Onjuistheid in een getuigen, verklaring? Brons. Een Incident op de tribune. Zes personen spoeden zich naar bulten. Buitenland. Vestingmuur ingestort te Meknes in Marokko. EEN SENSATÏONEELE ZELFMOORD. DE VERDENEN NOTARIS. SCHIPBREUK. ERNSTIG ONGELUK TE SA ARBRÜ OKEN. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. VOORTVLUCHTIGE BANKIERS- BEDIENDE. DORPSBRAND. Marineberichten. ONGELUK AAN BOORD VAN HR. MS. „HERTOG HENDRIK". M Bullrlch-Zoiit Sport. VOETBAL. terecht, maar bleef don moord ontkennen. Cadens deze behandeling bleek, dat he vooronderzoek geheel onvoldoende hd plaats gehad, waardoor belangrijke hittn waren ontstaan. Een belangrijke vddaring van een agent o. n., die op dn avond van den moord iemand in hoidsmouwen achter een raam van het knioorpand had gezien, was niet in het dssier opgenomen, en de rechtbank vond ii een en ander aanleiding een nieuw oderzoek te gelasten. Dinsdag diende dze zaak opnieuw voor de Rotterdam- sbe rechtbank. Belangrijk is allereerst de verklaring vn den agent Brons. De bukkende man ii hemdsmouwen, die hij voor het raam zg, leek z. i. veel op van O. Verdachte oïkent, dat hij het kan zijn geweest. De gtuige staat niet al te gunstig bekend as agent. Er zouden roode vlekken op d hand van verd. zijn gezien, hetgeen d inspecteur van politie noch de com- nBsaris of de officier hebben waarge- nmen. Deze inspecteur van politie heeft zih niet veel moeite gegeven voor het oderzoek en wordt dientengevolge thans flik aan den tand gevoeld door den pre- sient. De bewering van den agent Brons hd geen waarde voor hem, naar hij be- wert. Agent Brons antwoordt, desge- viagd, dat hij zich verantwoord achtte ton hij zijn chef op de hoogte had ge- bicht en deze had gezegd>Als ik je nodig heb, zal ik je wel laten roepen*. D commissaris zegt, dat Brons bekend stat als fantast. Brons werd algemeen uigelachen omtrent zijn verdenking van da heer van O. Jokter Mees, die het eerst op het liOaam van den heer Lans een onderzoek heft verricht hij was de huisarts der fuiilie heeft geen najler onderzoek iixesteld. Dat was de taak van den po- litearts. De dochter van den vermoorde ze;t, dat dr. Mees uitdrukkelijk consta- torde, dat de moord omstreeks 6 uur met gebeurd zijn en dat hij dit zeide oj medische gronden. )e kwestie van de vermeende bloed- vikken op verdachte's kleeding vormt ng langen tijd een punt van onderzoek. D deskundige dr. Hesselink heeft ge- ccistoteerd, dat het beslist menschen- bted wus. Over den ouderdom dor sporen kdiden de deskundigen geen directe veklaring afleggen. Zulks was niet na tejaan. Doch men was hot er over eens, dn bijvoorbeeld op do broek de bloed vltkken geen tweo Jaar oud konden zijn, zdfs geen jaar. '19 t verhoor van Woensdag. D« behandeling der moordzaak Lans werd Woensdag geopend met de kwestie, hce laat v. O. den dag van den moord het :antoor verliet. H(t eerst wordt mevr. de wed. Lams gebrord over hetgeen haar echtgenoot op èn dag van den moord gezegd heeft vóór hij van huis ging. De heer Lans heef gezegd: »Het is vandaag niet druk op iantoor, ik kom vroeg thuis.* Me- vroiw Lans weet zich dit zeer stellig te herimeren. Detelefoonjuffrouw van den heer Lans, verztrgde de post. Dien avond waren er toevillig weinig brieven en speciale haasbrieven kunnen er dien avoud niet gewiest zijn'. Verdachte v. O.: Ik ben na halfzes vóór,gegaan met mijn eigen werk. Ik weet zeker, dat ik drie brieven na half- ze» leb klaargemaakt. Pres.Dat heeft u nooit gezegd. U heef', wel gezegd, dat er postzegels op bre*en werden geplakt. Uw verklaring luidde»Ik heb na halfzes de post be- haideld.* 7erdachteBrieven, die mijnheer Lans heüft geschreven. ?res.Ook dat heeft u nooit gezegd. De pres. vraagt dan nadere bijzonder- helen over dat vroeg naar huis gaan van den heer Lans. 7erdachteOver dat vroeg naar huis gain zou ik u onder vier oogen wel wat meer kunnen vertellen. Het gebeurde valk, dat wij klaar stonden om samen weg te gaan en dat Lans dan zei»Ga maar vast weg, ik moet nog even tele- foreeren.* Eres.Jawel, dan telefoneerde de heer Lais naar huis om te waarschuwen, dat hij thuis zou komen. VerdachteIk twijfel er hard aan of hij din wel naar huis telefoneerde. Eaarna ging men over tot de behan deling van hetgeen op den dag van den mouxi op straat is gebeurd. Getuige De Jager verklaart, op den avcnd van den moord iemand gezien te hebben, die een pak in het water gooide in ie nabijheid van het pand aan den Oostzeedijk. Die man was beslist niet de verlachte v. O. Eet blijkt nader dat get, den dag waarop hij het pak in het water zag werpen niet geverkt heeft, en dat dit dus niet op deb dag van den moord is geschied. De get trekt tenslotte zijn woorden terug. Afteloopen. (Groote hilariteit). Ie expeditiechef van De Haas' Handel- MaitBChappij, nam waar dat v. O. zeer zeniwachtig was. Van O verklaart dat docr de mededeeling dat er een inschrij ving was. )e president vindt het vreemd. Ir wordt een jas getoond, waarop zich vloeken bevonden, die thans verwijderd zyi. De zitting wordt geschorst. De verklaring van den agent laar aanleiding van de verklaring van dei agent Brons, dat hij om ruim zes uu' op den avond van den moord op de Adniraliteitskade in de gang naast het paid. van de firma De Haas keek en daar eei lichtflikkering gezien zou hebben als vai een deur die open en dicht ging, hedt de president, mr. S. G. Canes, zoo- Bij de voortzetting werd na de pauze de heer De Haas, pres.-commissaris der N.V. gehoord over de brieven, die op den dag van den moord zijn geschreven. Aan de hand van het brievenboek gaat de heer De blaas na in hoeverre er op den dag van den moord brieven zijn geschreven buiten de vqf door mej. Valk, de typiste, ge noemde en die bij de binnenkomende brie ven werden bewaard. Er bleek, dat op 29 November geen enkele brief is geschre- v en, die niet in het inkomende brievenboek werd bewaard. Vast staat dus, dat na half zes geen brieven meer zijn getypt De president hoort den heer De Haas dan over de bloedplassen. Verd. verklaart te halftien in het ge bouw te zijn gekomen op den avond van den moord en den bloedplas op de mat heeft hij niet gezien, 's Morgens lag de met bloed bevlekte mat nog op haar plaats. De pres.: Hebt u daar uw misnoegen niet over te kennen gegeven? Verd. v. O.: Dat kan wel. In ieder geval lag die mat er 's morgens nog en ik kan toen in het bloed getrapt hebben. Pres.: Dus u heeft den bloedplas niet gezien? Verd. v. O.: Neen, 's avonds niet. Pres.: Daaruit blijkt dus, dat die plas nooit zoo groot kan zijn geweest en er geen spatten van den plas op uw broek konden komen. Dan deelt get. dr. De Haas als deskun dige het resultaat mede van het onderzoek, ingesteld bij het pand van de firma De Haas. J)e deskundige heeft geconstateerd, dat Brons onmogelijk kan hebben waar- fenomen wie dien avond het pand van e firma De Haas verliet. De agent Brons verklaarde op den avond van den moord licht in de steeg te hebben zien branden, waardoor hij in staat was waar te nemen. Mej. Lans kan het niet met zekérheid zeggen, dooh zij meent, dat er dien avond geen licht heeft gebrand. Ook mej-. Valk meende zich te herinneren, dat dien avorid de buitenlamp niet gebrand heeft. Bij de voortgezette behandeling deed zich een belangwekkend incident voor. Een der getuigen heeft verklaard, dat hij op weg van Middelburg naar Arnemuiden aan den dijk uitrustend, een gesprek tus- schen twee mannen heeft afgeluisterd. Zij spraken over een inbraak en, toen een hupner bezwaren maakte zeide de ander: „Ach, wat, dan gaat hij er net zoo aan als Lans", waarop de eerste weer zeide: „O, man, hou op". Gisteren naar huis gaande werd hij gevolgd door een man, in wien hij een der sprekers van den dijk meende te herkennen. Hij weet zeker, dat de man hem volgde. Hij waarschuwde een agent van het bureau Groote Paau- wensteeg. Deze echter, in plaats van den man te arresteeren, nam den getuige mee naar het bureau. Zijn mededeelingen wer den op schrift gesteld. Tijdens deze verklaringen ontstond een hevig tumult op de publieke tribune. De pres. gelastte den dienstdoenden veld wachter de deur te sluiten, doch voor deze aan dat bevel kon voldoen, waren zes personen naar den uitgang geglipt en verdwenen. Er werd onmiddellijk jacht, gemaakt op ,deze vluchtelingen, doch tevergeefs. Op de binnenplaats werden er nog enkelea<H»gevangen, die den heer Hage werden getoond, doch hij heeft onder hen niet den man herkend, door wien hij gisteren werd gevolgd. Het in cident verwekte groote consternatie in de rechtzaal en de zitting werd er eenigen tijd door onderbroken. Dan wordt overgegaan ^tot een her nieuwd verhoor der deskundigen naar aanleiding van het ingestelde onderzoek naar de mogelijkheid van bloedspatten. Er was ruimte genoeg om te kunnen passeeren zonder in het bloed te stappen. Een schoonmaakster verklaart, dat er op de mat heel weinig bloed was. Zij heeft de mat nog uitgeklopt. Op de treden van de trap waren behoudens eenige druppels geen bloedvlekken. Wel was een groote vlek aan den zijkant van de trap, alsof het slaohtoffer met het hoofd langs den muur was geschoven. Links vóór de mat lag een bloedvek. Het bloed was reeds opgedroogd. De getuige weet dat zeker, want het verwijderen er van hééft veel moeite gekost. President: Waar is de mat? Inspecteur HermansEr zat zoo goed als geen bloed op, zoodat ze niet in be slag is genomen. Als ik daarmee begon nen was, had ik de heele fabriek wel in beslag kunnen nemen. Get. BielingDat had u ook moeten doen. Over deze aangelegenheid wordt tus- schen verschillende getuigen nog nader van gedachten gewisseld. De deskundige, dr. Hesselink, gaf als zijn conclusie, dat het meest treffende was: de bloedsporen op de broekspijpen. Op beide pijpen zitten vlekken en het eigenaardige is, dat bij beide deze aan den voorkant zitten. Het gevonden bloed is geen oud bloed. De conclusie, dat de drager van het pak den moprd heeft be gaan, is zonder meer niet mogelijk. Dr. Hulst daarentegen acht de op de broek gevonden sporen zoo gering, dat hij er slechts één conclusie uit kan trek ken, nl. dat het monschenbloed is. Ten slotte komt aan de orde het rapport der psychiaters. Dr. Scholtens onthoudt zich van een conclusie. Dr. Van Woerkom is echter van meening, dat Van O. in een toestand van affect wel degelijk in staat moet wor den geacht met een niet'al te zwaar voor werp zware slagen toe te brengen. Dr. Scholtens meent voorts, dat uit den geestestoestand van verdachte niets te ooncludeeren valt ten aanzien van zijn daderschap. Dr. Van Woerkom is het verdachte's daderschap te ooncludeeren. Hfi wijst er echter op, dat de toestand van verd., dien hij als een weinig wilskrach tige, ethisch minderwaardige persoonlijk heid schetst, op 29 November in verband met zijn veiduisteringen wanhopig was. Deskundige dr. Van Woerkom acht het zeer wel mogelijk dat de zenuwachtigheid van verdachte voortsproot uit het feit, dat hij den moord heeft begaan. Maar het is evengoed mogelijk dat hij zenuwachtig was door het bewustzijn dat thans de ver duisteringen zouden uitkomen. Behandeld wordt dan de mogelijkheid of verdachte lichamelijk in staat moet wor den geacht de daad te hebben bedreven. De deskundigen handhaven ook te dien aanzien de conclusies van hun rapporten. Dr. Scholtens durft niet te ooncludeeren, dat verdachte in staat is tot den moord met de hier vertoonde vijl. Dr. Van Woer kom meent wel, dat verdachte liohamelljk in staat is met de vijl een daad te verrich ten als die waarvan hij hier wordt be ticht. De zitting wordt daarna geschorst tot a.s. Zaterdag dies morgens te 10 uur voor het houden van requisitoir en pleidooien. als gemeld, een nieuw onderzoek ter hiermede zoover eens, dat het volgens plaatse bevolen. Dit heeft Dinsdagavond hem ook zeker niet mogelijk is om uit de pltats gehad. gegevens, die hem ten dienste staan tot Tot dusver elf dooden, Uit Meknes in Marokko wordt gemeld, dat aldaar een acht Meter hooge vesting muur uit de zeventiende eeuw over een lengte van 100 Meter is ingestort. Acht huizen, die tegen den muur waren aange bouwd, werden bedolven. Tot dusver zijn er onder de puinhoopen elf lijken gevon den, terwijl twee zwaar gewonde Euro peanen in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. BANDIETEN VAN DEN STROP GERED. Op het laatste nippertje. De oorrespondent van de „Daily Tel." te Belgrado meldt hoe dezer dagen twee bandieten op het laatste nippertje van den strop gered worden door het ingrij pen van den koning. Twee bekende misdadigers, Josltsj en Mitsjltsj, wuren met hun „kapitein" Odo- basitsj tot den strop veroordeeld en zou-, den dezer dagen geëxecuteerd worden. Reeds was het drietal naar de executie plaats geleid, toen den rechter, die belast was imet de leiding van de terechtstelling, een telegram van koning Alexander werd overhandigd. Daaruit bleek, dat de dood straf voor Jositsj was veranderd jn levens lange gevangenisstraf, voor Mitsrjitsj in 20 jaar tuchthuisstraf. Voor de oogen van zijn van den dood geredde kameraden werd een oogenblik later hun „kapitein" opgehangen. DE PETR OLEUMBRAND TE MORENL De pogingen tot blussching nog steeds te vergeefs. De brand van de boorgaten te Moreni, welke nu al bijna 5 maanden duurt, wekt groote bezorgdheid in de kringen der des kundigen. De druk, in den beginne van 220 atmosfeeren, is nu al tot 260 gestegen; de uitbarstingen geschieden nu niet meer alleen door de bestaande boorgaten, maar bannen zich een weg door den grond, en worden door geweldige onderaardsoho donderslagen vergezeld. De deskundigen weten niet meer wat aan te vangen, daar alles, beproefd tot blussohen van het vuur tevergeefs is ge bleken. Tot nu toe heeft men twee tunnels gegraven naar het boorgat, waar de brand is ontstaan; maar ze zijn beide vernield, dadelijk toen ze het vuur bereikt hadden. Op het oogenblik is men aan het graven van een derden tunnel bezig, maar dat werk gaat zeer langzaam, daar de heele grond in den omtrek van de brandende boorgaten gloeiend heet is. Talrijke deskundigen zijn uit Amerika naar Moreni gekomen, om den toestand op te nemen, en zoo mogelijk van dienst te zijn. De schade bedraagt nu al reeds verre over een milliard lei (bij de 160 mil- lioen gulden). DE UITBARSTINGEN VAN DEN MONT-PELE. Volgens de laatste berichten nemen de uitbarstingen van den vulkaan op het Fransche eiland Martinique in den Atlan- tischen Oceaan in hevigheid toe. De Mont Pelé is door een 500 M. hooge witte damp wolk onihuld. Een rivier op het eiland is door de aardschokken uit haar bedding getreden en heeft zich met 'n groote beek vereenigd. De autoriteiten op het eiland zfln koortsachtig bezig met het inkwartie ren en het verzorgen der vluchtelingen uit het vulkaangebied. De Fransche regeering heeft den be woners van het eiland in een telegram medegedeeld, dat zij ervan verzekerd kun nen zijn, dat alle maatregelen worden ge troffen om een catastrofe te voorkomen. In 1902 is door een uitbarsting van den vulkaan Mont Pelé op Martinique de stad Saint-Pierre geheel vernield; toen zijn er 30.000 menschen omgekomen. JEUGDIGE MISDADIGERS ONTDEKT. In Denemarken. Een V.D.-bericht uit Kopenhagen meldt dat volgens een mededeeling uit Koege de politie aldaar erin geslaagd is een dieven bende, bestaande uit zes knapen van 6 tot 14 jaar, die in het afgeloopen jaar een aantal diefstallen op haar geweten heeft, onschadelijk te maken. Aanvoerder der bende was een 10-jarige jongen. De jongens waren zoo goed georgani seerd, dat de politie bij het onderzoek de grootste moeilijkheden ondervond. Men gelooft, dat de bende een uitvoerig straf register heeft. Voorloopig heeft men vast gesteld, dat de jeugdige misdadigers een groot aantal diefstallen in winkels, oafé's, keukens, automaten, tuinen en hoender parken op hun geweten hebben. Verder hebben zij veel vernielingen veroorzaakt, étalage-ruiten ingeslagen en markiezen stukgesneden. In een naburig bosoh had den de jongens een soort hol betrokken, dat geheel was ingericht als een misda digers-centrale. De chef van de politieke politie te Bres- lau dr. Bruno Albreoht tegen wien een disciplinair onderzoek zou worden inge steld heeft zioh Dinsdagmorgen in zyn woning een kogel door het hoofd gejaagd. Naar Wolff meldt worden sensationeele onthullingen verwacht Tegen den verdwenen notaris Aron is thans een bevel tot aanhouding uitgevaar digd. Volgens de Lokal Anzeiger is reeds aangifte gedaan van vorderingen op Aron ten bedrage van 5.400.000 mark. Het blad verneemt voorts, dat Aron in handen van ppliohters zou zijn gevallen. De Berlijnsche reoherche heeft inlich tingen gekregen uit welke met vrij groote zekerheid blijkt dat notaris Aron reeds vorige week in den nacht van Woensdag op Donderdag de Poolsche of Tsjechoelo- waksche grenzen met zijn vrouw per auto is gepasseerd. Op het Ladogameer is, dichtbij de mon ding van de Laeskelae, bij een sneeuw storm een boot omgeslagen. Zes arbeiders zijn verdronken. Zondagavond raakte te Qüdingen bij Saarfbrücken het schip Avenir op de Saar lek en dreigde te zinken. Met behulp van de pompen der brandweer slaagde men er tenslotte in haast al het water uit het schip te pofkpen. Plotseling brak toen echter het dek door. Zeven brandweerlieden werden onder do zware pompen 'bedolven; eenige van hen hebben ernstige kwetsuren op- geloopen. Een motorboot is de Avenir te hulp gekoimen. Tengevolge van de ontploffing van dy namiet aan een meer in de buurt van Luchow (Fr.) is een werkplaats waar 6 electriciteitmonteurs aan den arbeid wa ren, door het plotseling binnenstroomen- de water ondergeloopen. De 6 werklieden verdronken. Zekere H., bediende bij een wisselagent te Berohem (Antwerpen) is spoorloos ver dwenen na het bedrag van drie chèques, door hem ontvreemd, totaal 610.000 frank, te hebben geïnd. Men vermoedt, dat hij naar Nederland is gevlucht. In het dorp Lubowisz zijn 89 boeren hoeven door brand verwoest. Tengevolge hiervan zijn 820 personen dakloos. De schade bedraagt ongeveer 670.000 zloty. Bij het departement van defensie is be richt ontvangen, dlat Zondagavond aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik te Willemstad (Curacjao), vermoedelijk door eigen onvoorzichtig omgaan' met een ge weer, de marinier Manus gedood' is. Het stoffelijk overschot is te Willemstad be graven. Aan den te Doesburg wonendie familie van den overledene is van de droeve ge beurtenis vanwege het departement van defensie kennis gegeven. Kap. ter zee J. <ïe Graaf is met n November eervol ontheven van d.e betrekking van chef van den staf der zeemacht in de stelling Den Helder; met dien datum is met deze betrek king belast kap.-luit. ter zee F. W. Coster. «6 Oct.: kap. der mars. T. C. W. Michaelis van Mar.kaz. naar Wachtschip Willemsoord; ie luit. der mars. P. J. v. d. Ende van id. naar id.; 2e id. W. A. v. Heuven van id, naar id. Luit. ter zee ie kl. der marine-reserve T. Luidinga wordt den 4en Nov. bij die schooi geplaatst. De plaatsing van luit. ter zee 2e kl. dter marine-reserve J. van der Meer bij de Hoo- gere Marine Krijgsschool is ingetrokken. De off. van adm. 2e kl. C. J. Grijseels, is gisteren op non-activiteit gesteld wegens ziekte. 24 Oct. Offic. M.S.D. 2e kl. L. de Wilde van Heemsk. naar Mar.kaz. Willemsoord. 1 Nov. id. J. Hajenius van id. naar Wacht schip Willemsoord. 1 Nov.: id. W. J. Dalinglhaus van Heems- kerek naar Z 5.. 4 Nov.: id. W. F .H. Riecker van Z 5 naar Rotterdam en geplaatst bij afbouw Nautilus. De Luit. ter Zee ae kl. M. R. P. F. M. van Lint wordt den ren Nov. a.s. geplaatst a.b. Wachtschip te Willemsoord. De id. H. J. C. Mojet dienende a.b. Wachtschip Willemsoord wordt 1 Nov. wegens einde oefeningstijd van zijne plaatsing ontheven. Luit. ter zee 2e kl. C. Moolerïburgh is met 4 November geplaatst in de rol van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. De off. van adm. 2e kl. C. J. Grijsseels, wordt den 24en October geplaatst bij de Ma rinekazerne te Willemsoord. De off. van adm. 2e kl. F. C. H. Schla- milch, dienende bij de marine-kazerne te Wil lemsoord, wordt met 28 October geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord. te slnrla MO Jmt uuuvtonatei bot boste mfck* De off. van den M.S.D. ae kL M. A. W. Bo». W. P, J. Brunet de Rochebrune en J, B. P. Haanappel, worden den 4en November tijdelijk geplaatat Dij den radiodienst der marine te Amsterdam; E. van der Woude wordt den z8en October geplaatat bil het vliegkamp de Kooij; C. van der Linden den i8en November bij de Onderzeedlenstkazerne te Willemsoord; H. Koster den 4en November aan boord vani Hr. Ma, Brinlo; A. A. Lovijen den isten No vember bij de Kazerne voor den Onderzee dienst te Willemsoord; W. J. Dallnghaus den aen November aan boord van Hr. Ma. Van Meerlant, en de off. van den M.S.D. ie kl. K. J. Metz den lóen November toegevoegd aan den directeur vair het Marlne-etabllsaement te Amsterdam. 38 Oct.: lult. ter zee ae kl. H. Tichelman van ter besch. naar Z s; id. L. R. L. Lebeau van Mar.kaz. Willemsoord naar Brinio; idem S. A. L'Honoré Naber van id. naar MarJcaz. A'dam; id. J. P. Houterman van id. naar Wachtschip Vlissingen; id. J. F. N. Tuijbens van ter besch. naar Wachtschip Willemsoord, 23 Oct.: off. M.S,D. 2e kl. W. van Leeuwen van Mar.kaz. Willemsoord naar v. Meerlant. Luit ter zee 3e kl. G. Quint ,van den Onder- zeedienst te Willemsoord, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 11 December met het s.s. Indrapoera uit Rotterdam zijn bestemming volgen. De off. van den M.S.D. 3e kl. C. B. Leeu wenburg Is geplaatst aan boord van Hr. Ms. Van Galen. De majoor-ziekenverpleger M. H. Smelt, de sergt.-ziekenverpleger J, van Gorselen en de korpl.-schrijver J. G. Jansen zijn den ipen November per s.a. Borneo uit O.-I. in Neder land teruggekeerd. De korporaal-torpedomaker J. Swint i» ge slaagd voor ihet examen van hoogeren rang. 14 Nov,: aerg.-schrijver J, Overgaauw van O.zccd.kaz. naar Afd, Mars. R'dam. 18 Nov.: id. R. Hollenga van Afd. Mars. R'dam naar Koortenaer. De serg.-achrljver G. J. A. Lemmema 1» be stemd geplaatst te worden aan boord Arend. De aerg.-macht, C. C. W. Mann is aange wezen om den 27en' November a.s. per s.s. Sibajak naar O.-I. te worden uitgezonden. De serg.-kok A. C. Zuurmond, de serg.- seiner T. J. Schamp, de macht-majoor K. Beukenkamp en de serg.-hofmeeater A. A Goedhart worden half November tijdelijk ge plaatst te R'dam bij de gereedmaking van Hr. Ms. Arend'. De marinier ie kl. J. Jong is 19 Oct. per s.s. Prinses Juliana uit O.-I. in Nederland terug gekeerd. TEXEL I—NJJ.V.V. I. Onder begunstiging van goed voetbalweer liet scheidsrechter Vlam (welke als gewoon lijk zeer goed' voldeed) precies a uur de beide captains bij zich komen en tossen en raadde de captain van NNVV goedt N. Ran trapte voor „Texel" af, tegen den schuin over het veld staanden straffen wind en het doel der gasten werd al spoedig met een bezoek vereerd. Door de worsteling voor dit doel werd er door een der spelers van NNVV een overtreding begaan, waarvoor scheidsrechter Vlam aan „Texel" een penalty toekende. N. Ran plaat ste zich achter den bal en het ie doelpunt was er (l—o). Het talrijke publiek joelde luid. Na een kwartier spelen een mooie voor zet, Winter zag dat Gielis beter stond, liet den bal loopen en Gielis gaf den keeper, met een hard schot, geen schijn van kans (a0). Of schoon beide doelen nogal eens in gevaar ver keerden, vermocht geen der partijen een doel punt te maken en kwam de rust met een voor „Texel" mooien stands 2o, vooral daar Texel nu voor den wind moest spelen. Na de thee pakken beide partijen weer flink aan en moest de keeper der gasten spoe dig weer visschen en was de stand 30 voor „Texel". Het doel der gasten ontkwam nogal eens door het sublieme spel van keeper en backs aan een doorboring. Niettegenstaande de 3o achterstand verslapte het spel van NNW geen oogenblik en1 hielden zij goed vol. Onder groote spanning verstrijkt de tijd en voor mien er aan denkt blaast de scheidsrech ter einde en had „Texel" weer 2 kostbare puntjes binnen. Door het verliezen van Succes van HRC staat T. nu no. 2 en maakt een goeide kans om het kampioenschap te behalen, dus opgepast jongens, en zorgt tegen Helder II a.s. Zondag voor goed' spel. Over het spel kan ik kort zijn. Texel be schikt nu over een zeer goede ploeg, en allen zijn hun plaats waard. Ook NNVV is een goede ploeg, welke zich soms wel tot te forsch spel laat verleiden; vooral de backs vielen op door hun zeer goed spel. DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN DEN HELDER. Deze wedstrijd werd j.1. Zondag voort gezet met de 8e ronde. De uitslag is als volgt: P. Kwast met Wit remise tegen S. Slort. H. Berghuis M. Kwast. J. Stoll wint van A.A. Bremer. Dissel was vrij. De stand na de 3e ronde is: Naam J. Stoll D. Dissel H. Berghuis S. Slort t M. Kwast P. Kwast A. A. Bremer gesp. gew. rem. verl. pnt. 1 1 2 2 A.s. Zondag wordt in de aohterzaal van de lunchroom „Royal", Spoorstraat, de 4e ronde gespeeld van 9 uur tot 1 uur. Voor deze ronde komen de spelers als volgt uit: D. Dissel met Wit tegen M. Kwast. P. Kwast A. A. Bremer. H. Berghuis J. stoll. S. Slort is vrij.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 7