HELM WW NIEUWSTE DESSINS UITERST LAGE PRIJZEN Alg. Coöp. „Helder" U. A. TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. VOOR WINTERJASSEN ULSTERS EN REGENJASSEN VAN DONDERDAG 24 OCTOBER 1929 22 October slaagde te 's-Gravenhage voor het machinisten-diploma (O) onze stadgenoot de heer C. v. d. Plas. Voor het examen Handenarbeid (aanvullend gedeelte: hout) te 's-Graven- hage gehouden, slaagden de heer S. de Böck 21 October en de heer J. Bommel 22 Oct. j.1. Beiden waren cursisten van den heer Joh. W. Stevenson. de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den heer c. de boer. In verband met .de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den heer 0. de Boer, die morgen (Vrijdagmiddag) om half één vanuit het sterfhuis plaats heeft, zal onze zaak morgenochtend na half twaalf gesloten zijn. Stukken voor de drukkerij, advertenties etc. kunnen in de brievenbus van de druk kerij worden bezorgd. r. n. van os. Bedankt als raadslid. De heer R. N. van Os heeft zich ge noodzaakt gezien om gezondheidsredenen zijn mandaat als lid van den Raad dezer gemeente neer te leggen. Hij was sinds 21 Mei 1919 lid van den Raad en be hoorde, zooals men weet, tot het conser vatieve deel van de katholieke fractie. Wat de raadscommissies betreft, was de heer Van Os lid van de Commissie voor het Grondbedrijf, en de Commissie van Bijstand voor Publieke Werken. Verder was hij door den Raad aangewezen om zitting te hebben in de Commissie voor de schatting van de gronden van het Grondbedrijf, een door den Raad inge steld lichaam, waarin de heer Van Os als deskundige uit den Raad zitting had. De heer Van Os was voorts van de op richting af tot aan de opheffing lid der Huurcommissie, en is nog lid van het Burgerlijk Armbestuur. Door zijn tienjarig raadslidmaatschap was hij uit den aard der zaak met tal van vraagstukken in aanraking gekomen, waaromtrent hij op vaak geestige wijze zijn meening gaf en die hij met groote slagvaardigheid'wist te verdedigen. De heer Van Os wordt opgevolgd door den heer A. J. J. van Gessel, chef de bureau van Bureau Boekhouding op 's Rijkswerf. de indische mail. De „Nederland"-express (in aanslui ting P. C. Hooft) komt Zaterdagmorgen in ons land. eerste marine-concert. Onder groote belangstelling is de reeks winterconcerten van het Stafmuziekcorps gisterenavond geopend met een program ma, dat, zooals wij hebben gemeld, gewijd was aan Beethoven en Massenet. Hartelijke woorden aan de na gedachtenis van den hoer De Boer Nadat op de de laatste jaren gebruike lijke wijze met het volkslied was geopend, betrad de heer Leewens het podium. Het is geen gewoonte, zoo zeide hij, de con certen met een rede te openen, maar dit maal moet daarop een uitzondering wor den gemaakt. In hartelijke, wei-gekozen woorden bracht spr. een woord van eerbiedige hulde aan den heer C. de Boer, die van den aanvang de stuwende kracht was voor deze concerten. Toen spr. er omstreeks 14 jaar geleden den heer De Boer over sprak, was deze aanstonds vol enthou siasme en stond hij aan spr. zijde om te trachten de concerten ook voor de groote massa toegankelijk te maken. Ook inzake de subsidieering bewees de heer De Boer een warm hart te bezitten voor de leden der marine-kapel, terwijl hij tevens de groote beteekenls van de concerten ook voor het publiek inzag. Het is dan ook wel treffend, dat de heer De Boer, die door zjjn drukken werkkring zoo goed als nim mer gelegenheid had naar uitvoeringen te gaan, geen concert verzuimde. Hoewel ook het comité op den dag der begrafenis tegenwoordig zal zijn, meende spr., dat thans reeds op deze plaats te moe ten zeggen, aangezien dan wel meerderen het woord zullen wenscben te voeren. De woorden van den heer Leewens wer den met applaus begroet. Omtrent het concert valt het volgende te vermelden: Geopend werd met de ouver ture Egmont, die zeer klankvol werd ver tolkt. Zij werd gevolgd door de 8e sym- phonie, welker vertolking o. i. wat leed onder een zekere matheid, welke de weder gave kenmerkte. Er was eenige aarzeling, blijkbaar voelde men zich op dit terrein nog niet geheel zeker. Het best was nog de inzet van het tweede deel; in het me nuet b.v. schoot men tekort, ook het alle gro vivace van het begin miste de typisch Beethovensche allure. Misschien dat meer dere repetities hierin verbetering kunnen brengen. De beide werken van Massenet waren van gansch andere structuur en vonden een dankbaar gehoor, een muzikale inter pretatie, terwijl een Joodsch kerkgezang Elohenu, geïnstrumenteerd door den direc teur, een aangenaam intermezzo vormde. ITALIAANSCHE OPERA. Opvoering van „Faust", Dinsdag 12 November. Thans kunnen we mededeelen, dat met de directie der N. V. Italiaansche Opera officieel is overeengekomen, dat den Hel der op 12 Nov. een opvoering krijgt van de Opera „Faust" in optima forma, met groot orkest, koren en balletten. Er zal d en datum weder een extra-trein van den Haag naar den Helder en terug loopen, waarvan de bezoekers uit de omliggende plaatsen gebruik kunnen maken. Onz- stadgenooten raden we reeds nu aan Dinsdag 12 November vrij te hou den voor deze buitengewone opera-opvoe ring. uitslag openbare verkooptng. Gisterenavond heeft notaris A. M. En- gelmann in het gebouw „Musis Sacrum" publiek verkocht de navolgende perceelen: Huis en erf aan de le Vroonstraat no. 10, groot 88 cA., id. no. 12, groot 69 cA., id. no. 14, groot 1 A. 7 cA., id. no. 16, groot 86 cA. Kooper de heer J. A. Steenman q.q. voor 5192. Huis en erf aan de 2e Vroonstraat no. 60, hoek Koningdwarsstraat, groot 40 cA. Kooper de heer D. Pot q.q., voor f 1060. Huis en erf aan de Wachtstraat no. la, groot 61 oA. Kooper de heer O. Ottervan ger voor 320. Huis en erf aan de Schagenstraat no. 66, groot 81 cA. Kooper de heer F. GTeven voor 1825. Huis en erf aan de Schagenstraat no. 68, groot 79 cA. Kooper de heer P. Assendorp q.q. voor 1802. Huis en erf aan de Schagenstraat no. 111, groot 87 cA., id. no. 113, groot 87 cA. Kooper de heer J. Freeke voor 3601. 'Huis en erf aan de Oostslootstraat no. 28, groot 1 Are. Kooper de heer K. Duin- ker q.q. voor 1700. Huis en erf aan de Oostslootstraat no. 30, groot 1 Are. Kooper de heer O. Kleijn voor 1500. Huis en erf aan de Oostslootstraat no. 32, groot 94 cA. Kooper de heer D. Pot q.q. voor 1725. Huls en erf aan de Sluisdijkstraat no. 51, groot 1 Are. Kooper de heer G. Wieren voor 3560. Huis en erf aan de Kuiperstraat no. 42, groot 64 cA. Kooper de heer J. v. d. Wijk q.q. voor 704. Huis en erf aan de Dijkstraat no. 80a, groot 2 Aren. Kooper de heer R. Koning voor 3985. nieuwe revue van alb. boelens „Nou moet ,1e eerlijk: wezen": een groot succes. Wij willen inderdaad eerlijk zijn. En direct constateeren, dat deze nieuwe revue, de vierde, welke de heer Boelens hier Dinsdagavond voor het eerst ten tooneele bracht, een groot succes is ge worden, en haar voorgangsters verre heeft overtroffen. Overtroffen in monteering, in costuums, in handeling ook. Trouwens, wij hadden het al gezegd: de heer Boelens heeft zich thans de medewerking van wat oudere krachten weten te verschaffen, alsook van eenige mannelijke jongelui, en dit is aan het geheel, zoowel wat den zang betreft ais ook het spel, zeer ten goede gekomen. Het dilettantische, dat de vorige revue's nog min of meer ken merkte, is verdwenen, en de revue kan zich, naar onze meening, zeer goed meten met verschillende van de voorstellingen van beroepsgezelschappen, zooals wij die hier ook hebben gehad. Er is een keur van buitengewoon fraaie costuums, voor het meerendeel geheel nieuw, en er zijn speciale decors voor vervaardigd, waar door de uitmonstering sohitterend is«ge- worden. Bovendien heeft de heer Boelens, nu hij over volwassen meisjes de beschik king had, zijn eischen ten opzichte van tooneel en zang hooger kunnen stellen, hetgeen natuurlijk den tekst ten goede is gekomen. Het was een volle zaal, die deze eerste uitvoering bijwoonde, en er is hartelijk en veel gelachen. Een goed ding voorzoo'n nieuw werk, omdat het, beter dan welke recensie ook, de beste aanbeveling is. Het gelach begint al dadelijk, als Boelens, in vrouwenrok en een soort sjamberloek gehuld zich komt presenteeren als de echtgenoot van de schoone Annie Schutte, doch door een rijken neef uit Canada, die naar Holland is gekomen om den Helder te zien, hardnekkig voor zijn nicht wordt aangezien. Vooraf hebben we een allervermakelijkste dialoog gehad tus- schen het vermeende echtpaar, waarbij de dames in de zaal zich tranen met tuiten lachten. Origineel is de wijze waarop Boelens (die zich later bij Neels laat metamorphoseeren in een tip-top gentle man) den neef de stad laat zien. Neef wil namelijk de merkwaardigheden van den Helder zien. Welnu, eerst komt er een met een stuk van een kachelpijp, dat de Kromme Elleboogsteeg voorstelt. Een speelgoed-locomotiefje op een schotel stelt de Spoorstraat voor, een half wittebrood de Broodsteeg, twee zwaar-verbondenen, een militair en een burger, het Hospitaal met militaire en burgerafdeeling. Een olie- en azijnstel is het Peperhuisje, een botervlootje onze vloot (I). En heelemaal aan het eind komt een man, zwoegend onder den last van een zwaren zak.| „What's thatvraagt de Ganadeescbe neef. «Weet je dat niet?" is het antwoord. „Dat is de Heldersche belastingbetaler, die onder de zware belastingen zwoegt". Zoo iets slaat natuurlijk in. ^fiaar er zijn ook goede dingen die Den Helder kan laten zienhet Post- en Tele graafkantoor, het carillon van het raad huis, onze muziekcorpsen, die maar steeds eerste prijzen weghalen op concoursen, onze sportclubs, onze Nutsspaarbahk, waar rnim 1 millioen in een jaartijdsis ingelegd. Als dat zoo door gaat, verliezen we onzen naam van jutters en worden „Potters" genoemd. Ook de verzorging Modern Fotowerk Engelsche schetsen le klas reproductiewerk. Foto's voor Industrie. EEN MOOIE FOTO IS EEN WELKOM >0» ST. NICOLAASCADEAU mi Foto: EISELiN - Polderweg 60 van onze ouden van dagen krijgt een pluim. Deze vermakelijke dialoog, geestig en origineel zooals we zeiden, wordt afge wisseld met een scène uit het Oudelie- denhuis, waar twee allervermakelijkste oudjes Boelens en O. Schutte weer een pittigen, kruldigen dialoog geven, die er goed ingaat bij het publiek. Dan krijgen we een lampenflnale, die alweder uitmunt door de costumeering en de aan kleeding. Ook het gezang staat zeer hoog. Prachtig is de scène van de druiven wingerd, niet alleen door de costuums, maar ook door de decors, die er speciaal voor vervaardigd zijn. De humor wordt afgewisseld door ernstige intermezzo's, en hiervan is de scène in den apachen- kelder vooral te noemen. De kleine Bep- pie Petit is met O. van der Kooij de beste danseres van bet troepje, en wat zij vooral na de apaohenscène geven, mag worden gezien. Cor Schutte is een uit stekende dramatische kraeht; in de apaehenseène geeft zij werkelflk tooneel- spei. Wij noemen voorts nog het buiten gewoon grappige tooneeltje met deu hypnotiseur, waarbij de heeren Donk en Boelens een groot en welverdiend succes oegsten, terwijl in de ernstige scène «Schuldig* Beppi Petit met Cor Schutte (deze laatste als de mevrouw van Pro Juventute) ea Boelens als de vader van het misdadige kind eveneens uitstekend komediespel gaven. Er is voorts nog een mooie orchideeën- finale, een parasoldito en een waar bont en zij wordt gedemonstreerd, en nog veel meer, dat wij niet alles kunnen noemen. Dit alles is waarlijk een lust voor het oog. Het publiek was dan ook zóó ent housiast over het genotene, dat het spon- staan de hoofden bij elkaar stak en den heer Boelens na afloop met een keurig bloemstuk huldigde. Het was wel ver diend. Door allerlei omstandigheden heeft deze eerste opvoering vertraging onder vonden, maar de resultaten zijn dan ook zooveel mooier. En dat besloten werd reeds Zaterdagavond weder een herha ling van de revue te geven, is wel het beste bewijs van het inslaan, dat zij deed. Vermelden wij tenslotte nog, "dat de decors geschilderd zijn door den heer Neyts, naar ontwerp van den heer Polak. Het ls zonder eenigen twijfel of deze revue zal ia den aanstaanden winter zeer veel stadgenooten een amusanten avond bezorgen. AANRIJDING. Dinsdagmorgen bad op de Westgracbt, hoek Breewaterstr. een aanrijding plaats, waarvan de handkar van den heer Pauw het slachtoffer werd. Een auto reed den wagen aan, zoodat de zure en zoute ha ringen over de straat werden verspreid. De handkar werd nogal beschadigd. VOORZICHTIG MET AAN HET STRAND GEVONDEN BUSSEN! In ons nummer van Dinsdag hebben wij onder het opschrift „Gevaarlijke Strand vondsten" (zie Gemengd Nieuws Binnen land) melding gemaakt van het aan het Zandvoortsche strand aanspoelen van blikken bussen, welke een gevaarlijke springstof bevatten, waardoor een inwoner van Zandvoort ernstig is verwond. Naar aanleiding hiervan wordt ons van politiewege het volgende medegedeeld: Bij politie-onderzoek werden ten huize van verschillende, inwoners te Zandvoort dergelijke bussen gevonden, en in beslag genomen, in totaal ongeveer 200 stuks. De bussen, ter grootte van een carbidbus, hielden elk 5 van de gevaarlijke voorwer pen, welke de ontploffing veroorzaakten, in, en dragen een opschrift in de Russi sche taal, waaruit blijkt, dat dit zijn deto- nators voor explosieve trotilbommen voor Vickers houwitsers. Uit de spelling van enkele Russische woorden kon worden opgemaakt, dat ze dateeren uit de dagen vóór Kerensky, zoodat zij waarschijnlijk voor de Russische regeering omstreeks 1917 zijn vervaardigd. De vraag blijft open met welk doel deze springstoffen thans via de Noordzee zijn vervoerd. Daar het niet onwaarschijnlijk wordt geacht, dat langs de geheele kust dergelijke bussen zijn aangespoeld, brengt die commissaris van politie de bevolking het gevaarlijke van deze voorwerpen on der het oog. Laat ieder, die verdachte bussen heeft gevonden, daarvan dus ten spoedigste kennis geven aan de politie. De vijf voor werpen, welke deze bussen bevatten, en die uiterst gevaarlijk zijn, lijken op een groo- ten spijker met stomp uiteinde, en voor zien van gaatjes. „HET TEEKEN OP DE DEUR". Uit de advertentie betreffende de a.s. opvoering van „Het Teeken op de Deur", het interessante, en in hooge mate boeien de stuk, dat hier a.s. Woensdag door het Nieuw Nederlandsch Tooneel, directie Louis Saalborn, wordt opgevoerd, heeft men gezien, dat de gelegenheid voor plaatsbespreking Zaterdagmiddag a.s. wordt opengesteld. Men zal goed doen deze advertentie aandachtig te lezen, daar hierbij de regeling voor houders van abonnementskaarten is aangegeven. Voor niet-abonné's zijn op de bespreekuren kaarten verkrijgbaar a 2.40. Met het oog op de zakenmenschen, is hèt aanvangsuur voor deze voorstelling wederom op half negen gesteld. Wij hebben reeds vermeld, dat dit stuk een vijftal jaren terug bij Royaards een welverdiend succes genoot, en een gan- sche serie voorstellingen hiermede door het geheele land gegeven werd. Saalborn heeft het weder op zijn repertoire ge bracht, en behalve Saalborn zelf, Magda Janssens, en Tourniaire, die er indertijd een rol in vervulden, spelen thans mede Johan FioletJRien van Noppen, Helene TreepVink, Miep van den Berg, John Cobau, Jon Grader en Jan Lemaire. STRAATGEVECHTEN. Een abonné verzoekt ons plaatsing van bet onderstaande: Het is een opmerkelijk feit, dat, waar tegenwoordig zeer velen zich beijveren om den wereldvrede te verkrijgen en groote organisaties daarvoor de steun van hunne leden inroepen en ieder wel denkend mensch dezen steun ook zal willen verleenen, juist thans in de plaats onzer inwoning de jeugd allesbehalve vredesgezind is en elkander op Woensdag en Zaterdagmiddagen te lijf gaat als ging het op leven en dood. Niet dat het de moeite van bet vermelden waard zou zijn, indien het bleef bij een vuistgevecht, doch het is veel erger, omdat gebruik gemaakt wordt van veel geraffineerder middelen, zooals stokken waarin opzette lijk spijkers geslagen zijn, ijzeren staven en van ijzeren punten voorziene stokken. Dit nu is al heel laag voor jongens, om op die wijze te vechten en bovendien uiterst gevaarlijk, zooals bewezen is, daar enkele jongens zwaar gewond zijn in het gezicht of door een slag op het hoofd, ja zelfs bewusteloos zijn geslagen. Nu moest zooiets toch in onzen tijd niet meer mogen voorkomen en is het toch zeer zeker in de eerste plaats de taak van de ouders om bestraffend op te treden, maar ook voorkomend, door hun jongens te beletten er met stokken of ander wapentuig op uit te gaan. Verder vertrouwen we, dat ook in deze de hoofden der scholen en de politie duchtig zullen ingrijpen, door de boos doeners flink te straffen, want zulke schandalen moeten ferm aangepakt wor den en dit kwaad mag niet voortwoekeren. KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dlnsdaig 22 October. Het was al half twee voordat de rijks veldwachter zijn platte pet voor zijn blin kende helm verwisselde en toen nog was de deurwaarder nog druk bezig met het uitzoeken van de stukken, zoodat we maar zeggen willen, dat het geduld van pers en publiek, dat om 1 uur al present was, op een zware proef werd gesteld. In deze zitting, die meer dan twee uur duurde, zat al zeer weinig copie en de hoofdschotel van het gerecht werd ge vormd door eenige aanrijdingen. Als eer ste zaak werd echter behandeld een meer dan schandelijke melkknoeierij. De zoon van den veehouder J. Br., die belast was met het melken van de koeien van zijn vader, had daarbij een dier, dat geen melk gaf, doch een slechte, breiach- tige substantie, die schadelijk was voor de gezondheid van kleine kinderen en ook nadeelig voor zieken en zwakken. De jon geman echter, waarschijnlijk van de ver onderstelling uitgaande dat hij de melk zelf toch niet gebruikte, deed deze slechte en ondeugdelijke melk door de andere melk heen, zoodat het op het oog niet te zien was dat ze niet deugde. Gelukkig is er nog een keurings- en warendienst, waarvan Dr. Moll te Alkmaar, directeur is, en deze had een monster genomen en de knoeierij ontdekt. De vader van den jongen Br., die als hoofd van het bedrijf verantwoordelijk is, stond voor dit geval terecht en veront schuldigde zich met te zeggen dat hij er niets van had geweten, omdat zijn zoon de zaak behandelde. De ambtenaar van het O. M. hield hier mee rekening, dooh kwalificeerde de over treding als zeer ernstig en vroeg een boete van 75 gulden, subs. 75 dagen hech tenis. Conform den eisch werd de man veroordeeld. Hierna kwamen aan de orde een aantal aanrtjdli%en en verkeersover tredingen. Eerste verdachte was de brandstoffen- handelaar J. K., die, volgens de getuige v. d. V., op de Bassingracht links van den weg zou hebben gereden en daar door de oorzaak zou zijn geweest dat de chauffeur Z., die met een vrachtauto uit de Vischstraat kwam, geen ruimte had om rechts te passeeren en tegen een boom reed, waardoor de auto nogal aanzienlijke beschadiging bekwam. K. beweerde dat hij niet links had go- reden. De weg is slechts 4 meter breed, bovendien had hij een lantaarnpaal moe ten ontwijken en dus is het mogelijk dat hij 5 c.M. over de helft van den weg was geweest met zijn linkerwiel, doch dat kon ook niet anders. Z. en de getuige v. d. V. hielden echter vol dat hij wel links had gereden en dus zat er voor den kanton rechter niets anders op dan den over treder te veroordeelen, wat hij conform den eisch, tot 25 gulden boete, subs. 26 dagen deed. De heer B., van Wieringen, was, ter wijl hij op zjjn fiets reed door een even eens op een vehikel rijdende jongeman, den polderwerker P., geramd. Het jonge- mensch had hem toen bovendien nog uit gescholden, misschien om den schrik te verdrijven, zooals men kleine kinderen, als zij te water hebben gelegen een pak rammel geeft. B. was daarover echter niet •gesticht en deed aangifte van een en an der, met gevolg dat de zaak nu voor den kantonrechter werd behandeld, waar bleek mede door het getuigenis van den heer A. B. te (W.), die de aanrijding had gezien, dat P. voor de volle 100 procent schuldig was. Hii werd, conform den eisoh, veroor deeld tot 4 gulden boete en betaling van de civiele vordering, tot een bedrag van 4 gulden. Hierna kregen we een drama bij de Keizersbrug, waar de landarbeider v. 't H. VRAAGT ONZE UITGEBREIDE STALENCOLLECTIE TER INZAGE KONINGSTRAAT 7—9 AFD. KLEEDING TELEFOON 60 was aangereden door den chauffeur C. K., die uit de Janzenstraat kwam en in de richting reed van de Keizersbrug. Van 't H. kwam uit de Sluisdijkstraat en wilde eveneens naar de Keizersbrug rijden. De auto had geen signalen gegeven en dus stond v. 't H. plotseling voor het feit door den chauffeur alk een stuk vuil over reden te worden. Die chauffeur deed in het geheel geen moeite zijn vaart te minderen of v. 't H. te ontwijken, dooh reed den jongeman tegen den grond en trachtte toen, door vol gas te geven, uit de voeten (heter is misschien uit de wielen) te komen, waardoor hij op de Kei zersbrug bijna een tweede aanrijding ver oorzaakte. De boosdoener was niet ter terecht zitting aanwezig en hoorde dus niet de minder vriendelijke woorden die de kan tonrechter en de ambtenaar van het O.M. aan zijn adres richtten. Zijn veroordee ling tot een boete van 100 gulden, of een hechtenis van 50 dagen, zal hem wel wor den meegedeeld. Vermelden wij; hier tenslotte ook nog eenige veroordeelingen van overtreders van de maximum-snelheid, die de Bin nenhaven gebruikt hadden als een race baan. De kantonrechter ging er terecht over te keer dat de Binnenhaven steeds misbruikt wordt door racende automobilis ten en motorjakkeraars. Nummer een was de heer J. O. B., al hier, die veroordeeld werd tot een boete van 10 gulden, subs. 10 dagen hechtenis, K. J. C., alhier kwam er met een zelfde straf af. A. J. v. d. M. alhier, die op twee wielen geraced had (een motorrijwiel) kwam er ook met de helft van de boete of 5 dagen brommen af, terwijl de koop man M. O., te Haarlem, die de zonde met een auto bedreven had, weer tot 10 gul den, subs. 10 dagen veroordeeld werd. Daar was deze zitting bizonder rijk aan. Wij geven er hieronder een korte opsom ming van: W. K., die als getuige gedagvaard was op de zitting in Mei, dooh daaraan geen gevolg had gegeven, omdat zij: in Amster dam was, werd veroordeeld tot een boete van 8 gulden subs. 8 dagen. Joh. K., slager te Barsingerhorn, had met een auto, zonder achterlicht op den Rijksweg gereden en werd daarvoor ver oordeeld tot een boete van 6 gulden, subs. 6 dagen hechtenis. C. K. leerplichtwet. K. had zijn kind niet naar school gestuurd van 17 tot 22 Juli, doch gaf als reden daarvoor op een zieke vrouw en geen verdienste om een dienstbode te huren. De kantonrechter, die zijn goede hart een woordje liet mee spreken bij de strafbepaling, veroordeelde den man slechts tot 1 gulden boete, subs. 1 dag hechtenis. D. v. E., eveneens overtreding leerplicht wet, dooh hier werd het aangemerkt als onverschilligheid, onwil en tegenwerking van de moeder om haar kinderen naar school te sturen. Het feit was dus vrij wat ernstiger en de ambtenaar van het O. M. eischte dan ook een boete van 10 gulden of een hechtenis van 10 dagen. De kanton rechter, die rekening hield met de om standigheden waarin deze moeder ver keert, zij heeft een gezin van zeven kin deren en heeft een wankele gezondheid, gaf haar 1 gulden boete en de vermaning nu beter op te passen. Gr. P., die enkel en alleen door slap heid van opvoeding haar kinderen niet naar school kon krijgen werd wat harder aangepakt en voor twee overtredingen tot 2 maal twee gulden boete veroordeeld. O. S., alhier, met een auto zonder licht gereden, 15 gulden boete of 15 dg, hech tenis; Fr. M., alhier, met een fiets zonder licht gereden, 3 gulden boete; W. St., al hier, met een fiets op een trottoir gereden 60 cent boete; K. E. P., autobushouder al hier, die op bevel van de politie zich niet van een st andplaats had verwijderd, werd daarvoor beboet tot 3 gulden, subs. 3 d. hechtenis; J. de J., veehouder (W.) met een auto zonder licht gereden. „De dage raad kwam er door", zei de J. Hij kwam er af met 1 gulden boete; C. K., veehou der (W.), gejaagd zonder jaohtacte en ver- ginning 2.50 boete en verbeurdverklaring van het in beslag genomen jachtgeweer; J. V., broodbakker (W.) brood afgeleverd voor 9 uur 's morgens, 2 gulden boete of twee dagen hechtenis; J. P. P. M., wasch- baas, voor het laten verrichten van kin derarbeid, 3 maal 1 gulden boete. Tenslotte kwamen voor eenige winke liers, «die ongeijkte maten en gewichten in hun zaken hadden gehad en daarvoor tot de volgende boeten werden veroor deeld, allen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen maten en gewichten. A. v. L., 10 maal 50 cent; P. H„ 3 maal 1 gulden; J. W. te (W.), 1 gulden; A. v. d. H. 2 maal 1 gulden; J. L. 3 maal 1 gulden. 0 FOTOKAARTEN SALONFOTO f 1.50, f 2.—, 2.50 Klein goed.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 5