BUFFETTEN en DRESSOIRS N.V. Behangerij en Stoffeerderij Jb. HARJER ZOON WEET U WAT FIJN IS? De komende Wintergenoegens. Feestavond ter gelegenheid van het Gouden Priesterfeest van Z.H. Paus Plus XL Eerste Abonnementsconcert Holl, Instr. Kwintet Op dit concert zal de gevierde harpiste Rosa Spier medewerking verleenen, om trent wier spel wij hieronder eenige mee ningen laten volgen. Qwicert Harmonie „Wlnnubet". Tweede Marine-concert. Callantsoog. Jaarlljksche ledenvergadering Centraal Genootschap voor KlnderherstelUngs- en Vacantlekolonles. Burgerlijke Stand van Callantsoog Anna Paulowna. Wieringen. ZUIDERZEESTEUNWET. NOG JUIST BIJTIJDS GERED. Herdenking der Hervorming ln gebouw „Land ln Zicht" te Den Oever, Christelijke School. te Westerland, H. Kuut <te De H&ukea en J. Koorn te Zandburen, WEER EEN DIEFSTAL. OPRICHTING DANSCLUB. DE MAGGrS FILM. VER. VOOR CHR. NAT. SCHOOL ONDERWIJS. Feestelijke bijeenkomst OM EEN KEUZE TE DOEN UIT ONZE PRACHTSORTEERINQ GEREGELD VOORRADIG. 12 tot 20 diverse modellen In de betere genres. Prijzen van f 45, f 55, f 69 tot f 175. De Room der Hollandsche, Belgische en Saksische Meubelindustrie SPOORSTRAAT 49 TELEFOON 46 daarvoor vervaardigde film „The Singing Fooi" (De zingende dwaas) worden ge' demonstreerd. Het is de bedoeling nog dit jaar deze nieuwheid in te voeren, nadat de cabine van het Tivoli-theater daartoe zal zijn v. - bouwd. WJj komen er wel nader op terug. Wij vervolgen hiermede ons overzicht betreffende hetgeen de eerstkomende da gen te verwachten is. „Het Licht ln den Nacht". Zondag 3 November. Hier volgen nog eenige persbeoordee- lingen omtrent dit mooie tooneelstuk, dat morgen-, Zondagavond, gegeven wordt door het ensemble Jacq. Sluytera. „Aanersfoortache Crt.": Een buitengewoon en een buitengewoon sterk tooneelwerk, dit „Licht in den Nacht". „Utrechtsch Nieuwsblad": „Het licht in den Nacht" van Inte Onsman schildert op zijn felst de schreiende jammer, welke de oorlog over millioenen menschen gebracht heeft. „Wlnschoter Crt": Met zijn brandende vragen staat het stuk midden in dezen jammerlijken tijd en zal het niet nalaten op den gedachtenkring der men schen invloed uit te oefenen. „Het Licht in den Nacht" is een goed stuk, den heer Inte Onaman strekt het tot eere. Haarlemsche Coprant. Naast dit zuiver in- toneeren is ook van groote bekoring de solide toonvorming. Geen zweem van het meestal zoo hinderlijke vibrato ontsierde den zang. Itallaansche Opera. Faust. Dinsdag 12 November. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer en zullen Dinsdag hierom trent nadere mededeelingen doen. Zondag 3 November. Deze feestavond voor en door Helder's katholieken heeft morgenavond plaats ln het gebouw van den R.K. Volksbond. Medewerking wordt verleend door een koor van Dames en Heeren en een Jon genskoor. De orkestbegeleiding, ver sterkt met eenige h.h. musici, piano en orgel geschiedt door het Strijkensemble „8t. Oaeoilia". Als solisten treden op de heeren Tj. J. Dito (viool) en N. Bouchier (tenor), benevens eenige dames en heeren uit bet koor. De feestrede zal worden uitgesproken door den Zeereerw. Hoog- edelgestr. Heer H. J. M. M. Alink, vloot- aalmoezenier. Pianobegeleiding door mej. Anny Hoogenbosch. Uitgevoerd wordt o.a. de „Pius-cantate" van A. J. Lee- wens, alsmede een Te Deum van den zelfden componist. Aanvang 8 uur. Maandag 4 November. R. S. heeft, zooals te verwachten was en waarvoor de zaal dan ook meer dan uitver kocht was, een buitengewoon succes geoogst. Zij heeft haar koninklijk instrument met fijne kunstzin en schitterende virtuositeit bespeeld en groote bekoring is er van het spel omier gevierde kunstenares weer uitgegaan. Gooi- en Eemlander, 14 Dec. 1928. Het buitengewone lag voornamelijk in de medewerking van R. S. Een gebeurtenis in ons muziekleven, dit betooverend spel! Leeuw. Crt., 8 Mei 19129. R. S. te hooren en te zien spelen op haar kon. instrument is altijd een zeer bijzonder genot. Leidensch Dagbl., xt Jan. Dinsdag 6 November. Wjj herinneren voorts aan dit ooncert, waaromtrent wij den vorigen keer reeds een en ander mededeelden. De Tooneel- vereeniging „Excelsior" verleent hierbij haar medewerking. Woensdag 0 November. Omtrent de soliste, mevrouw Cora de Lange-van Rjjn van Alkmaar, die op dit concert medewerking zal verleenen, vol gen hier enkele kritieken: Haarlem'» Dagblad, 22 Febr. 1929. Hier trad een vrouw op, die wel zingen kan en goed ook! Mevrouw Cora de Lange-van Rijn zong hier reeds eenige jaren geleden op een concert in de Groote Kerk, de mooie Indrukken van toen werden gisterenavond vernieuwd. Een smetteloos-reine, gave mezzosopraan, de grootste sonoriteit en eenvoud; voortreffelijke uitspraak en articulatie: een geheel dat sterk herinnert aan de kunst van onze grootste zan geres, mevrouw Noordewier-Reddingius Leeuwarder Nieuwsblad, 14 Nov. 1928. ZIJ beschikt over een soepele, warme, fluweelen, hooge altstem, niet bovenmatig krachtig, van geringer omvang dan de muziek hier en daar vereischt, maar met een stralenden gloed en een timbre als van een bronzen gong; een stem, die zich bij orkest, vooral bij de houten blaasinstrumenten, volkomen aansluit. Utrechtsch Dagblad (Piet Tiggers).... Een v,an. een glanzend timbre in ^id let* blj- Gisteravond hield de afdeelingOallants oog van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies haar jaarlijksche ledenvergadering in het Café van den heer J. van Scheijen. De voorzitter, de heer J. van Scheijen, heette de aanwezigen welkom en uitte zijn teleurstelling' over de geringe be langstelling van de leden. Uit de respectievelijke jaarverslagen bleek, dat in 1928 3, in 1929 1 kind voor rekening der afdeeling is verpleegd. Voor 1930 is door de gemeente f 60. subsidie toegezegd. De rekening en verantwoording over 1928 werd goedgekeurd. De bestuursleden Mevr. Breebaart van de Horst en Jb. van Scheijen, beiden aan de beurt van aftreding, worden her kozen. De heer J. Sleutel wordt als be stuurslid voor het Koegras gekozen. Mevr. Smitdu Pied geeft in over weging ook de vrouwen, die zelve niet, doch wier echtgenoot wel lid der Ver- eeniging is, toegang tot de vergadering te geven en zelfs verkiesbaar te stellen tot bestuurslid, met dien verstande dat slechts 1 stem worde uitgebracht. De belangen dezer vereeniging kunnen het best door vrouwen worden behartigd en daarom is het wenschelijk, dat de ver gaderingen ook door meerdere dames worden bezocht. De vergadering kan zich met dit denk beeld vereenigen. Na eenige gedachtenwisseling wordt met algemeene stemmen besloten het Huishoudelijk Reglement in bovenbe doelden zin aan te vuUen. Hierna sluiting der vergadering,waar bij de Voorzitter de leden opwekt, het aantal leden, dat thans 111 bedraagt, tot 200 op te voeren. over October 1929. GEBOREN: Cornelis Jacobus, zoon van G. A. Stevenhagen en J. M. Hodges. OVERLEDEN: Jonkvrouw M. R. van de Poll, echtgenoote van Baron E. L. L. van Tuijll van Serooskerken, oud 46 jaren. Voor het examen hadenarbeid slaagde te Groningen, mbj. F. van Konijnenburg. De Generale Commissie Zuiderzeesteun- wet heeft geldelijke tegemoetkomingen den heer M. de Haan de bekende Maggi's film op het witte doek gebracht. De zaal was stampvol dames, slechts enkele heeren waren aanwezig. De film gaf te zien het schitterende landbouwbedrijf, dat aan de fabriek is verbonden. Verder het modern werkende fabrieksbedrijf. Vol aandacht en belangstelling werd dan ook deze interressante film gevolgd. Ter afwisseling werden de aanwezigen onthaald op een kop erwtensoep en bouillon. Tot slot nog enkele natuurop namen enz. Voldaan over dezen genoege lijken reclame-avond keerden allen huis waarts. Bij de »A. B. C.-Maatscbappij« (Alge meene Beton-Compagnie) te De Haukes, wilde een zekere Rosa (Italiaan) een der ijzeren trappen afdalen, die zich in den sluisbouw bevinden. Het ongeluk trof, dat bedoelde trap verbinding had met een electrische gummikabel, welke door het natte weer doortrok, waardoor de kabel met de ijzeren trap kortsluiting maakte. Tengevolge hiervan kon Rosa de trap niet meer loslaten en schreeuwde van de pijn. Op het hulpgeroep wist men spoedig den schakelaar te bereiken en kon men ergir voorkomen, door den stroom uit te schakelen. Rosa had ver schrikkelijke pijn, maar heeft toch het leven eraf gebracht. De ongelukkige moest zich later onder geneeskundige behandeling stellen. De heer J. K. Lofvers (theol. candidaat) opent om even over 8 uur de bijeenkomst. Het gezellige gebouwtje „Land in Zicht" was geheel gevuld met bezóekers. Na het uitspreken van het votum leest de heer Lofvers eenige gedeelten uit de Heilige Schrift, waarna hij voorgaat in gebed. De voorganger verzoekt de aan wezigen te zingen van Ps. 118 de verzen 7 en 12. De heeren R. C. Franck (orgel) en Schoustra (viool) spelen „Caro MioBen" (aria). Dit muziekstuk wordt door de beide heeren zeer goed gespeeld. Na deze muziekvoordracht verzoekt de heer L. het mannenkoor „Land in Zicht" te willen zingen„Een vaste burcht is onze God". Dit nummer wordt door het nog zeer jonge mannenkoor goed gezongen. Dan is het woord aan den heer Lofvers, die in een korte, misschien daarom juist, zoo schoone, rede de Hervorming her- henkt. Hij memoreert wat Dr. M. Luther voor de hervorming gedaan heeft, maar wijst er bovenal op dat de menschen God moeten zoeken, opdat zij door zijne Genade verlossing van zonden mogen verkrijgen en ieders geloof zoo stand vastig moge worden als dat van den Her vormer. Na deze herdenkingsrede vertolken de heeren Franck en Schoustra de muziek van Religiose (andante) welk stuk ook volle bewondering afdwong. Het zangkoor bracht daarna nog een lied ten gehoore. Om ruim kwart voor tien uur sluit de heer Lofvers deze bijeenkomst en ver zocht al de aanwezigen staande te willen zingen Gez. 264 12. Het was een mooie avond. Vrijdag 1 November j.1. had in Den Oever op feestelijke wijze de ingebruik neming plaats van de nieuwe Christelijke School. Reeds een tijd voor de schooldeu ren geopend werden, verdrongen zich vele kinderen voor het schoolgebouw. Toen de schoolbus arriveerde, naderde nog een schaar leerlingen die onder begeleiding van een onderwijzeres van De Haukes en Hippolytushoef gereden kwamen. Vol nieuwsgierigheid traden de kinderen ein delijk binnen en bewonderden de mooie nieuwe lokalen, die voor deze gelegenheid prachtig versierd waren. Na een korte toespraak door het hoofd d'er school tot de kinderen werd de schooltijd met gebed geopend. De morgen werd hoofdzakelijk op aangename wijze gevuld met vertellen, terwijl intusschen versnaperingen aan de kinderen werden aangeboden. Eenig wegens aanschaffing van werkkleeding fftZ„ wT( aangeuuuen. cemge toegekend aan J. Rotgans en P. Rotganf 12"8 Rotgans Een uitvoerder van een Amsterdamsche finma, die een werk uitvoert in de ge- •maalput bezuiden Den Oever, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat ten nadeele van deze firma staaldraad en ander mate riaal is ontvreemd tot een waarde van on geveer 200.—. Naar wij vernemen, is tot onderwijzer aan de Christelijke school te Den Oever thans een derde leerkracht benoemd en wel de heer/J. J. Ooijevaar uit Hoorn. Het door den heer P. Bakker Ev.z. te Den Oever voor het P.E.N. gebouwde transformatiegebouw is gereed en opge leverd, zoodat dit binnenkort in gebruik zal worden genomen. Op initiatief der heeren J. Brouwer en N. Raven is alhier een dansclub opge richt met 24 leden. De wekelijksche oefe ningen zullen worden gehouden op de bovenzaal van het café van den heer S. A. Veerdig te Hippolytushoef en voor het eerst aanvangen op Donderdag 7 November a.s. Door de fabriek van Maggi's Voedings middelen, filiaal Amsterdam, werd j.1. Donderdagavond ln de Concertzaal van tegenwoordig, terwijl groote aangeboden bloemenmanden en het zingen met bege leiding van een ln de school geplaatst oorgel bij de kinderen een vroolljke stem ming teweegbrachten. Daar de speelplaats nog niet gereed was, werd 's morgens ter .onderbreking een kleine' wandeling met alle klassen ln de open lucht gehouden Na het eindigen van den middagschool tijd wachtte de schoolbus voor het go- bouw, en werd aan de kinderen een bijbel sche gedenkplaat aangeboden met het op schrift: Ter herinnering aan de opening der eerste christelijke school op Wierin gen, op 1 Nov. 1929, waarna ze vergenoegd naar huis trokken. Door het bestuur wor den maatregelen genomen om in het nij pende plaatsgebrek binnen eenige dagen te voorzien. Toen wij Donderdagavond ongeveer half acht de keurige zaal van het Chris telijk Tehuis binnenkwamen was deze reeds tot in de uiterste hoeken gevuld met het van alle kanten toegestroomde publiek. Nadat de heer S. J. Dokter (theol. stud. uit Den Helder), eenig orgelspel had ten gehoore gebracht, opende de voorzitter der Vereeniging, de heer J. Bosma, de bijeenkomst met het verzoek aan de aan wezigen tot het gezfPmenlijk zingen van de verzen 16 en 14 van psalm 68. De voorzitter sprak hierna zijn ope- groote moeilijkheden welke te overwinnen waren voordat tot de stichting der eerste school voor bijzonder onderwijs op Wie- ringen kon worden overgegaan. Ofschoon velen het deden voorkomen, aldus de heer Bo6ma, alsof het bestuur zich wilde drin gen tusschen ouders en kinderen, zijn er integendeel meer dan eens oudiers bij het bestuur gekomen om er op aan te dringen werk te maken van een christelijke school. Roeping en plicht was het voor dit be stuur om aan dezen zéér gerechtvaardig den wensch der ouders tegemoet te komen en zoo mogelijk tot vervulling te brengen. De heer Bosmq imeende, dat het genoeg zaam bekend was, dat een aan de wet be antwoordend verzoek geweigerd is gewor den. Hij wensebte hierop echter op dezen feestavond niet verder in te gaan, van meening als hij was, dat beter rustig de toekomst kon worden afgewacht. Ondanks alle tegenwerking staat er thans een chr. school. Al is het dan voorloopig ook slechts een houten hulpgebouw, te schamen be hoeft het bestuur zich daarvoor geenszins. Christelijk onderwijs, vervolgde hij, is geen overbodige zaak, doch een eiseh voor ^0 christenen. Nadat de voorzitter de voordeelen van het christelijk onderwijs had geschetst, merkte hij o. m. nog op, dat niet moet worden verwacht, dat in de toekomst alles vanzelf zal gaan. Integendeel moeten nog vele hinderpalen uit den weg worden ge ruimd, doch het bestuur verwacht, dat met Gods hulp alles tot een goed einde kan worden gebracht. Het zou ons te ver voeren indien wij al hetgeen de voorzitter besprak woordelijk zouden neerschrijven. Wij willen volstaan met de mededeeling, dat door hem nog een woord van hartelljken dank werd gebracht aan den heer Dun, inspecteur v. h. lager onderwijs uit Alkmaar, dat hij op dezen avond tegenwoordig heeft willen zijn; den Weleerw. heer Ds. H. J. Heida van Vlaar- dingen, die zich bereid had verklaard de feestrede uit te spreken; twee bestuurs leden en twee hoofden van scholen te Alkmaar; het hoofd der chr. school en den voorzitter van het Schoolbestuur uit Anna Paulowna. HU dankte de heeren Boersen, Kraak, Berkhout en Geusebroek voor de voortvarendheid door hen bij den bouw der school aan den dag gelega. Voorts werden eenige. ingekomen brie ven voorgelezen, w.o. een van den Burge meester van Wieringen, waarin hij de hoop uitsprak, dat de nieuwe school ge- ruimen tijd in de behoefte zal mogen voorzien. Het personeel der verschillende open bare scholen op Wieringen had schrifte lijk voor de uitnoodiging bedankt, omdat zij de chr. school niet in het belang var- het onderwijs van onze gemeente achten. Vervolgens zong het zangkoor onder leiding van den heer A. Kraak een lied met orgelbegeleiding Ds. Heida sprak hierna zijn feestrede uit. Hierin bracht hij o. m. een eeresaluut aan het jong, maar wakker bestuur en richtte ook een woord van welkom tot het onderwijzend personeel. Er werd naar voren gebracht, dat ln de vrijzinnige pers werd gevraagd waarom het aantal ge slaagden bij het vrij middelbaar- en voor bereidend hooger onderwijs voor gelijke Staatscommissies in de laatste jaren toch zoo hoog was, vergeleken bij het Over- heidsonderwijs. Zij wist dit niet te ver klaren. Van voortrekken kan hier geen sprake zijn. Wij wenschen, aldus ds. Heida, ook vanavond deze vraag niet op te lossen. Na deze feestrede, waarvan wij slechts een zeer gering deel kunnen weergeven vanwege de uitgebreidheid er van, stelde de heer Bosma voor ter herdenking van de hervorming gezamenlijk te zingen het bekende Luther-lid „Een vaste burcht is onze God". Na dit intermezzo richtte de voorzitter het woord tot het hoofd der school en het overige onderwijzend personeel, resp. de heer S. Juisting, mej. Schuijff en den heer J. J. Ooijevaar en sprak er zijn dank over uit, dat deze hunne benoeming heb ben willen aanvaarden. Het personeel werd hierna toegezongen de bekende zege bede uit psalm 134, 3e vers „Dat 's Heeren zegen op U daal". Het woord is thans aan den heer Juis ting. Spreker voelt ten volle het gewicht en de verantwoordelijkheid van de hem opgedragen taak, die hij in God's kracht hoopt te aanvaarden. Hij dankt den voor zitter voor de hartelijke woorden en goede wenschen. De heer Juisting is van mee- nlng, dat het hoofd der school naast en niet boven zijn personeel moet staar. Het personeel heeft elkaar noodig en hij hoopt op wederzijdsche waardeering in hun ge- zameniyken arbeid. Voorts sprak -hij de oudera der ingeschreven leerlingen toe en spreekt daarbij den wensch uit dat zij hunne medewerking zullen verleenen tot het bevorderen van een goede verstand houding tusschen school en huis. De voorzitter dankt den heer Juisting en geeft vervolgens het woord aan den heer Jansen, die daarom gevraagd -heeft. Deze heer wijdde ook eenige woorden van dank aan het bestuur, waarbij hij de mee ning was toegedaan, tolk te zijn van alle se 0 s* ^ie met verlangen de stichting van een chr. school hebben tege moet gezien. Alvorens de pauze aanving zongen me- en "tel- K. V. Kalsbeek op verdienstelijke wijze „Laat de Kinderkens tot mij komen waarvoor beide dames een welgemeend applaus in ontvangst.hadden te nemen. De heer Dun, inspecteur van het lager onderwijs neemt hierna als het ware een deel van voorzitters taak over en dankt yoor haar schoonen zaï*?. Hij dankte het bestuur vervolgens voor de vriendelijke uitnoodiging. Hij kwalificeerde de totstandkoming van deze school als een daad van durf en risico, aangezien de bijeenkomst met het verzoek aan de aan- nog hangende is De^ep^r»01'6111^ der wezippn tet, hpt. S- De heer Dun was ervan overtuigd, dat geen wettelijke bezwaren de opening der school in den weg staan. ningwede uit O.m. memoreek hy *de wordt v'Sir WierK^n nieuw^Sk op onderwijsgebied ingeluid. Wat op ont zaglijk veel plaatsen in ons land reeds jarenlang bestond, bestond hier nog niet. Openbaar en bijzonder onderwijs werken hier nog niet naast elkander. Dit was eoh- ter slechts een kwestie van tijd. Een groot nieuw ingekomen deel van het volk, maakte dat er een steeds grooter worden de drang ontstond naar de oprichting der chr. school. Het bestuur maakte gebruik van de middelen bepaald bij de wet van 1920 van Dr. de Visser, waarin de gelijk- stelling van het openbaar en bijzonder onderwijs is vastgelegd. Deze wet werd aangenomen met een stem-verhouding van 70 vóór en 3 tegen. Spreker hoopt dat bij alle verschil van beginsel er onderling waardeering zal zijn voor de beide tak ken van onderwijs, die vanaf Vrijdag 1 November 1929 bier op Wieringen zijn. De heer Dun sprak hierna ook het onder wijzend personeel met eenige welgekozen woorden bemoedigend toe. Spr. besluit zijn rede met de volgende woorden: „Ge acht bestuur, uw school zal dragen den naam van Christelijke School. Deze naam legt dure verplichtingen op. „Noblesse Oblige" (Adeldom verplicht"). Een slechte chr. school moest feitelijk onbestaanbaar zijn want dan doet zij den naam naar wien zij genoemd is, schande aan. Ik hoop dat dit nooit door uw school zal worden ge daan, opdat het mij steeds een vreugde zal zijn uw school te bezoeken". De voorzitter dankte den heer Dun met een kort woord en maakt bekend dat in de pauze gelegenheid bestaat tot bezichti ging der school en kennismaking met het personeel. Op verzoek maakt hij nog even de schooluren bekend; deze zijn als volgt: van 8.30 tot 11.30 v.m. en van 1 tot 8 uur n.m. Vanaf de Haukes zal er om 7.45 ge legenheid zijn de kinderen per autobus, die rijdt door Hippolytushoef, Zandburen, Slingerweg, door den Polder en Ooster- land naar Den Oever, te vervoeren. In de pauze werden door een aantal dames thee en versnaperingen rondge diend. De meeste bezoekers maakten van de gelegenheid tot bezichtiging der school en de leermiddelen een gretig gebruik. Direct na de pauze werd het „Wilhel mus" door de aanwezigen gezongen. Daarna was het woord aan den heer W. de Bruin, lid van het Schoolbestuur te Alkmaar, die gaarne aan de toegezonden uitnoodiging gevolg had gegeven en het bestuur met de opening der school van harte gelukwenscht. De heer De Bruin overhandigde daarna een gedenkboek ln fraaien band en sprak daarbij do volgen de woorden: „Het bestuur van onze school heeft mij opgedragen u te overhandigen dit gedenkboek, het gedenkboek dat ge schreven is bij het 50-jarig bestaan van de Unie en School met den Bijbel, in op dracht van het bestuur samengesteld door Ds. Rulman. Ik hoop, wanneer u nog eens moeilijk- leden krijgt in de toekomst, dat u dit Poek zult ter hand nemen en dat uw be stuur bij de lezing van deze lectuur ge sterkt mag worden. De Heere zegene u". De voorzitter bedankte den spreker voor de geluktpenschen alsmede voor de aanbieding van het gedenkboek der Unie. De afgevaardigde van de Chr. school te Anna Paulowna, de heer van Eerde, iracht hierna de gelukwenschen over van iet bestuur van genoemde school en loopte dat bestuur der nieuwe school met Gods hulp het voor oogen gestelde doel mocht bereiken- Spreker verzocht de aan wezigen gezameiyk te zingen psalm 84, 4de vers. „Wij gaan van kracht tot kracht steeds voort," enz. De heer Bosma dankt den' heer van 3erde voor zijne hartelijke woorden. Het gemengde zangkoor onder leiding van den heer A. Kraak zong vervolgens twee psarmen, welke op voorbeeldige wijze werden- ten gehoore gebracht. Alle eer aan den heer Kraak voor zijn uitne mende leiding en niet het minst ook aan iet jonge koor zelve. Als laatste spreker kwam de heer Win ter op het spreekgestoelte. Na eenige geestige opmerkingen betreffende de zangvereeniging en andere zaken, welke 16lïi laatsten tijd handen vol werk ladden bezorgd, zeide hjj dat de oprich- ang der school geenszins moest worden een «hobby" of „stok paardje^ of dat zij als Ghristeiyken het openbaar onderwijs eens dwars wilden zitten, doch dat de heele zaak van de school tenslotte een geloofsdaad is ge weest, die zij niet mochten nalaten. Hij is ervan overtuigd, dat de bestuursleden en wei in het bijzonder de heeren Bosma, Kalsbeek en Hippel den dag van i&den tot een der schoonste dagen' van run leven rekenen, Imimers, tot voor kor ten tijd had de zaak van God's Koninkrijk op Wieringen niet den minsten schijn van kans, dooh hoofdzakelijk door hun vooruitstrevendheid' is hier in korten tijd zoo veel tot stand gekomen. Spreker gevoelde zich hier reeds uit stekend thuis en betreurde het dat hij weer zoo spoedig moet vertrekken. Op dezen feestdag wilde de heer Win ter nog even vertellen hoe het vandaag yeer gegaan is mt den toevloed van leer ingen. In den loop van den dag steeg iet aantal leerlingen tot 92 kinderen. Hij ïoopt, dat het aan den dag gelegde en thousiasme niet zou blijken te zijn een sneldoovend vuur, doch dat het zou zijn vm,^e1I1H^Uu^f^>^en, Pennanent zijn vuur uitstraalt. Na deze toespraak, welke uit den aard er zaak belangrijk moest worden inge kort, evennis dit trouwens het geval is Net do redevoeringen der overige spre- lers van dezen avond, zong de heer okter uit den Helder het lied- van Babh „oeelen Braütigam Jesu Gottes La mm", zichzelf daarbij op het orgel begeleidend. De voorzitter dankte hierna de aan wezigen voor de betoonde belangstelling }n brengt in het bijzonder hulde aan den leer Winter voor diens ijver en werklust. Ook de heer Davidse ontving eenige woorden van lof voor diens werk als secretaris voor de vereeniging gedaan. Tenslotte vereenigden de aanwezigen „?h ln het gebed, voorgegaan door den WelEerwaarden heer Ds. Heida. L

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 18