r^j- Radio-Programma Marineberichten. Legerberichten. Sport. DAMMEN. Kampioenschap van Den Helder. A. A. Bremer 8—121 A. A. Bremer met wit tegen H. Berghuis. M. Kwast P. Kwast S. Slort D. Dissel Marktberichten. Haven van Nieuwediep Burgerlijke Stand van Den Helder ZONDAG s NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. (voor 0 uur osS M.). 9.00 VARA. Esperanto. 9.ij VARA. Concertorgelbespelina. 9.20 VARA. Toespraak Ouder commissies en Ouderavonden Openbaar Lager Onderwijs. 9.45 VARA. Lezing: Volkenbond. 10.00 VARA. Veiligheidskwartiertje. 10.15 VARA. Concertorgelbespeling. 10.30 VPRO. Dienst in de Ned. Herv. Kerk Middelie. 12.0012.40 Lezing door Dr. C. H. Sluiter: De ontwikkeling der sterrenkunde. 12.40—1.45 Concert door het Octet. Boris Lensky, viool. 1.4S4.30 Voetbalwedstrijd Nederland''Noor wegen in het Olympisch Stadion, Amsterdam. 4.305.00 Sportber. en gramofoonmuziek. 5.00 VARA (298 M.). Wekelijksch nieuws. 5.15 VARA. Kinderuurtje. 6.00 VARA. Concert. Orkest, orgel, gramo- foon. 7.308.00 Biidgeles. 8.00 Persber. 8.10 Aansl. Concertgebouw te Amsterdam. Het concertgebouw-orkest. 9.1519-30 Causerie door J. Aerts: Tentoonstel ling Mij. Rembrandt. 9.30n.30 Concert door het omroep-orkest. Daarna tot 12.00 gramofoon. Huizen, 1879 M. 8.359.20 NCRV. Morgenwijding. 10.00—12.00 KRO. Uitzending van de Hoog mis vanuit de Paterskerk, Groenmarkt td Haarlem. 12.30—1.30 KRO. Concert door KRO.-Trio. I.30a.00 KRO. Lezing over: „In het land der Boschnegers en Magiërs". 3.00-^2.30 KRO. Lezing over: „Het Duitsche Theater". 3,304.30 KRO. Concert door KRO.-Orkest, m.m.v. sopraan en bariton. 4.305.00 KRO. Ziekenhalfuurtje. 3.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Evang. Luth. Kerk (oude) te Amsterdam. 7.30—8.00 KRO. Lezing over: „Ons mooie land". 8.01—8.10 KRO. Praatje door den KRO.-Voor zitter. 8.10—10.00 Orkesitconcert. In de pauze: Cau serie. 10.00—10.15 KRO. Beschouwing over den voetbalwedsrijd Holland—Noorwegen. 10.1510.45 KRO. .Gramofoonmuziek. 10.45—11.00 KRO. Epiloog door het Klein Koor. 9.30 ca. KRO. Nieuwsberichten. Daventry, 1554 M. 3.50 Concert M. Balfour, alt. L. Gowings, tenor. Militair Orkest. 5-05 Piano-recital door Stuermann. 5-35 Lezing. 5-30 Bijbellezing. 6.03 —6.35 ca. Bach's Kerkcantate No. 139- Koor, orkest en1 solisten. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Lief- dadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9-35 Kamer muziek. M. Hinnenberg-Lefebre, sopraan, het Kutcher Trio, viool, cello en plano. 10.50 Epi loog. MAANDAG 4 NOVEMBER. Hilversum, 1071 M. (voor 6 uur 298 M.). 10.0010.15 Morgenwijding. 12.15—2.00 Concert door de Hong. kapel Bela Ruha. 2.00—2.43 Kookpraatje. 2.45—i4.30 Aansl. van het Rembrtuidt-Theaiter te Amsterdam. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Gramofoon. 6.30 Koersen. 6.457.15 Boekbespreking. 7.157.45 Engelsche les. 8.00—9.00 Concert. Liedertafel „Zanglust" ea Ver. „Dondrechtsch Fanfare-corps". 9.00 „De opera-directeur", comedie met zang en muziek in 1 bedr. van Mozart, met medew. van Hélène Cals, Jules Moes e.s. Versterkt omroep-orkest. 10.15 Persher. 10.30 Populair concert door het omroep-orkest, daarna gramofoon tot ia uur. Huizen, 1879 M. Uitsl. N.C.R.V.-Uitz. 8.159.30 Morgenconcert. 9.3010.30 Harmonium-concert. 10.30111.00 Ziebendienst. II.0011.30 Lezen van Christ. lectuur. ii.3012.30 Concert. Zang, viool, cellö en piano. 12,301.45 Orgelconcert. 2.002.35 Uitzending voor scholen. 3.153.45 Knipcursus. 4.005.oo Ziekenuurtje. 5.006.30 Gramofoonmuziek. 6.307.00 Lezing over: „De Lichte Nacht" van Wilma. 7.008.00 Uurtje voor de rijpere jeugd. 8.00 Concert. Gemengd koor, bariton, orgel en spreker. Daarna: Persberichten'. Daventry, 1594-4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lering. 11.20—i 12.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. V. Lee (sopraan), G. Lavelle (bariton). 12.50 Concert op cinema-orgel. 1.20 Orkestconcert. 1.20 Piano-recital. 1.352.20 Orkestooncert. 2.20 Uitzending voor scholen. 2.50 Lezing. 3.25 Lezing. 3-45 Berichten. 3.50 Dansmuziek. 4.35 Orkestconcert. 5-35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Pianorecital door A. Hal lis. 7.20 Lezing. 7.45 Fransche les. 8.05 Con cert. Orkest. H. Ruddock (bas). 9.20 Nieuws ber. 9.40 Lezing. 10.10 Concert. A. Moxon (sopraan), Instrumentaal Sextet. 11.2012.20 Dansmuziek. Vreedsnburg, dienende sis is officier »«n boord van Hr. Ma. Wichtschip te V ï.lems- oord ter beschikking gesteld; is luit. ter zee der at kl. j. F. W. Nleboer geplaatst bij den Radiodienst der Marine te Amsterdam en de off. van adm. der 2* kl. A- D. Loth geplaatst aan 'boord van Hr. Ma. Wachtschip te Willemsoord. Luit. ter zee der ie kl. H. Jolles is den nden Nov. gecommitteerd naar Vlissingen en den I3en Nov. geplaatst als ie officier aan boord van het Wachtschip aldaar. Bij Kon. besluit zijn met 16 Nov. bevorderd tot hoofdoff. van den M.S.D. ie kl. de hoofd off. van den M.S.D. 2e kl. A. C. van der Haa- gen en tot hoofdoff. van den M.S.D. 2e kl. de off. van den M.S.D. 3e kl. T). W. Claassen, is wegens langduriger» dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend, aan den off. van den M.S.D. ie kl. W. C. Gort: zijn bevorderd tot off. van. den M.S.D. ie kl. de off. van den M.S.D. ie kl. tit. J. A de Veer en A. A. Roosa; is de titulaire rang van off. van den M.S.u. ie kl. verleend aan de off. van den M.S.D. 2e kl. H. P. Allaries en J. van Rugge. De off. van adm. 2e kl. W. F. L. Waleyeld wordt den 4en November geplaatst bij de Marine-kazerne te Amsterdam. 1 Nov. 1929. De te Groningen tot arts bevorderde semi- arts J. A. Leegsma is bestemd tot off. van gez. 2e kl. <bij de zeemacht. 6 Nov.: monteur-majoor R. Ennenga van Wachtschip Willemsoord naar Radiodienst Amsterdam. 4 Nov.: serg. der mar». R. van Catnpen van Wachtschip Willemsoord naar van Spcijk. De korp.-konst. A. Maagdenberg is geslaagd voor het examen voor hoogeren rang. Onderstaande schepelingen' zijn geslaagd voor de proef voor kwartiermeester. 'Matroos ie kl. J. van Oosten, ld. J. J. v. d. Werken, ld. P. J. Peijnenburg, id C. Bimmel, id. A. H Overmars. Ondervolgende schepelingen worden den 4en November geplaatst bij de opleiding tot telegrafist in de Marine-kazerne te Amster dam: Matroos ie kl. W. Oomen', ld. G. P. Mier tjes, id. A. Appeldoorn, id, G. Wieringa, id. 2e kl. C. van Hiaren, id. D. Briara. Ondervolgende schepelingen worden den 4en November 'geplaatst In de Marine-kazerne te Willemsoord' tot het volgen van een cursus bij de Kaderschool: Matr. ie kl. J. Jansen, ld. M. Hoeque, mar. ie kl. W. Wilson, korp.-macht. J. M. v. Wol- feren, id. D. W. Rlechelman1, matr. ie kl. J. A. v. Tol, id. 2e kl. L. Wiedemhoff, mar. ie kl. L. E. J. Veeninga, matr. ie kl. C. Spaans, mar. ie kl. A. H. Tennissen, korp.-macht. J. Haveman, id. F. Adriaanse, seinersimaat E. L. N. v. Loo, id. J. B. Mervel, id. L. J. Scholman, korp.-macht. P. Teune, mar. ie kl. W. B. Roman, mar. ie kl. H. Jansen, mar. ie kl. R. J. Zimmerman, matr. ie kl. A. A. Cornelissen, id. 2e kl. C. Prins, korp.-macht. J. Jansen, id. L. Schölgens, matr.-schrijver C. Antheunisse, matr. ie kl. J. P. Sap, mar. ie kl. M. Mol-e- man, id. R. A. de Vries, korp.-macht. C. H. Prijdekker, matr. ie kl. P. Schaap, id. F. M. J. W. Verblauw, id. F. v. Deurse, id. J. Yzelen- berg, id. J. de Smit, korp.-macht. G. C. v. Westreenen, id. M. de Bruijne, id. P. Reijerse, id. M. F. Poortvliet, korp.-vliegtmr. M W. J. de Boer, id. P. M. v. Breda, id. G, A. Dijkstra, id. H. van Es, id. J. F. Fondse, id. G. v. d. Hooft, id. S. J. Koene, id. H. Kruizinga, id. P. Loos, id. H. K. Maagdelijn, id. J. v. d. Reij- den, id. C. Rinderman, id. T. Veldman, id. H. J. Wentink, matroos-ziekenverpleger H. H. J. Plukkel, id. H. Maathuis, Ld. C. Magielsen. Ondervolgende schepelingen zijn den1 2en November geplaatst bij de opleiding tot seiner in de Marine-kazerne te Amsterdam: Matr. ie kl. E. Stigter, matr. 2e kl. A. J. v. Willigenburg, id. F. H. Plevier, id. C. J. On- gena-e, id. T. Kremer, id. K. Hamelink, id. C. M. Baas, id. A. B. v. Waarden, id. M. v. Stee, id. G. Pasman, id. J. Oele, id. H. A. v. d. Graaf, id. T. Meijer, ld. L. v. d. Linden, id. P. Goedbloed, id. J. Hoep, id. J. P. Jansen, id. J. Snoeij, id. C. J. Smit, id. A. P. v. Pelt, id. D. J. Paape, id. J. Leenhouts, id. S. H. C. Dronkers, id. J. C. van Boven, id. J. W. G. Aarts. Ondervolgende schepelingen worden den 2en November a.s. geplaatst bij de opleiding tot kwartiermeester aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord: Matroos ie kl. L. A. Rietdijk, idem S. v. d. Scheer, idem A. M. Nachbahr, idem D. T. Hoogvorst, idem E. Dekker, idem P. Loeke- meijer, idem J. Bouhuizen, idem A. Mulders, idem K. A. v. d. Lubbe, idiem W. A. v. 't Hoff, idem A. van Sluijs, idem H. J. Franzanl, idem D. van Rossum, idem F. W. Brands, idem J. Cornelissen idem E. T. v. d. Heijden, idem J. Kip, idem P. Ventevogel, idem T. van Veen, idem P. A. v. d. Zan-de, idem B. J. Glerum. De marinier ie kl. J. Flipse wordt den 4«n November geplaatst bij de Kaderschool. De vierde ploeg van de verlofgangers der zeemilitie lichting 1926 is in de Marinekazerne alhier voor herhalingsoefeningen onder de wa penen gekomen. De kap. ter zee M. H. van Duim, comman dant van Hr. Ms. Heemskerck wordt den ien Nov. ter beschikking gesteld onder eervolle ontheffing van het bevel Over genoemden bo dem. Hem zullen diensten worden opgedragen door het Hoofd der IVe Afd. A van het Dept van Defensie in verband met gereedmaking indien-ststellin-g Hr. Ms. Gelderland, terwijl hem tevens opdrachten zullen worden gegeven door het Hoofd der He Afdeeling A. Lult. ter zee der ie kl. P. T. de Meester is den I3en Nov. belast met het bevel over Hr. Ms. Brinio en kap.-luit. ter zee J. A. Kruys met dien datum eervol van dat bevel ontheven en ter beschikking gesteld. De off. van gez. ie kl. F. J. A. Baden, ge plaatst te Willemsoord, is met dien datum ter beschikking gesteld. Met een door den commandant der marine te Willemsoord te bepalen datum is luit. ter zee der ie kl. C. C. F. Jager geplaatst als ie officier aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord en luit. ter zee der ie kL H. Scherm wed strijd van den Konlnlklijkan OnderoiflcleïWchermbond. De wedstrijden uitgeschreven door den K.O.S. zullen worden gehouden op 27, 28, 29, 30 en 31 Januari 1930 in de zalen van het Concertgebouw „Musis Sacrum" te Arnhem. Aan de in werkelijken dienst zijnde deel nemers zal, voor zoover de gelegenheid zulks toelaat, logies worden verstrekt in Rijksge bouwen. Zij kunnen naar regelen, te stellen door den Garnizoens-Commandant te Arnhem, tegen betaling aan de menage onderofficieren deelnemen. De 2e luit. H. J. Ennen van het reg. kust- art. wordt met ingang van 4 Nov. a.s. gedeta cheerd 'bij de artillerie-inrichtingen aan de Hemibrug tot het volgen van een vuurwerkerij- cursus. Bij beslissing van den Inspecteur der Artil lerie d.d. 31 Oct. 1929 wordt de serg.-maj.- instr. schermonderwijzer A. J. Bak van het reg. kust-art. gedetacheerd bij de Ve infante rie brigade standpjlaat» Venlo, met ingang van 15 Nov. a.s. De korp.-stoker L. B. Vertooren van het reg. kust-art. wordt met ingang van 18 Nov. a.s. overgeplaatst bij het korps pontonniers en torpedisten te Gorinchem. Herhalingsoefeningen In 193a Het ligt in het voornemen als de middelen daarvoor woTden toegestaan in 1930 de dienst plichtigen van de lichtingen 1924 en 1927 van het reg. kust-art. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te doen komen. Door een 14-tal reserve-officieren van het reg. kust-art. zal deelgenomen worden aan de winterbijeenkomsten, die onder leiding staan van den commandant van het reg. kust-art., gehouden worden te Amsterdam en Rotter dam en op 7 Nov. a.s. een aanvang nemen. VOETBAL. N. V. B. Programma van da wedstrijden op Zondag a.a. In verband met den morgen te Amsterdam te spelen internationalen wedstrijd Nederland— Noorwegen, is het N.V.B.-programma bijzon der klein, daar heel veel wedstrijden uitgesteld zijn. In totaal over het geheele land vin den maar zes eerste klasse-wedstrijden, plaats. Verder is het niet onmogelijk 'dat nog meerde re wedstrijden om deze reden afgelast worden, en wij volstaan daarom met onderstaand pro gramma: AFDEELING I. •e klasse A. HRCH-ollandia (Westerbeek)Alcmarla VlctrlxDe Spartaan (Hendriks). oe klasse B. DEC—Baarn (Zuldervelt). Zeeburgia Zand voort (Dalmeijer). ge klasse A. OSVHelder (Porssius). De Volewijckersi— De Kennemers (Faber), KWAssendelft (Hulsman), MeervogelsAPGS (v. d. Stadt). ge klasse B. HortusDSV (Brussel), De Zeemeeuwen Amstel (Hogendijk), KinhelmZRC (v. Cleef), THB-OWO (Faassen). Reserve ae klasse A. Ajax 3DEC 2 (Hartman), Blauw Wit 3 Alcmaria Victrix 2 (Bun-tsma). Reserve 3e klnsse A. ZFC 3—HRC 2 (Hakhoff), Alcmaria Victrix 31West-Frlsia 2 (Dol), Hollandia 2QSC 2 (Meerman), ZW 2VSV 2 (Dorjee). AFDEELING II. se klasse. ZFCStormvogels. N.-H. V. B. Voor onzen provincialen Bond' zijn vastge steld: ze klasse C. Texel 1Helder 3, 12 u., Koorstra; Schagen 1—'Helder 2, 2 u., Bruins. ae klasse D. Bolweg: Helder 4—Texel 2, 12 u., Metselaar; Anna Paulowna: BreezandAnna Paulowna, v. d. Hoff; OudesluisJVC, C. D. Swart; Wierin-gerwaard p—tSchagen 2, Hoek. 8e klasse D. Anne Paulowna 2—'Oudesluis 2, 2 u., Tiche laar. Adspiranten Q. Bolweg: Helder AJVC, 10 u., Vlam; Hel der C'HRC B, 11 u., Vlam; Tuindorp: HRC AHelder D, 10 u., C. D. Swart; Wieringen: SuccesHelder B, 2 u., Verhagen. NEDERLANI>—NOORWEGEN, De eerste visite. Het Noorsche elftal, momenteel kampioen van Skamdinavië, zal voor de eerste maal ons land met een bezoek vereeren. Weliswaar heb ben de oranjemannen tweemaal tegen hunne Noordelijke sportbroeders gespeeld, maar dat was te Oslo, de Noorsche hoofdstad (in 1919 en 1929). Thans komt het echter tot een tegen bezoek en het is te hopen dat hieruit een ge regelde ontmoetingenTeeks zal geboren wor den, want de Noren zijn prettige tegenstan diers en rasechte amateurs. Behalve met Zweden, Denemarken en Fin land, heeft Noorwegen haast geen buiten- landsch contact; alleen tegen Dujtschland wordt af en toe wel, eens gespeeld. Er is een- tijd geweest, dat Noorwegen de nadeelen on dervond van zijn tekort aan internationaal contact en bepaald op het tweede plan stond, maar geleidelijk is er wel wat veranderd- en onze ploeg ondervond het nog niet zoo lang geleden (12 Juni) dat de speikwaliteit bedui dend beter was geworden. De onzen speelden toen 44, na eerst na een half uur spelen 1—1 een 3—0 voorsprong gehad te hebben. Ver volgens sloeg Noorwegen- achtereenvolgens Finland (4o), Denemarken (52) en Zwe den (2r). Wel een bewijs dat dit land thans meetelt ini de rij der groote voetbalstaten. Benieuwd zal men zijn wat d,e Hollandsche kern-ploeg thans zal uitrichten. In het alge meen is de samenstelling van het Neder- landsch elftal met gematigde onverschilligheid ontvangen. De meesten voelen de moeilijkheid wel om positief betere spelers dan de geko zenen aan- te wijzen; de kern van 6 7 spelers, waarover de T. C. langen tijd beschikte, is ver dwenen. Hoogstens zijn er 2 4 3 overgebleven en moet de rest aangevuld worden met krach ten, die weliswaar goede clubspelers zijn-, maar wiens bruikbaarheid in internationale omgeving nog lang niet zeker is. We hopen echter dat de Commissie gegronde redenen heeft gehad om Tap en Bakhuijs te passeeren en voor hen van Loon en v. d. Broek te ne men. Op papier boezemt de voorhoede wel vertrouwen in, met haar Zuidelijk binrientrio en twee „fighters" op de vleugels. Van- den Broek bezit een ferm schot eb weet wat door zetten is. Als van Heel geheel fit is, zal ook de middenlinie wel voldoen, daar men van den debutant de Leeuw de beste verwachtingen heeft. Van der Meulen en van Kol spelen resp. hun 3Óen en 27en wedstrijd en zullen zeer ze ker niet teleurstellen. Van De' Bruin- is dat nog niet zeker,daar de Schiedammer tegen Zweden lang niet op dreef was. Van de Noorsche ploeg is niet zoo heel veel bekend; het team heeft 1 invaller voor den spil, wat als een verzwakking aangemerkt wordt. In groote trekken is het dezelfde ploeg, welke Sept. j.1. de Zwoden klopte. Waren wij twee jaar vroeger, we zouden de Hollandsche kleuren- een overwinning voor spellen, dit als een uitgemaakte zaak beschou wen. Maar de tijden zijn veranderd1; in de ge geven omstandigheden is het resultaat van eiken internationalen wedstrijd-, door ons elftal te spelen, onzekerder dan ooit. We kun nen niet anders zeggen dan: laat er ons het beste van hopen. Hierbij de elftallen: Nederland. van der Meulen de Bruin van Kol •de Leeuw v. d. Wildt v. Heel Kools v. Loon v. d. Broek Landaal d- Heijden Bcrg-Johannessen Olav Gundersen Harald Gundersen Juve Andersen Berner Finn Berstad Kjel Kjo» Goberg Lumd Johansen Noorwegen. De wedstrijd vangt om 2 uur aan. Scheids- rechteri s de Belg Christophe; 'grensrechter voor Holland: de heer Broekman (Nijmegen). B-ELFTAL—JEUGD-ELFTAI* Aan Nederland—Noorwegen gaat bovengenoemde proef wed strijd, welke om half elf op het terrein van AFC zal gespeeld wor den. Het B-elftal, dat niet het sterkst mogelijke is, is als volgt samengesteld: C.uax (ADO); v. Run (PSV), Prévost (RCH)Jon- geneel (HFC), Den Boer (BI. Wit), Brertner (ADO); Nagels (Enschedé), v.'Osch (ADO), Nijboer (Hoogezand), Verwaal (Hrl.), Hom borg (BI. Wit). HR.C—JHOLLANDIA. Hollandia, sinds een reeks van jaren innig verbonden aan de club der roodhemden, die voor Heldert- en Rauchbeker, zoomede voor de competitie, elkaar in menigen wedstrijd den' palm der overwinning betwist hebben, deze club zal voor d-e zooveelste maal een vi site aan HRC brengen. En als van ou-ds zal de a.s. kamp in het te-eken, staan van eerlijk, forsch spel en sportlef in de beste verhouding gespeeld worden, Zoo is het tenminste altijd geweest; HRC zoowel als de bezoekers pre- fereeren een pootig spel, waarbij nooit moed wil in het spel is. Deze robuste speelwijze, aldus toegepast, Is o.i. te prefereeren boven het exclusief technische en salonachtige, waar van zoo weinig bekoring uitgaat. Wat beider positie aangaat, staat HRC er iets beter voor, die 6 punten heeft uit 5 wedi- strijd'en, terwijl Hollandia er eveneens 6 heeft, maar uit 6 wedstrijden. Holl.'s jongste zege op West-Frlsia (4—1) geeft veel te denken en een ieder zal wel benieuwd zijn wat deze club er van zal terechtbrengen tegen het- ge wijzigde team der Racers, dat zoo'r., aardig geheel vormde in de match tegen UY\' Scheidsrechter is de heer Westerb«.ek. HRC komt met dezelfde .opstelling uit als tegen UW Zondag j.1. Aanvang half drie. Res. L. Be ij er. Z.F.C. IIIH.R.C. II. Het 2e elftal speelt te Zaandam tegen ZFC 3, waartegen de roodjes tevoren) nog nooit gespeeld hebben. De Zaandammers ein digden het vorige seizoen in de bovenste helft van de ranglijst, maar vallen dit seizoen wel wat tegen-, hoewel zij niet tot de zwakste van deze afdeeling kan gerekend- worden. HRC 2, die hiermede haar vierden wedstrijd zal spelen, komt beter voor den dag. Na de nederlaag tegen VSV 2 is niet meer verloren, werd vier maal achtereen gewonnen en we achten onze plaaitsgenooten in staat ook morgen met de overwinning te gaan strijken. Aanpakken, Ra cers. Scheidsrechter is -de heer Hackhoff. HRC 2 komt met hetzelfde elftal uit als tegen Alcm. Victrix 3 op Zondag jJ. Vertrek 9.53 uur, terug 20.02- uur. O.S.V.—HELDER. Helder, die haar jubileum-martch met zulke mooie cijfers won, brengt een bezoek aan OSV, geen onbekende vam de witten. We herinneren ons nog dat in 1926, toen H. pro moveerde, tegen OSV de laatste wedstrijd gespeeld werd, welke met 4I gewonnen werd. Een match waaraan de noodige fees telijkheden verbonden waren I De Oostzaners (eigenlijk Amsterdammers) eindigden het vo rige seizoen als no. 2 onder DW'S (maar met een verschil van n punten!) en1 slaan ook thans een goed figuur; er zijn) tot op heden 2 wedstrijden verloren waarvan een 14 dagen terug tegen Kennemers en 4 gewonnen. Helder krijgt dus een sterke tegenpartij te bekampen -en met de volle 100 pet zal dienen gespeeld te worden. De nieuwe opstelling heeft wel voldaan; het gaat nu weer om de punten en we hopen dat Helder in goede conditie zal zijn. Dat ze door hun spel en hun geestdrift een nieuw succes zullen boeken. De leiding is in handen van den heer Possius, terwijl men het elftal onveranderd gelaten heeft, wat wel goed gezien is. s Voorde tweede ronde der jubileumwedstrij den moet Helder tegen' DWV spelen, op het terrein van laatstgenoemde. De wedstrijd vindt plaats op 10 Nov. a.s. Het 2e en 3e elftal hebben een' uitwedstrijd (zie programma), terwijl Helder 4 op eigen grond tegen Texel 2 moet spelen, aanvang 12 uur, sch.r. Metselaar. HELDER II—(TEXEL I Een verdiende overwinning. Vergezeld van ongeveer veertig supporters begaf Texel 1 zich met de iboot van elf uur naar den Helder, om zich met het 2e elftal van de vereeniging van dien naam te meten. Spoedig lieti scheidsrechter Koorstra (die wel eens beter was) de captains bij zich komen en tossen. Texel moest het eerst tegen den schuin over het veld. staanden wind spelen Het duurde niet lang of Helder maakt uit een penalty haar eerste doelpunt. Texel pakte weer flink aan en onder luid -gejuich wist T spoedig den gelijkmaker in de -touwen té jagen. Het duurde niet lang of Texel wist den voorsprong te vergrooten (2—1) welke stand zoo bleef tot rust. Na rust namen de supporters hun plaatsen weer m en begonnen hun spelers weer aan te moedigen. Er werd van beide kanten weer vinnig gespeeld, vooral na het 2e, door H gemaakte doelpunt, uit een vrijen schop, zoo dat de -stand nu gelijk was (2^-2) Het derde door T. gemaakte doelpunt ontitond door een aan Winter toegespeelden bal en ziende dat N. Ran er beter voor stond, liet hij den bal oopen, Nic. bedacht zich geen oogen- blik en gaf den keeper geen kans, 2—3 voor texel. Aan het gejuich van de T.-supporters kwam geen einde. Ofschoon T. nu 3-2 stond, liet H. den moed niet zakken en pakte na den aftrap flink aan, doch ook T. gaf zich geheel om den voorsprong te vergrooten, wat hun s,>oeidig gelukte door een pracht schot van ■Liotard, zoodat de stand op 42 voor Texel werd gebracht. Toen de scheidsrechter einde floot had Texel een verdiende overwinning behaald en weer 2 kostbare puntjes binnen. HOCKEY. Nu het winterseizoen weer eenige weken oud- is mogen wij op deze plaats wel even de aandacht vestgen op de hockeysport. Zooals men weet is er verleden jaar hier mei de be oefening van deze sport begonnen. Hoewel alles toen nog in het beginstadium verkeerde is er toch ge-durende eenige maanden met animo gteraind en kon dan ook al,worden overgegaan tot het spelen van eenige wedstrij den^! hoewel de Heldersche Hockeyclub daarin nog geen zege kon behalen, niettemin toonden dat het hier met de beoefening van deze sport ernst was. Ook dit jaar zullen we derom eenige matches plaats hebben, waar over door het bestuur reeds wordt onderhan deld Zeer vermoedelijk zal gespeeld worden tegen Alkmaar en Hoorn, zoowel uit als thuis, terwijl plannen otn tegen een el-ftal uit de Zaanstreek uit te komen eveneens bestaan. Er moet echter eerst nog eens terdege worden geoefend waartoe evenals verleden jaar op het Hel der-terrein de gelegenheid is. Behalve de juniores en de Adelborsten, die ook dit jaar weer mee doen-, zullen er ook ernstige pogin gen in het werk gesteld worden tot het vor- m'en van een elftial voor oudere leden. Wij kunnen een ieder aanraden eens des Zaterdags bij de oefeningen, die onder deskundige leiding geschieden, een kijkje te komen nemen, ter wijl het secretariaat, gevestigd Kanaalweg 7, steeds gaarne alle mogelijke inlichtingen, ook wat betreft de toetreding van nieuwe leden, verstrekt. De 4e ronde van den danswedstrijd heeft Zondag j.1. plaats gehad, de uitslag was als volgt: w D. Dissel met wit wint van M. Kwast. P. Kwast rem. t. A. A. Bremer. H. Berghuis,, verliest tegen J.Stoll. S. Slort was vrij. De stand na de 4e ronde ls: Naam gesp. gew. rem. verl. pnt. J. Stoll 4 8 1—7 D. Dissel 8 8 0 S. Slort 8 1111 H. Berghuis 8 1118 M. Kwast 4—228 P. Kwast 4—222 De 5e ronde wordt a.s. Zondag gespeeld van 9 tot 1 uur 'b morgens in de achter zaal van de luchroom Roval, Spoorstr. Dan spelen: J. Stoll is vrij. Voor belangstellende ls de toegang tijdens den wedstrijd vrij^ ALKMAAR, 1 Nov. Kaasmarkt. Aangevoeld 80 stapels, wegende 87,637 kg. Fabriekskaas: kleine 53, commis sie j 54; boerenkaas: kleine 52, commissie 57, alles per 100 kg. Alles met rijks merk. Handel matig. ALKMAAR, I Nov. Graanmarkt. Aangevoerd 2931 H.L.'a als: 230 H.L. tarwe 1112.50; 14 H.L. rogge 9; 1003 H.L. gerst chev. 8.709; 899 H.L. haver 6.508.75; 112 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 2528; citroemboonen 39— 43; -duivenboonen 15—16.75; witte boonen 5056; 1 H.L. geel mosterdzaad fa6; 1 H.L. karwijzaad 40; 40 H.L. blauwmaanzaad 37; 16 H.L. diversen; 615 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 14.2514.60; groene erwten (groote) 16—25.50; grauwe erwten 1635) vale erwten 18—36. Alles per 100 kg. Handel stug. AMSTERDAM, 1 Nov. Aardappelprijzen. Op de hed-eni gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 2980 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Nov. Bloemkool ie s. 7.50—22.80; bloemkool 2e s. 2.806 per 100 Stuks; witkrop 1.70 per 100 stuks; peen 2.202.50; roode kool 2.50—5.30; gele kool 3-XO4-5°! witte kool 11.20; Deensche witte kool 1.403.70; uien 3.804.20; drielingen 2.203.50; nep 4.80—5.40; bieten 1.701.80; aardappelen: Schotsche muizen 1.70, alles per 100 kg. Aanvoer: 4800 stuks bloemkool, 4300 st. witkrop, 2700 kg. peen, 34.000 kg. roode kool, 18,000 kg. gele kool, 17,000 kg. witte kool, 12,000 kg. Deensche witte kool, 13,000 kg. uien, 2050 kg. bieten er» 2125 kg. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 1 Nov. Schotsche muizen 1.90, bl. aardappelen 3.20, bravo's 2.20, uien 4.40, drielingen 2—2.10, grove 4.40, gele nep 55-20, peen 2.30—2.70, kleine peen' 1, D. witte kool 1.403.80, roode kool 2.405.80, witte kool 0.601, gele kool 4.906.20, alle9 per 100 kg.; bloemkool 13.8017.10, Chin. kooi 6, beide per 100 stuks. Eienreiling Den Helder. 31 Oct. Aangevoerd: 2302 kipieren: bruin 12.40, wit 11.20—.12.30, klein wit 6.80— 8.40; eendeieren 6.70, per 100. WARMEN-HUIZEN, 1 Nov. Gwone uien 4.10, groote uien 4.10, roode kool 2.603.90, witte kool 70—80 ct., alles per 100 kg., bloekool 2.40—14 per 100 stuks. 31 Oct. 1929. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.a. „Leeuwarden". 1 Nov. 1929. Duitsche driemastschoener „Lisa" vertrok ken naar Schotland. Belgisch s.s. /Condor" vertrokken naar Hartlepool. De sleepboot „Poolzee" is met een bagger molen naar Hamburg vertrokken. Het Deensche visschersvaartuig „Laura" is weer naar Denemarken vertrokken. van 81 Oct. en 1 Nov. 1929. GEHUWDR. J. M. Zoetelief en D. M. Gouwenberg; O. T. Delij en M. O. Jvoorn; B. I. Wagenaar en B. Beuken kamp; J. Braveboer en G. Kaan; J. Jong- schaap en P. A. Breijaert; M. A. van Leeuwen en M. D. Nieuwbuurt; L. J. Albers en A. van LeeuwenJ. O. Benschop en G. Okel. BEVALLEN: L. D. Delvervan Zand wijk, d. OVERLEDEN: M. Storm—Weidner, 60 jaar.

Heldersche Courant | 1929 | | pagina 20