalos, een Zwitsersche maatschappij, die in 1928 een proces wegens vermeende inbreuk is begonnen. Dezer dagen is in dit proces in eerste instantie vonnis gewezen, waarbij de rechtbank, voor wat de vermeende in breuk op de hoofdconclusie der octrooien betreft, Philips in het gelijk stelde, dooh wel meent: sohending van een der onder conclusies te moeten aannemen. In verband hiermede is aan de eische- resse opgelegd, de door haar vermeende- lijk geleden sohade te bewijzen. Het be drag van drie millioen gulden, tot betaling waarvan Philips zou zijn veroordeeld, is dus volmaakt uit de lucht gegrepen en vermoedelijk tendentieus gelanceerd. Bo vendien gaat Philips van dit vonnis in appèl, zoodat van het resultaat nog hoe genaamd niets te zeggen valt. Hoe deze uitspraak ook moge zijn, nimmer zal dit kleine onderdeel der uit gebreide Philips fabricage door een Dultenlandschen octrooihouder worden stilgelegd. Immers, de Nederlandsche Octroolwet erkent in gevallen als dezen den plicht van den octrooihouder des- verlangd een licentie te verleenen. Auto over den kop geslagen. De heer A. Ver kade, directeur van Vorkade's fabrieken, zwaar gewond. Te Zaandam heeft Donderdagmiddag nabij het pontveer aan de Hembrug een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waar bij de heer A. H. Verkade, directeur van Verkade's Fabrieken zwaar gewond werd. Kort voorbij de Hembrug schijnt de chauffeur voor een aankomende auto krachtig hebben moeten remmen, waar door de wagen tengevolge van den slech ten toestand, waarin de weg slch bevindt, over den kop is geslagen. Om den heer Verkade uit zijn benarde positie te be vrijden, moest de wagen worden opgevij- zeld. Behalve de chauffeur bevond zich ook de heer F. Gebhard, directeur der N.V. Zwaardemakers handel- en industrie in de auto, die enkele lichte verwondingen opliep. De toestand van den heer Ver kade, die naar het ziekenhuis is overge bracht, is niet zonder gevaar. De moord In den Blij'dorppolder te Rotterdam. Te Heerlen Is gisteravond tegen half twaalf een verdachte aangehouden. Na een aantal uitgebreide maatregelen, waardoor het mogelijk was geworden dat vannacht door het geheele land in loge menten een razzia zou worden gehouden om een bepaalden verdachte op te sporen en aan te houden, is gisterenavond om half twaalf te Heerlen de bedoelde man gearresteerd. Tegen dezen man heeft de politie meer aanwijzingen dan tegen wien ook en het is niet onmogelijk, dat het verhoor, waaraan hij vandaag in den loop van den dag te Rotterdam zal worden onderworpen, meer klaarheid in de be ruchte moordzaak zal brengen. COLLECTIE SCHILDERIJEN IN BRUIKLEEN AFGESTAAN. Aan het centraal neutraal ziekenhuis te Alkmaar. De kunstverzamelaar P. Boendermaker Oz. te Bergen (N.-H.), die reeds een aantal schilderijen in bruikleen heeft afgestaan aan het gemeentelijk museum te Amster dam en musea en openbare gebouwen el ders, heeft op een verzoek van B. en W aan het centraal neutraal ziekenhuis al hier, eveneens een gedeelte van zijn ver zameling in bruikleen afgestaan. De collectie bevat ongeveer 200 schilde rijen. DE RELLETJES TE MAASTRICHT. Te Maastricht is gistermorgen in het ziekenhuis Calvariënberg zekere Beckers overleden, die bij 't opstootje van Woens dagavond een schot in den buik kreeg. De toestand van den politie-agent is iets vooruitgaande. GAS ONTSNAPT. Donderdagmorgen bleef de gashouder van de gasfabriek der N.V. Continental Gas Mij. te Oosterbeek haken, waardoor ruim 5000 M8. gas verloren ging. Het omliggende terrein werd onmid dellijk afgezet, terwijl de gemeentelijke motorbranspuiten werden ontboden met het oog op het groote brandgevaar. DE KOLENDAMPVERGIFTIGING TE IJMUIDEN. Inzake het geval van kolendampvergif tiging, (opgenomen op pag. 1 van het 1ste blad), ten huize van de wed. J., Kalver- straat te IJmulden, meldt men ons, dat ook bij de oude vrouw het bewustzijn weer is teruggekeerd. Haar toestand is thans re delijk wel. ZEDENSCHANDAAL TE LEIDEN. De politie te Leiden heeft gearresteerd een 26-jarigen gymnastiekonderwijzer, verdacht van het misdrijf, genoemd in art. 247 Wetb. v. Strafrecht Bij dit geval zijn een tiental jongens betrokken, aan wie de gymnastiekonderwijzer les gaf. De man is reeds eerder veroordeeld voor een zedendelict Julianadorp. Blijkens een in dit nummer voorko mende advertentie, treedt Zondagavond in het lokaal van den heer H. J. Benne- man op, de Amsterdamsche humorist Ed. Kapper. FANCY-FAIR. Naar wij vernemen is gisteravond in een daartoe belegde vergadering besloten om half Januari een fancy-fair te hou den ten bate van de Harmonie »Kunst- zin« en de Voetbalvereeniging »J.V. De harmonie zal van de alsdan te ont vangen gelden gebruik maken voor het aaakoopen van nieuwe instrumenten, die door de toetreding van een aantal nieuwe leden, onontbeerlijk zijn geworden. Uit de aanwezigen werd reeds een dagelijksoh bestuur gevormd. Anna Paulowna. DE TOONEELWEDSTRIJD VAN „ORMENIO". Indertijd meldden wij reeds, dat ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan de Vereeniging „Ormenio" een tooneelwed strijd zou houden. Nadere bijzonderheden echter ontbraken ons, omdat de zaak toen nog in voorbereiding was. Thans kunnen wij het volgende mededeelen. Uit de vereenigingen, die wenschten mede te dingen, werden er 4 tot den wed strijd toegelaten, terwijl „Ormenio" zelf, bulten mededinging, op den vijfden avond, den avond, der prijsuitreiking, zal op treden. De prijzen voor de beste opvoering zijn: le prijs, een gouden medaille en 7 100; 2e prijs, een verguld zilveren medaille en 50; 8e prijs, een zilveren medaille en 25. De uitvallende vereeniging, dus die waar aan geen prijs te beurt is gevallen, zal een tegemoetkoming in de door haar gemaakte onkosten ontvangen van 25. Bovendien worden eereprijzen beschik baar gesteld voor: de beate uitspraak, het beste samenspel, de beste regie, de beste tooneelaankleeding en het beste kapwerk. De jury bestaat uit de heeren: H. J. van Wielink, leeraar van het Gemeentelijk Ly ceum te Zaandam; Vincent Berghegge, acteur, regisseur te Amsterdam; P. Visser, leider van „Ormenio" te Anna Paulowna. De wedstrijd heeft plaats in de zaal van „Veerburjg". Wieringen. EEN ZELDZAAM GEVAL. Dinsdag j.1. Is door den heer Rusten burg, slager te Hippolytushoef, een schaap geslacht, dat schoon aan den haak ruim 120 pond woog. Van dit gewicht was 21 pond los vet. Het dier, dat van Wieringen afkomstig was, was 3 jaar oud. R.-K. BOUWVAK ARBEIDERSBOND „8T. JOSEPH". Zondagmorgen om half elf zal in café J. Lont te Den Oever een zeer belangrijke ledenvergadering plaats vinden. Aller op komst zal dan ook zeer zeker gewensoht zijn. CURSUSSEN VOLKSONDERWIJS. Voor de cursussen van onze afdeeling van de Ver. „Volksonderwijs" bestaat veel animo zijn aangevangen te Hippolytus hoef met 36 leerlingen voor de afd. hand werken, 19 voor de afd. rietvlechten en 21 voor de afd. houtsnijden. Voorwaar een goed begin. Te Den Oever zijn voor de afd. handwerken en houtsnijcursussen nog geen leeraren, doch binnenkort hoopt men deze te kunnen aanstellen. VOORDRACHTAVOND. Men meldt ons, dat a.s. Maandagavond in het Christelijk Tehuis te Den Oever voor belangstellenden een voordrachtavond zal worden gehouden door den WelEerw. heer, cand. F. O. Zwaai van Amsterdam. Toegang vrij. NIEUWE ZANGVEREENIGING. Te Den Oever is dezer dagen een Ohr. gemengde zangvereeniging opgericht met aanvankelijk pl. m. 80 leden. Tot directeur is benoemd de heer A. Kraak. ARBEIDERS ONTSLAGEN. Gisteren zijn bij de Amsterdamsche Bal last Maatschappij, afdeeling sluisbouw, te Den Oever, 50 arbeiders wegens overcom pleet ontslagen, hoofdzakelijk timmerlie den en ijzerwerkers. EEN GOEDE VERBETERING. De herstellingen aan de bestrating van den z.g. Beursdijk, den weg die naar het sluisterrein leidt, zijn thans zoover gevor derd, dat deze weg weder voor het verkeer kon worden opengesteld, zoodat van den Gasthuisweg geen gebruik meer behoeft te worden gemaakt. Laten we hopen, dat ook deze weg spoedig van een geheel nieuw wegdek wordt voorzien, want vrij wel niemand maakt daarvan thans gaarne gebruik, dank zij den onbegaanbaren toe stand waarin de weg verkeert. VEREENIGING VAN M.V.Z.- PERSONEEL „V.V.M.P." In de Donderdag 17 dezer gehouden jaarlijksohe algemeene vergadering zijn de bestuursleden, de heeren C. Kuiper (voor zitter), H. Perotti (penningmeester), R. v. d. Velde (2e secretaris) afgetreden. Het bestuur der Vereeniging werd als volgt samengesteld: de heer G. J. van Wely, voorz.; H. Geijsen, le penningm., A. Kalkman, 2e penningm., M. Narold, le secretaris, en J. Roelofs, 2e secretaris. In deze vergadering werd o. m. besloten tot het geven van een feestavond aan het einde van December a.s. HET ONGELUK IN DEN BETON- STORTTOREN. Berichtten wij in ons blad van 12 Oct. j.1., dat de heer Ploeger, wien het ongeluk met den betonstorttoren in den sluisput te Den Oever overkwam, naar Alkmaar werd vervoerd, teneinde te constateeren of tot amputatie van den voet moest worden overgegaan, thans kunnen wij melden, dat deze operatie niet noodig bleek te zijn, ter wijl de toestand van den getroffene naar omstandigheden redelijk wel kan worden genoemd. VERPACHTING VAN VISCHWATER IN DE WIERINGERMEER. Naar men ons mededeelt, zal de Wlerin- g erin eer vanwege de Registratie en Do meinen ten behoeve van de visscherij in gedeelten worden verpacht. VER. VOOR OHR. NATIONAAL SOHOOL-ONDERWIJ8. Bovengenoemde Vereeniging heeft een feestelijke bijeenkomst georganiseerd ter gelegenheid van de opening der Christe lijke School te Den Oever, welke zal wor den gehouden op Donderdag 81 October a.s„ des avonds half 8, in het Christelijk Tehuis voor Zulderzeewerkers aan den Gasthuisweg, naast de nieuwe school. Het programma bestaat uit een ope ningswoord door den voorzitter der Ver eeniging, den WelEd. heer J. Bosma, een welkomstwoord, daarna een feestrede van den Weleerwaarden heer Ds. H. J. Helda (van Vlaardingen). Vervolgens zullen door eenige dames een tweetal zangnummers ten gehoore worden gebracht, terwijl ns deze nummers het personeel der school zal worden geïnstalleerd. Dan volgt als laatste nummer voor de pauze een korte toespraak van het hoofd der school, den heer S. Juisting. Hierna worden gemeenschappelijk eeni ge liederen gezongen, waarna de feestelijke bijeenkomst zal worden gesloten. Ir. J. A. RINGERS, DIRECTEUR- GENERAAL VAN HET DEP. VAN WATERSTAAT. Van 1921 tot 1927 was Ir. Ringers oor spronkelijk Ingenieur, later Hoofdinge nieur bij den Rijkswaterstaat, belast met den bouw eener nieuwe schutsluis c.a. te IJmulden. In deze zes jaren heeft hij aldaar pioniersarbeid verricht. Het oor spronkelijke kostbare plan, deze schut sluis, welke in hare afmetingen 400 X 50 X 15 Meter, de grootste sluis der wereld zou worden, in de natte, (caisson methode) uit te voeren, werd niet ge volgd. Daarentegen kwam het plan van Ir. Ringers voor bouw in de droge (afslui ting door middel v. een ijzeren damwand v. de bouwputten en intensieve bemaling), hetwelk een aanzienlijke besparing op de kosten beteekende, voor uitvoering in aanmerking en onder zijn krachtige lei ding was het sluisllchaam bij zijn ver trek in 1927 zoover gevorderd, dat de betonwerken grootendeels reeds waren voltooid en voor de nog niet voltooide gedeelten de plannen reeds grootendeels gereed waren. De nog te verrichten grondwerken hebben echter nadien veel stagnatie on dervonden, o.m. door gebrek aan afzet gebied voor het zand, doch indien zich geen tegenvallers voordoen, zal waar schijnlijk einde van dit jaar het eerste schip de sluis kunnen passeeren, waar mede de kroon zal worden gezet op het werk van den bekwamen Waterstaats- ingenieur, wiens arbeid van zoo'n groote beteekenis was voor de ontwikkeling van het scheepvaartverkeer. Zich in het burgerleven terugtrekkende aanvaardde hij de verantwoordelijke positie van directeur-hoofduitvoerder van een bedrijf, hetwelk een aanvang zou maken met de verwezenlijking van de grootsche plannen tot uitvoering der Zui derzeewerken, n.1. de afsluiting van den Wieringermeerpolder en het maken van den grooten afsluitdijk van Wieringen naar Friesland. Het eerste werk is dezen zomer een voldongen feit geworden, en het mag wederom aan de bekwame leiding ge dankt worden dat dit eerste werk een dergelijk succes werd. (Zooals men weet kwam de sluiting van den Wieringer- meerdijk tot stand, ongeveer 2 maanden vóór den uiterst nauwkeurig berekenden opleveringstermijn). De groote afsluitdijk is reeds in volle uitvoering. Aan de Wie- ringerzijde is reeds ruim een kilometer gemaakt. Het gedeelte afsluitdijk tus- schen de Friesche kust en Kornwerder- zand is voltooid. Tusschen Kornwerder- zand en Wieringen verrees dit jaar het thans reeds uitgestrekte »Breezand« (met twee havens), vanwaar uit men reeds in de richting Kornwerderzand den dijk aanlegt, Verzuimen wij daarbij niet de belangrijke kunstwerken (sluizencom- plexen), welke onder leiding van Ir. Rin gers, op Wieringen (onderbouw) werden uitgevoerd en op het Kornwerderzand (onder- en bovenbouw) thans in uitvoering zijn, alsmede den aanleg door de M.V.Z. van den proefpolder te Andijk, dan stal hst velen duidelijk zijn dat het vertrek van Ir. Ringers een gevoelig verlies be- teekent voor de Maatschappij waaraan hij was verbonden. Edoch, een Fransch spreekwoord zegt»On revlent toujours ses premiers amours«, en in het feit dat Ir. Ringers wederom den Rijkswater staat za) gaan dienen en wel in de hooge positie van Directeur-Generaal, meenen wij te mogen constateeren dat dit spreek woord wel op hem van toepassing is; moge het Ir. Ringers gegeven zijn den Lande nog vele jaren in gezondheid en voorspoed zijn diensten te bieden. Schagen. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Vervolg van de vorige week. De collectie vee bestond uit 40 stieren en 40 stuks van het vrouwelijk geslacht. Met de „Gaasterland", een der stoom- sohepen van de Holland-Amerika lijn, werd de overtooht gemaakt. Deze boot was expres voorde reis gehuurd. In den beginne had men met verschillende moei lijkheden te kampen het weer was slecht, het volk dat het personeel moest ver zorgen was vele dagen zeeziek. Doch toen men voorbij Spanje was gekomen en westwaarts den Ooeaan instoomde werd het weer beter en verder hadden wij tot aan de Amerlkaansohe kust mooi weer. Na 18 dagen voer de boot de haven van Vera Gruz binnen. Het oord waar wij aankwamen had een BK>na m heerlijk klimaat. De naohten waren eehterdige hulp. koud. Als iemand vreemde landen bezoekt, dan kan hij wat vertellen, zoo ook hier. Slot de volgende week. MARKTO VERZICHT. Dank zij het mooie weer en het merk waardig feit, dat er nog tamelijk wat gras is, is de handel in gebruiksvee goed, de beste beestjes zijn zelfs duur, kalfkoeien worden weinig aangeboden; hoogste markt voor dit soort was 820. Magere koeien gingen tot 820, pinken tot 180. In den vetveehandel worden goede prij zen gemaakt, er wordt vlot verkocht, mede tengevolge van de omstandigheid, dat de aanvoer niet buitengewoon groot was. De hoogste markt was 415. Van den stieren- handel konden we geen goeden indruk krijgen, daar het aantal aangevoerde te gering was om een beoordeeling te kunnen doen; hoogste markt 225. Ook in den graskalverenhandel komt wat muziek, voor het leven is er ook eeni ge vraag; de prijzen voor de slacht blij ven goed gehandhaafd; hoogste markt 100. De nuchtere kalveren weten van geen krimp geven, zij blijven het heele jaar bijna door tot de vaste bezoekers be- hooren. Zooals den laatsten tijd gebruike lijk, was ook nu de markt n.1. tamelijk hoog en wel tot 28. Voor het wolvee is er eenige kentering gaande, de prijzen van verleden week kon den niet vlot gehaald worden, hoewel b.v. van de veehouders -de helft van de vorige weeksche aanvoer gemarkt werd; magere schapen tot 42, vette tot 45, overhou- ders tot 82. Hoewel de prijs niet bepaald veel lager voor de vette varkens is, is er toch achter uitgang, de vette knorren konden „slechts" tot 41 cent per pond komen. Ook deze teruggang is in den handel der magere varkens en biggen te bespeu ren, welke tot 86 gingen; de biggen tot 26. De paardenwereld schitterde door afwe zigheid. AANBESTEDING. Te Schagen werd Woensdagavond aan besteed een badhuis aan de Wiel, voor rekening van Het Witte Kruis. Het auntal inschrijvers bedroeg 7. Hoogste inschrijf- ster was de fa. Koot en Van der Molen te Alkmaar voor 2657, laagste inschrijver de heer M. Doorn te.Oudesluis voor 2180. Gunning aangehouden. VEE-UITVOER NAAR HET BUITENLAND. In de maand Sept. werden na goed keuring naar het buitenland verzonden: 2549 runderen, waarvan 1000 naar België en 1096 naar Italië. Na een paar jaar van stilstand van den veeinvoer, is de gelegen heid van invoer door de Italiaansche regeering sedert eenige maanden weer opengesteld. Wij zien uit de opgegeven cijfers, dat de handel al heel wat klanten heeft teruggekregen. ZIEKTEVEREEN. „HELP U ZELF". De ziektevereeniging >Help u zelf* te Schagen ontving in het 3e kwartaal van 1929 f 300.15, de totale uitgaven bedragen f 307.70, alzoo een nadeelig saldo van f 7.55. Het aantal ziektedagen bedroeg 265aan de 8 zieken werd f 251.25 uit gekeerd. In dit kwartaal bleef het aantal leden gelijk. Wegens huwelijk van mejuff. Van der Sluis, welke tot aller genoegen eenige jaren onderwijzeres was aan de Land bouw Huishoudschool te Schagen, is thans benoemd mejulï. WJjnia te Den Hulst Overijsel. Burgerlijke Stand van Schagen van 10 tot 17 October 1929. GEBOREN: Cornelis, x. v. O. Tuinman en G. H. J. van Meerten. ONDERTROUWD: J. O. Ras, 27 jaar, boekhouder, en A. N. A. Hopman, 25 J., zonder beroep, belde wonende te Schagen. OVERLEDEN: Dirk Keet, 67 j., echt genoot van Niesje Bakker. Politie Schagen. Verloren: een achterhekje van een auto, een gouden speld, een kalf. Gevonden: een kaas, geldswaardig papier. Zljpe. DE ONDERWIJS-MISERE TEN PLATTE LANDE. De gemeente Zijpe wordt in haar open baar onderwijs wel geteisterd door muts- If: £LB,leevkrachten hadden in een half jaar tijds 11 benoemingen plaats. Er zijn benoemd in dien tijd 2 hoofden van scho- ond®rwlJ?eres8en, 2 onderwijzers, teruijl nog 8 onderwijskrachten op vervul ling wachten. b. n q n tl a x jf IS is ■d rf 3 <b S it ii 5 Texel. EEN ONGELUK. Pe k0er O. Smit, tijdelijk werkzaam in het pakhuis der L.T.B., kreeg een stuk yzer van een z.g. „zakkenwagen" op het oeen waardoor een vrij diepe wonde ont- Hr,°nï!' i Hsllema verleende geneeskun- Vraagt prijscourant. WIJ concurrearen scherp Gedurende de pauze zal gelegenheid worden gegeven de versierde school te be zichtigen, terwijl aan de genoodigden thee enz. zal worden aangeboden. Na de pauze volgen nog eenige toeBpra' ken van genoodigden, alsmede van cand H. J. Winter, orgelspel, zangnummers t< geven door de Chr. Zangvereeniging on der leiding van den heer A. Kraak. Zooals wij in ons vorig blad reeds met enkel woord onder de rubriek »Binnen- land« berichtten, is Ir. J. A. Ringers, Directeur-Hoofduitvoerder der N.V. My. tot Uitvoering van Zuiderzeewerken (hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat m.v.) benoemd tot Directeur-Generaal van Waterstaat, welke benoeming door Z.Ed.Gestr. zal worden aanvaard. Ir. Ringers, vanaf 1 Januari 1927 Di recteur-Hoofduitvoerder der N.V. »M.U. Z.« vestigde zich alhier aan het einde van dat jaar. Gedurende twee jaren heeft onze gemeente Ir. Ringers tot hare in woners mogen rekenen en velen, zoo niet allen, zullen de sympathieke en geachte figuur met leede oogen zien vertrekken Onze Mexicaansche drijvers sliepen in wollen dekens gerold op het dek van de veewagens, onze trein werd bewaakt door een afdeeling soldaten, om ons tegen roovers te beschermen. Wij zagen eenige gevangenen die aan elkaar waren vast geketend om een vlucht te voorkomen. Wij hadden hooi uit Friesland meege nomen, doch in de Mexicaansche wate reu ontvingen wij inlandsch groenvoer: Mexicaansche lucerne klaver. Dit is een heerlijk vosr. d 7 'S b v 3 n b X 1 V j d li T u m 1 it a s b i a

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 18