HELDERS!! COURANT Visitekaarten j C. de Boer Jr., VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS. PREDIKBEURTEN VAN ZATERDAG 2 NOVEMBER 1929 Voor liet examen Handenarbeid (akte r), 30 en 31 Oct. j.1. te Groningen gehouden, slaagde mej. F. van Konijnen burg, onderwijzeres te Anna Paulowna, cursiste van den heer Joh. W. ötevenson. Onze stadgenoot de heer G. 't Hart, onderwijzer aan School No. 5, is benoemd tot Hooid der O. L. School No. 1 te Kleine Sluis, Anna Paulowna. AANBESTEDING. Donderdagmorgen werd door den archi tect G. de Beurs Gzn. aanbesteed: Het bouwen van een kantoorgebouwtje aan de Prins Hendriklaan alhier. Ingeschreven werd als volgt: W. Ran 2570; A. Dienaar 2680; O. Goes 2685; G. Groot 2765; Gebr. Boot 2965. GEEN REPETITIE TOONKUNST. Men verzoekt ons te willen mededee- len, dat in verband met het concert van Maandag a.s. de repetitie voor dien avond van de afdeeling Toonkunst is vervallen. AANKOMST INDISCHE MAIL. Het mailschip Indirapoera werd giste renochtend 6 uur te Marsaille verwacht. De Rotterdam Lloyd Rapide vertrekt Vrijdagmorgen 11.50 van Marseillee. Aan komst heden (Zaterdagochtend 8.51 te Rotterdam D.P. en 9.19 in Den Haag H.S. ZILVEREN JUBILEUM JOH. BRANDS. Men verzoekt ons het volgende te wil len plaatsen: Op 16 November a.s. viert de heer Joh. Brands, Toonkunstenaar te Alkmaar, (vroeger te Den Helder woonachtig, Red. H. Ort.), zijn 25-jarig jubileum als pae- dagoog, dirigent en propagandist van het Nederlandsche lied. Het zal dezen emi- nenten en jovialen directeur van een vier tal Gemengde, een Mannenkoor en een drietal Kinderkoren zeer zeker niet aan belangstelling ontbreken. Op Zondag 17 November a.s. zal te Haarlem een Feestconoert worden gehou den, waarop al zijn Koren zullen mede werken. Een uitvoerend Comité is reeds gerui- men tijd met de voorbereiding van dit Ju bileum bezig. Secretaris van dit Comité is de heer H. Frans, Nagtzaamplein 25 te Haarlem, die gaarne alle gewenschte inlichtingen ver strekt. De heer Joh. Brands houdt receptie op Zaterdag 16 November van 35 uur, ten zijnen huize, Metiusgracht 14 te Alkmaar. Eten foto van den jubilaris is in onze platenkast opgehangen. AFSCHEID VAN DEN HEER M. HOOGERDUIN ALS BRANDMEESTER Hartelijke afscheid. Wegens gevorderden leeftijd vroeg de heer M. Hoogerduin met ingang van 31 Oct. 1929 aan B. en W. eervol ontslag. Dit ontslag werd hem in de vergadering van den Brandraad op 31 Oct. 1.1. op de meest eervolle wijze verleend. Als onder scheiding voor bewezen diensten ontving de heer Hoogerduin een verguld zilveren medaille met op schitterende wijze ver vaardigde oorkonde, welke onderscheiding is toegekend dooor de Ned. Brandweer- vereeniging. De Burgemeester, uitgenoodigd deze onderscheiding uit te reiken, toonde zich daartoe onmiddellijk bereid. Na afwerking van een deel der agenda verkrijgt Z. EdelAchtb. het woord en zich tot den heer Hoogerduin richtend ver klaart hij,, met zeer veel genoegen aan het verzoek te willen voldoen om deze onder scheiding uit te reiken. Z.Ed.Achtb. memoreerde de verdiensten van den heer Hoogerduin en zou de in stelling van den Brandraad iets uit den goeden ouden tijd willen noemen, een in stelling toch, welke zonder eenig finan cieel voordeel, het algemeen belang wil dienen. Na deze woorden spelde de Bur gemeester den heer Hoogerduin de me daille op de borst, onder bijvalsbetuigin gen van den Brandraad. De burgemeester wees er op, dat de heer Hoogerduin de eerste drager van deze onderscheiding in Den Helder is. Door alle leden van den Brandraad wordt de heer H. vervolgens gefeliciteerd De heer Hoogerduin, zichtbaar getrof fen door deze niet verwachte hulde, dankt Z.Ed.Achtb. voor de hooge eer hem be wezen en de tot hem gerichte woorden. De leden van den Brandraad wenschten eveneens hun scheidend lid hun erkente lijkheid te betuigen en boden hem bij monde van den voorzitter, den heer Dok ter, een schilderij aan, voorstellende een zeegezicht. De zeer prettige samenwer king werd daarbij gereleveerd, mede in verband met het feit, dat de heer Hooger duin een plaatsvervangende Opperbrand- meester was en dus meerdere malen bij brand een leidende en verantwoordelijke functie had te vervullen. De heer Hoogerduin dankt zeer onder den indruk ook voor dit blijk van sym pathie. Het valt spr. hard te scheiden, maar het moet. De heer Kastelijn als oud-opperbrand- neester, richt hierna het woord tot den heer Hoogerduin en moet om de verdien sten van dezen te releveeren vele jaren teiug gaan, roemt hem voor zijn prettige samenwerking en goede leiding en hoopt. dat hij nog jaren met genoegen op me daille en schilderij mag terugzien, welke wensoh door den Brandraad wordt onder streept. ALG HELDERSCHE WINKELIERS- VEREENIGIN G. 1 Januari 1930 zal in werking treden de nieuwe wet op den arbeidstijd, waarbij o. a. het winkelpersoneel niet langer zal mogen arbeiden dan 53 uur per week, en voorge schreven wordt een verplichte vrije morgen of middag. De winkelier zal dus verplicht zijn, zich met het openhouden van zijn bedrijf aan deze nieuwe wet aan te passen, en om een cbaotischen toestand in deze te ontgaan, zal het bestuur der A.H.W.V. het Gemeen tebestuur aanvragen een vroeger sluitings uur vast te stellen. Tot heden is het gemeentelijk sluitings uur vastgesteld op 9 uur, des Zaterdags op 11 uur 's avonds. a. een vaste sluiting op een ochtend of één middag in de week. „b. de sluiting op Zaterdagavond en daar aan gelijkgestelde avonden om 10 uur. c. de sluiting op gewone dagen om 7 of 8 uur. Met algemeen© stemmen werd aangeno men, het Gemeentebestuur te verzoeken, mede te willen werken tot het verkrijgen van een gemeentelijk verordening, waar in de winkels verplicht worden te sluiten om 8 uur, 's Zaterdags om 10 uur, den wetsgetrouwen Israëlieten de gelegenheid te geven, gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus hunne zaken ge opend te houden des Zaterdags tot 11 uur. Op 1 Maart 1930 treedt in werking de „Ziektewet voor het personeel", waarbij iedere werkgever in èns bedrijf verplicht is, zijn personeel tegen ziekte te verze keren. Hieronder zijn niet begrepen arbei ders, die meer dan 3000 per jaar ver dienen,, voorts dienstboden, hulp in de huishouding en overig huispersoneel. De verzekerde arbeider ontvangt bij ziekte 80 van zijn loon gedurende hoog stens 180 dagen per jaar, uitkeering heeft niet plaats de twee eerste ziektedagen. De werkgever heeft het recht, de helft van de te betalen ziektepremie op het loon van den arbeider te verhalen. De verze kering kan worden gesloten: le. bij een erkende bedrijfsverzekering; 2e. bij de Raden van Arbeid. Bij verschillende winkeliers is moeite gedaan door de Centrale Middenstands- bedrijfsverzekering een verzekering voor 3 jaren af te sluiten. Het eigenaardige bij deze verzekering is, dat geen verzeke ringsmaatschappij in staat is, u voor een vaste premie te verzekeren. Zij vragen meestal een voorschotpremie van 15 per duizend gulden jaarloon. Het bestuur zou u daarom willen adviseeren, geen verze kering te sluiten voor 3 jaren, doch voor één jaar, en voor het eerste jaar, dus tot 1 Maart 1931 gebruik te maken van den Raad van Arbeid. Besproken werd het hooge stroomtarief voor electrieiteit hier ter plaatse. In de meeste steden is voor den winkelier een vastrechttarief vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt besloten het College van B. en W. te verzoeken, ook voor klein-winkeliers een gunstiger stroomtarief te willen toepassen, op de volgende basis: als vastrecht te berekenen 9/10 van het jaarverbruik 0.15 per K.W.U., de K. W.U. te berekenen 0.08. De stroom- prijs komt dan bij een jaarverbruik van 1000 K.W.U. op 211/- cent per K.W.U. De gemeente zou hiermede bereiken, dat de étalages na sluiting zouden blijven branden, en dat overdag meer kunstlicht in den winkel zou worden gebruikt. Waar het vorige jaar door den slechten toestand der kas geen feestavond georga niseerd werd, en dat voor zeer vele leden een teleurstelling geweest is, meent het bestuur, in de verwachting, dat de kas- positie momenteel wat beter is, dit jaar het den ledten niet te mogen onthouden. Een commissie van voorbereiding werd benoemd, waarin zitting namen de heeren Bernh. Meijer, v. d. Poll en Kleijn. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Verbeet, Bernh. Meijer en Lager- veld. B;j de rondvraag werd geïnformeerd naar de nieuwe verkeersregeling en ver zocht werd, ter bevoegder plaatse een klacht in te dienen, opdat het niet meer zal voorkomen, dat door postboden een gedeelte hunner in bestelling toever trouwde post hier of daar gedeponeerd wordt, waar het niet thuisbehoort. Na dank aan de talrijke aanwezigen voor hunne aangename discussies werd de vergadering gesloten. ONGEOORLOOFD SCHOOLVERZUIM. Veroordeelin gen door dien kantonrechter. De Commissie tot Wering van School verzuim verzoekt ons plaatsing van onder staand lijstje van veroordeelingen wegens ongeoorloofd schoolverzuim. Hoewel wij deze gevallen reeds in de verslagen van de kantongerechtszittingen hebben vermeld, meenen wij goed te doen ze hier nog eens in een samenvatting te herhalen, omdat daarmede de bedoeling dezer veroordee lingen preventief te werken en onge oorloofd schoolverzuim te voorkomen wordt bevorderd. Natuurlijk zijn de hier vermelde voornamen die der leerlingen. Hendrika S., 10 boete of 2 dagen hech tenis. Marie Cath. van der N„ 3 boete of 1 dag hechtenis. Johanna Wilh. v. d. N., 5 boete of 2 dagen hechtenis. Pieter v. d. N., 3 boete of 1 dag hechtenis. Dieu- wertje D., 3 boete of 2 dagen hechtenis. Aaf je W., 8 boete of 2 dagen hechtenis. Marretje W., 3 boete of 2 dagen hech tenis. Trijntje M., 3 boete of 2 dagen hechtenis en 5 boete of 2 dagen hech tenis. RADIO-DISTRIBUTIE. Moet men wederom entréegeld betalen ln een huls, waarin reeds aangesloten distributie was? T, M., bewoner van het perceel van Hogendorpstrapt 47, betrok voor eenlge weken dit perceel, waarin bij, zijn komst reeds radio-aansluiting was. M. verbond de draden met zijn luidspreker, maar weigerde de hiervoor verschuldigde 15.entrée te betalen, op grond waarvan thans proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. M. wil door dit proces verbaal een uitspraak uitlokken over de vraag of een bewoner, die een huis be trekt, waarin reeds de aanleg voor radio-* distributie bestaat, verplicht is daarvoor opnieuw entréegelden te betalen. SNEL GROEIEND AANTAL NIEUWE SPAARDERS BIJ DE NUTS- SPAARBANK. Blijkens een in ons nummer van heden voorkomende advertentie, nadert het aan tal spaarders der Nutspaarbank alhier het getal 3500. Het Bestuur der Spaarbank, verheugd over den snellen groei van den spaar derskring, wensoht het passeeren van dien „mijlpaal" niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Als herinnering en niet het minst ter aanmoediging zal van wege de Spaarbank op het boekje van den 3500sten spaarder een extra bijschrij ving van 10.—, plaats vinden. SPAARKAS „DEN HELDER". Men verzoekt ons te melden, dat in de algemeene ledenvergadering der Spaar kas »Den Helder* met algem. stemmen besloten werd de firma Herman Nypeis, Spoorstraat alhier, te doen toetreden als lid der vereeniging. De Fa. Herman Nypeis neemt geen zegels van elders gevestigde spaarkassen meer in ontvangst. ALLERZIELENDAG. Evenals verleden jaar heeft de heer Van Koningsbruggen, bloemist in de Ko ningstraat, naar aanleiding van de katho lieke feestdagen1, welke als Allerheiligen (1 November) en Allerzielen (2 November) bekend staan, een speciale étalage ge maakt. De geheel© étalage is ingericht als een chapell© ardente (rouwkamer), omdat op Allerzielen de afgestorvenen herdacht worden; en tal van rouw- en grafkransen zq'n geëtaleerd, welke een denkbeeld moe ten geven van hetgeen op dit gebied ook hier ter stede verkrijgbaar is. De geheele étalage wordt voorts in beslag genomen door een bloemstuk, in den vorm eener graftombe, die als afgeknotte zuil is ver vaardigd van witte chrysantjes. Behalve dit groote, in zijn eenvoud treffende stuk is er nog een kruis, eveneens van chry santen (witte en paarse) vervaardigd. De rouwkamer Is ingericht door de firma Ouwens, de bekende handelaarster in kerkornamenten op de Kerkgracht. De bedoeling van een en ander is het publiek te doen zien, dat ook onze gemeente uit stekend ingericht is op dit speciale soort bloemwerk. DERDE OPVOERING DER NIEUWE BOELENS-REVUE. muntjes en ander lekkers. Zelfs was er een gulle meneer hij verzocht ons zijn naam niet te noemen die op bonbons tracteerde. Zoodat de meisjes, warm en druk als ze waren, niet meer uit de snoe perij loskwamen. Desondanks vielen ze nog als razenden op den kellner aan, die champagne kwam brengen (nou ja, ik be doel champagnepils, maar er wordt met groot bravour champaigne besteld), omdat ze zoo'n allerafschuwelijkste dorst hadden. D'r waren er ook bij, 'die zoo'n heelen óvond door op de planken waren; de beide danseuses, Beppie Petit bijvoorbeeld en Coba van der Kooij, gaven hem geducht van katoen. Beppy speelt en passant nog komedie er bij. Verder: de soubrette D. Dienaar, en tal van Annle's, Oor's en hoe ze meer mogen heeten. 't Ging gesmeerd; 't was een lust te zien hoe vlot alles verliep. Moest vroeger de heer Boelens nog wel eens alom tegen woordig zijn om te souffleeren, maat, me lodie of toon aan te geven, tegenwoordig redden de meisjes zichzelf, 't Is noodlg ook, want er is voor een kapitaal aan cos- tuums in de kleedkamer en die moeten, net als poroeleinen popjes, goed verzorgd worden, anders loopt het mis. En gelachen dat er is, Donderdagavond! Er klonken salvo's uit de zaal, hij iedere grap, die ter wereld kwam en er werden er heel wat geboren, zoo maar, voor de vuist weg en de dames uit de zaal ke ken met kleine spleetoogjes d'r heer ge maal of aanstaande gemaal aan (naar de houdingen te oordeelen waren er heel wat aanstaande echtparen in de zaal) en de lachende mond zei: hoor je dat? En aan den anderen kant van het scherm heerschte animo en werklust, pn ofschoon dit al de derde uitvoering was in korten termijn, was de liefhebberij' 'bij onze jeug dige artistjes nog onverflauwd. Zoodat ik maar zeggen wil, dat ook de vierde voorstelling strak» wel weer trek ken zal. HET ONGELUK OP „DE KOOIJ". Naar wij vernemen is de voet van den korp-vliegtuigmaker v. d. V., die eenlge weken terug op het vliegkamp „de Kooij" door een propeller getroffen werd, deze week boven den enkel afgezet. Dit onge-» luk heeft dus wel voor het slachtoffer droevige gevolgen. REDDINGSHAKEN. Ter beschikking van het publiek. Van gemeentewege zijn thans aan de verschillend© bruggen langs het Heldter- sc-he Kanaal reddingshaken aangebracht, bestaande uit bamboestokken van 6 M. lengte, voorzien van een ijzeren beugel aan het uiteinde. Deze haken zijn ter be schikking van het publiek en dienen om aan drenkelingen ter redding te worden toegestoken. De medewerking van het publiek wordt gevraagd voor een juist gebruik en een zorgvuldige behandeling dezer haken. In het bizonder wordt de medewerking ge vraagd van ouders en onderwijzers, vooral van langs het Kanaal gelegen scholen. Het is al voorgekomen, dat de kinderen deze haken te water gooien en hoewel ze niet zinken, en dus kunnen worden opgevischt, moet aan de kinderen worden geleerd, dat ze daarvoor niet zijn aangebracht. Behalve deze haken, die voor onmiddel lijk gebruik bestemd zijn, is op het Hoofd bureau van Politie steeds een dreg aan wezig. BESTRATING VAN DEN MIDDENWEG. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal de Middenweg, met ingang van Maandag a.s., voor onbepaalden tijd, voor het rijverkeer gesloten zijn, in ver band met het bestraten en gedeeltelijk rioleeren van dezen weg. Deze weg, die jarenlang zoo goed als niet gebruikt werd, slechts een verbin dingsweg was naar de boerderijen van het Heldersche achterland, is de laatste jaren een hoofdverbindingsweg geworden. Door de opening van „Duinoord" en de donkere duinen, werd er al een druk ge bruik van gemaakt en het verkeer is toegenomen toen eenige jaren terug, de duinweg doorgetrokken werd naar Gal- lantsoog, maar vooral het eerste gedeelte, werd vaak overladen druk, toen de nieuwe Duinweg, achter het kerkhof langs, naar Huisduinen werd geopend. Dezen zomer verkeerde de weg steeds in een slechten toestand. De onderhouds werken van gemeentewerken en de ver beteringen, waren niet afdoende. Maar nu zal bet leed dan geleden zijn en als over eenige maanden, we leven snel, de drukte weer begint, dan zal er een prach tige weg gereed liggen. SPREKENDE FILMS. Nu in het Tivoli-theater binnenkort de sprekende film zal worden ingevoerd, meenden wij goed te doen onze lezers teen korte uiteenzetting te geven van wat zij hieromtrent hebben te verwachten. De sprekende film is een van grootste om wentelingen, welke op filmgebied plaats vonden. De moeilijkheden waren van tech- nischen aard en zouden het best aldus kunnen worden samengevat, dat tot nu toe niet kon worden opgelost het probleem om op een en dezelfde filmstrook vast te leggen tegelijk de photografische en de geluidsindrukken, op zoodanige wijze, dat beide indrukken bij wedergave op het doek ook tezamen op het juiste tijdstip konden worden weergegeven. Wij willen ons niet verdiepen in de oplossing van dit vraagstuk, dat meer in een technisch dan in een algemeen nieuwsblad thuis hoort, maar alleen in het kort een en an der omtrent deze nieuwheid mededeelen, dat onze lezers kan Interesseeren. Want meer en meer verovert de sprekende film DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. Nw. Kerk (Weststraat), 's Avonds 6.30 uur, Ds. H. A. Enklaar. Onderwerp: »De plaats, waarop gij staat Westerkerk (Wostolsia). 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. van de Poel. Onderwerp: Gewetensrust*. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar, 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. Mulder. Woensdagavond 8 uur, Ds. F. Tollenaar. Dankuur voor het gewas. Hulpkerkdienst (Militair Tehuis, Kanaalweg; 's Morgens 10 uur, Ds. H. Mulder, 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's middags B.80 uur Leesdienst. Ohr. Geref. Kerk (Steesgraeht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Herst Evang. Luth. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. P. H. Borgers. Doopsgezinde Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smldts. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. R. O. W. J. Hoek. Gebouw Middenstraat 117. Woensdagavond 8 uur, Evangelisatie- samenkomst. Leger des Halls. 's Morgens 10 uur, Hsiligingsdienst sn 's avonds 8 u. Yerlossings-samenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté. Herdenking Kerkhervorming. Medewerking zangkoor. Zendingsgebouw „Ster der Hopé". 's Avonds 7 uur, de heer J. Sevensma van Amsterdam. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer Boon. ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem 's Morgens 10 uur, Ds. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur sn 's middags 2.80 uur, Leesdienst. WEERINGEN. Hlppolytnshoef. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Den Oever. Ned. Herv. Gem 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur en 's middags 8 uur, Ds. Kuiper van Aalsmeer. In de v.m. bediening H. Avondmaal. Voor- en namiddags busdiensten vanaf den Poelweg, Westerland. Gebouw „Land in zicht". 's Morgens 10 uur, de Heer R. O. Franek. Hulpprediker. Westerland. Ned. Herv. Gem 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek. terrein, en overal waar zij vertoond wordt, heeft zij groot succes. De machine, die binnenkort in het Tivoli-theater zal worden gemonteerd, is van Hollandsch fabrikaat, en genaamd de Loetafoon, welke naam zij te danken heeft aan den heer Loet O. Barnstijn, een in de Nederlandsche filmwereld zeer bekende persoonlijkheid, die de geestelijke vader van het ingewikkelde apparaat mag wor den genoemd. Philips zorgde voor de ge luidsversterking van het apparaat, welks vinding, zooals men weet, van Amerikaan- sche huize is. Het geluid van een spreken de film kan op twee wijzen worden weer gegeven, namelijk door middel van het lichtfilmsysteem (movitome), en het naald filmsyst'eem vitaphone. Dit laatste berust op het prinoipe van het gelijktijdig loopen van film en gramofoonplaat. Tijdens de verfilming is het gesproken of gezongen woord opgevangen en vastgelegd op de plaat. In de cabine van de bioscoop theaters laat men nu plaat en film ge lijktijdig beginnen. Wie voor het eerst een sprekende film op deze wijze hoort, komt onder haar machtigen indruk en kan geen woorden vinden om zijn ver bazing uit te drukken. In de tweede plaats Is daar nog het lichtfilmsysteem, waarbij het geluld is neergelegd op een aparte band op de film. Ook dit voldoet goed. Het in Tivoll op te stellen apparaat ls voor beide systemen geschikt. Men zal misschien tegenwerpen: ja, maar wat hebben wij in Holland aan die in Ameri- kaansch-Engelsch gesproken teksten? Dit is volkomen juist, en zelfs Engeland kan die Amerikaansche talkies niet gebruiken. Maar behalve, dat die landen zelf al spre kende films vervaardigen Dultschland komt er ook al mee kan natuurlijk zang zonder eenig bezwaar worden weerge geven en naar wij vernemen, zal het nieuwe apparaat dan ook lm «en speciaal Donderdag 31 October j.1. hield de A.H.W.V. een algemeens ledenvergade ring in Café „Central" alhier. Behandeld werden de nieuwe Rijks wetten: a. Wet arbeidstijd personeel. Besproken werd: Besloten werd, te steunen het streven der Kamers van Koophandel in den lande om te komen tot snellere berechting van kleine vorderingen op lastige- debiteuren. Keizerstraat 122 Polderweg 33 Moeders, tantes en groote zusters kwa men in de pauze aandragen met zakjes lekkers, als daar waren suikertjes, peper- Bestelt nu uw naamkaartje». Wij hebben de nieuwste modellen ontvangen, waaruit u een keus kunt doen. Vele lettersoorten. Gaarne zullen wij u een en ander laten zien. N.V. Drukkerij v/h. Koningstraat ZONDAG 3 NOVEMBER

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 17